Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Fata care a salvat peste 600 de căței

Fata care a salvat peste 600 de căței

Andreea Coles este o tânără originară din Slobozia, dar lucrează peste hotare, în Suedia... Distanța față de locul natal nu a reprezentat o piedică pentru ea să ajute cățeii din adăpostul DADP Slobozia. Într-un an de zile, de când și-a însușit rolul de voluntar, fata a salvat peste 600 de câini.

Îngerul lui Grivei «Numele meu este Andreea Coles, am 24 ani și întotdeauna am iubit animalele peste măsura înțelegerii celorlalți!». Se prezintă simplu, însă vorbele ei au o mare însemnătate, ce contribuie la propria fericire sufletească... Povestea cu salvarea cățeilor începe banal, spune... [citește_tot_articolul]

6 Iulie 2019, 16:10 (20787 vizualizări - 48 comentarii)

EVENIMENT

Un nou «tun» împotriva țânțarilor

Achiziție nouă la DADP Slobozia

Un nou «tun» împotriva țânțarilor

După mai bine de o lună de zile, timp în care țânțarii au monopolizat Slobozia, Valeriu Roșca, directorul Direcției de Administrare a Domeniului Public Slobozia susține că «dezinsecția aero este inutilă!». În tot acest timp, «tunul» împotriva țânțarilor a fost utilizat de doar 6 ori pe străzile ora­șului, iar codurile meteorologice de ploi și vânt au ajutat la înmulțirea insectelor. Pentru a fi eficient, DADP Slobozia achiziționează un nou «tun», de 120 mii de lei...

Lupta împotriva țânțarilor continuă În fiecare vară, municipiul Slobozia este asaltat de țânțari. Până în acest an, lupta... [citește_tot_articolul]

6 Iulie 2019, 12:10 (4519 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Traficantul de droguri «Oache» a primit 3 ani și 8 luni cu executare

Sentință a Tribunalului Ialomița

Traficantul de droguri «Oache» a primit 3 ani și 8 luni cu executare

Judecătorii Tribunalului Ialomița au dat o primă sentință în dosarul penal în care Ionuț Gabriel Mocanu, cunoscut sub numele de «Oache», a fost cercetat pentru «trafic de droguri de risc». Incul­patul a fost condamnat la 3 ani și 8 luni de închisoare cu executare. În același dosar au mai fost judecate alte trei persoane. Investigația a fost coordonată de procurorii DIICOT-Biroul Teritorial Ialomița, în urma unor anchete ale ziarului Independent referitoare la consumul de substanțe interzise pe străzile din Slobozia. Denumite «Mărturii din orașul condamnaților», respectivele anchete au prezentat pe larg indiferența cu care autoritățile... [citește_tot_articolul]

5 Iulie 2019, 14:15 (9832 vizualizări - 8 comentarii)

EVENIMENT

Slobozia: În «groapa lui Stoica» cu primarul Mocioniu

În «groapa lui Stoica» nu poți intra decât prin cele două găuri de lift. Una e în perimetrul șantierului și are două rânduri de gard. Cealaltă e pe esplanadă, unde parchează șoferul prefectului mașina instituției. Pe-acolo am intrat și noi... Cu aprobare, cu primarul Adrian Mocioniu și cu inginerul Marian Dinu, că «groapa lui Stoica» e șantier în conservare. Primarul Adrian Mocioniu nu intră pentru prima dată în «groapă». Nici noi, de altfel, am mai fost în 20 iulie 2018... Tot cu aprobare! Atunci, sub imperiul emoțiilor, relatam că se simte deja mirosul de igrasie și că apa băltește, ici și colo... Și ni se explica, didactic, că e din cauza ploilor. Miercuri, 3 iulie 2019, în «groapa... [citește_tot_articolul]

4 Iulie 2019, 22:05 (5801 vizualizări - 11 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Hotărâri ale Consiliului Local Slobozia care afectează viața publică

Hotărâri ale Consiliului Local Slobozia care afectează viața publică

COMIND extinde supermarketul Ialomița Consilierii locali au aprobat un proiect de hotărâre prin care COMIND SA a solicitat concesionarea a 151 mp de teren în imediata vecinătate a supermarketului Ialomița. Suprafața concesionată va fi utilizată pentru construcția unei clădiri P+3, lipită de actuala construcție, dar și pentru o rampă de aprovizionare. Prețul de concesionare a terenului în zonă este de 12,56 lei/mp/an.

2 ani în plus pentru garaje Consiliul Local Slobozia a aprobat prelungirea contractelor de concesiune ce au ca obiect te­renurile pe care sunt amplasate garaje tip... [citește_tot_articolul]

4 Iulie 2019, 21:10 (6560 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

POLITICĂ

Ștefan Mușoiu e vicecampion Interparlamentar

Politică cu șpițul

Ștefan Mușoiu e vicecampion Interparlamentar

Remarcabil prin absențe repetate în viața politică, deputatul PSD Ștefan Mușoiu a reușit performanța de a deveni vicecam­pion cu echipa Parlamentului României. El a participat la «Campionatul de fotbal interparlamentar 2019», eveniment care are 22 de ani de tradiție și care a fost organizat anul acesta în România, în perioada 27-30 iunie 2019.

Avem echipă, avem valoare! În timp ce toată suflarea pesedistă se dădea de ceasul morții s-o voteze pe Viorica președinte în locul lui Dragnea, deputatul PSD Ștefan Mușoiu făcea politică cu crampoanele. El a participat în perioada 27-30 iunie... [citește_tot_articolul]

4 Iulie 2019, 18:40 (4323 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Administrația Moraru finanțează nejustificat ADI Ialomița

Administrația Moraru finanțează nejustificat ADI Ialomița

În anul 2017, președintele Victor Moraru a susținut public înființarea Asociației de Dezvoltare Intercomunitară Ialomița. Asociația, considerată de președinte «motorul de dezvoltare administrativă a județului», funcționează după modelul european, dar este finanțată din fonduri publice județene. Banii sunt utilizați pentru reparații pentru acoperișuri de școli, asfaltări de străzi comunale și terenuri sintetice de fotbal. Niciunul dintre aceste proiecte nu este însă «de interes județean», așa cum impune Legea 215, privind administrația publică locală, în baza căreia a fost înființată Asociația.

Pomul lăudat al administrației județene... [citește_tot_articolul]

4 Iulie 2019, 10:55 (4044 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

1 milion de euro pentru copiii statului

Casele de tip familial

1 milion de euro pentru copiii statului

Vechile centre de plasament din județ vor fi închise. Procesul de dezinstituționa­lizare urmează să se extindă la toate «orfelinatele» vechi din Ialomița. Următorul pe listă este Centrul de Plasament de la Urziceni. În locul acestuia se vor construi case de tip familial. Astfel, la acest moment, în Ialomița există 5 case de tip familial, la Slobozia găsindu-se 3 dintre ele.

Închiderea centrelor de plasament
Dezinstituționalizarea ve­chilor «orfelinate» este un amplu proiect la nivelul țării, început în anul 2001. Numai în județul Ialomița au fost închise 3 centre de tip vechi... [citește_tot_articolul]

3 Iulie 2019, 19:05 (4652 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Retrocedarea terenurilor din Balta Ialomiței bate pasul pe loc

De 7 ani

Retrocedarea terenurilor din Balta Ialomiței bate pasul pe loc

Anul acesta se împlinesc 7 ani de când ialomițenii care și-au câștigat drepturile de a primi pământ în zona Balta Ialomiței-Stelnica aș­teaptă să intre în posesia terenurilor. Estimativ este vorba despre o suprafață de 1485 de hectare, pentru care oamenii au obținut titluri de proprietate în baza unor hotărâri judecătorești definitive. Procedura este blocată din cauza refuzului Agenției Domeniilor Statului de a retroceda respectivele su­prafețe. Sătui să mai aștepte, câțiva dintre beneficiarii titlurilor de proprietate au cerut în instanță executarea silită a Comisiei Județene de Fond Funciar, a Comisiei Locale de Fond Funciar Stelnica, dar și a Agenției Domeniilor Statului. În prezent, cele ... [citește_tot_articolul]

3 Iulie 2019, 13:50 (6789 vizualizări - 12 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

O adolescentă a dispărut din Tabăra «Pavilioane» Amara

Neglijată de supraveghetor

O adolescentă a dispărut din Tabăra «Pavilioane» Amara

Este anchetă internă la Direcția Generală de Asistență Socială și Protecția Copilului Ialomița, după ce o fată de 14 ani, aflată sub monitorizarea instituției, a dispărut din Tabăra «Pavilioane» Amara. Fata a fost găsită de polițiști într-un microbuz, în timp ce se îndrepta cu bunica sa spre București. Supra­veghetorul care trebuia să aibă grijă de grupul de copii din care adolescenta făcea parte a declarat că nu a cunoscut-o...

Verificările sunt în curs Incidentul s-a petrecut la sfâr­șitul săptămânii precedente, mai exact vineri, 28 iunie 2019. Ado­lescenta de 14 ani, împreună cu... [citește_tot_articolul]

2 Iulie 2019, 22:05 (6375 vizualizări - 7 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Consiliul Județean a alocat 1,7 milioane lei pentru finanțarea AFC Unirea ’04

Asigurare pentru sezonul competițional 2019-2020

Consiliul Județean a alocat 1,7 milioane lei pentru finanțarea AFC Unirea ’04

Vineri, 28 iunie 2019, în cadrul ședinței Consiliului Județean Ialomița, a fost aprobată alocarea sumei de 1,7 milioane de lei anual pentru finanțarea echipei de fotbal Unirea Slobozia. Hotărârea Consiliului Județean Ialomița vizează «anul competițional 2019-2020 și contractele de finanțare». Votul confirmă speculațiile legate de implicarea președintelui Victor Moraru în susținerea Asociației Fotbal Club Unirea ’04...

Fotbalul, adjudecat de președintele Moraru Plenul Consiliului Județean Ialomița a votat vineri pentru finanțarea echipei de fotbal Unirea Slobozia timp de două sezoane... [citește_tot_articolul]

2 Iulie 2019, 19:25 (14050 vizualizări - 21 comentarii)

Click aici

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

Prima realizare edilitară a administrației Mocioniu

Laudă-te, gură!

Prima realizare edilitară a administrației Mocioniu

Primăria Slobozia anunță pe pagina de Facebook a administrației locale că a realizat 512 m de trotuar pe strada Unirii, din Cartierul Slobozia Nouă. Aceștia sunt primii metri de trotuar din oraș ai administrației Mocioniu.

Domnia și prostia se plătesc
Administrația Mocioniu surprinde din nou. La nici 2 săptămâni de la demararea lucrărilor de asfaltare pentru 5 străzi din municipiu, oficialii locali anunță că au rea­lizat un tronson de 512 m de... trotuar! «Primii 520 de metri din cei peste 2 kilometri din proiect au intrat în procesul de modernizare. Până în vara anului viitor, 5 străzi din municipiul Slobozia vor fi asfaltate de către un constructor din Ilfov. SC Magnum Contrans SRL a deschis șantierul în Cartierul Slobozia Nouă, unde execută lucrări pe strada Unirii, care are o lungime de 520 m. Până la asfaltarea carosa­bilului, se montează trotuarele!»... [citește_tot_articolul]

2 Iulie 2019, 19:10 (5931 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

1495 de elevi ialomițeni au susținut prima probă a Bacalaureatului

1495 de elevi ialomițeni au susținut prima probă a Bacalaureatului

Elevii de clasa a XII-a au susținut luni, 1 iulie 2019, prima probă scrisă a Bacalaureatului, cea la Limba și Literatura Română. Datele Inspectoratului Școlar Județean Ialomița arată că la examenul de maturitate, prima probă, s-au înscris 1544 absolvenți de liceu. Din păcate, incidentele nu au ocolit Bacalaureatul 2019 în județul Ialomița, un elev fiind eliminat. «Tânărul nu a predat telefonul, iar dispozitivul i-a sunat. Noi nu suntem polițiști, să facem percheziții. La începerea probelor se realizează instruirea candidaților, se semnează un proces-verbal de instruire că au luat la cunoștință repercusiunile tentativei copiatului, copiatul, telefon... Își asumă tentativa! A fost decizia lui. ... [citește_tot_articolul]

2 Iulie 2019, 18:25 (3456 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

Nicoleta Băjan, vicecampioană europeană

Lupte libere, CS Amara

Nicoleta Băjan, vicecampioană europeană

Când crezi că nu mai are cu ce să surprindă, luptătoarea Nicoleta Băjan mai face o ispravă în urma căreia adaugă în vitrină o nouă medalie. Așa s-a în­tâmplat în orașul polonez Cracovia unde, în perioada 28-30 iunie a.c., s-a desfă­șurat Campionatul European rezervat luptătorilor sub 15 ani. La lupte feminine și lupte libere, România a de­plasat 28 de sportivi, 4 dintre aceștia fiind legitimați la CS Amara: Nicoleta Băjan (39 kg), Steluța Subțirică (46 kg), Denisa Negoiță (50 kg) și Marian Subțirică (57 kg). Dublă medaliată cu bronz la edi­țiile anterioare, Nicoleta Băjan a avut din nou o evo­luție remarcabilă. Asistată de pe margine de inimosul antrenor de la CS Amara, Marian Moraru, Nicoleta... [citește_tot_articolul]

2 Iulie 2019, 18:10 (3466 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

221 de sancțiuni în 19 zile!

Poliția Locală Slobozia

221 de sancțiuni în 19 zile!

Poliția Locală a municipiului Slo­bozia a acordat în mai puțin de o lună peste 200 de sancțiuni. Dintre acestea, 72% sunt amenzi. «Deranjarea ordinii publice» și «alcoolul», două probleme majore ale comunității...

«Zgomot» și «alcool» de 23 mii de lei În primele 19 zile ale lunii iunie a.c., conform unei statistici oferite de Poliția Locală Slobozia, dispeceratul oamenilor legii a sunat neîncetat, zi și noapte. Conform Legii nr. 61/1991, «pentru asigurarea climatului de ordine și liniște publică necesar desfășurării normale a activității economice și social-culturale și promovarea unor... [citește_tot_articolul]

2 Iulie 2019, 17:50 (3562 vizualizări - 15 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Cursuri de perfecționare de 5 stele

Administrația ca un șpriț subțire, de vară

Cursuri de perfecționare de 5 stele

Consilierii județeni vor pleca din nou la cursuri de perfecționare. Anunțul a fost făcut pe 18 iunie 2019, în cadrul ședinței extraordinare a Consiliului Județean, de către președintele Victor Moraru. Locațiile alese pentru aceste cursuri sunt la mare sau la munte, în resorturi turistice de 4 sau 5 stele.

Din nou perfecționare pe bani publici Marți, 18 iunie 2019, președintele Victor Moraru a anunțat în plenul ședinței extraordinare a Consiliului Județean că instituția va achiziționa un curs de perfecționare pentru «creșterea gradului de performanță și a calității în sectorul public»... [citește_tot_articolul]

2 Iulie 2019, 14:20 (3667 vizualizări - 4 comentarii)

SPORT

Grupa 2012 a câștigat «Summer Kids Cup»

Fotbal, Abatorul Slobozia

Grupa 2012 a câștigat «Summer Kids Cup»

Deși bazele s-au pus în urmă cu doar 2 ani, Centrul de Copii și Juniori al Abatorului Slobozia se dovedește deja un proiect promițător. Puștii Grupelor 2009, 2012 și chiar 2013 au participat înainte de a intra în vacanță la «Summer Kids Cup», competiție adresată fotbalului juvenil găzduită de Constanța. Grupa 2012 a Abatorului pregătită de profesorul Ștefan Matache a avut o evoluție foarte bună. S-a jucat în sistem «fiecare cu fiecare», Abatorul 2012 disputând astfel 7 meciuri. Au înregistrat un singur egal, 2-2 cu Luceafărul Constanța. În rest, victorii pe linie la scoruri categorice: 10-0, 9-0, 8-0 sau 8-2. Victime au căzut echipe ca Avântul Reghin, CSS Brașovia, Kinder Brăila, CS Agigea. În... [citește_tot_articolul]

2 Iulie 2019, 13:55 (3459 vizualizări - 1 comentariu)

SPORT

S-a acoperit extrema dreaptă

Handbal, Liga Națională, HCM Slobozia

S-a acoperit extrema dreaptă

După ce în urmă cu două săptămâni s-a parafat transferul Gabrielei Moldoveanu, săptămâna trecută a pecetluit acoperirea postului de extremă dreaptă la HCM Slobozia. Din sezonul viitor, pentru echipa noastră va evolua Florența Ilie, jucătoare de 23 ani, care deține în palmaresul personal titlul european la junioare. La fel ca Moldoveanu, Florența Ilie este la prima experiență în Liga Națională. Până în prezent a evoluat în eșalonul secund pentru Știința București și Dinamo. Se înscrie perfect în politica de transferuri a HCM Slobozia, care constă în aducerea de jucătoare tinere cu potențial de progres în Liga Florilor. Sunt șanse mari ca HCM Slobozia să fie echipa cu cea mai scăzută medie de vârstă... [citește_tot_articolul]

2 Iulie 2019, 13:40 (3109 vizualizări - 1 comentariu)

SPORT

Fotbal, Liga a III-a

Enache Costea rămâne antrenorul Unirii Slobozia

În sfârșit s-au limpezit apele în ceea ce privește spinoasa problemă a bugetului pe care se va baza echipa de fotbal a Unirii Slobozia în viitoarele stagiuni. Consiliul Județean Ialomița a aprobat finanțarea galben-albaștrilor în anii calendaristici 2019 și 2020. Din această sumă se va susține financiar atât echipa de seniori, cât și Centrul de copii și juniori. Prin urmare, această problemă fiind rezolvată, gândurile conducerii se pot îndrepta exclusiv către partea sportivă, mai cu seamă că în curând se va da startul pregătirilor.

Reunire pe 8 iulie Unirea Slobozia va miza și în sezonul... [citește_tot_articolul]

2 Iulie 2019, 12:55 (4406 vizualizări - 6 comentarii)

EVENIMENT

Ialomița e lăsată pradă țânțarilor

20000 de hectare infestate

Ialomița e lăsată pradă țânțarilor

bonus: «Festivalul țânțarilor» de la Amara

În pofida reglementărilor legale, autoritățile din Ialomița lasă în fiecare an populația pradă țânțarilor. Anul acesta, susține prefectul județului Gigi Petre, situația e mai dramatică decât în anii precedenți: «Din datele noastre, peste 20000 de hectare de teren au nevoie de dezinsecție... Din păcate, legislația permite doar autorităților locale să intervină!». Direcția de Sănătate Publică Ialomița a trimis o adresă prin care avertizează autoritățile locale că sunt obligate de lege să adopte «măsuri specifice». La nivelul autorităților locale, doar Slobozia are capacitatea de a executa tratamente de dezinsecție.

Legea nu e pentru autoritățile locale... [citește_tot_articolul]

2 Iulie 2019, 11:05 (4947 vizualizări - 4 comentarii)

Vineri 26 Iun 2026
265 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Beneficiarii privați ai PNDR pot derula achizițiile online, pe pagina de internet a AFIR

Agenția pentru Finanțarea Investițiilor Rurale a modificat metodologia specifică achizițiilor pentru beneficiarii privați ai fondurilor europene acordate pentru agricultură și dezvoltarea mediului rural ...[citește_toată_știrea]

17 Martie 2015, 13:20
(6126 vizualizări - 0 comentarii)


Incendiu la o clădire din Slobozia

Incendiu la o clădire din Slobozia

În dimineața zilei de duminică, 15 martie a.c, a izbucnit un incendiu la o clădire dezafectată ce aparține unei societăți comerciale, pe raza municipiului Slobozia. Pompierii s-au deplasat la fața locului ...[citește_toată_știrea]

17 Martie 2015, 12:05
(4283 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Slobozia incendiu


Amara: Femeie căzută în fîntînă

În urma unui apel telefonic primit în noaptea de vineri spre sîmbătă, 13/14 martie 2015, puțin trecut după miezul nopții, pompierii au fost solicitați să intervină în cazul unei persoane căzute într-o fîntînă ...[citește_toată_știrea]

17 Martie 2015, 10:35
(5254 vizualizări - 0 comentarii)


anunț angajare

SC OSMET SRL
Slobozia
angajează
• 5 lăcătuși montator
• 3 lăcătuși mecanic
• 3 sudori electric și autogen

Se cere calificare și experiență
Relații la telefon 0724/054.959

17 Martie 2015, 09:20


Căzănești: Percheziții la contrabandiștii de țigări

Luni, 9 martie a.c., polițiștii ialomițeni au efectuat două percheziții pe raza orașului Căzănești, la locuințele a trei persoane bănuite de contrabandă cu țigări. În urma perchezițiilor, au fost ridicate ...[citește_toată_știrea]

10 Martie 2015, 18:25
(7100 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: 93 locuri de muncă vacante

Potrivit datelor statistice ale Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița, la nivelul județului, luni, 9 martie 2015, sînt disponibile 93 locuri de muncă. Cele mai multe posturi sînt rezervate ...[citește_toată_știrea]

9 Martie 2015, 15:50
(8256 vizualizări - 0 comentarii)


Poliția Rutieră Ialomița: 116 șoferi sancționați, 14 permise reținute, amenzi de aproape 85000 de lei!

În acest sfîrșit de săptămînă, 6-8 martie 2015, polițiștii Serviciului Rutier au continuat acțiunile desfășurate pentru prevenirea evenimentelor rutiere, precum și pentru conștientizarea conducătorilor ...[citește_toată_știrea]

9 Martie 2015, 14:40
(6651 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: Șomajul, în creștere

La sfîrșitul lunii februarie 2015, în evidențele Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița se aflau înregistrați un număr de 8752 șomeri, din care 3041 șomeri indemnizați, respectiv ...[citește_toată_știrea]

9 Martie 2015, 13:40
(4440 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Accident în Cartierul Bora

În urma unui accident rutier produs duminică, 8 martie 2015, în jurul orei 11,20, pe raza Cartierului Bora al municipiului Slobozia, o femeie, în vîrstă de 36 de ani, a avut nevoie de îngrijiri medicale ...[citește_toată_știrea]

9 Martie 2015, 12:25
(6976 vizualizări - 1 comentariu)

Taguri: Slobozia accident


Balaciu: Incendiu la șira de furaje

Pompierii au intervenit mai bine de 6 ore pentru lichidarea unui incendiu. Rezerva de furaje a unui cetățean din localitatea Balaciu a fost cuprinsă de flăcări după ce proprietarul a aprins ...[citește_toată_știrea]

9 Martie 2015, 11:15
(5787 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Balaciu incendiu


Părintele Ștefan Peiu, sărbătorit la Catedrala din Urziceni

Este un obicei frumos de a aniversa duhovnicește sărbătorirea cîtorva zeci de ani sau chiar a unei jumătăți de veac de slujire preoțească. Ecouri ale unor asemenea evenimente găsim în revista ...[citește_toată_știrea]

9 Martie 2015, 10:10
(6547 vizualizări - 0 comentarii)


Asociația «Părinți pentru Ora de Religie», constituită la Urziceni

Joi, 5 martie 2015, un grup de părinți s-au întîlnit la Centrul Cultural Urziceni pentru a înființa APOR-Asociația «Părinți pentru Ora de Religie» Filiala Urziceni. Astfel, aproximativ 200 de persoane au ...[citește_toată_știrea]

6 Martie 2015, 20:35
(9442 vizualizări - 21 comentarii)


Slobozia: Bazinul de înot, inaugurat oficial

Primăria Muncipiului Slobozia va inaugura oficial sîmbătă, 7 martie 2015, la orele 10,00, bazinul de înot. Evenimentul de inaugurare va fi urmat de demonstrații, jocuri și concursuri de înot la care vor ...[citește_toată_știrea]

6 Martie 2015, 19:25
(6395 vizualizări - 1 comentariu)


APIA Ialomița: Fermierii, obligați să respecte normele privind ecocondiționalitatea

Potrivit unui proiect de Ordin al Ministerului Agriculturii si Dezvoltării Rurale, începînd din anul 2015, fermierii care solicită plăți directe din fonduri europene și bugetare, prin anumite scheme și ...[citește_toată_știrea]

6 Martie 2015, 17:20
(9945 vizualizări - 1 comentariu)


AJOFM Ialomița: Locuri de muncă în construcții în Israel

Agenția Națională pentru Ocuparea Forței de Muncă anunță cetățenii români că pot obține locuri de muncă în construcții, în Israel, începînd cu luna ianuarie 2015. Angajarea lucrătorilor are loc în baza ...[citește_toată_știrea]

6 Martie 2015, 16:15
(4851 vizualizări - 0 comentarii)


RAJA activează Comandamentul pentru Situații de Urgență

În urma atenționărilor meteorologice de Cod Galben de precipitații abundente-ninsori și ploi, dar și intensificări ale vîntului, ce pot depăși 50-60 km/h, pentru a interveni cu promptitudine în rezolvarea ...[citește_toată_știrea]

6 Martie 2015, 14:35
(3296 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Percheziții la o persoană care vindea ceasuri contrafăcute

Joi, 5 martie 2015, polițiștii din Ialomița au efectuat două percheziții, pe raza municipiului Slobozia, la locuințele unei persoane bănuite de comercializarea de produse contrafăcute. Polițiștii Inspectoratului ...[citește_toată_știrea]

6 Martie 2015, 13:40
(4149 vizualizări - 0 comentarii)


Țăndărei: I-a furat un inel pentru... «a-i merge bine»

O persoană din orașul Țăndărei a sesizat Poliția că a fost victima unei infracțiuni de înșelăciune. Victima a fost abordată de o femeie care a spus că o poate ajuta «să îi meargă bine». Fapta a fost sesizată ...[citește_toată_știrea]

6 Martie 2015, 12:25
(8150 vizualizări - 0 comentarii)


Grindu: Au furat din casă

Polițiștii Secției Rurale Ion Roată cercetează doi tineri, de 16 și 20 de ani, ambii din comuna Grindu, sub aspectul comiterii infracțiunii de furt calificat. Cei în cauză sînt bănuiți că, în cursul lunii ...[citește_toată_știrea]

6 Martie 2015, 11:15
(4936 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Fără permise sau beți la volan

Efectivele Secției Rurale Grivița au oprit pentru control, pe raza localității Smirna, un autoturism condus de un tînăr, de 25 de ai, din comuna Scînteia. Întrucît emana halenă alcoolică, cel în cauză a ...[citește_toată_știrea]

6 Martie 2015, 10:10
(5884 vizualizări - 0 comentarii)


anunț angajare

SOCIETATE COMERCIALĂ
angajează
• MACARAGIU
Oferim salarii avantajoase!
Relații la telefon 0721/229.353

3 Martie 2015, 16:15


Ialomița: Beți la volan

Polițiștii rutieri au depistat pe șoselele ialomițene trei bărbați, cu vîrste cuprinse între 31 și 47 de ani, toți domiciliați pe raza județului, care conduceau autoturisme deși anterior consumaseră băuturi ...[citește_toată_știrea]

3 Martie 2015, 13:15
(2474 vizualizări - 1 comentariu)


Ialomița: S-a răsturnat cu mașina

Sîmbătă, 28 februarie 2015, pe DJ321, s-a petrecut un accident de circulație soldat cu rănirea a două persoane. Astfel, în timp ce un bărbat, de 45 de ani, din Slobozia, conducea un autoturism din direcția ...[citește_toată_știrea]

3 Martie 2015, 12:45
(5270 vizualizări - 0 comentarii)


Poliția Rutieră Ialomița: 20 de permise reținute, amenzi de peste 99000 de lei

În acest sfîrșit de săptămînă, 27 februarie-1 martie 2015, polițiștii Serviciului Rutier au continuat acțiunile desfășurate pentru prevenirea evenimentelor rutiere, precum și pentru conștientizarea conducătorilor ...[citește_toată_știrea]

3 Martie 2015, 11:25
(5191 vizualizări - 0 comentarii)


Inundații la Giurgeni, incendii la Fetești și Gheorghe Lazăr

Mai multe gospodării din localitatea Giurgeni, aflate în apropierea Brațului Borcea al Dunării, au fost inundate zilele trecute din cauza infiltrațiilor. Pompierii ialomițeni au fost solicitați să intervină ...[citește_toată_știrea]

3 Martie 2015, 10:25
(10527 vizualizări - 0 comentarii)


Accident groaznic la intrarea în Slobozia!

Accident groaznic la intrarea în Slobozia!

Miercuri, 25 februarie a.c., în jurul orei 19,30, Poliția a fost sesizată cu privire la faptul că pe raza municipiului Slobozia s-a produs un accident de circulație soldat cu rănirea a două persoane. Astfel ...[citește_toată_știrea]

26 Februarie 2015, 17:05
(7093 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Slobozia accident


Ialomița: Patru proxeneți, arestați

În urma a 8 percheziții domiciliare, desfășurate la Slobozia și Perieți, polițiștii Serviciului de Investigații Criminale au reținut pentru 24 de ore patru persoane, trei bărbați și o femeie, cu vîrste ...[citește_toată_știrea]

25 Februarie 2015, 18:05
(5652 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: A furat banii din casa de marcat!

Profitînd de lipsa de vigilență a vînzătoarei unei alimentare din Slobozia, un tînăr de 23 de ani a sustras suma de 50 de lei din casa de marcat a unității comerciale. El a încercat să se facă nevăzut, ...[citește_toată_știrea]

25 Februarie 2015, 17:30
(7912 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Slobozia furt


Ialomița: Vitezomani amendați de polițiști

Polițiștii Serviciului Rutier Ialomița au efectuat mai multe acțiuni în ceea ce privește respectarea limitelor de viteză pe drumurile din Ialomița. Rezultatele activităților întreprinse de oamenii legii ...[citește_toată_știrea]

25 Februarie 2015, 16:50
(6046 vizualizări - 1 comentariu)


Andrășești: Depistat în stare de ebrietate în trafic

Polițiștii ialomițeni au descoperit în trafic un șofer, de 43 de ani, din Slobozia, care conducea în stare de ebrietate. Testat cu aparatul Drager, acesta avea o alcoolemie de 1,08 miligrame alcool pur ...[citește_toată_știrea]

25 Februarie 2015, 15:15
(4972 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Corcodel de la DUMITRESTI în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia casă Slobozia Nouă în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 închiriere apartament 3 camere Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 om de rand în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! laurentiu în «Beach Party» săptămânal pe Plaja Zorilor Răduță Aurelian-Constantin în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia @ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final soluția e simplă în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Fa Marileno în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Maria în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Nelu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Vasile în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Ionut în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Mihai în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Urbanistul în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Vasile în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! spațiu comercial Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 spațiu comercial Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...