Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Prejudiciu de 21 mii de lei, adus bugetului OCPI Ialomița

Pleacă ai noștri și vin ai lor. Tănase Mihalcea revine la șefia Oficiului de Cadastru și Publicitate Imobiliară Ialomița (II)

Prejudiciu de 21 mii de lei, adus bugetului OCPI Ialomița

Proaspăt reconfirmat în funcția de director al Oficiului de Cadastru și Publicitate Imobiliară Ialomița, Tănase Mihalcea a cheltuit în timpul mandatului trecut fondurile instituției în scopuri personale. Mai exact, acesta a produs o pagubă de peste 21 mii de lei, după ce a folosit mașinile OCPI Ialomița în deplasări care nu aveau legătură cu serviciul. Totul a ieșit la iveală în urma unei verificări interne care a vizat modul în care a fost consumat combustibilul automobilelor din incinta parcului auto al OCPI Ialomița, în perioada 2013-2016. Potrivit unor documente oficiale, reprezentanții instituției au decis întrunirea unei Comisii speciale care să facă respectivele verificări, în baza unei... [citește_tot_articolul]

13 Decembrie 2019, 11:10 (6014 vizualizări - 9 comentarii)

EVENIMENT

Un elev al Colegiului Național «Grigore Moisil» Urziceni a încercat să se sinucidă

Bullying-ul face victime în școlile din Ialomița

Un elev al Colegiului Național «Grigore Moisil» Urziceni a încercat să se sinucidă

Fetești: Elevă de 15 ani, spânzurată în magazie

Un tânăr de 18 ani, elev al Colegiului Național «Grigore Moisil» Urziceni, se zbate între viață și moarte la Spitalul de Urgență «Floreasca», după ce s-a aruncat în gol de la balconul apartamentului în care locuiește împreună cu părinții. Deși tot mai multe indicii arată faptul că tânărul ar fi fost victimă a «fenomenului Bullying», reprezentanții unității de învățământ refuză să ia în calcul această ipoteză. De asemenea, procurorii și polițiștii care anchetează cazul încă mai caută probe pentru a stabili ce anume l-a determinat pe tânăr să se arunce în gol... Reprezentanții Inspectoratului Școlar Județean Ialomița vor demara la rândul lor o anchetă în acest caz. Îngrijorător este faptul că la... [citește_tot_articolul]

12 Decembrie 2019, 12:05 (20591 vizualizări - 20 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

UPU-SMURD Ialomița îl sprijină pe dr Raed Arafat

În contextul eventual al încercării de demitere

UPU-SMURD Ialomița îl sprijină pe dr Raed Arafat

Printr-un comunicat de presă, UPU-SMURD Ialomița, prin medicul șef Anca Telehuz, se alătură celorlalte entități de profil care susțin activitatea doctorului Raed Arafat, coordonator al Departamentului pentru Situații de Urgență în cadrul Ministerului Afacerilor Interne. «În calitate de profesioniști, care reprezintă principalele servicii medicale de urgență din România (Unități pentru Primirea Urgențelor, SMURD și Servicii Publice de Ambulanță), în contextul situației create de afirmațiile referitoare la posibila demitere a domnului dr Raed Arafat și riscurile care pot deriva de aici, tragem un semnal de alarmă» se arată în deschiderea comunicatului de presă. De asemenea, același comunicat... [citește_tot_articolul]

11 Decembrie 2019, 16:35 (5481 vizualizări - 9 comentarii)

EVENIMENT

Biroul Teritorial DIICOT Slobozia are o nouă conducere

Biroul Teritorial DIICOT Slobozia are o nouă conducere

Secția pentru Procurori a Consiliului Superior al Magistraturii a stabilit numele noului șef al Biroului Teritorial al DIICOT din Slobozia. Este vorba despre procurorul Mihaela Burcea, cea care în trecut a condus biroul similar al DIICOT din județul Călărași. Activitatea acesteia în cadrul DIICOT Călărași s-a axat pe linia combaterii traficului de droguri.

Un nou șef la DIICOT Slobozia Funcția de procuror șef al Biroului Teritorial DIICOT din Slobozia a rămas vacantă după ce fostul șef al instituției, procurorul Dan Alexandru Popa, a fost desemnat de Ministerul Justiției să ocupe funcția... [citește_tot_articolul]

11 Decembrie 2019, 13:10 (7951 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

POLITICĂ

«Da, candidez!»

Slobozia are primul candidat oficial în cursa pentru Alegerile Locale din 2020

«Da, candidez!»

Dragoș Soare, candidatul PNL la funcția de primar al municipiului Slobozia pentru mandatul 2020-2024, și-a anunțat oficial candidatura. «Da, candidez!» a declarat acesta. Este prima declarație publică a lui Dragoș Soare de la momentul nominalizării sale pentru această poziție, în vara acestui an. Reamintim că Dragoș Soare este consilier județean PNL de două mandate, perioadă în care a identificat și a propus soluții constructive de gestionare a fondurilor publice.

Primul dintre candidați Dragoș Soare și-a anunțat public decizia de a candida pentru funcția de primar la alegerile locale... [citește_tot_articolul]

10 Decembrie 2019, 18:20 (13105 vizualizări - 23 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Prefectul Gigi Petre vrea să candideze independent oriunde!

Cu dosarul de pensionare pe masă

Prefectul Gigi Petre vrea să candideze independent oriunde!

Prefectul Gigi Petre și-a depus marți, 10 decembrie 2019, dosarul de pensionare. Decizia survine ca urmare a încetării raporturilor de muncă cu instituția pe care a condus-o. Domnia sa a declarat că intenționează să candideze ca independent la Alegerile Locale din 2020: «Voi candida peste tot unde legea îmi permite! Cel puțin așa gândesc acum!».

Cel mai inteligent cedează Prefectul Gigi Petre a decis să se pensioneze. El susține că face acest lucru ca urmare a faptului că începând cu 10 decembrie 2019 «raporturile de muncă» dintre el și Ministerul Administrației și Internelor... [citește_tot_articolul]

10 Decembrie 2019, 17:10 (8380 vizualizări - 19 comentarii)

Click aici

SPORT

Memorialul «Nicolae Mihăilescu», la ediția a X-a

Scrimă

Memorialul «Nicolae Mihăilescu», la ediția a X-a

Pe 7 și 8 decembrie 2019, Sala «Andreea Nica» a găzduit Memorialul «Nicolae Mihăilescu», turneu de sabie ajuns deja la a X-a ediția. Competiția este organizată în memoria antrenorului Nicolae Mihăilescu, cel care la începutul anilor ’70 punea bazele școlii de scrimă ialomițene. În concurs au intrat pentru întreceri individuale copii care s-au duelat la ca­tegoria sub 12 ani și sub 14 ani. Au fost două zile încărcate, iar de anul acesta amploarea competiției a atras atenția Federației Române de Scrimă care a ținut la curent iubitorii acestui sport cu cele petrecute la Slobozia.

Concurs pentru 130 de săbii... [citește_tot_articolul]

10 Decembrie 2019, 15:05 (3070 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Vietnamezii

Muncitori străini pe canalele de irigații din Ialomița

Vietnamezii

Canalele de irigații din Ialomița sunt reabilitate cu forță de muncă din Vietnam. Ei lucrează încă din vara acestui an, iar lucrările vor fi finalizate în 2020. Firma angajatoare vine din Slatina, se numește SCADT și este «controlată» de Ion Toma, fost parlamentar de Ialomița. Beneficiarul acestor lucrări este Agenția Națională de Îmbunătățiri Funciare (ANIF), iar primele investiții au fost demarate în județele Vaslui, Brăila, Ialomița și Călărași.

În locul nostru, de astă vară În timp ce ialomițenii pleacă la căpșuni în Spania și Italia, forța de muncă străină își face loc pe piața... [citește_tot_articolul]

10 Decembrie 2019, 14:25 (4877 vizualizări - 9 comentarii)

Click aici

SPORT

Corona Brașov retrogradată, misiunea HCM Slobozia simplificată

Handbal, Liga Națională

Corona Brașov retrogradată, misiunea HCM Slobozia simplificată

Scandalul de dopaj de la echipa de handbal feminin Corona Brașov a ținut prima pagină a publicațiilor de sport în ultimele săptămâni. Federația Română de Handbal a hotărât în cele din urmă excluderea echipei ardelene din Liga Națională. Fără a ne bucura în vreun fel de ceea ce s-a întâmplat sub Tâmpa, nu putem să nu remarcăm faptul că retrogradarea Coronei simplifică destul de mult misiunea de menținere în Liga Națională pentru HCM Slobozia. Practic, în acest moment, retrogradarea directă va lovi o singură echipă, duelul ducându-se deocamdată între HCM, Rapid și «U» Cluj. Am putea spera, printr-un joc fericit al rezultatelor, chiar la locul 10 ocupat în acest moment de CSM Slatina, loc care oferă... [citește_tot_articolul]

10 Decembrie 2019, 12:40 (3283 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

SPORT

George Dragomir, în topul scrimerilor români ai anului

Scrimă

George Dragomir, în topul scrimerilor români ai anului

Anul 2019 a fost suficient de bun pentru scrima românească, permițând Federației de specialitate să întocmească un top al celor mai buni sportivi. Ca să nu rămână cineva nedreptățit și pentru a nu amesteca cele întâmplate la seniori cu isprăvile juniorilor și cadeților, s-au întocmit ierahii pe arme și categorii de vârstă. Și pentru că scrima ialomițeană a excelat în ultimele decenii, prin măiestria sabrerilor, ne vom apleca asupra performanțelor din sabia masculină, pentru că aici Slobozia a fost de trei ori pe podiumul european și mondial, în 2019. Ca să n-o mai lungim, Federația Română de Scrimă l-a desemnat pe George Dragomir, sportiv legitimat la CSM Unirea Slobozia, sabrerul anului 2019... [citește_tot_articolul]

10 Decembrie 2019, 11:10 (4008 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Consilierul local Nicu Pericli, acuzat că a bătut un angajat

A câta oară?

Consilierul local Nicu Pericli, acuzat că a bătut un angajat

Controversatul consilier local al Sloboziei, Nicu Pericli, este în centrului unui nou scandal public. Acesta este acuzat de un fost angajat că l-ar fi bătut în plină stradă, după ce omul a cerut salariul restant. Totodată, un alt fost angajat l-a acționat în instanță pentru neplata veniturilor salariale. În replică, Nicu Pericli a refuzat să recunoască faptul că și-ar fi lovit angajatul, precizând că bărbatul i-ar fi furat piese de la autobuzele pe care trebuia să le repare. Cazul se află acum în anchetă la Poliția Municipiului Slobozia și Inspecto­ratul Teritorial de Muncă Ialomița.

Lovit cu pumnii și picioarele... [citește_tot_articolul]

10 Decembrie 2019, 10:05 (7537 vizualizări - 12 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

În Ialomița există 8000 de copii nevaccinați

În Ialomița există 8000 de copii nevaccinați

Situație îngrijorătoare în Ialomița. Peste 8000 de copii cu vârste cuprinse între 0 și 14 ani sunt nevaccinați în momentul de față. Po­trivit datelor furnizate de către Direcția de Sănătate Publică Ialomița, aceștia nu au fost imunizați impotriva niciunei afecțiuni. Oficialii instituției au explicat faptul că principalul motiv îl reprezintă refuzul părinților de a accepta vac­cinarea copiilor. Mai mult, la nivelul județului, copiii nevaccinați sunt împărțiți în 5 zone de risc.

Risc mare de îmbolnăvire
Începând cu primele luni de viață și până aproape de anii adolescenței, un copil... [citește_tot_articolul]

9 Decembrie 2019, 14:20 (3336 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Slobozia: Pericol de explozie la blocul G8

Risc crescut de explozie la blocul G8 din Slobozia, generat de o butelie cuprinsă de flăcări. Din fericire, pericolul a fost rapid îndepărtat prin intervenția promptă a pompierilor. Imobilul a mai suferit o deflagrație în primăvara anului 2014, tot din cauza unei butelii. În urma respectivului incident, un tânăr a murit.

Intervenție contratimp
Incendiul a fost localizat la etajul al treilea al blocului G8, în garsoniera locuită de un bărbat de aproximativ 60 de ani. Vecinii omului au observat un fum negru care ieșea din casă și au sunat de urgență la 112. La fața locului au intervenit... [citește_tot_articolul]

9 Decembrie 2019, 13:44 (5299 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Procurorii DIICOT cer pedepse mai aspre pentru traficanții de copii din Țăndărei

Procurorii DIICOT cer pedepse mai aspre pentru traficanții de copii din Țăndărei

Procurorii Direcției de Investigare a Infracțiunilor de Criminalitatre Organizată și Terorism (DIICOT) cer judecătorilor Curții de Apel Târgu Mureș schimbarea încadrării juridice a faptelor reținute în cazul traficanților de copii din Țăndărei. Surse judiciare au explicat faptul că anchetatorii solicită reținerea unor forme agravante ale infracțiunilor de «trafic de minori», «spălare de bani» și «constituire a unui grup infracțional», pentru care cei 25 de inculpați ai cauzei au fost cercetați și judecați în primă instanță. La Tribunalul Harghita, acolo unde a debutat procesul, traficanții de minori au fost achitați de către judecători, aceștia invocând un articol din Codul Penal potrivit căruia... [citește_tot_articolul]

9 Decembrie 2019, 09:50 (9337 vizualizări - 8 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Moraru-omul și opera (VII)

Moraru-omul și opera (VII)

Periplul nostru prin viața publică a președintelui Victor Moraru continuă. În această săptămână vom reaminti opiniei publice ialomițene care sunt costurile suportate de contribuabili pentru construirea imaginii publice a acestuia. Valoarea estimată a acestora se ridică la 1,5 milioane de lei. Dar, ca orice investiție, există și costuri ascunse, pe care încercăm să le detaliem cât mai bine posibil.

Curat ilegal, coane Morarule! Așa cum precizam încă de săptămâna trecută, președintele Moraru a cheltuit banii contribuabililor pentru ima­ginea sa publică încă de pe vremea când era doar... [citește_tot_articolul]

8 Decembrie 2019, 14:10 (3005 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

Politica demografică a președintelui Moraru

Politica demografică a președintelui Moraru

Convins că nemurirea administrativă este strâns legată de numărul de voturi, președintele Victor Moraru își exhibă public strategiile electorale de laborator. După cum puteți vedea în imaginea alăturată, el s-a autointitulat susținătorul necondiționat al familiilor tinere. Și pentru că are deja o vârstă și nu mai poate face chiar tot, domnia sa a achizi­ționat câteva bannere publi­citare în Slobozia de la înălțimea cărora declară fără să-l fi întrebat nimeni: «Este de datoria mea să susțin familiile tinere!». Teoretic, mesajul face «reclamă» unei inițiative legislative conform căreia familiile tinere primesc un sprijin financiar de 2000 de lei la prima naștere și 250... [citește_tot_articolul]

8 Decembrie 2019, 12:55 (4929 vizualizări - 9 comentarii)

EVENIMENT

contraeditorial

reprezentativitate

Alegerea primarilor într-un singur tur de scrutin avantajează evident edilul aflat în funcție și, automat, favorizează partidul pe care acesta îl reprezintă. Până la Alegerile Locale din 2008 inclusiv, primarii se alegeau în două tururi de scrutin, Alegerile Locale din 2012 și 2016 consemnând revenirea la alegerea edililor într-un singur tur. USR a depus un proiect de modificare a legislației și reve­nire la sistemul celor două tururi pentru alegerea primari­lor, însă a fost respins zilele trecute. Am făcut aceste refe­riri întrucât, discutând despre alegerea edililor într-un singur tur de scrutin, vorbim despre o reprezentativitate scă­zută a aleșilor, ajungându-se chiar ca anumiți primari să... [citește_tot_articolul]

7 Decembrie 2019, 15:50 (5256 vizualizări - 3 comentarii)

EVENIMENT

Matematicienii Liceului Tehnologic «A.I. Cuza»

Viitorul începe azi

Matematicienii Liceului Tehnologic «A.I. Cuza»

Adrian Irimia Nicolae și Andrei Florin Tudorie sunt olimpici la Mate­matică în cadrul Liceului Tehnologic «A.I. Cuza». Dar nu vor deveni niciodată matematicieni. Unul își dorește să fie fermier, iar celălalt designer 3D pentru aeronave... Sunt vocea unei generații despre care nu știm decât clișeele obișnuite: nu învață, nu au modele, nu sunt buni de nimic, sunt elevii unui liceu slab. Adrian și Andrei ridică din umeri, nepăsători. Ei știu că adevărul e altul...

Olimpici la Matematică Liceul Tehnologic «A.I. Cuza» e celebru pentru TEHNOCUZ, echipajul care a luat un premiu național pentru... [citește_tot_articolul]

7 Decembrie 2019, 12:10 (5622 vizualizări - 5 comentarii)

EVENIMENT

Consiliul Local Slobozia preia controlul asupra Primăriei

După 3 ani de figurație politică

Consiliul Local Slobozia preia controlul asupra Primăriei

bonus: Un parc de 450 mii de lei la Slobozia

Ședința ordinară a Consiliului Local Slobozia de la sfârșitul săptămânii trecute reprezintă un precedent administrativ. Pentru prima oară în decursul manda­tului primarului Adrian Mocioniu, consilierii locali pre­zenți au votat la unison în inte­resul slo­bozenilor. Proiectul de hotărâre care a generat acest consens este cel privind «retra­gerea dreptului de administrare a cimitirelor umane în munici­piul Slobozia, deținut de socie­tatea Servicii Publice Slobozia SRL». Pe ordinea de zi a ședinței s-au mai aflat și alte proiecte de hotărâre de interes pentru opinia publică locală.

Un proiect moșit pe genunchii lui Paros... [citește_tot_articolul]

6 Decembrie 2019, 19:05 (6597 vizualizări - 9 comentarii)

EVENIMENT

Tănase Mihalcea revine la șefia Oficiului de Cadastru și Publicitate Imobiliară Ialomița

Pleacă ai noștri și vin ai lor

Tănase Mihalcea revine la șefia Oficiului de Cadastru și Publicitate Imobiliară Ialomița

La aproape 3 ani de la înlocuirea sa din funcție, Tănase Mihalcea revine în funcția de director al Oficiului de Cadastru și Publicitate Imobiliară Ialomița. Potrivit unor surse politice, Tănase Mihalcea a fost readus în fruntea instituției chiar de către deputatul liberal Gheorghe Tinel. «Numirea mea s-a făcut de la Agenție, de la București...» a declarat Tănase Mihalcea în prima lui zi de muncă ca director.

Se întorc ai lor, niciodată ai noștri De joi, 5 decembrie 2019, Tănase Mihalcea s-a întors în fotoliul de director al Oficiului de Cadastru și Publicitate Imobiliară Ialomița... [citește_tot_articolul]

5 Decembrie 2019, 19:10 (19017 vizualizări - 28 comentarii)

Miercuri 24 Iun 2026
301 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră
Drumuri județene parțial blocate

Drumuri județene parțial blocate

Potrivit Prefecturii, în prezent,pe teritoriul județului Ialomița circulația se desfășoară în condiții, grele de iarnă.

Drumuri județene parțial blocate, datorită temperaturilor extrem de scăzute ...[citește_toată_știrea]

25 Ianuarie 2010, 10:40
(10540 vizualizări - 0 comentarii)


Au furat din cabina unui TIR

Joi, 21 ianuarie, polițiștii ialomițeni au prezentat cu propunere de arestare preventivă Parchetului de pe lîngă Judecătoria Urziceni doi tineri din localitate, principalii suspecți de comiterea unui furt ...[citește_toată_știrea]

23 Ianuarie 2010, 10:18
(8955 vizualizări - 0 comentarii)


Fiul l-a «furat» pe tată

Poliția Municipiului Urziceni a fost sesizată cu privire la faptul că, pe ruta dinspre Slobozia către Urziceni, există date că s-ar deplasa un autoturism taxi înmatriculat în județul Constanța în care se ...[citește_toată_știrea]

23 Ianuarie 2010, 06:12
(10912 vizualizări - 0 comentarii)


Arme deținute ilegal

Polițiștii din cadrul Serviciului Arme, Explozivi și Substanțe Periculoase au acționat joi, 21 ianuarie a.c., pentru depistarea deținătorilor ilegali de arme și prevenirea producerii evenimentelor ca urmare ...[citește_toată_știrea]

22 Ianuarie 2010, 20:12
(10308 vizualizări - 0 comentarii)


La volanul unei mașini furate

În cursul nopții de joi spre vineri, respectiv 21 spre 22 ianuarie, un agent din cadrul Postului de Poliție Sfîntu Gheorghe, aflat în patrulare pe raza comunei împreună cu un echipaj al Poliției Comunitare ...[citește_toată_știrea]

22 Ianuarie 2010, 18:46
(10006 vizualizări - 1 comentariu)


Acțiuni stradale

Joi, 21 ianuarie, începînd cu orele 15,00, polițiștii slobozeni, în colaborare cu efective ale Inspectoratului Județean de Jandarmi, au demarat o razie în municipiul reședință de județ urmărindu-se, în ...[citește_toată_știrea]

22 Ianuarie 2010, 18:45
(10912 vizualizări - 0 comentarii)


Modificări legislative pentru angajatori

Potrivit unui comunicat de presă, începînd cu data de 1 februarie 2010, urmează a se modifica întocmirea Registrului general de evidență a salariaților. Astfel, registrul se întocmește în formă electronică ...[citește_toată_știrea]

22 Ianuarie 2010, 18:38
(12730 vizualizări - 0 comentarii)


Prostituate minore la Făcăeni

Miercuri, 20 ianuarie, în baza informațiilor deținute, agenții Postului de Poliție Făcăeni s-au sesizat din oficiu despre faptul că, în perioada octombrie-decembrie 2009, un localnic de 32 de ani, a recrutat ...[citește_toată_știrea]

21 Ianuarie 2010, 16:57
(14933 vizualizări - 0 comentarii)


70 de anvelope într-o mașină

70 de anvelope într-o mașină

În cadrul unei acțiuni organizată miercuri, 20 ianuarie, în municipiul Slobozia, polițiștii de siguranță publică aflați într-un filtru rutier instituit la intersecția Străzilor Nicolae Bălcescu și Mihai ...[citește_toată_știrea]

21 Ianuarie 2010, 16:56
(11131 vizualizări - 0 comentarii)


Tîlhar arestat la Slobozia

Polițiștii au identificat și probat activitatea infracțională a unui individ suspectat de comiterea a două tîlhării pe raza municipiului Slobozia. Bărbatul a fost reținut de polițiști pe bază de ordonanță ...[citește_toată_știrea]

21 Ianuarie 2010, 16:55
(15345 vizualizări - 1 comentariu)


Drumuri județene închise

Drumuri județene închise

Polițiștii ialomițeni avertizează conducătorii auto asupra faptului că zăpada căzută noaptea trecută a făcut ca traficul rutier să fie întrerupt pe nu mai puțin de 7 segmente de drumuri județene. Astfel ...[citește_toată_știrea]

20 Ianuarie 2010, 11:42
(11149 vizualizări - 0 comentarii)


Seminar pe teme de mediu

Agenția Regională pentru Protecția Mediului Pitești organizează la Pitești un seminar cu tema «Evaluarea impactului asupra mediului datorat creșterii emisiilor de bioxid de carbon». Potrivit organizatorilor ...[citește_toată_știrea]

20 Ianuarie 2010, 08:12
(11020 vizualizări - 0 comentarii)


Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!

Cele mai noi anunțuri de mică publicitate din Ialomița. ...[citește_toată_știrea]

19 Ianuarie 2010, 18:54
(10329 vizualizări - 0 comentarii)


Secțiunea Sport a fost actualizată!

Cele mai noi știri din sportul ialomițean. ...[citește_toată_știrea]

19 Ianuarie 2010, 18:12
(11032 vizualizări - 0 comentarii)


Două drumuri înzăpezite

Două drumuri înzăpezite

Potrivit unui comunicat de presă, resmis de către Inspectoratul de Poliție al Județului Ialomița, la orele 12,30, în ziua de 19 ianuarie, pe arterele județului se circulă cu dificultate în condiții de iarnă ...[citește_toată_știrea]

19 Ianuarie 2010, 15:01
(12478 vizualizări - 0 comentarii)


Bărbat căzut în fîntînă

Marți dimineață, 19 ianuarie a.c., un bărbat a căzut într-o fîntînă dezafectată. Pe scurt, în timp ce mergea pe un teren viran situat în imediata apropiere a cartierului Gării din Slobozia Nouă, a căzut ...[citește_toată_știrea]

19 Ianuarie 2010, 15:00
(9940 vizualizări - 0 comentarii)


Tînără de 21 de ani, moartă în accident rutier

Marți, 19 ianuarie, o tînără de doar 21 ani și-a pierdut viața într-un accident rutier petrecut în apropiere de localitatea Cotorca. Mașina în care se afla, condusă de un bărbat de 22 ani, la rîndu-i rănit ...[citește_toată_știrea]

19 Ianuarie 2010, 14:59
(15762 vizualizări - 0 comentarii)


Hoți prinși de polițiști

Trei tineri din comuna Ion Roată sînt cercetați pentru furt calificat. Suspecții, unul de 29 de ani și doi în vîrstă de 17 ani, sînt acuzați că în perioada noiembrie 2009-18 ianuarie 2010 au furat din locuința ...[citește_toată_știrea]

19 Ianuarie 2010, 14:58
(9827 vizualizări - 0 comentarii)


Acțiuni preventive

Luni, 18 ianuarie a.c., în intervalul orar 14,30-21,30, polițiști din structurile de ordine publică și poliție rutieră ale Poliției Municipiului Slobozia, cu sprijinul unor echipe din cadrul Inspectoratului ...[citește_toată_știrea]

19 Ianuarie 2010, 14:57
(10403 vizualizări - 0 comentarii)


Final de săptămână plin de accidente

Final de săptămînă plin de accidente

Vineri, 15 ianuarie, la Slobozia, un localnic de 51 de ani, probabil pe fondul consumului de alcool, a pierdut controlul direcției de deplasare a mopedului pe care îl conducea și a lovit un o tînără de ...[citește_toată_știrea]

19 Ianuarie 2010, 01:30
(16192 vizualizări - 0 comentarii)


La 60 de ani a furat un telefon mobil

Sâmbătă, în jurul orei 13,30, prin 112, o tînără de 16 ani din comuna Coșereni sesiza Poliția despre faptul că în urmă cu aproximativ o jumătate de oră, în timp ce se afla într-un magazin din municipiul ...[citește_toată_știrea]

18 Ianuarie 2010, 20:08
(10521 vizualizări - 0 comentarii)


Depistați beți la volani

În după-amiaza zilei de duminică, 17 ianuarie a.c., o echipă de siguranță publică ce acționa într-un filtru rutier instituit pe raza municipiului Slobozia a oprit pentru control, pe Strada Nordului, o autoutilitară ...[citește_toată_știrea]

18 Ianuarie 2010, 19:16
(11634 vizualizări - 0 comentarii)


Fără permis, la volan

Un ialomițean în vîrstă de 27 de ani, din comuna Dridu este cercetat de polițiști pentru conducerea unui autovehicul, fără a poseda permis de conducere. Acesta a fost depistat vineri, 15 ianuarie a.c., ...[citește_toată_știrea]

18 Ianuarie 2010, 18:36
(10111 vizualizări - 0 comentarii)


Urmărit încarcerat

Vineri, 15 ianuarie 2010, în cadrul unei acțiuni desfășurată în municipiul Urziceni, polițiștii au depistat un tînăr de 22 de ani, din localitate. Tînărul era urmărit general, întrucît se sustrăgea executării ...[citește_toată_știrea]

18 Ianuarie 2010, 18:22
(11383 vizualizări - 0 comentarii)


«Șofer» cu permis de conducere reținut

În noaptea de vineri spre sîmbătă, 15/16 ianuarie, un echipaj al Biroului Rutier Fetești aflat în serviciu pe raza municipiului a oprit pentru control un autoturism înmatriculat în județul Ilfov, la volan ...[citește_toată_știrea]

18 Ianuarie 2010, 17:48
(12283 vizualizări - 0 comentarii)


Suspecții mai multor furturi, arestați preventiv

Vineri, 15 ianuarie a.c., polițiștii l-au prezentat Parchetului de pe lîngă Judecătoria Slobozia, cu propunere de arestare preventivă, pe principalul suspect de comiterea unui furt dintr-un magazin din ...[citește_toată_știrea]

18 Ianuarie 2010, 17:08
(10317 vizualizări - 0 comentarii)


Week-end cu accidente rutiere grave

Week-end cu accidente rutiere grave

Unul dintre acestea s-a petrecut sîmbătă, 17 ianuarie a.c., în jurul orei 01,00, pe Str. Călărași din municipiul Fetești. În urma coliziunii cu un stîlp de beton, un autoturism în care se aflau patru persoane ...[citește_toată_știrea]

18 Ianuarie 2010, 13:40
(15080 vizualizări - 0 comentarii)


Expoziție la Centrul Cultural

Centrul Cultural UNESCO «Ionel Perlea» și Consiliul Județean Ialomița vă invită miercuri, 20 ianuarie a.c., la evenimentul vernisării expoziției artistei Miruna Budișteanu. Expoziția va fi inaugurată la ...[citește_toată_știrea]

18 Ianuarie 2010, 13:32
(12066 vizualizări - 0 comentarii)


173 milioane subvenții pentru sectorul zootehnic și vegetal

Potrivit unui comunicat de presă, Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură a repartizat centrelor județene APIA suma de peste 173 milioane lei de la bugetul național reprezentînd plata solicitărilor ...[citește_toată_știrea]

17 Ianuarie 2010, 07:16
(13663 vizualizări - 0 comentarii)


Casă mistuită de flăcări

Casă mistuită de flăcări

În seara zilei de joi, 14 ianuarie a.c., la construcția de casă încă nefinalizată a unei bătrîne din satul Malu a izbucnit un incendiu. Pînă la intervenția pompierilor, întreaga locuință a fost cuprinsă ...[citește_toată_știrea]

16 Ianuarie 2010, 08:12
(9898 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
mașină de cusut Singer în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 teren intravilan agricol Țăndărei în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 teren extravilan Țăndărei în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 Chiparos în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei Lenuta în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Cetățean în Tabăra «Pavilioane» din stațiunea Amara, fără aviz sanitar de funcționare Mary în «Fermierii își vând producția sub costuri!» garsonieră de închiriat Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 Locuitor Slobozia în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Mariana în «Fermierii își vând producția sub costuri!» un ialomițean în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Gigel în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Pensionar în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final #pasajladrajna în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Adevărat Suporter! în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Mihai în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Hendersohn în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Adrian în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune»

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...