Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

POLITICĂ

Disoluția PSD Ialomița

Disoluția PSD Ialomița

Aparent, PSD Ialomița are o rezistență de monolit. Președinte nou, primari nutriți cu PNDL 2, pe Viorica Dăncilă candidat la Prezidențiale... Și totuși se întâmplă ceva! Noi vă prezentăm doar un posibil scenariu...

Toți pentru unul, fiecare pentru el Politica de provincie are o singură miză: alegerile locale! De dragul lor, primarii PSD sunt dispuși să facă orice. Adică l-au acceptat pe Marian Pavel, l-au linșat pe Victor Moraru și au votat-o pe Veorica, deși mirosea de la o poștă a eșec politic... Vorba unuia care a ieșit în sâmbăta aia din 13 iulie de la sediul PSD:
«Pe-asta... [citește_tot_articolul]

2 August 2019, 14:25 (7545 vizualizări - 5 comentarii)

EVENIMENT

Bugetul Sloboziei, suplimentat cu 530 mii de lei

Ședință de Consiliu Local în luna lui Cuptor

Bugetul Sloboziei, suplimentat cu 530 mii de lei

bonus: Consiliul Local revocă proiectul de hotărâre anti-Vivani Salubritate

În plină vară, Slobozia a înghețat. Investițiile se derulează cu încetinitorul, proiectele finanțate din fonduri europene sunt încă pe hârtie, iar edilii locali se rezumă la declarații patriotarde. În aceste condiții, marți, 30 iulie a.c., în cadrul ședinței ordinare a Consiliului Local Slobozia, consilierii locali au aprobat o suplimentare de buget pentru investiții cu impact minim asupra comunității.

Bani din economii Conform proiectului de hotărâre, cei 530348 de lei au fost alocați prin redis­tribuirea veniturilor proprii ale muni­cipiului Slobozia. Principalele capitole bugetare... [citește_tot_articolul]

2 August 2019, 10:50 (4339 vizualizări - 6 comentarii)

Click aici

REPORTAJ

Liftul nostru cel de toate zilele

Liftul nostru cel de toate zilele

Slobozia are aproximativ 100 de lifturi. Jumătate dintre acestea au fost moder­nizate... Celelalte au rămas așa de aproape 50 de ani! Unde sunt lifturi noi, oamenii sunt mulțumiți. Unde nu, Dumnezeu cu mila...

Monopolul Nico Carosimex Ca să repari un lift, suni la Nico Carosimex. Este, practic, singura firmă «de lifturi» care operează la Slobozia. În urmă cu 7-8 ani, dacă sunai la numărul de telefon din lift, îți răspundea Ion Tronaru, singurul meșter de lifturi din oraș... Acum, dacă suni, răspunde administratorul firmei, Nicolae Neațu. Un lift nou costă 65000 de lei. Doar motoarele... [citește_tot_articolul]

1 August 2019, 17:50 (6254 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

Probleme de funcționare la Tabăra «Pavilioane» Amara

Probleme de funcționare la Tabăra «Pavilioane» Amara

Rămasă fără angajați, Tabăra «Pavilioane» de la Amara face eforturi pentru a supraviețui. Rolul îngrijitoarelor a fost luat de funcționarii Direcției Județene pentru Sport și Tineret Ialomița, iar bucătăresele au fost înlocuite cu o firmă de catering. Situația creează nemulțumire în rândurile copiilor cazați la Amara, aceștia reclamând că porțiile de mâncare sunt insuficiente și, mai mult decât atât, sunt obligați să-și facă singuri curățenie în camere. În ciuda problemelor, directorul DJST Ialomița neagă situația. «La tabără nu avem nicio problemă!» susține Marin Cruțu, directorul DJST Ialomița.

Eforturi imense... [citește_tot_articolul]

1 August 2019, 14:10 (5260 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Construcția blocului ANL pentru medici bate pasul pe loc

La Slobozia

Construcția blocului ANL pentru medici bate pasul pe loc

Construcția blocului ANL promis de autoritățile locale medicilor care doresc să lucreze la Spitalul Slobozia bate pasul pe loc. Deși muncitorii n-au mai fost văzuți pe șantier de câteva săptămâni, reprezentanții Agenției Naționale pentru Locuințe au dat asigurări că proiectul se va finaliza la sfârșitul lunii august 2019.

Situație incertă Început în 2017, blocul ANL pentru medici de la Slobozia ar fi trebuit să fie gata în vara anului trecut. La un an distanță de la data la care ar fi trebuit inaugurat, la această construcție încă se mai lucrează. «O zi da, una nu... Eu n-am mai văzut... [citește_tot_articolul]

1 August 2019, 11:10 (3792 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Primăria Urziceni cheltuie 220 mii de lei pentru băile murdare ale Policlinicii

Primăria Urziceni cheltuie 220 mii de lei pentru băile murdare ale Policlinicii

Situație revoltătoare la Policlinica Urziceni. Toaletele din cadrul unității medicale destinate pacienților, 15 la număr, sunt mizerabile! Potrivit reprezentanților Primăriei Urziceni, ultima renovare a băilor a fost făcută în urmă cu aproximativ 2 ani... Potrivit declarațiilor edilului Constantin Sava, admi­nistrația locală va aloca 220 mii de lei pentru noi lucrări de reparații și igienizare.

Dezastrul de la toalete În băile pentru pacienți din cadrul Policlinicii Urziceni mi­zeria este greu de descris în cuvinte. Tavanul este căzut, ba­teriile chiuvetelor sunt ruginite, iar WC-urile... [citește_tot_articolul]

31 Iulie 2019, 15:20 (4746 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Transport public de nivel european cu autobuze închiriate

Promisiuni administrative la Slobozia

Transport public de nivel european cu autobuze închiriate

Administrația locală promite că, începând cu 1 august 2019, slobozenii vor circula «în condiții europene» cu noile autobuze închiriate de Primăria Slobozia. «Bag mașina în garaj și merg cu autobuzul!» a declarat public primarul Adrian Mocioniu. Reamintim că administrația locală a declanșat procedurile legale pentru închirierea a 5 autobuze pentru Serviciul de Transport Public Local. Conform datelor oficiale, costurile pentru asigurarea celor două trasee din oraș se ridică la aproximativ 200000 de lei lunar.

Iadul Nick Touring
La Slobozia, autobuzele firmei Nick Touring cu care... [citește_tot_articolul]

31 Iulie 2019, 10:55 (7859 vizualizări - 5 comentarii)

EVENIMENT

contraeditorial

despre privați și despre bugetari

La unul dintre ghișeele Primăriei, funcționarul te sfidează de la înălțimea unui sa­lariu de 3000 de lei. E puțin și îi creează frustrări. Primarul câștigă de 5 ori banii ăștia și nu face nimic... La Fisc, nici dacă ești pe moarte nu scapi neumilit. Iar salariul de 6000 de lei la prima strigare nu include politețea. Unde mai pui că trebuie și să plătești... Știi tu de ce, nu trebuie să-ți mai spună! Dacă te-a prins un Garcea pe șosea, ești victimă sigură. Pentru 8000 de lei, cât are salariu, e obligatoriu să fii amendat. Mai ales dacă mașina e «pe firmă». Și mai sunt și ceilalți! Șefi de instituții cu salarii de la 10000 de lei în sus, administratori publici care câștigă într-o lună cât alții... [citește_tot_articolul]

30 Iulie 2019, 15:25 (6864 vizualizări - 23 comentarii)

Click aici

SPORT

Atacanții au ieșit la rampă

Fotbal, Liga a III-a, Ozana Cetate Târgu Neamț-Unirea Slobozia 1-5

Atacanții au ieșit la rampă

Unirea Slobozia este cantonată de la mijlocul săptămânii trecute la Piatra Neamț. Duminică, 28 iulie a.c., elevii lui Enache Costea au făcut deplasarea la Târgu Neamț pentru disputa amicală în compania celor de la Ozana Cetate. Echipa din Târgu Neamț va activa în sezonul viitor tot în Liga a III-a, dar în mod sigur va face parte din altă serie. În această confruntare au ieșit în evidență atacanții Adrian Moldovan și Alexandru Moise, recent transferați de conducerea Unirii. Aceștia au arătat în acest meci că galben-albaștrii se pot baza în ofensivă pe aportul lor, chiar dacă, pe lângă golurile marcate, și-au permis să irosească ocazii importante.

O mână de goluri... [citește_tot_articolul]

30 Iulie 2019, 14:50 (4604 vizualizări - 6 comentarii)

Click aici

SPORT

Impact amical cu Liga Florilor

Handbal, Liga Națională, HCM Slobozia

Impact amical cu Liga Florilor

HCM Slobozia a intrat la joc la sfârșitul săptămânii precedente. Primele două meciuri amicale ale verii s-au desfășurat la Brașov, în compania Coronei din localitate. Aceasta a terminat sezonul precedent în afara Cupelor Europene și tocmai de aceea își pro­pune mai mult sezonul acesta. Prin urmare, antrenorului Ion Crăciun, trecut prin Slobozia în urmă cu 3 ani ca o efemeridă, i s-au adus întăriri serioase. Cele două confruntări disputate vineri, 26 iulie a.c., și sâmbătă, 27 iulie a.c., au fost tranșate categoric de echipa de sub Tâmpa, aspect la care ne așteptam având în vedere că antrenorul Gheorghe Covaciu este încă în perioada căutărilor. Concret, Corona s-a impus cu 32-22 în primul joc și... [citește_tot_articolul]

30 Iulie 2019, 14:05 (3072 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

autodenunț

autodenunț

Publicăm azi o poză realizată la Galați, în fața Spitalului Județean «Sfântul Andrei». Banner-ul din fotografie informează trecătorii că, asemeni celui de la Slobozia, și această unitate medicală a accesat fonduri europene pentru extinderea și reabilitarea clădirii, pentru echipamente medicale, apartamente pentru medici, etc. Spre deosebire de cele locale însă, banner-ul gălățean informează și cui se dato­rează toate aceste realizări potențiale ale administrației. Lui Costel Fotea, președintele Consiliului Județean Galați, omul fără de care toate aceste proiecte nu ar fi existat! Pe cale de consecință, ne cerem public scuze președintelui Victor Moraru. În cazul lui, cultul perso­nalității are... [citește_tot_articolul]

30 Iulie 2019, 13:40 (6610 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

SPORT

«Vreau să bucur publicul slobozean prin evoluțiile mele!»

Handbal, HCM Slobozia, Alexandra Banciu

«Vreau să bucur publicul slobozean prin evoluțiile mele!»

Bucureșteancă get-beget, Alexandra Banciu este din acest sezon coordonatoarea HCM Slobozia. Are 21 ani împliniți pe 20 martie, măsoară 1,81 metri și, ca să fim lămuriți de la bun început, nu este rudă cu Radu Banciu. «Chiar dacă la Buzău, într-o anumită conjunctură, am fost distribuită pe postul de extremă stânga, cel mai bun randament îl dau în linia de 9 metri și în special pe postul de conducător de joc!» punctează Alexandra. A început handbalul la vârsta de 10 ani la Școala Sportivă nr. 2 din București. A intrat în sală datorită mamei sale care, la rândul ei, a jucat handbal mai bine de 10 ani. Dacă pe mamă ale vieții valuri au îndepărtat-o de terenul dintre semicercuri, Alexandra Banciu dă... [citește_tot_articolul]

30 Iulie 2019, 11:50 (7452 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Alcoolul, cel mai mare viciu al ialomițenilor

Alcoolul, cel mai mare viciu al ialomițenilor

O campanie realizată de Direcția de Sănătate Publică Ialomița, sub coordonarea Ministerului Sănătății, scoate în evidență faptul că ialomițenii sunt mari amatori de alcool. În cadrul respectivei campanii s-a avut în vedere evaluarea consumului de alcool în rândul populației din județ.

Peste 300 de ialomițeni chestionați
Ministerul Sănătății a declarat luna iunie Luna Națională de Prevenire a Consumului de Alcool. Astfel, în toată această perioadă de timp, a fost demarată prima campanie națională de evaluare a consumului de alcool în rândul populației. Datele Ministerului Sănătății... [citește_tot_articolul]

30 Iulie 2019, 11:05 (3547 vizualizări - 7 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița, mai «bogată» cu 5000 mașini second-hand

În decursul unui an

Ialomița, mai «bogată» cu 5000 mașini second-hand

Datele oferite de Direcția Regim Permise de Conducere și Înmatriculare a Vehiculelor evidențiază faptul că, la nivelul județului Ialomița, peste 5000 de autoturisme au fost înmatriculate de la începutul anului. Numai în luna iunie 2019 au fost înmatriculate 851 mașini, marca pe care o preferă cei mai mulți ialomițeni fiind Volkswagen. Astfel, raportat la nivelul demografic, un slobozean are cel puțin două mașini.

Mașini de mâna a doua Reprezentanții Administrației Fondului pentru Mediu susțin faptul că în primele 5 luni ale acestui an, doar 168 de persoane fizice și juridice din județ... [citește_tot_articolul]

29 Iulie 2019, 18:05 (2802 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

DADP modernizează Slobozia cu pași de melc

La pomul lăudat...

DADP modernizează Slobozia cu pași de melc

La preluarea funcției, directorul Direcției de Administrare a Domeniului Public Slobozia promitea modernizarea municipiului reședință de județ după model european. Acum, în pragul lunii august, străzile orașului arată ca după bombardament, lucrările de întreținere se desfășoară cu încetinitorul, proiectele de modernizare au stagnat, iar asfaltarea străzilor din Car­tierul Slobozia Nouă încă nu a început...

Căldură mare, monșer! E vineri, aproape de prânz, pe strada Unirii în Cartierul Slobozia Nouă. Un buldoexcavator aduce borduri uriașe, de tip Videanu. Vreo 4-5 muncitori, fără echipament... [citește_tot_articolul]

29 Iulie 2019, 13:50 (3116 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

În Ialomița există un singur medic la 1000 de locuitori!

Curtea de Conturi confirmă

În Ialomița există un singur medic la 1000 de locuitori!

Un raport al Curții de Conturi a României confirmă încă o dată criza de medici cu care se confruntă Ialomița. Calculele arată că în județul nostru există un singur medic la 1000 de locuitori! Auditorii instituției au ajuns la această concluzie în urma unui control tematic ce a vizat gradul de ocupare al spitalelor cu medici specialiști.

Ialomița are nevoie de medici În Ialomița există 4 spitale, cel mai mare dintre ele fiind Spitalul Județean de Urgență Slobozia. Unitatea medicală are în prezent 29 de medici, fiindu-i necesar încă 20 pentru a funcționa corespunzător. De asemenea, Spitalul... [citește_tot_articolul]

29 Iulie 2019, 10:50 (4312 vizualizări - 8 comentarii)

EVENIMENT

Folkistul Mache de la Slobozia

Folkistul Mache de la Slobozia

Marius Matache a concertat săptă­mâna trecută acasă, la Slobozia. Are 42 de ani, este doctor în Chimie și cantautor... de muzică folk. S-a bucurat ca un copil la concert, și-a revăzut prietenii și ne-a mărturisit că nu dă doi bani pe proverbul ăla care spune că «nimeni nu e profet în țara lui...». Pentru că el nu vrea să fie profet, vrea doar să cânte pentru prieteni.

În lumea lui Mache În lumea lui, Mache e o ve­detă. Și încă una cu greutate care susține concerte, are contracte, dă interviuri, emite verdicte despre muzica folk, o populari­zează... Acasă, la Slobozia, pe Mache îl cunosc... [citește_tot_articolul]

28 Iulie 2019, 14:55 (3801 vizualizări - 2 comentarii)

EVENIMENT

Proiecte noi și vechi la standarde europene

Se întâmplă la Bucu

Proiecte noi și vechi la standarde europene

«Ce se strică, se repară!». Acesta este sloganul pe care l-a urmat primarul comunei Bucu de-a lungul mandatului său. Deși comuna pe care o administrează atinge standardele europene, edilul vrea mai mult. Proiectul «Amenajare trotuare în comuna Bucu» este aproape finalizat, iar consătenii se pot bucura de ploaie fără grija noroiului de pe pantofi...

Omul sfințește locul După aproape 3 mandate de când se află la conducerea comunei Bucu, primarul Ion Drăgușin și-a atins obiectivele propuse în vremea campaniilor sale electorale. Unul dintre primele proiecte, finalizate încă din... [citește_tot_articolul]

28 Iulie 2019, 11:40 (9421 vizualizări - 11 comentarii)

EVENIMENT

Internet Wi-Fi în patru zone ale orașului

E și Primăria Slobozia bună la ceva!

Internet Wi-Fi în patru zone ale orașului

În urmă cu un an, așa cum a promis în campania electorală, primarul Adrian Mocioniu a dat în funcțiune internet gratuit în 4 zone ale orașului. Între timp, pro­blemele cu Wi-Fi-ul au fost remediate, iar la momentul actual cei 10 mii de lei pe an plătiți de slobozeni pentru internet sunt folosiți până la ultimul ban.

A picat netu’ Proiectul Wi-Fi Public este unul de succes, afirmă slobo­zenii. La un an distanță de la implementarea sa, internetul public funcționează perfect. Locațiile Wi-Fi-ului public se află în 4 zone ale municipiului: Zona «Taboo», Zona Centrului Cultural «Ionel Perlea... [citește_tot_articolul]

27 Iulie 2019, 15:40 (4241 vizualizări - 2 comentarii)

EVENIMENT

Primăria Țăndărei modernizează străzile cu bani de împrumut

Credit de 5,8 milioane de lei

Primăria Țăndărei modernizează străzile cu bani de împrumut

Administrația locală din Țăndărei promovează un proiect prin care intenționează să acceseze un credit de 5,8 milioane de lei. Fondurile vor fi utilizate pentru moderni­zarea a 6 străzi din oraș. «Este singura noastră șansă pentru a reabilita aceste străzi. Sperăm ca Opoziția să îl accepte și să nu-l respingă...» a declarat Nicoleta Toma, primarul orașului Țăndărei.

Investiții în infrastructură
În ultimii 2 ani, administrația locală din Țăndărei a făcut eforturi pentru reabilitarea întregii infrastructuri de drumuri a orașului. Pentru cele mai lungi 6 străzi ale localității, autoritățile... [citește_tot_articolul]

27 Iulie 2019, 12:10 (6934 vizualizări - 9 comentarii)

Vineri 26 Iun 2026
279 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

AJOFM Ialomița: Șomajul, în creștere ușoară

La sfîrșitul lunii noiembrie 2016, în evidențele  Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița se aflau înregistrați 6904 șomeri, din care 1216 șomeri indemnizați, respectiv 5688 șomeri ...[citește_toată_știrea]

14 Decembrie 2016, 12:10
(5743 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Sărbătoarea Colindului «Sub zare de soare»

Consiliul Județean Ialomița, Centrul Județean pentru Conservarea și Promovarea Culturii Tradiționale Ialomița, Consiliul Local Slobozia și Direcția Municipală pentru Cultură, Sport și Tineret Slobozia organizează ...[citește_toată_știrea]

13 Decembrie 2016, 18:10
(6853 vizualizări - 0 comentarii)


Schimbare de comandă la ISU Ialomița

Joi, 15 decembrie 2016, începînd cu orele 11,00, se va desfășura ceremonialul militar de predare-primire a comenzii Inspectoratului pentru Situații de Urgență «Barbu Catargiu» al județului Ialomița. Evenimentul ...[citește_toată_știrea]

13 Decembrie 2016, 14:15
(5434 vizualizări - 3 comentarii)


Episcopia Sloboziei și Călărașilor: Concert «Hristos se naște, slăviți-L!»

Luni, 19 decembrie 2016, începînd cu orele 17,00, cu binecuvîntarea și în prezența Preasfințitului Vincențiu, episcopul Sloboziei și Călărașilor, la Catedrala «Înălțarea Domnului» din Slobozia va avea loc ...[citește_toată_știrea]

13 Decembrie 2016, 12:05
(6815 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Întreruperi programate de energie electrică

Printr-un comunicat de presă, ENEL Distribuție Dobrogea anunță că luni, 12 decembrie 2016, energia electrică va fi întreruptă total în localitatea Reviga, între orele 8,00-15,30. De asemenea, tot luni, ...[citește_toată_știrea]

11 Decembrie 2016, 11:35
(4029 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Hoț din magazine, reținut

Un tînăr de 18 ani s-a ales cu un dosar penal, acesta fiind autorul unui furt de produse dintr-un magazin de pe raza municipiului Slobozia. Cel care a sesizat polițiștii a fost angajatul respectivei societăți ...[citește_toată_știrea]

9 Decembrie 2016, 16:50
(3434 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Alegeri parlamentare, supravegheate de polițiști

Inspectoratul de Poliție al Județului Ialomița informează cu privire la faptul că scrutinul electoral, desfășurat duminică, 11 decembrie 2016, va fi supravegheat de polițiști. 400 de oameni ai legii vor ...[citește_toată_știrea]

9 Decembrie 2016, 16:25
(4867 vizualizări - 0 comentarii)


Poliția Rutieră Ialomița: Amenzi de peste 23000 de lei pentru șoferii imprudenți

Acțiunile polițiștilor ialomițeni din cadrul Serviciului Poliției Rutiere Ialomița s-au lăsat cu amenzi pentru șoferii certați cu regulile de circulație. Astfel, oamenii legii au aplicat sancțiuni contravenționale ...[citește_toată_știrea]

9 Decembrie 2016, 16:10
(5989 vizualizări - 0 comentarii)


DSVSA Ialomița: Produse alimentare, depozitate în spații neconforme

Direcția Sanitară Veterinară și Pentru Siguranța Alimentelor Ialomița a demarat o amplă acțiune de verificare a societăților comerciale de vînzare cu amănuntul și unităților de procesare și comercializare ...[citește_toată_știrea]

9 Decembrie 2016, 12:25
(4042 vizualizări - 0 comentarii)


Incendiu la Bărbulești

Locuința unui cetățean din localitatea Bărbulești a fost cuprinsă de flăcări în dimineața zilei de miercuri, 7 decembrie 2016, în jurul orelor 9,30, după ce lemnele depozitate în imediata apropiere a unei ...[citește_toată_știrea]

8 Decembrie 2016, 10:10
(4529 vizualizări - 0 comentarii)


anunț

Firmă de transport
cu acționariat german

angajează șoferi profesioniști,
categoria C+E
-posesor atestat profesional
și cartelă tahograf
-experiență minim 2 ani,
pentru Comunitate
-plata la zi
Relații la telefon 0729/272.272

8 Decembrie 2016, 09:10


Crimă în comuna Albești

Procurorii Parchetului de pe lîngă Tribunalul Ialomița au dispus, prin ordonanță, reținerea pentru 24 de ore a numitului Marius Bucur, domiciliat în comuna Albești. Acesta și-a lovit cu pumnii și picioarele ...[citește_toată_știrea]

29 Noiembrie 2016, 17:30
(7116 vizualizări - 1 comentariu)


AJOFM Ialomița: Locuri de muncă în Spania

Agenția Județeană pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița, prin serviciul de ocupare EURES România, anunță vacantarea a 800 locuri de muncă în Spania, pentru muncă sezonieră în agricultură (recoltarea ...[citește_toată_știrea]

29 Noiembrie 2016, 15:15
(7149 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Accident grav, un mort și patru răniți!

Luni, 28 noiembrie 2016, în jurul orei 10,30, două autoturisme care se deplasau pe E85, între localitățile Glodeanu Sărat și Ciocîrlia, au fost implicate într-un accident rutier. În urma evenimentului, ...[citește_toată_știrea]

28 Noiembrie 2016, 20:40
(2413 vizualizări - 0 comentarii)


Întreruperi programate în alimentarea cu energie electrică

Enel Distribuție anunță consumatorii cu privire la întreruperile programate în alimentarea cu energie electrică, survenite din cauza lucrărilor planificate de reabilitare și modernizare a rețelei. Astfel ...[citește_toată_știrea]

28 Noiembrie 2016, 11:10
(3552 vizualizări - 0 comentarii)


Mașină răsturnată, lîngă Movilița

Accident rutier pe DN2A, în zona localității Movilița. Un bărbat, de 37 de ani, și un tînăr, de 19 ani, au ajuns la spital după ce mașina în care se aflau s-a răsturnat. Din primele informații, șoferul ...[citește_toată_știrea]

28 Noiembrie 2016, 11:05
(4649 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: «Alege să fii corect!»

Polițiștii ialomițeni, alături de alți reprezentanți din cadrul structurilor din teritoriu ale Ministerului Afacerilor Interne, au demarat vineri, 25 noiembrie 2016, campania «Alege să fii corect!». Campania ...[citește_toată_știrea]

28 Noiembrie 2016, 10:55
(4718 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Comerț ilicit cu parfumuri

Doi bărbați de 36 și 29 de ani, din comuna Bărbulești, au fost surprinși de jandarmii din Slobozia în timp ce încercau să vîndă pe străzile municipiului parfumuri contrafăcute. Produsele erau ambalate și ...[citește_toată_știrea]

28 Noiembrie 2016, 10:45
(3653 vizualizări - 0 comentarii)


Iazu: Rănit într-un accident de circulație

Un șofer, de 63 de ani, din Teleorman, a fost rănit într-un accident rutier petrecut în zona localității ialomițene Iazu. Datele polițiștilor arată faptul că mașina bărbatului a fost lovită de un conducător ...[citește_toată_știrea]

28 Noiembrie 2016, 10:35
(5414 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Iazu accident


Țăndărei, Fetești: Dosare penale la 16 ani

Trei tineri, în vîrstă de 16 ani, din Țăndărei și Fetești, s-au ales cu dosare penale pentru comiterea infracțiunii de furt. Aceștia au fost surprinși de angajații unor magazine de pe raza celor două orașe ...[citește_toată_știrea]

28 Noiembrie 2016, 10:25
(7894 vizualizări - 0 comentarii)


DSVSA Ialomița: Informare pentru proprietarii de porcine

Direcția Sanitară Veterinară și Pentru Siguranța Alimentelor Ialomița informează proprietarii de porcine cu privire la modalitatea prin care se pot comercializa aceste animale, în următoarea perioadă de ...[citește_toată_știrea]

28 Noiembrie 2016, 10:15
(5418 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: 30 de zile pentru depunerea declarațiilor pentru veniturile obținute din închirieri

Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița informează contribuabilii care obțin venituri din închirierea bunurilor, aflate în patrimoniul personal, că au la dispoziție 30 de zile pentru a depune ...[citește_toată_știrea]

28 Noiembrie 2016, 10:10
(7058 vizualizări - 0 comentarii)


Protopopiatul Urziceni: «Donează sînge, salvează o viață!»

Reprezentanții Protopopiatului Urziceni au continuat acțiunile în cadrul campaniei «Donează sînge, salvează o viață!», inițiată de Patriarhia Română. O echipă medicală a Centrului de Transfuzii Sanguine ...[citește_toată_știrea]

28 Noiembrie 2016, 10:05
(6204 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Șofer de microbuz, prins beat la volan

În urma unei acțiuni cu scop preventiv, demarată la nivel național de Direcția Rutieră din cadrul Inspectoratului General al Poliției Române, polițiștii au depistat în trafic, la Slobozia, un șofer de microbuz ...[citește_toată_știrea]

25 Noiembrie 2016, 16:30
(3870 vizualizări - 0 comentarii)


Razie la Urziceni

Pentru creșterea gradului de siguranță în comunitate și descurajarea comportamentelor de tip infracțional, vineri, 18 noiembrie a.c., polițiștii din cadrul Poliției Municipiului Urziceni au organizat și ...[citește_toată_știrea]

21 Noiembrie 2016, 18:30
(3964 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Urziceni razie


Ialomița: Beți și fără permise, la volan

Șase bărbați, cu vîrste cuprinse între 23 și 53 de ani, au fost depistați de polițiștii rutieri în timp ce conduceau autovehicule pe drumurile publice, deși anterior au consumat băuturi alcoolice. Șoferii ...[citește_toată_știrea]

21 Noiembrie 2016, 18:25
(4274 vizualizări - 0 comentarii)


Ciocîrlia: Pieton băut, acroșat de o mașină

Sîmbătă, 19 noiembrie a.c., în jurul orei 17,30, Poliția a fost sesizată cu privire la faptul că pe DN2, lîngă localitatea Ciocîrlia, s-a produs un accident rutier soldat cu rănirea unei persoane. Din cercetările ...[citește_toată_știrea]

21 Noiembrie 2016, 18:15
(6127 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: 367 locuri de muncă vacante

Potrivit datelor statistice ale Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița, la nivelul județului, luni, 21 noiembrie 2016, sînt disponibile 367 locuri de muncă. Cele mai multe posturi sînt ...[citește_toată_știrea]

21 Noiembrie 2016, 12:35
(5628 vizualizări - 0 comentarii)


Înghițiți de apele Dunării, căutați de scafandri

Două echipe de scafandri din București și Constanța au demarat operațiunile de căutare a doi bărbați, înghițiți de apele Dunării, la Giurgeni. Potrivit informațiilor, cei doi se aflau într-o barcă, alături ...[citește_toată_știrea]

20 Noiembrie 2016, 22:28
(5622 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: Modificări legislative pentru șomeri și angajatori

Potrivit unui comunicat al AJOFM Ialomița, șomerii înregistrați la agențiile pentru ocuparea forței de muncă care nu beneficiază de indemnizație de șomaj, în situația în care se angajează cu normă întreagă ...[citește_toată_știrea]

17 Noiembrie 2016, 18:45
(4748 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Corcodel de la DUMITRESTI în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia casă Slobozia Nouă în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 închiriere apartament 3 camere Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 om de rand în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! laurentiu în «Beach Party» săptămânal pe Plaja Zorilor Răduță Aurelian-Constantin în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia @ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final soluția e simplă în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Fa Marileno în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Maria în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Nelu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Vasile în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Ionut în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Mihai în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Urbanistul în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Vasile în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! spațiu comercial Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 spațiu comercial Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...