Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Fetiță de 5 ani, agresată de medicul care a consultat-o

S-a întâmplat la Spitalul Județean de Urgență Slobozia

Fetiță de 5 ani, agresată de medicul care a consultat-o

Este o nouă anchetă penală la Spitalul Județean de Urgență Slobozia. Vizat este unul dintre medicii Secției Pediatrie. Acesta, susțin surse judiciare, s-ar face vinovat de «purtare abuzivă», după ce ar fi agresat o fetiță de 5 ani, în timp ce o consulta. Organele judiciare au fost sesizate de părinții copilei, printr-o plângere depusă la Poliția Municipiului Slobozia.

Verificările sunt în curs Incidentul s-ar fi petrecut în seara zilei de vineri, 18 octombrie 2019. Fetița de 5 ani a fost adusă la Spitalul Județean de Urgență Slobozia pentru a fi consultată, prezentând simptomele unei... [citește_tot_articolul]

19 Octombrie 2019, 19:05 (22425 vizualizări - 34 comentarii)

EVENIMENT

«Steagul Verde» și «Placheta Aniversară» în Ialomița

Programul Mondial Eco-Școala

«Steagul Verde» și «Placheta Aniversară» în Ialomița

Începând cu anul 1996, organizația nonguvernamentală «Centrul Carpato-Danubian de Geoecologie» încurajează școlile din România să participe la programe educaționale cu scopul de a conștientiza importanța unei naturi curate. Astfel, unul dintre cele mai răspândite programe la nivelul județului Ialomița este «Eco-Școala», Programul fiind implementat în 8 unități de învățământ din Slobozia și Urziceni. Anul acesta, în urma acti­vităților desfășurate, Liceul de Arte «Ionel Perlea» Slobozia a primit Placheta Aniversară, iar Grădinița cu Program Prelungit «Dumbrava Minunată» Steagul Verde.

Placheta Aniversară pentru Liceul de Arte «Ionel Perlea»... [citește_tot_articolul]

19 Octombrie 2019, 16:50 (3935 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

contraeditorial

Opoziția de la Putere

În timp ce lătrăii de serviciu declamă la Centru intrarea în Opoziție a marelui partid, în teritoriu Puterea aceluiași mare partid se lăfăie în bani publici. Instituții descentralizate cu nenumărate funcții în care au fost proțăpiți politic supușii, autorități publice locale derulatoare de proiecte megalomanice, impresionanta cohortă a unei Puteri care ipocrit a intrat în Opoziție. La nivel decla­rativ, Opoziția de la Putere se opintește în a demonstra ceea ce nimeni nu crede: Guvernul a căzut, suntem în Opoziție! În regulă, dar ce faceți cu zecile de șefi din deconcentrate, cu sutele de specimene implantate în eșaloanele secundare de conducere sau cu nenumărații ipochimeni mufați la sânul unui... [citește_tot_articolul]

19 Octombrie 2019, 12:15 (5519 vizualizări - 2 comentarii)

EVENIMENT

Primarul Mocioniu extinde Sala «Andreea Nica» la 700 de locuri

Vin alegerile!

Primarul Mocioniu extinde Sala «Andreea Nica» la 700 de locuri

Administrația locală din Slobozia vrea să extindă sala de handbal a orașului la 700 de locuri. Docu­mentația de avizare a acestei lucrări de investiții (DALI) va fi supusă atenției Consiliului Local Slobozia la sfârșitul acestei luni.

Extindere în loc de Sală Polivalentă În locul Sălii Polivalente cu 3 etaje, primarul Sloboziei, Adrian Mocioniu, dorește să extindă actuala Sală «Andreea Nica». Conform DALI, investiția va fi supusă aprobării Consiliului Local Slobozia la sfârșitul lunii octombrie. «În momentul în care am venit la conducerea Primăriei, unul dintre proiectele mele era reprezentat... [citește_tot_articolul]

18 Octombrie 2019, 20:05 (3845 vizualizări - 11 comentarii)

Click aici

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

Radu Paros se visează freelancer

Radu Paros se visează freelancer

Din lipsa spațiului tipografic, am amânat până acum publicarea unei informații absolut halucinante care a trecută nebăgată în seamă de două săptămâni încoace. După cum puteți vedea în această captură de ecran, Radu Paros, consilierul primarului Sloboziei se declară în emisiunile postului de radio pe care îl deține drept freelancer. Adică liber profesionist. Și minciuna nu ne-ar deranja, zău că da, că știm și noi cum e să visezi să fii liber în timp ce ești obligat să pupi ba poala lui Marian Neacșu, ba bombeul din piele de crocodil al primarului Adrian Mocioniu... Numai că Radu Paros se declară liber profesionist pe bani publici. Și, din două una! Ori ia de prost un oraș întreg, pozând... [citește_tot_articolul]

18 Octombrie 2019, 17:15 (5057 vizualizări - 6 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

CFR SA cere demolarea clădirilor din jurul Gării Slobozia Veche

CFR SA cere demolarea clădirilor din jurul Gării Slobozia Veche

Reabilitată cu fonduri europene, Gara Slobozia Veche continuă să funcționeze fără autorizație la incendiu. Demersurile în vederea auto­rizării sunt blocate din cauza construcțiilor aflate în imediatra apropiere a gării. Anul acesta se împlinesc 4 ani de când oficialii CFR SA și cei ai Primăriei Slobozia încearcă să clarifice situația cu privire la aceste imobile. Singura certitudine care există la momentul de față este faptul că spațiile au fost construite fără a avea avizul din partea Sucursalei Regionale CF Constanța, aflată în subordinea CFR SA.

Inițiativă blocată Reabilitarea Gării... [citește_tot_articolul]

17 Octombrie 2019, 20:10 (7220 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița a primit 16,99 milioane de lei

Rectificare bugetară

Ialomița a primit 16,99 milioane de lei

Luni, 14 octombrie 2019, Guvernul Dăncilă a aprobat prin Hotărâre de Guvern o ultimă rectificare bugetară de 1,4 miliarde de lei. Pentru Ialomița au fost repartizate 16,99 milioane de lei. Fondurile au fost alocate, cu precădere, către ad­ministrațiile controlate de PSD. Pe listă figurează un număr de 29 de localități. Cele mai mari sume le-au primit ora­șele Slobozia (2,56 mili­oane lei), Fetești (2,29 milioane de lei), Amara (2,13 milioane de lei), Țăndărei (1,36 mi­lioane de lei) ­și Urziceni (1,3 milioane de lei). Sume considerabil mai mari față de rectificarea bugetară anterioară au primit și localitățile din mediul rural. Astfel, în fruntea listei figurează Bărcănești (893 mii de lei), ... [citește_tot_articolul]

17 Octombrie 2019, 17:40 (4086 vizualizări - 8 comentarii)

EVENIMENT

Vânzătorii de iluzii administrative de la Consiliul Județean

După 4 ani de guvernare

Vânzătorii de iluzii administrative de la Consiliul Județean

bonus: Dan Anton, persona non grata

Consiliul Județean Ialomița continuă să legifereze iluziile administrative ale adminis­tra­ției Moraru. Vineri, 11 octom­brie 2019, pe ordinea de zi a ședinței Consiliului Județean Ialomița au figurat o serie de proiecte de hotărâri care repre­zintă decizii de interes major pentru opinia publică ialomi­țeană. Cea mai importantă dintre acestea rămâne cea privind intenția de preluare a taberelor de la Amara. De asemenea, plenul Consiliului Județean a aprobat rectificări bugetare pentru 5 dintre localitățile județului și a declanșat «procedura de selecție pentru numirea unui membru în Consiliul de Administrație al SC Infras­tructură Drumuri și Poduri SA», societate de-acum celebră grație deciziei... [citește_tot_articolul]

16 Octombrie 2019, 20:55 (6272 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

POLITICĂ

Apel către cetățenii județului Ialomița

PLUS Ialomița

Apel către cetățenii județului Ialomița

PLUS Ialomița consideră că moțiunea de cenzură împotriva Guvernului Dăncilă a adus primul semn de normalitate după ce timp de 3 ani de zile am trăit într-o zonă crepusculară a democrației românești. Ea a apărut începând cu OUG 13 și atacul concertat al lui Liviu Dragnea și acoliților lui asupra Justiției, mo­țiunea de cenzură prin care PSD-ul și-a dărâmat propriul guvern, intervenția brutală a jandarmilor din 10 August... Și când credeam că mai rău nu se poate, PSD-ul a scos-o la rampă pe Viorica Dăncilă, cel mai slab și incompetent prim-ministru și guvern post-decembrist.
Moțiunea de cenzură va aduce și primele rezultate imediate prin faptul că Justiția a scăpat, cel puțin pentru moment... [citește_tot_articolul]

16 Octombrie 2019, 19:20 (5243 vizualizări - 9 comentarii)

Click aici

POLITICĂ

Primarii PSD boicotează campania prezidențială a Vioricăi Dăncilă

În Ialomița

Primarii PSD boicotează campania prezidențială a Vioricăi Dăncilă

Căderea Guvernului Dăncilă accelerează disoluția PSD Ialomița. Deși, în aparență, nimic nu s-a schimbat, apele politice locale au devenit tulburi și mâloase. Oficial, susține senatorul Marian Pavel, PSD este în Opoziție, iar suflarea social-democrată din Ialomița se pregătește de Alegeri Prezidențiale. În realitate, primarii PSD caută alternative de supraviețuire și se pregătesc să boicoteze campania electorală.

Vorbe de clacă La o zi după Moțiune, pre­ședintele PSD Ialomița, senatorul Marian Pavel, declara că a intrat în Opoziție și pregătește Ialomița de Alegerile Prezidențiale din... [citește_tot_articolul]

16 Octombrie 2019, 19:05 (7885 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Maria va merge la școală

Maria va merge la școală

Maria Gheorghe are 7 ani și ne privește dinăuntrul ei, așteptând să meargă la școală... Acum, grație unei intervenții la nivelul Ministerului Educației, a devenit posibil! Iar aceasta este povestea ei... Povestea unui copil care, cu ajutorul comunității și al autorităților, a învins sistemul.

La școală, prin derogare ministerială
Maria Gheorghe a fost identificată de învățătoarea Eugenia Udrea, specia­list în terapie ABA. Inițial, Eugenia Udrea a crezut că este un copil cu tulburări din spectrul autist. A descoperit un copil perfect normal, capabil să asi­mileze informații și... [citește_tot_articolul]

16 Octombrie 2019, 14:20 (2550 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Condamnat la închisoare pentru o datorie neachitată de 1,4 milioane de lei

După ce a «țepuit» Primăria Bărbulești

Condamnat la închisoare pentru o datorie neachitată de 1,4 milioane de lei

Lăsat inițial în libertate, sub supravegherea consilierilor Serviciului de Probațiune Ialomița, un om de afaceri din comuna Jilavele a ajuns în cele din urmă la închisoare. Cercetat penal într-un dosar pri­vind fapte de «evaziune fiscală», bărbatul a fost condamnat, printre altele, și la plata unui prejudiciu de 1,4 milioane de lei. Pentru că nu a achitat suma de bani, acestuia i s-a revocat măsura suspendării pedepsei privative de libertate și a fost închis. El își va petrece după gratii următorii 2 ani.

Un caz controversat În anul 2012, afaceristul din Jilavele a încheiat cu Primăria... [citește_tot_articolul]

16 Octombrie 2019, 11:05 (6246 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița luptă zadarnic împotriva cancerului de col uterin

Ialomița luptă zadarnic împotriva cancerului de col uterin

Prevenția cancerului de col uterin este un eșec la nivelul județului Ialomița. Medicii Spitalului Județean de Urgență Slobozia, unitate medicală care coordonează Programul Național de Screening pentru Cancerul de Col Uterin, atrag atenția că adresabilitatea pacientelor către cabinetele în care se realizează testările este scăzută. Principala problemă o reprezintă neimplicarea medicilor de familie care evită să recomande astfel de investigații medicale. În același timp, numărul femeilor care suferă de afecțiuni oncologice depistate în zona genitală este într-o continuă creștere.

Un program ratat... [citește_tot_articolul]

15 Octombrie 2019, 20:05 (7308 vizualizări - 17 comentarii)

Click aici

SPORT

Sprint pe ultima turnantă

Fotbal, Liga a III-a, Agricola Borcea-Unirea Slobozia 0-3

Sprint pe ultima turnantă

Meciul dintre Unirea Slobozia și Agricola Borcea a păstrat întrucâtva normele de dificultate stabilite în sezonul trecut. Gazdele au reușit să-i reziste liderului timp de 73 minute, iar în prima repriză au avut două ocazii mari de a marca. Tabela a rămas imaculată grație intervențiilor inspirate ale lui Ionuț Poiană. În partea secundă, Unirea și-a pus mai apăsat amprenta pe joc, iar schimbările în ofensivă au dat randamentul scontat. După ce Răduca și Moldovan au trecut pe lângă deschiderea scorului, golul a picat grație altui fotbalist din avanposturi. În minutul 73, centrarea lui Ibrian este reluată necruțător cu capul de Nicolae Hertu, intrat doar de 8 minute. Hertu este la primul gol în campionat... [citește_tot_articolul]

15 Octombrie 2019, 19:05 (3177 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

SPORT

Au pierdut pe mâna lor

Handbal, Liga Națională, HCM Slobozia-CS Gloria Bistrița 24-26 (15-14)

Au pierdut pe mâna lor

Un adversar ca Bistrița nu poate fi niciodată minimalizat. Gloria a început jocul având pe bancă jucătoare ca Zoqbi de Paula și Mariana Costa care, o dată introduse în teren, au reușit să încline balanța în favoarea echipei lor. Și totuși punctele au fost la îndemâna noastră, Polocoșer ne-a ținut în meci cu paradele sale dar, la fel ca în partida cu Rapid, atacul a ratat nepermis de mult. Am mai irosit o șansă de a acumula puncte, iar aceste eșecuri ar putea la un moment dat să atârne greu.

O primă repriză foarte bună
Primele minute ale jocului dintre Slobozia și Bistrița aparțin... [citește_tot_articolul]

15 Octombrie 2019, 18:35 (2998 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

SPORT

250 copii la Cupa Municipiului Slobozia

Atletism

250 copii la Cupa Municipiului Slobozia

Sâmbătă, 12 octombrie a.c., Stadionul «1 Mai» a găzduit Cupa Municipiului Slobozia la atletism, concurs aflat la a XIII-a ediție. Organizat de Primăria Slobozia și Direcția Județeană pentru Sport, competiția s-a adresat copiilor și juniorilor și a adunat la start peste 250 de mici atleți. Au fost prezenți sportivi din Călărași, Amara, Ograda, Malu, Munteni Buzău, Ciochina, precum și de la școlile, liceele și cele două cluburi sportive din Slobozia. S-au desfășurat probe de alergare, săritură în lungime și aruncarea greutății, fiind premiați primii 3 clasați. La final, s-a stabilit clasamentul pe echipe conform rezultatelor obținute. CSS Călărași s-a clasat pe locul I, fiind urmat de CSM Slobozia... [citește_tot_articolul]

15 Octombrie 2019, 17:55 (3579 vizualizări - 0 comentarii)

SPORT

Meci caritabil pe Stadionul «1 Mai» din Slobozia

Fotbal

Meci caritabil pe Stadionul «1 Mai» din Slobozia

Vineri, 11 octombrie a.c., Stadionul «1 Mai» din Slobozia a găzduit un meci în scop caritabil având ca obiectiv strângerea de fonduri pentru gemenele Ingrid și Maya. Diagnosticate încă de la naștere cu tetrapareză spastică, cele două copile au nevoie urgentă de 100 mii de euro pentru o operație ce se va efectua în SUA și care le-ar putea oferi șansa la o copilărie normală. Pe teren s-a aflat o selecționată a legendelor fotbalului românesc, care l-a avut drept cap de afiș pe Miodrag Belodedici și a mai inclus pe Mircea Bornescu, Marian Aliuță, Daniel Iftodi sau Valentin Bădoi. De cealaltă parte, a stat echipa Unirii Urziceni care a câștigat titlul de Campioană a României în 2009, avându-i în componență... [citește_tot_articolul]

15 Octombrie 2019, 17:10 (2939 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

20 de școli și grădinițe nu asigură paza copiilor

Se întâmplă în Ialomița

20 de școli și grădinițe nu asigură paza copiilor

Siguranța elevilor din unitățile școlare ar trebui să fie o prioritate pentru autoritățile ialomițene. În vreme ce în majoritatea școlilor și grădinițelor paza și siguranța copiilor este asigurată prin suprave­ghere video, pază asigurată cu personal propriu al unității de învățământ, cu firmă de pază sau pază asigurată de primărie, în 20 de unități școlare aceste modalități de supraveghere lipsesc cu desăvârșire. Iar cele mai multe sunt grădinițe...

Siguranța elevilor lasă de dorit
La nivelul județului Ialomița există 145 de unități de învățământ. Pentru siguranța celor peste... [citește_tot_articolul]

15 Octombrie 2019, 16:55 (6213 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

Spitalul Județean de Urgență Slobozia a fost reacreditat

Spitalul Județean de Urgență Slobozia a fost reacreditat

Spitalul Județean de Urgență Slobozia a primit o nouă acredi­tare din partea Autorității Naționale de Management al Calității în Sănătate. Unitatea medicală a fost încadrată în categoria a III-a, mai având de pus la punct unele deficiențe minore. Reprezentanții Spitalului Slobozia au precizat faptul că oficialii ANMCS au fost impresionați de proiectele de investiții care se vor derula în perioada următoare.

Un demers îndeplinit Procedura de reacreditare a Spitalului Județean de Urgență Slobozia a început cu aproximativ un an în urmă. În toată această perioadă de timp, Comisia de Acreditare... [citește_tot_articolul]

15 Octombrie 2019, 14:40 (13317 vizualizări - 6 comentarii)

EVENIMENT

CFR SA tratează cu indiferență infrastructura feroviară

În Ialomița

CFR SA tratează cu indiferență infrastructura feroviară

La fel ca în toată țara și în Ialomița este vizibilă indife­rența cu care CFR SA tratează infrastructura feroviară. Pe linii circulă trenuri învechite și pline de mizerie, iar stațiile sunt lăsate în paragină. Cu toate acestea, oficialii CFR SA au o cu totul altă viziune despre felul în care arată infrastructura feroviară a județului. Aceștia susțin că numai anul trecut au investit aproximativ 1 milion de lei pentru modernizarea întregii infrastructuri...

Un imens paradox
În Ialomița există, potrivit estimărilor oficiale, 293 de kilometri de rețea feroviară aflată în exploatare... [citește_tot_articolul]

15 Octombrie 2019, 11:10 (2559 vizualizări - 0 comentarii)

Miercuri 24 Iun 2026
298 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Ialomița: 7 noi cazuri de COVID-19

Duminică, 18 septembrie a.c., la nivelul județului Ialomița, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 29475, fiind înregistrate 7 cazuri noi față de ziua de sâmbătă, 17 septembrie a.c., când ...[citește_toată_știrea]

18 Septembrie 2022, 16:50
(1995 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: 17 noi cazuri de COVID-19

Sâmbătă, 17 septembrie a.c., la nivelul județului Ialomița, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 29468, fiind înregistrate 17 cazuri noi față de ziua de vineri, 16 septembrie a.c., când ...[citește_toată_știrea]

17 Septembrie 2022, 16:20
(1772 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: 14 noi cazuri de COVID-19

Vineri, 16 septembrie a.c., la nivelul județului Ialomița, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 29451, fiind înregistrate 14 cazuri noi față de ziua de joi, 15 septembrie a.c., când au ...[citește_toată_știrea]

16 Septembrie 2022, 16:15
(1733 vizualizări - 0 comentarii)


APIA: Informare privind Măsura1 «Microgranturi în domeniul agroalimentar»

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură (APIA) informează beneficiarii Măsurii 1 «Microgranturi în domeniul agroalimentar» că pot încărca rapoartele de progres în cadrul sistemului informatic ...[citește_toată_știrea]

16 Septembrie 2022, 14:15
(3522 vizualizări - 0 comentarii)


Activitatea Poliției Locale Slobozia în luna august 2022

Potrivit unui comunicat de presă remis publicității, în luna august 2022, polițiștii locali din Slobozia au primit, la dispeceratul instituției, 284 de reclamații, din care 174 au vizat încălcări ale Legii ...[citește_toată_știrea]

16 Septembrie 2022, 13:00
(18317 vizualizări - 0 comentarii)


Giurgeni: Incendiu într-o gospodărie

Giurgeni: Incendiu într-o gospodărie

Joi, 15 septembrie a.c., pompierii din Țăndărei au intervenit pentru stingerea unui incendiu produs la o anexă gospodărească în comuna Giurgeni. Au ars anexa gospodărească, furaje, lemne de foc și aproximativ ...[citește_toată_știrea]

16 Septembrie 2022, 12:50
(4981 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Giurgeni incendiu


Roșiori: Minori răniți în urma unui accident rutier

Roșiori: Minori răniți în urma unui accident rutier

Pompierii din Urziceni au intervenit joi, 15 septembrie a.c., la un accident rutier în care a fost implicat un ATV și o bicicletă, în comuna Roșiori. În urma evenimentului rutier au rezultat două victime ...[citește_toată_știrea]

16 Septembrie 2022, 12:40
(2720 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Roșiori accident


Ialomița: 12 noi cazuri de COVID-19

Joi, 15 septembrie a.c., la nivelul județului Ialomița, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 29437, fiind înregistrate 12 cazuri noi față de ziua de miercuri, 14 septembrie a.c., când ...[citește_toată_știrea]

15 Septembrie 2022, 16:25
(1957 vizualizări - 0 comentarii)


Doi bărbați din Sudiți, reținuți după ce au accidentat mortal un copil de 15 ani și au părăsit locul faptei!

Două persoane au fost identificate și reținute de polițiștii ialomițeni la scurt timp după ce ar fi accidentat mortal un pieton în vârstă de 15 ani. Acestea au fost introduse în Centrul de Reținere și ...[citește_toată_știrea]

15 Septembrie 2022, 13:10
(3486 vizualizări - 1 comentariu)


Incendiu la o casă din Ion Roată

Incendiu la o casă din Ion Roată

Miercuri, 14 septembrie a.c., trei echipaje de pompieri din Urziceni au intervenit pentru stingerea unui incendiu produs la o casă din comuna Ion Roată. Au ars articole de mobilier, materiale textile, acoperișul ...[citește_toată_știrea]

15 Septembrie 2022, 12:55
(2773 vizualizări - 0 comentarii)


Cămătarii din zona Urziceni-Manasia, călcați de mascați

Joi, 15 septembrie a.c., polițiștii ialomițeni au efectuat 7 percheziții domiciliare în municipiul Urziceni și comuna Manasia, pentru documentarea activității infracționale a unor persoane bănuite de «cămătărie ...[citește_toată_știrea]

15 Septembrie 2022, 11:30
(2646 vizualizări - 0 comentarii)


Bărbat din Platonești, drogat la volan

Polițiștii ialomițeni au continuat în cursul nopții de marți spre miercuri, 13/14 septembrie a.c., activitățile de prevenire și combatere a consumului de droguri. Astfel, în jurul orei 1,00, polițiștii ...[citește_toată_știrea]

14 Septembrie 2022, 19:20
(3500 vizualizări - 0 comentarii)


Cursuri de prim ajutor pentru polițiștii ialomițeni

Cursuri de prim ajutor pentru polițiștii ialomițeni

Serviciul Pregătire Profesională din cadrul IPJ Ialomița desfășoară cursuri de prim ajutor adresate polițiștilor din Ialomița, organizate în colaborare cu personalul SMURD din cadrul Inspectoratului pentru ...[citește_toată_știrea]

14 Septembrie 2022, 19:10
(2777 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: 12 noi cazuri de COVID-19

Miercuri, 14 septembrie a.c., la nivelul județului Ialomița, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 29425, fiind înregistrate 12 cazuri noi față de ziua de marți, 13 septembrie a.c., când ...[citește_toată_știrea]

14 Septembrie 2022, 16:35
(1898 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: 3,66%, rata șomajului în luna iulie 2022

La sfârșitul lunii iulie 2022, în evidențele Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița erau înregistrați 3411 șomeri (din care 1603 femei), rata șomajului fiind ...[citește_toată_știrea]

14 Septembrie 2022, 13:40
(5829 vizualizări - 0 comentarii)


Accidente la Făcăeni, Slobozia și Urziceni

Două echipaje de pompieri din Fetești au intervenit la un accident rutier produs în comuna Făcăeni, în eveniment fiind implicate două autoturisme cu patru pasageri. În sprijin a intervenit și un echipaj ...[citește_toată_știrea]

14 Septembrie 2022, 12:50
(5068 vizualizări - 0 comentarii)


IJJ Ialomița: Rezultatele acțiunilor desfășurate de jandarmi în luna august 2022

IJJ Ialomița: Rezultatele acțiunilor desfășurate de jandarmi în luna august 2022

Efectivele Inspectoratului de Jandarmi Județean Ialomița au executat, în cursul lunii august 2022, 660 misiuni de ordine publică și 785 de misiuni pe linie de pază instituțională. Dintre misiunile de ordine ...[citește_toată_știrea]

13 Septembrie 2022, 17:00
(20368 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: 30 de noi cazuri de COVID-19

Marți, 13 septembrie a.c., la nivelul județului Ialomița, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 29413, fiind înregistrate 30 de cazuri noi față de ziua de luni, 12 septembrie a.c., când ...[citește_toată_știrea]

13 Septembrie 2022, 16:15
(2344 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Lansare de carte și expoziții de pictură, la Centrul Cultural «Ionel Perlea»

Joi, 15 septembrie a.c., Centrul Cultural «Ionel Perlea» va fi gazda a trei evenimente culturale. Este vorba despre vernisajul a două expoziții de pictură, dar și a unei lansări de carte. Artiștii care ...[citește_toată_știrea]

13 Septembrie 2022, 12:30
(5506 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: «Bursa Locurilor de Muncă pentru Absolvenți»

Agenția Județeană pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița va organiza în data de 14 octombrie 2022, ora 9,00, «Bursa Locurilor de Muncă pentru Absolvenți», eveniment care va avea loc la sediul Centrul ...[citește_toată_știrea]

12 Septembrie 2022, 17:10
(3194 vizualizări - 0 comentarii)


ISU Ialomița: 13 septembrie-Ziua Pompierilor din România

ISU Ialomița: 13 septembrie-Ziua Pompierilor din România

Sărbătorim la 13 septembrie Ziua Pompierilor din România, un eveniment prin care, de 174 de ani, se perpetuează amintirea eroismului dovedit pe câmpul de luptă de către înaintașii noștri. Povestea pompierilor ...[citește_toată_știrea]

12 Septembrie 2022, 16:40
(10317 vizualizări - 1 comentariu)


Ialomița: 9 noi cazuri de COVID-19

Luni, 12 septembrie a.c., la nivelul județului Ialomița, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 29383, fiind înregistrate 12 cazuri noi față de ziua de duminică, 11 septembrie a.c., când ...[citește_toată_știrea]

12 Septembrie 2022, 16:20
(3179 vizualizări - 0 comentarii)


Accidente la Slobozia și Gheorghe Lazăr

Duminică, 11 septembrie a.c., trei echipaje de pompieri din Slobozia au intervenit la un accident rutier produs în Slobozia. În eveniment a fost implicat un autoturism și o autoutilitară, în urma accidentului ...[citește_toată_știrea]

12 Septembrie 2022, 14:50
(3099 vizualizări - 0 comentarii)


Incendiu la o clădire dezafectată din Fetești, locuință în flăcări la Amara

Incendiu la o clădire dezafectată din Fetești, locuință în flăcări la Amara

Trei echipaje de pompieri din Fetești au intervenit pentru stingerea unui incendiu produs la o clădire dezafectată în municipiul Fetești. A ars acoperișul pe o suprafață de aproximativ 600 de metri pătrați ...[citește_toată_știrea]

12 Septembrie 2022, 14:35
(11916 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: 12 noi cazuri de COVID-19

Duminică, 11 septembrie a.c., la nivelul județului Ialomița, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 29374, fiind înregistrate 12 cazuri noi față de ziua de sâmbătă, 10 septembrie a.c., ...[citește_toată_știrea]

11 Septembrie 2022, 16:20
(2017 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: 14 noi cazuri de COVID-19

Sâmbătă, 10 septembrie a.c., la nivelul județului Ialomița, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 29362, fiind înregistrate 14 cazuri noi față de ziua de vineri, 9 septembrie a.c., când ...[citește_toată_știrea]

10 Septembrie 2022, 17:05
(1923 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: 15 noi cazuri de COVID-19

Vineri, 9 septembrie a.c., la nivelul județului Ialomița, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 29348, fiind înregistrate 15 cazuri noi față de ziua de joi, 8 septembrie a.c., când au ...[citește_toată_știrea]

9 Septembrie 2022, 16:15
(3199 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: Luni, 12 septembrie 2022, termen limită pentru depunerea notificării privind aplicarea/încetarea aplicării regimului special pentru agricultori

Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița informează contribuabilii, persoanele impozabile înregistrate în scopuri de TVA conform art. 316 din Legea 227/2015 privind Codul Fiscal care optează ...[citește_toată_știrea]

9 Septembrie 2022, 14:30
(10284 vizualizări - 0 comentarii)


APIA: 186,542 de milioane lei pentru motorina aferentă trimestrului II al anului 2022

Ministerul Agriculturii și Dezvoltării Rurale, prin Centrele Județene ale Agenției de Plăți și Intervenție pentru Agricultură, efectuează plata ajutorului de stat la motorina utilizată în agricultură, pentru ...[citește_toată_știrea]

9 Septembrie 2022, 13:15
(22419 vizualizări - 0 comentarii)


Instituția Prefectului Ialomița: 49 de tichete sociale, acordate mamelor defavorizate

Mamele cu posibilități financiare reduse pot beneficia de tichete sociale în valoare de 2000 de lei pentru copilul nou-născut. La nivelul județului Ialomița, în prima etapă a programului destinat susținerii ...[citește_toată_știrea]

9 Septembrie 2022, 12:00
(14859 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Suporter în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Alin în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» marius în CNAIR: Circulație închisă pe bretelele de intrare și ieșire ale A2 din zona Drajna, joi, 23 aprilie 2026 Toma în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! cetatean în Bărbat din Bărbulești, prins în flagrant și reținut pentru «șantaj» Anca în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» suporter în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Vasile în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» vilă complex Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 17 iunie 2026 Any în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Alecu în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! base marinaru în Stelnica și Punctul de Acostare «Regina Maria», creștere a numărului de turiști ion negativ în A fost construită una dintre cele mai mari instalații de stocare a energiei verzi din România cioban în Dezastrul funciar de la Primăria Axintele Parinte în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! AlexDan în Lipsă de «transparență» în Consiliul Local Slobozia Preda în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Mary în Reabilitarea Ștrandului Municipal, abandonată de administrația Potor Mary în Restanțe de 7,3 milioane de lei pentru facturile de apă și canalizare către operatorul Urban SA Slobozia NOBODY în «Candidatul 10510», în sfârșit director general adjunct la DGASPC Ialomița!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...