Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Probleme cu Podul de la Dridu?

Nefinalizat, dar inaugurat!

Probleme cu Podul de la Dridu?

La nici 3 săptămâni de la inaugurare, Podul de la Dridu peste râul Prahova ar avea ceva «probleme». După cum vedeți în fotografii, constructorii lucrează atât la refacerea carosabilului, cât și a structurii de rezistență. Martori oculari susțin că lucrările au fost demarate marți, 4 iunie a.c., și sunt executate într-un ritm alert. Până la acest moment, Consiliul Județean Ialomița, beneficiarul lucrărilor, nu a oferit niciun punct de vedere oficial. Precizăm că Podul de la Dridu a fost inaugurat miercuri, 15 mai 2019, în prezența oficialilor locali și județeni. Reamintim că deputatul PNL Gheorghe Tinel a tras un semnal de alarmă cu privire la această situație încă din luna aprilie. El susținea... [citește_tot_articolul]

5 Iunie 2019, 19:05 (5597 vizualizări - 5 comentarii)

EVENIMENT

Crimă învăluită în mister, la Broșteni

Crimă învăluită în mister, la Broșteni

O anchetă deschisă în urma unui caz de omor petrecut în satul Broșteni scoate în evidență sincopele din cadrul siste­mului judiciar ialomițean. În timp ce polițiștii au date despre autorul faptei, procurorii care coordonează ancheta nu au luat nicio măsură preventivă asupra presupusului suspect, pentru că «situația este mai complicată decât pare», după cum susțin reprezentanții Parchetului de pe lângă Tribunalul Ialomița.

Scandal transformat în crimă
Cumplita faptă s-a produs pe raza localității Broșteni, în urmă cu aproximativ 2 săptă­mâni. Din primele informații se... [citește_tot_articolul]

5 Iunie 2019, 17:25 (4954 vizualizări - 2 comentarii)

Taguri: Broșteni crimă

Click aici

EVENIMENT

Ordin de evacuare pe numele a doi foști polițiști din Ialomița

Ordin de evacuare pe numele a doi foști polițiști din Ialomița

Război în instanță pentru locuințele de serviciu administrate de Inspectoratul de Poliție al Județului Ialomița. Instituția cere judecătorilor emiterea unui ordin de evacuare pe numele a doi foști angajați, în prezent pensionari, care refuză să părăsească imobilele de care au beneficiat.

Un proces în curs Reprezentanții Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița a deschis acțiunea la Judecătoria Slobozia, în urmă cu aproximativ o săptămână. Oficialii instituției susțin faptul că doi foști angajați, un ofițer și un agent, refuză categoric să părăsească locuințele de serviciu pe... [citește_tot_articolul]

5 Iunie 2019, 13:10 (9470 vizualizări - 8 comentarii)

EVENIMENT

Ansamblul Folcloric de la Sfântu Gheorghe

Ansamblul Folcloric de la Sfântu Gheorghe

În urmă cu o lună de zile, Mădălin Teculescu, primarul co­munei Sfântu Gheorghe a înființat un ansamblu folcloric pentru tânăra generație a localității. Instructor este un tânăr de 22 ani, dansator cu vechime în acest domeniu. 11 copii talentați sunt dornici să cucerească festivalurile și concursu­rile cu dansurile lor populare.

Viitorii dansatori ai Ialomiței
Denisa, Rebeca, Patricia, Adam și David sunt 5 copii din comuna Sfântu Gheorghe. De o lună de zile, copiii fac parte din noul Ansamblu Folcloric înființat de primarul Mădălin Teculescu. 11 copii, elevi ai Școlii Gimnaziale... [citește_tot_articolul]

5 Iunie 2019, 11:05 (3771 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Investiții de 25 milioane de lei pentru plajele publice din Amara

Contract semnat cu ADR Sud Muntenia

Investiții de 25 milioane de lei pentru plajele publice din Amara

Luni, 3 iunie a.c., în prezența președintelui Consiliului Județean Ialomița, Victor Moraru, a fost semnat un contract de finanțare europeană în valoare de 25 milioane de lei pentru reabi­litarea Plajelor «Perla» și «Zorilor» din stațiunea Amara. Termenul de execuție al lucrărilor este de 3 ani, iar banii vor fi utilizați pentru «îmbunatățirea infrastructurii specifice activităților de agrement».

Mai e mult până departe Semnarea contractului dintre ADR Sud Muntenia și reprezentanții orașului Amara a fost prezidată de către preșe­dintele Victor Moraru, în calitate de inițiator al celor... [citește_tot_articolul]

4 Iunie 2019, 20:25 (7171 vizualizări - 6 comentarii)

Click aici

SPORT

Săptămână de vis pentru George Dragomir

Scrimă

Săptămână de vis pentru George Dragomir

bonus: Alberto Nădrag a câștigat «Cupa Muschetarul»

La Plovdiv în Bulgaria s-a des­fășurat săptămâna trecută Cam­pionatul European de Scrimă pentru Tineret (sportivi sub 23 ani). Dele­gația României a pus mâna pe medalii încă din prima zi, printre performeri aflându-se sportivul CSM Unirea Slobozia, George Dragomir. Acesta a avut un start lansat în competiția individuală, bifând în cele 6 meciuri din grupe victorii pe linie. Polonezul Piotr Szczepanik, românul Răzvan Ursachi și germanul Lorenz Kempf au fost următoarele victime ale lui George. Din păcate, drumul acestuia s-a oprit în Semifinale unde a fost învins de italianul Leonardo Dreossi. Astfel, sabrerul nostru și-a mai adăugat în palmares o medalie de bronz care s-a dovedit a nu fi ultima... [citește_tot_articolul]

4 Iunie 2019, 18:25 (4691 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

SPORT

«Ialomița Youth Cup», maraton al fotbalului juvenil la Slobozia

Fotbal

«Ialomița Youth Cup», maraton al fotbalului juvenil la Slobozia

Pentru 3 zile, Slobozia va fi capitala fotbalului juvenil. În perioada 7-9 iunie 2019 se va desfășura Ialomița «Youth Cup», competiție aflată la prima ediție care va strânge laolaltă sute de copii și juniori practicanți ai sportului rege. Asociația «E Pluribus Unum», AFC Unirea ’04 și MCM Video și-au dat mâna pentru organizarea acestei competiții. Turneul va fi structurat pe 4 categorii de vârstă, iar meciurile se vor disputa pe stadioanele din Slobozia, Bucu, Perieți și Amara. Îmbucurător pentru fotbalul ialomițean este că la categoriile de vârstă mai mici s-au înscris multe cluburi din județul nostru, preocuparea pentru pregătirea fotbalistică a co­piilor luând amploare și la noi.

... [citește_tot_articolul]

4 Iunie 2019, 17:50 (5237 vizualizări - 1 comentariu)

SPORT

«Unirea 2010», semifinalistă la Galați

Fotbal

«Unirea 2010», semifinalistă la Galați

«Grupa 2010» a Unirii Slobozia, pregătită de Adrian Cristea, a participat, la Galați, la un interesant turneu adresat fotbalului juvenil. Slobozenii au obținut în grupe victorii pe linie: 5-3 cu Academia «Costel Roșu», 4-1 cu Oțelul, 8-0 cu LPS Galați și 5-0 cu Luceafărul Brăila. În Semifinale, Unirea a terminat la egalitate, 2-2, cu Stars Galați, dar a fost învinsă la loviturile de departajare și s-a clasat în final pe locul 4. Rareș Dumitru cu 9 reușite, a fost desemnat golgheterul competiției.... [citește_tot_articolul]

4 Iunie 2019, 17:35 (3149 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

«Carnavalul Florilor» la Slobozia

Programul Mondial «Eco Școala»

«Carnavalul Florilor» la Slobozia

În curtea Școlii Gimnaziale «Sfântul Andrei» din Slobozia s-a desfășurat joi, 30 mai 2019, a IX-a ediția a evenimentului «Carnavalul Florilor». Părinți, bunici, frați sau surori au venit să urmărească parada desfășurată de elevii școlii. Peste 500 de copii au defilat îmbrăcați în costume confecționate din materiale reciclabile.

550 de floricele Școala Gimnazială «Sfântul Andrei» Slobozia este implicată de 13 ani în Programul Mondial «Eco Școala», acesta fiind coordonat la nivel național de Centrul Carpato-Danubian de Geo­ecologie. 7 unități școlare din județ sunt înscrise în acest program... [citește_tot_articolul]

4 Iunie 2019, 17:10 (3126 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

Două titluri naționale la cadeți

Lupte, CS Amara

Două titluri naționale la cadeți

Constanța a găzduit în perioada 30 mai-1 iunie 2019 Campionatul Național de Lupte adresat cadeților. Cu toate că sportivii înscriși în concurs sunt la debutul în această categorie de vârstă sau încă la stadiul de juniori 3, CS Amara și-a onorat corespunzător blazonul. Așa cum era de așteptat, Nicoleta Băjan a făcut un concurs ireproșabil și și-a mai adăugat în palmares un titlu național la categoria 40 kg. O evoluție excelentă a avut la categoria 55 kg Marian Subțirică, el învingând tot ce i-a ieșit în cale, in­clusiv pe colegul său Răzvan Jeaca. Marian a luat titlul național, iar Răzvan a terminat pe 5. De remarcat și me­dalia de bronz obținută la 53 kg de Denisa Negoiță. «Mă declar din nou mulțumit... [citește_tot_articolul]

4 Iunie 2019, 16:35 (3152 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

Handbal masculin

Festivalul de minihandbal, o competiție a bucuriei

Slobozia a fost, în perioada 30 mai-2 iunie a.c., printre gazdele Festivalului Național de Minihandbal adresat băieților născuți în 2008 sau mai târziu. Copiii prezenți au luat din nou joaca de-a handbalul în serios, întrecându-se în driblinguri și execuții. Au fost prezenți 267 de copii de la 18 cluburi provenite din București, Călărași, Constanța, Tulcea, Galați, Buzău, Prahova, Dâmbovița și Ialomița. Pe parcursul celor 3 zile au fost multe meciuri și, chiar dacă vorbim de primii pași în handbal, galeriile și-au făcut din plin datoria. Nicolae Goidea și echipa lui au primit din nou calificative foarte bune pentru organizare, fiind deja a doua acțiune de această amploare găzduită de Slobozia... [citește_tot_articolul]

4 Iunie 2019, 15:25 (3159 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

«Zâna Ursitoare», alături de copiii din Slobozia

«Zâna Ursitoare», alături de copiii din Slobozia

Momente magice în Parcul Ialomița din Slobozia, de 1 Iunie. Copiii de toate vârstele din oraș au avut șansa să o în­tâlnească pe «Zâna Ursi­toare». Personajul interpretat de Iulia Berciu le-a oferit tuturor copiilor o mulți­me de surprize.

Desene pe asfalt și picturi pe față La întâlnirea cu «Zâna Ursitoare» au participat sute de copii din Slobozia. Aceasta le-a pregătit micuților nume­roase surprize. Copiii au realizat desene pe asfalt și și-au desenat fețele cu personajele preferate din desene animate. Mai mult, «Zâna Ursitoare» i-a îndemnat pe toți să facă mișcare, organizând un... [citește_tot_articolul]

4 Iunie 2019, 15:05 (4255 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ariana Gălbenuș, soprană la 17 ani

Ariana Gălbenuș, soprană la 17 ani

Elevă a Liceului de Arte «Ionel Perlea» Slobozia, Ariana Gălbenuș este cea mai tânără soprană a Sloboziei. La doar cei 17 ani, Ariana a participat deja la concursuri și festivaluri națio­nale și internaționale. Dorința acesteia este să urmeze Conservatorul. Recent, Ariana a participat la Festi­valul și Concursul Național «Ionel Perlea» Slobozia, unde a cântat în deschidere.

Mica soprană Joi, 23 mai 2019, Sala Europa a fost plină. Artiști lirici din toată țara au cântat în cadrul celei de-a XXVII-a ediții a Festivalului și Concursului Național «Ionel Perlea» Slobozia. Deschiderea acestuia... [citește_tot_articolul]

4 Iunie 2019, 14:05 (4298 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Focar de infecție la «groapa lui Stoica»

Se întâmplă la Slobozia

Focar de infecție la «groapa lui Stoica»

În fața Primăriei Slobozia, în groapa abandonată în care urmează să fie construită în 2021 intrarea în parcarea subterană, continuă să se acumuleze apă. Această stare de fapt a fost semnalată inițial în octombrie 2018, autoritățile constatând atunci că apa provine din rețeaua de canalizare. Acum, o posibilă explicație pentru balta apărută ar fi existența unor... izvoare subterane!

Mare e grădina administrației În octombrie 2018, în urma sesiză­rilor cititorilor, ziarul nostru consemna faptul că în groapa dintre sediul Primă­riei Slobozia și Prefectură a apărut «o baltă de urină și fecale... [citește_tot_articolul]

4 Iunie 2019, 11:05 (6667 vizualizări - 7 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

174 de elevi ialomițeni au ajuns la «Naționale»

174 de elevi ialomițeni au ajuns la «Naționale»

Anul școlar 2018-2019 se apropie de sfârșit. Calendarul concursurilor și olimpiadelor școlare organizate cu sprijinul Inspectoratului Școlar Județean Ialomița a fost plin. 174 de elevi ialomițeni au participat, obținând premii importante.

Elevii județului, elevii țării
În urma fazelor județene ale Olimpiadelor Școlare, 174 de elevi ialomițeni și-au câștigat șansa de a participa la «Naționale». Elevi de gimnaziu sau de liceu, aceștia s-au luptat, îndrumați de cadrele didactice, să obțină un loc fruntaș la fazele județene. Cei mai mulți dintre aceștia sunt elevi ai Colegiului Național... [citește_tot_articolul]

3 Iunie 2019, 17:45 (3433 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

Pisica social-democrată

Pisica social-democrată

Pisica surprinsă în imaginea alăturată este mascota social-democraților ialomițeni. Ea s-a pripășit în sediul de pe Chimiei cam pe vremea când Liviu Dragnea se jura că nu va părăsi prost scena politică din România. Între timp lucrurile s-au mai schimbat, dar pisica a rămas. Duminică seara, cu 10 minute înaintea anunțării rezultatelor finale, pisica a fost surprinsă de aparatul de fotografiat în prag, sătulă, probabil, de veștile proaste pe care președintele Pavel le aflase deja, că doar nu degeaba are o armată de pesediști în secțiile de votare, deghizați ba în membri ALDE, ba în membri PRO România, ba în membri UDMR. Dar ne-a luat gura pe dinainte și nu v-am spus de ce am fotografiat pisica.... [citește_tot_articolul]

3 Iunie 2019, 14:40 (4556 vizualizări - 1 comentariu)

POLITICĂ

Nuți Roșu și prefectul de Ialomița vor în Parlamentul României

Pe listele ALDE?

Nuți Roșu și prefectul de Ialomița vor în Parlamentul României

Înainte ca rezultatele Alegerilor Euro­par­lamentare să devasteze scena politică românească, politrucii ialomițeni au parafat înțelegeri politice de culise pentru alegerile din 2020. Miza acestor negocieri o reprezintă cucerirea unor bazine electorale sigure, controlate de către primarii în funcție. Aceștia sunt dispuși să tranzacționeze voturile electoratului propriu, în schimbul unor candidaturi la alegerile parlamentare din 2020.

Aranjamente de culise În urmă cu o săptămână, în plină euforie de campanie, președintele ALDE Ialomița anunța public că unii dintre primarii PNL bat la... [citește_tot_articolul]

3 Iunie 2019, 10:55 (10001 vizualizări - 7 comentarii)

EVENIMENT

Sărbătorile Sloboziei sunt condiționate de aprobarea Consiliului Local

Primarul Mocioniu ține în șah consilierii PSD

Sărbătorile Sloboziei sunt condiționate de aprobarea Consiliului Local

Primarul Adrian Mocioniu a decis să paseze responsabi­litatea organizării Sărbă­to­rilor Sloboziei în sarcina Consi­liului Local Slobozia. El a cerut redactarea unui proiect de hotărâre care să reglementeze cadrul legal de des­fășurare a acestora. Reamintim că anul trecut administrația Mocioniu a fost acuzată de organizarea ilegală a acestor manifestări. Decizia finală va fi luată în cadrul ședinței Con­siliului Local Slobozia de joi, 30 mai 2019.

Decizie fără precedent Primarul Adrian Mocioniu a declarat pentru ziarul nostru că va lăsa la latitudinea Consiliului Local Slobozia decizia... [citește_tot_articolul]

2 Iunie 2019, 11:35 (7272 vizualizări - 7 comentarii)

EVENIMENT

contraeditorial

alegeri și alegători

Ialomița, contrar așteptărilor, a fost la coada clasamentului în ceea ce privește prezența la vot. S-a considerat, probabil, că astfel votul pentru Referendum nu va trece pragul de validare, în timp ce rezultatul votului favorabil PSD va rămâne la cotele prestabilite de alegerile precedente. Nu este clar dacă a fost o strategie de campanie la nivel național sau o decizie a Organizației locale... Revenind, în economia voturilor pentru Europarlamentare, Ialomița și ai săi votanți reprezintă cantități neglijabile, cei aproape 80000 de alegători prezenți la nivel de județ constituind prin raportarea la nivel național o marjă de eroare. Cu toate acestea, rezultatele scrutinului de duminică, 26 mai... [citește_tot_articolul]

1 Iunie 2019, 14:45 (5139 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

EXCLUSIV: Simona Tonț, noul inspector școlar general al Inspectoratului Școlar Județean Ialomița

Iar a fost schimbată Luminița Barcari!

EXCLUSIV: Simona Tonț, noul inspector școlar general al Inspectoratului Școlar Județean Ialomița

Învățământul ialomițean are o nouă conducere. Este vorba despre Simona Tonț, inspector de specialitate pentru coordonarea proiectelor cu finanțare europeană în cadrul Inspectoratului Școlar Județean Ialomița. Aceasta a fost numită în fruntea instituției după ce Luminița Barcari a pierdut procesul prin care a fost repusă în funcție în baza unei Ordonanțe Președințiale, admisă de Curtea de Apel București. Prin decizia dată, Înalta Curte de Casație și Justiție a respins Ordonanța Președințială și a casat sentința anterioară. Decizia este definitivă.


Interimat asigurat până la 1 septembrie 2019... [citește_tot_articolul]

31 Mai 2019, 19:55 (17143 vizualizări - 26 comentarii)

Miercuri 24 Iun 2026
312 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Alexeni: Bătrînă de 70 ani, lovită de mașină

O bătrînă de 70 ani a fost lovită de un autovehicul. Femeia a vrut să traverseze strada în localitatea Alexeni prin loc nepermis și fără să se asigure, fiind lovită de o mașină ce circula regulamentar. ...[citește_toată_știrea]

21 Noiembrie 2011, 09:38
(7324 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Alexeni accident


Ialomița: Șoferi beți la volan și fără permis

Un tînăr de 22 ani, șofer al unui autoturism a fost oprit în trafic, pentru un control de rutină, la Ion Roată. În urma verificărilor sumare, polițiștii au constatat că individul nu avea permis de conducere ...[citește_toată_știrea]

21 Noiembrie 2011, 09:37
(9083 vizualizări - 0 comentarii)


Șoferul vinovat de producerea accidentului dintre Slobozia și Bucu, soldat cu doi morți, reținut de polițiști

Miercuri, 16 noiembrie a.c., polițiștii au reținut pentru o perioadă de 24 de ore pe bază de ordonanță de reținere pe șoferul vinovat de producerea accidentului dintre Slobozia și Bucu, din data de 7 noiembrie ...[citește_toată_știrea]

17 Noiembrie 2011, 12:29
(12977 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Turc suprins la volan fără a avea permis

Polițiștii au depistat miercuri, 16 noiembrie a.c., pe strada A.I. Cuza din Urziceni, un cetățean turc, în vîrstă de 30 ani, care se afla la volanul unui autoturism, fără a poseda permis de conducere. ...[citește_toată_știrea]

17 Noiembrie 2011, 12:25
(11228 vizualizări - 0 comentarii)


Bordușani: A furat cablurile de cupru de la o instalație de irigat

O echipă mixtă de siguranță publică polițist-jandarm a depistat miercuri, 16 noiembrie a.c., un bărbat de 34 ani, din Bordușani, în timp ce transporta cu bicicleta, pe DN2A, cantitatea de 27 kg fire din ...[citește_toată_știrea]

17 Noiembrie 2011, 12:20
(13681 vizualizări - 0 comentarii)


RAJA a trecut la debranșări: Din cauza datoriilor, trei blocuri din Fetești au rămas fără apă!

RAJA a trecut la debranșări: Din cauza datoriilor, trei blocuri din Fetești au rămas fără apă!

Pentru recuperarea datoriilor de la abonații rău-platnici, SC RAJA SA Constanța este nevoită, în unele cazuri, să aplice măsura drastică de debranșare de la sistemul de alimentare cu apă, deși din punct ...[citește_toată_știrea]

17 Noiembrie 2011, 08:35
(16288 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Autoturism radiat din circulație, identificat în trafic cu numere false

Polițiștii au oprit pentru control în trafic marți, 15 noiembrie a.c., pe strada Calea București din Urziceni, un autoturism la volanul căruia se afla un tînăr, de 21 ani, domiciliat în localitate. În urma ...[citește_toată_știrea]

16 Noiembrie 2011, 13:58
(10612 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Găsit mort într-o parcare

Poliția Fetești a fost sesizată marți, 15 noiembrie a.c., asupra faptului că o persoană este căzută într-o parcare de pe strada Prelungirea Grîușor. Echipa SMURD care a intervenit la fața locului, a executat ...[citește_toată_știrea]

16 Noiembrie 2011, 13:57
(20234 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Polițiștii au sancționat carențele sistemelor de pază

Începînd cu data de 7 noiembrie a.c., efective din cadrul Poliției Slobozia au acționat pe raza municipiului reședință de județ pentru constatarea și eliminarea unor carențe în domeniul sistemelor de pază ...[citește_toată_știrea]

16 Noiembrie 2011, 13:57
(13119 vizualizări - 0 comentarii)


Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!

Cele mai noi anunțuri de mică publicitate din Ialomița. ...[citește_toată_știrea]

16 Noiembrie 2011, 11:07
(6302 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: I-a zugrăvit apartamentul și i-a furat bunurile

Un tînăr de 31 ani este cercetat penal după ce a furat mai multe bunuri dintr-o locuință. Polițiștii feteșteni au fost sesizați despre furt luni, 14 noiembrie, de către o femeie, de 41 ani, din localitate ...[citește_toată_știrea]

16 Noiembrie 2011, 11:00
(15508 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Fetești furt


Gheorghe Lazăr: Traficant de minori, încarcerat

Un tînăr din comuna Gheorghe Lazăr, condamnat la închisoare a fost prins luni, 14 noiembrie a.c., de polițiștii ialomițeni și dus în Penitenciarul Slobozia în vederea încarcerării. Tînărul de 26 ani a fost ...[citește_toată_știrea]

16 Noiembrie 2011, 10:59
(11334 vizualizări - 0 comentarii)


AJFOM Ialomița: Selecție pentru locuri de muncă în Spania

Agenția Județeană pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița aduce la cunoștința celor interesați faptul că Agenția Națională pentru Ocuparea Forței de Muncă a primit o ofertă de locuri de muncă pentru sectorul ...[citește_toată_știrea]

16 Noiembrie 2011, 10:55
(16300 vizualizări - 0 comentarii)


Bărbulești: Recepția podețului peste rîul Sărata

Joi, 17 noiembrie a.c., podețul peste rîul Sărata va fi inaugurat. Investiția a fost asigurată din fondurile Consiliului Județean Ialomița, podețul fiind afectat la precedentele inundații înregistrate la ...[citește_toată_știrea]

16 Noiembrie 2011, 10:47
(11194 vizualizări - 0 comentarii)


ITM Ialomița: Controale la brutării

În baza unui plan comun de acțiune, inspectorii ITM Ialomița, alături de polițiști și jandarmi, au controlat mai multe firme în domeniul fabricării produselor de brutărie. Astfel, au fost controlați 12 ...[citește_toată_știrea]

16 Noiembrie 2011, 10:42
(14016 vizualizări - 0 comentarii)


Sinești: Accident cu 6 victime!

Sinești: Accident cu 6 victime!

Șase persoane au fost rănite și două autoturisme avariate în urma unui accident rutier produs duminică, 13 noiembrie a.c., în jurul orei 16.15, în afara localității Sinești. Astfel, în timp ce un bucureștean ...[citește_toată_știrea]

16 Noiembrie 2011, 10:27
(16872 vizualizări - 1 comentariu)

Taguri: Sinești accident


Malu: Accident cu trei victime după ce s-au ciocnit două autoturisme!

Poliția a fost sesizată cu privire la faptul că pe raza localității Malu s-a produs un accident de circulație soldat cu vătămarea corporală a trei persoane. Astfel, în timp ce un tînăr, de 23 ani, din comuna ...[citește_toată_știrea]

16 Noiembrie 2011, 10:22
(9966 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Malu accident


Fetești: Și beat, și fără permis la volan

Polițiștii au depistat în trafic, pe raza municipiului Fetești, un localnic în vîrstă de 40 ani, în timp ce conducea un autoturism fără a poseda permis de conducere pentru nicio categorie de autovehicule ...[citește_toată_știrea]

16 Noiembrie 2011, 10:08
(13720 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Amenzi de peste 56000 lei aplicate de Poliția Rutieră

La sfîrșit de săptămînă, polițiștii rutieri au aplicat 295 sancțiuni contravenționale, au reținut în vederea suspendării 9 permise de conducere și au retras 5 certificate de înmatriculare. 104 de sancțiuni ...[citește_toată_știrea]

16 Noiembrie 2011, 10:07
(12300 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița spune NU tutunului!

Direcția de Sănătate Publică Ialomița și Centrul de Prevenire, Evaluare și Consiliere Antidrog Ialomița demarează campania «Spune DA Vieții!Spune NU tutunului!», desfășurată în perioada 1-30 noiembrie2 ...[citește_toată_știrea]

16 Noiembrie 2011, 09:36
(19164 vizualizări - 0 comentarii)


ISU Ialomița: Demonstrație cu mașina de descarcerare

Miercuri, 16 noiembrie a.c., la sediul Inspectoratului pentru Situații de Urgență «Barbu Catargiu», pompierii vor face demonstrații practice cu noua mașină de descarcerare. Evenimentul demara începînd cu ...[citește_toată_știrea]

15 Noiembrie 2011, 17:47
(9163 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Contrabandă cu 200 de cartușe de țigări

Ialomița: Contrabandă cu 200 de cartușe de țigări

Duminică, 13 noiembrie, în jurul orei 10.20, polițiștii Secției 7 Poliție Rurală Țăndărei, în timp ce acționau într-un filtru rutier la Chirana, a oprit pentru control un autoturism înmatriculat în județul ...[citește_toată_știrea]

14 Noiembrie 2011, 14:28
(14771 vizualizări - 2 comentarii)


Amara: Le-au furat banii din casă

O femeia de 35 ani, din Amara, a alertat polițiștii cu privire la faptul că părinții săi au fost victimele unei infracțiuni de înșelăciune. Bătrînii au fost abordați de trei persoane care doreau să cumpere ...[citește_toată_știrea]

14 Noiembrie 2011, 13:40
(13356 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: A comandat îmbrăcăminte pe internet și a fost înșelat

La sfîrșitul săptămînii precedente, vineri, 11 noiembrie, polițiștii slobozeni au fost sesizați de un tînăr, de 32 ani, domiciliat în localitate, despre faptul că a făcut o comandă pe internet pentru un ...[citește_toată_știrea]

14 Noiembrie 2011, 13:28
(9140 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Vindea parfumuri contrafăcute

Slobozia: Vindea parfumuri contrafăcute

Duminică, 13 noiembrie a.c., în jurul orei 14.00, jandarmii grupei de intervenție Slobozia l-au surprins G. LOLI, de 24 ani, din comuna Corunca-Mureș, în timp ce încerca să comercializeze la prețuri derizorii ...[citește_toată_știrea]

14 Noiembrie 2011, 13:26
(11186 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Cercetat pentru delapidare

Un bărbat de 62 ani, din Fetești, este cercetat penal de polițiști pentru delapidare. Pe numele individului polițiștii au reținut faptul că, în calitate de mandatar al unei societăți comerciale, a încasat ...[citește_toată_știrea]

14 Noiembrie 2011, 13:24
(13397 vizualizări - 2 comentarii)


Slobozia: Expoziție de pictură «Salonul de Toamnă 2011»

Uniunea Artiștilor Platici-filiala Ialomița și Centrul Cultural UNESCO «Ionel Perlea» îi invită pe slobozeni la vernisajul expoziției de pictură «Salonul de Toamnă 2011». Expoziția va debuta joi, 17 noiembrie ...[citește_toată_știrea]

14 Noiembrie 2011, 13:20
(6831 vizualizări - 0 comentarii)


Țăndărei: Surprinși în flagrant când încercau să fure cu căruța peste o tonă de fier

Țăndărei: Surprinși în flagrant cînd încercau să fure cu căruța peste o tonă de fier

Cinci bărbați din Țăndărei au fost surprinși de jandarmi după ce sustrăseseră peste o tonă de componente metalice din incinta unei firme din Țăndărei. Astfel, jandarmii grupei de intervenție Țăndărei au ...[citește_toată_știrea]

14 Noiembrie 2011, 08:50
(9780 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Dosar penal pentru impozite nevirate la bugetul de stat

«Urmare a unei sesizări primite de la Direcția Generală a Finanțelor Publice Ialomița, polițiștii din cadrul Biroului de Investigare a Fraudelor Fetești s-au sesizat cu privire la săvîrșirea de către administratorul ...[citește_toată_știrea]

14 Noiembrie 2011, 08:46
(11472 vizualizări - 0 comentarii)


ISU Ialomița: Accidente rutiere și incendii, intervenții ale pompierilor

Sîmbătă, 12 noiembrie, paramedicii Secției Urziceni au intervenit pentru acordarea primului ajutor unui tînăr de 23 ani, victimă a unui accident rutier. Accidentul s-a petrecut pe raza localității Malu ...[citește_toată_știrea]

14 Noiembrie 2011, 08:43
(16129 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
teren intravilan agricol Țăndărei în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 Chiparos în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei Lenuta în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Cetățean în Tabăra «Pavilioane» din stațiunea Amara, fără aviz sanitar de funcționare Mary în «Fermierii își vând producția sub costuri!» garsonieră de închiriat Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 Locuitor Slobozia în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Mariana în «Fermierii își vând producția sub costuri!» un ialomițean în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Gigel în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Pensionar în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final #pasajladrajna în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Adevărat Suporter! în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Mihai în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Hendersohn în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Adrian în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Suporter în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Alin în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune»

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...