Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

POLITICĂ

Prefectul Gigi Petre rămâne pe poziții

Deputatul PNL Gheorghe Tinel: «Nu poți guverna la Centru cu PNL și în Ialomița cu PSD!»

Prefectul Gigi Petre rămâne pe poziții

Schimbarea prefectului și subprefectului de Ialomița rămâne principala preocuparea a PNL Ialomița. Declarația îi aparține deputatului PNL Gheorghe Tinel. «Nu poți guverna la Centru cu PNL și în Ialomița cu PSD!» a mai declarat acesta.

Protocol cu ALDE Protocoalele încheiate de PNL cu PMP și ALDE sabotează decizia deputatului PNL Gheorghe Tinel de a schimba din funcții prefectul și subprefectul județului Ialomița. Potrivit acestor protocoale, PMP și-a adjudecat funcția de subprefect, propunându-l pe Emil Barbu, jurist în cadrul Primăriei Slobozia, iar ALDE pe cea de prefect, partidul... [citește_tot_articolul]

28 Noiembrie 2019, 13:40 (12508 vizualizări - 19 comentarii)

EVENIMENT

Sistem de supraveghere video în orașul Țăndărei

Sistem de supraveghere video în orașul Țăndărei

Locuitorii orașului Țăndărei vor beneficia de un sistem modern de suprave­ghere video. Autoritățile lo­cale au beneficiat de finan­țare în cadrul unui proiect depus către Agenția de Dez­voltare Intercomunitară Ialomița. Valoarea proiectului se ridică la peste 300 mii de lei, termenul final de implementare fiind vara anului viitor.

Măsuri pentru siguranța cetățenilor Pricipalul scop al proiectului privind implementarea unui sistem de supraveghere video în orașul Țăndărei vizează asigurarea unui climat de ordine pe străzile orașului. Oficialii autorităților locale speră ca prin montarea... [citește_tot_articolul]

28 Noiembrie 2019, 13:25 (2504 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Firmele de construcții părăsesc șantierele PNDL2

Cel puțin la Vlădeni

Firmele de construcții părăsesc șantierele PNDL2

Începând cu luna octombrie 2019, Ministerul Lucrărilor Publice, Dezvoltării și Administrației a decis să strângă robinetul în ceea ce privește finanțarea proiectelor PNDL2. Din această cauză, în Ialomița, unele șantiere au rămas în impas, după ce constructorii au decis să renunțe la lucrări pentru că nu au fost plătiți. Un astfel de caz a fost consemnat în zona de Est a județului, la Vlădeni.

Proiect întrerupt pe ultima sută de metri Comuna Vlădeni a convins Ministerul Lucrărilor Publice, Dezvoltării și Administrației să-i accepte pentru finanțare un proiect privind extinderea rețelei... [citește_tot_articolul]

28 Noiembrie 2019, 09:50 (3781 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Anchetă internă la Complexul de Servicii Sociale Urziceni

Anchetă internă la Complexul de Servicii Sociale Urziceni

Reprezentanții Direcției Generale de Asistență Socială și Protecția Copilului Ialomița (DGASPC) au demarat o anchetă internă la Complexul de Servicii Sociale pe care instituția îl administrează la Urziceni. Mai mulți supraveghetori sunt audiați după ce doi dintre adolescenții aflați în plasament în cadrul acestui Centru s-au luat la bătaie în sala de mese. O fată de 16 ani a ajuns de urgență la un spital din Capitală, suferind leziuni în zona capului. «În urma investigației pe care am demarat-o vom descoperi cum a fost posibil să se petreacă acest incident...» a declarat Nicolae Badea, purtătorul de cuvânt al DGASPC Ialomița.

Victimă transportată la spital... [citește_tot_articolul]

27 Noiembrie 2019, 14:50 (4171 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

POLITICĂ

Între controlul asupra partidului și revenirea lui Marian Neacșu

Disoluția PSD Ialomița (II)

Între controlul asupra partidului și revenirea lui Marian Neacșu

Rezultatele finale ale Alegerilor Prezi­dențiale reconfi­gurează prioritățile politice ale liderilor social-democrați ialomițeni. Obligat să conserve o poziție electorală inferioară, președintele PSD Ialomița, senatorul Marian Pavel adoptă tactici defensive. Mai mult, la PSD Ialomița se așteaptă reveniri spectaculoase, Marian Neacșu dorindu-și reîntoarcerea «acasă». De asemenea, (re)candidatura lui Victor Moraru la șefia Consiliului Județean Ialomița sau chiar candidatura senatorului Marian Pavel la președinția Consiliului Județean reprezintă variante de lucru ale PSD Ialomița pentru Alegerile Locale din 2020... La fel cum nomina­lizările deputatului Ștefan Mușoiu sau ale fostului secretar de... [citește_tot_articolul]

27 Noiembrie 2019, 09:55 (7525 vizualizări - 8 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

contraeditorial

procente înșelătoare

Trendul național de creștere al Partidului Național Liberal s-a manifestat, contrar așteptărilor, și în Ialomița. Dovadă în acest sens sunt procentele ob­ținute, victoria liberalilor din Turul II al Alegerilor Prezidențiale după 30 de ani de hegemonie «roșie» în Ialomița constituind un reper în istoria scrutinelor locale. Cu toate acestea, cel puțin la nivelul Ialomiței, social-democrația nu va repeta acest eșec la Alegerile Locale sau cele Parlamentare. Cine crede că trendul se va menține la viitoarele Alegeri se îmbată cu apă rece. Victoria de etapă a liberalilor și înfrângerea dintr-o luptă a PSD nu reprezintă argumente de câș­tigare a războiului Alegerilor din 2020. Social-demo­crații nu vor... [citește_tot_articolul]

27 Noiembrie 2019, 09:35 (3369 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Un nou aspirant pentru funcția de subprefect în Ialomița: Va fi Emil Barbu?

Un nou aspirant pentru funcția de subprefect în Ialomița: Va fi Emil Barbu?

Deznodământul Alegerilor Prezidențiale readuce în atenția publică disputa politică pentru adjudecarea funcției de subprefect în Ialomița. Noul nume vehiculat este cel al lui Emil Barbu, jurist în cadrul Primăriei Slobozia.

Ionașcu s-a răzgândit Obsedat de adjudecarea funcției de subprefect al județului Ialomița pentru PMP, senatorul Gabi Ionașcu vine cu o nouă propunere. Domnia sa l-ar susține acum pe Emil Barbu, jurist în cadrul Primăriei slobozia. Emil Barbu este al doilea și ultimul funcționar public afiliat PMP care poate ocupa această funcție în condițiile legii. El a mai ocupat... [citește_tot_articolul]

26 Noiembrie 2019, 19:05 (8820 vizualizări - 11 comentarii)

SPORT

Ibrian, vârf undercover

Fotbal, Liga a III-a, FCSB 2-Unirea Slobozia 1-3

Ibrian, vârf undercover

Pe o vreme extrem de rece, Unirea Slobozia a abordat o partitură dez­ghețată în deplasare contra celor de la FCSB 2. în ciuda numeroaselor absențe din lot, ialomițenii au dominat jocul, iar Enache Costea a găsit formula câștigătoare: Poiană-Ibrian, Lazăr, Dumbrăvean, Comșa (Stroe ’80)-Milotin, Chebac, Moldovan (Ene ’89)-Moise, Hertu (Dinu ’60), Toma. Unirea și-a etalat din start in­tențiile ofensive și, după un șut peste poartă din zona punctului cu var, Moise a centrat excelent de pe dreapta în minutul 10, iar Ibrian a reluat imparabil la colțul lung, din interiorul careului. Florinel Ibrian își continuă astfel forma bună demonstrată și în partida cu Recolta Gheorghe Doja. În jocul cu FCSB 2... [citește_tot_articolul]

26 Noiembrie 2019, 16:25 (2466 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

SPORT

Luptă încinsă la vârful clasamentului

Fotbal, Liga a IV-a

Luptă încinsă la vârful clasamentului

Liga a IV-a ialomițeană a ars deja 14 etape din acest sezon, iar acum, când mai este doar o rundă până la vacanță de iarnă, ierarhia la vârf este mai neclară ca oricând. Sincer, la începutul sezonului, ne-am fi așteptat la o dominare clară a echipei care a luptat și în campionatul trecut pentru supremație, dar în final a terminat abia pe locul 3. Lucrurile nu stau deloc așa, iar în acest moment avem 4 echipe care luptă cu șanse reale pentru titlul de campioană a județului Ialomița.

Jilavele, marea surpriză Trei echipe au început ca din pușcă acest sezon și după 8 etape aveau punctaj... [citește_tot_articolul]

26 Noiembrie 2019, 15:05 (5754 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

SPORT

Răzvan Stănescu, locul 5 la Teheran

Scrimă

Răzvan Stănescu, locul 5 la Teheran

La finele săptămânii precedente, capitala Iranului, Teheran, a găzduit o etapă de Cupă Mondială la Sabie, adresată juniorilor. Din delegația României a făcut parte și Răzvan Stănescu, sportiv pregătit la CSM Unirea Slobozia de Marin Cruțu. Din cei 5 sabreri tricolori, Răzvan a obținut în proba individuală cele mai bune rezultate. În primul tur Stănescu a trecut cu 15-6 de Humoud Alshamian din Kuweit. În turul secund sportivul nostru l-a depășit cu un scor similar pe Zhamat Nabyev din Kazakstan, iar în Optimi l-a eliminat cu 15-10 pe iranianul Shahryar Galzar. În Sferturi, Răzvan a pierdut cu 8 la 15 în fața italianului Pietro Tore, cel care avea să câștige în final competiția. În ie­rarhia finală... [citește_tot_articolul]

26 Noiembrie 2019, 14:20 (3615 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

REPORTAJ

Teofil, vânătorul de valuri...

Teofil, vânătorul de valuri...

Pentru Teofil Androne marea nu mai are secrete. I-a străbătut adâncurile și s-a aventurat în zonele cu cele mai nărăvașe valuri, pe care a reușit să le îmblânzească. Toate aceste experiențe l-au ajutat să învețe o nouă formă de artă, prea puțin cunoscută în acest colț de lume. Iubește plajele însorite pentru că doar aici reușește să se simtă cu adevărat liber...

Mare, plaje și «surf art»
Lângă tablourile expuse pe simezele Galeriei de Arte «Arcadia» ale Centrului Cultural «Ionel Perlea» din Slobozia și-a făcut loc și o placă de surf, din lemn pictată în diferite tonuri de albastru... [citește_tot_articolul]

26 Noiembrie 2019, 13:25 (4989 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Primăria Slobozia, obligată de instanță să plătească «Groapa lui Stoica»

Primăria Slobozia, obligată de instanță să plătească «Groapa lui Stoica»

Proiectul de reabiliare a Pieței Revoluției din Slobozia s-a mutat în instanță. Constructorul Antrepriză Construcții și Montaj Nr. 4 București (ACM 4) cere judecătorilor Tribunalului Ialomița să oblige Primăria Slobozia la plata facturilor neachitate pentru lucrările efectuate la obiectivul de investiții. Dacă va câștiga acest proces intentat admi­nistrației locale, constructorul din Capitală va obține peste 200 mii de lei, plus plata unor penalități de întârziere. În urma unei acțiuni si­milare întemeiată anul trecut și încheiată printr-o sentință definitivă în primăvara acestui an, firma din București, aflată în procedură de insolvență, a reușit să obțină plata unei facturi de 1,1 milioane de... [citește_tot_articolul]

26 Noiembrie 2019, 09:55 (7296 vizualizări - 15 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Funcție vacantă de procuror la Parchetul de pe lângă Tribunalul Ialomița

Funcție vacantă de procuror la Parchetul de pe lângă Tribunalul Ialomița

Parchetul de pe lângă Tribunalul Ialomița rămâne cu mai puțini procurori în schemă. Consiliul Superior al Magistraturii a decis în cadrul unei ședințe, desfășurată în urmă cu aproximativ o săptă­mână, să trimită spre aprobare cererea de pensionare a procu­rorului Cristina Mihaela Istrate.

Mai puțini procurori la Parchetul Județean Potrivit informațiilor publicate de Consiliul Superior al Magistraturii, în prezent, Parchetul de pe lângă Tribunalul Ialomița se confruntă cu un deficit în privința ocupării posturilor de procurori. Deși schema de personal cuprinde 11 astfel de posturi, doar... [citește_tot_articolul]

25 Noiembrie 2019, 16:25 (6056 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Învățământ cu demisiile pe masă

Ultimatum pentru inspectorii școlari din Ialomița

Învățământ cu demisiile pe masă

Întoarcerea inspectorului general Luminița Barcari dă fiori reci inspectorilor din cadrul Inspectoratului Școlar. Înainte ca ea să deschidă din nou ușa biroului, adjuncta instituției, Steluța Mitrea, le-ar fi cerut unora dintre subalterni demisiile. Deocamdată nimeni nu o ascultă, că «nu are de ce»...

Amenințări voalate Săptămâna trecută, inspectorul general Luminița Barcari s-a (re)întors în fruntea Inspec­toratului direct din Norvegia, de la o specializare profesională moșită de predecesoarea sa. Că de, nu e pentru cine se pregătește și nici noi nu insistăm, că nu face obiectul articolului... [citește_tot_articolul]

25 Noiembrie 2019, 13:20 (7627 vizualizări - 10 comentarii)

Click aici

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

Legea parlamentarului Bullyi-Pop

(de bine)

Legea parlamentarului Bullyi-Pop

Parlamentarul PSD Andrei Pop do­vedește, în sfârșit, că nu a făcut umbră fotoliului de parlamentar degeaba. Și ne informează cu deferență pe pagina sa de Facebook că «Pre­ședintele României a promulgat legea privind violența psihologică-bullyingul pe care am inițiat-o în primăvara anului 2018 și care a fost adoptată în iarna aceluiași an. Împreună cu Petre Florin Manole am considerat că demnitatea și integritatea copiilor noștri trebuie protejate de diferitele forme de agresiuni verbale sau fizice, care constituie violența psihologică-bullying, și cu care mulți copii se confruntă în ziua de astăzi». Pentru că, în principiu, demersul deputatului Andrei Pop este unul salutar, îl vom consemna... [citește_tot_articolul]

25 Noiembrie 2019, 11:20 (5109 vizualizări - 7 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

contraeditorial

putreziciune

Sistemul este creat din oameni care, de-a lungul timpului, au contribuit la putrezirea lui. Căci fiecare dintre noi am încercat, cel puțin în ultimii 10 ani, să realizăm câte ceva ocolind sau fentând legi (de cele mai multe ori ambigue sau făcute pentru a fi încălcate), înșelând vigilența unor organe de control care îndrăzneau să ne tulbure activitățile de zi cu zi (de la banale opriri în trafic ale unor polițiști până la inopinate controale ale finanțiștilor) sau acordând diverse recompense unor alți oameni care au reușit să ne satisfacă orgolii sau suferințe (mici atenții pentru personalul medical sau funcționari însărcinați cu rezolvarea hârtiilor). Toate acestea au constituit la realizarea... [citește_tot_articolul]

24 Noiembrie 2019, 10:10 (3966 vizualizări - 6 comentarii)

EVENIMENT

Poligonul profesioniștilor

Poliția Locală Slobozia gestionează o investiție administrativă unică

Poligonul profesioniștilor

În urmă cu 2 ani, Consiliul Local Slobozia a aprobat o investiție de 1,4 milioane de lei pentru reali­zarea unui poligon de tragere cu armament ușor. La acest moment, poli­­go­nul este funcțional și poate deservi structurilor MAI dintre Constanța și București. Prețul pentru o oră de tra­gere este de 100 de lei. Laurențiu Abaza, directorul Poliției Locale Slobozia, declară: «Scopul acestui poligon este instruirea personalului MAI!».

Un poligon ca-n filme La intrarea în municipiul Slobozia, am­plasat într-o zonă izolată, se află noul poligon. Acesta este autorizat de către Inspectoratul... [citește_tot_articolul]

23 Noiembrie 2019, 16:25 (5052 vizualizări - 6 comentarii)

EVENIMENT

Infanteriștii Liceului Pedagogic

Viitorul începe azi

Infanteriștii Liceului Pedagogic

Sunt 8 din cei 29 de elevi ai clasei a XII-a a Liceului Pedagogic. Cred în reforma sistemului de învățământ românesc, în misiunea lor de viitori educatori și... iubesc copiii! Știu că 8 din 10 elevi de liceu nu vor profesa niciodată în specialitatea pe care o urmează. Dar asta nu-i împiedică să își dorească, animați de cel mai frumos entuziasm, cel al vârstei. Ei sunt Elena Curelea, Alina Crudu, Alexandra Olteanu, George Țaporea, Gabriela Manea, Maria Iancu, Daniela Gheorghe și Andreea Alexe.

Primele emoții, primele griji Andreea Alexe are 18 ani și este elevă în clasa a XII-a la Liceul... [citește_tot_articolul]

23 Noiembrie 2019, 11:40 (4173 vizualizări - 0 comentarii)

POLITICĂ

Guvernul Orban a epurat incomplet ministerele

Secretarii de stat PSD se întorc acasă?

Guvernul Orban a epurat incomplet ministerele

În urmă cu două săptămâni, Guvernul Orban a demarat epurarea ministerelor. Într-o primă etapă, au fost demiși 32 de secretari de stat, 3 subsecretari și 3 consilieri de stat. Între timp, lista a ajuns la aproape 100... Printre ei s-au numărat, firesc, și ialomițenii trimiși acolo de PSD. Paradoxal însă, nu toți se regăsesc pe lista de acum două săptămâni. Așa că vom face apelul bocancilor.

Ultimul servit, primul plecat Ultimul ialomițean ajuns la București a fost Liviu Patrichi, director adjunct al AFIR, pe locul încălzit cândva de Daniel Crunțeanu, și el ialomițean verde, nutrit cu... [citește_tot_articolul]

22 Noiembrie 2019, 18:05 (8493 vizualizări - 8 comentarii)

EVENIMENT

Scandalagiii din Vlașca-Fetești sunt încă în libertate!

Poliția se face că lucrează

Scandalagiii din Vlașca-Fetești sunt încă în libertate!

18 indivizi din Fetești, considerați principalii autori ai scandalului petrecut în Cartierul Vlașca în după amiaza zilei de marți, 19 noiembrie 2019, sunt încă în libertate. Nici polițiștii și nici procurorii locali nu au reușit încă să stabilească cine este vinovat de revolta provocată pe stradă. Informațiile cu privire la acest incident au apărut în spațiul public abia după ce pe rețelele de socializare a fost postat un filmuleț din timpul scandalului. Oficialii Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița au refuzat să dezvăluie informația cu privire la bătaia dintre cele două familii de romi, confirmând-o în urma apariției pe internet a respectivelor imagini...

Cercetările continuă... [citește_tot_articolul]

21 Noiembrie 2019, 19:10 (5060 vizualizări - 12 comentarii)

Miercuri 24 Iun 2026
340 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Fetești: Lipsă apă în Cartierul Buliga

Echipele RAJA Constanța intervin pentru remedierea unei avarii survenite pe conducta de alimentare cu apă, cu diametrul de 90 mm, de pe strada Brazilor din Fetești. În vederea executării acestor lucrări ...[citește_toată_știrea]

3 Iunie 2021, 22:05
(2675 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 3 noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Joi, 3 iunie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 10756, cu 3 cazuri mai mult față de ziua de miercuri ...[citește_toată_știrea]

3 Iunie 2021, 16:15
(4331 vizualizări - 0 comentarii)


Gheorghe Lazăr: Incendiu la o casă din cauza unui scurtcircuit

Gheorghe Lazăr: Incendiu la o casă din cauza unui scurtcircuit

Miercuri, 2 iunie a.c., în jurul orelor 12,20, pompierii militari din cadrul Detașamentului de Pompieri Slobozia, au fost alertați pe numărul unic pentru apeluri de urgență 112 să intervină în comuna Gheorghe ...[citește_toată_știrea]

2 Iunie 2021, 19:10
(2044 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 2 noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Miercuri, 2 iunie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 10753, cu 2 cazuri mai mult față de ziua de marți ...[citește_toată_știrea]

2 Iunie 2021, 16:45
(1765 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Respectarea măsurilor de protecție sanitară, monitorizată de polițiști

Verificarea respectării măsurilor de izolare/carantină la adresa declarată, a interdicțiilor privind organizarea de evenimente private, dar și purtarea măștii în spații închise și în spațiile aglomerate ...[citește_toată_știrea]

2 Iunie 2021, 16:10
(1944 vizualizări - 0 comentarii)


Copaci rupți de vânt la Urziceni

Copaci rupți de vânt la Urziceni

În cursul nopții de luni spre marți, 31 mai/1 iunie a.c., salvatorii din cadrul Detașamentului de pompieri Urziceni au intervenit cu mijloacele de intervenție din dotare pentru degajarea unor copaci căzuți ...[citește_toată_știrea]

2 Iunie 2021, 13:10
(1578 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: Marți, 8 iunie 2021-termen limită pentru depunerea Formularului 092

Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița informeză contribuabilii înregistrați în scop de TVA care utilizează ca perioadă fiscală trimestrul și care au efectuat o achiziție intracomunitară ...[citește_toată_știrea]

2 Iunie 2021, 12:40
(2382 vizualizări - 0 comentarii)


Concurs de desene pentru copii, organizat de IPJ Ialomița

Concurs de desene pentru copii, organizat de IPJ Ialomița

Cu ocazia Zilei Copilului, Inspectoratul de Poliție al Județului Ialomița a organizat marți, 1 iunie a.c., concursul de desene «Siguranța în culorile copilăriei».  Astfel, elevi ai Liceului de Arte ...[citește_toată_știrea]

1 Iunie 2021, 18:30
(2568 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: Un singur nou caz de COVID-19 în Ialomița

Marți, 1 iunie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 10751, cu un singur caz mai mult față de ziua de luni ...[citește_toată_știrea]

1 Iunie 2021, 16:15
(3161 vizualizări - 0 comentarii)


Coșereni: Bătrâni răniți într-un accident rutier

Coșereni: Bătrâni răniți într-un accident rutier

Accident rutier pe podul peste râul Ialomița din zona localității Coșereni. Potrivit informațiilor, evenimentul rutier s-a petrecut în ziua de marți, 1 iunie a.c., când un autoturism a intrat într-un parapet ...[citește_toată_știrea]

1 Iunie 2021, 15:40
(2269 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Se aplică în continuare amenzi pentru nerespectarea măsurilor de protecție sanitară

În ultimele 48 de ore, au fost organizate și desfășurate în sistem integrat acțiuni punctuale, fiind vizate, în special zonele aglomerate, zonele de agrement, centrele comerciale, restaurantele și mijloacele ...[citește_toată_știrea]

31 Mai 2021, 17:05
(3290 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: Un singur nou caz de COVID-19 în Ialomița

Luni, 31 mai a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 10750, cu un singur caz mai mult față de ziua de duminică ...[citește_toată_știrea]

31 Mai 2021, 16:40
(2584 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Două accidente, trei victime

Ialomița: Două accidente, trei victime

Luni, 31 mai a.c., în jurul orei 10,30, salvatorii din cadrul Gărzii de Intervenție Slobozia au intervenit cu o autospecială de stingere cu apă și spumă, o autospecială pentru descarcerare și o ambulanță ...[citește_toată_știrea]

31 Mai 2021, 15:40
(1658 vizualizări - 0 comentarii)


Accidente la Urziceni și Dridu

Accidente la Urziceni și Dridu

Polițiștii ialomițeni au intervenit în cazul a două accidente rutiere petrecute în ziua de duminică, 30 mai a.c., pe șoselele din județ. Primul eveniment rutier a fost anunțat la numărul de urgență 112 ...[citește_toată_știrea]

30 Mai 2021, 21:00
(4024 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 4 noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Duminică, 30 mai a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 10749, cu 4 cazuri mai mult față de ziua de sâmbătă ...[citește_toată_știrea]

30 Mai 2021, 16:35
(1822 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 2 noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Sâmbătă, 29 mai a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 10745, cu 2 cazuri mai mult față de ziua de vineri ...[citește_toată_știrea]

29 Mai 2021, 16:40
(1052 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Se întrerupe curentul electric!

În perioada 31 mai-4 iunie 2021, E-Distribuție Dobrogea anunță întreruperea alimentării cu energie electrică din cauza unor reparații la rețelele electrice. Aceste lucrări se vor desfășura în localitățile ...[citește_toată_știrea]

28 Mai 2021, 17:15
(7044 vizualizări - 0 comentarii)


Acțiune a polițiștilor la Fetești

39 de sancțiuni contravenționale au fost aplicate în numai 2 ore de polițiștii feteșteni în cadrul unei acțiuni de prevenire a infracționalității stradale, riscului rutier precum și respectarea măsurilor ...[citește_toată_știrea]

28 Mai 2021, 17:10
(1603 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Respectarea măsurilor de protecție sanitară, monitorizată de polițiști

Joi, 27 mai 2021, polițiștii ialomițeni au verificat 105 locații, 53 de societăți comerciale și persoane fizice autorizate cu privire la respectarea măsurilor impuse în perioada Stării de Alertă și 59 de ...[citește_toată_știrea]

28 Mai 2021, 17:05
(1499 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 6 noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Vineri, 28 mai a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 10743, cu 6 cazuri mai mult față de ziua de joi, ...[citește_toată_știrea]

28 Mai 2021, 16:35
(2039 vizualizări - 0 comentarii)


Casieriile RAJA Constanța, închise de 1 iunie

Marți, 1 iunie 2021, casieriile RAJA Constanța și compartimentele care desfășoară activități de lucru cu publicul vor fi închise. Abonații pot folosi serviciile online pentru efectuarea plăților, precum ...[citește_toată_știrea]

28 Mai 2021, 13:35
(2672 vizualizări - 0 comentarii)


Pompierii din Urziceni au salvat un cal căzut într-o groapă

Pompierii din Urziceni au salvat un cal căzut într-o groapă

Salvatorii din cadrul Detașamentului de pompieri Urziceni au fost solicitați în dimineața zilei de vineri, 28 mai a.c., în jurul orei 1,00, în comuna Bărcănești, pentru extragerea unui cal căzut într-o ...[citește_toată_știrea]

28 Mai 2021, 12:25
(3630 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: Indemnizații de șomaj pentru tinerii absolvenți

Reprezentanții Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița aduc la cunoștință tinerilor absolvenți de gimnaziu, liceu, profesional, special, postliceal sau superior posibilitatea obținerii ...[citește_toată_știrea]

27 Mai 2021, 20:20
(3631 vizualizări - 0 comentarii)


Făcăeni: A încălcat măsura izolării la domiciliu

Joi, 27 mai a.c., polițiștii ialomițeni i-au aplicat o amendă în valoare de 1000 de lei unui tânăr, de 20 de ani, din localitatea Făcăeni. Acesta a încălcat măsura izolării la domiciliu impusă de Direcția ...[citește_toată_știrea]

27 Mai 2021, 20:05
(3487 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Amenzi pentru transportatorii de persoane

IPJ Ialomița: Amenzi pentru transportatorii de persoane

Polițiștii ialomițeni au desfășurat în ziua de joi, 27 mai a.c., verificări pe cele mai importante drumuri din județ cu privire la felul în care transportatorii de persoane respectă legislația în domeniu ...[citește_toată_știrea]

27 Mai 2021, 19:45
(3069 vizualizări - 0 comentarii)


Scânteia: Beat și fără permis, la volanul unei mașini radiate și cu numere false

Un bărbat de 61 de ani, oprit în trafic de polițiști pe raza localității Scânteia, s-a ales cu un dosar penal pentru comiterea mai multor infracțiuni cuprinse în Codul Rutier. Acesta a fost tras pe dreapta ...[citește_toată_știrea]

27 Mai 2021, 19:35
(5974 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Acțiuni prevenite la Școala Gimnazială Bucu și Gara Slobozia Veche

IPJ Ialomița: Acțiuni prevenite la Școala Gimnazială Bucu și Gara Slobozia Veche

Polițiștii ialomițeni au efectuat ample activități preventive în ziua miercuri, 26 mai 2021. Astfel, oamenii legii au derulat o campanie de informare în zona Gării Slobozia Veche, cu scopul de a limita ...[citește_toată_știrea]

27 Mai 2021, 19:20
(4102 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: Un singur nou caz de COVID-19 în Ialomița

Joi, 27 mai a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 10737, cu un singur caz mai mult față de ziua de miercuri ...[citește_toată_știrea]

27 Mai 2021, 16:15
(2281 vizualizări - 0 comentarii)


Tânăr din Amara fără permis de conducere, surprins la volanul unui autoturism radiat și cu numere false

Un tânăr a fost depistat de polițiștii ialomițeni pe raza municipiului Slobozia, fără permis de conducere, la volanul unui autoturism radiat din circulație și cu plăcuțe de înmatriculare false. Astfel, ...[citește_toată_știrea]

26 Mai 2021, 18:50
(6324 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Arestat pentru «conducere a unui vehicul sub influența alcoolului sau a altor substanțe»

Marți, 25 mai a.c., polițiștii de Investigații Criminale din cadrul Poliției Fetești au acționat pentru depistarea persoanelor urmărite, dispărute de la domiciliu sau care se sustrag de la executarea unor ...[citește_toată_știrea]

26 Mai 2021, 18:10
(6136 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Fetești arestare


Ultimele comentarii
Cetățean în Tabăra «Pavilioane» din stațiunea Amara, fără aviz sanitar de funcționare Mary în «Fermierii își vând producția sub costuri!» garsonieră de închiriat Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 Locuitor Slobozia în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Mariana în «Fermierii își vând producția sub costuri!» un ialomițean în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Gigel în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Pensionar în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final #pasajladrajna în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Adevărat Suporter! în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Mihai în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Hendersohn în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Adrian în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Suporter în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Alin în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» marius în CNAIR: Circulație închisă pe bretelele de intrare și ieșire ale A2 din zona Drajna, joi, 23 aprilie 2026 Toma în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! cetatean în Bărbat din Bărbulești, prins în flagrant și reținut pentru «șantaj» Anca în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» suporter în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...