Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Peste 3500 de elevi ialomițeni vor susține Examenele Naționale

Peste 3500 de elevi ialomițeni vor susține Examenele Naționale

Anul școlar 2018-2019 s-a terminat. Încă un an cu note, proiecte, teme și simulări pentru elevii ialomițeni. Exa­menele Naționale sunt în plin proces de desfășurare. Astfel, peste 3500 de elevi ialomițeni sunt înscriși la Evaluarea Națională și Bacalaureat.

Pregătiri pe ultima sută de metri Elevii ialomițeni de clasa a VIII-a și a XII-a se pregătesc pentru două dintre cele mai importante examene din viață. Astfel, 1838 elevi de gimnaziu vor susține în această săptămână examenele la Evaluarea Națio­nală. Limba și Literatura Română și Matematică sunt cele două discipline la care elevii... [citește_tot_articolul]

18 Iunie 2019, 18:20 (2817 vizualizări - 3 comentarii)

POLITICĂ

Cabinet europarlamentar la Slobozia

Cabinet europarlamentar la Slobozia

Săptămâna trecută, europarlamentarul Cristian Bușoi a revenit la Slobozia pentru a mulțumi colegilor și electoratului pentru susținerea de care s-a bucurat. El a promis că va deschide un cabinet europarlamentar la Slobozia pentru a sprijini activ ialomițenii în Parlamentul European.

Promisiuni post-electorale
Joi, 13 iunie 2019, europarlamentarul PNL Cristian Bușoi a revenit la Slobozia pentru a mulțumi colegilor și electoratului pentru susținerea de care s-a bucurat. În cadrul unei conferințe de presă susținută alături de deputatul liberal Gheorghe Tinel, acesta a promis că va... [citește_tot_articolul]

18 Iunie 2019, 17:25 (4096 vizualizări - 7 comentarii)

Click aici

SPORT

Marea surpriză de la Gheorghe Doja

Fotbal, Baraj pentru Liga a III-a

Marea surpriză de la Gheorghe Doja

7  ani au trecut de la ultima promovare în Liga a III-a a unei echipe ialomițene. Scepticismul s-a păstrat și în acest an, mai cu seamă că reprezentanta Ialomiței la baraj dă din nou piept cu campioana Ilfovului. ACSO Pantelimon a trecut drept favorită a barajului atât declarativ, cât și prin ce a scris presa sportivă. Recolta Gheorghe Doja a crezut în șansa ei și, astfel, jumătate din misiune a fost îndeplinită în meciul de sâmbătă, 15 iunie a.c., de pe terenul propriu, în turul barajului. Recolta a învins și a surprins multă lume. Promovarea nu a fost încă rea­lizată, dar sunt 2 goluri avans și șanse mari ca după meciul retur, dopurile sticlelor de șampanie să bubuie la Gheorghe Doja..... [citește_tot_articolul]

18 Iunie 2019, 16:55 (6287 vizualizări - 9 comentarii)

SPORT

A semnat și Gabriela Moldoveanu

Handbal, HCM Slobozia

A semnat și Gabriela Moldoveanu

Neptun Constanța i-a dat de furcă Sloboziei atât în Campionat, cât și în Cupa României. Jucătoarea care a ieșit în evidență în aceste meciuri prin pres­tațiile foarte bune a fost Gabriela Moldoveanu. Ex­trema dreaptă a Constanței a impresionat prin angajamentul demonstrat în ambele faze, dar mai ales prin golurile marcate din unghiuri aproape imposibile. Din această săptămână, Gabriela Moldoveanu este jucătoarea HCM Slobozia. În ciuda faptului că vorbim de o debutantă în Liga Națională, suntem convinși că handbalista de 24 de ani, originară din Brăila, va fi un real câștig pentru echipa noastră. În zilele următoare, echipa HCM Slobozia va finaliza alte câteva transferuri. Așadar, până acum, noutățile... [citește_tot_articolul]

18 Iunie 2019, 16:10 (4449 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

SPORT

Rareș Negoiță, Campion Național al copiilor sub 9 ani

Scrimă

Rareș Negoiță, Campion Național al copiilor sub 9 ani

În aceste zile, Federația Română de Scrimă organizează la Sala «Floreasca» din București, Campio­natul Național adresat copiilor. Com­petiția este structurată pe 3 categorii de vârste: 9, 11 și 13 ani. La cea mai fragedă categorie, 9 ani, copiii CSM Unirea Slobozia au demonstrat că sunt pregătiți pentru o carieră frumoasă, așa cum ne-au obișnuit sabrerii noștri în ultimul deceniu. Daniel Nădrag a creat o echipă care și-a însușit rapid primele taine ale sabiei, iar acest aspect s-a văzut în competiția despre care vorbim. Au fost 26 de competitori, iar după o serie de 9 meciuri, trofeul Campionului Național a fost ridicat de slobozeanul Rareș Negoiță. Un start care ar trebui să îl motiveze pe Rareș... [citește_tot_articolul]

18 Iunie 2019, 15:20 (3167 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

3 milioane de lei pe lună pentru asistații social din Ialomița

3 milioane de lei pe lună pentru asistații social din Ialomița

Potrivit datelor statistice oferite de Agenția Județeană pentru Plăți și Inspecție Socială Ialomița, numărul asistaților social din județ a scăzut. Comparativ cu anul trecut, dintre cei 3493 de asistați social înscriși pe listele AJPIS Ialomița, doar 3082 au rămas în anul 2019. Doar două localități din județ figurează pe listă cu câte un beneficiar.

Săracul bogat În județul Ialomița, în ceea ce privește Legea 416/2001, privind venitul minim garantat, numărul beneficiarilor s-a diminuat considerabil. Dacă în anul 2018 erau înregistrate 3493 de persoane înscrise, anul acesta doar 308... [citește_tot_articolul]

18 Iunie 2019, 14:35 (4169 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Pedepse cu executare în ancheta reglărilor de conturi mafiote petrecute la Slobozia

Judecătoria Slobozia a decis

Pedepse cu executare în ancheta reglărilor de conturi mafiote petrecute la Slobozia

După 2 ani de procese, Judecătoria Slobozia s-a pronunțat recent în cazul medicului stomatolog Mirel Diaconu, acuzat că a organizat la Slobozia o reglare de conturi în stil mafiot. Acesta a fost condamnat la 3 ani și 3 luni de închisoare cu execu­tare. De asemenea, Sorin Alexe, cel care l-a ajutat pe dentist să pună la cale atacurile mafiote, a fost condamnat la 3 ani și 6 luni cu execu­tare. Sentința dată în cazul celor doi nu este însă definitivă. Mai mult, aceștia trebuie să plătească despăgubiri părților vătămate în valoare de peste 30 mii de lei. Cazul este o premieră pentru justiția ialomițeană, faptele inculpa­ților fiind dove­dite cu ajutorul unui banal bon fiscal.

Filmul unei anchete... [citește_tot_articolul]

18 Iunie 2019, 10:55 (10977 vizualizări - 3 comentarii)

EVENIMENT

Ialomița nu are circuite turistice

28 milioane de lei pentru himere administrative

Ialomița nu are circuite turistice

Administrația Moraru a decis să acceseze peste 28 mili­oane de lei din fonduri europene pentru dezvoltarea turismului în Ialomița. Banii sunt utilizați pentru refacerea unor clădiri de patrimoniu, precum și pentru punerea în valoare a sitului arheologic de la Târgul de Floci de la Giurgeni. Din păcate, aceste investiții nu sunt dublate de niciun program turistic viabil, care să introducă județul Ialomița în circuitele turistice naționale. «Consiliul Județean Ialomița nu s-a ocupat de realizarea unor circuite turistice» este răspunsul sec al oficialilor administrației județene.

Un drum fără țință... [citește_tot_articolul]

17 Iunie 2019, 17:10 (4487 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

POLITICĂ

Fundata lui Nicu Păvăloaie

Viața politică la țară

Fundata lui Nicu Păvăloaie

bonus: Mare e grădina PSD

Nicu Păvăloaie este consi­lier local PSD la Perieți. Joi, 6 iunie 2019, a fost exclus din filiala PSD Fundata de către Marian Gheorghe Mustățea, viceprimarul comunei, din cauza rezultatelor slabe la alegerile europarlamentare la... Fundata! Nicu Păvăloaie susține că viceprimarul îi face astfel loc următorului pe listă, Mircea Răducanu, pentru cei 500 de lei cât reprezintă plata indemnizației lunare de ședință: «Sunt „fomiști“ care așteaptă banii ăia ca pe altceva... Mie nu-mi trebuie, nu i-am dus niciodată acasă! Am făcut cu ei ce a fost nevoie prin sat, că de-aia ne-au votat oamenii, să lăsăm ceva în urma noastră...».

Omul sfințește locul... [citește_tot_articolul]

17 Iunie 2019, 14:15 (5378 vizualizări - 15 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Peste 300 de copii din Țăndărei nu merg la școală

Statistică îngrijorătoare

Peste 300 de copii din Țăndărei nu merg la școală

Sărăcia ține copiii din Ialomița departe de Educație. La Țăndărei, de exemplu, peste 300 de copii cu vârste cuprinse între 3 și 18 ani nu au fost niciodată la școală. Cei mai mulți dintre ei locuiesc în Cartierul Strachina din oraș, zona cu cel mai ridicat nivel de sărăcie. Autoritățile locale au în plan școlarizarea acestora prin transformarea unei foste școli într-un Centru Educațional.

Cartierul în care copiii nu merg la școală
Strachina se deșiră încă de la intrarea în orașul Țăndărei, dinspre Slobozia. Construite în stil «american», casele controversate ale romilor din Cartier... [citește_tot_articolul]

17 Iunie 2019, 10:55 (3107 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Doi minori din Slobozia au fost reținuți de polițiști, în cazul bătrânei agresate în centrul orașului

Doi minori din Slobozia au fost reținuți de polițiști, în cazul bătrânei agresate în centrul orașului

30 de zile de arest preventiv pentru agresori

Polițiștii și procurorii au reușit să-i identifice și să-i rețină pentru 24 de ore pe cei care, în urmă cu o săptămână, au agresat o bătrână de 84 de ani, într-un apartament din centrul Sloboziei. Este vorba despre doi minori, de 16 și 17 ani, cunoscuți în rândurile consumatorilor de substanțe interzise din oraș. Aceștia au fost prezentați duminică, 16 iunie 2019, judecătorilor cu propunere de arestare.

Ridicați de pe stradă
Surse judiciare susțin faptul că cei doi minori o cunoșteau foarte bine pe bătrână, însă aceștia ar fi refuzat să ofere detalii cu privire la motivele pentru... [citește_tot_articolul]

16 Iunie 2019, 16:30 (40421 vizualizări - 36 comentarii)

Click aici

REPORTAJ

Micii antreprenori ai Sloboziei de mâine

Micii antreprenori ai Sloboziei de mâine

Joi, 6 iunie a.c., 45 de elevi au participat la cea de a VI-a ediție a Concursului Județean «Micul Antreprenor». Cătălin vrea ca robotul său să devină gadget de bord pentru toate mașinile din oraș. Anca vrea să reînvie tradițiile de mult apuse, printr-un parc de joacă destinat copiilor. Și toți vor sponsori...

Lupta de a fi cel mai bun Joi, 6 iunie 2019, la Centrul Cultural UNESCO «Ionel Perlea» Slobozia s-a desfășurat a VI-a ediție a Concursului Județean «Micul Antreprenor». 9 echipe s-au luptat pentru premiul întâi, un premiu ce a constat în suma de 1000 de lei. Elevi de la Colegiul... [citește_tot_articolul]

16 Iunie 2019, 16:10 (4240 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

POLITICĂ

«Sunt un om normal care este membru al unui partid politic!»

Viorica Corbu, membru PLUS Ialomița

«Sunt un om normal care este membru al unui partid politic!»

Viorica Corbu este directorul de sucursală la singura firmă de asigu­rări cu capital exclusiv românesc. Și membru PLUS de când l-a des­co­perit pe Vlad Voiculescu... Iar prietenii spun că e responsabilă și că te poți baza pe ea. Pentru un om normal, pare de ajuns. Pentru un membru de partid însă...

Un PLUS de normalitate
Membrii de partid de azi sunt politicienii de mâine. Vorace, lipsiți de scru­pule, gata să înghită broasca aia râioasă pe burta goală, dimineața... Viorica Corbu nu e nimic din toate!
-De ce ești membru PLUS?
... [citește_tot_articolul]

16 Iunie 2019, 11:25 (8577 vizualizări - 7 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Daniela Necula, cea mai tânără polițistă a județului

Daniela Necula, cea mai tânără polițistă a județului

Ieșită de puțin timp de pe băncile școlii de la Câmpina, Daniela Necula se poate mândri cu noul ei statut. Este cea mai tânără polițistă a ju­dețului Ialomița! Este ajutor de șef de post la Gri­vița... În plus, în vreme ce ajută la prinderea hoților ori sanc­ți­­o­narea contravenienților, Daniela studiază Dreptul...

Polițista de la Grivița Deși abia a împlinit 20 de ani, tânăra are visuri mari... Daniela Necula este cel mai tânăr membru al Inspectora­tului de Poliție al Județului Ialomița! Este arondată la Postul de Poliție Reviga, fiind ajutor șef de post... În plus, studiază la Facultatea... [citește_tot_articolul]

15 Iunie 2019, 17:20 (14911 vizualizări - 35 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ingrid și Maya vor să se bucure de copilărie

100 mii de dolari pentru o viață normală

Ingrid și Maya vor să se bucure de copilărie

Un diagnostic crunt primit la naștere le-a furat copilăria lui Ingrid și Maya, două fetițe din Slobozia în vârstă de 8 ani. Micuțele și-ar putea alina su­ferința cu ajutorul unei intervenții chirurgicale complexe, ce poate fi realizată doar în Statele Unite ale Americii. Pentru a ajunge la medicii din America, părinții copilelor au nevoie de 100 mii de dolari, bani de care nu dispun. Aceștia încearcă să le redea speranța la viață micuțelor, în urma unui apel umanitar pos­tat pe rețele de socializare.

Caută vindecarea cu ajutorul semenilor
O zi din viața Mayei și a lui Ingrid înseamnă... [citește_tot_articolul]

15 Iunie 2019, 12:10 (6874 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Autoritățile din Fetești monitorizează nivelul apelor Dunării

Autoritățile din Fetești monitorizează nivelul apelor Dunării

Autoritățile din Fetești sunt în alertă după ce Institutul Național de Hidrologie și Gospodărire a Apelor a emis o avertizare Cod Portocaliu de inundații pentru sectorul Dunării. Digul de apărare al munici­piului este monitorizat zi și noapte de către reprezentanții Comitetului Local pentru Situații de Urgență Fetești, pentru a se evita riscul producerii unor calamități. «Toate forțele sunt pregătite pentru intervenții, să sperăm că vom trece cu bine și că nu vor fi probleme...» a declarat Laurențiu Șonchereche, viceprimarul din Fetești.

Dunărea, sub monitorizare Avertizarea hidrologilor... [citește_tot_articolul]

14 Iunie 2019, 18:25 (2731 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

Bătrână agresată în propriul apartament, autorii sunt încă neidentificați! Bătrâna a murit a doua zi...

S-a întâmplat în centrul Sloboziei

Bătrână agresată în propriul apartament, autorii sunt încă neidentificați! Bătrâna a murit a doua zi...

Tragedie într-un bloc din centrul Sloboziei. O bătrână a murit la Spitalul Județean de Urgență Slobozia după ce a fost agresată și batjocorită în propria casă. La aproape o săptămână de la producerea faptei, autorii sunt încă neidentificați de organele de cercetare penală...

Vecinii sunt în stare de șoc Tragedia s-a petrecut în noaptea de duminică spre luni, 9/10 iunie a.c., într-un apartament situat la etajul 1 al unui bloc din centrul Sloboziei. O bătrână de 84 de ani, bolnavă de Alzheimer, a fost batjocorită și agresată în propria locuință de persoane necunoscute. Femeia a fost descoperită... [citește_tot_articolul]

14 Iunie 2019, 14:20 (10491 vizualizări - 6 comentarii)

EVENIMENT

«Tulburarea păcii sufletești», evaluată la 1,38 milioane de lei

Victor Moraru a acționat în instanță ziarul Independent

«Tulburarea păcii sufletești», evaluată la 1,38 milioane de lei

bonus: Despre libertatea presei de provincie

Victor Moraru, președintele Consiliului Județean Ialomița a acționat în instanță ziarul Independent. El reclamă faptul că publicația și angajații acesteia i-au creat «(...) o stare de disconfort psihic, de tulburare a păcii sufletești (...)» pe care o evaluează la 1,38 milioane de lei. Președintele Consiliului Județean Ialomița se înscrie într-o listă lungă de oficiali ai administrației județene care au susținut, de-a lungul ultimilor 20 de ani, că materialele de presă furnizate publicului de către Independent le-au adus «prejudicii morale».

Soarele administrației ialomițene acuză... [citește_tot_articolul]

14 Iunie 2019, 10:50 (7861 vizualizări - 24 comentarii)

EVENIMENT

100 de case inundate într-o oră

Dezastrul de la Săveni

100 de case inundate într-o oră

La Săveni, în noaptea de joi spre vineri, 30/31 mai 2019, o ploaie torențială a inundat peste 100 de case. Evenimentul a fost uitat aproape imediat, dar apa a rămas în curțile caselor. La o săptămână distanță, oamenii continuă să plângă, deznădăjduiți... Autoritățile sunt neputincioase în fața dezastrului provocat de ploaie. În casa lui nea Dobre apa a ajuns până sub ferestre.

Potopul de 130 litri/mp Noaptea de 30 spre 31 mai 2019 va rămâne întipărită în mintea locuitorilor din comuna Săveni. O ploaie torențială care a durat mai puțin de o oră a distrus 100 de gospodării. Grădini acoperite... [citește_tot_articolul]

13 Iunie 2019, 16:50 (4291 vizualizări - 2 comentarii)

EVENIMENT

DADP asfaltează 5 străzi cu manageri de «baruri și activități de servire a băuturilor»

Se petrece la Slobozia

DADP asfaltează 5 străzi cu manageri de «baruri și activități de servire a băuturilor»

Primarul Adrian Mocioniu a anunțat cu mândrie edilitară că anul acesta va asfalta primele 5 străzi din cariera lui de primar. Asfaltarea are ca beneficiar Direcția de Administrare a Domeniului Public Slobozia și este executată de o firmă al cărei obiect de activitate principal este «servirea băuturilor».

Asfalt «lounge&drinks» din fonduri publice
Potrivit anunțului «în data de 17.05.2019 a fost semnat contractul de achiziție publică de lucrări (execuție) privind realizarea obiectivului de investiții „Modernizare străzi din Municipiul Slobozia“, între Direcția de Administrare... [citește_tot_articolul]

13 Iunie 2019, 14:50 (10516 vizualizări - 7 comentarii)

Vineri 26 Iun 2026
234 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

AJOFM Ialomița: «Bursa generală a locurilor de muncă» a oferit 229 posturi vacante

Agenția Județeană pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița a organizat în data de 27 aprilie 2012, ora 9,00, «Bursa generală a locurilor de muncă», la Clubul Tineretului din Slobozia. La nivelul județului ...[citește_toată_știrea]

5 Mai 2012, 11:22
(8561 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Un tînăr cu probleme psihice a încercat să se sinucidă

Joi, 3 mai a.c., un bărbat de 23 ani, cu probleme psihice, a fost salvat de pompieri după ce, în încercarea de a se sinucide, a intrat într-un lac de pe raza municipiului Urziceni. Evenimentul a fost anunțat ...[citește_toată_știrea]

4 Mai 2012, 14:01
(7430 vizualizări - 1 comentariu)


Sudiți: Proiectil descoperit de o femeie în timp ce săpa în curte

Un proiectil de calibru 57 mm a fost descoperit joi, 3 mai a.c., în jurul orei 11,30, de către o femeie din localitatea Sudiți, în timp ce executa săpături în curtea locuinței. Speriată, aceasta a sunat ...[citește_toată_știrea]

4 Mai 2012, 13:58
(9650 vizualizări - 1 comentariu)


Slobozia: Poliția a făcut portretul-robot al «pedofilului de la MB-uri»

Slobozia: Poliția a făcut portretul-robot al «pedofilului de la MB-uri»

Inspectoratul de Poliție al județului Ialomița solicită sprijinul cetățenilor pentru identificarea unui suspect de corupție sexuală. Polițiștii ialomițeni efectuează ample cercetări pentru identificarea ...[citește_toată_știrea]

4 Mai 2012, 09:17
(8428 vizualizări - 3 comentarii)


Stelnica: Cercetat pentru port de cuțit în locuri publice

În seara zilei de 1 mai, în jurul orei 23,15, o patrulă de siguranță publică din cadrul Secției de Poliție Rurală Stelnica ce executa serviciul de patrulare pe raza comunei Stelnica a depistat doi tineri ...[citește_toată_știrea]

4 Mai 2012, 09:13
(9130 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Stelnica cuțit


Ialomița: Beți și fără permise, la volan

În noaptea de 28/29 aprilie a.c., în jurul orei 02.20, polițiștii rutieri au oprit pentru control, pe raza comunei Bordușani, un autoturism înmatriculat în județul Ialomița, condus de un localnic în vîrstă ...[citește_toată_știrea]

4 Mai 2012, 09:07
(6307 vizualizări - 0 comentarii)


DSVSA Ialomița avertizează proprietarii de animale de companie

DSVSA avertizează proprietarii de animale de companie (cîini, pisici și dihori domestici) care intenționează să  călătorească în spațiul intracomunitar. Astfel, avînd în vedere Regulamentul (CE) nr ...[citește_toată_știrea]

4 Mai 2012, 09:02
(6252 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: 7 persoane, rănite ușor în accidente

7 persoane au fost ușor rănite în urma unor accidente rutiere produse în perioada 28 aprilie-1 mai pe arterele județului. Nicio persoană nu a fost grav rănită. Primul eveniment rutier s-a produs pe raza ...[citește_toată_știrea]

3 Mai 2012, 15:35
(8276 vizualizări - 0 comentarii)


DGFP Ialomița: Debite la bugetul statului de aproape 75 milioane lei pe primul trimestru din 2012

Potrivit DGFP Ialomița, la data de 30 aprilie 2012, pe site-ul ANAF figurau 1924 agenți economici care figurau cu obligații restante la bugetul general consolidat la data de 31.03.2012, neachitate pînă ...[citește_toată_știrea]

2 Mai 2012, 13:58
(9637 vizualizări - 0 comentarii)


Amara: I-au dat foc la mașină

Sîmbătă, 28 aprilie a.c., în jurul orei 14,00, pompierii slobozeni au acționat pentru lichidarea flăcărilor ce se manifestau la o autoutilitară ce aparține unei societăți comerciale, pe raza orașului Amara ...[citește_toată_știrea]

2 Mai 2012, 13:35
(10665 vizualizări - 0 comentarii)


Jilavele: Accident cu intervenție SMURD

În urma unui accident rutier produs pe raza comunei Jilavele, un bărbat a rămas prins între fiarele contorsionate ale autotirului pe care îl conducea. Evenimentul a fost anunțat în după-amiaza zilei de ...[citește_toată_știrea]

2 Mai 2012, 13:34
(15306 vizualizări - 0 comentarii)


Incendii la Ograda și Fetești

Duminică, 29 aprilie a.c., în jurul orei 9,50, locuința unui cetățean din comuna Ograda a fost cuprinsă de flăcări, după ce proprietarul a lăsat nesupravegheată o lumînare aprinsă în dormitorul locuinței ...[citește_toată_știrea]

2 Mai 2012, 13:34
(12789 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: 53 locuri de muncă vacante

Potrivit datelor statistice ale Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița, la nivelul județului, miercuri, 2 mai 2012, sînt disponibile 53 locuri de muncă. Cele mai multe posturi sînt rezervate ...[citește_toată_știrea]

2 Mai 2012, 13:00
(10612 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Și-a amenințat concubina cu un cuțit!

Duminică 29 aprilie a.c., în jurul orei 20,30, jandarmii Grupei de Intervenție Slobozia au fost sesizați de Dispeceratul unității despre faptul că la sediul Inspectoratului de Jandarmi Județean Ialomița ...[citește_toată_știrea]

2 Mai 2012, 12:54
(8100 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Un jandarm a găsit o geantă într-o stație de autobuz

Luni, 30 aprilie a.c., în jurul orei 12,00, un subofițer jandarm aflat în timpul liber a găsit în stația de transport în comun din zona «Elegant» o geantă. Jandarmul s-a deplasat la sediul unității unde ...[citește_toată_știrea]

2 Mai 2012, 12:44
(6069 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Și-a făcut cumpărăturile cu bani falși

În seara zilei de luni, 30 aprilie a.c., un bărbat a înșelat vigilența casierițelor unui supermarket din Slobozia, plătindu-și bunurile pe care le-a cumpărat cu bani falși. Este vorba despre o bancnotă ...[citește_toată_știrea]

1 Mai 2012, 09:24
(8036 vizualizări - 0 comentarii)


Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!

Cele mai noi anunțuri de mică publicitate din Ialomița.

30 Aprilie 2012, 17:14


Căzănești: Sancționat contravențional pentru apelarea nejustificată a numărului de urgență 112

Joi, 26 aprilie a.c., în jurul orei 21,30, Poliția Orașului Căzănești a fost sesizată prin apel de urgență 112 de către un tînăr, de 20 ani, care a anunțat faptul că i-a fost sustras portofelul în care ...[citește_toată_știrea]

27 Aprilie 2012, 20:20
(7488 vizualizări - 0 comentarii)


Movila: Hoți prinși în flagrant de un polițist aflat în timpul liber

Trei bărbați, cu vîrste cuprinse între 27 și 43 ani, din comuna Platonești, sînt cercetați pentru comiterea infracțiunii de tentativă de furt calificat. Suspecții au fost depistați de un polițist care se ...[citește_toată_știrea]

27 Aprilie 2012, 20:10
(9814 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Movila hoți


Două bancnote false de 100 lei, descoperite la Urziceni

Două bancnote false au fost descoperite la casieria unei fundații de întrajutorare și protecție socială. Joi, 26 aprilie a.c., în jurul orei 10,30, Poliția Urziceni a fost sesizată de către casiera unei ...[citește_toată_știrea]

27 Aprilie 2012, 20:02
(8868 vizualizări - 0 comentarii)


Protopopiatul Urziceni: A IX-a ediție a concursului «Te Deum Laudamus»

Joi, 26 aprilie 2012, cu binecuvîntarea Preasfințitului Părinte Vincențiu, Episcopul Sloboziei și Călărașilor, Protopopiatul Urziceni a organizat cea de-a IX-a ediție a concursului «Te Deum Laudamus». ...[citește_toată_știrea]

27 Aprilie 2012, 19:56
(8690 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Constănțean depistat fără permis, localnic beat la volan

În cursul zilei de joi, 26 aprilie a.c., în jurul orei 13,00, polițiștii rutieri au depistat pe strada Călărași, din Fetești, un autoturism condus de un constănțean de 34 ani. În urma verificărilor șoferului ...[citește_toată_știrea]

27 Aprilie 2012, 19:46
(5526 vizualizări - 0 comentarii)


Poliția Locală Slobozia i-a suspendat pe funcționarii cercetați penal

«Așa cum de altfel s-a prezentat deja în mass-media, doi funcționari publici din cadrul Poliției Locale Slobozia au fost implicați în fapte de natură infracțională, constatate de către DGA, în urma unui ...[citește_toată_știrea]

27 Aprilie 2012, 19:41
(9647 vizualizări - 0 comentarii)


Secțiunea Bîrfe a fost actualizată

Nu ratați ultimele zvonuri... Nici nu știți ce pierdeți!

27 Aprilie 2012, 19:16


Alte 10 proiectile descoperite în Sudiți

După ce în urmă cu o săptămînă 9 elemente de muniție neexplodate au fost găsite pe raza localității Sudiți, alte 10 proiectile explozive de artilerie de diferite calibre au fost descoperite de către un ...[citește_toată_știrea]

26 Aprilie 2012, 10:56
(7904 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Gigi Petre, numit prefect de ministrul Berca

Slobozia: Gigi Petre, numit prefect de ministrul Berca

Ministrul Administrației și Internelor, Gabriel Berca a venit miercuri, 25 aprilie a.c., la Slobozia pentru a-l învesti în funcția de prefect al județului Ialomița pe Gigi Petre, fost subprefect. Tot în ...[citește_toată_știrea]

25 Aprilie 2012, 20:35
(9375 vizualizări - 6 comentarii)


«Biblionet» a ajuns la Movila

Biblioteca Județeană «Ștefan Bănulescu» inaugurează un nou serviciu Bibionet. De această dată, instituția invită persoanele interesate să asiste la deschiderea oficială la Biblioteca Comunală din Movila ...[citește_toată_știrea]

25 Aprilie 2012, 20:34
(14300 vizualizări - 2 comentarii)


Vlădeni: Copii hoți prinși de polițiști

Polițiștii feteșteni au fost sesizați de către un bărbat de 59 ani, din București, despre faptul că persoane necunoscute i-au furat din curtea locuinței sale situată pe raza comunei Vlădeni mai multe obiecte ...[citește_toată_știrea]

25 Aprilie 2012, 20:33
(9384 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Vlădeni furt copil


Fetești: Băuți, la volan

În cursul nopții de marți spre miercuri, respectiv 24/25 aprilie a.c., polițiștii feteșteni au oprit pentru control la Bordușani un autoturism condus de un bărbat de 44 ani. Șoferul, domiciliat în Slobozia ...[citește_toată_știrea]

25 Aprilie 2012, 20:32
(7876 vizualizări - 0 comentarii)


Țăndărei: Prinși pescuind ilegal

Doi bărbați de 48, respectiv 60 ani, ambii din Țăndărei, sînt cercetați de polițiști pentru pescuit ilegal și deținerea ilegală de scule de pescuit. Cei doi au fost prinși în flagrant de polițiști marți ...[citește_toată_știrea]

25 Aprilie 2012, 20:31
(9080 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
om de rand în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! laurentiu în «Beach Party» săptămânal pe Plaja Zorilor Răduță Aurelian-Constantin în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia @ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final soluția e simplă în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Fa Marileno în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Maria în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Nelu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Vasile în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Ionut în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Mihai în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Urbanistul în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Vasile în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! spațiu comercial Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 spațiu comercial Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 oRLandO în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! scrumbie Dunăre în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 PERICOL în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Peiu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...