Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Construcția blocului ANL pentru medici bate pasul pe loc

La Slobozia

Construcția blocului ANL pentru medici bate pasul pe loc

Construcția blocului ANL promis de autoritățile locale medicilor care doresc să lucreze la Spitalul Slobozia bate pasul pe loc. Deși muncitorii n-au mai fost văzuți pe șantier de câteva săptămâni, reprezentanții Agenției Naționale pentru Locuințe au dat asigurări că proiectul se va finaliza la sfârșitul lunii august 2019.

Situație incertă Început în 2017, blocul ANL pentru medici de la Slobozia ar fi trebuit să fie gata în vara anului trecut. La un an distanță de la data la care ar fi trebuit inaugurat, la această construcție încă se mai lucrează. «O zi da, una nu... Eu n-am mai văzut... [citește_tot_articolul]

1 August 2019, 11:10 (3791 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

Primăria Urziceni cheltuie 220 mii de lei pentru băile murdare ale Policlinicii

Primăria Urziceni cheltuie 220 mii de lei pentru băile murdare ale Policlinicii

Situație revoltătoare la Policlinica Urziceni. Toaletele din cadrul unității medicale destinate pacienților, 15 la număr, sunt mizerabile! Potrivit reprezentanților Primăriei Urziceni, ultima renovare a băilor a fost făcută în urmă cu aproximativ 2 ani... Potrivit declarațiilor edilului Constantin Sava, admi­nistrația locală va aloca 220 mii de lei pentru noi lucrări de reparații și igienizare.

Dezastrul de la toalete În băile pentru pacienți din cadrul Policlinicii Urziceni mi­zeria este greu de descris în cuvinte. Tavanul este căzut, ba­teriile chiuvetelor sunt ruginite, iar WC-urile... [citește_tot_articolul]

31 Iulie 2019, 15:20 (4742 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Transport public de nivel european cu autobuze închiriate

Promisiuni administrative la Slobozia

Transport public de nivel european cu autobuze închiriate

Administrația locală promite că, începând cu 1 august 2019, slobozenii vor circula «în condiții europene» cu noile autobuze închiriate de Primăria Slobozia. «Bag mașina în garaj și merg cu autobuzul!» a declarat public primarul Adrian Mocioniu. Reamintim că administrația locală a declanșat procedurile legale pentru închirierea a 5 autobuze pentru Serviciul de Transport Public Local. Conform datelor oficiale, costurile pentru asigurarea celor două trasee din oraș se ridică la aproximativ 200000 de lei lunar.

Iadul Nick Touring
La Slobozia, autobuzele firmei Nick Touring cu care... [citește_tot_articolul]

31 Iulie 2019, 10:55 (7858 vizualizări - 5 comentarii)

EVENIMENT

contraeditorial

despre privați și despre bugetari

La unul dintre ghișeele Primăriei, funcționarul te sfidează de la înălțimea unui sa­lariu de 3000 de lei. E puțin și îi creează frustrări. Primarul câștigă de 5 ori banii ăștia și nu face nimic... La Fisc, nici dacă ești pe moarte nu scapi neumilit. Iar salariul de 6000 de lei la prima strigare nu include politețea. Unde mai pui că trebuie și să plătești... Știi tu de ce, nu trebuie să-ți mai spună! Dacă te-a prins un Garcea pe șosea, ești victimă sigură. Pentru 8000 de lei, cât are salariu, e obligatoriu să fii amendat. Mai ales dacă mașina e «pe firmă». Și mai sunt și ceilalți! Șefi de instituții cu salarii de la 10000 de lei în sus, administratori publici care câștigă într-o lună cât alții... [citește_tot_articolul]

30 Iulie 2019, 15:25 (6862 vizualizări - 23 comentarii)

Click aici

SPORT

Atacanții au ieșit la rampă

Fotbal, Liga a III-a, Ozana Cetate Târgu Neamț-Unirea Slobozia 1-5

Atacanții au ieșit la rampă

Unirea Slobozia este cantonată de la mijlocul săptămânii trecute la Piatra Neamț. Duminică, 28 iulie a.c., elevii lui Enache Costea au făcut deplasarea la Târgu Neamț pentru disputa amicală în compania celor de la Ozana Cetate. Echipa din Târgu Neamț va activa în sezonul viitor tot în Liga a III-a, dar în mod sigur va face parte din altă serie. În această confruntare au ieșit în evidență atacanții Adrian Moldovan și Alexandru Moise, recent transferați de conducerea Unirii. Aceștia au arătat în acest meci că galben-albaștrii se pot baza în ofensivă pe aportul lor, chiar dacă, pe lângă golurile marcate, și-au permis să irosească ocazii importante.

O mână de goluri... [citește_tot_articolul]

30 Iulie 2019, 14:50 (4603 vizualizări - 6 comentarii)

Click aici

SPORT

Impact amical cu Liga Florilor

Handbal, Liga Națională, HCM Slobozia

Impact amical cu Liga Florilor

HCM Slobozia a intrat la joc la sfârșitul săptămânii precedente. Primele două meciuri amicale ale verii s-au desfășurat la Brașov, în compania Coronei din localitate. Aceasta a terminat sezonul precedent în afara Cupelor Europene și tocmai de aceea își pro­pune mai mult sezonul acesta. Prin urmare, antrenorului Ion Crăciun, trecut prin Slobozia în urmă cu 3 ani ca o efemeridă, i s-au adus întăriri serioase. Cele două confruntări disputate vineri, 26 iulie a.c., și sâmbătă, 27 iulie a.c., au fost tranșate categoric de echipa de sub Tâmpa, aspect la care ne așteptam având în vedere că antrenorul Gheorghe Covaciu este încă în perioada căutărilor. Concret, Corona s-a impus cu 32-22 în primul joc și... [citește_tot_articolul]

30 Iulie 2019, 14:05 (3072 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

autodenunț

autodenunț

Publicăm azi o poză realizată la Galați, în fața Spitalului Județean «Sfântul Andrei». Banner-ul din fotografie informează trecătorii că, asemeni celui de la Slobozia, și această unitate medicală a accesat fonduri europene pentru extinderea și reabilitarea clădirii, pentru echipamente medicale, apartamente pentru medici, etc. Spre deosebire de cele locale însă, banner-ul gălățean informează și cui se dato­rează toate aceste realizări potențiale ale administrației. Lui Costel Fotea, președintele Consiliului Județean Galați, omul fără de care toate aceste proiecte nu ar fi existat! Pe cale de consecință, ne cerem public scuze președintelui Victor Moraru. În cazul lui, cultul perso­nalității are... [citește_tot_articolul]

30 Iulie 2019, 13:40 (6605 vizualizări - 1 comentariu)

SPORT

«Vreau să bucur publicul slobozean prin evoluțiile mele!»

Handbal, HCM Slobozia, Alexandra Banciu

«Vreau să bucur publicul slobozean prin evoluțiile mele!»

Bucureșteancă get-beget, Alexandra Banciu este din acest sezon coordonatoarea HCM Slobozia. Are 21 ani împliniți pe 20 martie, măsoară 1,81 metri și, ca să fim lămuriți de la bun început, nu este rudă cu Radu Banciu. «Chiar dacă la Buzău, într-o anumită conjunctură, am fost distribuită pe postul de extremă stânga, cel mai bun randament îl dau în linia de 9 metri și în special pe postul de conducător de joc!» punctează Alexandra. A început handbalul la vârsta de 10 ani la Școala Sportivă nr. 2 din București. A intrat în sală datorită mamei sale care, la rândul ei, a jucat handbal mai bine de 10 ani. Dacă pe mamă ale vieții valuri au îndepărtat-o de terenul dintre semicercuri, Alexandra Banciu dă... [citește_tot_articolul]

30 Iulie 2019, 11:50 (7452 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Alcoolul, cel mai mare viciu al ialomițenilor

Alcoolul, cel mai mare viciu al ialomițenilor

O campanie realizată de Direcția de Sănătate Publică Ialomița, sub coordonarea Ministerului Sănătății, scoate în evidență faptul că ialomițenii sunt mari amatori de alcool. În cadrul respectivei campanii s-a avut în vedere evaluarea consumului de alcool în rândul populației din județ.

Peste 300 de ialomițeni chestionați
Ministerul Sănătății a declarat luna iunie Luna Națională de Prevenire a Consumului de Alcool. Astfel, în toată această perioadă de timp, a fost demarată prima campanie națională de evaluare a consumului de alcool în rândul populației. Datele Ministerului Sănătății... [citește_tot_articolul]

30 Iulie 2019, 11:05 (3546 vizualizări - 7 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița, mai «bogată» cu 5000 mașini second-hand

În decursul unui an

Ialomița, mai «bogată» cu 5000 mașini second-hand

Datele oferite de Direcția Regim Permise de Conducere și Înmatriculare a Vehiculelor evidențiază faptul că, la nivelul județului Ialomița, peste 5000 de autoturisme au fost înmatriculate de la începutul anului. Numai în luna iunie 2019 au fost înmatriculate 851 mașini, marca pe care o preferă cei mai mulți ialomițeni fiind Volkswagen. Astfel, raportat la nivelul demografic, un slobozean are cel puțin două mașini.

Mașini de mâna a doua Reprezentanții Administrației Fondului pentru Mediu susțin faptul că în primele 5 luni ale acestui an, doar 168 de persoane fizice și juridice din județ... [citește_tot_articolul]

29 Iulie 2019, 18:05 (2802 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

DADP modernizează Slobozia cu pași de melc

La pomul lăudat...

DADP modernizează Slobozia cu pași de melc

La preluarea funcției, directorul Direcției de Administrare a Domeniului Public Slobozia promitea modernizarea municipiului reședință de județ după model european. Acum, în pragul lunii august, străzile orașului arată ca după bombardament, lucrările de întreținere se desfășoară cu încetinitorul, proiectele de modernizare au stagnat, iar asfaltarea străzilor din Car­tierul Slobozia Nouă încă nu a început...

Căldură mare, monșer! E vineri, aproape de prânz, pe strada Unirii în Cartierul Slobozia Nouă. Un buldoexcavator aduce borduri uriașe, de tip Videanu. Vreo 4-5 muncitori, fără echipament... [citește_tot_articolul]

29 Iulie 2019, 13:50 (3115 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

În Ialomița există un singur medic la 1000 de locuitori!

Curtea de Conturi confirmă

În Ialomița există un singur medic la 1000 de locuitori!

Un raport al Curții de Conturi a României confirmă încă o dată criza de medici cu care se confruntă Ialomița. Calculele arată că în județul nostru există un singur medic la 1000 de locuitori! Auditorii instituției au ajuns la această concluzie în urma unui control tematic ce a vizat gradul de ocupare al spitalelor cu medici specialiști.

Ialomița are nevoie de medici În Ialomița există 4 spitale, cel mai mare dintre ele fiind Spitalul Județean de Urgență Slobozia. Unitatea medicală are în prezent 29 de medici, fiindu-i necesar încă 20 pentru a funcționa corespunzător. De asemenea, Spitalul... [citește_tot_articolul]

29 Iulie 2019, 10:50 (4312 vizualizări - 8 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Folkistul Mache de la Slobozia

Folkistul Mache de la Slobozia

Marius Matache a concertat săptă­mâna trecută acasă, la Slobozia. Are 42 de ani, este doctor în Chimie și cantautor... de muzică folk. S-a bucurat ca un copil la concert, și-a revăzut prietenii și ne-a mărturisit că nu dă doi bani pe proverbul ăla care spune că «nimeni nu e profet în țara lui...». Pentru că el nu vrea să fie profet, vrea doar să cânte pentru prieteni.

În lumea lui Mache În lumea lui, Mache e o ve­detă. Și încă una cu greutate care susține concerte, are contracte, dă interviuri, emite verdicte despre muzica folk, o populari­zează... Acasă, la Slobozia, pe Mache îl cunosc... [citește_tot_articolul]

28 Iulie 2019, 14:55 (3801 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Proiecte noi și vechi la standarde europene

Se întâmplă la Bucu

Proiecte noi și vechi la standarde europene

«Ce se strică, se repară!». Acesta este sloganul pe care l-a urmat primarul comunei Bucu de-a lungul mandatului său. Deși comuna pe care o administrează atinge standardele europene, edilul vrea mai mult. Proiectul «Amenajare trotuare în comuna Bucu» este aproape finalizat, iar consătenii se pot bucura de ploaie fără grija noroiului de pe pantofi...

Omul sfințește locul După aproape 3 mandate de când se află la conducerea comunei Bucu, primarul Ion Drăgușin și-a atins obiectivele propuse în vremea campaniilor sale electorale. Unul dintre primele proiecte, finalizate încă din... [citește_tot_articolul]

28 Iulie 2019, 11:40 (9417 vizualizări - 11 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Internet Wi-Fi în patru zone ale orașului

E și Primăria Slobozia bună la ceva!

Internet Wi-Fi în patru zone ale orașului

În urmă cu un an, așa cum a promis în campania electorală, primarul Adrian Mocioniu a dat în funcțiune internet gratuit în 4 zone ale orașului. Între timp, pro­blemele cu Wi-Fi-ul au fost remediate, iar la momentul actual cei 10 mii de lei pe an plătiți de slobozeni pentru internet sunt folosiți până la ultimul ban.

A picat netu’ Proiectul Wi-Fi Public este unul de succes, afirmă slobo­zenii. La un an distanță de la implementarea sa, internetul public funcționează perfect. Locațiile Wi-Fi-ului public se află în 4 zone ale municipiului: Zona «Taboo», Zona Centrului Cultural «Ionel Perlea... [citește_tot_articolul]

27 Iulie 2019, 15:40 (4198 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Primăria Țăndărei modernizează străzile cu bani de împrumut

Credit de 5,8 milioane de lei

Primăria Țăndărei modernizează străzile cu bani de împrumut

Administrația locală din Țăndărei promovează un proiect prin care intenționează să acceseze un credit de 5,8 milioane de lei. Fondurile vor fi utilizate pentru moderni­zarea a 6 străzi din oraș. «Este singura noastră șansă pentru a reabilita aceste străzi. Sperăm ca Opoziția să îl accepte și să nu-l respingă...» a declarat Nicoleta Toma, primarul orașului Țăndărei.

Investiții în infrastructură
În ultimii 2 ani, administrația locală din Țăndărei a făcut eforturi pentru reabilitarea întregii infrastructuri de drumuri a orașului. Pentru cele mai lungi 6 străzi ale localității, autoritățile... [citește_tot_articolul]

27 Iulie 2019, 12:10 (6932 vizualizări - 9 comentarii)

EVENIMENT

Focar de Pestă Porcină Africană confirmat la Gimbășani

Focar de Pestă Porcină Africană confirmat la Gimbășani

La două luni de la lichidarea tuturor focarelor de Pestă Porcină Africană de pe raza județului Ialomița, boala a reapărut în urmă cu o săptămână. Autoritățile au confirmat prezența virusului într-o gospodărie din localitatea Gimbășani. Proprietarul porcilor bolnavi a fost amendat pentru nerespectarea măsurilor de biosecuritate și nu va fi despăgubit de Guvern...

Măsuri de prevenție ignorate Conform oficialilor din cadrul Prefecturii Ialomița, crescătorul din Gimbășani a refuzat să declare autorităților că porcii lui sunt bolnavi. În momentul în care a sesizat primele semne ale infecției... [citește_tot_articolul]

26 Iulie 2019, 18:20 (3886 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Ministerul Educației a micșorat fondurile Clubului Sportiv Școlar Slobozia

Ministerul Educației a micșorat fondurile Clubului Sportiv Școlar Slobozia

Performanțe cu mâinile goale. Așa poate fi descrisă si­tuația Clubului Sportiv Școlar Slobozia (CSS). Ministerul Educației a decis să diminueze drastic fondurile destinate par­ticipării sportivilor la compe­tiții. De asemenea, anul acesta, reprezentanții instituției au primit mai puțini bani și pentru achiziția de echipamente sportive. Dincolo de lipsa fondurilor, CSS nu are o bază proprie pentru antrenamente.

Mai puțini bani pentru activități sportive
Clubul Sportiv Școlar Slobozia este singura instituție cu profil sportiv din Ialomița și, totodată, unitatea de învățământ care... [citește_tot_articolul]

26 Iulie 2019, 15:15 (6575 vizualizări - 9 comentarii)

EVENIMENT

Documentații pentru investiții potențiale de 21 milioane de euro

Afaceri cu Urban Scope SRL pe banii slobozenilor

Documentații pentru investiții potențiale de 21 milioane de euro

Firma Urban Scope, înființată în anul de grație 2016, și-a adjudecat trei sferturi din valoarea studiilor de fe­zabilitate și documentațiilor de avizare a lucrărilor de intervenții (DALI) realizate de Primăria Slobozia. Primarul Adrian Mocioniu susține că nu poate influența în niciun fel alegerea firmelor care asigură documentația pentru investiții cu fonduri europene. Paradoxal însă, niciuna dintre aceste investiții nu se materia­lizează. Perioada de valabilitate a studiilor de fezabilitate și DALI este de un an, după care acestea trebuie reactualizate.

10 dintr-o lovitură În mai ... [citește_tot_articolul]

26 Iulie 2019, 10:55 (5977 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

Profesorii din Ialomița cresc «hoțește» rezultatele la Evaluarea Națională și Bacalaureat

Profesorii din Ialomița cresc «hoțește» rezultatele la Evaluarea Națională și Bacalaureat

Pentru a crește procentele de promovare ale Examenelor Naționale, mulți profesori preferă să «lase» corigenți elevii mai slab pregătiți din clasele terminale. Oficialii Inspectoratului Școlar Județean Ialomița neagă evidența, dar cifrele îi contrazic. Peste 400 de elevi de clasa a VIII-a și a XII-a nu au susținut vara aceasta Evaluarea Națională sau Baca­laureatul, cei mai mulți dintre ei fiind «lăsați» corigenți.

Cifrele care nu mint Pentru fiecare școală gimnazială sau liceu din Ialomița rezultatele la Evaluarea Națională și Bacalaureat contează extrem de mult. Cu cât procentul de... [citește_tot_articolul]

25 Iulie 2019, 14:50 (9215 vizualizări - 16 comentarii)

Miercuri 24 Iun 2026
304 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!

Cele mai noi anunțuri de mică publicitate din Ialomița. ...[citește_toată_știrea]

8 Februarie 2011, 18:14
(4573 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Instituțiile financiar-bancare, verificate de polițiști

«Polițiștii ialomițeni au desfășurat, în perioada 2-4 februarie, mai multe acțiuni privind activitatea de verificare a respectării prevederilor legale privind paza, manipularea și transportul de bani și ...[citește_toată_știrea]

8 Februarie 2011, 12:47
(9872 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Copii acuzați de furt calificat

Sîmbătă, 5 februarie, polițiștii din Urziceni au identificat pe stradă doi minori ce cărau un căruț de sîrmă împletită sub formă de colaci. Copiii, de 12, respectiv 15 ani, nu au putut indica proveniența ...[citește_toată_știrea]

8 Februarie 2011, 12:46
(9930 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Urziceni copil furt


Acțiuni preventive la Slobozia

Polițiștii slobozeni, în colaborare cu jandarmii și polițiștii comunitari au desfășurat vineri, 4 februarie, o amplă acțiune pe linia prevenirii și combaterii faptelor comise cu violență. În mare, acțiunea ...[citește_toată_știrea]

8 Februarie 2011, 12:43
(8631 vizualizări - 0 comentarii)


Bucu: A acroșat un scuter

O persoană a fost rănită într-un accident rutier produs în după-amiaza zilei de sîmbătă, 5 februarie, în apropiere de localitatea Bucu. Accidentul a fost produs de un tînăr, de 21 de ani, din județul Călărași ...[citește_toată_știrea]

8 Februarie 2011, 12:42
(10252 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Bucu accident


Ialomița: Beți și fără permise la volan

Un șofer băut a fost prins de polițiștii rutieriști, sîmbătă, 5 februarie, la Movilița. Bărbatul de 29 de ani, din București, a fost depistat conducînd pe raza localității deși aparatul Drager a indicat ...[citește_toată_știrea]

8 Februarie 2011, 12:41
(8482 vizualizări - 0 comentarii)


Grivița: Pistol confiscat de polițiști

Un tînăr de 25 de ani din Grivița a fost prins de polițiștii ialomițeni deținînd ilegal un pistol cu aer comprimat de calibru 5,5 cm. Arma a fost descoperită de polițiștii Serviciului Arme, Explozivi și ...[citește_toată_știrea]

8 Februarie 2011, 12:38
(12211 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: 600 de persoane, perfecționate pe fonduri europene

Camera de Comerț, Industrie și Agricultură Ialomița anunță demararea implementării a trei proiecte de finanțare la nivelul regiunii Sud-Muntenia, în anul 2011. Pe scurt, prin cele trei programe vor fi perfecționate ...[citește_toată_știrea]

8 Februarie 2011, 12:37
(10400 vizualizări - 0 comentarii)


«Cupa Orașului Amara» la tenis de cîmp-dublu masculin

Primăria Amara și Asociația Sportivă «Victoria» Amara organizează, în perioada 11-13 februarie 2011, concursul de tenis de cîmp-dublu masculin «Cupa Orașului Amara». Evenimentul, ajuns la cea de a VI-a ...[citește_toată_știrea]

7 Februarie 2011, 15:01
(8487 vizualizări - 1 comentariu)


AJOFM Ialomița: Rata șomajului, în creștere

La sfîrșitul lunii ianuarie 2011, în evidențele Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița erau înregistrate 10878 persoane, din care 5362 șomeri indemnizați, respectiv 5516 șomeri neindemnizați ...[citește_toată_știrea]

7 Februarie 2011, 14:49
(9066 vizualizări - 0 comentarii)


ANOFM prelungește perioada de selecție pentru studenții care doresc să lucreze în Germania

Agenția Națională pentru Ocuparea Forței de Muncă anunță prelungirea perioadei de selecție pentru studenții care doresc să desfășoare o activitate lucrativă pe teritoriul Germaniei pe perioada vacanței ...[citește_toată_știrea]

7 Februarie 2011, 14:45
(11102 vizualizări - 1 comentariu)


Primarul Vasile Sava strânge semnături pentru Spitalul Țăndărei

Primarul Vasile Sava strînge semnături pentru Spitalul Țăndărei

Primarul Țăndăreiului, Vasile Sava face apel la toți locuitorii orașului, precum și la cei ai comunelor din zona de est a județului Ialomița să susțină prin semnături protestul față de decizia ministrului ...[citește_toată_știrea]

7 Februarie 2011, 14:35
(12207 vizualizări - 6 comentarii)


DGFP Ialomița: Modificări de formulare și anexe

Direcția Generală a Finanțelor Publice Ialomița informează contribuabilii că s-au abrogat și modificat mai multe formulare și anexe care erau prevăzute în Ordinul președintelui ANAF nr.101/2008:
-formularul ...[citește_toată_știrea]

7 Februarie 2011, 14:16
(11609 vizualizări - 0 comentarii)


Asociația Orașelor din România, împotriva desființării spitalelor

Asociația Orașelor din România, împotriva desființării spitalelor

Președintele Asociației Orașelor din România, primarul orașului Săliște-Sibiu, Teodor Dumitru Banciu, a declarat că «primarii orașelor din România se declară îngrijorați și nu susțin procesul de reorganizare ...[citește_toată_știrea]

7 Februarie 2011, 14:09
(6588 vizualizări - 1 comentariu)


Slobozia: Bătrînă de 82 de ani, găsită inconștientă în propria locuință

Asta au descoperit subofițerii echipajului de prim ajutor și descarcerare de la Garda Slobozia, după deschiderea forțată a ușii apartamentului. Aceștia au fost alertați duminică, 6 februarie a.c., în jurul ...[citește_toată_știrea]

7 Februarie 2011, 14:01
(9965 vizualizări - 0 comentarii)


Patru Frați: A luat foc Cantonul

Patru Frați: A luat foc Cantonul

Focul a izbucnit vineri, 4 februarie, în jurul orei 10.00, pompierii de la Detașamentul Urziceni fiind solicitați pentru a acționa la stingerea flăcărilor. Clădirea, aparținînd Direcției Silvice Ialomița ...[citește_toată_știrea]

7 Februarie 2011, 13:56
(8262 vizualizări - 0 comentarii)


Maia: Tatăl beat și-a bătut fiul pînă l-a băgat în spital

Joi după-amiază, la ora 18.50, o femeie din comuna Maia a sesizat telefonic polițiștii din cadrul Postului de Poliție Maia, cu privire la faptul că la locuința vecinilor săi a avut loc o altercație, între ...[citește_toată_știrea]

5 Februarie 2011, 16:24
(10521 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Maia scandal


Căzănești: Fără permis, la volan

Polițiștii din Căzănești, în timp ce efectuau serviciul de patrulare, au identificat în trafic la intersecția DN2A-E60 cu DJ203E, un autoturism condus de un bărbat, de 57 de ani, domiciliat în localitatea ...[citește_toată_știrea]

5 Februarie 2011, 14:23
(7965 vizualizări - 0 comentarii)


Manasia: I-au furat caloriferele din curte

În cursul zilei de joi, 3 februarie a.c., în jurul orei 10.40, agenții Postului de Poliție Manasia au fost sesizați de un bărbat, de 31 de ani, din Urziceni, despre faptul că persoane necunoscute i-au sustras ...[citește_toată_știrea]

5 Februarie 2011, 11:16
(8915 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Manasia furt


Ialomița: Amenzi de peste 27000 de lei de la Poliția Rutieră

În ultimele 24 de ore, echipajele de poliție rutieră au acționat pe principalele artere intens circulate, cît și în zonele urbane, pentru monitorizarea și fluidizarea traficului dar și pentru prevenirea ...[citește_toată_știrea]

5 Februarie 2011, 07:21
(7521 vizualizări - 0 comentarii)


Țăndărei: Furt de energie electrică

Țăndărei: Furt de energie electrică

În urma unei razii desfășurată în orașul Țăndărei, 14 gospodării au fost depistate racordate ilegal la rețeaua de distribuție a energiei electrice. Astfel, în intervalul orar 7.00-10.00, efective sporite ...[citește_toată_știrea]

4 Februarie 2011, 18:36
(14602 vizualizări - 7 comentarii)


Acțiune pentru verificarea taximetriștilor

În dimineața zilei de vineri, 4 februarie a.c., în intervalul orar 7.00-9.00, polițiști din cadrul Serviciului Rutier și Serviciului de Investigare a Fraudelor au organizat o acțiune pe linia prevenirii ...[citește_toată_știrea]

4 Februarie 2011, 17:42
(8805 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Jandarmii recrutează

Inspectoratul de Jandarmi Județean Ialomița recrutează tineri absolvenți de liceu, cu diplomă de bacalaureat (sau în curs de absolvire a liceului) pentru instituțiile militare de învățămînt din Ministerul ...[citește_toată_știrea]

4 Februarie 2011, 15:09
(12064 vizualizări - 1 comentariu)


Adîncata: Doi frați gemeni s-au luat la bătaie chiar de ziua lor

Polițiștii din Adîncata au fost sesizați asupra situației de vecini. Ulterior, s-a stabilit că cei doi frați gemeni, după ce au consumat băuturi alcoolice sărbătorindu-și ziua de naștere, pe fondul unor ...[citește_toată_știrea]

4 Februarie 2011, 14:12
(10489 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Adâncata scandal


Guvern: Stimularea înființării de microîntreprinderi de către tineri

Executivul a adoptat o Ordonanța de Urgență pentru stimularea înființării și dezvoltării microîntreprinderilor de către întreprinzătorii tineri. «Guvernul va sprijini înființarea a cel puțin 1100 de firme ...[citește_toată_știrea]

4 Februarie 2011, 13:52
(10483 vizualizări - 1 comentariu)


Slobozia: Sabie descoperită în mașina unor tineri

O echipă de siguranță publică a depistat în trafic, pe raza municipiului Slobozia, un tînăr de 26 de ani, din Căzănești, ce se deplasa la volanul unui autoturism, însoțit de alți doi prieteni de 17, respectiv ...[citește_toată_știrea]

4 Februarie 2011, 11:08
(8531 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Slobozia sabie


Mihail Kogălniceanu: Armă de tir deținută ilegal de un bătrîn de 70 de ani

În cursul zilei de miercuri, 2 februarie a.c., polițiști din cadrul Serviciului Arme, Explozivi și Substanțe Periculoase au depistat un bărbat, de 70 de ani, din localitatea Mihail Kogălniceanu care deținea ...[citește_toată_știrea]

4 Februarie 2011, 10:27
(14030 vizualizări - 3 comentarii)


Fetești: Prinși în flagrant la tăiat de pomi

Miercuri, 2 februarie a.c., în intervalul orar 12.00-17.00, efective mărite din cadrul Poliției Municipiului Fetești împreună cu agenții posturilor de poliție limitrofe și în colaborare cu un echipaj din ...[citește_toată_știrea]

4 Februarie 2011, 09:16
(10039 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Fetești furt


Movilița: Șofer beat la volan

Polițiștii rutieri aflați în executarea atribuțiilor de serviciu au depistat un bucureștean, de 31 de ani, în timp ce conducea un autoturism pe DN2-E85, în localitatea Movilița, avînd o concentrație alcoolică ...[citește_toată_știrea]

4 Februarie 2011, 08:07
(9132 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Acțiune preventivă a Poliției

Efective de polițiști din cadrul Poliției Municipiului Slobozia în colaborare cu Inspectoratul Județean de Jandarmi au participat miercuri, 2 februarie, la mai multe acțiuni organizate în municipiul reședință ...[citește_toată_știrea]

4 Februarie 2011, 07:16
(10045 vizualizări - 1 comentariu)


Ultimele comentarii
teren intravilan agricol Țăndărei în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 teren extravilan Țăndărei în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 Chiparos în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei Lenuta în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Cetățean în Tabăra «Pavilioane» din stațiunea Amara, fără aviz sanitar de funcționare Mary în «Fermierii își vând producția sub costuri!» garsonieră de închiriat Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 Locuitor Slobozia în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Mariana în «Fermierii își vând producția sub costuri!» un ialomițean în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Gigel în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Pensionar în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final #pasajladrajna în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Adevărat Suporter! în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Mihai în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Hendersohn în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Adrian în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Suporter în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...