Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Funcționarii ialomițeni din subordinea Ministerului Agriculturii, obligați să răspundă apelului ministrului Petre Daea

Funcționarii ialomițeni din subordinea Ministerului Agriculturii, obligați să răspundă apelului ministrului Petre Daea

Petre Daea, ministrul Agriculturii, ar fi făcut presiuni asupra funcționa­rilor publici din Ialomița, angajați în instituțiile aflate în subordinea Minis­terului pe care îl conduce, să participe la «Zilele Naționale ale Produselor Alimentare Românești», eveniment organizat la București. Manifestarea este una pur electorală și reprezintă dorința lui Petre Daea de a-i arăta Vioricăi Dăncilă susținerea sa pentru Alegerile Prezidențiale. Surse avizate ne-au precizat că ministrul Agricul­turii i-ar fi promis șefei Guvernului că va aduce la acest eveniment fermieri din toată țara, însă cei mai mulți dintre aceștia au refuzat să participe. Drept urmare, Petre Daea i-a «transformat» pe funcționarii din... [citește_tot_articolul]

8 Octombrie 2019, 20:10 (4787 vizualizări - 4 comentarii)

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

De 10 ani, pe Peneș Curcanul

De 10 ani, pe Peneș Curcanul

În timp ce autoritățile locale susțin că au rezolvat problemele de infrastructură în Cartierul Gării Noi, proprietarii de case din zonă iau de la capăt calvarul înotatului prin noroaie. Ca în fiecare toamnă, Cartierul se transformă într-o mlaștină, iar străzile devin impracticabile. În locul obișnuitelor reportaje «de sezon» am ales săptămâna asta să publi­căm postarea unuia dintre proprietari. Ea îi aparține lui Alexandru Zanfir, a apărut pe rețelele de socializare luni, 7 octombrie 2019, și ar fi absolut savuroasă, dacă situația nu ar fi tragică: «Locuitorii de pe strada PENEȘ CURCANUL, Cartierul Gării Noi, din mu­nicipiul Slobozia, invită autoritățile (sau cine dracu are în administrare această Pacoste de stradă), dar nu în ultimul rând pe domnul primar, la o excursie de numai 400 metri, prin tina care aduce aminte de Răscoala de la 1907, a cărei compoziție o putem analiza din stradă, curți, până în casele noastre. Atenție, domnule primar, pentru aceasta escapadă mă oblig să aduc la cunoștință echipamentul necesar: pantofi cu bot ascuțit, pantaloni cui cu vedere la gleznă și două bucăți consiliere pe orice domeniu... Să aveți în ce vă sprijini... Iar în spate un tab de la U.M., în caz că rămâneți suspendat, pentru că o ambulanță sau SMURD-ul nu pot intra pe această stradă, oricare din locuitori fiind condamnați să rămână fără cel mai mic ajutor dacă se întâmplă ceva...»... [citește_tot_articolul]

8 Octombrie 2019, 18:55 (7114 vizualizări - 9 comentarii)

Click aici

SPORT

Două titluri balcanice pentru CS Amara

Lupte libere

Două titluri balcanice pentru CS Amara

Localitatea bulgară Panagyurishte a găzduit la finele săptămânii trecute Campionatul Balcanic de Lupte Libere rezervat cadeților. Din delegația României au făcut parte și patru sportivi de la CS Amara care au arătat, încă o dată, că munca depusă acolo de an­tre­norul Marian Moraru dă roade în­sem­nate. La feminin, trei luptătoare din sta­țiunea balneară au evoluat în finală, toate duelându-se în acest ultim act cu re­prezentantele Turciei. Prima medalie de aur a fost obți­nută de Denisa Negoiță, la categoria 50 kg, luptătoarea confirmând astfel ascensiunea deosebită pe care o traversează în 2019. Al doilea titlu balcanic nu mai reprezintă de mult o surpriză. Valoroasa luptătoare Nicoleta Băjan... [citește_tot_articolul]

8 Octombrie 2019, 18:05 (3284 vizualizări - 1 comentariu)

SPORT

Suntem din nou șefii seriei

Fotbal, Liga a III-a, Unirea Slobozia-CS Afumați 2-1

Suntem din nou șefii seriei

Final de meci cu victorie importantă pe «1 Mai»! Enache Costea îl îmbră­ți­șează pe Ilie Lemnaru, iar în jurul lor sunt doar strigăte de bucurie. Unirea a trecut de una dintre contracandida­tele la promovare printr-un joc pragmatic, bine calculat și este, din nou, liderul seriei!

Atacul și-a făcut datoria
Enache Costea a rămas consecvent modulului 4-3-3 pe care l-a aplicat în acest sezon, iar contra Afumațiului a jucat cu Poiană-Ibrian, Dumbrăveanu, Lazăr, Comșa-Danciu (Năstase ’84), Lemnaru, Chebac-Moise (Bolojan ’66), Răduca (Hertu ’75), Moldovan (Dinu ’90). Ilfovenii au căutat... [citește_tot_articolul]

8 Octombrie 2019, 17:15 (4038 vizualizări - 7 comentarii)

Click aici

SPORT

Paula și restul lumii

Handbal, Liga Națională, Rapid București-HCM Slobozia 18-17 (10-5)

Paula și restul lumii

În vară a surprins toată lumea handbalului cu decizia de a se transfera la Rapid. Paula Ungureanu, unul dintre cei mai buni portari pe care i-a avut România vreodată, s-a decis că la apusul carierei este momentul să ajute la redresarea Rapidului. Iar cu Slobozia era necesar să-și pună la bătaie toate resursele. A făcut-o și, după 22 intervenții, a decis practic câștigătoarea meciului.

O repriză de coșmar Gheorghe Covaciu a atras atenția încă de săptămâna trecută cu privire la importanța meciului contra Rapidului. Erau 3 puncte mari în joc pe care, pentru a-și face viața mai ușoară,... [citește_tot_articolul]

8 Octombrie 2019, 16:05 (4068 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

SPORT

Fotbal pentru Ingrid și Maya

Legendele fotbalului românesc-Unirea Urziceni 2009, vineri, 11 octombrie 2019, orele 17,00

Fotbal pentru Ingrid și Maya

«Dăruiește viață prin fotbal!»-Sub acest slogan Liga Legendelor și Federația Română de Fotbal organizează un meci în scop caritabil între o selecționată a legendelor fotbalului românesc și echipa Unirii Urziceni care a câștigat titlul de Campionă a României în 2009. Obiectivul acestui eveniment îl reprezintă oferirea unui sprijin financiar cât mai însemnat pentru a le oferi «o șansă la o copilărie normală» gemenelor Ingrid și Maya Costache. Cele două fetițe din Slobozia au nevoie urgentă de o operație al cărei cost este de 100000 euro. Meciul va avea loc pe Stadionul «1 Mai» vineri, 11 octombrie a.c., de la orele 17,00. Intrarea este... [citește_tot_articolul]

8 Octombrie 2019, 15:20 (2894 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Proiect european blocat din cauza extinderii cimitirului

La Fetești

Proiect european blocat din cauza extinderii cimitirului

Extinderea cimitirului din Fetești pe un teren care aparține Ministerului Afacerilor Interne face imposibilă exploatarea respectivei suprafețe. Cele 5 hectare au fost incluse într-un program cu finanțare europeană realizat cu scopul de a împăduri terenurile aflate în proprietatea statului. Inițiativa a fost însă blocată din cauza administrației locale de la Fetești, care a oferit locuitorilor noi locuri de veci în respectiva zonă. Suprafața pe care Ministerul Afacerilor Interne o deține la Fetești este administrată de Inspectoratul de Jandarmi Județean Ialomița, ai cărei reprezentanți susțin că fac demersuri pe lângă municipalitate pentru remedierea situației.

Un demers ratat... [citește_tot_articolul]

8 Octombrie 2019, 14:15 (3096 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

Aproximativ 30% dintre elevii ialomițeni sunt navetiști

Anul școlar 2019-2020

Aproximativ 30% dintre elevii ialomițeni sunt navetiști

O statistică a Inspectoratului Școlar Județean Ialomița arată că dintre cei peste 36 mii de elevi ialomițeni, care frecventează zilnic cursurile în anul școlar 2019-2020, 30% fac naveta. Dintre aceștia, cei mai mulți navetiști provin din mediul rural, respectiv 9815. Cu toate acestea, Inspectoratul Școlar Județean Ialomița le-a pus la dispoziție elevilor doar 93 microbuze școlare.

Peste 11 mii de elevi navetiști Anul școlar 2019-2020 a în­ceput de aproape o lună de zile, iar conform statisticilor oferite de Inspectoratul Școlar Județean, 36507 elevi frecventează unită­țile de învățământ... [citește_tot_articolul]

8 Octombrie 2019, 11:05 (5027 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Administrația Mocioniu legiferează pentru posteritate

O nouă ședință a Consiliului Local Slobozia

Administrația Mocioniu legiferează pentru posteritate

Gripată de luptele intestine dintre primar și viceprimari, administrația din Slobozia continuă să legifereze proiecte de hotărâri pentru care nu există surse de finanțare sau susținere din partea cetățenilor orașului. Joi, 26 septembrie 2019, plenul Consiliului Local a legiferat o serie de proiecte care vizează fie viața publică a orașului, fie investiții în obiective edilitare megalomanice, precum construirea sălii de sport polivalente în valoare de 66,5 milioane de lei...

O ședință ca toate ședințele Ședința Consiliului Local Slobozia de săptămâna trecută readuce în atenția opiniei... [citește_tot_articolul]

7 Octombrie 2019, 17:50 (8127 vizualizări - 6 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Strategie de Iluminat Public de 25000 de lei, via Ioan Martin

Tichia de mărgăritar a Turcului de Urziceni

Strategie de Iluminat Public de 25000 de lei, via Ioan Martin

Serviciul de salubritate nu este singura idee creață a primarului Constantin Sava. El a achiziționat recent o Strategie de Iluminat Public pentru orașul Urziceni, de la fostul său șef de partid, Ioan Martin. Strategia a costat 25000 de lei și reprezintă primul pas în procesul de înființare a unui Serviciu de Iluminat Public. Potrivit Legii 230/2006, a serviciului de iluminat public, toate unitățile administrativ teritoriale din țară sunt obligate să înființeze un astfel de serviciu sau să concesioneze activitatea unei firme specializate.

Unde merge mia, merge și suta Înființarea Serviciului... [citește_tot_articolul]

7 Octombrie 2019, 14:40 (5910 vizualizări - 11 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița cheltuie peste 170 milioane de lei pentru apa nepotabilă

Ialomița cheltuie peste 170 milioane de lei pentru apa nepotabilă

Programul Național de Dezvoltare Locală al Guvernului României alocă primăriilor din Ialomița peste 170 milioane de lei pentru modernizarea, reabilitarea sau extinderea sistemelor de apă și canalizare pe care le-au realizat. Banii Guvernului sunt însă cheltuiți în zadar, având în vedere că mai bine de jumătate din cele 60 de sisteme de apă din județ nu dispun de autorizație sanitară de funcționare. Marea problemă o reprezintă calitatea proastă a apei pe care administrațiile locale o furnizează către populație. Această situație este gene­rată de lipsa stațiilor de tratate. Potrivit listei proiectelor finanțate prin intermediul PNDL, doar două primării din Ialomița au făcut solicitări pentru finanțarea... [citește_tot_articolul]

7 Octombrie 2019, 10:50 (3866 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

REPORTAJ

Strada care nu există

Strada care nu există

Strada Cimitirului e acolo de când se știe. În Nomenclatorul Stradal al Sloboziei însă, ea nu există! Oamenii nu știu și nu le pasă... Ei stau pe strada Cimitirului și gata! Numai că atunci când ajung la Primărie, situația e diferită. Acolo e nevoie de acte, de aprobări, de o relație... Altfel nu te poți cabla la utilități, nu-ți poți schimba buletinul și nu poți conduce mașina. Și așa e de vreo 15 ani încoace...

La pas, pe strada care nu există
Pe strada Cimitirului se lucrează din vară încoace. E una din alea 5 străzi cu care se laudă primarul Mocioniu că a început asfaltarea... [citește_tot_articolul]

6 Octombrie 2019, 19:05 (5765 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

POLITICĂ

«Asistăm azi la o exacerbare a abuzurilor împotriva copiilor!»

Deputatul PNL Gheorghe Tinel avertizează

«Asistăm azi la o exacerbare a abuzurilor împotriva copiilor!»

Deputatul PNL Gheorghe Tinel trage un semnal de alarmă privitor la lipsa unei le­gislații adecvate pentru combaterea abuzurilor împotriva copiilor. În cadrul conferinței de joi, 26 septembrie 2019, parlamentarul a criticat dur Guvernul Dăncilă pentru lipsa de implicare și pentru blocarea unor măsuri legislative adecvate. «Lipsa unei legislații adecvate dă posibilitatea unor dezaxați să acționeze în continuare!» a declarat Gheorghe Tinel, printre altele.

Soluții pentru o legislație deficitară
Deputatul PNL Gheorghe Tinel susține că lipsa unei le­gislații dure împotriva abuzurilor... [citește_tot_articolul]

6 Octombrie 2019, 14:40 (3728 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

«Pictură pe tricouri» by Mihaela Bujor

Noul trend 2019

«Pictură pe tricouri» by Mihaela Bujor

Și-a descoperit pasiunea în urmă cu 9 ani, iar de atunci nu s-a mai oprit. A pictat pe tot ce a pus mâna... De la lemn, sticlă și plastic, până la rucsacuri și adidași. Acum însă pictează pe tricouri. Arta sa este valorificată de cererile interminabile de la prieteni, rude și necunoscuți. «Ceea ce creez, vine pur și simplu din pasiune! Sunt o perfecționistă și nu vreau să mă dezamăgesc în primul rând pe mine, apoi pe cumpărător... Mi-a intrat în sânge și nu mă pot opri!» susține Mihaela Bujor.

Hand Made Art În urmă cu 9 ani, Mihaela Bujor a descoperit arta rulării hârtiei, respectiv... [citește_tot_articolul]

6 Octombrie 2019, 11:05 (2108 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Viitorul copiilor sună bine!

Se întâmplă la Perieți

Viitorul copiilor sună bine!

După ultimele sale reali­zări, lucrările de asfaltare și amplasarea în comună a 5 busturi ale celor mai importante personalități de-a lungul istoriei, primarul Periețiului, Adrian Merlea, se preocupă de viitorul copiilor: realizarea de parcuri, reabilitarea școlii și grădiniței sau introducerea în unitățile de învățământ a culege­rilor auxiliare. Astfel, cei mici vor deveni beneficiarii mai multor surprize din partea edilului. «Anul acesta ne axăm pe viitorul copiilor noștri!» susține Adrian Merlea, primarul comunei Perieți.

Parcuri pentru copii Luna septembrie reprezintă luna în care... [citește_tot_articolul]

5 Octombrie 2019, 18:05 (4678 vizualizări - 16 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

contraeditorial

candidaturi de sacrificiu

Cel puțin la Slobozia, Alegerile Locale din 2020 vor reprezenta alinierea unor candidați de sacrificiu. Indiferent de persoanele cu care se vor prezenta partidele, acestea vor fi doar oameni care, după alți 4 ani, vor fi nevoiți să se retragă. Căci, la Slobozia, oricare va fi cel ales/aleasă, se va confrunta cu realitatea a ceea ce a reprezentat politica social-democrată timp de 30 de ani. Municipiul reședință de județ al Ialomiței este înglodat în datorii, are demarate mai multe pro­iecte extrem de costisitoare, în timp ce pro­ble­mele de zi cu zi abundă agenda administrației. Din nefericire, oricare va fi candidatul/candidata care va câștiga, imposibilitatea reală de a rezolva aceste probleme... [citește_tot_articolul]

5 Octombrie 2019, 14:05 (3158 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

 Nouă persoane au murit într-un accident rutier

Tragedie la Sfântu Gheorghe

Nouă persoane au murit într-un accident rutier

UPDATE Cauzele accidentului sunt investigate de procurorii din Urziceni

Un grav accident rutier s-a petrecut în dimineața zilei de sâmbătă, 5 octombrie 2019, pe DN2A, în zona localității Sfântu Gheorghe. Din primele informații se pare că nouă persoane și-ar fi pierdut viața, în urma impactului dintre un tir și un microbuz.

Trafic blocat din cauza accidentului
În microbuzul implicat în accidentul rutier se aflau 17 persoane, care doreau să ajungă la serviciu, în Capitală. Se pare că șoferul tirului ar fi pătruns pe contrasens și s-a izbit frontal de microbuz. Din accident a rezultat decesul a nouă persoane, iar alte nouă au fost rănite. Victimele au... [citește_tot_articolul]

5 Octombrie 2019, 09:01 (31111 vizualizări - 41 comentarii)

EVENIMENT

Grădina de Vară din Amara va fi modernizată. Adio, Festivalul «Trofeul Tinereții» 2020!

Contract parafat între Primăria Amara și constructor

Grădina de Vară din Amara va fi modernizată. Adio, Festivalul «Trofeul Tinereții» 2020!

Vineri, 4 octombrie 2019, la orele 11,30, autoritățile locale din Amara au semnat contractul pentru reabilitarea Grădinii de Vară, locația unde se desfășoară prin tradiție Festivalul «Trofeul Tinereții». Valoarea proiectului este de 13,8 milioane de lei, iar termenul limită pentru finalizarea lucrărilor este de un an... Investiția pune în dificultate desfășurarea Festivalului de la Amara de anul viitor, declarat oficial «cel mai longeviv festival de muzică ușoară din țară». Primarul orașului Amara, Ion Măiță, nu are la acest moment o soluție de avarie. «E prea devreme să identificăm o soluție pentru ediția din 2020... Sperăm ca până la momentul respectiv să facem recepția!» a declarat primarul... [citește_tot_articolul]

4 Octombrie 2019, 16:40 (7537 vizualizări - 4 comentarii)

EVENIMENT

Școala Gimnazială Movilița așteaptă amenajarea unor toalete moderne

Școala Gimnazială Movilița așteaptă amenajarea unor toalete moderne

Și în acest an școlar elevii Școlii Gimnaziale Movilița vor fi obligați să folosească WC-urile din curtea unității de învățământ. Situația este generată de faptul că proiectul finanțat de Guvernul României privind realizarea unor toalete mo­derne a fost sistat. În lipsa unor grupuri sanitare noi, unitatea de învățământ nu poate primi autorizația sanitară de funcționare, iar fără acest document Agenția Română de Asigurare a Calității în Învățământul Preuniversitar i-ar putea ridica acreditarea. Deși cunosc problema, reprezentanții autorităților locale tratează totul cu indiferență.

Un proiect abandonat... [citește_tot_articolul]

4 Octombrie 2019, 16:20 (7702 vizualizări - 3 comentarii)

EVENIMENT

Camere video portabile pentru Poliția Locală Slobozia

Camere video portabile pentru Poliția Locală Slobozia

Începând cu anul 2008, Poliția Locală Slobozia filmează fiecare mișcare a cetățenilor. Pe lângă camerele de supraveghere din oraș și cele montate pe bordul mașinilor, polițiștii locali dețin la purtător mici camere video portabile, prinse de cămașă ori de epoleți. La acest moment, Slobozia este «mai în siguranță» cu 11 camere...

Siguranță și încredere În vreme ce municipiul Slobozia este împânzit de camere de supraveghere, polițiștii locali dețin suplimentar, de mai bine de 11 ani, mici camere video portabile. Prinse de cămașă sau de epoleți, cu ajutorul unei singure apăsări pe buton... [citește_tot_articolul]

4 Octombrie 2019, 14:25 (11371 vizualizări - 23 comentarii)

Joi 25 Iun 2026
295 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

APIA: Stadiul plăților în avans aferente Campaniei 2021

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură (APIA) informează că, în cele 9 zile care s-au scurs de la startul Campaniei 2021 de plată în avans, a autorizat la plată suma de 745,29 milioane de euro ...[citește_toată_știrea]

27 Octombrie 2021, 13:05
(9833 vizualizări - 0 comentarii)


RAJA Constanța: Lipsă apă în Cartierul Coloniști din Fetești

Pentru remedierea unei avarii survenite pe conducta de alimentare cu apă, cu diametrul de 125 mm, de pe strada Independenței, din localitatea Fetești, echipele RAJA vor fi nevoite să întrerupă furnizarea ...[citește_toată_știrea]

27 Octombrie 2021, 12:40
(8518 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Campanie de informare a cetățenilor desfășurată de polițiști

În contextul măsurilor suplimentare adoptate de către Comitetul Național pentru Situații de Urgență, în scopul gestionării riscului de sănătate publică cauzat de numărul mare de infectări cu virsul SAR ...[citește_toată_știrea]

26 Octombrie 2021, 17:15
(3441 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 232 de noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Marți, 26 octombrie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 16686 , fiind înregistrate 232 de noi cazuri ...[citește_toată_știrea]

26 Octombrie 2021, 16:55
(4580 vizualizări - 0 comentarii)


Spitalul Județean de Urgență Slobozia: Incendiu la Unitatea de Primiri Urgențe

Spitalul Județean de Urgență Slobozia: Incendiu la Unitatea de Primiri Urgențe

În seara zilei de luni, 25 octombrie a.c., într-una dintre anexele Unității de Primiri Urgențe s-a petrecut un incendiu minor, «cauzat de o defecțiune constructivă a unui corp de iluminat cu led care s-a aprins ...[citește_toată_știrea]

26 Octombrie 2021, 02:10
(29209 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Campanie de donare de sânge

IPJ Ialomița: Campanie de donare de sânge

26 de polițiști ialomițeni au pus astăzi umăr lângă umăr și au donat împreună picături de viață, cuantificate în aproximativ 12 litri de sânge. Nu este o simplă statistică, este un gest de solidaritate ...[citește_toată_știrea]

25 Octombrie 2021, 17:20
(7514 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 150 de noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Luni, 25 octombrie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 16454, fiind înregistrate 150 de noi cazuri față ...[citește_toată_știrea]

25 Octombrie 2021, 16:55
(7655 vizualizări - 0 comentarii)


Protopopiatul Slobozia: «Sfântul Cuvios Dimitrie cel Nou, în mijlocul copiilor»

Protopopiatul Slobozia: «Sfântul Cuvios Dimitrie cel Nou, în mijlocul copiilor»

Protopopiatul Slobozia, împreună cu Grădinița cu Program Prelungit «Piticot» au desfășurat vineri, 22 octombrie 2021, activitatea cu tema «Sfântul Cuvios Dimitrie cel Nou, în mijlocul copiilor». Din cauza ...[citește_toată_știrea]

25 Octombrie 2021, 15:50
(5361 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 130 de noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Duminică, 24 octombrie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 16304, fiind înregistrate 130 de noi cazuri ...[citește_toată_știrea]

24 Octombrie 2021, 16:50
(7684 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: A murit într-un accident rutier

Urziceni: A murit într-un accident rutier

Un grav accident rutier s-a produs în dimineața zilei de duminică, 24 octombrie a.c., pe DN2, în zona municipiului Urziceni. În timp ce se deplasa în direcția Buzău-București, un conducător auto a pierdut ...[citește_toată_știrea]

24 Octombrie 2021, 11:45
(7483 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Urziceni accident


Grupul de Comunicare Strategică: 159 de noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Sâmbătă, 23 octombrie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 16174, fiind înregistrate 159 de noi cazuri ...[citește_toată_știrea]

23 Octombrie 2021, 17:10
(2458 vizualizări - 0 comentarii)


Accident pe raza localității Ciochina

Accident pe raza localității Ciochina

Vineri, 22 octombrie a.c., în jurul orelor 13,30, trei echipaje de pompieri din Slobozia au intervenit cu o autospecială de stingere cu apă și spumă, o descarcerare și o ambulanță SMURD la un accident rutier ...[citește_toată_știrea]

22 Octombrie 2021, 18:05
(3857 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Ciochina accident


Grupul de Comunicare Strategică: 153 de noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Vineri, 22 octombrie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 16015, fiind înregistrate 153 de noi cazuri ...[citește_toată_știrea]

22 Octombrie 2021, 17:05
(5909 vizualizări - 0 comentarii)


IJJ Ialomița: Stagiu de practică încheiat cu succes de elevii jandarmi

IJJ Ialomița: Stagiu de practică încheiat cu succes de elevii jandarmi

Șapte elevi din cadrul Școlilor Militare de Subofițeri Jandarmi Drăgășani și Fălticeni și-au încheiat stagiul de practică desfășurat la Inspectoratul de Jandarmi Județean Ialomița. Timp de aproape 3 luni ...[citește_toată_știrea]

22 Octombrie 2021, 16:45
(4065 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: Termen limită pentru depunerea Formularului 398

Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița informeză contribuabilii că luni, 1 noiembrie 2021, este termenul limită de depunere a Formularului 398 «Declarație specială de TVA (VAT Return)», pentru ...[citește_toată_știrea]

22 Octombrie 2021, 16:45
(6099 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Amenzi aplicate de polițiști pentru nerespectarea măsurilor de prevenire a răspândirii SARS-CoV-2

În urma activităților desfășurate pe raza întregului județ, au fost verificate 59 de societăți comerciale, peste 140 de locații de interes, 22 mijloace de transport persoane, fiind totodată legitimate ...[citește_toată_știrea]

22 Octombrie 2021, 16:15
(5744 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: Șomajul tehnic

Angajatorii care se încadrează în categoria domeniilor supuse restricțiilor conform HG nr. 1090/2021 și a căror activitate a fost întreruptă total sau parțial, din cauza pandemiei de COVID-19, vor depune ...[citește_toată_știrea]

22 Octombrie 2021, 15:00
(2788 vizualizări - 0 comentarii)


Gheorghe Doja: Bătrân de 77 de ani, rănit într-un accident rutier

Gheorghe Doja: Bătrân de 77 de ani, rănit într-un accident rutier

În dimineața zilei de vineri, 22 octombrie a.c., pe raza comunei Gheorghe Doja s-a produs un accident de circulație soldat cu rănirea unei persoane. Din verificările efectuate de polițiști a reieșit că ...[citește_toată_știrea]

22 Octombrie 2021, 14:30
(5363 vizualizări - 0 comentarii)


Ciochina: Trei persoane au fost rănite într-un accident rutier

Ciochina: Trei persoane au fost rănite într-un accident rutier

În dimineața zilei de vineri, 22 octombrie a.c., pe raza comunei Ciochina s-a produs un accident rutier. Din verificările efectuate de polițiști a reieșit că evenimentul rutier s-a produs ca urmare a coliziunii ...[citește_toată_știrea]

22 Octombrie 2021, 12:00
(4228 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Ciochina accident


Primăria Slobozia: Campanie gratuită de testare COVID-19

Administrația locală din Slobozia dă startul unei campaniei de testare antigenică rapidă gratuită «Slobozia se testează». Astfel, în fața Instituției Prefectului va fi amplasat un punct de testare ...[citește_toată_știrea]

21 Octombrie 2021, 19:20
(7778 vizualizări - 1 comentariu)


IPJ Ialomița: Condiții de participare la concursurile organizate de Poliția Română

Pentru a preveni răspândirea virusului SARS-CoV-2 și a-i proteja pe participanții la concursurile organizate de Poliția Română, candidații sunt obligați să respecte unele măsuri. Astfel, vor avea acces ...[citește_toată_știrea]

21 Octombrie 2021, 18:40
(11181 vizualizări - 0 comentarii)


Manasia: Pește confiscat

Manasia: Pește confiscat

În ziua de miercuri, 20 septembrie a.c., polițiștii din Manasia au depistat în flagrant, pe raza localității Manasia, un bărbat în vârstă de 43 de ani, din Urziceni, în timp ce transporta cu autoturismul ...[citește_toată_știrea]

21 Octombrie 2021, 18:25
(4440 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 188 de noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Joi, 21 octombrie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 15862, fiind înregistrate 188 de noi cazuri față ...[citește_toată_știrea]

21 Octombrie 2021, 16:30
(6245 vizualizări - 1 comentariu)


Slobozia: «Salonul de toamnă 2021»

Miercuri, 3 noiembrie 2021, de la orele 14,00,  la Galeriile «Arcadia» din Centrului Cultural «Ionel Perlea» Slobozia se va desfășura vernisajul expoziției «Salonul de toamnă 2021» al Uniunii Artiștilor ...[citește_toată_știrea]

21 Octombrie 2021, 15:55
(5775 vizualizări - 0 comentarii)


Incendii la Munteni-Buzău și Fetești

Incendii la Munteni-Buzău și Fetești

Miercuri, 20 octombrie a.c., pompierii din Slobozia și Urziceni au fost solicitați să intervină pentru stingerea unui incendiu produs la o șiră de baloți aflată într-o gospodărie din Munteni-Buzău. Trei ...[citește_toată_știrea]

21 Octombrie 2021, 12:20
(4333 vizualizări - 0 comentarii)


Țăndărei: Un copil de 15 ani a furat scuterul bunicului/Ion Roată: Slobozean beat la volan

În cursul zilei de marți, 19 octombrie a.c., în jurul orelor 17,30, polițiștii rutieri din Țăndărei au oprit în trafic un moped condus de un minor, în vârstă de 15 ani. În urma verificărilor efectuate în ...[citește_toată_știrea]

20 Octombrie 2021, 17:35
(2348 vizualizări - 1 comentariu)


Acțiuni ale polițiștilor ialomițeni

Marți, 19 octombrie a.c., polițiștii ialomițeni au organizat noi acțiuni pentru creșterea gradului de siguranță al cetățenilor, menținerea ordinii și liniștii publice și verificarea respectării măsurilor ...[citește_toată_știrea]

20 Octombrie 2021, 17:30
(1812 vizualizări - 0 comentarii)


Bărbat din Bucu, arestat pentru «viol»

Polițiștii din cadrul Secției 1 Poliție Rurală Slobozia au acționat pentru depistarea persoanelor urmărite, dispărute de la domiciliu sau care se sustrag de la executarea unor pedepse privative de libertate ...[citește_toată_știrea]

20 Octombrie 2021, 17:20
(3266 vizualizări - 1 comentariu)

Taguri: Bucu arestare viol


Grupul de Comunicare Strategică: 268 de noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Miercuri, 20 octombrie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 15674, fiind înregistrate 268 de noi cazuri ...[citește_toată_știrea]

20 Octombrie 2021, 16:40
(4968 vizualizări - 0 comentarii)


Protopopiatul Slobozia: Campanie de donare de sânge

Protopopiatul Slobozia: Campanie de donare de sânge

Marți, 19 octombrie 2021, în parteneriat cu Centrul de Transfuzie Sanguină Slobozia, Protopopiatul Slobozia a organizat o campanie de donare de sânge la sediul Centrului social din Parohia Cocora. Campania ...[citește_toată_știrea]

20 Octombrie 2021, 12:15
(7866 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
spațiu comercial Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 spațiu comercial Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 oRLandO în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! scrumbie Dunăre în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 PERICOL în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Peiu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! mașină de cusut Singer în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 teren intravilan agricol Țăndărei în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 teren extravilan Țăndărei în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 Chiparos în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei Lenuta în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Cetățean în Tabăra «Pavilioane» din stațiunea Amara, fără aviz sanitar de funcționare Mary în «Fermierii își vând producția sub costuri!» garsonieră de închiriat Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 Locuitor Slobozia în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Mariana în «Fermierii își vând producția sub costuri!» un ialomițean în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Gigel în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...