Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

contraeditorial

pensionarul care stă la Stat

Vecinul meu e militar și a ieșit la pensie anul trecut. Aproape 10000 de lei și e mulțumit, că a lucrat unde a lucrat. Dar e încă tânăr, așa că s-a angajat consilier la stat. N-a vrut el, l-a recomandat cineva... Ia și de-acolo vreo 5000, că acum salariile la stat sunt mari. În plus, a ajuns și membru în AGA, mai ciupește și de-acolo 500. Printre picături, e administrator la o Asociație de Proprietari. De-acolo ia 3000. Îmi spune că nu e singurul... Ca el sunt sute, se recunosc pe unde se întâlnesc. Spun că nu e vina lor. Nu sunt oameni pregătiți în sistem. Mă asigură că așa e și cu angajații de la Primărie. Primarul e și primar și manager de proiect european și șef la Serviciul de Transport.... [citește_tot_articolul]

11 August 2019, 13:50 (6327 vizualizări - 8 comentarii)

EVENIMENT

Primarul Adrian Merlea asfaltează comuna Perieți

Primarul Adrian Merlea asfaltează comuna Perieți

bonus: Busturi marca Gabriel Manole

Primarul comunei Perieți, Adrian Merlea este pus pe treabă! În plină vară, acesta supervizează lucrătorii pentru finalizarea proiectului «Modernizare drumuri de interes local în comuna Perieți, sat Perieți și Păltinișu». Și îi ține la curent pe toți prietenii virtuali de pe pagina sa de socializare. Bonus, acesta a achiziționat și 5 busturi ale celor mai importante personalități ale țării...

Atenție, se toarnă asfalt!
În vreme ce paginile de Facebook ale edililor locali și județeni sunt pline de poze din vacanță, primarul comunei Perieți, Adrian Merlea, le pre­zintă prietenilor... [citește_tot_articolul]

10 August 2019, 20:40 (6818 vizualizări - 19 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Proiecte edilitare de 5 milioane de euro la Săveni

Proiecte edilitare de 5 milioane de euro la Săveni

Pentru administrația locală din comuna Săveni investițiile reprezintă o necesitate, menite să vină în sprijinul comunității. Astfel, proiecte precum modernizare de străzi, canalizare ori iluminat public reprezintă priorități pentru condu­cere. Aproximativ 5 milioane de euro vor fi investiți pentru ca Săveni să atingă statutul de comună europeană.

Fonduri pentru străzi La începutul acestei luni, finalizarea proiectului «Moder­nizare străzi locale în Comuna Săveni» a fost marcat de un eveniment mult așteptat de în­treaga comunitate din comuna Săveni. În cadrul acestuia au participat atât... [citește_tot_articolul]

10 August 2019, 15:05 (5609 vizualizări - 5 comentarii)

EVENIMENT

Expur Slobozia, profit de 20 milioane de lei

Expur Slobozia, profit de 20 milioane de lei

Expur Slobozia, unul dintre cei mai mari producători de uleiuri vegetale și biodiesel din țara noastră, a înregistrat anul trecut cel mai mare profit din ultimii 7 ani. Potrivit economica.net, conducerea societății cu sediul în Slobozia a reușit să obțină un profit de peste 20 milioane de lei. Mai mult, Expur Slobozia se numără și printre cei mai mari angajatori din mediul privat din Ialomița, în cadrul societății desfășurându-și activitatea peste 400 de persoane.

Bilanț profitabil... [citește_tot_articolul]

10 August 2019, 12:20 (5084 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița, lovită de o nouă epidemie de Pestă Porcină Africană

Ialomița, lovită de o nouă epidemie de Pestă Porcină Africană

Este stare de alertă în județul Ialomița din cauza unei noi epidemii de Pestă Porcină Africană. Autoritățile sunt în alertă după ce au confirmat alte 10 noi focare în 3 localități din județ. Expuse pericolului sunt complexele de porci din orașul Căzănești, cele mai mari unități de acest tip din județul Ialomița. Acestea au fost incluse în zona de supraveghere, iar în momentul de față și-au suspendat activitatea.

10 focare confirmate Potrivit reprezentanților Prefecturii Ialomița, în momentul de față au fost confirmate 10 focare de Pestă Porcină Africană pe raza localităților Gimbășani... [citește_tot_articolul]

9 August 2019, 17:45 (5986 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Administrația Mocioniu circulă într-un singur autobuz!

Serviciul Public de Transport Slobozia a fost tras pe dreapta

Administrația Mocioniu circulă într-un singur autobuz!

bonus: «tâmpiții» și «incompetenții»

Decizia ilegală a primarului Adrian Mocioniu de a pune in circulație autobuze fără licență de transport blochează Serviciul Public de Transport. 3 dintre cele 4 autobuze aflate până joi, 8 august a.c., în circulație, au fost oprite de Poliție și le-au fost ridicate plăcuțele de înmatriculare pentru o lună. Potrivit declarațiilor oficialilor Primăriei, soluția o reprezintă închirierea unor autobuze similare din Buzău și Giurgiu. Primarul Adrian Mocioniu susține că a procedat ilegal pentru a evita blocarea serviciului de transport...

O ilegalitate mare cât Slobozia În urmă cu o săptămână... [citește_tot_articolul]

9 August 2019, 12:05 (7808 vizualizări - 15 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Poliția Rutieră a tras pe dreapta autobuzele Primăriei Slobozia

Din cauza lipsei licenței de transport

Poliția Rutieră a tras pe dreapta autobuzele Primăriei Slobozia

comunicat oficial: «Activitatea Serviciului Public de Transport Local Slobozia a fost suspendată!»

Din cauza lipsei licenței de transport, Serviciul Poliției Rutiere Ialomița a decis să retragă din circulație toate cele 5 autobuze cu care Primăria Slobozia asigură transportul public la nivelul orașului. Mai mult, oamenii legii au aplicat sancțiuni contravenționale nou înființatului Serviciu Public de Transport al Primăriei Slobozia.

Verificările sunt în curs Potrivit informațiilor, reprezentanții Poliției Rutiere Ialomița au notificat Serviciul Public de Transport al Primăriei Slobozia cu privire la necesitatea obținerii licenței de transport. Demersul însă nu a fost realizat, iar... [citește_tot_articolul]

8 August 2019, 18:05 (17839 vizualizări - 19 comentarii)

POLITICĂ

ALDE Gae

ALDE Gae

Blocajul guvernării PSD-ALDE pare să nu afecteze politica de provincie. Iar anularea Congresului PSD din 3 august a.c. amână pe termen nedeterminat reglările de conturi din provincie. Scenariile însă rămân... Iar ALDE Gae caută soluții pentru a supraviețui politic în Ialomița.

Președintele e înfrânt, dar nu învins
Avertismentul primit de președintele Moraru de la PSD Ialomița a slăbit autoritatea politică a acestuia în teritoriu. Pierderea statutului de «mascul Alfa» al politicii social-democrate de provincie i-a permis lui Ionel Gae, președintele ALDE Ialomița, să încerce o campanie... [citește_tot_articolul]

8 August 2019, 14:20 (6740 vizualizări - 14 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Autobuzele Primăriei Slobozia circulă fără licență de transport!

Ca la noi, la nimeni

Autobuzele Primăriei Slobozia circulă fără licență de transport!

Inaugurat joi, 1 august 2019, Serviciul Public de Transport al Primăriei Slobozia funcționează fără licență de transport. Lipsa licenței de transport pentru autobuzele închiriate constituie contravenție și poate avea urmări penale...

Legea e pentru alții! Înființat «pe hârtie» în urmă cu câteva luni, Serviciul Public de Transport al Primăriei Slobozia și-a început activitatea cu autobuze de închiriat. În primele zile, vehiculele au circulat cu numere de înmatriculare europene, acestea fiind schimbate la sesizarea cetățenilor. Mai nou însă, descoperim că Serviciul Public de Transport... [citește_tot_articolul]

7 August 2019, 20:20 (9723 vizualizări - 9 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Viitorii meseriași formați la Liceul Tehnologic «Mihai Eminescu» Slobozia

Viitorii meseriași formați la Liceul Tehnologic «Mihai Eminescu» Slobozia

În timp ce piața muncii suferă din cauza lipsei meșteri­lor, liceele cu profil tehnologic din Ialomița încearcă să-i pregătească pe viitorii meseriași. La Slobozia, Liceul Tehnologic «Mihai Eminescu» a organizat, în urmă cu câteva zile, concursuri de admitere pentru două specializări, respectiv clasele de «Mecanici Auto» și «Bucătari/Ospătari». «Șansele ca acești tineri să ocupe un loc pe piața muncii sunt destul de mari. Am văzut dorința acestora de a avea un loc de muncă...» susține Elena Dumitru, cadru didactic în cadrul unității de învățământ.

Statistici îngrijorătoare În timp ce... [citește_tot_articolul]

7 August 2019, 18:10 (5619 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Platforma de gunoi animalier, utilizată ilegal

Se întâmplă la Slobozia Nouă

Platforma de gunoi animalier, utilizată ilegal

La Slobozia Nouă, de ani buni, există o platformă de gunoi animalier. Valeriu Roșca, directorul DADP Slobozia, susține faptul că groapa de gunoi este «închisă», însă oamenii îi sparg lacătul și aruncă în continuare deșeuri. În consecință, numai de la începutul acestui an, Poliția Locală Slobozia a acordat 11 amenzi pe salubritate în acea zonă. Și aceasta nu este singura groapă «ilegală»...

Un depozit necontrolat de gunoi
În urmă cu câțiva ani, auto­ritățile locale au hotărât realizarea unei noi gropi de gunoi în apro­pierea Cartierului Slobozia Nouă. Platforma de gunoi animalier... [citește_tot_articolul]

7 August 2019, 15:20 (3265 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Dosare controversate, uitate în sertarele Parchetelor ialomițene

Dosare controversate, uitate în sertarele Parchetelor ialomițene

În ultimii ani, activitatea Parchetelor din Ialomița a intrat într-un con de umbră. Așa se face că cele mai controversate dosare penale zac încărcate de praf în sertarele procurorilor care le anchetează. Încercarea de a obține un punct de vedere din partea instituțiilor cu privire la aceste anchete a fost sortită eșecului. «Cerce­­tările sunt în lucru și nu pot fi oferite informații suplimentare la acest moment!» a fost poziția unanimă a organelor judiciare din Ialomița.

Se întâmplă la Parchetul Slobozia
Parchetul de pe lângă Judecătoria Slobozia a fost implicat în ultimul timp... [citește_tot_articolul]

7 August 2019, 10:55 (6450 vizualizări - 8 comentarii)

Click aici

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

Francofonia salvează Slobozia

Francofonia salvează Slobozia

Când nu o face pe analistul politic explicând pedant deriva partidului din care, tehnic vorbind, încă face parte, primarul Adrian are veleități de gazdă. El a fost surprins tăcând lângă un grup de studenți francezi aflați în vizită la Slobozia. Evenimentul este parte a unui program inițiat în urmă cu 16 ani în Bulgaria și se desfășoară în 3 locații partenere: București, Slobozia și Silistra. Municipiul nostru este gazdă datorită înfrățirii cu orașul Silistra. Asta nu l-a împiedicat pe primarul Adrian Mocioniu să se pozeze curajos cu grupul de studenți și să le ofere un pișcot, o apă plată și o caramelă din rezerva strategică a Ginei Palantin, șefa de Protocol a instituției. Po­trivit informațiilor... [citește_tot_articolul]

6 August 2019, 14:50 (4069 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

SPORT

Au împărțit victoriile cu Rapid

Handbal, HCM Slobozia

Au împărțit victoriile cu Rapid

Una rece, alta caldă în dubla confruntare amicală dintre HCM Slobozia și Rapid. Primul meci s-a jucat la București, acolo unde fe­roviarele și-au folosit la maxim atuul numit Paula Ungureanu și s-au impus cu 24-20. Al doilea meci pe care elevele lui Gheorghe Covaciu l-au susținut sâmbătă, 3 august 2019, în fața propriilor spectatori a fost de o cu totul altă factură...

S-au dezlănțuit în partea secundă
Meciul al doilea dintre HCM și Rapid a început din nou în nota echilibrului, un mare merit având iarăși aceeași Paula Ungureanu ale cărei parade au făcut ca scorul să rămână strâns... [citește_tot_articolul]

6 August 2019, 14:25 (5171 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

SPORT

«Grupa 2005», triumf la Memorialul «George Isac»

Fotbal, Unirea Slobozia

«Grupa 2005», triumf la Memorialul «George Isac»

Deși este vacanță, copiii Unirii Slobozia nu au părăsit terenul de fotbal, fiind implicați în nume­roase competiții. «Grupa 2005» a fost angrenată în ultima perioadă în două turnee desfășurate la poalele Tâmpei: Memorialul «George Isac» și «Brașov Coup». În primul turneu, galben-albaștrii au avut o evoluție foarte bună. După o suită de victorii au disputat finala contra Coronei Brașov. A fost un meci aprig, terminat 0-0 și decis de loviturile de departajare, unde Unirea s-a impus cu 5-3. Portarul turneului a fost desemnat slobozeanul Cristian Ciupercă. Tot o finală, însă cea mică, au jucat elevii lui Ion Ionescu la «Brașov Coup». În acest act al competiției au trecut cu 4-1 de Sepsi Sfântu Gheorghe... [citește_tot_articolul]

6 August 2019, 13:50 (4821 vizualizări - 9 comentarii)

Click aici

SPORT

«Sunt la Slobozia datorită staff-ului tehnic și coeziunii echipei!»

Handbal, HCM Slobozia, Florența Ilie

«Sunt la Slobozia datorită staff-ului tehnic și coeziunii echipei!»

La 23 ani, are în palmares un titlu mondial la junioare și un bronz la Tineret cu Naționala României, fiind în aceeași generație cu Alina Ilie, Mădălina Ion și Lorena Ostase, foste jucătoare ale Sloboziei. Mereu cu zâmbetul pe buze, așa cum îi stă bine oricărui sportiv de performanță, Florența Ilie, noua extremă dreapta a Sloboziei ne vorbește despre cea mai mare dorință a ei: «Îmi doresc să promovez în Lotul Național de Senioare! Am mai primit două convocări în mandatul fostului selecționer Martin Ambros, la Oradea într-un meci de calificare cu Austria și într-un cantonament la Barcelona unde am jucat un amical cu Spania. Am luat așadar contact cu lotul mare, iar toate vor veni la timpul lor... [citește_tot_articolul]

6 August 2019, 13:40 (4444 vizualizări - 1 comentariu)

SPORT

Memorialul «Ioan Pinter», la a 19-a ediție

Tenis de câmp

Memorialul «Ioan Pinter», la a 19-a ediție

Tenisul de câmp a fost cel puțin în ultimii 20 ani unul dintre sporturile care au promovat din plin Slobozia pe plan național, atât prin cochetele arene pe care se desfășoară competițiile, cât și prin sportivii care ne-au reprezentat în turnee. La începutul anilor 2000, debuta Turneul Municipiului Slobozia, devenit ulterior Memorialul «Ioan Pinter». În primele ediții a fost com­petiția care strângea la Slobozia crema tenisului românesc la nivel juvenil, orașul nostru fiind popas obligatoriu în traseul campionilor națio­nali. Cu timpul, nivelul valoric s-a mai diluat din motive asupra cărora nu ne vom opri aici... Sunt însă și la ediția a 19-a, care a debutat sâmbătă, 3 august 2019, multe meciuri... [citește_tot_articolul]

6 August 2019, 13:10 (2846 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Perlele Sloboziei, pe scena Festivalului

Festivalul-concurs «Trofeul Tinereții» Amara 2019

Perlele Sloboziei, pe scena Festivalului

Festivalul «Trofeul Tinereții» Amara 2019 a adunat la cea de a 52-a ediție cei mai buni 12 cântăreți din țară. Printre aceștia s-au numărat și două slobozence: Eleo­nora Fili­poiu și Alina Nădrag. Este pentru prima dată când cele două tinere participă la acest festival, fiind și cele mai tinere concurente. Emoțiile au fost mari, prestația concurentelor pe măsură, iar premiile au răsplătit eforturile tinerelor...

Eleonora Filipoiu: «Pe scenă mă simt în largul meu!»
Eleonora Filipoiu... [citește_tot_articolul]

6 August 2019, 11:40 (3100 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

Spitalul Slobozia încearcă înființarea Secției de Îngrijiri Paliative

De 7 ani

Spitalul Slobozia încearcă înființarea Secției de Îngrijiri Paliative

De 7 ani, Spitalul Județean de Urgență Slobozia face demersuri pentru înființarea unei Secții pentru Îngrijiri Paliative. Între timp, medicii atrag atenția că numărul bolnavilor care au nevoie de acest tip de servicii medicale crește semnificativ de la un an la altul. Statisticile făcute de specialiștii din cadrul unității medicale arată că, în 2018, 2800 de ialomițeni puteau beneficia de îngrijiri paliative. Cel mai mare spital din județ are specialiști pregătiți să-i ajute pe bolnavi și chiar un proiect pentru realizarea secției, dar care nu poate fi pus în practică din lipsă de spațiu. Deși Consiliul Județean Ialomița și-a luat angajamentul să rezolve situația, reprezentanții instituției încă... [citește_tot_articolul]

6 August 2019, 11:05 (10407 vizualizări - 15 comentarii)

EVENIMENT

Slobozia: Pedagogul care sfințește locul

Slobozia: Pedagogul care sfințește locul

În haosul care domină sistemul de Educație, există și profesori care încearcă să facă față sincopelor. Ordonați și disciplinați, acești dascăli vin la catedră cu dăruire și le sunt alături elevilor în fiecare moment. Un astfel de exemplu este Claudia Stoica, profesor de engleză și director al Școlii Gimnaziale Nr. 3 din Slobozia. «Școala românească este o școală foarte bună!» este concluzia la care a ajuns după două decenii petrecute în Învățământ.

O profesie nobilă Profesorul Claudia Stoica afișează o doză de modestie care te copleșește. Zâmbește și vorbește linișitit ca și când s... [citește_tot_articolul]

5 August 2019, 17:05 (9334 vizualizări - 0 comentarii)

Luni 22 Iun 2026
268 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Grindu: Reținut pentru fapte de «violență» și «distrugere»

Un tânăr de 30 de ani, domiciliat în localitatea Grindu, a fost reținut pentru 24 de ore în ziua de joi, 8 iulie 2021. Activitatea infracțională reținută în sarcina acestuia constă în faptul că, la data ...[citește_toată_știrea]

9 Iulie 2021, 18:50
(3119 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Copiii din oraș, polițiști pentru o zi

Slobozia: Copiii din oraș, polițiști pentru o zi

Vineri, 9 iulie a.c., polițiștii rutieri și cei de Ordine Publică din cadrul Poliției Municipiului Slobozia au fost sesizați direct de un grup de peste 60 de copii din cadrul Clubului Interact, cu privire ...[citește_toată_știrea]

9 Iulie 2021, 18:40
(3037 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Atenție, se întrerupe energia electrică!

E-Distribuție Dobrogea informează cu privire la faptul că în perioada 12-16 iulie a.c., se vor desfășura lucrări de reparații ale liniilor de înaltă tensiune. Din această cauză în anumite localități din ...[citește_toată_știrea]

9 Iulie 2021, 17:35
(3763 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: Niciun caz nou de COVID-19 în județul Ialomița!

Vineri, 9 iulie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a rămas la 10793, nefiind înregistrat vreun caz nou față de ...[citește_toată_știrea]

9 Iulie 2021, 16:45
(2758 vizualizări - 0 comentarii)


Verificări în teren realizate de APIA

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură (APIA) informează că începând de vineri, 09.07.2021, inspectorii APIA și cei ai instituțiilor de specialitate delegate demarează controlul la fața locului ...[citește_toată_știrea]

9 Iulie 2021, 14:25
(3140 vizualizări - 0 comentarii)


Movila: Îngroziți de un șofer băut

Un bărbat de 53 de ani, din localitatea Movila, a băgat spaima în cetățenii din localitate. După ce și-a făcut curaj cu mai multe pahare cu băutură, acesta s-a urcat la volanul unei mașini și a început ...[citește_toată_știrea]

8 Iulie 2021, 19:20
(2851 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: La volan, cu permisul suspendat

Miercuri, 7 iulie a.c., polițiștii din Slobozia au oprit, pentru control, o autoutilitară care se deplasa pe șoseaua de centură a orașului. La volanul acesteia a fost identificat un bărbat, în vârstă de ...[citește_toată_știrea]

8 Iulie 2021, 18:55
(2596 vizualizări - 0 comentarii)


Glodeanu Siliștea: Doi răniți în urma unui accident rutier

Glodeanu Siliștea: Doi răniți în urma unui accident rutier

Pompierii din Urziceni au intervenit joi, 8 iulie a.c., în cazul unui accident rutier, în care a fost implicat un autoturism care s-a răsturnat într-un șanț în afara părții carosabile. La locul evenimentului ...[citește_toată_știrea]

8 Iulie 2021, 18:40
(2801 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: Niciun caz nou de COVID-19 în județul Ialomița!

Joi, 8 iulie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a rămas la 10793, nefiind înregistrat vreun caz nou față de ziua ...[citește_toată_știrea]

8 Iulie 2021, 16:35
(3617 vizualizări - 0 comentarii)


APIA: Se efectuează plata ajutorului de stat pentru ameliorarea raselor

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură (APIA), prin Centrele Județene, informează că efectuează plata ajutorului de stat în sectorul creșterii animalelor, solicitat prin cererile de plată aferente ...[citește_toată_știrea]

8 Iulie 2021, 14:10
(3606 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Amenzi de peste 28000 de lei

Pe parcursul zilei de marți, 6 iulie a.c., polițiștii ialomițeni au intervenit la 62 de evenimente sesizate pe numărul unic pentru apeluri de urgență 112, au constatat 7 infracțiuni și au aplicat 117 sancțiuni ...[citește_toată_știrea]

7 Iulie 2021, 17:20
(2883 vizualizări - 1 comentariu)


Bărbat din Adâncata, surprins băut la volan

Marți, 6 iulie a.c., în jurul orelor 23,00, polițiștii din Fierbinți-Târg, în timp ce efectuau activități de supraveghere a traficului rutier în localitatea Fierbinții de Sus, au oprit, pentru control, ...[citește_toată_știrea]

7 Iulie 2021, 17:10
(2463 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: Niciun caz nou de COVID-19 în județul Ialomița!

Miercuri, 7 iulie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a rămas la 10793, nefiind înregistrat vreun caz nou față de ...[citește_toată_știrea]

7 Iulie 2021, 16:35
(2522 vizualizări - 0 comentarii)


RAJA Constanța: Atenție, se oprește apa în Cartierul Buliga-Fetești

Pentru realizarea operațiunilor periodice de întreținere a rezervorului destinat înmagazinării apei potabile ce deservește Cartierul Buliga din Fetești, RAJA Constanța va sista furnizarea apei joi, 8 iulie ...[citește_toată_știrea]

7 Iulie 2021, 14:55
(2210 vizualizări - 0 comentarii)


Țăndărei: A prezentat un permis de conducere italian «fals»

În cursul zilei de luni, 5 iulie a.c., în jurul orelor 14,00, polițiștii din Țăndărei au oprit pentru  control un autoturism condus de un bărbat, în vârstă de 28 de ani. Bărbatul a prezentat pentru ...[citește_toată_știrea]

6 Iulie 2021, 19:10
(2023 vizualizări - 0 comentarii)


anunț angajare

Agro Oil Service SRL
cu sediul în Slobozia, bdul Matei Basarab,
bl. MB20, sc. B-C, parter
angajează
-laborant gradator pentru
Punctele de Lucru Fetești, Slobozia
și Ivănești cu sau fără experiență,
se asigură cursuri de specializare
-șoferi profesioniști Categoria B, C, E,
atestatul ADR reprezintă un avantaj
Oferim salariu atractiv,
mediu de lucru pozitiv,
cursuri perfecționare,
posibilități de promovare

Relații la telefon 0788/601.501
Persoana de contact: Bogdan Țigău
e-mail: [email protected],
Siloz Fetești

6 Iulie 2021, 19:05


Slobozia: Ordin de protecție provizoriu emis de polițiști

Polițiștii din Slobozia au emis luni, 5 iulie a.c., un ordin de protecție provizoriu pe numele unui bărbat, de 43 de ani. Acesta a fost reclamat de soția acestuia, o femeie în vârstă de 42 de ani, că i ...[citește_toată_știrea]

6 Iulie 2021, 19:00
(1802 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Măsuri preventive pentru limitarea răspândirii noului Coronavirus

În ultimele 24 de ore, au fost organizate și desfășurate în sistem integrat acțiuni punctuale, fiind vizate, în special zonele aglomerate, zonele de agrement, centrele comerciale, restaurantele și mijloacele ...[citește_toată_știrea]

6 Iulie 2021, 18:45
(4449 vizualizări - 0 comentarii)


RAJA Constanța: Atenție, se oprește apa în localitatea Dridu-Snagov!

Marți, 6 iulie a.c., conducta de alimentare cu apă, cu diametrul de 110 mm, de la intersecția străzilor Stejarului cu Gutuiului din localitatea Dridu-Snagov, județul Ialomița, a înregistrat o avarie. În ...[citește_toată_știrea]

6 Iulie 2021, 18:05
(4765 vizualizări - 0 comentarii)


Tânăr din Coșereni, conducea beat și fără permis un moped neînmatriculat

Un tânăr, de 23 de ani, din Coșereni s-a ales cu un dosar penal pentru mai multe infracțiuni la regimul rutier. Astfel, în seara zilei de luni, 5 iulie a.c., acesta a fost depistat, în flagrant delict, ...[citește_toată_știrea]

6 Iulie 2021, 16:45
(3279 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: Niciun caz nou de COVID-19 în județul Ialomița!

Marți, 6 iulie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a rămas la 10793, nefiind înregistrat vreun caz nou față de ziua ...[citește_toată_știrea]

6 Iulie 2021, 16:35
(2836 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: Niciun caz nou de COVID-19 în județul Ialomița!

Luni, 5 iulie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a rămas la 10793, nefiind înregistrat vreun caz nou față de ziua ...[citește_toată_știrea]

5 Iulie 2021, 16:25
(1944 vizualizări - 0 comentarii)


RAJA Constanța a prelungit Comandamentul pentru Situații de Urgență

Având în vedere atenționările meteorologice pentru următoarea perioadă, de vreme severă cu precipitații abundente și perioade cu manifestări de instabilitate atmosferică, cantitățile de apă putând acumula ...[citește_toată_știrea]

5 Iulie 2021, 14:40
(2685 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Cod Portocaliu de ploi abundente

Ialomița: Cod Portocaliu de ploi abundente

Administrația Națională de Meteorologie a transmis o atenționare tip Cod Portocaliu de ploi abundente, valabilă pentru perioada 5 iulie 2021, orele 12,00-6 iulie 2021, orele 10,00. Conform meteorologilor ...[citește_toată_știrea]

5 Iulie 2021, 13:40
(1761 vizualizări - 0 comentarii)


RAJA Constanța: Se oprește apa în orașul Căzănești!

Pentru efectuarea unor lucrări de modernizare, reparații și întreținere a instalațiilor, furnizorul de energie electrică sistează luni, 5 iulie a.c, în intervalul orar 9,00-16,00, alimentarea cu energie ...[citește_toată_știrea]

5 Iulie 2021, 12:00
(3270 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: Niciun caz nou de COVID-19 în județul Ialomița!

Duminică, 4 iulie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a rămas la 10793, nefiind înregistrat vreun caz nou față de ...[citește_toată_știrea]

4 Iulie 2021, 16:35
(2182 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: Niciun caz nou de COVID-19 în județul Ialomița!

Sâmbătă, 3 iulie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a rămas la 10793, nefiind înregistrat vreun caz nou față de ...[citește_toată_știrea]

3 Iulie 2021, 16:55
(1485 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Au căzut cu mașina în apele Brațului Borcea

Fetești: Au căzut cu mașina în apele Brațului Borcea

Pompierii din Fetești au fost solicitați să intervină în dimineața zilei de sâmbătă, 3 iulie a.c., la ora 3,35, pentru a salva trei bărbați care au căzut cu mașina în apele Brațului Borcea, la Fetești. ...[citește_toată_știrea]

3 Iulie 2021, 10:00
(4902 vizualizări - 0 comentarii)


Misleanu: Țigări de contrabandă ascunse într-o geantă de voiaj

Un bărbat, de 46 de ani, din Călărași s-a ales cu undosar penal după ce asupra sa s-au descoperit 210 pachete de țigări de contrabandă. În ziua de joi, 1 iulie a.c., a fost oprit în trafic pentru un control ...[citește_toată_știrea]

2 Iulie 2021, 17:40
(2955 vizualizări - 0 comentarii)


Crucea Roșie Română împlinește 145 de ani de activitate

Pe data de 4 iulie a.c., Crucea Roșie Română împlinește 145 de ani de activitate. Crucea Roșie Română a fost înființată în anul 1876 și este o organizație umanitară membră a Mișcării Internaționale de ...[citește_toată_știrea]

2 Iulie 2021, 17:30
(4098 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Any în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Alecu în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! base marinaru în Stelnica și Punctul de Acostare «Regina Maria», creștere a numărului de turiști ion negativ în A fost construită una dintre cele mai mari instalații de stocare a energiei verzi din România cioban în Dezastrul funciar de la Primăria Axintele Parinte în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! AlexDan în Lipsă de «transparență» în Consiliul Local Slobozia Preda în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Mary în Reabilitarea Ștrandului Municipal, abandonată de administrația Potor Mary în Restanțe de 7,3 milioane de lei pentru facturile de apă și canalizare către operatorul Urban SA Slobozia NOBODY în «Candidatul 10510», în sfârșit director general adjunct la DGASPC Ialomița! Vasi în Incidente de integritate «cu efect întârziat» în județul Ialomița Dan în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! OK dar.. în «USR are obligația morală să aplice propriile standarde de integritate!» dan în Blocuri pentru tinerii specialiști în Educație și Sănătate, la Fetești Aur în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! cetatean în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Pt Zanfir în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! suporter în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! ZANFIR în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...