Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Construcția blocului ANL pentru medici bate pasul pe loc

La Slobozia

Construcția blocului ANL pentru medici bate pasul pe loc

Construcția blocului ANL promis de autoritățile locale medicilor care doresc să lucreze la Spitalul Slobozia bate pasul pe loc. Deși muncitorii n-au mai fost văzuți pe șantier de câteva săptămâni, reprezentanții Agenției Naționale pentru Locuințe au dat asigurări că proiectul se va finaliza la sfârșitul lunii august 2019.

Situație incertă Început în 2017, blocul ANL pentru medici de la Slobozia ar fi trebuit să fie gata în vara anului trecut. La un an distanță de la data la care ar fi trebuit inaugurat, la această construcție încă se mai lucrează. «O zi da, una nu... Eu n-am mai văzut... [citește_tot_articolul]

1 August 2019, 11:10 (3791 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

Primăria Urziceni cheltuie 220 mii de lei pentru băile murdare ale Policlinicii

Primăria Urziceni cheltuie 220 mii de lei pentru băile murdare ale Policlinicii

Situație revoltătoare la Policlinica Urziceni. Toaletele din cadrul unității medicale destinate pacienților, 15 la număr, sunt mizerabile! Potrivit reprezentanților Primăriei Urziceni, ultima renovare a băilor a fost făcută în urmă cu aproximativ 2 ani... Potrivit declarațiilor edilului Constantin Sava, admi­nistrația locală va aloca 220 mii de lei pentru noi lucrări de reparații și igienizare.

Dezastrul de la toalete În băile pentru pacienți din cadrul Policlinicii Urziceni mi­zeria este greu de descris în cuvinte. Tavanul este căzut, ba­teriile chiuvetelor sunt ruginite, iar WC-urile... [citește_tot_articolul]

31 Iulie 2019, 15:20 (4742 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Transport public de nivel european cu autobuze închiriate

Promisiuni administrative la Slobozia

Transport public de nivel european cu autobuze închiriate

Administrația locală promite că, începând cu 1 august 2019, slobozenii vor circula «în condiții europene» cu noile autobuze închiriate de Primăria Slobozia. «Bag mașina în garaj și merg cu autobuzul!» a declarat public primarul Adrian Mocioniu. Reamintim că administrația locală a declanșat procedurile legale pentru închirierea a 5 autobuze pentru Serviciul de Transport Public Local. Conform datelor oficiale, costurile pentru asigurarea celor două trasee din oraș se ridică la aproximativ 200000 de lei lunar.

Iadul Nick Touring
La Slobozia, autobuzele firmei Nick Touring cu care... [citește_tot_articolul]

31 Iulie 2019, 10:55 (7859 vizualizări - 5 comentarii)

EVENIMENT

contraeditorial

despre privați și despre bugetari

La unul dintre ghișeele Primăriei, funcționarul te sfidează de la înălțimea unui sa­lariu de 3000 de lei. E puțin și îi creează frustrări. Primarul câștigă de 5 ori banii ăștia și nu face nimic... La Fisc, nici dacă ești pe moarte nu scapi neumilit. Iar salariul de 6000 de lei la prima strigare nu include politețea. Unde mai pui că trebuie și să plătești... Știi tu de ce, nu trebuie să-ți mai spună! Dacă te-a prins un Garcea pe șosea, ești victimă sigură. Pentru 8000 de lei, cât are salariu, e obligatoriu să fii amendat. Mai ales dacă mașina e «pe firmă». Și mai sunt și ceilalți! Șefi de instituții cu salarii de la 10000 de lei în sus, administratori publici care câștigă într-o lună cât alții... [citește_tot_articolul]

30 Iulie 2019, 15:25 (6862 vizualizări - 23 comentarii)

Click aici

SPORT

Atacanții au ieșit la rampă

Fotbal, Liga a III-a, Ozana Cetate Târgu Neamț-Unirea Slobozia 1-5

Atacanții au ieșit la rampă

Unirea Slobozia este cantonată de la mijlocul săptămânii trecute la Piatra Neamț. Duminică, 28 iulie a.c., elevii lui Enache Costea au făcut deplasarea la Târgu Neamț pentru disputa amicală în compania celor de la Ozana Cetate. Echipa din Târgu Neamț va activa în sezonul viitor tot în Liga a III-a, dar în mod sigur va face parte din altă serie. În această confruntare au ieșit în evidență atacanții Adrian Moldovan și Alexandru Moise, recent transferați de conducerea Unirii. Aceștia au arătat în acest meci că galben-albaștrii se pot baza în ofensivă pe aportul lor, chiar dacă, pe lângă golurile marcate, și-au permis să irosească ocazii importante.

O mână de goluri... [citește_tot_articolul]

30 Iulie 2019, 14:50 (4604 vizualizări - 6 comentarii)

Click aici

SPORT

Impact amical cu Liga Florilor

Handbal, Liga Națională, HCM Slobozia

Impact amical cu Liga Florilor

HCM Slobozia a intrat la joc la sfârșitul săptămânii precedente. Primele două meciuri amicale ale verii s-au desfășurat la Brașov, în compania Coronei din localitate. Aceasta a terminat sezonul precedent în afara Cupelor Europene și tocmai de aceea își pro­pune mai mult sezonul acesta. Prin urmare, antrenorului Ion Crăciun, trecut prin Slobozia în urmă cu 3 ani ca o efemeridă, i s-au adus întăriri serioase. Cele două confruntări disputate vineri, 26 iulie a.c., și sâmbătă, 27 iulie a.c., au fost tranșate categoric de echipa de sub Tâmpa, aspect la care ne așteptam având în vedere că antrenorul Gheorghe Covaciu este încă în perioada căutărilor. Concret, Corona s-a impus cu 32-22 în primul joc și... [citește_tot_articolul]

30 Iulie 2019, 14:05 (3072 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

autodenunț

autodenunț

Publicăm azi o poză realizată la Galați, în fața Spitalului Județean «Sfântul Andrei». Banner-ul din fotografie informează trecătorii că, asemeni celui de la Slobozia, și această unitate medicală a accesat fonduri europene pentru extinderea și reabilitarea clădirii, pentru echipamente medicale, apartamente pentru medici, etc. Spre deosebire de cele locale însă, banner-ul gălățean informează și cui se dato­rează toate aceste realizări potențiale ale administrației. Lui Costel Fotea, președintele Consiliului Județean Galați, omul fără de care toate aceste proiecte nu ar fi existat! Pe cale de consecință, ne cerem public scuze președintelui Victor Moraru. În cazul lui, cultul perso­nalității are... [citește_tot_articolul]

30 Iulie 2019, 13:40 (6608 vizualizări - 1 comentariu)

SPORT

«Vreau să bucur publicul slobozean prin evoluțiile mele!»

Handbal, HCM Slobozia, Alexandra Banciu

«Vreau să bucur publicul slobozean prin evoluțiile mele!»

Bucureșteancă get-beget, Alexandra Banciu este din acest sezon coordonatoarea HCM Slobozia. Are 21 ani împliniți pe 20 martie, măsoară 1,81 metri și, ca să fim lămuriți de la bun început, nu este rudă cu Radu Banciu. «Chiar dacă la Buzău, într-o anumită conjunctură, am fost distribuită pe postul de extremă stânga, cel mai bun randament îl dau în linia de 9 metri și în special pe postul de conducător de joc!» punctează Alexandra. A început handbalul la vârsta de 10 ani la Școala Sportivă nr. 2 din București. A intrat în sală datorită mamei sale care, la rândul ei, a jucat handbal mai bine de 10 ani. Dacă pe mamă ale vieții valuri au îndepărtat-o de terenul dintre semicercuri, Alexandra Banciu dă... [citește_tot_articolul]

30 Iulie 2019, 11:50 (7452 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Alcoolul, cel mai mare viciu al ialomițenilor

Alcoolul, cel mai mare viciu al ialomițenilor

O campanie realizată de Direcția de Sănătate Publică Ialomița, sub coordonarea Ministerului Sănătății, scoate în evidență faptul că ialomițenii sunt mari amatori de alcool. În cadrul respectivei campanii s-a avut în vedere evaluarea consumului de alcool în rândul populației din județ.

Peste 300 de ialomițeni chestionați
Ministerul Sănătății a declarat luna iunie Luna Națională de Prevenire a Consumului de Alcool. Astfel, în toată această perioadă de timp, a fost demarată prima campanie națională de evaluare a consumului de alcool în rândul populației. Datele Ministerului Sănătății... [citește_tot_articolul]

30 Iulie 2019, 11:05 (3546 vizualizări - 7 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița, mai «bogată» cu 5000 mașini second-hand

În decursul unui an

Ialomița, mai «bogată» cu 5000 mașini second-hand

Datele oferite de Direcția Regim Permise de Conducere și Înmatriculare a Vehiculelor evidențiază faptul că, la nivelul județului Ialomița, peste 5000 de autoturisme au fost înmatriculate de la începutul anului. Numai în luna iunie 2019 au fost înmatriculate 851 mașini, marca pe care o preferă cei mai mulți ialomițeni fiind Volkswagen. Astfel, raportat la nivelul demografic, un slobozean are cel puțin două mașini.

Mașini de mâna a doua Reprezentanții Administrației Fondului pentru Mediu susțin faptul că în primele 5 luni ale acestui an, doar 168 de persoane fizice și juridice din județ... [citește_tot_articolul]

29 Iulie 2019, 18:05 (2802 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

DADP modernizează Slobozia cu pași de melc

La pomul lăudat...

DADP modernizează Slobozia cu pași de melc

La preluarea funcției, directorul Direcției de Administrare a Domeniului Public Slobozia promitea modernizarea municipiului reședință de județ după model european. Acum, în pragul lunii august, străzile orașului arată ca după bombardament, lucrările de întreținere se desfășoară cu încetinitorul, proiectele de modernizare au stagnat, iar asfaltarea străzilor din Car­tierul Slobozia Nouă încă nu a început...

Căldură mare, monșer! E vineri, aproape de prânz, pe strada Unirii în Cartierul Slobozia Nouă. Un buldoexcavator aduce borduri uriașe, de tip Videanu. Vreo 4-5 muncitori, fără echipament... [citește_tot_articolul]

29 Iulie 2019, 13:50 (3115 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

În Ialomița există un singur medic la 1000 de locuitori!

Curtea de Conturi confirmă

În Ialomița există un singur medic la 1000 de locuitori!

Un raport al Curții de Conturi a României confirmă încă o dată criza de medici cu care se confruntă Ialomița. Calculele arată că în județul nostru există un singur medic la 1000 de locuitori! Auditorii instituției au ajuns la această concluzie în urma unui control tematic ce a vizat gradul de ocupare al spitalelor cu medici specialiști.

Ialomița are nevoie de medici În Ialomița există 4 spitale, cel mai mare dintre ele fiind Spitalul Județean de Urgență Slobozia. Unitatea medicală are în prezent 29 de medici, fiindu-i necesar încă 20 pentru a funcționa corespunzător. De asemenea, Spitalul... [citește_tot_articolul]

29 Iulie 2019, 10:50 (4312 vizualizări - 8 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Folkistul Mache de la Slobozia

Folkistul Mache de la Slobozia

Marius Matache a concertat săptă­mâna trecută acasă, la Slobozia. Are 42 de ani, este doctor în Chimie și cantautor... de muzică folk. S-a bucurat ca un copil la concert, și-a revăzut prietenii și ne-a mărturisit că nu dă doi bani pe proverbul ăla care spune că «nimeni nu e profet în țara lui...». Pentru că el nu vrea să fie profet, vrea doar să cânte pentru prieteni.

În lumea lui Mache În lumea lui, Mache e o ve­detă. Și încă una cu greutate care susține concerte, are contracte, dă interviuri, emite verdicte despre muzica folk, o populari­zează... Acasă, la Slobozia, pe Mache îl cunosc... [citește_tot_articolul]

28 Iulie 2019, 14:55 (3801 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Proiecte noi și vechi la standarde europene

Se întâmplă la Bucu

Proiecte noi și vechi la standarde europene

«Ce se strică, se repară!». Acesta este sloganul pe care l-a urmat primarul comunei Bucu de-a lungul mandatului său. Deși comuna pe care o administrează atinge standardele europene, edilul vrea mai mult. Proiectul «Amenajare trotuare în comuna Bucu» este aproape finalizat, iar consătenii se pot bucura de ploaie fără grija noroiului de pe pantofi...

Omul sfințește locul După aproape 3 mandate de când se află la conducerea comunei Bucu, primarul Ion Drăgușin și-a atins obiectivele propuse în vremea campaniilor sale electorale. Unul dintre primele proiecte, finalizate încă din... [citește_tot_articolul]

28 Iulie 2019, 11:40 (9418 vizualizări - 11 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Internet Wi-Fi în patru zone ale orașului

E și Primăria Slobozia bună la ceva!

Internet Wi-Fi în patru zone ale orașului

În urmă cu un an, așa cum a promis în campania electorală, primarul Adrian Mocioniu a dat în funcțiune internet gratuit în 4 zone ale orașului. Între timp, pro­blemele cu Wi-Fi-ul au fost remediate, iar la momentul actual cei 10 mii de lei pe an plătiți de slobozeni pentru internet sunt folosiți până la ultimul ban.

A picat netu’ Proiectul Wi-Fi Public este unul de succes, afirmă slobo­zenii. La un an distanță de la implementarea sa, internetul public funcționează perfect. Locațiile Wi-Fi-ului public se află în 4 zone ale municipiului: Zona «Taboo», Zona Centrului Cultural «Ionel Perlea... [citește_tot_articolul]

27 Iulie 2019, 15:40 (4200 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Primăria Țăndărei modernizează străzile cu bani de împrumut

Credit de 5,8 milioane de lei

Primăria Țăndărei modernizează străzile cu bani de împrumut

Administrația locală din Țăndărei promovează un proiect prin care intenționează să acceseze un credit de 5,8 milioane de lei. Fondurile vor fi utilizate pentru moderni­zarea a 6 străzi din oraș. «Este singura noastră șansă pentru a reabilita aceste străzi. Sperăm ca Opoziția să îl accepte și să nu-l respingă...» a declarat Nicoleta Toma, primarul orașului Țăndărei.

Investiții în infrastructură
În ultimii 2 ani, administrația locală din Țăndărei a făcut eforturi pentru reabilitarea întregii infrastructuri de drumuri a orașului. Pentru cele mai lungi 6 străzi ale localității, autoritățile... [citește_tot_articolul]

27 Iulie 2019, 12:10 (6933 vizualizări - 9 comentarii)

EVENIMENT

Focar de Pestă Porcină Africană confirmat la Gimbășani

Focar de Pestă Porcină Africană confirmat la Gimbășani

La două luni de la lichidarea tuturor focarelor de Pestă Porcină Africană de pe raza județului Ialomița, boala a reapărut în urmă cu o săptămână. Autoritățile au confirmat prezența virusului într-o gospodărie din localitatea Gimbășani. Proprietarul porcilor bolnavi a fost amendat pentru nerespectarea măsurilor de biosecuritate și nu va fi despăgubit de Guvern...

Măsuri de prevenție ignorate Conform oficialilor din cadrul Prefecturii Ialomița, crescătorul din Gimbășani a refuzat să declare autorităților că porcii lui sunt bolnavi. În momentul în care a sesizat primele semne ale infecției... [citește_tot_articolul]

26 Iulie 2019, 18:20 (3888 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Ministerul Educației a micșorat fondurile Clubului Sportiv Școlar Slobozia

Ministerul Educației a micșorat fondurile Clubului Sportiv Școlar Slobozia

Performanțe cu mâinile goale. Așa poate fi descrisă si­tuația Clubului Sportiv Școlar Slobozia (CSS). Ministerul Educației a decis să diminueze drastic fondurile destinate par­ticipării sportivilor la compe­tiții. De asemenea, anul acesta, reprezentanții instituției au primit mai puțini bani și pentru achiziția de echipamente sportive. Dincolo de lipsa fondurilor, CSS nu are o bază proprie pentru antrenamente.

Mai puțini bani pentru activități sportive
Clubul Sportiv Școlar Slobozia este singura instituție cu profil sportiv din Ialomița și, totodată, unitatea de învățământ care... [citește_tot_articolul]

26 Iulie 2019, 15:15 (6575 vizualizări - 9 comentarii)

EVENIMENT

Documentații pentru investiții potențiale de 21 milioane de euro

Afaceri cu Urban Scope SRL pe banii slobozenilor

Documentații pentru investiții potențiale de 21 milioane de euro

Firma Urban Scope, înființată în anul de grație 2016, și-a adjudecat trei sferturi din valoarea studiilor de fe­zabilitate și documentațiilor de avizare a lucrărilor de intervenții (DALI) realizate de Primăria Slobozia. Primarul Adrian Mocioniu susține că nu poate influența în niciun fel alegerea firmelor care asigură documentația pentru investiții cu fonduri europene. Paradoxal însă, niciuna dintre aceste investiții nu se materia­lizează. Perioada de valabilitate a studiilor de fezabilitate și DALI este de un an, după care acestea trebuie reactualizate.

10 dintr-o lovitură În mai ... [citește_tot_articolul]

26 Iulie 2019, 10:55 (5979 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

Profesorii din Ialomița cresc «hoțește» rezultatele la Evaluarea Națională și Bacalaureat

Profesorii din Ialomița cresc «hoțește» rezultatele la Evaluarea Națională și Bacalaureat

Pentru a crește procentele de promovare ale Examenelor Naționale, mulți profesori preferă să «lase» corigenți elevii mai slab pregătiți din clasele terminale. Oficialii Inspectoratului Școlar Județean Ialomița neagă evidența, dar cifrele îi contrazic. Peste 400 de elevi de clasa a VIII-a și a XII-a nu au susținut vara aceasta Evaluarea Națională sau Baca­laureatul, cei mai mulți dintre ei fiind «lăsați» corigenți.

Cifrele care nu mint Pentru fiecare școală gimnazială sau liceu din Ialomița rezultatele la Evaluarea Națională și Bacalaureat contează extrem de mult. Cu cât procentul de... [citește_tot_articolul]

25 Iulie 2019, 14:50 (9217 vizualizări - 16 comentarii)

Joi 25 Iun 2026
267 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Anunț angajare

SC TRACON SRL Slobozia angajează
inginer constructor
cu experiență în ofertare
Relații la telefon 0722/210.926

10 Iulie 2012, 14:07


Rîul Ialomița a mai luat o viață. Tînăr de 18 ani din Bărcănești, înecat!

Un tînăr de 18 ani, din localitatea Bărcănești, care a plecat la scăldat în rîul Ialomița în după-amiaza zilei de duminică, 8 iulie a.c., a sfîrșit înecat. Un echipaj de pompieri de la Secția Urziceni a ...[citește_toată_știrea]

9 Iulie 2012, 16:14
(14344 vizualizări - 1 comentariu)


Incendiu la o casă din Bărbulești

Duminică, 8 iulie a.c., în jurul orei 22,15, locuința unui cetățean din localitatea Bărbulești a fost cuprinsă de flăcări. Pompierii de la Secția Urziceni s-au deplasat la fața locului cu trei autospeciale ...[citește_toată_știrea]

9 Iulie 2012, 16:13
(8394 vizualizări - 1 comentariu)


Vlădeni: I-a luat foc Dacia

În urma unui scurtcircuit produs la instalația electrică, un autoturism Dacia a fost cuprins de flăcări pe raza localității Vlădeni. Evenimentul a fost sesizat prin 112 sîmbătă, 7 iulie a.c., în jurul orei ...[citește_toată_știrea]

9 Iulie 2012, 16:11
(10894 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Atenție! Din nou înșelăciuni la telefon!

În cursul zilei de vineri, 6 iulie a.c., o femeie de 42 ani, din Fetești, a sesizat Poliția despre faptul că a fost prejudiciată cu sume de bani după ce a dat curs solicitărilor unor persoane necunoscute ...[citește_toată_știrea]

9 Iulie 2012, 16:06
(10544 vizualizări - 1 comentariu)


IPJ Ialomița: 129 de minori, cercetați de polițiști

În primele șase luni ale anului 2012, 129 de minori au fost cercetați de polițiștii ialomițeni pentru comiterea de infracțiuni. Îmbucurător este faptul că numărul acestora este în scădere față de aceeași ...[citește_toată_știrea]

9 Iulie 2012, 15:58
(7536 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Capacele de canalizare, căutate de hoți

Sîmbătă, 7 iulie a.c., în jurul orei 23,45, Poliția Fetești a fost sesizată prin 112 de către un localnic despre faptul că, pe strada Cimitirului, persoane necunoscute încercau să sustragă două capace de ...[citește_toată_știrea]

9 Iulie 2012, 15:46
(8970 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: A făcut accident după ce fiica sa s-a speriat de o albină!

În dimineața zilei de vineri, 6 iulie a.c., în jurul orei 10,20, Poliția a fost sesizată prin 112 despre faptul că pe strada Călărași din municipiu s-a produs un accident de circulație soldat cu rănirea ...[citește_toată_știrea]

9 Iulie 2012, 15:35
(11362 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Fetești accident


Scînteia: A acroșat un biciclist beat

Un accident rutier s-a produs vineri, 6 iulie a.c., în jurul orei 22,00, în comuna Scînteia și s-a soldat cu rănirea unui biciclist. Din cercetări, polițiștii au stabilit că în timp ce un tînăr, de 23 ani ...[citește_toată_știrea]

9 Iulie 2012, 15:32
(15865 vizualizări - 11 comentarii)


Sinești: Beat la volan, s-a «înfipt» cu mașina în pom

Duminică, 8 iulie a.c., în jurul orei 7,00, pe DN 2, în afara localității Sinești, s-a produs un accident de circulație soldat cu rănirea ușoară a unei persoane. Astfel, în timp ce un bărbat de 46 ani, ...[citește_toată_știrea]

9 Iulie 2012, 15:29
(10790 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Sinești accident


Poliția Rutieră Ialomița: 24 de șoferi au rămas «pietoni»

În perioada 6-9 iulie a.c., polițiștii Serviciului Rutier au continuat acțiunile desfășurate pentru prevenirea evenimentelor rutiere, precum și pentru conștientizarea conducătorilor auto cu privire la riscurile ...[citește_toată_știrea]

9 Iulie 2012, 15:26
(8284 vizualizări - 0 comentarii)


DGFP Ialomița: Contribuții sociale de sănătate la veniturile din arendă

Direcția Generală a Finanțelor Publice Ialomița informează persoanele fizice care obțin venituri în regim de reținere la sursă a impozitului pe venit din activitățile agricole că datorează contribuții sociale ...[citește_toată_știrea]

9 Iulie 2012, 15:25
(18796 vizualizări - 1 comentariu)


ANUNȚ

Președintele Tribunalului Ialomița aduce la cunoștință publică că, în data de 08.07.2012, ora 2100, la sediul Tribunalului Ialomița, va avea loc tragerea la sorți în vederea stabilirii președintelui Biroului Electoral de Circumscripție Județeană nr. 23 Ialomița, ce va fi constituit pentru Referendumul Național din data de 29 iulie 2012 pentru demiterea Președintelui României. (Președintele Tribunalului Ialomița, judecător Traian Ionescu)

8 Iulie 2012, 14:18


Ialomița: 3 elevi, eliminați de la ultima probă scrisă a Bacalaureatului

Examenul de Bacalaureat s-a încheiat vineri, 6 iulie 2012, cu proba scrisă la alegere, dintre disciplinele Geografie, Biologie, Psihologie sau Filosofie. Pentru că au copiat, 3 elevi au fost dați afară ...[citește_toată_știrea]

6 Iulie 2012, 17:02
(12655 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Matematica-probă de foc. Elevii au încercat să copieze!

Elevii de clasa a XII-a au susținut miercuri, 4 iulie a.c., cea de-a doua probă scrisă a examenului de Bacalaureat, pentru disciplinele Matematică și Istorie. Nici această probă nu a fost ocolită de incidente ...[citește_toată_știrea]

6 Iulie 2012, 11:35
(10823 vizualizări - 3 comentarii)


Platonești: Luat la pumni după ce vacile au intrat în porumbul vecinului

Un tînăr de 23 ani, din Platonești, a ajuns în seara zilei de joi, 5 iulie a.c., la spitalul din Slobozia după ce a fost bătut de un vecin, în vîrstă de 37 ani. Scandalul s-a stins cînd la fața locului ...[citește_toată_știrea]

6 Iulie 2012, 11:28
(18634 vizualizări - 7 comentarii)


Ialomița: Suspect de furt dintr-o biserică, reținut

În cursul zilei de joi, 5 iulie a.c., polițiștii au reținut pe bază de ordonanță de reținere pentru 24 de ore, un tînăr de 17 ani, din comuna Dridu, suspectat de comiterea infracțiunii de furt calificat ...[citește_toată_știrea]

6 Iulie 2012, 11:01
(9345 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Autoturism fără drept de circulație, depistat în trafic

În dimineața zilei de joi, 5 iulie a.c., polițiștii rutieri au depistat pe strada Călărași din Fetești un autoturism condus de un călărășean, de 31 ani. În urma verificărilor efectuate în bazele de date ...[citește_toată_știrea]

6 Iulie 2012, 10:58
(7895 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: 2 accidente, 6 victime

În cursul zilei de joi, 5 iulie a.c., pe raza județului s-au produs două accidente de circulație în urma cărora șase persoane au fost rănite.
Primul eveniment rutier a fost sesizat Poliției în jurul ...[citește_toată_știrea]

6 Iulie 2012, 10:54
(12567 vizualizări - 2 comentarii)


Ialomița: 13 intervenții SMURD în ultimele 24 de ore

Ehipajele SMURD ale Inspectoratului pentru Situații de Urgență au fost solicitate să intervină în ultimele 24 de ore în cazul a 13 urgențe medicale. Dintre acestea, mai grave au fost cazurile a trei pacienți ...[citește_toată_știrea]

6 Iulie 2012, 10:51
(9880 vizualizări - 0 comentarii)


DSVSA Ialomița: Fără virusul anemiei infecțioase ecvine

În conformitate cu prevederile legale, Direcția Sanitară Veterinară și pentru Siguranța Alimentelor Ialomița aduce la cunoștință faptul că a fost finalizată campania de recoltare probe de sînge în direcția ...[citește_toată_știrea]

6 Iulie 2012, 10:48
(7540 vizualizări - 0 comentarii)


DGFP Ialomița: Transferurile de proprietate de la persoane fizice, impozitate

Direcția Generală a Finanțelor Publice Ialomița informează contribuabilii persoane fizice care realizează venituri din transferul dreptului de proprietate și al dezmembrămintelor acestuia asupra construcțiilor ...[citește_toată_știrea]

6 Iulie 2012, 10:48
(14066 vizualizări - 0 comentarii)


Movila: Doi paznici, prinși la furat de orz

Polițiștii efectuează cercetări față de doi bărbați de 39, respectiv 43 ani, din comuna Movila, suspectați de comiterea infracțiunii de furt calificat. În fapt, cei doi, paznici la o societate comercială ...[citește_toată_știrea]

6 Iulie 2012, 10:00
(10359 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Movila furt orz


AJOFM Ialomița: 124 locuri de muncă vacante

Potrivit datelor statistice ale Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița, la nivelul județului, miercuri, 4 iulie 2012, sînt disponibile 124 locuri de muncă. Cele mai multe posturi sînt ...[citește_toată_știrea]

4 Iulie 2012, 17:52
(9065 vizualizări - 0 comentarii)


DSVSA Ialomița a schimbat calculatoarele la medicii veterinari concesionari

Firma SC IQ MANAGEMENT SRL a înlocuit săptămîna trecută 22 de computere și echipamente de calcul de la circumscripțiile sanitar-veterinare din județul Ialomița, în baza contractului nr. 722/2004, încheiat ...[citește_toată_știrea]

4 Iulie 2012, 17:47
(11483 vizualizări - 0 comentarii)


Incendii la Amara și Fetești, vită salvată din rîul Ialomița

Magazia unui cetățean din Amara a fost cuprinsă de flăcări în după-amiaza zilei de marți, 3 iulie a.c. Cel mai probabil, incendiul a fost generat de un foc deschis executat în apropierea anexei gospodărești ...[citește_toată_știrea]

4 Iulie 2012, 17:41
(10657 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Expoziție de pictură

Slobozia: Expoziție de pictură

Consiliul Județean Ialomița, alături de Centrul Cultural UNESCO «Ionel Perlea», invită slobozenii și nu numai la vernisajul unei expoziții personale a artistului Victor Grigore. Evenimentul se va petrece ...[citește_toată_știrea]

4 Iulie 2012, 17:40
(9442 vizualizări - 0 comentarii)


Traian: Accident cu un adolescent de 16 ani la volanul unui tractor și un căruțaș băut de 15 ani!

Luni, 2 iulie a.c., doi tineri de 15, respectiv 16 ani, din comuna Traian, au fost implicați într-un eveniment rutier. Din cercetări, polițiștii au stabilit că în timp ce un tînăr, de 16 ani, se deplasa ...[citește_toată_știrea]

4 Iulie 2012, 17:23
(9114 vizualizări - 1 comentariu)

Taguri: Traian accident


Mihail Kogălniceanu: Suspect de furt, reținut de polițiști

În cursul zilei de luni, 2 iulie a.c., polițiștii au reținut pe bază de ordonanță de reținere pentru 24 de ore un tînăr, de 22 ani, din Mihail Kogălniceanu, suspect de comiterea infracțiunii de furt calificat ...[citește_toată_știrea]

4 Iulie 2012, 17:19
(7617 vizualizări - 4 comentarii)


Ialomița: A intrat cu scuterul într-o mașină

În cursul zilei de luni, 2 iulie a.c., în jurul orei 15,30, Poliția Țăndărei a fost sesizată de către o femeie de 54 ani despre producerea unui accident rutier. Din cercetările efectuate de polițiști, s ...[citește_toată_știrea]

4 Iulie 2012, 17:16
(7536 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
mașină de cusut Singer în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 teren intravilan agricol Țăndărei în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 teren extravilan Țăndărei în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 Chiparos în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei Lenuta în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Cetățean în Tabăra «Pavilioane» din stațiunea Amara, fără aviz sanitar de funcționare Mary în «Fermierii își vând producția sub costuri!» garsonieră de închiriat Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 Locuitor Slobozia în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Mariana în «Fermierii își vând producția sub costuri!» un ialomițean în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Gigel în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Pensionar în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final #pasajladrajna în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Adevărat Suporter! în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Mihai în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Hendersohn în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Adrian în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune»

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...