Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

SPORT

3 tituri naționale «U15» pentru CS Amara

Lupte libere

3 tituri naționale «U15» pentru CS Amara

La finele săptămânii trecute, Tulcea a găzduit Campionatul Național de Lupte adresat spor­tivilor sub 15 ani. Așa cum ne-a obișnuit, CS Amara s-a întors de la această competiție cu un bagaj de 6 medalii individuale, dintre care 3 titluri naționale. Nicoleta Băjan a urcat din nou pe cea mai înaltă treaptă a po­diumului, la categoria 42 kg, fiind imitată de colega sa Steluța Subțirică (46 kg). În concursul băieților, Marian Subțirică a obținut titlul națio­nal la categoria 57 kg. La aceeași categorie, Constantin Morar a luat locul 3, tot bronz obținând Denisa Negoiță (50 kg) și Cristian Toader, 52 kg. De menționat și locul 5 ocupat de Ștefan Stancu-38 kg. În urma rezultatelor obținute, CS Amara... [citește_tot_articolul]

11 Iunie 2019, 15:25 (3533 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

Încă o vară fără ștrand

La Slobozia

Încă o vară fără ștrand

Ștrandul Municipal Slobozia va fi închis și vara aceasta. Deși a revenit în grija Primăriei Slobozia de un an, primele demersuri pentru a-l face funcțional vor începe abia în această lună. Concret, reprezentanții administrației locale vor să propună un proiect de hotărâre pentru a-l oferi din nou în concesiune. Demersul necesită foarte mult timp, așa că firma care va fi declarată câștigătoare ar putea obține toate auto­rizațiile și avizele necesare redeschiderii ștrandului la sfârșitul sezonului estival...

Demersuri întârziate
Vreme de 10 ani, Ștrandul Municipal Slobozia a fost... [citește_tot_articolul]

11 Iunie 2019, 14:35 (4045 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

În Ialomița drogații nu mor niciodată

În Ialomița drogații nu mor niciodată

Chiar și într-un județ sărac așa cum este Ialomița, fenomenul consumului de droguri este amplu. În rapoartele oficiale ale autorităților se vorbește deseori despre tragerea la răspundere penală a celor care distribuie stupefiante. În schimb, despre decesele înregistrate în rândurile consumatorilor nu există statistici. Serviciul de Medicină Legală Ialomița confirmă faptul că niciodată nu a avut în evidență persoane care au murit din cauza consumului de droguri. Analiza eficientă a acestor cazuri ar putea răspunde multor întrebări legate de modul în care trebuie elaborate politici anti-drog din țara noastră.

Cazuri ignorate de autorități... [citește_tot_articolul]

11 Iunie 2019, 10:50 (6093 vizualizări - 7 comentarii)

EVENIMENT

Bibliotecă modernă pentru cititorii din Perieți

Bibliotecă modernă pentru cititorii din Perieți

bonus: Loc de recreere în curtea școlii

Autoritățile locale din Perieți au făcut eforturi pentru a moderniza Biblioteca din localitate. Acum, cititorii din comună pot împrumuta cărți într-un spațiu reabilitat. Mai mult, administrația locală a îmbogățit fondul de carte cu titluri noi. Conform datelor, cei mai numeroși cititori din localitate sunt elevii școlii din comună și liceeni.

În vizită la Bibliotecă Biblioteca din comuna Perieți se află într-o permanentă modernizare. În 2017 a primit un sediu nou în care să-și desfășoare activitatea. Anul acesta, prin grija administrației locale, fondul de carte a fost suplimentat cu... [citește_tot_articolul]

10 Iunie 2019, 18:20 (5585 vizualizări - 24 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Șefii Loteriei Române, acuzați că își discriminează angajatele

Proces la Tribunalul Ialomița

Șefii Loteriei Române, acuzați că își discriminează angajatele

Egalitatea de șanse între femei și bărbați pare a fi un mit, mai ales la locul de muncă. O angajată din Ialomița a Loteriei Române acuză instituția de faptul că este discriminată la serviciu. Aceasta a deschis o acțiune împotriva angajatorilor săi la Tribunalul Ialomița în care reclamă faptul că nu îi sunt respectate drepturile de salariat pentru că este femeie. Potrivit informațiilor care se regăsesc la dosar, este primul proces care are acest obiect înregistrat pe rolul Tribunalului Ialomița.

Fără concediu de odihnă Din informațiile care se regăsesc în cererea de chemare în judecată... [citește_tot_articolul]

10 Iunie 2019, 14:30 (5366 vizualizări - 9 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Consilierii locali ai Sloboziei au aprobat un proiect ilegal

Consilierii locali ai Sloboziei au aprobat un proiect ilegal

bonus: Adrian Mocioniu, somat să-și ceară scuze pentru denigrarea unui consilier local PSD

Performanță negativă a consilierilor locali ai Primăriei Slobozia. În cadrul ședinței ordinare desfășurată joi, 30 mai 2019, aceștia au aprobat un proiect pentru care nu există temei legal. Este vorba despre o inițiativă care vizează schimbarea destinației centralelor și punctelor termice, vândute de Primăria Slobozia între 2009 și 2014. Aspectele cu privire la legalitatea proiectului au fost sesizate printr-un Referat inițiat de Serviciul Patrimoniu, document tratat cu indiferență de consilieri.

Proiect ilegal, dar aprobat Pe lista proiectelor supuse spre aprobare în ședința ordinară... [citește_tot_articolul]

10 Iunie 2019, 11:05 (4147 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

«Împreună pentru bunici», un proiect de 3 milioane de lei pentru bătrânii din Traian

Consiliul Județean Ialo­mița a aprobat vineri, 30 mai a.c., asocierea Di­rec­ției Generale de Asistența și Pro­tecția Copilului Ialomița într-un proiect unic în România. Proiectul se va derula în comuna Traian din Ialomița și presupune sprijinirea pe o perioadă de 3 ani a 161 de bătrâni aflați «în situație de risc». Primarul comunei Traian, Fănel Năstase, ne-a de­clarat: «Suntem conștienți că nicio faptă bună nu rămâne nepedepsită... Dar vrem să demonstrăm că accesarea fondurilor europene trebuie să fie o regulă, nu o excepție!».

Un proiect unic în regiune
Consiliul Județean ... [citește_tot_articolul]

9 Iunie 2019, 16:50 (7113 vizualizări - 0 comentarii)

REPORTAJ

Viața la bloc

Viața la bloc

Într-un oraș cu peste 300 de blocuri precum Slobozia, întreținerea lor n-ar trebui să reprezinte o pro­blemă. Cu toate acestea, multe dintre imobile au ajuns în pragul dezastrului din cauza locatarilor care le tratează cu indiferență. Scările murdare, subsolurile pline de mizerie sau acoperișurile prin care plouă alcătuiesc peisajul sumbru al blocurilor din oraș...

Dezastrul ecologic de la T4
Blocul T4 este situat în imediata apropiere a Cartierului «500» din Slobozia și are două scări, fiecare cu probleme la subsol. Locatarii au și uitat de când trăiesc cu țevile sparte, însă... [citește_tot_articolul]

9 Iunie 2019, 13:10 (5638 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

De la matematicieni la ingineri

Elevii olimpici ai Școlii Gimnaziale Nr. 3 Slobozia

De la matematicieni la ingineri

Două săptămâni îi mai despart pe elevi de vacanța de vară. Cu toate acestea, anul școlar 2018-2019 a fost unul plin de concursuri și olimpiade școlare pe care elevii ialomițeni le-au onorat cu brio. Printre ei se numără Mihnea Popescu, un elev de 13 ani ce a obținut medalia de bronz la Olimpiada Națională de Matematică.

Viitorul sună bine În urma fazelor județene ale concursurilor și oli­m­piadelor școlare, 174 de elevi ialomițeni au ajuns să concureze cu elevi din întreaga țară. Mihnea Popescu și Andrei Toader sunt doi elevi ai Școlii Gimnaziale Nr. 3 Slobozia. Amândoi au participat... [citește_tot_articolul]

8 Iunie 2019, 16:50 (6636 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

REPORTAJ

Pilot de curse la 14 ani

Campionatul Național de Autoslalom la Slobozia

Pilot de curse la 14 ani

Motoare turate, adrena­lină, stegulețe fluturând și mașini care mai de care mai tunate. Pentru prima dată, Cam­pionatul Național de Autoslalom s-a desfășurat la Slobozia. 17 concurenți de la cele mai mari cluburi din țară și-au prezentat îndemânarea pe pista amenajată în Parcul Industrial din Slobozia.

Pe locuri, fiți gata... START!
Premieră absolută la Slobozia. Etapa a doua a Campionatului Național de Autoslalom, în organizarea Federației Române de Automobilism Sportiv, s-a desfășurat sâmbătă, 25 mai 2019, în Parcul Industrial. O pistă special amenajată și 17 concurenți de la... [citește_tot_articolul]

8 Iunie 2019, 12:05 (5159 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Radiografii efectuate cu un aparat vechi de aproape două decenii

La Spitalul Municipal «Anghel Saligny» Fetești

Radiografii efectuate cu un aparat vechi de aproape două decenii

Spitalul Municipal «Anghel Saligny» din Fetești încearcă de mai bine de 5 ani să pri­mească de la Ministerul Sănătății un aparat de radio­logie nou. Cel din dotarea instituției funcționează neîntrerupt de aproape două de­cenii. «Noi am făcut demersuri, dar n-am primit niciun răspuns concret...» ne-a explicat Nicoale Dugală, directo­rul instituției.

Demersuri eșuate
Spitalul Municipal «Anghel Saligny» din municipiul Fetești este cel mai mare spital din zona de Est a județului Ialomița. El deservește aproximativ 100 de mii de oameni. Ca în multe alte unități medicale din țară, și... [citește_tot_articolul]

7 Iunie 2019, 15:45 (5515 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Noi concursuri pentru șefia instanțelor și Parchetelor din Ialomița

Noi concursuri pentru șefia instanțelor și Parchetelor din Ialomița

Ialomița are doar un singur candidat admis la con­cursurile organizate de Consiliul Superior al Magistraturii pentru ocuparea funcțiilor de conducere vacante din cadrul instanțelor și Parchetelor arondate acestora. Este vorba despre procurorul Marian Dima, prim procurorul în funcție al Parchetului de pe lângă Tribunalul Ialomița. Aflat sub conducerea procurorului Marian Dima, în ultimii 3 ani, Parchetul Județean Ialomița a intrat într-un con de umbră...

Șefi noi în instanțe și Parchete
În județul Ialomița, Consiliul Superior al Magistraturii a scos la concurs 7 funcții de conducere... [citește_tot_articolul]

7 Iunie 2019, 11:10 (7123 vizualizări - 14 comentarii)

Click aici

POLITICĂ

«Victor Moraru a greșit!»

La judecata Comitetului Executiv al PSD Ialomița

«Victor Moraru a greșit!»

bonus: DREPT LA REPLICĂ

Acuzațiile făcute de Victor Moraru la adresa organizației PSD Ialomița atrag repercusiuni. Joi, 6 iunie 2019, la orele 16,00, el va da explicații Comitetului Executiv al PSD Ialomița. «Am pledat întotdeauna pentru unitate în cadrul filialei. Victor Moraru a greșit!» a declarat președintele PSD Ialomița, Marian Pavel, în cadrul unei conferințe de presă.

Declarațiile costă Președintele Consiliului Județean Ialomița, Victor Moraru riscă să fie sancționat pentru acuzațiile făcute împotriva propriei Organizații. El a declarat public că există lideri PSD angrenați în ceea ce domnia... [citește_tot_articolul]

6 Iunie 2019, 18:40 (7720 vizualizări - 14 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Clean Tech Internațional anunță un plan de investiții și modernizări în jur de 10 milioane de Euro Clean Tech Internațional anunță un plan de investiții și modernizări în jur de 10 milioane de Euro

advertorial

Clean Tech Internațional anunță un plan de investiții și modernizări în jur de 10 milioane de Euro

Compania Clean Tech Internațional a elaborat un plan de investiții și modernizări ce se va defășura în trei etape consecutive, pe parcursul următorilor ani. Acest plan de investiții vine ca urmare a faptului că, începând cu luna decembrie a anului 2018, compania are o nouă echipă de management și a devenit parte dintr-un grup internațional cu o experiență vastă și cu o înaltă expertiză tehnică în fabrici similare din Uniunea Europeană.
„Compania Clean Tech Internațional face toate eforturile necesare din punct de vedere uman, financiar și tehnologic pentru a fi un bun vecin al comunităților în care își desfășoară activitatea și un contribuitor activ la dezvoltarea producției de carne de pasăre în judetul Ialomița, dar și la nivel național. Suntem singura companie capabilă să ecologizeze și proceseze subprodusele de origine animală de categoria a III-a din sud estul României, cu multe milioane de euro plătite anual către abatoare, fiind în acest fel o unitate de interes local și național. Țelul nostru final este de a construi o infrastructură sustenabilă în interiorul fabricii, de a controla în primul rând emisiile dezagreabile, de a deține un înalt control al mijloacelor de transport și al apelor reziduale și pluviale“... [citește_tot_articolul]

6 Iunie 2019, 16:40 (6133 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Parc de 70 mii de euro în orașul Țăndărei

Parc de 70 mii de euro în orașul Țăndărei

Orașul Țăndărei este beneficiarul unui proiect de 70 mii de euro, demarat prin intermediul Grupului de Acțiune Locală cu care se află în parteneriat, banii urmând a fi folosiți pentru reabilitarea parcului din oraș. «Este un obiectiv de care cetățenii au nevoie pentru a se relaxa și a-și petrece timpul liber...» ne-a declarat Nicoleta Toma, primarul orașului Țăndărei.

Parc reabilitat cu bani europeni
Parcul «Ialomița» are o suprafață de peste 3 hectare și reprezintă cea mai mare suprafață de spațiu verde din orașul Țăndărei. Autoritățile locale au avut în plan de mai mult timp... [citește_tot_articolul]

6 Iunie 2019, 15:05 (7513 vizualizări - 10 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Se întâmplă în Ialomița

Firmele dispar treptat, dar sigur

Ultimul raport al Oficiului Național al Registrului Comer­țului denotă lipsa unor măsuri eficiente pentru a fi atrași investitori ialomițeni. Astfel, la nivelul județului, doar 123 de firme au fost înmatriculate luna precedentă. Cu toate acestea, la capitolul radieri și dizolvări, procentul firmelor depășește 68%, procent raportat la numărul firmelor înmatriculate. Doar în luna aprilie...

Statistici îngrijorătoare La capitolul dezvoltare economică, în județul Ialomița sunt active 4271 firme, cu peste 4642 membri asociați. Dintre acestea, doar în anul 2019 au fost înmatriculate 556 firme... [citește_tot_articolul]

6 Iunie 2019, 13:50 (4636 vizualizări - 4 comentarii)

EVENIMENT

Fostul primar din Fierbinți Târg a prejudiciat bugetul local cu 1,4 milioane de lei

Fostul primar din Fierbinți Târg a prejudiciat bugetul local cu 1,4 milioane de lei

Un control de audit efectuat de Camera de Conturi Ialomița la Primăria Fierbinți Târg evidențiază încă o dată dezastrul financiar pe care l-a lăsat în urmă fostul edil, Iusein Iuksel. Printr-o proastă gestionare a fondurilor pe care le-a primit în urma unui împrumut, acesta a adus un prejudiciu de 1,4 milioane de lei bugetului local. Acum actuala administrație este bună de plată.

Catastrofă financiară Dezastrul financiar pe care Iusein Iuksel l-a creat în bugetul local al Primăriei Fierbinți Târg ajunge în atenția opiniei publice, la 3 ani de când acesta s-a retras din administrația... [citește_tot_articolul]

6 Iunie 2019, 10:55 (7161 vizualizări - 7 comentarii)

EVENIMENT

Probleme cu Podul de la Dridu?

Nefinalizat, dar inaugurat!

Probleme cu Podul de la Dridu?

La nici 3 săptămâni de la inaugurare, Podul de la Dridu peste râul Prahova ar avea ceva «probleme». După cum vedeți în fotografii, constructorii lucrează atât la refacerea carosabilului, cât și a structurii de rezistență. Martori oculari susțin că lucrările au fost demarate marți, 4 iunie a.c., și sunt executate într-un ritm alert. Până la acest moment, Consiliul Județean Ialomița, beneficiarul lucrărilor, nu a oferit niciun punct de vedere oficial. Precizăm că Podul de la Dridu a fost inaugurat miercuri, 15 mai 2019, în prezența oficialilor locali și județeni. Reamintim că deputatul PNL Gheorghe Tinel a tras un semnal de alarmă cu privire la această situație încă din luna aprilie. El susținea... [citește_tot_articolul]

5 Iunie 2019, 19:05 (5597 vizualizări - 5 comentarii)

EVENIMENT

Crimă învăluită în mister, la Broșteni

Crimă învăluită în mister, la Broșteni

O anchetă deschisă în urma unui caz de omor petrecut în satul Broșteni scoate în evidență sincopele din cadrul siste­mului judiciar ialomițean. În timp ce polițiștii au date despre autorul faptei, procurorii care coordonează ancheta nu au luat nicio măsură preventivă asupra presupusului suspect, pentru că «situația este mai complicată decât pare», după cum susțin reprezentanții Parchetului de pe lângă Tribunalul Ialomița.

Scandal transformat în crimă
Cumplita faptă s-a produs pe raza localității Broșteni, în urmă cu aproximativ 2 săptă­mâni. Din primele informații se... [citește_tot_articolul]

5 Iunie 2019, 17:25 (4954 vizualizări - 2 comentarii)

Taguri: Broșteni crimă

EVENIMENT

Ordin de evacuare pe numele a doi foști polițiști din Ialomița

Ordin de evacuare pe numele a doi foști polițiști din Ialomița

Război în instanță pentru locuințele de serviciu administrate de Inspectoratul de Poliție al Județului Ialomița. Instituția cere judecătorilor emiterea unui ordin de evacuare pe numele a doi foști angajați, în prezent pensionari, care refuză să părăsească imobilele de care au beneficiat.

Un proces în curs Reprezentanții Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița a deschis acțiunea la Judecătoria Slobozia, în urmă cu aproximativ o săptămână. Oficialii instituției susțin faptul că doi foști angajați, un ofițer și un agent, refuză categoric să părăsească locuințele de serviciu pe... [citește_tot_articolul]

5 Iunie 2019, 13:10 (9470 vizualizări - 8 comentarii)

Miercuri 24 Iun 2026
289 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Slobozia: Comerciant ambulant amendat de polițiști

O patrulă de Ordine Publică a amendat cu 1000 de lei un bărbat, de 37 de ani, din București. Omul vindea produse nealimentare, fără documente. Bărbatul a fost depistat pe o stradă din Slobozia. În momentul ...[citește_toată_știrea]

11 Octombrie 2013, 07:38
(4889 vizualizări - 2 comentarii)


anunț

Vînd apartament
3 camere, Slobozia,

et. 3/4, termopan,
centrală termică proprie,
anvelopat,
apartamentul este construit după 1990,
zona Cuza-Vodă,
preț 45000 de euro,
negociabil.
Telefon
0723/699.100,
0723/699.102

8 Octombrie 2013, 08:06


Ion Roată: Tînăr de 26 de ani întins pe șosea, acroșat de un vehicul

Sîmbătă, 5 octombrie a.c., Poliția a fost sesizată cu privire la faptul că pe raza comunei Ion Roată s-a produs un accident de circulație soldat cu rănirea unei persoane. Astfel, în timp ce un tînăr, în ...[citește_toată_știrea]

7 Octombrie 2013, 10:25
(7353 vizualizări - 0 comentarii)


Manasia: La 17 ani, prinsă șofînd

O tînără în vîrstă de 17 ani, din comuna Manasia, a fost depistată la volanul unui autoturism pe raza localității de domiciliu. Atît pe numele acesteia, cît și pe numele tînărului de 26 de ani, care i-a ...[citește_toată_știrea]

7 Octombrie 2013, 09:44
(7267 vizualizări - 1 comentariu)


Căzănești: Beat la volan

O patrulă de ordine publică a oprit pentru control în trafic, un autoturism, condus de un tînăr în vârstă de 31 de ani, din Căzănești. Întrucît șoferul emana halenă alcoolică, a fost testat cu aparatul ...[citește_toată_știrea]

7 Octombrie 2013, 08:41
(5946 vizualizări - 1 comentariu)


Poliția Rutieră Ialomița: Amenzi de peste 110000 lei

La acest sfîrșit de săptămînă, 4-6 octombrie a.c., polițiștii Serviciului Rutier au continuat acțiunile desfășurate pentru prevenirea evenimentelor rutiere. Încălcările normelor rutiere au fost sancționate ...[citește_toată_știrea]

7 Octombrie 2013, 07:41
(5526 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Peste 5000 de elevi, sancționați în anul școlar precedent

Un raport oficial al Inspectoratului Școlar Județean Ialomița scoate în evidență hibele din sistemul educațional județean. Potrivit documentului, în anul școlar precedent au fost sancționați 5401 de elevi ...[citește_toată_știrea]

3 Octombrie 2013, 16:26
(7664 vizualizări - 0 comentarii)


Giurgeni: Festivalul Culinar «La Casa Tudorii», a III-a ediție

Festivalul-concurs culinar «La Casa Tudorii» a ajuns la a treia ediție. Evenimentul se va desfășura sîmbătă, 12 octombrie 2013, la situl arheologic «Orașul de Floci» de la Giurgeni. Concursul culinar de ...[citește_toată_știrea]

3 Octombrie 2013, 15:24
(10124 vizualizări - 8 comentarii)


Miloșești: Bătrînă de 90 de ani, înșelată de escroci

O bătrînă de 90 de ani din satul ialomițean Miloșești a fost înșelată de doi necunoscuți cu suma de 400 de lei. În cauză a fost întocmit un dosar penal de către polițiști... Cei doi necunoscuți au mers ...[citește_toată_știrea]

3 Octombrie 2013, 14:23
(8797 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Titluri și autori la «Salonul Anual de Carte»

Primul eveniment organizat în cadrul Salonului Anual de Carte, ediția a XXII-a, debutează vineri, 4 octombrie a.c., la orele 11,00, la Slobozia. În cadrul Galeriilor de Artă «Arcadia», iubitorii de lectură ...[citește_toată_știrea]

3 Octombrie 2013, 11:13
(6959 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Prevenirea delicvenței juvenile, o prioritate pentru polițiști

Cea de-a treia zi a campaniei «Săptămîna prevenirii criminalității» a fost dedicată exclusiv prevenirii delicvenței juvenile. Cu această ocazie, polițiștii ialomițeni au mers în școli și le-au explicat ...[citește_toată_știrea]

3 Octombrie 2013, 10:21
(4919 vizualizări - 1 comentariu)


AJOFM Ialomița: 201 locuri de muncă vacante

Potrivit datelor statistice ale Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița, la nivelul județului, joi, 3 octombrie 2013, sînt disponibile 196 locuri de muncă. Cele mai multe posturi sînt ...[citește_toată_știrea]

3 Octombrie 2013, 09:12
(7041 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Acțiuni preventive pe șoselele județului

Polițiștii ialomițeni au continuat seria acțiunilor de prevenire a producerii evenimentelor rutiere grave pe arterele de circulație din județ. În plasa polițiștilor au căzut peste 85 de contravenienți. ...[citește_toată_știrea]

3 Octombrie 2013, 08:17
(6087 vizualizări - 2 comentarii)


Ialomița: «Săptămîna prevenirii criminalității»

Luni, 30 septembrie a.c., la nivel național s-a dat startul «Săptămînii prevenirii criminalității». Pentru a marca debutul acestei campanii, polițiștii ialomițeni au demarat mai multe acțiuni ce au vizat ...[citește_toată_știrea]

2 Octombrie 2013, 15:40
(7614 vizualizări - 1 comentariu)


Vremea rea a făcut ravagii în Ialomița

Atenționarea meteo cod Portocaliu de ploi a făcut ravagii și în județul Ialomița. Mai bine de 48 de ore în județ a plouat abundent, iar din cauza vremii nefavorabile s-au înregistrat o serie de evenimente ...[citește_toată_știrea]

2 Octombrie 2013, 07:40
(5873 vizualizări - 0 comentarii)


NOU

Complexul Laguna Blue
organizează
CURSURI ÎNOT PENTRU COPII
în fiecare zi de luni, orele 18,00
Pentru mai multe detalii
sunați la tel. 0374/900.261

1 Octombrie 2013, 17:44


Incendii la Amara și Bărcănești

Un foc deschis lăsat nesupravegheat a fost cauza probabilă care a dus la izbucnirea unui incendiu la o magazie a unui cetățean din orașul Amara. Evenimentul a fost anunțat vineri, 27 septembrie 2013, în ...[citește_toată_știrea]

30 Septembrie 2013, 08:46
(8567 vizualizări - 0 comentarii)


Movilița: Minoră dispărută fără urmă

Movilița: Minoră dispărută fără urmă

Familia unei adolescente de 12 ani din Movilița încearcă cu disperare să-i dea de urmă fetei. Aceasta a plecat de acasă în ziua de 26 septembrie 2013 și nu a mai revenit pînă în prezent. Pe fir au intrat ...[citește_toată_știrea]

27 Septembrie 2013, 18:38
(7453 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Cu «sabia» în portbagaj

Un tînăr de 24 de ani, din Bărbulești, s-a ales cu dosar penal, după ce polițiștii au descoperit în mașina sa o armă albă, pe care o deținea ilegal. În urma unui control de rutină, oamenii legii au descoperit ...[citește_toată_știrea]

27 Septembrie 2013, 14:33
(5811 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: «Cu ochii-n patru» după șoferii contravenienți

În cursul zilei de joi, 26 septembrie a.c., polițiștii din cadrul Serviciului Rutier au acționat pe toate arterele rutiere ale județului pentru a-i sancționa pe șoferii certați cu legea. În plasa oamenilor ...[citește_toată_știrea]

27 Septembrie 2013, 12:32
(7884 vizualizări - 2 comentarii)


Urziceni: Razie de amploare a polițiștilor

Municipiul Urziceni și comunele arondate acestuia au fost împînzite de polițiști în cursul zilei de 26 septembrie 2013. Oamenii legii au demarat o amplă acțiune de combatere a faptelor antisociale. Această ...[citește_toată_știrea]

27 Septembrie 2013, 11:23
(7614 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Urziceni razie


Ialomița: 200 de kilograme de carne congelată, confiscată de polițiști

În perioada 25-26 septembrie a.c., efective din cadrul Serviciului de Investigare a Fraudelor și Serviciului Rutier au acționat sub coordonarea Inspectoratului General al Poliției Române, pentru prevenirea ...[citește_toată_știrea]

27 Septembrie 2013, 10:22
(6303 vizualizări - 1 comentariu)


Slobozia: Deținuții sprijină campania «Let’s Do It Romania»

Cea mai mare campanie de ecologizare demarată în România, «Let’s Do It Romania», este sprijinită și de persoanele private de libertate. 20 de deținuți vor ieși din celule pentru a curăța Slobozia de gunoaie ...[citește_toată_știrea]

27 Septembrie 2013, 09:21
(5910 vizualizări - 0 comentarii)


Bucu: Doi șarlatani au înșelat o bătrînă de 84 de ani

Poliția a fost sesizată cu privire la faptul că o femeie, în vîrstă de 84 de ani, din comuna Bucu, a fost înșelată de două persoane necunoscute, cu suma de 200 de lei. Suspecții s-au prezentat la locuința ...[citește_toată_știrea]

26 Septembrie 2013, 11:27
(8180 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Hramul Catedralei Episcopale

Marți, 1 octombrie 2013, cu binecuvîntarea Preasfințitului Părinte Episcop Vincențiu, Episcopia Sloboziei și Călărașilor, va sărbători hramul de toamnă al Catedralei Episcopale «Acoperămîntul Maicii Domnului ...[citește_toată_știrea]

26 Septembrie 2013, 08:25
(8031 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Sinucidere în condiții misterioase...

Sinuciderea unui tînăr, de 24 de ani, în dimineața zilei de miercuri, 25 septembrie a.c., la Slobozia, ridică multe semne de întrebare. Vecinii, familia, dar și criminaliștii încearcă să determine motivul ...[citește_toată_știrea]

25 Septembrie 2013, 15:26
(8258 vizualizări - 4 comentarii)


Slobozia: Femeie accidentată cînd încerca să traverseze

Luni, 23 septembrie a.c., în jurul orei 14,30, Poliția a fost sesizată cu privire la faptul că pe raza municipiului Slobozia s-a produs un accident de circulație soldat cu rănirea unei persoane. În timp ...[citește_toată_știrea]

24 Septembrie 2013, 19:16
(6862 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Slobozia accident


APIA Ialomița: Cereri pentru subvențiile la bovine

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură-Centrul Județean Ialomita informează potențialii beneficiari că, în perioada 17 septembrie-28 octombrie 2013, primește cererile de solicitare a plăților ...[citește_toată_știrea]

24 Septembrie 2013, 17:13
(9877 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: 3 incendii în 3 zile

Ialomița: 3 incendii în 3 zile

În urma unui scurtcircuit produs la instalația electrică, o anexă gospodărească a unui cetățean din localitatea Perieți a fost cuprinsă de flăcări. Evenimentul s-a produs în după-amiaza zilei de vineri ...[citește_toată_știrea]

24 Septembrie 2013, 14:49
(6590 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: «Naparis», revistă de istorie și cultură ialomițeană

Miercuri, 25 septembrie 2013, începînd cu orele 12,00, va fi lansată Revista «Naparis», revistă de istorie și cultură ialomițeană. Evenimentul se desfășoară în cadrul Muzeului Județean de Istorie din Slobozia ...[citește_toată_știrea]

24 Septembrie 2013, 10:48
(5975 vizualizări - 1 comentariu)


Ultimele comentarii
Suporter în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Alin în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» marius în CNAIR: Circulație închisă pe bretelele de intrare și ieșire ale A2 din zona Drajna, joi, 23 aprilie 2026 Toma în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! cetatean în Bărbat din Bărbulești, prins în flagrant și reținut pentru «șantaj» Anca în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» suporter în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Vasile în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» vilă complex Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 17 iunie 2026 Any în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Alecu în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! base marinaru în Stelnica și Punctul de Acostare «Regina Maria», creștere a numărului de turiști ion negativ în A fost construită una dintre cele mai mari instalații de stocare a energiei verzi din România cioban în Dezastrul funciar de la Primăria Axintele Parinte în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! AlexDan în Lipsă de «transparență» în Consiliul Local Slobozia Preda în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Mary în Reabilitarea Ștrandului Municipal, abandonată de administrația Potor Mary în Restanțe de 7,3 milioane de lei pentru facturile de apă și canalizare către operatorul Urban SA Slobozia NOBODY în «Candidatul 10510», în sfârșit director general adjunct la DGASPC Ialomița!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...