Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Primăria Urziceni cheltuie 220 mii de lei pentru băile murdare ale Policlinicii

Primăria Urziceni cheltuie 220 mii de lei pentru băile murdare ale Policlinicii

Situație revoltătoare la Policlinica Urziceni. Toaletele din cadrul unității medicale destinate pacienților, 15 la număr, sunt mizerabile! Potrivit reprezentanților Primăriei Urziceni, ultima renovare a băilor a fost făcută în urmă cu aproximativ 2 ani... Potrivit declarațiilor edilului Constantin Sava, admi­nistrația locală va aloca 220 mii de lei pentru noi lucrări de reparații și igienizare.

Dezastrul de la toalete În băile pentru pacienți din cadrul Policlinicii Urziceni mi­zeria este greu de descris în cuvinte. Tavanul este căzut, ba­teriile chiuvetelor sunt ruginite, iar WC-urile... [citește_tot_articolul]

31 Iulie 2019, 15:20 (4742 vizualizări - 2 comentarii)

EVENIMENT

Transport public de nivel european cu autobuze închiriate

Promisiuni administrative la Slobozia

Transport public de nivel european cu autobuze închiriate

Administrația locală promite că, începând cu 1 august 2019, slobozenii vor circula «în condiții europene» cu noile autobuze închiriate de Primăria Slobozia. «Bag mașina în garaj și merg cu autobuzul!» a declarat public primarul Adrian Mocioniu. Reamintim că administrația locală a declanșat procedurile legale pentru închirierea a 5 autobuze pentru Serviciul de Transport Public Local. Conform datelor oficiale, costurile pentru asigurarea celor două trasee din oraș se ridică la aproximativ 200000 de lei lunar.

Iadul Nick Touring
La Slobozia, autobuzele firmei Nick Touring cu care... [citește_tot_articolul]

31 Iulie 2019, 10:55 (7858 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

contraeditorial

despre privați și despre bugetari

La unul dintre ghișeele Primăriei, funcționarul te sfidează de la înălțimea unui sa­lariu de 3000 de lei. E puțin și îi creează frustrări. Primarul câștigă de 5 ori banii ăștia și nu face nimic... La Fisc, nici dacă ești pe moarte nu scapi neumilit. Iar salariul de 6000 de lei la prima strigare nu include politețea. Unde mai pui că trebuie și să plătești... Știi tu de ce, nu trebuie să-ți mai spună! Dacă te-a prins un Garcea pe șosea, ești victimă sigură. Pentru 8000 de lei, cât are salariu, e obligatoriu să fii amendat. Mai ales dacă mașina e «pe firmă». Și mai sunt și ceilalți! Șefi de instituții cu salarii de la 10000 de lei în sus, administratori publici care câștigă într-o lună cât alții... [citește_tot_articolul]

30 Iulie 2019, 15:25 (6862 vizualizări - 23 comentarii)

SPORT

Atacanții au ieșit la rampă

Fotbal, Liga a III-a, Ozana Cetate Târgu Neamț-Unirea Slobozia 1-5

Atacanții au ieșit la rampă

Unirea Slobozia este cantonată de la mijlocul săptămânii trecute la Piatra Neamț. Duminică, 28 iulie a.c., elevii lui Enache Costea au făcut deplasarea la Târgu Neamț pentru disputa amicală în compania celor de la Ozana Cetate. Echipa din Târgu Neamț va activa în sezonul viitor tot în Liga a III-a, dar în mod sigur va face parte din altă serie. În această confruntare au ieșit în evidență atacanții Adrian Moldovan și Alexandru Moise, recent transferați de conducerea Unirii. Aceștia au arătat în acest meci că galben-albaștrii se pot baza în ofensivă pe aportul lor, chiar dacă, pe lângă golurile marcate, și-au permis să irosească ocazii importante.

O mână de goluri... [citește_tot_articolul]

30 Iulie 2019, 14:50 (4603 vizualizări - 6 comentarii)

Click aici

SPORT

Impact amical cu Liga Florilor

Handbal, Liga Națională, HCM Slobozia

Impact amical cu Liga Florilor

HCM Slobozia a intrat la joc la sfârșitul săptămânii precedente. Primele două meciuri amicale ale verii s-au desfășurat la Brașov, în compania Coronei din localitate. Aceasta a terminat sezonul precedent în afara Cupelor Europene și tocmai de aceea își pro­pune mai mult sezonul acesta. Prin urmare, antrenorului Ion Crăciun, trecut prin Slobozia în urmă cu 3 ani ca o efemeridă, i s-au adus întăriri serioase. Cele două confruntări disputate vineri, 26 iulie a.c., și sâmbătă, 27 iulie a.c., au fost tranșate categoric de echipa de sub Tâmpa, aspect la care ne așteptam având în vedere că antrenorul Gheorghe Covaciu este încă în perioada căutărilor. Concret, Corona s-a impus cu 32-22 în primul joc și... [citește_tot_articolul]

30 Iulie 2019, 14:05 (3072 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

autodenunț

autodenunț

Publicăm azi o poză realizată la Galați, în fața Spitalului Județean «Sfântul Andrei». Banner-ul din fotografie informează trecătorii că, asemeni celui de la Slobozia, și această unitate medicală a accesat fonduri europene pentru extinderea și reabilitarea clădirii, pentru echipamente medicale, apartamente pentru medici, etc. Spre deosebire de cele locale însă, banner-ul gălățean informează și cui se dato­rează toate aceste realizări potențiale ale administrației. Lui Costel Fotea, președintele Consiliului Județean Galați, omul fără de care toate aceste proiecte nu ar fi existat! Pe cale de consecință, ne cerem public scuze președintelui Victor Moraru. În cazul lui, cultul perso­nalității are... [citește_tot_articolul]

30 Iulie 2019, 13:40 (6604 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

SPORT

«Vreau să bucur publicul slobozean prin evoluțiile mele!»

Handbal, HCM Slobozia, Alexandra Banciu

«Vreau să bucur publicul slobozean prin evoluțiile mele!»

Bucureșteancă get-beget, Alexandra Banciu este din acest sezon coordonatoarea HCM Slobozia. Are 21 ani împliniți pe 20 martie, măsoară 1,81 metri și, ca să fim lămuriți de la bun început, nu este rudă cu Radu Banciu. «Chiar dacă la Buzău, într-o anumită conjunctură, am fost distribuită pe postul de extremă stânga, cel mai bun randament îl dau în linia de 9 metri și în special pe postul de conducător de joc!» punctează Alexandra. A început handbalul la vârsta de 10 ani la Școala Sportivă nr. 2 din București. A intrat în sală datorită mamei sale care, la rândul ei, a jucat handbal mai bine de 10 ani. Dacă pe mamă ale vieții valuri au îndepărtat-o de terenul dintre semicercuri, Alexandra Banciu dă... [citește_tot_articolul]

30 Iulie 2019, 11:50 (7452 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Alcoolul, cel mai mare viciu al ialomițenilor

Alcoolul, cel mai mare viciu al ialomițenilor

O campanie realizată de Direcția de Sănătate Publică Ialomița, sub coordonarea Ministerului Sănătății, scoate în evidență faptul că ialomițenii sunt mari amatori de alcool. În cadrul respectivei campanii s-a avut în vedere evaluarea consumului de alcool în rândul populației din județ.

Peste 300 de ialomițeni chestionați
Ministerul Sănătății a declarat luna iunie Luna Națională de Prevenire a Consumului de Alcool. Astfel, în toată această perioadă de timp, a fost demarată prima campanie națională de evaluare a consumului de alcool în rândul populației. Datele Ministerului Sănătății... [citește_tot_articolul]

30 Iulie 2019, 11:05 (3546 vizualizări - 7 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița, mai «bogată» cu 5000 mașini second-hand

În decursul unui an

Ialomița, mai «bogată» cu 5000 mașini second-hand

Datele oferite de Direcția Regim Permise de Conducere și Înmatriculare a Vehiculelor evidențiază faptul că, la nivelul județului Ialomița, peste 5000 de autoturisme au fost înmatriculate de la începutul anului. Numai în luna iunie 2019 au fost înmatriculate 851 mașini, marca pe care o preferă cei mai mulți ialomițeni fiind Volkswagen. Astfel, raportat la nivelul demografic, un slobozean are cel puțin două mașini.

Mașini de mâna a doua Reprezentanții Administrației Fondului pentru Mediu susțin faptul că în primele 5 luni ale acestui an, doar 168 de persoane fizice și juridice din județ... [citește_tot_articolul]

29 Iulie 2019, 18:05 (2801 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

DADP modernizează Slobozia cu pași de melc

La pomul lăudat...

DADP modernizează Slobozia cu pași de melc

La preluarea funcției, directorul Direcției de Administrare a Domeniului Public Slobozia promitea modernizarea municipiului reședință de județ după model european. Acum, în pragul lunii august, străzile orașului arată ca după bombardament, lucrările de întreținere se desfășoară cu încetinitorul, proiectele de modernizare au stagnat, iar asfaltarea străzilor din Car­tierul Slobozia Nouă încă nu a început...

Căldură mare, monșer! E vineri, aproape de prânz, pe strada Unirii în Cartierul Slobozia Nouă. Un buldoexcavator aduce borduri uriașe, de tip Videanu. Vreo 4-5 muncitori, fără echipament... [citește_tot_articolul]

29 Iulie 2019, 13:50 (3114 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

În Ialomița există un singur medic la 1000 de locuitori!

Curtea de Conturi confirmă

În Ialomița există un singur medic la 1000 de locuitori!

Un raport al Curții de Conturi a României confirmă încă o dată criza de medici cu care se confruntă Ialomița. Calculele arată că în județul nostru există un singur medic la 1000 de locuitori! Auditorii instituției au ajuns la această concluzie în urma unui control tematic ce a vizat gradul de ocupare al spitalelor cu medici specialiști.

Ialomița are nevoie de medici În Ialomița există 4 spitale, cel mai mare dintre ele fiind Spitalul Județean de Urgență Slobozia. Unitatea medicală are în prezent 29 de medici, fiindu-i necesar încă 20 pentru a funcționa corespunzător. De asemenea, Spitalul... [citește_tot_articolul]

29 Iulie 2019, 10:50 (4312 vizualizări - 8 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Folkistul Mache de la Slobozia

Folkistul Mache de la Slobozia

Marius Matache a concertat săptă­mâna trecută acasă, la Slobozia. Are 42 de ani, este doctor în Chimie și cantautor... de muzică folk. S-a bucurat ca un copil la concert, și-a revăzut prietenii și ne-a mărturisit că nu dă doi bani pe proverbul ăla care spune că «nimeni nu e profet în țara lui...». Pentru că el nu vrea să fie profet, vrea doar să cânte pentru prieteni.

În lumea lui Mache În lumea lui, Mache e o ve­detă. Și încă una cu greutate care susține concerte, are contracte, dă interviuri, emite verdicte despre muzica folk, o populari­zează... Acasă, la Slobozia, pe Mache îl cunosc... [citește_tot_articolul]

28 Iulie 2019, 14:55 (3801 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Proiecte noi și vechi la standarde europene

Se întâmplă la Bucu

Proiecte noi și vechi la standarde europene

«Ce se strică, se repară!». Acesta este sloganul pe care l-a urmat primarul comunei Bucu de-a lungul mandatului său. Deși comuna pe care o administrează atinge standardele europene, edilul vrea mai mult. Proiectul «Amenajare trotuare în comuna Bucu» este aproape finalizat, iar consătenii se pot bucura de ploaie fără grija noroiului de pe pantofi...

Omul sfințește locul După aproape 3 mandate de când se află la conducerea comunei Bucu, primarul Ion Drăgușin și-a atins obiectivele propuse în vremea campaniilor sale electorale. Unul dintre primele proiecte, finalizate încă din... [citește_tot_articolul]

28 Iulie 2019, 11:40 (9415 vizualizări - 11 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Internet Wi-Fi în patru zone ale orașului

E și Primăria Slobozia bună la ceva!

Internet Wi-Fi în patru zone ale orașului

În urmă cu un an, așa cum a promis în campania electorală, primarul Adrian Mocioniu a dat în funcțiune internet gratuit în 4 zone ale orașului. Între timp, pro­blemele cu Wi-Fi-ul au fost remediate, iar la momentul actual cei 10 mii de lei pe an plătiți de slobozeni pentru internet sunt folosiți până la ultimul ban.

A picat netu’ Proiectul Wi-Fi Public este unul de succes, afirmă slobo­zenii. La un an distanță de la implementarea sa, internetul public funcționează perfect. Locațiile Wi-Fi-ului public se află în 4 zone ale municipiului: Zona «Taboo», Zona Centrului Cultural «Ionel Perlea... [citește_tot_articolul]

27 Iulie 2019, 15:40 (4197 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Primăria Țăndărei modernizează străzile cu bani de împrumut

Credit de 5,8 milioane de lei

Primăria Țăndărei modernizează străzile cu bani de împrumut

Administrația locală din Țăndărei promovează un proiect prin care intenționează să acceseze un credit de 5,8 milioane de lei. Fondurile vor fi utilizate pentru moderni­zarea a 6 străzi din oraș. «Este singura noastră șansă pentru a reabilita aceste străzi. Sperăm ca Opoziția să îl accepte și să nu-l respingă...» a declarat Nicoleta Toma, primarul orașului Țăndărei.

Investiții în infrastructură
În ultimii 2 ani, administrația locală din Țăndărei a făcut eforturi pentru reabilitarea întregii infrastructuri de drumuri a orașului. Pentru cele mai lungi 6 străzi ale localității, autoritățile... [citește_tot_articolul]

27 Iulie 2019, 12:10 (6932 vizualizări - 9 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Focar de Pestă Porcină Africană confirmat la Gimbășani

Focar de Pestă Porcină Africană confirmat la Gimbășani

La două luni de la lichidarea tuturor focarelor de Pestă Porcină Africană de pe raza județului Ialomița, boala a reapărut în urmă cu o săptămână. Autoritățile au confirmat prezența virusului într-o gospodărie din localitatea Gimbășani. Proprietarul porcilor bolnavi a fost amendat pentru nerespectarea măsurilor de biosecuritate și nu va fi despăgubit de Guvern...

Măsuri de prevenție ignorate Conform oficialilor din cadrul Prefecturii Ialomița, crescătorul din Gimbășani a refuzat să declare autorităților că porcii lui sunt bolnavi. În momentul în care a sesizat primele semne ale infecției... [citește_tot_articolul]

26 Iulie 2019, 18:20 (3886 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Ministerul Educației a micșorat fondurile Clubului Sportiv Școlar Slobozia

Ministerul Educației a micșorat fondurile Clubului Sportiv Școlar Slobozia

Performanțe cu mâinile goale. Așa poate fi descrisă si­tuația Clubului Sportiv Școlar Slobozia (CSS). Ministerul Educației a decis să diminueze drastic fondurile destinate par­ticipării sportivilor la compe­tiții. De asemenea, anul acesta, reprezentanții instituției au primit mai puțini bani și pentru achiziția de echipamente sportive. Dincolo de lipsa fondurilor, CSS nu are o bază proprie pentru antrenamente.

Mai puțini bani pentru activități sportive
Clubul Sportiv Școlar Slobozia este singura instituție cu profil sportiv din Ialomița și, totodată, unitatea de învățământ care... [citește_tot_articolul]

26 Iulie 2019, 15:15 (6574 vizualizări - 9 comentarii)

EVENIMENT

Documentații pentru investiții potențiale de 21 milioane de euro

Afaceri cu Urban Scope SRL pe banii slobozenilor

Documentații pentru investiții potențiale de 21 milioane de euro

Firma Urban Scope, înființată în anul de grație 2016, și-a adjudecat trei sferturi din valoarea studiilor de fe­zabilitate și documentațiilor de avizare a lucrărilor de intervenții (DALI) realizate de Primăria Slobozia. Primarul Adrian Mocioniu susține că nu poate influența în niciun fel alegerea firmelor care asigură documentația pentru investiții cu fonduri europene. Paradoxal însă, niciuna dintre aceste investiții nu se materia­lizează. Perioada de valabilitate a studiilor de fezabilitate și DALI este de un an, după care acestea trebuie reactualizate.

10 dintr-o lovitură În mai ... [citește_tot_articolul]

26 Iulie 2019, 10:55 (5974 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

Profesorii din Ialomița cresc «hoțește» rezultatele la Evaluarea Națională și Bacalaureat

Profesorii din Ialomița cresc «hoțește» rezultatele la Evaluarea Națională și Bacalaureat

Pentru a crește procentele de promovare ale Examenelor Naționale, mulți profesori preferă să «lase» corigenți elevii mai slab pregătiți din clasele terminale. Oficialii Inspectoratului Școlar Județean Ialomița neagă evidența, dar cifrele îi contrazic. Peste 400 de elevi de clasa a VIII-a și a XII-a nu au susținut vara aceasta Evaluarea Națională sau Baca­laureatul, cei mai mulți dintre ei fiind «lăsați» corigenți.

Cifrele care nu mint Pentru fiecare școală gimnazială sau liceu din Ialomița rezultatele la Evaluarea Națională și Bacalaureat contează extrem de mult. Cu cât procentul de... [citește_tot_articolul]

25 Iulie 2019, 14:50 (9215 vizualizări - 16 comentarii)

EVENIMENT

Patru copii din Gheorghe Doja vor fi preluați de Stat

Neglijați de familie

Patru copii din Gheorghe Doja vor fi preluați de Stat

Reprezentanții Direcției Generale de Asistență Socială și Protecția Copilului Ialomița cer instanței de judecată emiterea unui ordin de executare, pentru a prelua în sistemul de protecție patru minori, din comuna Gheorghe Doja, neglijați de părinți. Copiii locuiesc alături de mamă și doi frați majori în condiții greu de descris în cuvinte. Pe lângă sărăcia lucie în care sunt obligați să trăiască, minorii nu au fost lăsați de mamă să meargă la școală. Mai mult, aceștia au semănat groaza printre vecini. Cazul este cunoscut de autoritățile locale de foarte mult timp, dar nu au fost lăsate să inter­vină chiar de către primarul localității Gheorghe Doja. Contactat telefo­nic pentru a oferi un punct... [citește_tot_articolul]

25 Iulie 2019, 11:05 (6821 vizualizări - 10 comentarii)

Miercuri 24 Iun 2026
290 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Ialomița: 3 cazuri noi de COVID-19

Sâmbătă, 21 mai 2022, la nivelul județului Ialomița, potrivit raportărilor, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 27173, fiind înregistrate 3 cazuri noi față de ziua de vineri, 20 mai ...[citește_toată_știrea]

21 Mai 2022, 16:40
(5922 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Începe «Săptămâna Prevenirii Criminalității»

În perioada 22-27 mai a.c., Poliția Română, prin Institutul de Cercetare și Prevenire a Criminalității, organizează cea de a XVI-a ediție a evenimentului «Săptămâna Prevenirii Criminalității». Obiectivul ...[citește_toată_știrea]

20 Mai 2022, 17:40
(3661 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Expoziție de pictură la Centrul Cultural «Ionel Perlea»

Centrul Cultural «Ionel Perlea» va fi gazda unei expoziții de pictură care cuprinde lucrările artiștilor Stela Maria Lucici și Cristian Sima. Evenimentul se va desfășura luni, 23 mai 2022, începând cu orele ...[citește_toată_știrea]

20 Mai 2022, 16:30
(10851 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: 1 caz nou de COVID-19

Vineri, 20 mai 2022, la nivelul județului Ialomița, potrivit raportărilor, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 27170, fiind înregistrat 1 caz nou față de ziua de joi, 19 mai a.c., când ...[citește_toată_știrea]

20 Mai 2022, 16:15
(9848 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: Doar 42 de persoane selectate în vederea angajării, la Bursa Generală a Locurilor de Muncă

Vineri, 20 mai a.c., la Slobozia, în incinta Centrului Cultural «Ionel Perlea» a fost organizată Bursa Generală a Locurilor de Muncă. La nivelul județului, până la data desfașurării Bursei, au fost contactați ...[citește_toată_știrea]

20 Mai 2022, 16:00
(12288 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: La volan cu permisul suspendat

Joi, 19 mai a.c., în cadrul unei acțiuni de amploare desfășurată de polițiști, oamenii legii au identificat, în flagrant, pe Bulevardul Chimiei din Slobozia, o femeie care conducea având permisul de conducere ...[citește_toată_știrea]

20 Mai 2022, 15:45
(15390 vizualizări - 0 comentarii)


DSVSA Ialomița: Fără focare de Pestă Porcină Africană pe raza județului

Inspectorii Direcției Sanitară Veterinară și pentru Siguranța Alimentelor Ialomița informează cu privire la faptul că, la acest moment, pe raza județului Ialomița nu există focare de Pestă Porcină Africană ...[citește_toată_știrea]

20 Mai 2022, 14:00
(11076 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Controale ale polițiștilor de Investigare a Criminalității Economice

Miercuri, 18 mai a.c. polițiștii din cadrul Serviciului de Investigare a Criminalității Economice au desfășurat o acțiune pe raza municipiilor Slobozia, Fetești, Urziceni și a comunei Sinești, pe linia ...[citește_toată_știrea]

19 Mai 2022, 18:30
(12090 vizualizări - 1 comentariu)


IPJ Ialomița: Acțiuni preventive în mediul rural

Miercuri, 18 mai a.c., polițiștii ialomițeni au organizat pe raza comunelor Ciulnița, Gheorghe Lazăr, Perieți și Andrășești o acțiune cu efective mărite de prevenire și combatere a nerespectării normelor ...[citește_toată_știrea]

19 Mai 2022, 18:15
(9629 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Niciun caz nou de COVID-19!

Joi, 19 mai 2022, la nivelul județului Ialomița, potrivit raportărilor, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a rămas la 27169, nefiind înregistrate cazuri noi față de ziua de miercuri, 18 mai a ...[citește_toată_știrea]

19 Mai 2022, 16:15
(1888 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: Precizări privind noile măsuri fiscale aprobate de Guvernul României

Prin actul normativ sunt aduse o serie de modificări și completări Legii nr. 207/2015 privind Codul de procedură fiscală necesare pentru reglementarea obligației de raportare de către furnizorii de servicii ...[citește_toată_știrea]

19 Mai 2022, 15:00
(11033 vizualizări - 0 comentarii)


RAJA Constanța: Vineri, 20 mai 2022, se oprește apa în Cartierul Buliga din Fetești!

Vineri, 20 mai 2022, echipele RAJA Constanța execută lucrări periodice de întreținere a rezervorului destinat înmagazinării apei potabile din Cartierul Buliga/Fetești. Astfel, în intervalul orar 08,00- ...[citește_toată_știrea]

19 Mai 2022, 15:00
(17955 vizualizări - 0 comentarii)


IJJ Ialomița: Jandarmii ialomițeni, la datorie

IJJ Ialomița: Jandarmii ialomițeni, la datorie

Aproximativ 140 de jandarmi ialomițeni vor asigura măsuri de ordine și siguranță publică pe timpul desfășurării manifestărilor sportive, religioase și cultural-artistice care vor avea loc în perioada 1 ...[citește_toată_știrea]

19 Mai 2022, 14:45
(12044 vizualizări - 0 comentarii)


Efectivele de pisică sălbatică, râs și lup, evaluate de APM Ialomița

În baza atribuțiilor ce îi revin conform legislației în vigoare, autoritatea publică centrală pentru protecția mediului realizează studiile de evaluare a stării resurselor biologice pentru stabilirea cotelor ...[citește_toată_știrea]

18 Mai 2022, 17:55
(7595 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: 4 noi cazuri de COVID-19

Miercuri, 18 mai 2022, la nivelul județului Ialomița, potrivit raportărilor, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 27169, fiind înregistrate 4 cazuri noi față de ziua de marți, 17 mai ...[citește_toată_știrea]

18 Mai 2022, 16:20
(2244 vizualizări - 0 comentarii)


Borănești: Reținut pentru «viol»

Luni, 16 mai a.c., polițiștii ialomițeni au reținut, pe bază de ordonanță, un bărbat de 49 de ani, domiciliat în localitatea Borănești. Acesta este acuzat că, în noaptea de 13/14 aprilie a.c., ar fi violat ...[citește_toată_știrea]

17 Mai 2022, 18:20
(2383 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: Ghidul fiscal al contribuabililor care realizează venituri din închirieri a fost actualizat

Agenția Națională de Administrare Fiscală (ANAF) a actualizat Ghidul fiscal al contribuabililor persoanelor fizice care realizează venituri din închirierea și subînchirierea bunurilor mobile și imobile ...[citește_toată_știrea]

17 Mai 2022, 18:00
(12894 vizualizări - 0 comentarii)


APIA: Campania de depunere a Cererilor de plată aferente anului 2022, la final

Agenția de Plăți si Intervenție pentru Agricultură (APIA) aduce la cunoștința opiniei publice încheierea Campaniei de depunere fără penalități a Cererilor Unice de Plată. Astfel, în perioada 1 martie-1 ...[citește_toată_știrea]

17 Mai 2022, 16:40
(11599 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: 4 noi cazuri de COVID-19

Marți, 17 mai 2022, la nivelul județului Ialomița, potrivit raportărilor, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 27165, fiind înregistrate 4 cazuri noi față de ziua de luni, 16 mai a.c ...[citește_toată_știrea]

17 Mai 2022, 16:15
(2021 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: Bursa Generală a Locurilor de Muncă, organizată la Slobozia

Agenția Județeană pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița va organiza vineri, 20 mai 2022, «Bursa Generală a Locurilor de Muncă», eveniment ce va avea loc la Slobozia, în incinta Centrului Cultural «Ionel ...[citește_toată_știrea]

17 Mai 2022, 14:00
(9631 vizualizări - 0 comentarii)


Moaștele Sfântului Ioan Botezătorul, la Urziceni

În anul în care se împlinesc 20 de ani de la sfințirea bisericii cunoscută drept Catedrala Urziceni, racla cu un fragment din moaștele Sfântului Ioan Botezătorul va sosi în oraș. Evenimentul se desfășoară ...[citește_toată_știrea]

17 Mai 2022, 02:05
(11101 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: «Bullying în școala mea-aleg să mă implic»

IPJ Ialomița: «Bullying în școala mea-aleg să mă implic»

Polițiștii ialomițeni au continuat activitățile preventive la sfârșitul săptămânii preventive. Aceștia s-au întâlnit cu elevii de liceu și cadrele didactice în cadrul proiectului «Bullying în școala mea ...[citește_toată_știrea]

16 Mai 2022, 17:20
(9654 vizualizări - 0 comentarii)


Mașină mistuită de flăcări la Manasia, incendiu la un stâlp electric la Fetești, casă cuprinsă de foc la Borănești

Mașină mistuită de flăcări la Manasia, incendiu la un stâlp electric la Fetești, casă cuprinsă de foc la Borănești

Duminică, 15 mai a.c., un echipaj de pompieri din Urziceni a intervenit cu o autospecială de stingere cu apă și spumă pentru lichidarea unui incendiu produs la un autoturism abandonat de câteva zile pe ...[citește_toată_știrea]

16 Mai 2022, 16:50
(3697 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Niciun caz nou de COVID-19!

Luni, 16 mai 2022, la nivelul județului Ialomița, potrivit raportărilor, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a rămas la 27161, nefiind înregistrate cazuri noi față de ziua de duminică, 15 mai a ...[citește_toată_știrea]

16 Mai 2022, 16:30
(4053 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: Termen limită pentru depunerea unor declarații fiscale

Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița reamintește contribuabililor că vineri 20 mai 2022, este termenul de depunere al următoarelor declarații, în scopul notificării organului ...[citește_toată_știrea]

16 Mai 2022, 15:20
(12639 vizualizări - 0 comentarii)


Recensământul Populației și Locuințelor 2021: Aproape 100000 de chestionare completate la nivelul județului Ialomița

În intervalul 14.03-14.05.2022 al perioadei de autorecenzare și autorecenzare asistată pentru Recensământul Populației și Locuințelor 2021 au fost completate 97283 chestionare la nivelul județului Ialomița ...[citește_toată_știrea]

16 Mai 2022, 15:05
(15317 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Niciun caz nou de COVID-19!

Duminică, 15 mai 2022, la nivelul județului Ialomița, potrivit raportărilor, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a rămas la 27161, nefiind înregistrate cazuri noi față de ziua de sâmbătă, 14 mai ...[citește_toată_știrea]

15 Mai 2022, 16:50
(2044 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: 5 cazuri noi de COVID-19

Sâmbătă, 14 mai 2022, la nivelul județului Ialomița, potrivit raportărilor, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 27161, fiind înregistrate 5 cazuri noi față de ziua de vineri, 13 mai ...[citește_toată_știrea]

14 Mai 2022, 16:20
(4179 vizualizări - 0 comentarii)


Țăndărei: Lovită de mașină pe trecerea de pietoni

Vineri, 13 mai a.c., o tânără de 15 ani, din Țăndărei, a ajuns la spital fiind victima unui accident rutier. Fata a fost lovită de un camion în timp ce traversa strada, regulamentar, pe trecerea de pietoni ...[citește_toată_știrea]

13 Mai 2022, 19:20
(3427 vizualizări - 3 comentarii)


Programul «Tinerii și Hristos», în liceele din Urziceni

Programul «Tinerii și Hristos», în liceele din Urziceni

Joi, 12 mai 2022, cu binecuvântarea Preasfințitului Părinte Vincențiu, episcopul Sloboziei și Călărașilor, în contextul Anului Omagial și Comemorativ 2022, Protopopiatul Urziceni a organizat, în cadrul ...[citește_toată_știrea]

13 Mai 2022, 17:00
(10658 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
garsonieră de închiriat Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 Locuitor Slobozia în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Mariana în «Fermierii își vând producția sub costuri!» un ialomițean în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Gigel în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Pensionar în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final #pasajladrajna în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Adevărat Suporter! în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Mihai în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Hendersohn în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Adrian în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Suporter în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Alin în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» marius în CNAIR: Circulație închisă pe bretelele de intrare și ieșire ale A2 din zona Drajna, joi, 23 aprilie 2026 Toma în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! cetatean în Bărbat din Bărbulești, prins în flagrant și reținut pentru «șantaj» Anca în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» suporter în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Vasile în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» vilă complex Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 17 iunie 2026

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...