Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Membrii Biroului Electoral Județean Ialomița, acuzați de «fals în declarații»

Membrii Biroului Electoral Județean Ialomița, acuzați de «fals în declarații»

bonus: Prefecții s-au «îmbolnăvit» subit

Scandal public înainte de Alegerile Prezidențiale în județul Ialomița. Biroul Electoral Județean Ialomița și-a schimbat conducerea, după ce fostul președinte, judecătorul Daniela Răceanu, a demisionat din funcție. Decizia acesteia a fost luată după ce a formulat o plângere penală împotriva membrilor BEJ, pe care i-a acuzat de «fals în declarații». Dosarul se află în cercetare la Parchetul de pe lângă Curtea de Apel București.

3 instituții, o singură anchetă Potrivit informațiilor, fostul șef al Biroului Electoral Județean Ialomița, judecătorul Daniela Răceanu, a înaintat organelor judiciare... [citește_tot_articolul]

7 Noiembrie 2019, 19:20 (6524 vizualizări - 3 comentarii)

EVENIMENT

Dispensar modern în Cartierul Strachina din Țăndărei

Dispensar modern în Cartierul Strachina din Țăndărei

În urmă cu 4 luni, autoritățile din Țăndărei au reușit să obțină fonduri pentru dotarea cu aparatură medicală necesară viitorului dispensar din Cartierul Strachina. Proiectul va atinge suma de 46 mii de euro, banii provenind de la Agenția pentru Finanțarea Investițiilor Rurale prin Grupul de Acțiune Locală. Beneficiarii acestei investiții vor fi cetățenii orașului Țăndărei.

Un nou proiect la ºăndărei
Edilii orașului Țăndărei sunt pe cale să finalizeze încă un proiect menit să contribuie la bunăstarea cetățenilor. Astfel, o clădire din Cartierul Strachina în care mulți ani a funcționat... [citește_tot_articolul]

7 Noiembrie 2019, 16:25 (3762 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Campanie de donare de sânge în satele ialomițene

Campanie de donare de sânge în satele ialomițene

În ultimele două luni, angajații Centrului de Transfuzii Sanguine Ialomița au extins activitatea instituției și în mediul rural. Astfel, au fost demarate 5 campanii de donare de sânge în tot atâtea loca­lități din județ. Măsura a fost adoptată ca urmare a scăderii numărului de donatori care trec pragul Centrului.

Ialomița are nevoie de donatori de sânge Informațiile oficiale ale Centrului de Transfuzii Sanguie Ialomița arată că în ultimele două luni media donatorilor înregistrați zilnic a fost de cel mult 10 persoane. Din această cauză, angajații instituției au luat decizia de a demara... [citește_tot_articolul]

7 Noiembrie 2019, 13:20 (2756 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Podul rutier de la Bora a ajuns în instanță

Cu 1 milion de lei mai scump

Podul rutier de la Bora a ajuns în instanță

Construcția podului rutier peste râul Ialomița din zona Cartierului Bora al Sloboziei a ajuns în instanță. Oficialii Direcției Regionale de Drumuri și Poduri Constanța, subordonată Companiei Naționale de Administrare a Infrastructurii Rutiere, a acționat în instanță societatea Construcții Feroviare Drumuri Poduri SRL Buzău, firma care a câștigat inițial contractul pentru reabili­tarea obiectivului. Problema este generată de faptul că o parte dintre lucrările inițiale ale constructorului buzoian au afectat rezistența podului. Siguranța circulației nu este însă în pericol. Vestea bună este că a fost găsit un constructor, însă noul proiect de consolidare este mai scump cu 1 milion de lei.
... [citește_tot_articolul]

7 Noiembrie 2019, 10:10 (4989 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Episcopia salvează PRO România!

Icoana Făcătoare de Minuni a Maicii Domnului de la Mânăstirea Adam, la Slobozia

Episcopia salvează PRO România!

În prag de Alegeri Prezidențiale, Episcopia Sloboziei și Călărașilor a adus la Slobozia Icoana Făcătoare de Minuni a Maicii Domnului de la Mânăstirea Adam. Procesiunea de întâmpinare, desfășurată marți, 5 noiembrie 2019, a fost marcată de prezența politicienilor PRO România, în frunte cu Marian Neacșu. Icoana va rămâne la Mânăstirea «Sfinții Voievozi» până luni, 11 noiembrie 2019...

Luceafărul Neacșu și Primarul Nimănui
Preasfințitul Părinte Episcop Vincențiu, împreună cu toți preoții Eparhiei și cei 4000 de credincioși numărați oficial s-au bucurat să-i aibă alături, în primul... [citește_tot_articolul]

6 Noiembrie 2019, 19:05 (9212 vizualizări - 17 comentarii)

Click aici

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

Ouă de Slobozia

Ouă de Slobozia

După cum puteți vedea în imagine, începând cu această săptămână, slobozenii se pot bucura de noile ornamente de granit ale Pieței Revoluției. Botezate, după caz, ba «ouăle lui Mocioniu», ba «ouăle administratorului public Gheorghe Puia», noile ornamente tronează cât e agora de lungă, dar și în dreptul Palatului Administrativ, acolo unde își parchează prefectul Gigi Petre vehiculul de firmă cât e ziua de lungă cât să irite contribuabilii. N-am fi consemnat acest aspect pitoresc al investiției dacă nu am fi auzit pe holurile Primăriei că cei doi își dispută paternitatea acestor ouă. Primarul, zice-se, de când au fost aduse, se plimbă țanțoș prin birouri fericit că are și el o oarecare... [citește_tot_articolul]

6 Noiembrie 2019, 16:55 (5179 vizualizări - 4 comentarii)

Taguri: Slobozia bolarzi

Click aici

EVENIMENT

Primarul Constantin Sava vrea investiții de 350 mii de euro în serviciul de salubritate

Cheltuieli megalomanice la Urziceni

Primarul Constantin Sava vrea investiții de 350 mii de euro în serviciul de salubritate

La o lună de la declararea «stării de alertă», orașul Urziceni continuă să se confrunte cu probleme grave legate de salubrizarea localității. Prețul pentru preluarea gunoiului menajer a fost majorat la 10,5 lei, Rosal Grup SA rămâne titular de contract pentru încă 8 luni de zile, iar primarul Constantin Sava nu renunță la intențiile sale de a înființa un serviciu de salubritate propriu...

Curat ilegal, iar locuitorii plătesc!
La sfârșitul lunii septembrie 2019, primarul Constantin Sava anunța public rezilierea contractului cu Rosal Grup SA și înființarea «în maxim două săptămâni... [citește_tot_articolul]

6 Noiembrie 2019, 13:20 (6221 vizualizări - 2 comentarii)

EVENIMENT

8,6 milioane de lei pentru achiziția de aparatură medicală

Fonduri alocate spitalelor ialomițene

8,6 milioane de lei pentru achiziția de aparatură medicală

Ministerul Sănătății alocă spitalelor din județul Ialomița suma de 8,6 milioane de lei pentru achiziția de apa­ratură medicală. Oficialii unităților medicale susțin faptul că primele aparate au sosit deja, urmând să aștepte o serie de aprobări speciale pentru a le pune în funcțiune. Echipamentele nu acoperă însă lipsa de medici cu care toate spitalele ialomițene se confruntă de ani buni.

Fonduri pentru spitale Anual, Ministerul Sănătății solicită spitalelor să întocmească o listă cu aparatura medicală necesară asigurării unor servicii de calitate. Raportat la nivelul județului Ialomița... [citește_tot_articolul]

6 Noiembrie 2019, 11:55 (3143 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

POLITICĂ

Deputatul PNL Gheorghe Tinel cere public demisia de onoare a prefectului Gigi Petre

Deputatul PNL Gheorghe Tinel cere public demisia de onoare a prefectului Gigi Petre

În urmă cu câteva zile, europarlamentarul liberal Rareș Bogdan a susținut că «în 48 de ore de la instalarea noului Guvern vor fi înlocuiți din funcție toți prefecții și subprefecții!». La nici 2 de ore, deputatul ialomițean Gheorghe Tinel în cere lui Gigi Petre demisia de onoare.

Un pas în spate
De ani buni, deputatul liberal Gheorghe Tinel critică public activitatea prefectului Gigi Petre, acuzându-l de «incompetență» și «subordonare politică». Marți, 5 noiembrie 2019, la nici 24 de ore de la instalarea guvernului Ludovic Orban, parlamentarul ialomițean a reiterat acuzațiile... [citește_tot_articolul]

5 Noiembrie 2019, 19:50 (7729 vizualizări - 13 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Concurs pentru «noră» la Direcția Agricolă Ialomița

Trăiască PCR (Pile, Cunoștințe, Relații)

Concurs pentru «noră» la Direcția Agricolă Ialomița

bonus: drept la replică

Șefa Direcției Agricole Ialomița este acuzată public că netezește drumul viitoarei nurori către o funcție de consilier în cadrul instituției pe care o conduce. Concursul va avea loc pe 18 noiembrie 2019 și, potrivit sesizării, directorul Constanța Bucur Diamandi a interzis contracandidaților înscrierea la concurs. Revoltat de situație, petentul a transmis în urmă cu două săptămâni sesizarea către Ministerul Agriculturii și a făcut o plângere la DNA. Constanța Bucur Diamandi a refuzat să răspundă acuzațiilor formulate susținând că este ocupată și nu poate vorbi cu reporterul ziarului nostru.

Slujbă pentru «noră» la Direcția Agricolă... [citește_tot_articolul]

5 Noiembrie 2019, 18:20 (5763 vizualizări - 6 comentarii)

Click aici

SPORT

Fotbal, Liga a III-a, Unirea Slobozia-Viitorul Ianca 4-1

Rămânem cu un pas în față

Unirea Slobozia a avut în Viitorul Ianca un adversar destul de incomod care, prin combativitate, ne-a ținut în șah un sfert de oră în partea secundă. Meciul jucat cu brăilenii sâmbătă, 2 noiembrie a.c., trebuia obligatoriu câștigat pentru ca echipa noastră să rămână în fruntea ierar­hiei. Pentru a-și atinge scopul, Enache Costea a gândit din nou o partitură ofensivă: Poiană-Ibrian, Lazăr, Dumbrăvean, Comșa-Lemnaru (Milotin ’83), Danciu (Gherasim ’83)-Moise (Hertu ’63), Moldovan, Toma (Dinu ’90)-Răduca.

Danciu dezmorțește tabela Primele 10 minute au fost destul de intense, cu oaspeții... [citește_tot_articolul]

5 Noiembrie 2019, 17:15 (2646 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

SPORT

Înfrângere nedreaptă

Handbal, Liga Națională, HCM Slobozia-Gloria Buzău 23-24 (11-14)

Înfrângere nedreaptă

HCM Slobozia a făcut cel mai bun joc din acest sezon în compania Gloriei Buzău. Elevele lui Gheorghe Covaciu au dovedit că pe teren propriu nu pot bate pe oricine, dar se pot lupta de la egal la egal cu orice adversar. Meciul a început sub nota de dominare a pleiadei de vedete antrenată de Ovidiu Mihăilă. Aceasta și-a impus din start ritmul și a ținut echipa noastră la o distanță apreciabilă pe toată durata primei reprize.

Ivan dă startul revenirii Scorul pauzei de 11-14 este stabilit de reușita spectaculoasă a Andreei Ivan, tăcută până atunci. Ivan marchează de două ori și în startul... [citește_tot_articolul]

5 Noiembrie 2019, 16:50 (2364 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

Sabrerii ialomițeni, 8 medalii în Germania

Scrimă

Sabrerii ialomițeni, 8 medalii în Germania

În urmă cu câteva zile, orașul german Bielefeld a organizat competiția de scrimă «Sabel Intensiv Coup». La acest turneu, județul Ialomița a avut o delegație numeroasă, alcătuită din sabreri legitimați la CSM Unirea Slobozia și la CSS Slobozia. Deplasarea nu a fost în zadar, sportivii noștri întorcându-se cu 8 medalii. Astfel, pe prima treaptă a podiumului s-au clasat David Balc (U20), Eduard Dragomir (U17) și Cristian Gavrilă (U14). Medalia de argint a intrat în palmaresul Biancăi Chiru-U12, și a Biancăi Păun-U14. Pe a treia treaptă a podiumului s-au clasat Maria Cernica-U12, Antonia Pamblică-U14 și Andrei Popa-U17. Această acțiune face parte din proiectul «Scrimerii ialomițeni în arenele internaționale... [citește_tot_articolul]

5 Noiembrie 2019, 15:20 (2191 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

Nicoleta Băjan a câștigat Cupa României

Lupte, CS Amara

Nicoleta Băjan a câștigat Cupa României

În perioada 1-3 noiembrie 2019, la Pitești s-a des­fășurat Cupa României la Lupte Libere, competiție adresată cadeților. Ca de obicei, CS Amara a obținut re­zultate foarte bune, iar portdrapel a fost din nou Nicoleta Băjan. Aceasta a câștigat fără drept de apel trofeul la categoria 43 kg. Amara a cucerit și 3 medalii de bronz, prin Elena Morar-49 kg, Denisa Negoiță-53 kg și Marian Subțirică-65 kg. În urma acestor rezultate, CS Amara a ocupat locul 3 în clasamentul pe echipe. «Anul competițional este pe final, iar bilanțul nostru arată din nou foarte bine. Mă bucur că un club mic, precum cel din Amara, continuă să atragă pri­virile pe plan național...» ne-a declarat fericitul antrenor Marian Moraru... [citește_tot_articolul]

5 Noiembrie 2019, 14:20 (4814 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Statul plătește 433 mii de lei pe an pentru masa deținuților

La Slobozia

Statul plătește 433 mii de lei pe an pentru masa deținuților

Fără să mai surprindă pe nimeni, Statul cheltuie mai mulți bani pentru a asigura masa deținuților comparativ cu sumele plătite pentru achiziția alimentelor prin programul «Cornul și Laptele», destinat elevilor. Prețul alimentației persoanelor private de libertate crește în funcție de regimul de detenție. De exemplu, într-o zi, pentru a asigura masa unui singur deținut, Penitenciarul Slobozia cheltuie 3,5 lei. În schimb, la Centrul de Arest și Reținere al Inspectoratului de Poliție Județean Ialomița hrana unei persoane reținute costă 9,2 lei/zi. Pentru o singură cutie de lapte și un singur corn se cheltuie zilnic 1,92 lei...

Fonduri pentru masa deținuților... [citește_tot_articolul]

5 Noiembrie 2019, 13:40 (4164 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

În Ialomița, 40% dintre proiectele finanțate prin PNDL 1 așteaptă finalizarea

În Ialomița, 40% dintre proiectele finanțate prin PNDL 1 așteaptă finalizarea

Programul Național de Dez­voltare Locală (PNDL) este departe de a fi motorul de dezvoltare a României, așa cum l-a promovat în spațiul public fostul Guvernul Dăncilă. În momentul de față, la nivelul județului Ialomița, 40% dintre proiecte așteaptă finali­zarea. Astfel, administrațiile locale din județ mai trebuie să primească de la Guvernul României peste 56 mili­oane de lei pentru a-și putea încheia pro­iectele. Problemele care au gene­rat gradul scăzut de implementare a celor 64 de investiții finanțate prin PNDL 1 diferă de la o localitate la alta.

Mirajul PNDL Conceput în două etape... [citește_tot_articolul]

5 Noiembrie 2019, 10:05 (3799 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Catalogul electronic, al doilea an de implementare

Anul școlar 2019-2020, la Slobozia

Catalogul electronic, al doilea an de implementare

Pentru al doilea an consecutiv, Primăria Slobozia va finanța implementarea catalogului electronic în școli. Prin intermediul acestei platforme, părinții pot vedea notele copilului, cât și numărul de absențe pe care elevul le-a acumulat. La acest moment, încă două unități de învățământ doresc să adere la această plat­formă.

O idee europeană la Slobozia
În noiembrie 2018, Primăria Slobozia achiziționa de la firma Software Tehnologies Solution SRL cataloage electronice. În urma semnării unui contract de 1,3 milioane de lei încheiat cu Primăria Slobozia, 7 unități de învățământ din... [citește_tot_articolul]

4 Noiembrie 2019, 16:05 (3866 vizualizări - 4 comentarii)

EVENIMENT

Parcul Industrial IMM Slobozia nu și-a îndeplinit indicatorii de performanță

Parcul Industrial IMM Slobozia nu și-a îndeplinit indicatorii de performanță

La 5 ani de la inaugurare, în Parcul Industrial IMM Slobozia se lucrează. Numă­rul firmelor care construiesc a ajuns la 8, iar autoritățile susțin că și-au îndeplinit toți indicatorii de performanță asumați. În realitate însă, problemele economice cu care se confruntă acest obiectiv de 5 ani încoace rămân.

Din trei indicatori, unul realizat
Autoritățile locale susțin că au reușit să îndeplinească indicatorii de performanță care aveau termen scadent la sfârșitul lunii august 2019. Reamintim că, potrivit acestora, Parcul Industrial IMM trebuie să aibă un grad de ocupare de 100%... [citește_tot_articolul]

4 Noiembrie 2019, 12:40 (6968 vizualizări - 2 comentarii)

EVENIMENT

Pasajul de la Drajna va costa 100 milioane de lei

Soluții marca Ștefan Mușoiu

Pasajul de la Drajna va costa 100 milioane de lei

Vineri, 25 octombrie 2019, în cadrul unei conferințe de presă prezidată de vicepreședintele Senatului, Robert Cazanciuc, deputatul PSD Ștefan Mușoiu a făcut publică valoarea investiției în pasajul de la Drajna, obiectiv edilitar pentru care face un lobby intens. Potrivit primelor estimări, valoarea acestui obiectiv este de 100 milioane de lei, iar termenul de finalizare a lucrărilor ar fi anul 2022...

Aceleași promisiuni într-o altă prezentare
Primele declarații în spațiul public privind realizarea unui pasaj rutier la Drajna datează din anul 2011. De-a lungul acestei perioade... [citește_tot_articolul]

4 Noiembrie 2019, 09:50 (4267 vizualizări - 14 comentarii)

EVENIMENT

Acțiunea «Faci sport, plantezi un copac!»

Se întâmplă în Ialomița

Acțiunea «Faci sport, plantezi un copac!»

În perioada octombrie-noiembrie 2019, sub organizarea directă a Agenției pentru Protecția Mediului Ialomița, copiii din Slobozia și Fetești, însoțiți de cadre didactice și părinți participă la acțiunea «Faci sport, plantezi un copac!». Acțiunea desfășurată vineri, 25 octombrie a.c., a adunat în Parcul de la Catedrală nu mai puțin de 300 de copii... În urma acestei acțiuni, participanții sunt premiați cu arbuști, trandafiri sau copăcei pe care, cu ajutorul părinților, îi vor planta.

Sport pentru copii Agenția pentru Protecția Mediului Ialomița, în parteneriat cu Asociația Județeană ... [citește_tot_articolul]

3 Noiembrie 2019, 17:05 (5319 vizualizări - 2 comentarii)

Miercuri 24 Iun 2026
322 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Un mort și un rănit într-un grav accident rutier

Marți, 24 noiembrie, la intrare în localitatea Albești, s-a petrecut un grav accident rutier. În timp ce se deplasa cu o autoutilitată, în condiții de vizibilitate redusă, conducătorul auto a pierdut controlul ...[citește_toată_știrea]

25 Noiembrie 2009, 16:38
(13133 vizualizări - 0 comentarii)


FenomenalUrziceni-Sevilla 1-0

Fenomenal
Urziceni-Sevilla 1-0

Într-un meci absolut FENOMENAL, Unirea Urziceni a învins în această seară o forță a fotbalului european, FC Sevilla. Potrivit statisticilor, Unirea Urziceni a obținut în acest sezon de Champions League ...[citește_toată_știrea]

25 Noiembrie 2009, 01:01
(16044 vizualizări - 0 comentarii)


Gripa nouă face noi victime printre ialomițeni

Gripa nouă face noi victime printre ialomițeni

România a înregistrat cel de-al doilea deces prin gripă nouă. În doar ultimele 24 de ore, Ministerul Sănătății a confirmat infestarea cu virusul A/H1N1 a încă 190 de persoane. Ialomița se înscrie în rîndul ...[citește_toată_știrea]

24 Noiembrie 2009, 18:17
(10365 vizualizări - 0 comentarii)


Fetiță de 10 ani, lovită de o mașină

O minoră, de doar 10 ani, din localitatea Movilița, a fost victima unui accident rutier. Copila a vrut să traverseze strada în fugă dar nu s-a asigurat, fiind lovită de o mașină condusă de un cetățean portughez ...[citește_toată_știrea]

24 Noiembrie 2009, 18:12
(10788 vizualizări - 0 comentarii)


Urmărit general, identificat la Fetești

Polițiștii feteșteni au depistat sîmbătă, 21 noiembrie, în jurul prînzului, un bărbat ce era urmărit general din luna octombrie 2009. Cătălin B., de 40 ani a fost găsit de polițiști în zona unui centru ...[citește_toată_știrea]

24 Noiembrie 2009, 18:12
(11547 vizualizări - 0 comentarii)


Scandalagiu beat, cu cuțitul în centrul satului

Sîmbătă, 21 noiembrie, agenții Postului de Poliție Scînteia au fost alarmați de o tînără din Slobozia despre faptul că un bărbat înarmat cu un cuțit provoacă scandal în centrul satului Iazu. Intervenind ...[citește_toată_știrea]

24 Noiembrie 2009, 18:11
(12188 vizualizări - 0 comentarii)


Hoți prinși de polițiști

La finele săptămînii precedente, vineri, 20 noiembrie, polițiștii au fost sesizați cu privire la comiterea unui furt dintr-un magazint situat pe raza localității Ion Roată. Valoarea bunurilor sustrase, ...[citește_toată_știrea]

24 Noiembrie 2009, 18:10
(10909 vizualizări - 0 comentarii)


La volan fără permis

În noaptea de vineri spre sîmbătă, respectiv 20 spre 21 noiembrie, în jurul oreler 1,00, un bărbat din localitatea Munteni Buzău s-a ales cu dosar penal după ce polițiștii l-au prins la volanul unei mașini ...[citește_toată_știrea]

24 Noiembrie 2009, 18:09
(10588 vizualizări - 0 comentarii)


Incendiu la un utilaj răspânditor de asfalt

Incendiu la un utilaj răspînditor de asfalt

Un incendiu la un utilaj răspînditor de asfalt s-a petrecut vineri, 20 noiembrie 2009, în jurul orelor 18,00, în apropierea gropii de gunoi ecologice a municipiului Slobozia, unde se executau lucrări de ...[citește_toată_știrea]

23 Noiembrie 2009, 14:40
(12293 vizualizări - 0 comentarii)


PSD Ialomița, «sugar» prefectural

PSD Ialomița, «sugar» prefectural

În urmă cu o săptămînă, inflamați de entuziasmul electoral, pesediștii ialomițeni i-au remis prefectului Mădălin Teculescu o scrisoare publică în care îl acuză de grave încălcări ale legii și acțiuni de ...[citește_toată_știrea]

21 Noiembrie 2009, 01:13
(16449 vizualizări - 0 comentarii)


A încercat să mituiască un polițist

Un polițist din Țăndărei a sesizat Direcția Generală Anticorupție Ialomița asupra încercării unei persoane de a-l mitui. Bărbatul, din Vrancea, a încercat să-l mituiască pe polițist pentru ca acesta să ...[citește_toată_știrea]

20 Noiembrie 2009, 16:47
(11461 vizualizări - 0 comentarii)


Minori accidentați

Minori accidentați

Miercuri, 18 noiembrie, la Slobozia, o fetiță de 8 ani a fost ușor rănită într-un accident rutier. Copilul a traversat strada prin loc nepermis și fără să se asigure, fiind accidentat de o mașină ce circula ...[citește_toată_știrea]

19 Noiembrie 2009, 18:41
(10096 vizualizări - 0 comentarii)


Arme confiscate de polițiști

Polițiștii Serviciului Arme, Explozivi și Substanțe Periculoase au desfășurat în perioada 20 octombrie-15 noiembrie o serie de activități vizînd legalitatea deținerii și folosirii armelor neletale. În urma ...[citește_toată_știrea]

19 Noiembrie 2009, 18:38
(10585 vizualizări - 0 comentarii)


Training pentru angajații Penitenciarului Slobozia

Training pentru angajații Penitenciarului Slobozia

Joi și vineri, respectiv, 19 și 20 noimebrie, reprezentanții Penitenciarului Slobozia participă la o sesiune de training pentru implementarea proiectului «Creșterea șanselor de incluziune socială a persoanelor ...[citește_toată_știrea]

19 Noiembrie 2009, 12:51
(11240 vizualizări - 0 comentarii)


Beat la volan

Marți, 17 noiembrie, în urma unui filtru rutier, polițiștii din Fetești au depistat un bărbat, de 22 ani, din Bordușani, în timp ce conducea o mașină fiind în stare de ebrietate. Actual, tînărul este cercetat ...[citește_toată_știrea]

18 Noiembrie 2009, 18:12
(11277 vizualizări - 0 comentarii)


Atenție la înșelăciuni!

Polițiștii ialomițeni avertizează populația cu privire la înșelăciunile ce se petrec în fiecare zi. Ultima produsă a constat în furtul dintr-un magazin a genții personale a vînzătoarei. Astfel, trei persoane ...[citește_toată_știrea]

18 Noiembrie 2009, 18:11
(11268 vizualizări - 0 comentarii)


Accident cu o căruță

Un accident rutier s-a produs marți dimineață, 17 noiembrie, în localitatea ialomițeană Bărbulești. Urmare a incidentului rutier, un bătrîn de 83 ani a fost ușor rănit. Pe scurt, victima se afla într-o ...[citește_toată_știrea]

18 Noiembrie 2009, 18:11
(13599 vizualizări - 0 comentarii)


La volan fără permis

Deși nu deținea permis de conducere, un tînăr de 20 ani, din Urziceni, a decis să-și conducă mașina neînmatriculată în România, fiind identificat de polițiști. Pe numele tînărului a fost întocmit dosar ...[citește_toată_știrea]

18 Noiembrie 2009, 18:10
(13357 vizualizări - 0 comentarii)


Amenzi de peste 2100 lei aplicate de polițiștii feteșteni

Polițiștii feteșteni au acționat, marți, 17 noiembrie, în zona piețelor, barurilor și a locurilor de cazare, pentru prevenirea comiterii unor fapte ilegale. În timpul celor 43 de controale efectuate, polițiștii ...[citește_toată_știrea]

18 Noiembrie 2009, 18:10
(11090 vizualizări - 0 comentarii)


Sorin Iordache, câștigător al Cupei de Toamnă Galați la tenis de câmp

Sorin Iordache, cîștigător al Cupei de Toamnă Galați la tenis de cîmp

Sorin Iordache, un băiețel de 11 ani, este legitimat la Tenis Con Slobozia. Campion național în acest an, a reușit zilele acestea o spectaculoasă performanță, cîștigînd unul din cele mai puternice turnee ...[citește_toată_știrea]

18 Noiembrie 2009, 12:46
(11899 vizualizări - 0 comentarii)


«Munca la negru», sancționată mai aspru

Potrivit unui comunicat de presă, reprezentanții Inspectoratului teritorial de Muncă Ialomița au sancționat de la începutul anului 33 de angajatori pentru practicarea formelor de muncă ilegale. Astfel, ...[citește_toată_știrea]

18 Noiembrie 2009, 12:40
(11977 vizualizări - 0 comentarii)


Campanie anti-fumat, la Slobozia

Reprezentanții Direcției de Sănătate Publică, în parteneriat cu alte instituții, marchează joi, 19 noiembrie, la Slobozia, «Ziua Națională fără tutun». «Campania „Renunță la fumat în fiecare zi!“ organizată ...[citește_toată_știrea]

18 Noiembrie 2009, 12:38
(13248 vizualizări - 0 comentarii)


A murit căzînd într-o fîntînă

Tragedie în comuna Maltezi. Un bărbat cu probleme de vedere a murit luni, 16 noiembrie, la primele ore ale dimineții, după ce a căzut într-o fîntînă secată de apă. Pompierii ialomițeni au intervenit de ...[citește_toată_știrea]

17 Noiembrie 2009, 19:33
(10780 vizualizări - 0 comentarii)


CEC-uri de 1,5 milioane, false

Polițiștii Serviciului de Investigare a Fraudelor din cadrul IPJ Ialomița au demarat începerea urmăririi penale pe numele unui cetățean din Țăndărei. În sarcina bărbatului, de 34 ani, anchetatorii au reținut ...[citește_toată_știrea]

17 Noiembrie 2009, 19:21
(11736 vizualizări - 0 comentarii)


Campania electorală «dă de furcă» polițiștilor

Incidentele electorale nu se opresc în județul nostru. Polițiștii ialomițeni au cercetat și soluționat în perioada 6-17 noiembrie nu mai puțin de 6 reclamații electorale, în localitățile Mihail Kogălniceanu ...[citește_toată_știrea]

17 Noiembrie 2009, 19:03
(10434 vizualizări - 0 comentarii)


Urmărit general, prins la Fierbinți

Polițiștii din orașul Fierbinți-Tîrg au prins pe raza localității un tînăr în vîrstă de 23 ani ce era urmărit general încă din luna februarie 2009. Pe numele bărbatului exista un mandat de arestare, instnața ...[citește_toată_știrea]

17 Noiembrie 2009, 18:52
(10519 vizualizări - 0 comentarii)


A furat de la Primărie

Luni, 16 noiembrie, polițiștii din Amara au prins un hoț din localitate la scurt timp după ce acesta furase mai multe materiale de construcții dintr-un șantier al Primăriei. Bărbatul, Silviu T., de 31 ani ...[citește_toată_știrea]

17 Noiembrie 2009, 18:40
(12031 vizualizări - 1 comentariu)


Traficul rutier și școlile, în vizorul Poliției

Luni, 16 noiembrie, polițiștii ialomițeni au desfășurat o amplă acțiune de verificare în trafic a autoturismelor înmatriculate în străinătate. În cadrul acțiunii au fost constatate 23 de abateri, fiind ...[citește_toată_știrea]

17 Noiembrie 2009, 18:20
(11187 vizualizări - 0 comentarii)


Conflict la Bărbulești

Conflict la Bărbulești

Sîmbătă, 14 noiembrie, prin 112, în jurul orelor 17.15, Poliția a fost sesizată asupra unui scandal iscat între localnicii din Bărbulești. Imediat după primirea sesizării, s-a dispus deplasarea în zonă ...[citește_toată_știrea]

16 Noiembrie 2009, 18:18
(10748 vizualizări - 0 comentarii)


Prins după ce a furat un autoturism

Un bărbat în vîrstă de 39 ani, din orașul Amara, cunoscut cu antecedente penale, este cercetat de polițiștii ialomițeni pentru furt calificat. Acesta este suspectat că în ziua de 5 noiembrie a.c. a sustras ...[citește_toată_știrea]

16 Noiembrie 2009, 17:28
(12422 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Cetățean în Tabăra «Pavilioane» din stațiunea Amara, fără aviz sanitar de funcționare Mary în «Fermierii își vând producția sub costuri!» garsonieră de închiriat Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 Locuitor Slobozia în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Mariana în «Fermierii își vând producția sub costuri!» un ialomițean în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Gigel în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Pensionar în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final #pasajladrajna în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Adevărat Suporter! în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Mihai în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Hendersohn în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Adrian în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Suporter în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Alin în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» marius în CNAIR: Circulație închisă pe bretelele de intrare și ieșire ale A2 din zona Drajna, joi, 23 aprilie 2026 Toma în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! cetatean în Bărbat din Bărbulești, prins în flagrant și reținut pentru «șantaj» Anca în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune»

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...