Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Doar 30,3% dintre profesorii din Ialomița au primit note de trecere

Procent de promovare scăzut la Titularizare

Doar 30,3% dintre profesorii din Ialomița au primit note de trecere

Marți, 23 iulie 2019, Ministerul Educației a făcut publice rezultatele preliminarii la Titularizare 2019. Datele oferite de Inspectoratul Școlar Județean Ialomița arată că procentul de promovare obținut anul acesta a fost mai mic decât anul trecut...

Note mici la Titularizare Statisticile Inspectoratului Școlar Județean Ialomița arată că, la nivelul județului, 267 candidați dintre cei 281 au fost admiși să susțină proba scrisă la Titularizare. Dintre aceștia, doar 40 au reușit să obțină note peste 7 și să fie considerați «admiși». Cei mai mulți dintre aceștia au avut rezultate sub pragul... [citește_tot_articolul]

23 Iulie 2019, 20:15 (18280 vizualizări - 23 comentarii)

SPORT

Se simte încă aer de vacanță

Fotbal, Liga a III-a, Unirea Slobozia-Metalul Buzău 0-0

Se simte încă aer de vacanță

bonus: Trei ialomițeni la Tabăra Națională «U15»

Fotbalul de Liga a III-a a pornit la drum cu ambițiile specifice eșalonului și, deocamdată, cu gândul de a dribla căldura lunii lui cuptor. Așa a fost și sâmbătă, 20 iulie a.c., când Unirea Slobozia și Metalul Buzău au pășit pe teren încă de la 10,30 ca să preîntâmpine arșița soarelui. Puțini spectatori s-au strâns pe «1 Mai» pentru a-i vedea la lucru în premieră pe nou-veniții din lotul Unirii. 5 dintre aceștia au intrat pe teren în primul 11 trimis de antrenorul Enache Costea: Poiană-Gherasim, Ibrian, Dumbrăveanu, Comșa-Năstase, Lemnaru, Danciu, Toma-Moise, Moldovan. Prima repriză a fost dominată copios de echipa noastră, care s-a jucat cu ocaziile. În minutul 9, Toma l-a făcut remarcat pe portarul... [citește_tot_articolul]

23 Iulie 2019, 19:05 (3603 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

SPORT

Ana Ciolan: «La Slobozia vreau să fiu parte a unui grup unit!»

Handbal, Liga Națională, HCM Slobozia

Ana Ciolan: «La Slobozia vreau să fiu parte a unui grup unit!»

Pivotul Ana Ciolan 26 ani este de departe cea mai experimentată handbalistă venită în această vară la Slobozia. Cu 4 ani de Ligă Națională în spate, Ana pare să fi căpătat echilibrul și maturitatea necesare pentru a fi unul dintre oamenii în jurul căruia să se alcătuiască o echipă solidă. A început handbalul în orașul natal Vaslui la imboldul mamei sale... După câțiva ani ajungea la CO de la Râmnicu Vâlcea, iar de aici accedea către Loturile Naționale de junioare și tineret. Ana Ciolan vorbește calm, fără resentimente, despre toate locurile unde a jucat păstrând amintiri frumoase de peste tot...

La Sebeș i-a fost cel mai bine... [citește_tot_articolul]

23 Iulie 2019, 16:10 (5752 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Amara, stațiunea care plânge/râde cu un ochi

Amara, stațiunea care plânge/râde cu un ochi

Despre Amara nu s-a mai auzit nimic de anul trecut, de când inspectorii PRO au declarat-o «pe moarte» după un raid prin stațiune... Atunci, primarul Ion Măiță promitea că «se vor lua măsuri și se va rezolva!». La un an distanță, stațiunea e la fel, iar administrația locală are alte priorități... Trebuie să cheltuie 25 milioane de lei în următorii 2 ani din fonduri europene pentru reabilitarea plajelor «Zorilor» și «Perla». Ce se întâmplă anul ăsta nu mai contează...
La pas prin stațiune Stațiunea Amara începe «la căsuțe». Căsuțele sunt vechi și emană miros de rânced, dar au rămas la mare căutare... [citește_tot_articolul]

23 Iulie 2019, 14:40 (7619 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

SPORT

Ana Maria Vacariu, ultima noutate

Handbal, Liga Națională, HCM Slobozia

Ana Maria Vacariu, ultima noutate

La finele săptămânii precedente, conducerea HCM Slobozia a bifat al 6-lea transfer din această vară. La echipa noastră a fost adusă Ana Maria Vacariu, jucătoare de 21 ani pentru care în această vară s-au duelat mai multe echipe de Liga Națională. Ana Maria Vacariu este din București, iar ultimele sezoane le-a petrecut în Liga Secundă la Dacia Mioveni, echipă pe care HCM Slobozia a depășit-o greu, în turneul semifinal de la Făgăraș. De meserie interstânga, Vacariu a trecut pe la toate loturile de junioare fiind în continuare văzută o speranță a handbalului românesc. «Sunt convins că Ana Maria Vacariu va reprezenta un plus pentru echipa noastră, plus pe care îl aștept de la toate jucătoa­rele venite... [citește_tot_articolul]

23 Iulie 2019, 13:20 (3418 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Chemgas încearcă redeschiderea Combinatului Chimic din Slobozia

Pentru a doua oară anul acesta

Chemgas încearcă redeschiderea Combinatului Chimic din Slobozia

Reprezentanții Chemgas inten­țio­nează să redeschidă Combinatul Chimic pe care îl administrează la Slobozia. Fără ca autoritățile competente să fie anunțate, foștii salariați ai colosului industrial ar fi primit notificări prin care li se oferă noi locuri de muncă și plata salariilor restante. O primă în­cercare de a porni instalațiile a fost semnalată la începutul acestui an însă, din motive necunoscute, nu s-a mai concretizat. Chemgas are o datorie de peste 8 milioane de euro și este im­plicată în peste 100 de acțiuni civile.

Situație incertă Primele vești cu privire la redes­chi... [citește_tot_articolul]

23 Iulie 2019, 11:05 (6425 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Centru socio-cultural marca PS Vincențiu

Preasfințitul, mai aproape de Dumnezeu

Centru socio-cultural marca PS Vincențiu

Episcopia Sloboziei și Călărașilor are în administrare o nouă clădire, iar «fosta cantină a partidului» va avea un nou domeniu de activitate. Viitorul Centru Socio-Cultural va găzdui ateliere pentru seminariști și activități sociale și culturale...

«Fosta cantină a partidului» a ajuns în administrarea Episcopiei
Zilele trecute, anunțul intitulat «PUD Centru Socio-Cultural» a fost făcut pu­blic. Episcopia Sloboziei și Călărașilor, în calitate de inițiator și beneficiar al proiectului, și-a anunțat public intenția de elaborare a unui Plan Urbanistic Detaliat referitor la «fosta... [citește_tot_articolul]

22 Iulie 2019, 14:25 (11871 vizualizări - 40 comentarii)

EVENIMENT

Angajații Primăriei încasează ilegal sporuri pentru Controlul Financiar Preventiv

Curat murdar, coane Mocioniule!

Angajații Primăriei încasează ilegal sporuri pentru Controlul Financiar Preventiv

Raportul Camerei de Conturi Ialomița care urmează să fie prezentat Consiliului Local Slobozia la sfârșitul lunii iulie 2019 reflectă grave încălcări ale Legii 161, privind unele măsuri pentru asigurarea transparenței în exercitarea funcțiilor publice. Potrivit concluziilor, mai mulți funcționari publici din Primăria Slobozia au exercitat Controlul Financiar Preventiv la entități publice fără a avea acest drept. Unii dintre ei au încasat sporuri de 25% de la fiecare dintre aceste entități supervizate. Această stare de fapt a fost constatată și în rapoartele anterioare ale Camerei de Conturi, din anul 2013 și până în prezent.

Legea există ca să fie încălcată... [citește_tot_articolul]

22 Iulie 2019, 10:50 (12483 vizualizări - 7 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

6 proiecte, un singur om

Autoritățile din Mihail Kogălniceanu contribuie la bunăstarea comunei

6 proiecte, un singur om

Primarul comunei Mihail Kogălniceanu «face și reface». În prezent, edilul are 6 proiecte în derulare pentru comuna pe care o conduce. Și vrea mai mult! «Este o comună tânără! Este normal să fac cât mai multe pentru locuitorii acesteia. Atâta timp cât Uniunea ne dă bani, eu încerc să îi iau... Profit de fiecare opor­tunitate de a atrage fonduri!» susține Alexandru Dinu, primarul comunei Mihail Kogălniceanu.

Fonduri pentru viitorul tinerilor
Aflat în funcția de conducere a comunei Mihail Kogălniceanu timp de 4 mandate, primarul Alexandru Dinu încearcă să atragă cât mai multe fonduri... [citește_tot_articolul]

21 Iulie 2019, 16:20 (4620 vizualizări - 6 comentarii)

Click aici

POLITICĂ

Ialomița premierului Viorica Dăncilă

Ialomița premierului Viorica Dăncilă

În week-end-ul de-a trecut, președintele PSD, Viorica Dăncilă, a făcut un tur de orizont prin județele Călărași, Ialomița și Teleorman. Oficial, ca să afle de ce n-au venit un milion de români să voteze PSD la Europar­lamentare... Neoficial, ca să se asigure că are suportul filialelor la Prezidențialele din noiembrie... Noi am găsit-o în Ialomița, sâmbătă, 13 iulie 2019, la sediul PSD de pe Chimiei.

Una este Viorica Ca să o primească pe Viorica, sediul PSD a fost renovat în grabă. Are mochetă roșie la intrare, var proaspăt pe pereți, mirosul de mucegai dinăuntru e mai dulceag... Orașul... [citește_tot_articolul]

21 Iulie 2019, 12:10 (6448 vizualizări - 13 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Generația care schimbă viitorul azi

Generația care schimbă viitorul azi

Andreea, Iulia și Radu sunt trei tineri din Slobozia. Dorința de implicare, de afirmare și de schimbare în bine a comunității locale i-a determinat pe aceștia să înființeze Asociația «Cell». Astăzi, ei sunt cei mai tineri antre­prenori ai municipiului. «Prin intermediul Asociației „Cell“ încercăm să îi ajutăm pe tineri să își descopere calea și să o urmeze. Am vrut să facem o schimbare și să demonstrăm că afirmația „Cei mai tineri nu pot face nimic în comunitate“ este falsă!» susțin membrii echipei.

Schimbarea este în noi
Asociația «Cell» a luat naștere de puțin timp din dorința... [citește_tot_articolul]

20 Iulie 2019, 14:50 (4784 vizualizări - 6 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Proiecte demne de o comună europeană

Se întâmplă la Sărățeni

Proiecte demne de o comună europeană

Autoritățile locale din comuna Sărățeni sunt pe cale să finalizeze 3 proiecte importante menite să aducă comuna la standarde europene. În­cepute cu mai bine de 2 ani în urmă, fondurile celor 3 pro­iecte provin de la Progra­mului Național de Dezvoltare Locală 2. Însa asta nu e tot! Primarul Eugen Tocileanu dorește să construiască și o grădiniță pentru 50 de copii.

În rând cu lumea La Sărățeni, primarul Eugen Tocileanu se luptă pentru a avea o comună europeană. Acesta își dorește ca proiectele aflate în derulare, cu finanțare prin Programul Național de Dezvoltare Locală 2, să fie finalizate... [citește_tot_articolul]

20 Iulie 2019, 11:20 (5463 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Pepenii, un pericol pentru sănătatea ialomițenilor

Pepenii, un pericol pentru sănătatea ialomițenilor

Răcoritori, dar periculoși pentru sănătate! Este vorba despre pepenii care se vând în această perioadă în piețe sau la marginea drumurilor publice din Ialomița. Medicii Spitalului Județean de Urgență Slobozia confirmă informațiile potrivit cărora mai mulți pacienți au avut nevoie de îngrijiri medicale după ce au mâncat pepeni. Printre cei tratați de specialiști s-au numărat și copii.

Atenție la ce mâncați! Considerați vedetele verii, pepenii pot fi un real pericol pentru sănătatea consumatorilor. Toate acestea pentru că, aflați în goana după profit, producătorii chimizează fructele... [citește_tot_articolul]

19 Iulie 2019, 18:25 (13591 vizualizări - 41 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Performanțe tratate cu indiferență la Clubul Sportiv Școlar Slobozia

Performanțe tratate cu indiferență la Clubul Sportiv Școlar Slobozia

Un grup de părinți ai căror copii sunt legitimați la Secția de Scrimă a Clubu­lui Sportiv Școlar reclamă indiferența instituției față de performanțele spor­tivilor. Oamenii au făcut mai multe sesizări prin care acuză faptul că șofe­rul CSS Slobozia îi obligă pe micii sportivi să meargă cu taxiul către sălile unde se desfășoară com­petițiile în loc să le asigure transportul. Părinții susțin și faptul că participarea la concursuri se face exclusiv pe banii lor!

Campioni cu mâinile goale
La Secția de Scrimă a Clubului Sportiv Școlar Slo­bozia sunt legitimați 20 de sportivi. În luna... [citește_tot_articolul]

19 Iulie 2019, 14:55 (6687 vizualizări - 26 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Scandal penal în Parohia Cojești a Episcopiei Sloboziei și Călărașilor

Scandal penal în Parohia Cojești a Episcopiei Sloboziei și Călărașilor

Acuzații grave aduse la adresa preotului din Parohia Cojești a Episcopiei Sloboziei și Călărașilor. Numele duhovnicului apare într-o plângere penală înaintată organelor de cercetare penală din județul Călărași, de către meșterul care a realizat Biserica de lemn a comunității. Originar din Maramureș, omul a reclamat în respectivul document că a fost înșelat de preot, nefiindu-i achitați toți banii pentru lucrarea executată. Biserica de lemn de la Cojești a fost sfințită în 2015 de Preasfințitul Vincențiu, episcopul Sloboziei și Călărașilor.

«Țeapă» de manual Inițiatorul proiectului ... [citește_tot_articolul]

19 Iulie 2019, 10:50 (9524 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Inspectoratul Școlar Județean Ialomița scoate la concurs 143 de catedre titularizabile

Inspectoratul Școlar Județean Ialomița scoate la concurs 143 de catedre titularizabile

Miercuri, 17 iulie 2019, profesorii din Ialomița au susținut proba scrisă la Titularizare. Pentru anul în curs, Inspectoratul Școlar Județean Ialomița a scos la concurs 143 de catedre ti­tularizabile. De remarcat că, pentru discipline precum Biologie, Istorie sau Geografie nu au fost scoase la concurs posturi...

Situația posturilor titularizabile Pentru etapa din acest an a Titularizării, datele Inspectora­tului Școlar Județean Ialomița arată că s-au înscris 281 de profesori. Dintre aceștia, la proba scrisă, au fost admiși 267. În 2019, Inspectoratul Școlar Județean în Ialomița a scos... [citește_tot_articolul]

18 Iulie 2019, 19:10 (3840 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

Un nou conflict de muncă la Spitalul Județean de Urgență Slobozia

Un nou conflict de muncă la Spitalul Județean de Urgență Slobozia

Sindicaliștii SANITAS-filiala Ialomița atrag atenția cu privire la izbucnirea unui nou conflict de muncă în cadrul Spitalului Județean de Urgență Slobozia. Aceștia reclamă public faptul că printr-o decizie a conducerii instituției, îngrijitoarele nu mai prestează activitate în incinta unității medicale după orele 22,00. Măsura adoptată de managerul Mariana Iancu afectează, în primul rând, veniturile salariale ale îngrijitoarelor, cât și acti­vitatea în cadrul unității medicale pe timp de noapte.

Val de reclamații la sindicat Reprezentanții sindicatului SANITAS-filiala Ialomița susțin... [citește_tot_articolul]

18 Iulie 2019, 16:40 (9411 vizualizări - 30 comentarii)

EVENIMENT

173 de persoane au susținut din nou examenul

Bacalaureat 2019 în Ialomița

173 de persoane au susținut din nou examenul

Luni, 8 iulie 2019, Ministerul Educației a făcut publice re­zultatele parțiale la Baca­laureat 2019. Po­trivit datelor oferite, 4 elevi ialomițeni au obținut medii de 10. Toto­dată, dintre cei 1704 elevi înscriși, 173 au fost din seria anterioară. Cei mai mulți candidați care susțin pentru cel puțin a doua oară exa­me­nul provin de la Liceul Tehnologic «Sfânta Ecaterina» Urziceni.

A doua șansă la Bacalaureat Examenul de Bacalaureat este unul dintre cele mai importante examene din viața fiecărei persoane. Acesta reprezintă înche­ierea unui capitol important din viața de elev, liantul... [citește_tot_articolul]

18 Iulie 2019, 14:35 (3179 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

Poliția Locală, acuzată că protejează scandalagiii

Conflict la blocurile UGIRA din Slobozia

Poliția Locală, acuzată că protejează scandalagiii

În fiecare vară, conflictele dintre locatarii blocurilor UGIRA și cei ai blocurilor din jur se acutizează. Anul acesta, pe lângă scandalagii, oamenii i-au reclamat și pe polițiștii comunitari. Ei îi acuză pe polițiști că protejează scandalagiii și îi deconspiră pe cei care reclamă. «Am primit amenin­țări la 5 minute după ce am sunat la Poliție, iar a doua zi m-am trezit cu cauciucurile de la mașină sparte. Mi-e frică să mai stau în casă!» Și scandalurile sunt la ordinea zilei...

Poveste fără sfârșit De când e lumea și pământul, nemul­țumirile între vecini au existat și nu au putut fi... [citește_tot_articolul]

18 Iulie 2019, 11:10 (10028 vizualizări - 22 comentarii)

EVENIMENT

contraeditorial

gardienii «sistemului»

«Sistemul» este un fel de lanț trofic, controlat în punctele de convergență ale intereselor civice de către funcți­onari. În fața acestora nu rezistă cei puternici, cei care au principii... Doar cei care se adaptează! O amică ne-a povestit radiind că a depus un dosar la Primărie. Funcționara a întâmpinat-o spunând: «Sigur nu aveți toate documentele!». «Le am...» a bravat solicitanta noastră. «Autorizație?», «Da!», «Certificat?», «Este!», «Chitanță!», «Tocmai am plătit-o!», «Copie la scara 1 pe 200?», «Vă uitați la ea...», «Vă trebuie și una la scară 1 pe 500...», «Știu, iat-o!». Într-un final, după 20 de minute de verificări, vizibil frus­trată că nu a reușit să-și de­monstreze superioritatea... [citește_tot_articolul]

17 Iulie 2019, 18:20 (3401 vizualizări - 2 comentarii)

Miercuri 24 Iun 2026
275 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Reviga: Recidivist încarcerat după ce i-a amenințat pe săteni cu un furcoi și o cazma

După ce și-a ispășit o pedeapă cu închisoarea, condamnat fiind pentru infracțiunea de omor, un bărbat din Reviga a ajuns din nou după gratii întrucît zilele precedente a provocat un scandal de amploare ...[citește_toată_știrea]

23 Iunie 2010, 14:24
(21540 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Reviga scandal


Hoți de cablu electric, reținuți de polițiști

Trei tineri reținuți de polițiștii din Urziceni vor fi prezentați Parchetului de pe lîngă Judecătoria din localitate cu propunere de arestare preventivă, după ce au fost identificați ca fiind autorii mai ...[citește_toată_știrea]

23 Iunie 2010, 14:23
(20743 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: hoți cablu


Urziceni: Amenzi în trafic

Marți, 22 iunie, în intervalul orar 17,30-19,30, polițiștii din Urziceni au desfășurat o acțiune pe raza localității. În cadrul acțiunii polițiștii au legitimat 40 de persoane, au controlat 35 de autovehicule ...[citește_toată_știrea]

23 Iunie 2010, 14:22
(19979 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Urziceni acțiune


Ansamblul folcloric «Doina Bărăganului», la Festivalul Internațional de Folclor de la Pilsen-Cehia

Ansamblul folcloric «Doina Bărăganului», la Festivalul Internațional de Folclor de la Pilsen-Cehia

În perioada 9-13 iunie 2010, ansamblul folcloric «Doina Bărăganului» al Centrului Județean pentru Conservarea și Promovarea Culturii Tradiționale Ialomița a participat la cea de-a 14-a ediție a Festivalului ...[citește_toată_știrea]

23 Iunie 2010, 12:52
(23994 vizualizări - 0 comentarii)


Accident rutier cu trei persoane încarcerate

Evenimentul s-a petrecut în cursul dimineții de miercuri, 23 iunie , în jurul orei 9.00, la intersecția DN2 cu DJ102H, pe raza comunei Glodeanu Sărat, sat Căldărușanca, din județul Buzău. O autoutilitară ...[citește_toată_știrea]

23 Iunie 2010, 12:41
(21197 vizualizări - 0 comentarii)


Curs de MEDIERE la Camera de Comerț

Camera de Comerț, Industrie și Agricultură Ialomița intenționează să organizeze în perioada imediat următoare un curs de MEDIERE cu un furnizor de formare în domeniul medierii acreditat. La cursul de M ...[citește_toată_știrea]

23 Iunie 2010, 12:39
(24571 vizualizări - 1 comentariu)


APIA: Cereri pentru acciza redusă la motorina utilizată în agricultură

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură (APIA) reamintește producătorilor agricoli că riscă să nu beneficieze de acciza redusă pentru motorina utilizată în agricultură dacă nu depun, pînă la ...[citește_toată_știrea]

23 Iunie 2010, 12:34
(21633 vizualizări - 0 comentarii)


Secțiunea Sport a fost actualizată!

Cele mai noi știri din sportul ialomițean. ...[citește_toată_știrea]

22 Iunie 2010, 19:39
(10730 vizualizări - 0 comentarii)


Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!

Cele mai noi anunțuri de mică publicitate din Ialomița. ...[citește_toată_știrea]

22 Iunie 2010, 19:22
(11786 vizualizări - 0 comentarii)


Cristudor, reconfirmat în funcția de procuror șef al DNA Slobozia

Cristudor, reconfirmat în funcția de procuror șef al DNA Slobozia

Recent, Consiliul Superior al Magistraturii a decis reconfirmarea în funcția de conducere a Direcției Naționale Anticorupție-Biroul Teritorial Slobozia a procurorului Dumitru Cristudor. Astfel, Cristudor ...[citește_toată_știrea]

22 Iunie 2010, 13:04
(24320 vizualizări - 1 comentariu)


Angajăm urgent

Mobila SA angajează tîmplari și tapițeri cu experiență în domeniu. Se oferă salariu atractiv. Informații la sediul din Șos. Brăilei, nr. 5, (vizavi de Vamă). ...[citește_toată_știrea]

22 Iunie 2010, 11:03
(14633 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița, locul 5 la nivel național: Rata șomajului-11,35%

Potrivit ultimelor date furnizate de AJOFM Ialomița, rata șomajului în luna luna mai 2010 a fost în scădere. Așadar, în luna mai, procentul a fost de 11,35%, inferior celorlalte luni ale începutului de ...[citește_toată_știrea]

22 Iunie 2010, 10:47
(12876 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: șomaj Ialomița


«Situația actuală a persoanelor seropozitive din județul Ialomița»

Uniunea Naționala a Organizațiilor Persoanelor Afectate de HIV/SIDA din România (UNOPA) organizează marți, 22 iunie, ora 14,00, conferința de presă cu tema «Situația actuală a persoanelor seropozitive din ...[citește_toată_știrea]

21 Iunie 2010, 18:34
(20440 vizualizări - 0 comentarii)


Criminalii de la volan

În cursul nopții de sîmbătă spre duminică, în jurul orei 02.00, o echipă de siguranță publică din cadrul Poliției Municipiului Slobozia a oprit pentru control un autoturism cu numere de înmatriculare provizorii ...[citește_toată_știrea]

21 Iunie 2010, 17:56
(22956 vizualizări - 0 comentarii)


Violatori după gratii

În cursul zilei de duminică, 20 iunie, un tînăr, de 20 de ani, din Făcăeni a fost reținut de polițiști și prezentat Parchetului de pe lîngă Judecătoria Fetești cu propunere de arestare preventivă, pentru ...[citește_toată_știrea]

21 Iunie 2010, 17:40
(22461 vizualizări - 1 comentariu)


Condeești: «Premierea celor ostenitori în via Domnului»

La Școala cu clasele I-VIII din localitatea Condeești, în ultima zi de școală a avut loc premierea a unui număr de nouă elevi care s-au remarcat prin activitățile religioase desfășurate la nivelul școlii ...[citește_toată_știrea]

21 Iunie 2010, 10:30
(26089 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: S-au bătut în scara blocului și au făcut scandal la sediul Poliției

Sîmbătă dimineață, 19 iunie a.c., la ora 05.30, Poliția Slobozia a fost solicitată să intervină pentru aplanarea unei bătăi iscate între doi tineri chiar în scara blocului în care locuiau. La vederea echipajului ...[citește_toată_știrea]

21 Iunie 2010, 07:15
(23313 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Slobozia scandal


Slobozia: A apelat 112 mințind că polițiștii sînt băuți

Un șofer de autocar a apelat 112 încercînd astfel să-i intimeze pe polițiștii care tocmai îl opriseră pentru un control de rutină. Șoferul, sesizînd că polițiștii urmau să-l sancționeze pentru abateri la ...[citește_toată_știrea]

21 Iunie 2010, 07:14
(18544 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Slobozia


Fetești: Băuturi alcoolice contrafăcute, la vînzare

Un bar din Fetești a fost amendat de polițiști întrucît se încerca vînzarea a aproximativ 100 de litri de votcă contrafăcută. Fiindu-i solicitate amănunte asupra cantității de băuturi aloolice depistate ...[citește_toată_știrea]

21 Iunie 2010, 07:14
(20227 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Fetești


Infractori după gratii

Polițiștii slobozeni au depistat un bărbat, de 31 de ani, domiciliat în municipiul reședință de județ. Pe numele acestuia, la data de 6 iunie a.c., Judecătoria Slobozia a emis un mandat de executare a pedepsei ...[citește_toată_știrea]

21 Iunie 2010, 07:13
(19574 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: urmăriți


Fetești: Depistat beat la volan, un clujean le-a prezentat polițiștilor un permis fals

Pe strada Bărăganului, din Fetești, a oprit pentru control un autoturism înmatriculat în județul Vaslui, la volan aflîndu-se un bărbat ce emana halenă alcoolică. Fiindu-i solicitate documentele personale ...[citește_toată_știrea]

21 Iunie 2010, 07:12
(18863 vizualizări - 0 comentarii)


Două persoane rănite în urma unui accident cauzat de un «șofer» fără permis

Două persoane au fost rănite și un autoturism a fost avariat în urma unui accident cauzat de un tînăr, de 21 de ani, fără permis. Evenimentul rutier s-a produs pe DJ306A, în apropierea localității Crunți ...[citește_toată_știrea]

21 Iunie 2010, 07:11
(13053 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: accident


Șoferi cu sabie la volan

Joi, 17 iunie, un echipaj de siguranță publică mixt a descoperit, la un control de rutină, o sabie într-un autoturism oprit în trafic la Urziceni. Inițial, conducătorul auto a refuzat să prezinte actele ...[citește_toată_știrea]

18 Iunie 2010, 18:58
(24183 vizualizări - 2 comentarii)


Icre negre la borcan pe DN2A

Joi, 17 iunie, în jurul orei 18.00, agenții Postului de Poliție Giurgeni, în colaborare cu un echipaj al Serviciului Rutier au depistat, pe DN2A, în localitatea Giurgeni, un tînăr, în vîrstă de 20 de ani ...[citește_toată_știrea]

18 Iunie 2010, 18:55
(12353 vizualizări - 2 comentarii)


Comunele din vestul județului, luate la puricat

Joi, 17 iunie, polițiștii ialomițeni au organizat o serie acțiuni în comunele Movilița, Coșereni, Borănești și Bărcănești. Efectivele ce au acționat în comunele vizate au urmărit cu precădere verificarea ...[citește_toată_știrea]

18 Iunie 2010, 18:50
(26577 vizualizări - 0 comentarii)


APIA Ialomița, prima în România la plata pe suprafață

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură a autorizat la plată 595250283 euro, reprezentînd 96% din suma de 619,8 milioane euro, sprijin din Fondul European de Garantare Agricola (FEGA) alocat ...[citește_toată_știrea]

18 Iunie 2010, 18:29
(22239 vizualizări - 0 comentarii)


Stop evaziunii fiscale din agricultură: Garda Financiară și Poliția, echipaje mixte de control pe șosele

În această perioadă, pe drumurile naționale și județene sînt prezente echipaje mixte Gardă Financiară-Poliție. Scopul declarat al acțiunii este stoparea evaziunii fiscale din agricultură, vizați fiind ...[citește_toată_știrea]

18 Iunie 2010, 10:34
(23877 vizualizări - 0 comentarii)


Controale tematice pentru prevenirea incendiilor

Pompierii ialomițeni trag un semnal de alarmă cu privire la pericolele reprezentate de incendii pe perioada campaniei de recoltare a păioaselor. Dată fiind incidența acestui fenomen în intervalele de timp ...[citește_toată_știrea]

17 Iunie 2010, 14:26
(25177 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: incendiu pompier


Vasile Blaga NU este pe Facebook

Vasile Blaga NU este pe Facebook

«Avînd în vedere faptul că pe rețeaua de socializare Facebook a fost creat un cont cu numele „Vasile Blaga“, ce are atașată fotografia ministrului Administrației și Internelor, facem precizarea că acest ...[citește_toată_știrea]

17 Iunie 2010, 08:57
(25380 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Cros pentru persoanele cu dizabilități

Liga pentru promovarea și apărarea drepturilor persoanelor cu handicap din România organizează «Crosul egalității de șanse pentru persoanele cu dizabilități», ediția a II-a , sîmbătă, 26 iunie 2010, între ...[citește_toată_știrea]

17 Iunie 2010, 08:37
(26133 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Suporter în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Alin în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» marius în CNAIR: Circulație închisă pe bretelele de intrare și ieșire ale A2 din zona Drajna, joi, 23 aprilie 2026 Toma în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! cetatean în Bărbat din Bărbulești, prins în flagrant și reținut pentru «șantaj» Anca în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» suporter în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Vasile în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» vilă complex Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 17 iunie 2026 Any în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Alecu în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! base marinaru în Stelnica și Punctul de Acostare «Regina Maria», creștere a numărului de turiști ion negativ în A fost construită una dintre cele mai mari instalații de stocare a energiei verzi din România cioban în Dezastrul funciar de la Primăria Axintele Parinte în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! AlexDan în Lipsă de «transparență» în Consiliul Local Slobozia Preda în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Mary în Reabilitarea Ștrandului Municipal, abandonată de administrația Potor Mary în Restanțe de 7,3 milioane de lei pentru facturile de apă și canalizare către operatorul Urban SA Slobozia NOBODY în «Candidatul 10510», în sfârșit director general adjunct la DGASPC Ialomița!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...