Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

POLITICĂ

Disoluția PSD Ialomița

Disoluția PSD Ialomița

Aparent, PSD Ialomița are o rezistență de monolit. Președinte nou, primari nutriți cu PNDL 2, pe Viorica Dăncilă candidat la Prezidențiale... Și totuși se întâmplă ceva! Noi vă prezentăm doar un posibil scenariu...

Toți pentru unul, fiecare pentru el Politica de provincie are o singură miză: alegerile locale! De dragul lor, primarii PSD sunt dispuși să facă orice. Adică l-au acceptat pe Marian Pavel, l-au linșat pe Victor Moraru și au votat-o pe Veorica, deși mirosea de la o poștă a eșec politic... Vorba unuia care a ieșit în sâmbăta aia din 13 iulie de la sediul PSD:
«Pe-asta... [citește_tot_articolul]

2 August 2019, 14:25 (7545 vizualizări - 5 comentarii)

EVENIMENT

Bugetul Sloboziei, suplimentat cu 530 mii de lei

Ședință de Consiliu Local în luna lui Cuptor

Bugetul Sloboziei, suplimentat cu 530 mii de lei

bonus: Consiliul Local revocă proiectul de hotărâre anti-Vivani Salubritate

În plină vară, Slobozia a înghețat. Investițiile se derulează cu încetinitorul, proiectele finanțate din fonduri europene sunt încă pe hârtie, iar edilii locali se rezumă la declarații patriotarde. În aceste condiții, marți, 30 iulie a.c., în cadrul ședinței ordinare a Consiliului Local Slobozia, consilierii locali au aprobat o suplimentare de buget pentru investiții cu impact minim asupra comunității.

Bani din economii Conform proiectului de hotărâre, cei 530348 de lei au fost alocați prin redis­tribuirea veniturilor proprii ale muni­cipiului Slobozia. Principalele capitole bugetare... [citește_tot_articolul]

2 August 2019, 10:50 (4339 vizualizări - 6 comentarii)

Click aici

REPORTAJ

Liftul nostru cel de toate zilele

Liftul nostru cel de toate zilele

Slobozia are aproximativ 100 de lifturi. Jumătate dintre acestea au fost moder­nizate... Celelalte au rămas așa de aproape 50 de ani! Unde sunt lifturi noi, oamenii sunt mulțumiți. Unde nu, Dumnezeu cu mila...

Monopolul Nico Carosimex Ca să repari un lift, suni la Nico Carosimex. Este, practic, singura firmă «de lifturi» care operează la Slobozia. În urmă cu 7-8 ani, dacă sunai la numărul de telefon din lift, îți răspundea Ion Tronaru, singurul meșter de lifturi din oraș... Acum, dacă suni, răspunde administratorul firmei, Nicolae Neațu. Un lift nou costă 65000 de lei. Doar motoarele... [citește_tot_articolul]

1 August 2019, 17:50 (6254 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

Probleme de funcționare la Tabăra «Pavilioane» Amara

Probleme de funcționare la Tabăra «Pavilioane» Amara

Rămasă fără angajați, Tabăra «Pavilioane» de la Amara face eforturi pentru a supraviețui. Rolul îngrijitoarelor a fost luat de funcționarii Direcției Județene pentru Sport și Tineret Ialomița, iar bucătăresele au fost înlocuite cu o firmă de catering. Situația creează nemulțumire în rândurile copiilor cazați la Amara, aceștia reclamând că porțiile de mâncare sunt insuficiente și, mai mult decât atât, sunt obligați să-și facă singuri curățenie în camere. În ciuda problemelor, directorul DJST Ialomița neagă situația. «La tabără nu avem nicio problemă!» susține Marin Cruțu, directorul DJST Ialomița.

Eforturi imense... [citește_tot_articolul]

1 August 2019, 14:10 (5284 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Construcția blocului ANL pentru medici bate pasul pe loc

La Slobozia

Construcția blocului ANL pentru medici bate pasul pe loc

Construcția blocului ANL promis de autoritățile locale medicilor care doresc să lucreze la Spitalul Slobozia bate pasul pe loc. Deși muncitorii n-au mai fost văzuți pe șantier de câteva săptămâni, reprezentanții Agenției Naționale pentru Locuințe au dat asigurări că proiectul se va finaliza la sfârșitul lunii august 2019.

Situație incertă Început în 2017, blocul ANL pentru medici de la Slobozia ar fi trebuit să fie gata în vara anului trecut. La un an distanță de la data la care ar fi trebuit inaugurat, la această construcție încă se mai lucrează. «O zi da, una nu... Eu n-am mai văzut... [citește_tot_articolul]

1 August 2019, 11:10 (3792 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Primăria Urziceni cheltuie 220 mii de lei pentru băile murdare ale Policlinicii

Primăria Urziceni cheltuie 220 mii de lei pentru băile murdare ale Policlinicii

Situație revoltătoare la Policlinica Urziceni. Toaletele din cadrul unității medicale destinate pacienților, 15 la număr, sunt mizerabile! Potrivit reprezentanților Primăriei Urziceni, ultima renovare a băilor a fost făcută în urmă cu aproximativ 2 ani... Potrivit declarațiilor edilului Constantin Sava, admi­nistrația locală va aloca 220 mii de lei pentru noi lucrări de reparații și igienizare.

Dezastrul de la toalete În băile pentru pacienți din cadrul Policlinicii Urziceni mi­zeria este greu de descris în cuvinte. Tavanul este căzut, ba­teriile chiuvetelor sunt ruginite, iar WC-urile... [citește_tot_articolul]

31 Iulie 2019, 15:20 (4746 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Transport public de nivel european cu autobuze închiriate

Promisiuni administrative la Slobozia

Transport public de nivel european cu autobuze închiriate

Administrația locală promite că, începând cu 1 august 2019, slobozenii vor circula «în condiții europene» cu noile autobuze închiriate de Primăria Slobozia. «Bag mașina în garaj și merg cu autobuzul!» a declarat public primarul Adrian Mocioniu. Reamintim că administrația locală a declanșat procedurile legale pentru închirierea a 5 autobuze pentru Serviciul de Transport Public Local. Conform datelor oficiale, costurile pentru asigurarea celor două trasee din oraș se ridică la aproximativ 200000 de lei lunar.

Iadul Nick Touring
La Slobozia, autobuzele firmei Nick Touring cu care... [citește_tot_articolul]

31 Iulie 2019, 10:55 (7859 vizualizări - 5 comentarii)

EVENIMENT

contraeditorial

despre privați și despre bugetari

La unul dintre ghișeele Primăriei, funcționarul te sfidează de la înălțimea unui sa­lariu de 3000 de lei. E puțin și îi creează frustrări. Primarul câștigă de 5 ori banii ăștia și nu face nimic... La Fisc, nici dacă ești pe moarte nu scapi neumilit. Iar salariul de 6000 de lei la prima strigare nu include politețea. Unde mai pui că trebuie și să plătești... Știi tu de ce, nu trebuie să-ți mai spună! Dacă te-a prins un Garcea pe șosea, ești victimă sigură. Pentru 8000 de lei, cât are salariu, e obligatoriu să fii amendat. Mai ales dacă mașina e «pe firmă». Și mai sunt și ceilalți! Șefi de instituții cu salarii de la 10000 de lei în sus, administratori publici care câștigă într-o lună cât alții... [citește_tot_articolul]

30 Iulie 2019, 15:25 (6864 vizualizări - 23 comentarii)

Click aici

SPORT

Atacanții au ieșit la rampă

Fotbal, Liga a III-a, Ozana Cetate Târgu Neamț-Unirea Slobozia 1-5

Atacanții au ieșit la rampă

Unirea Slobozia este cantonată de la mijlocul săptămânii trecute la Piatra Neamț. Duminică, 28 iulie a.c., elevii lui Enache Costea au făcut deplasarea la Târgu Neamț pentru disputa amicală în compania celor de la Ozana Cetate. Echipa din Târgu Neamț va activa în sezonul viitor tot în Liga a III-a, dar în mod sigur va face parte din altă serie. În această confruntare au ieșit în evidență atacanții Adrian Moldovan și Alexandru Moise, recent transferați de conducerea Unirii. Aceștia au arătat în acest meci că galben-albaștrii se pot baza în ofensivă pe aportul lor, chiar dacă, pe lângă golurile marcate, și-au permis să irosească ocazii importante.

O mână de goluri... [citește_tot_articolul]

30 Iulie 2019, 14:50 (4604 vizualizări - 6 comentarii)

Click aici

SPORT

Impact amical cu Liga Florilor

Handbal, Liga Națională, HCM Slobozia

Impact amical cu Liga Florilor

HCM Slobozia a intrat la joc la sfârșitul săptămânii precedente. Primele două meciuri amicale ale verii s-au desfășurat la Brașov, în compania Coronei din localitate. Aceasta a terminat sezonul precedent în afara Cupelor Europene și tocmai de aceea își pro­pune mai mult sezonul acesta. Prin urmare, antrenorului Ion Crăciun, trecut prin Slobozia în urmă cu 3 ani ca o efemeridă, i s-au adus întăriri serioase. Cele două confruntări disputate vineri, 26 iulie a.c., și sâmbătă, 27 iulie a.c., au fost tranșate categoric de echipa de sub Tâmpa, aspect la care ne așteptam având în vedere că antrenorul Gheorghe Covaciu este încă în perioada căutărilor. Concret, Corona s-a impus cu 32-22 în primul joc și... [citește_tot_articolul]

30 Iulie 2019, 14:05 (3072 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

autodenunț

autodenunț

Publicăm azi o poză realizată la Galați, în fața Spitalului Județean «Sfântul Andrei». Banner-ul din fotografie informează trecătorii că, asemeni celui de la Slobozia, și această unitate medicală a accesat fonduri europene pentru extinderea și reabilitarea clădirii, pentru echipamente medicale, apartamente pentru medici, etc. Spre deosebire de cele locale însă, banner-ul gălățean informează și cui se dato­rează toate aceste realizări potențiale ale administrației. Lui Costel Fotea, președintele Consiliului Județean Galați, omul fără de care toate aceste proiecte nu ar fi existat! Pe cale de consecință, ne cerem public scuze președintelui Victor Moraru. În cazul lui, cultul perso­nalității are... [citește_tot_articolul]

30 Iulie 2019, 13:40 (6612 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

SPORT

«Vreau să bucur publicul slobozean prin evoluțiile mele!»

Handbal, HCM Slobozia, Alexandra Banciu

«Vreau să bucur publicul slobozean prin evoluțiile mele!»

Bucureșteancă get-beget, Alexandra Banciu este din acest sezon coordonatoarea HCM Slobozia. Are 21 ani împliniți pe 20 martie, măsoară 1,81 metri și, ca să fim lămuriți de la bun început, nu este rudă cu Radu Banciu. «Chiar dacă la Buzău, într-o anumită conjunctură, am fost distribuită pe postul de extremă stânga, cel mai bun randament îl dau în linia de 9 metri și în special pe postul de conducător de joc!» punctează Alexandra. A început handbalul la vârsta de 10 ani la Școala Sportivă nr. 2 din București. A intrat în sală datorită mamei sale care, la rândul ei, a jucat handbal mai bine de 10 ani. Dacă pe mamă ale vieții valuri au îndepărtat-o de terenul dintre semicercuri, Alexandra Banciu dă... [citește_tot_articolul]

30 Iulie 2019, 11:50 (7452 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Alcoolul, cel mai mare viciu al ialomițenilor

Alcoolul, cel mai mare viciu al ialomițenilor

O campanie realizată de Direcția de Sănătate Publică Ialomița, sub coordonarea Ministerului Sănătății, scoate în evidență faptul că ialomițenii sunt mari amatori de alcool. În cadrul respectivei campanii s-a avut în vedere evaluarea consumului de alcool în rândul populației din județ.

Peste 300 de ialomițeni chestionați
Ministerul Sănătății a declarat luna iunie Luna Națională de Prevenire a Consumului de Alcool. Astfel, în toată această perioadă de timp, a fost demarată prima campanie națională de evaluare a consumului de alcool în rândul populației. Datele Ministerului Sănătății... [citește_tot_articolul]

30 Iulie 2019, 11:05 (3548 vizualizări - 7 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița, mai «bogată» cu 5000 mașini second-hand

În decursul unui an

Ialomița, mai «bogată» cu 5000 mașini second-hand

Datele oferite de Direcția Regim Permise de Conducere și Înmatriculare a Vehiculelor evidențiază faptul că, la nivelul județului Ialomița, peste 5000 de autoturisme au fost înmatriculate de la începutul anului. Numai în luna iunie 2019 au fost înmatriculate 851 mașini, marca pe care o preferă cei mai mulți ialomițeni fiind Volkswagen. Astfel, raportat la nivelul demografic, un slobozean are cel puțin două mașini.

Mașini de mâna a doua Reprezentanții Administrației Fondului pentru Mediu susțin faptul că în primele 5 luni ale acestui an, doar 168 de persoane fizice și juridice din județ... [citește_tot_articolul]

29 Iulie 2019, 18:05 (2802 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

DADP modernizează Slobozia cu pași de melc

La pomul lăudat...

DADP modernizează Slobozia cu pași de melc

La preluarea funcției, directorul Direcției de Administrare a Domeniului Public Slobozia promitea modernizarea municipiului reședință de județ după model european. Acum, în pragul lunii august, străzile orașului arată ca după bombardament, lucrările de întreținere se desfășoară cu încetinitorul, proiectele de modernizare au stagnat, iar asfaltarea străzilor din Car­tierul Slobozia Nouă încă nu a început...

Căldură mare, monșer! E vineri, aproape de prânz, pe strada Unirii în Cartierul Slobozia Nouă. Un buldoexcavator aduce borduri uriașe, de tip Videanu. Vreo 4-5 muncitori, fără echipament... [citește_tot_articolul]

29 Iulie 2019, 13:50 (3116 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

În Ialomița există un singur medic la 1000 de locuitori!

Curtea de Conturi confirmă

În Ialomița există un singur medic la 1000 de locuitori!

Un raport al Curții de Conturi a României confirmă încă o dată criza de medici cu care se confruntă Ialomița. Calculele arată că în județul nostru există un singur medic la 1000 de locuitori! Auditorii instituției au ajuns la această concluzie în urma unui control tematic ce a vizat gradul de ocupare al spitalelor cu medici specialiști.

Ialomița are nevoie de medici În Ialomița există 4 spitale, cel mai mare dintre ele fiind Spitalul Județean de Urgență Slobozia. Unitatea medicală are în prezent 29 de medici, fiindu-i necesar încă 20 pentru a funcționa corespunzător. De asemenea, Spitalul... [citește_tot_articolul]

29 Iulie 2019, 10:50 (4312 vizualizări - 8 comentarii)

EVENIMENT

Folkistul Mache de la Slobozia

Folkistul Mache de la Slobozia

Marius Matache a concertat săptă­mâna trecută acasă, la Slobozia. Are 42 de ani, este doctor în Chimie și cantautor... de muzică folk. S-a bucurat ca un copil la concert, și-a revăzut prietenii și ne-a mărturisit că nu dă doi bani pe proverbul ăla care spune că «nimeni nu e profet în țara lui...». Pentru că el nu vrea să fie profet, vrea doar să cânte pentru prieteni.

În lumea lui Mache În lumea lui, Mache e o ve­detă. Și încă una cu greutate care susține concerte, are contracte, dă interviuri, emite verdicte despre muzica folk, o populari­zează... Acasă, la Slobozia, pe Mache îl cunosc... [citește_tot_articolul]

28 Iulie 2019, 14:55 (3801 vizualizări - 2 comentarii)

EVENIMENT

Proiecte noi și vechi la standarde europene

Se întâmplă la Bucu

Proiecte noi și vechi la standarde europene

«Ce se strică, se repară!». Acesta este sloganul pe care l-a urmat primarul comunei Bucu de-a lungul mandatului său. Deși comuna pe care o administrează atinge standardele europene, edilul vrea mai mult. Proiectul «Amenajare trotuare în comuna Bucu» este aproape finalizat, iar consătenii se pot bucura de ploaie fără grija noroiului de pe pantofi...

Omul sfințește locul După aproape 3 mandate de când se află la conducerea comunei Bucu, primarul Ion Drăgușin și-a atins obiectivele propuse în vremea campaniilor sale electorale. Unul dintre primele proiecte, finalizate încă din... [citește_tot_articolul]

28 Iulie 2019, 11:40 (9421 vizualizări - 11 comentarii)

EVENIMENT

Internet Wi-Fi în patru zone ale orașului

E și Primăria Slobozia bună la ceva!

Internet Wi-Fi în patru zone ale orașului

În urmă cu un an, așa cum a promis în campania electorală, primarul Adrian Mocioniu a dat în funcțiune internet gratuit în 4 zone ale orașului. Între timp, pro­blemele cu Wi-Fi-ul au fost remediate, iar la momentul actual cei 10 mii de lei pe an plătiți de slobozeni pentru internet sunt folosiți până la ultimul ban.

A picat netu’ Proiectul Wi-Fi Public este unul de succes, afirmă slobo­zenii. La un an distanță de la implementarea sa, internetul public funcționează perfect. Locațiile Wi-Fi-ului public se află în 4 zone ale municipiului: Zona «Taboo», Zona Centrului Cultural «Ionel Perlea... [citește_tot_articolul]

27 Iulie 2019, 15:40 (4241 vizualizări - 2 comentarii)

EVENIMENT

Primăria Țăndărei modernizează străzile cu bani de împrumut

Credit de 5,8 milioane de lei

Primăria Țăndărei modernizează străzile cu bani de împrumut

Administrația locală din Țăndărei promovează un proiect prin care intenționează să acceseze un credit de 5,8 milioane de lei. Fondurile vor fi utilizate pentru moderni­zarea a 6 străzi din oraș. «Este singura noastră șansă pentru a reabilita aceste străzi. Sperăm ca Opoziția să îl accepte și să nu-l respingă...» a declarat Nicoleta Toma, primarul orașului Țăndărei.

Investiții în infrastructură
În ultimii 2 ani, administrația locală din Țăndărei a făcut eforturi pentru reabilitarea întregii infrastructuri de drumuri a orașului. Pentru cele mai lungi 6 străzi ale localității, autoritățile... [citește_tot_articolul]

27 Iulie 2019, 12:10 (6934 vizualizări - 9 comentarii)

Vineri 26 Iun 2026
284 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

RAJA Constanța: Lipsă apă în Cartierul Coloniști din Fetești!

Pentru remedierea unei avarii survenite pe conducta de alimentare cu apă, cu diametrul de 250 mm, de pe strada Țăndărei din Fetești, echipele RAJA sunt nevoite să întrerupă furnizarea apei potabile către ...[citește_toată_știrea]

19 Noiembrie 2021, 15:30
(3324 vizualizări - 0 comentarii)


Sărățeni: Ordin de protecție provizoriu, emis de polițiști

Joi, 18 noiembrie a.c., polițiștii din cadrul Postului de Poliție Sărățeni au fost sesizați cu privire la faptul că o femeie, în vârstă de 40 de ani, ar fi fost lovită de concubin. În urma verificărilor ...[citește_toată_știrea]

19 Noiembrie 2021, 15:20
(2530 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Verificări ale polițiștilor în contextul COVID-19

Joi, 18 noiembrie a.c., polițiștii ialomițeni au acționat în colaborare cu celelalte structuri, în sistem integrat, privind verificarea respectării normelor legale impuse în contextul pandemic actual. ...[citește_toată_știrea]

19 Noiembrie 2021, 15:15
(10633 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: În doar 24 de ore, 5 dosare penale pentru infracțiuni rutiere!

Miercuri, 17 noiembrie a.c., polițiștii rutieri din Țăndărei au depistat în flagrant, pe DN2A, în orașul Țăndărei, un autoturism condus de o femeie în vârstă de 36 de ani, care nu deține permis de conucere ...[citește_toată_știrea]

18 Noiembrie 2021, 15:30
(5248 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 53 de noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Joi, 18 noiembrie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 19071, fiind înregistrate 53 de noi cazuri față ...[citește_toată_știrea]

18 Noiembrie 2021, 15:15
(1706 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Amenzi pentru nerespectarea măsurilor de protecție sanitară

Miercuri, 17 noiembrie a.c., sub autoritatea Instituției Prefectului, Inspectoratul de Poliție al Județului Ialomița, împreună cu celelalte structuri ale Ministerului Afacerilor Interne, alături de toate ...[citește_toată_știrea]

18 Noiembrie 2021, 14:55
(2268 vizualizări - 0 comentarii)


APIA: Ajutor de minimis în sectorul apicol

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură (APIA) informează apicultorii că în perioada 19-26 noiembrie 2021 inclusiv se depun cereri de acordare a ajutorului de minimis pentru compensarea efectelor ...[citește_toată_știrea]

18 Noiembrie 2021, 14:05
(8038 vizualizări - 0 comentarii)


CHAT, un nou serviciu electronic al ANAF

Agenția Națională de Administrare Fiscală lansează CHAT, un nou serviciu electronic disponibil pe www.anaf.ro, începând cu data de 22.11.2021. Acest serviciu se află în fază de testare până la sfârșitul ...[citește_toată_știrea]

18 Noiembrie 2021, 13:20
(6292 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 58 de noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Miercuri, 17 noiembrie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 19018, fiind înregistrate 58 de noi cazuri ...[citește_toată_știrea]

17 Noiembrie 2021, 15:40
(3968 vizualizări - 0 comentarii)


Călărășean arestat de polițiștii ialomițeni

Polițiștii din cadrul Serviciului de Investigații Criminale au acționat pentru depistarea persoanelor urmărite, dispărute de la domiciliu sau care se sustrag de la executarea unor pedepse privative de libertate ...[citește_toată_știrea]

17 Noiembrie 2021, 14:30
(1431 vizualizări - 0 comentarii)


Acțiune a polițiștilor feteșteni în zona școlilor

Marți, 16 noiembrie a.c., în intervalul orar 8,00-16,00, polițiștii din Fetești au desfășurat o acțiune pe linia prevenirii faptelor cu violență, a delincvenței juvenile și victimizării minorilor în zona ...[citește_toată_știrea]

17 Noiembrie 2021, 14:25
(5260 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Farmacii amendate pentru că nu au eliberat bonuri fiscale

Polițiștii din cadrul Biroului de Investigare a Criminalității Economice Fetești au sancționat cu o amendă în valoare de 21500 de lei un operator economic cu puncte de lucru în municipiul Fetești și comunele ...[citește_toată_știrea]

17 Noiembrie 2021, 14:10
(6467 vizualizări - 1 comentariu)


Perieți: Conducea cu 108 km/h în localitate

Un bărbat de 38 de ani din Slobozia s-a ales cu un dosar penal pentru infracțiuni la regimul rutier. Luni, 15 noiembrie a.c., acesta a fost depistat conducând în interiorul localității Perieți cu 108 km ...[citește_toată_știrea]

16 Noiembrie 2021, 16:40
(4119 vizualizări - 1 comentariu)


Surprinsă la volan fără permis pe străzile Sloboziei

O tânără de 19 ani, din Călărași, și iubitul acesteia, în vârstă de 31 de ani, din Cernavodă, s-au ales cu dosare penale pentru că au încălcat Codul Rutier. În seara zilei de luni, 15 noiembrie a.c., aceștia ...[citește_toată_știrea]

16 Noiembrie 2021, 16:25
(3049 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Posturi scoase la concurs din sursă externă

Inspectoratul de Poliție al Județului Ialomița scoate la concurs 4 posturi de ajutor șef de post, 1 de agent în cadrul structurii de Financiar Contabilitate, 2 posturi agent în cadrul Serviciului de Comunicații ...[citește_toată_știrea]

16 Noiembrie 2021, 16:15
(13668 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 46 de noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Marți, 16 noiembrie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 18960, fiind înregistrate 46 de noi cazuri față ...[citește_toată_știrea]

16 Noiembrie 2021, 16:05
(4586 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Acțiuni preventive ale polițiștilor

În ultimele 24 de ore, polițiștii au intervenit la 42 de evenimente, din care 40 sesizate pe numărul unic pentru apeluri de urgență 112, au constatat 9 infracțiuni și au aplicat 312 sancțiuni contravenționale ...[citește_toată_știrea]

16 Noiembrie 2021, 15:55
(4130 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 15 noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Luni, 15 noiembrie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 18914, fiind înregistrate 15 noi cazuri față de ...[citește_toată_știrea]

15 Noiembrie 2021, 15:30
(2704 vizualizări - 0 comentarii)


Braconajul piscicol, în atenția polițiștilor ialomițeni

Braconajul piscicol, în atenția polițiștilor ialomițeni

Sâmbătă, 13 noiembrie a.c., în jurul orelor 16,00, polițiștii din Țăndărei au depistat în trafic un autoturism ce transporta pește fără documente de provenineță. Autovehiculul în cauză, condus de un bărbat ...[citește_toată_știrea]

15 Noiembrie 2021, 14:05
(2305 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Amenzi de aproape 25000 de lei pentru purtarea necorespunzătoare a măștii de protecție

La sfârșit de săptămână, polițiștii ialomițeni au desfășurat 18 acțiuni punctuale în mediul rural și urban, organizate atât independent, cât și împreună cu Inspectoratul Județean de Jandarmi Ialomița. ...[citește_toată_știrea]

15 Noiembrie 2021, 13:55
(3210 vizualizări - 1 comentariu)


Grupul de Comunicare Strategică: 64 de noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Duminică, 14 noiembrie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 18899, fiind înregistrate 64 de noi cazuri ...[citește_toată_știrea]

14 Noiembrie 2021, 16:05
(3635 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 11 noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Sâmbătă, 13 noiembrie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 18835, fiind înregistrate 11 noi cazuri față ...[citește_toată_știrea]

13 Noiembrie 2021, 16:15
(3649 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 67 de noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Vineri, 12 noiembrie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 18824, fiind înregistrate 67 de noi cazuri față ...[citește_toată_știrea]

12 Noiembrie 2021, 16:05
(3751 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: 1,48 milioane de lei, obligații suplimentare de plată stabilite de Inspecția Fiscală

Inspectorii cu atribuțiuni de control din cadrul AJFP Ialomița-Activitatea de Inspecție Fiscală au efectuat, în luna octombrie a.c., 16 inspecții fiscale (din care 10 la contribuabili persoane juridice ...[citește_toată_știrea]

12 Noiembrie 2021, 11:25
(4911 vizualizări - 1 comentariu)


Razie la Fetești: Amenzi de peste 95000 de lei!

Miercuri, 10 noiembrie a.c., în intervalul orar 8,00-12,00, 49 de polițiști ialomițeni, cu sprijinul a 22 de jandarmi din cadrul Inspectoratului Județean de Jandarmi Ialomița au desfășurat o acțiune pe ...[citește_toată_știrea]

11 Noiembrie 2021, 16:55
(3085 vizualizări - 2 comentarii)

Taguri: Fetești razie


Ialomița: Infracțiuni rutiere

Miercuri, 10 noiembrie a.c., în jurul orei 1,00, polițiștii din cadrul Serviciului Rutier au oprit pentru control o autoutilitară care se deplasa pe DN2A, în localitatea Țăndărei, din direcția Slobozia ...[citește_toată_știrea]

11 Noiembrie 2021, 16:40
(2108 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: 5 persoane care nu au respectat carantinarea la domiciliu, sancționate

5 persoane care au încălcat măsura carantinării la domiciliu au fost depistate și sancționate de polițiști și 110 amenzi au fost aplicate pentru nerespectarea măsurilor de protecție individuală și interdicțiilor ...[citește_toată_știrea]

11 Noiembrie 2021, 16:35
(10926 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: Încasări de 104,04 milioane de lei la bugetul general consolidat

Printr-un comunicat de presă, Administrația Județeană a Finanțelor Publice anunță că, în luna octombrie 2021, a fost colectată la bugetul general consolidat suma totală de 104,04 milioane de lei, cu 14 ...[citește_toată_știrea]

11 Noiembrie 2021, 16:20
(1884 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 57 de noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Joi, 11 noiembrie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 18757, fiind înregistrate 57 de noi cazuri față ...[citește_toată_știrea]

11 Noiembrie 2021, 16:05
(5327 vizualizări - 0 comentarii)


Accident mortal la ieșire din Ograda

Accident mortal la ieșire din Ograda

Un tragic accident s-a produs în dimineața zilei de miercuri, 11 noiembrie 2021, la ieșire din localitatea Ograda spre Țăndărei. A fost o coliziune violentă între un autocamion și un autoturism, soldată ...[citește_toată_știrea]

11 Noiembrie 2021, 13:05
(9275 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Gigel în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! mdrag20 în Irigațiile pe 36000 de hectare în Ialomița, afectate de o decizie a CFR pentru protejarea unui pod feroviar în Brăila Gigi gunoierul în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei Corcodel de la DUMITRESTI în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia casă Slobozia Nouă în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 închiriere apartament 3 camere Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 om de rand în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! laurentiu în «Beach Party» săptămânal pe Plaja Zorilor Răduță Aurelian-Constantin în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia @ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final soluția e simplă în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Fa Marileno în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Maria în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Nelu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Vasile în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Ionut în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Mihai în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Urbanistul în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...