Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Bugetul Sloboziei, suplimentat cu 530 mii de lei

Ședință de Consiliu Local în luna lui Cuptor

Bugetul Sloboziei, suplimentat cu 530 mii de lei

bonus: Consiliul Local revocă proiectul de hotărâre anti-Vivani Salubritate

În plină vară, Slobozia a înghețat. Investițiile se derulează cu încetinitorul, proiectele finanțate din fonduri europene sunt încă pe hârtie, iar edilii locali se rezumă la declarații patriotarde. În aceste condiții, marți, 30 iulie a.c., în cadrul ședinței ordinare a Consiliului Local Slobozia, consilierii locali au aprobat o suplimentare de buget pentru investiții cu impact minim asupra comunității.

Bani din economii Conform proiectului de hotărâre, cei 530348 de lei au fost alocați prin redis­tribuirea veniturilor proprii ale muni­cipiului Slobozia. Principalele capitole bugetare... [citește_tot_articolul]

2 August 2019, 10:50 (4337 vizualizări - 6 comentarii)

REPORTAJ

Liftul nostru cel de toate zilele

Liftul nostru cel de toate zilele

Slobozia are aproximativ 100 de lifturi. Jumătate dintre acestea au fost moder­nizate... Celelalte au rămas așa de aproape 50 de ani! Unde sunt lifturi noi, oamenii sunt mulțumiți. Unde nu, Dumnezeu cu mila...

Monopolul Nico Carosimex Ca să repari un lift, suni la Nico Carosimex. Este, practic, singura firmă «de lifturi» care operează la Slobozia. În urmă cu 7-8 ani, dacă sunai la numărul de telefon din lift, îți răspundea Ion Tronaru, singurul meșter de lifturi din oraș... Acum, dacă suni, răspunde administratorul firmei, Nicolae Neațu. Un lift nou costă 65000 de lei. Doar motoarele... [citește_tot_articolul]

1 August 2019, 17:50 (6254 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Probleme de funcționare la Tabăra «Pavilioane» Amara

Probleme de funcționare la Tabăra «Pavilioane» Amara

Rămasă fără angajați, Tabăra «Pavilioane» de la Amara face eforturi pentru a supraviețui. Rolul îngrijitoarelor a fost luat de funcționarii Direcției Județene pentru Sport și Tineret Ialomița, iar bucătăresele au fost înlocuite cu o firmă de catering. Situația creează nemulțumire în rândurile copiilor cazați la Amara, aceștia reclamând că porțiile de mâncare sunt insuficiente și, mai mult decât atât, sunt obligați să-și facă singuri curățenie în camere. În ciuda problemelor, directorul DJST Ialomița neagă situația. «La tabără nu avem nicio problemă!» susține Marin Cruțu, directorul DJST Ialomița.

Eforturi imense... [citește_tot_articolul]

1 August 2019, 14:10 (5238 vizualizări - 3 comentarii)

EVENIMENT

Construcția blocului ANL pentru medici bate pasul pe loc

La Slobozia

Construcția blocului ANL pentru medici bate pasul pe loc

Construcția blocului ANL promis de autoritățile locale medicilor care doresc să lucreze la Spitalul Slobozia bate pasul pe loc. Deși muncitorii n-au mai fost văzuți pe șantier de câteva săptămâni, reprezentanții Agenției Naționale pentru Locuințe au dat asigurări că proiectul se va finaliza la sfârșitul lunii august 2019.

Situație incertă Început în 2017, blocul ANL pentru medici de la Slobozia ar fi trebuit să fie gata în vara anului trecut. La un an distanță de la data la care ar fi trebuit inaugurat, la această construcție încă se mai lucrează. «O zi da, una nu... Eu n-am mai văzut... [citește_tot_articolul]

1 August 2019, 11:10 (3792 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Primăria Urziceni cheltuie 220 mii de lei pentru băile murdare ale Policlinicii

Primăria Urziceni cheltuie 220 mii de lei pentru băile murdare ale Policlinicii

Situație revoltătoare la Policlinica Urziceni. Toaletele din cadrul unității medicale destinate pacienților, 15 la număr, sunt mizerabile! Potrivit reprezentanților Primăriei Urziceni, ultima renovare a băilor a fost făcută în urmă cu aproximativ 2 ani... Potrivit declarațiilor edilului Constantin Sava, admi­nistrația locală va aloca 220 mii de lei pentru noi lucrări de reparații și igienizare.

Dezastrul de la toalete În băile pentru pacienți din cadrul Policlinicii Urziceni mi­zeria este greu de descris în cuvinte. Tavanul este căzut, ba­teriile chiuvetelor sunt ruginite, iar WC-urile... [citește_tot_articolul]

31 Iulie 2019, 15:20 (4745 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Transport public de nivel european cu autobuze închiriate

Promisiuni administrative la Slobozia

Transport public de nivel european cu autobuze închiriate

Administrația locală promite că, începând cu 1 august 2019, slobozenii vor circula «în condiții europene» cu noile autobuze închiriate de Primăria Slobozia. «Bag mașina în garaj și merg cu autobuzul!» a declarat public primarul Adrian Mocioniu. Reamintim că administrația locală a declanșat procedurile legale pentru închirierea a 5 autobuze pentru Serviciul de Transport Public Local. Conform datelor oficiale, costurile pentru asigurarea celor două trasee din oraș se ridică la aproximativ 200000 de lei lunar.

Iadul Nick Touring
La Slobozia, autobuzele firmei Nick Touring cu care... [citește_tot_articolul]

31 Iulie 2019, 10:55 (7859 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

contraeditorial

despre privați și despre bugetari

La unul dintre ghișeele Primăriei, funcționarul te sfidează de la înălțimea unui sa­lariu de 3000 de lei. E puțin și îi creează frustrări. Primarul câștigă de 5 ori banii ăștia și nu face nimic... La Fisc, nici dacă ești pe moarte nu scapi neumilit. Iar salariul de 6000 de lei la prima strigare nu include politețea. Unde mai pui că trebuie și să plătești... Știi tu de ce, nu trebuie să-ți mai spună! Dacă te-a prins un Garcea pe șosea, ești victimă sigură. Pentru 8000 de lei, cât are salariu, e obligatoriu să fii amendat. Mai ales dacă mașina e «pe firmă». Și mai sunt și ceilalți! Șefi de instituții cu salarii de la 10000 de lei în sus, administratori publici care câștigă într-o lună cât alții... [citește_tot_articolul]

30 Iulie 2019, 15:25 (6864 vizualizări - 23 comentarii)

SPORT

Atacanții au ieșit la rampă

Fotbal, Liga a III-a, Ozana Cetate Târgu Neamț-Unirea Slobozia 1-5

Atacanții au ieșit la rampă

Unirea Slobozia este cantonată de la mijlocul săptămânii trecute la Piatra Neamț. Duminică, 28 iulie a.c., elevii lui Enache Costea au făcut deplasarea la Târgu Neamț pentru disputa amicală în compania celor de la Ozana Cetate. Echipa din Târgu Neamț va activa în sezonul viitor tot în Liga a III-a, dar în mod sigur va face parte din altă serie. În această confruntare au ieșit în evidență atacanții Adrian Moldovan și Alexandru Moise, recent transferați de conducerea Unirii. Aceștia au arătat în acest meci că galben-albaștrii se pot baza în ofensivă pe aportul lor, chiar dacă, pe lângă golurile marcate, și-au permis să irosească ocazii importante.

O mână de goluri... [citește_tot_articolul]

30 Iulie 2019, 14:50 (4604 vizualizări - 6 comentarii)

Click aici

SPORT

Impact amical cu Liga Florilor

Handbal, Liga Națională, HCM Slobozia

Impact amical cu Liga Florilor

HCM Slobozia a intrat la joc la sfârșitul săptămânii precedente. Primele două meciuri amicale ale verii s-au desfășurat la Brașov, în compania Coronei din localitate. Aceasta a terminat sezonul precedent în afara Cupelor Europene și tocmai de aceea își pro­pune mai mult sezonul acesta. Prin urmare, antrenorului Ion Crăciun, trecut prin Slobozia în urmă cu 3 ani ca o efemeridă, i s-au adus întăriri serioase. Cele două confruntări disputate vineri, 26 iulie a.c., și sâmbătă, 27 iulie a.c., au fost tranșate categoric de echipa de sub Tâmpa, aspect la care ne așteptam având în vedere că antrenorul Gheorghe Covaciu este încă în perioada căutărilor. Concret, Corona s-a impus cu 32-22 în primul joc și... [citește_tot_articolul]

30 Iulie 2019, 14:05 (3072 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

autodenunț

autodenunț

Publicăm azi o poză realizată la Galați, în fața Spitalului Județean «Sfântul Andrei». Banner-ul din fotografie informează trecătorii că, asemeni celui de la Slobozia, și această unitate medicală a accesat fonduri europene pentru extinderea și reabilitarea clădirii, pentru echipamente medicale, apartamente pentru medici, etc. Spre deosebire de cele locale însă, banner-ul gălățean informează și cui se dato­rează toate aceste realizări potențiale ale administrației. Lui Costel Fotea, președintele Consiliului Județean Galați, omul fără de care toate aceste proiecte nu ar fi existat! Pe cale de consecință, ne cerem public scuze președintelui Victor Moraru. În cazul lui, cultul perso­nalității are... [citește_tot_articolul]

30 Iulie 2019, 13:40 (6609 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

SPORT

«Vreau să bucur publicul slobozean prin evoluțiile mele!»

Handbal, HCM Slobozia, Alexandra Banciu

«Vreau să bucur publicul slobozean prin evoluțiile mele!»

Bucureșteancă get-beget, Alexandra Banciu este din acest sezon coordonatoarea HCM Slobozia. Are 21 ani împliniți pe 20 martie, măsoară 1,81 metri și, ca să fim lămuriți de la bun început, nu este rudă cu Radu Banciu. «Chiar dacă la Buzău, într-o anumită conjunctură, am fost distribuită pe postul de extremă stânga, cel mai bun randament îl dau în linia de 9 metri și în special pe postul de conducător de joc!» punctează Alexandra. A început handbalul la vârsta de 10 ani la Școala Sportivă nr. 2 din București. A intrat în sală datorită mamei sale care, la rândul ei, a jucat handbal mai bine de 10 ani. Dacă pe mamă ale vieții valuri au îndepărtat-o de terenul dintre semicercuri, Alexandra Banciu dă... [citește_tot_articolul]

30 Iulie 2019, 11:50 (7452 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Alcoolul, cel mai mare viciu al ialomițenilor

Alcoolul, cel mai mare viciu al ialomițenilor

O campanie realizată de Direcția de Sănătate Publică Ialomița, sub coordonarea Ministerului Sănătății, scoate în evidență faptul că ialomițenii sunt mari amatori de alcool. În cadrul respectivei campanii s-a avut în vedere evaluarea consumului de alcool în rândul populației din județ.

Peste 300 de ialomițeni chestionați
Ministerul Sănătății a declarat luna iunie Luna Națională de Prevenire a Consumului de Alcool. Astfel, în toată această perioadă de timp, a fost demarată prima campanie națională de evaluare a consumului de alcool în rândul populației. Datele Ministerului Sănătății... [citește_tot_articolul]

30 Iulie 2019, 11:05 (3547 vizualizări - 7 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița, mai «bogată» cu 5000 mașini second-hand

În decursul unui an

Ialomița, mai «bogată» cu 5000 mașini second-hand

Datele oferite de Direcția Regim Permise de Conducere și Înmatriculare a Vehiculelor evidențiază faptul că, la nivelul județului Ialomița, peste 5000 de autoturisme au fost înmatriculate de la începutul anului. Numai în luna iunie 2019 au fost înmatriculate 851 mașini, marca pe care o preferă cei mai mulți ialomițeni fiind Volkswagen. Astfel, raportat la nivelul demografic, un slobozean are cel puțin două mașini.

Mașini de mâna a doua Reprezentanții Administrației Fondului pentru Mediu susțin faptul că în primele 5 luni ale acestui an, doar 168 de persoane fizice și juridice din județ... [citește_tot_articolul]

29 Iulie 2019, 18:05 (2802 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

DADP modernizează Slobozia cu pași de melc

La pomul lăudat...

DADP modernizează Slobozia cu pași de melc

La preluarea funcției, directorul Direcției de Administrare a Domeniului Public Slobozia promitea modernizarea municipiului reședință de județ după model european. Acum, în pragul lunii august, străzile orașului arată ca după bombardament, lucrările de întreținere se desfășoară cu încetinitorul, proiectele de modernizare au stagnat, iar asfaltarea străzilor din Car­tierul Slobozia Nouă încă nu a început...

Căldură mare, monșer! E vineri, aproape de prânz, pe strada Unirii în Cartierul Slobozia Nouă. Un buldoexcavator aduce borduri uriașe, de tip Videanu. Vreo 4-5 muncitori, fără echipament... [citește_tot_articolul]

29 Iulie 2019, 13:50 (3116 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

În Ialomița există un singur medic la 1000 de locuitori!

Curtea de Conturi confirmă

În Ialomița există un singur medic la 1000 de locuitori!

Un raport al Curții de Conturi a României confirmă încă o dată criza de medici cu care se confruntă Ialomița. Calculele arată că în județul nostru există un singur medic la 1000 de locuitori! Auditorii instituției au ajuns la această concluzie în urma unui control tematic ce a vizat gradul de ocupare al spitalelor cu medici specialiști.

Ialomița are nevoie de medici În Ialomița există 4 spitale, cel mai mare dintre ele fiind Spitalul Județean de Urgență Slobozia. Unitatea medicală are în prezent 29 de medici, fiindu-i necesar încă 20 pentru a funcționa corespunzător. De asemenea, Spitalul... [citește_tot_articolul]

29 Iulie 2019, 10:50 (4312 vizualizări - 8 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Folkistul Mache de la Slobozia

Folkistul Mache de la Slobozia

Marius Matache a concertat săptă­mâna trecută acasă, la Slobozia. Are 42 de ani, este doctor în Chimie și cantautor... de muzică folk. S-a bucurat ca un copil la concert, și-a revăzut prietenii și ne-a mărturisit că nu dă doi bani pe proverbul ăla care spune că «nimeni nu e profet în țara lui...». Pentru că el nu vrea să fie profet, vrea doar să cânte pentru prieteni.

În lumea lui Mache În lumea lui, Mache e o ve­detă. Și încă una cu greutate care susține concerte, are contracte, dă interviuri, emite verdicte despre muzica folk, o populari­zează... Acasă, la Slobozia, pe Mache îl cunosc... [citește_tot_articolul]

28 Iulie 2019, 14:55 (3801 vizualizări - 2 comentarii)

EVENIMENT

Proiecte noi și vechi la standarde europene

Se întâmplă la Bucu

Proiecte noi și vechi la standarde europene

«Ce se strică, se repară!». Acesta este sloganul pe care l-a urmat primarul comunei Bucu de-a lungul mandatului său. Deși comuna pe care o administrează atinge standardele europene, edilul vrea mai mult. Proiectul «Amenajare trotuare în comuna Bucu» este aproape finalizat, iar consătenii se pot bucura de ploaie fără grija noroiului de pe pantofi...

Omul sfințește locul După aproape 3 mandate de când se află la conducerea comunei Bucu, primarul Ion Drăgușin și-a atins obiectivele propuse în vremea campaniilor sale electorale. Unul dintre primele proiecte, finalizate încă din... [citește_tot_articolul]

28 Iulie 2019, 11:40 (9420 vizualizări - 11 comentarii)

EVENIMENT

Internet Wi-Fi în patru zone ale orașului

E și Primăria Slobozia bună la ceva!

Internet Wi-Fi în patru zone ale orașului

În urmă cu un an, așa cum a promis în campania electorală, primarul Adrian Mocioniu a dat în funcțiune internet gratuit în 4 zone ale orașului. Între timp, pro­blemele cu Wi-Fi-ul au fost remediate, iar la momentul actual cei 10 mii de lei pe an plătiți de slobozeni pentru internet sunt folosiți până la ultimul ban.

A picat netu’ Proiectul Wi-Fi Public este unul de succes, afirmă slobo­zenii. La un an distanță de la implementarea sa, internetul public funcționează perfect. Locațiile Wi-Fi-ului public se află în 4 zone ale municipiului: Zona «Taboo», Zona Centrului Cultural «Ionel Perlea... [citește_tot_articolul]

27 Iulie 2019, 15:40 (4239 vizualizări - 2 comentarii)

EVENIMENT

Primăria Țăndărei modernizează străzile cu bani de împrumut

Credit de 5,8 milioane de lei

Primăria Țăndărei modernizează străzile cu bani de împrumut

Administrația locală din Țăndărei promovează un proiect prin care intenționează să acceseze un credit de 5,8 milioane de lei. Fondurile vor fi utilizate pentru moderni­zarea a 6 străzi din oraș. «Este singura noastră șansă pentru a reabilita aceste străzi. Sperăm ca Opoziția să îl accepte și să nu-l respingă...» a declarat Nicoleta Toma, primarul orașului Țăndărei.

Investiții în infrastructură
În ultimii 2 ani, administrația locală din Țăndărei a făcut eforturi pentru reabilitarea întregii infrastructuri de drumuri a orașului. Pentru cele mai lungi 6 străzi ale localității, autoritățile... [citește_tot_articolul]

27 Iulie 2019, 12:10 (6934 vizualizări - 9 comentarii)

EVENIMENT

Focar de Pestă Porcină Africană confirmat la Gimbășani

Focar de Pestă Porcină Africană confirmat la Gimbășani

La două luni de la lichidarea tuturor focarelor de Pestă Porcină Africană de pe raza județului Ialomița, boala a reapărut în urmă cu o săptămână. Autoritățile au confirmat prezența virusului într-o gospodărie din localitatea Gimbășani. Proprietarul porcilor bolnavi a fost amendat pentru nerespectarea măsurilor de biosecuritate și nu va fi despăgubit de Guvern...

Măsuri de prevenție ignorate Conform oficialilor din cadrul Prefecturii Ialomița, crescătorul din Gimbășani a refuzat să declare autorităților că porcii lui sunt bolnavi. În momentul în care a sesizat primele semne ale infecției... [citește_tot_articolul]

26 Iulie 2019, 18:20 (3890 vizualizări - 0 comentarii)

Vineri 26 Iun 2026
290 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Grupul de Comunicare Strategică: 6 noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Miercuri, 29 decembrie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 19548, fiind înregistrate 6 noi cazuri față ...[citește_toată_știrea]

29 Decembrie 2021, 15:15
(1711 vizualizări - 0 comentarii)


Polițiștii ialomițeni, percheziții la Găneasa-Ilfov: Au fost confiscate peste 220 kg de articole pirotehnice!

Polițiștii ialomițeni, percheziții la Găneasa-Ilfov: Au fost confiscate peste 220 kg de articole pirotehnice!

La primele ore ale dimineții de miercuri, 29 decembrie a.c., polițiștii ialomițeni au descins pe raza comunei Găneasa, la locuințele unor persoane suspecte de operațiuni cu articole pirotehnice fără drept ...[citește_toată_știrea]

29 Decembrie 2021, 11:50
(4518 vizualizări - 1 comentariu)


Grupul de Comunicare Strategică: 6 noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Marți, 28 decembrie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 19542, fiind înregistrate 6 noi cazuri față de ...[citește_toată_știrea]

28 Decembrie 2021, 15:20
(2015 vizualizări - 1 comentariu)


Un tânăr din Marsilieni s-a răsturnat cu mașina. Era beat la volan!

Un tânăr din Marsilieni s-a răsturnat cu mașina. Era beat la volan!

În dimineața zilei de marți, 28 decembrie a.c., la ora 2,30, pe DJ201s-a produs un accident de circulație soldat cu rănirea unei persoane. Din verificările efectuate a reieșit că în timp ce un bărbat, în ...[citește_toată_știrea]

28 Decembrie 2021, 14:15
(5432 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Acțiuni preventive pentru respectarea măsurilor de protecție sanitară

În 24 ultimele de ore, polițiștii secțiilor de poliție rurale, dar și cei ai structurilor județene au organizat și desfășurat acțiuni pentru verificarea respectării normelor legale impuse pe perioada Stării ...[citește_toată_știrea]

28 Decembrie 2021, 13:30
(2096 vizualizări - 0 comentarii)


Făcăeni: Cu mașina în șanț după ce s-a urcat băut la volan

Luni, 27 decembrie a.c., în jurul oreilor 14,00, Poliția Fetești a fost sesizată prin 112 cu privire la faptul că pe DN3B, în centrul comunei Făcăeni, un autoturism a intrat în șanț. La fața locului polițiștii ...[citește_toată_știrea]

28 Decembrie 2021, 13:20
(2640 vizualizări - 0 comentarii)


DN21: Tânăr mort într-un accident rutier

DN21: Tânăr mort într-un accident rutier

Un tânăr de 31 de ani, domiciliat în Călărași, și-a pierdut viața în seara zilei de luni, 27 decembrie a.c., într-un grav accident rutier, petrecut pe DN21, între Slobozia Nouă și Iazu. Mașina în care ...[citește_toată_știrea]

28 Decembrie 2021, 00:15
(5332 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 7 noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Luni, 27 decembrie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 19536, fiind înregistrate 7 noi cazuri față de ...[citește_toată_știrea]

27 Decembrie 2021, 15:15
(1920 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Infracțiuni rutiere

Sâmbătă, 25 decembrie a.c., în jurul orelor 16,00, polițiștii din cadrul Secției 3 Poliție Rurală Stelnica au oprit, pe raza comunei Făcăeni, un autoturism condus de un bărbat, în vârstă de 43 ani. În urma ...[citește_toată_știrea]

27 Decembrie 2021, 14:20
(1526 vizualizări - 0 comentarii)


Făcăeni: Bărbat posibil înecat în apele Brațului Borcea

Făcăeni: Bărbat posibil înecat în apele Brațului Borcea

Pompierii din Fetești au intervenit în dimineața zilei de luni, 27 decembrie a.c., pentru a căuta un bărbat, posibil înecat în apele Brațului Bocea. Cel care a cerut ajutorul pompierilor a fost fratele ...[citește_toată_știrea]

27 Decembrie 2021, 14:15
(1933 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Făcăeni înecat


IPJ Ialomița: Amenzi de peste 115000 de lei

În perioada 25-26 decembrie a.c., polițiștii ialomițeni au fost angrenați în activități de menținere a unui climat de ordine și siguranță publică și pentru verificare respectării măsurilor pentru prevenirea ...[citește_toată_știrea]

27 Decembrie 2021, 14:05
(3097 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Trei persoane rănite într-un accident rutier

Ialomița: Trei persoane rănite într-un accident rutier

În dimineața zilei de luni, 27 decembrie a.c., între localitățile Borănești și Bărcănești s-a produs un accident de circulație soldat cu rănirea a trei persoane. Din verificările efectuate a reieșit că ...[citește_toată_știrea]

27 Decembrie 2021, 13:30
(2108 vizualizări - 0 comentarii)


APIA: Stadiul autorizării la plată al Sprijinului Cuplat în sectorul Zootehnic (SCZ) pentru anul de cerere 2021

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură (APIA) informează că, în conformitate cu prevederile Hotărârii de Guvern nr. 1247/2021, pentru aprobarea plafoanelor alocate schemelor de sprijin cuplat ...[citește_toată_știrea]

27 Decembrie 2021, 11:40
(2495 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 2 noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Duminică, 26 decembrie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 19529, fiind înregistrate 2 noi cazuri față ...[citește_toată_știrea]

26 Decembrie 2021, 15:40
(3738 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Și-a pierdut viața într-un accident rutier

Fetești: Și-a pierdut viața într-un accident rutier

În seara zilei de sâmbătă, 25 decembrie a.c., în jurul orelor 23,30, pe DN3A, în afara localității Fetești, s-a produs un accident de circulație soldat cu decesul unei persoane. Din verificările efectuate ...[citește_toată_știrea]

26 Decembrie 2021, 10:00
(3434 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 5 noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Sâmbătă, 25 decembrie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 19527, fiind înregistrate 5 noi cazuri față ...[citește_toată_știrea]

25 Decembrie 2021, 16:15
(2262 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 3 noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Vineri, 24 decembrie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 19522, fiind înregistrate 3 noi cazuri față ...[citește_toată_știrea]

24 Decembrie 2021, 16:05
(3417 vizualizări - 0 comentarii)


APIA: Autorizare la plată pentru aproape 1 miliard de euro

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură (APIA) informează că începând cu data de 25 noiembrie 20 și până în prezent a autorizat la plată suma de 936,328 milioane de euro din Fondul European de ...[citește_toată_știrea]

24 Decembrie 2021, 13:35
(5029 vizualizări - 0 comentarii)


Peste 200 de polițiști ialomițeni, angrenați în acțiuni pe perioada Sărbătorilor

Numărul polițiștilor ialomițeni care vor acționa în stradă, în perioada următoare, a fost suplimentat, în vederea asigurării un climat de ordine și siguranță publică, astfel încât toți cetățenii să își ...[citește_toată_știrea]

24 Decembrie 2021, 12:40
(2664 vizualizări - 0 comentarii)


Sărățeni: Cadavru descoperit într-un canal de irigații

Cadavrul unui bărbat de aproximativ 44 de ani a fost descoperit în seara zilei de joi, 23 decembrie a.c., într-un canal de irigați de pe raza localității Sărățeni. Pompierii ISU Ialomița au fost solicitați ...[citește_toată_știrea]

23 Decembrie 2021, 23:00
(6477 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Acțiune preventiv-informativă a polițiștilor ialomițeni

Slobozia: Acțiune preventiv-informativă a polițiștilor ialomițeni

Polițiștii Serviciului Rutier Ialomița și Biroului Rutier Slobozia au desfășurat o acțiune cu caracter preventiv-informativ, în scopul reducerii accidentelor rutiere. Au fost vizate, cu precădere, cauze ...[citește_toată_știrea]

23 Decembrie 2021, 16:10
(2924 vizualizări - 2 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 7 noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Joi, 23 decembrie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 19519, fiind înregistrate 7 noi cazuri față de ...[citește_toată_știrea]

23 Decembrie 2021, 15:50
(3074 vizualizări - 0 comentarii)


Protopopiatul Urziceni: Daruri de Crăciun

În prag de Sărbători, miercuri, 22 decembrie 2021, Protopopiatul Urziceni, prin Biroul de Asistență Socială și Serviciul Social Acordat în Comunitate destinat Persoanelor Adulte a acordat daruri atât pentru ...[citește_toată_știrea]

23 Decembrie 2021, 12:35
(8900 vizualizări - 0 comentarii)


Razie de amploare la Țăndărei: Armă cu lunetă, descoperită la o percheziție

Razie de amploare la Țăndărei: Armă cu lunetă, descoperită la o percheziție

O armă cu aer comprimat și 67 de articole pirotehnice deținute fără drept au fost descoperite de polițiștii ialomițeni în urma unei percheziții domiciliare pe raza orașului Țăndărei. De asemenea, s-a constatat ...[citește_toată_știrea]

22 Decembrie 2021, 19:20
(8253 vizualizări - 3 comentarii)


Săveni: Petarde și artificii, confiscate de polițiști

În cursul zilei de marți, 21 decembrie a.c., Polițiștii din cadrul Serviciului Arme Explozivi și Substanțe Periculoase Ialomița au depistat, pe raza comunei Săveni, doi tineri de 20, respectiv 21 de ani ...[citește_toată_știrea]

22 Decembrie 2021, 18:10
(9959 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Dosare penale pentru infracțiuni rutiere

Marți, 21 decembrie a.c., în jurul orelor 16,00, polițiștii din Coșereni, în timp ce efectuau un filtru rutier în zona popasului Sinești, au oprit pentru control un autoturism condus de un bărbat, în vârstă ...[citește_toată_știrea]

22 Decembrie 2021, 17:50
(3066 vizualizări - 0 comentarii)


«Descinderi» cu daruri la Grădinița Bucu

«Descinderi» cu daruri la Grădinița Bucu

Bunătatea și dragostea pentru copii au îmbrăcat uniforma «mascaților». Luptătorii Serviciului pentru Acțiuni Speciale din cadrul IPJ Ialomița au «descins» la serbarea copiilor de la Grădinița din localitatea ...[citește_toată_știrea]

22 Decembrie 2021, 17:35
(3043 vizualizări - 1 comentariu)


IPJ Ialomița: Amenzi pentru nerespectarea măsurilor sanitare

Activitățile desfășurate de polițiști, împreună cu celelalte forțe cu care se acționează în sistem integrat, pentru verificarea respectării măsurilor impuse în contextul Stării de Alertă au continuat pe ...[citește_toată_știrea]

22 Decembrie 2021, 17:25
(3147 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 7 noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Miercuri, 22 decembrie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 19512, fiind înregistrate 7 noi cazuri față ...[citește_toată_știrea]

22 Decembrie 2021, 15:50
(2186 vizualizări - 0 comentarii)


«Șofer» din Bărbulești, depistat beat la volan pe străzile din Urziceni

Luni, 20 decembrie a.c., în jurul orelor 18,00, polițiștii din Urziceni au oprit în trafic, pentru control, un autoturism ce avea o deplasare sinuoasă. La volan a fost identificat un bărbat, în vârstă de ...[citește_toată_știrea]

22 Decembrie 2021, 10:15
(6185 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
@ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final soluția e simplă în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Fa Marileno în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Maria în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Nelu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Vasile în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Ionut în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Mihai în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Urbanistul în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Vasile în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! spațiu comercial Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 spațiu comercial Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 oRLandO în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! scrumbie Dunăre în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 PERICOL în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Peiu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! mașină de cusut Singer în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 teren intravilan agricol Țăndărei în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 teren extravilan Țăndărei în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...