Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

SPORT

Festival de minihandbal masculin la Slobozia

Festival de minihandbal masculin la Slobozia

În perioada 30 mai-2 iunie 2019, Federația Română de Handbal organizează Festivalul Național de Minihandbal adresat băieților, acțiune dedicată celor mai mici handbaliști, copiii născuți în 2008 sau mai târziu. Evenimentul include 82 de cluburi participante și va fi organizat în 4 locații: Baia Mare, Târgu Jiu, Roman și Slobozia. Federalii au fost se pare plăcuți impresionați de felul cum a fost organizat turneul zonal de minihandbal feminin și au decis să apeleze din nou la aportul HCM Slobozia. Va fi o desfășurare de forțe ce va include în jur de 300 de copii. Se vor juca 50-60 de meciuri, iar pentru aceasta probabil vor fi tra­sate 4 terenuri specifice minihandbalului. «Ne bucurăm că FRH ne... [citește_tot_articolul]

28 Mai 2019, 17:15 (2751 vizualizări - 1 comentariu)

SPORT

Dublu bronz la «Cupa Riposta»

Scrimă

Dublu bronz la «Cupa Riposta»

La finele săptămânii precedente, Sala «Gabriela Szabo» din Voluntari a găzduit «Cupa Riposta», competiție internațională adresată celor mai mici scrimeri. Încă o dată, copiii de la CSM Unirea Slobozia au dovedit că pot urma traseul ascendent desenat de Teodosiu, Dragomir sau Stănescu. La categoria 9 ani, unde s-au duelat 31 de sabreri, s-au remarcat Nicolas Alberto Nădrag și Rareș Negoiță, copii antrenați la CSM Unirea de Daniel Nădrag. După o suită de 8 victorii, cei doi s-au oprit în semifinale, ocupând la finalul competiției a 3-a treaptă a podiumului. Inedită și încurajatoare, participarea la competiție tot din partea CSM Unirea, a fraților Andrada, Ines și Arthur Donisei, care deși nu au... [citește_tot_articolul]

28 Mai 2019, 16:10 (5088 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

REPORTAJ

A scris 24 de cărți până la 18 ani!

«Jurnale»

A scris 24 de cărți până la 18 ani!

Joi, 16 mai 2019, Luminița Constantin și-a lansat prima dintre cele 24 de cărți pe care le-a scris până la vârsta de 18 ani... A cincea limbă pe care o știe este coreeana. Și a învățat-o singură! Este din Colelia și se descrie simplu: «Iubesc să dorm și să beau cafea. Sunt un paradox pur și simplu. Iubesc și pisicile... Și să citesc cărți, mai ales când plouă!». Profesorii spun că o astfel de elevă se naște o dată la o sută de ani...

Capitolul I: Debutul
Sala de lectură a Bibliotecii Județene «Ștefan Bănulescu» Ialomița a fost plină ochi. Elevi, cadre didactice, scriitori... ... [citește_tot_articolul]

28 Mai 2019, 15:20 (5609 vizualizări - 5 comentarii)

POLITICĂ

Mariana Iancu vrea primar la Perieți

Gâlceavă în cadrul alianței PSD-ALDE în Ialomița

Mariana Iancu vrea primar la Perieți

Asediată de efectele propriilor decizii, Mariana Iancu va părăsi fotoliul de director al Spitalului Slobozia. Surse administrative susțin că președintele Victor Moraru va adopta această decizie imediat după alegerile europarlamentare, ca urmare a unei petiții ajunse la Ministerul Sănătății. Pentru a cosmetiza acest nou eșec răsunător al administrației județene, Victor Moraru i-a propus Marianei Iancu sa candideze la funcția de primar al comunei... Perieți.

O catastrofă de manager Apreciată public de către președintele Victor Moraru drept «cel mai bun ma­nager pe care l-a avut Spitalul... [citește_tot_articolul]

28 Mai 2019, 11:05 (9661 vizualizări - 25 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Suspiciune de infecție nosocomială la Spitalul Județean de Urgență Slobozia

Suspiciune de infecție nosocomială la Spitalul Județean de Urgență Slobozia

Caz revoltător la Spitalul Județean de Urgență Slobozia. O femeie de 60 de ani internată cu «insuficiență respiratorie» a fost transferată la Institutul Național de Pneumologie «Marius Nasta» din București, doar la insistențele familiei. Mai grav este faptul că, în urma analizelor efectuate, medicii din București au concluzionat faptul că femeia ar fi luat din Spitalul Slobozia o bacterie foarte rezistentă la antibiotice...

Transferată de urgență la București
Femeia de 60 de ani locuiește în orașul Căzănești, iar în urmă cu aproximativ o săptămână a fost internată pe Secția Antestezie... [citește_tot_articolul]

27 Mai 2019, 14:40 (8010 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Amendă de 10 mii de lei pentru Chemgas Holding

Control al ITM Ialomița

Amendă de 10 mii de lei pentru Chemgas Holding

Firma care adminis­trează Combinatul Chimic din Slobozia, Chemgas Holding Corporation SRL, a fost amendată de inspectorii Inspectoratului Te­ritorial de Muncă Ialomița pentru neplata salariilor către angajați. În prezent, societatea se află în insolvență cu o datorie de peste 80 milioane de euro.

Salarii restante de peste 1 an
După valurile de concedieri de anul trecut, Chemgas Holding Corporation SRL, firma care admi­nistrează Combinatul Chimic din Slobozia, mai are puțin peste 100 de angajați. În urma unui control pe care inspectorii Inspectoratului Teritorial de Muncă Ialomița... [citește_tot_articolul]

27 Mai 2019, 10:50 (4927 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Casă de cultură cu 200 de locuri, la Fetești

Casă de cultură cu 200 de locuri, la Fetești

Autoritățile locale din Fetești au demarat un proiect prin care vor să transforme fosta grădină de vară a orașului într-o casă de cultură modernă. Proiectul a fost depus pentru finanțare la Compania Națională de Investiții și așteaptă acum să fie aprobat de Ministerul Dezvoltării Regionale și Administrației Publice.

Investiție în cultură
Acesta este cel mai important proiect în  domeniul Culturii pe care l-a inițiat admi­nistrația locală din municipiul Fetești. Viitoarea Casă de Cultură a Municipiului va fi construită în zona unde se află în prezent fosta grădină de vară... [citește_tot_articolul]

26 Mai 2019, 11:05 (4179 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

contraeditorial

obligația de a vota

La aproape 30 de ani de la Revoluția din Decembrie 1989, încă nu înțelegem importanța momentului votării. Încă suntem convinși că democrația își urmează cursul firesc și fără ca principalii actori ai acesteia, cetățenii, să își exercite decisiv rolul. Întrucât, da, esența democrației o constituie fix votul și exercitarea dreptului de a vota. Obligația de a vota este, fără îndoială, necesară funcționării oricărei democrații. Votantul își manifestă astfel decizia, impunând ceea ce rațiunea sau sufletul dictează. Votul permite o alegere legitimând persoana votată de a fi reprezentant a ceea ce ne dorim. Ridiculizarea momentului votării ori absenteismul mai mult sau mai puțin întemeiat descalifică... [citește_tot_articolul]

25 Mai 2019, 17:35 (3109 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomițenii au de primit 13 milioane de lei pentru plata taxelor auto

Ialomițenii au de primit 13 milioane de lei pentru plata taxelor auto

O  analiză a Administrației Județene a Finanțelor Publice Ialomița arată că ialomițenii care au plătit controversatele taxe auto pentru mediu mai au de primit peste 13 milioane de lei. Mai mult, potrivit reprezentanților, Administrația Fondului de Mediu nu a virat în conturile Fiscului niciun leu pentru restituirea banilor plă­tiți sub forma timbrelor de mediu. Estimativ, aproximativ 10 mii de persoane din Ialomița au achitat aceste taxe speciale.

Ialomițenii primesc banii înapoi
Taxele pe care acum Agenția Națională de Administrare Fiscală le înapoiază celor care le-au plătit... [citește_tot_articolul]

25 Mai 2019, 13:15 (5289 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

3500 tone de asfalt

Se întâmplă la Slobozia

3500 tone de asfalt

Direcția de Administrare a Domeniului Public Slobozia a încheiat vineri, 17 mai 2019, un contract pentru asfaltarea unor străzi. Puțin peste 1,99 milioane de lei reprezintă valoarea cheltuielii asfaltării, 5 străzi urmând să intre în reparații...

La an nou, gropi noi Slobozia așteaptă de luni bune asfaltarea străzilor... Drumurile denivelate, gropile din asfalt precum și gropile de canal din ce în ce mai adânci produc pagube serioase mași­nilor, slo­bozenii declarându-se din ce în ce mai nemul­țumiți de starea actuală a șoselelor. Ștefan are 25 ani, iar zilele trecute se întorcea de... [citește_tot_articolul]

24 Mai 2019, 18:10 (3483 vizualizări - 6 comentarii)

Click aici

POLITICĂ

«Moraru nu face nimic de 3 ani!»

Deputatul PNL Gheorghe Tinel

«Moraru nu face nimic de 3 ani!»

Mai activ decât de obicei în această perioadă, deputatul PNL Gheorghe Tinel a înfierat public prestația administrației județene după 3 ani de mandat. Potrivit declarațiilor deputatului liberal, Victor Moraru este incapabil să ofere ialomițenilor soluții pentru dezvoltarea județului.

Un deputat acuză Deputatul PNL Gheorghe Tinel a organizat săptămâna trecută o conferință de presă în cadrul căreia a reluat principalele teme ale campaniei lansate în urmă cu 3 ani împotriva președintelui Victor Moraru. În opinia deputa­tului liberal, administrația județeană nu a reușit în decurs de 3 ani... [citește_tot_articolul]

24 Mai 2019, 14:10 (4717 vizualizări - 7 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

«Groapa lui Stoica» așteaptă o nouă expertiză tehnică

«Groapa lui Stoica» așteaptă o nouă expertiză tehnică

Finalizarea obiectivului «Groapa lui Stoica» se amână pentru un termen greu de estimat. La mo­mentul de față, reprezentanții Primăriei Slobozia trebuie să reia întreaga procedură privind deschiderea șantierului. Cel mai optimist scenariu indică faptul că execuția ar putea fi reluată abia în vara anului următor...

Saga expertizelor
Începută cu bani europeni și continuată cu fonduri împrumutate de la Trezoreria Statului, «Groapa lui Stoica» nu este gata nici până în prezent. Administrația locală din Slobozia a ratat și cel de-al doilea termen de finalizare al investiției, care a... [citește_tot_articolul]

23 Mai 2019, 20:10 (5982 vizualizări - 12 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Consiliul Local Alexeni emite de 3 ani hotărâri ilegale

Consiliul Local Alexeni emite de 3 ani hotărâri ilegale

Timp de 3 ani, Consiliul Local Alexeni a aprobat proiecte de hotărâre lovite de «nulitate parțială». Principalul vinovat de situație este considerat primarul Ion Cărbune, care a refuzat includerea consilierilor PNL în comisiile de specialitate ale consiliului local. Situația a revenit la legalitate în aprilie 2019, după intervenția prefectului Gigi Petre. Primarul Ion Cărbune refuză să explice public situația.

Un scandal cu iz electoral
În martie 2019, Instituția Prefectului Ialomița a fost no­tificată cu privire la o situație hilară. Potrivit sesi­zării, primarul comunei Alexeni... [citește_tot_articolul]

23 Mai 2019, 10:55 (3679 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

Unde dai și unde... se împute treaba!

Unde dai și unde... se împute treaba!

La 4 zile de la dezbaterea publică în care Vivani Salubritate anunța oficial orașul că va deschide o nouă groapă de deșeuri periculoase, Garda de Mediu Ialomița se trezește brusc și constată că slobozenii au dreptate când reclamă de 5 ani, zi de zi, că sunt otrăviți de noxele emise de CleanTech. Parada de legalitate a fost postată regulamentar pe pagina de Facebook a Gărzii Naționale de Mediu, împreună cu următoarea informare: «În urma verificărilor, s-a constatat că operatorul nu respectă în totalitate prevederile autorizației integrate de mediu, fiind sancționat contravențional cu amendă în valoare de 50.000 lei». Altfel spus, comisarii Gărzii de Mediu Ialomița s-au acoperit de hârtii... [citește_tot_articolul]

22 Mai 2019, 15:40 (6592 vizualizări - 6 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Fostul primar din Fierbinți Târg a eliberat un certificat fiscal fals

Garantat Iuksel

Fostul primar din Fierbinți Târg a eliberat un certificat fiscal fals

Un dosar penal care-l vizează pe fostul primar al orașului Fierbinți Târg, Iusein Iuksel, trenează de 4 ani în sertarele Parchetului de pe lângă Judecătoria Urziceni. Fostul edil este acuzat de faptul că a eliberat în fals un certificat fiscal pentru a vinde la bucată fosta fa­brică de alcool. La momentul încheierii tranzacției, firma care administra unitatea de producție figura cu datorii la buetul local de peste 70 mii de lei. Suma nu a fost achitată nici în prezent. Mai mult, fostul edil avea cali­tatea de asociat unic al respectivei societăți.

O anchetă abandonată
Potrivit... [citește_tot_articolul]

22 Mai 2019, 11:05 (11145 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

SPORT

Criza continuă

Fotbal, Liga a III-a, Unirea Slobozia-CS Tunari 2-2

Criza continuă

Actualul final de sezon parcurs de Unirea Slobozia seamănă izbitor cu cel de acum 2 ani. Și atunci, ca și acum, s-a vorbit de lupta pentru promovare, iar în ultimele etape victoria devenise intangibilă. Sâmbătă, 18 mai a.c., cu CS Tunari, galben-albaștrii au bifat al patrulea meci consecutiv fără succes și nu mai știm al câtelea joc pierdut în ultimele secunde. Ilfovenii au început mai determinați, iar acest lucru s-a concretizat prin des­chiderea scorului. În minutul 20, o incursiune pe partea dreaptă a oaspeților l-a prins pe picior greșit pe apărătorul Adrian Ghe­rasim. Centrarea a fost reluată în poarta lui Călinoiu de Vălimăreanu. A venit apoi re­plica Unirii și execuțiile unui jucător ale... [citește_tot_articolul]

21 Mai 2019, 22:05 (2825 vizualizări - 9 comentarii)

SPORT

GEORGE DRAGOMIR, campion național de tineret

Scrimă

GEORGE DRAGOMIR, campion național de tineret

Sala de scrimă «Ana Pascu» din București a găzduit săptămâna trecută Campionatul Național pentru Tineret adresat sportivilor sub 23 ani. Sportivul George Dragomir, legitimat la CSM Unirea Slobozia, a demonstrat încă o dată că este cel mai valoros tânăr sabrer român și a dominat fără probleme competiția. Din păcate, jocul rezultatelor a făcut ca Dragomir să-l întâlnească încă din sferturi pe colegul său de club, Răzvan Stănescu. George s-a impus cu 15-11, iar în semifinală l-a învins fără drept de apel pe Andrei Păștin. În finală, scrimerul Sloboziei s-a duelat cu dinamovistul Rareș Ailinca, pe care l-a învins cu 15-13 după ce s-a aflat permanent la conducerea confruntării. Deși are doar 20 ani... [citește_tot_articolul]

21 Mai 2019, 18:35 (2611 vizualizări - 1 comentariu)

SPORT

Lupte libere

CS Amara, 3 victorii la Cluj

Clujul a găzduit în perioada 16-19 mai a.c., un interesant turneu de lupte adresat copiilor și junio­rilor mici. Au participat la această competiție 26 cluburi din România și reprezentanți din alte 7 țări, printre care Italia și Franța. Coordonată de Marian Moraru, echipa de luptători a CS Amara și-a îmbogățit substanțial palmaresul la acest turneu. Amara a obținut 3 clasări pe cea mai înaltă treaptă a podiumului prin Oana Dumitru-30 kg, Nicoleta Băjan-40 kg, Steluța Subțirică-46 kg. De menționat și bronzul obținut de Denisa Negoiță la categoria 50 kg. Marian Moraru s-a arătat foarte mulțumit de aceste rezultate în perspectiva multitudinii de competiții care îi așteaptă pe luptătorii Amarei în... [citește_tot_articolul]

21 Mai 2019, 18:15 (2009 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Risipă de fonduri la Spitalul Județean Slobozia

Risipă de fonduri la Spitalul Județean Slobozia

Un raport al Camerei de Conturi Ialomița scoate în evidență maniera deficitară în care Mariana Iancu asigură managementul Spitalului Județean de Urgență Slobozia. Potrivit auditorilor ialomițeni, aceasta a beneficiat ilegal de majorări salariale și a plătit o valoare mai mare a despăgubirilor în dosarul «Raisa» decât s-a dispus prin sentințe judecătorești. Termenul de remediere a deficiențelor a expirat cu 6 luni în urmă, fără a fi luate măsuri în acest sens.

Bani cheltuiți nejustificat Verificarea realizată de auditorii Camerei de Conturi Ialomița la Spitalul Județean de Urgență Slobozia... [citește_tot_articolul]

21 Mai 2019, 15:25 (5694 vizualizări - 8 comentarii)

POLITICĂ

Sondaj de opinie pentru viitorul primar al Sloboziei

Sondaj de opinie pentru viitorul primar al Sloboziei

În plină campanie electorală pentru europarlamentare, slobozenii sunt victimele unui sondaj de opinie al cărui scop declarat este identificarea candidatului cu cele mai mari șanse la Primăria Slobozia în 2020. Sondajul se desfășoară telefonic, de mai bine de două săptămâni, și a fost comandat potrivit surselor noastre de către PSD. Pe lista candidaților figurează 7-8 nume de la 5 partide politice locale. Ziarul nostru face o trecere în revistă a acestor propuneri, în speranța că, forțând o potențială dezbatere pu­blică asupra subiectului, vom fi mai bine informați la alegerile de anul viitor.

«Trei, Doamne, și toți trei!» de la PSD... [citește_tot_articolul]

21 Mai 2019, 10:50 (16332 vizualizări - 31 comentarii)

28 Iun 2026
282 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Mărculești: Proiectil de artilerie, descoperit pe cîmp

Pirotehniștii Inspectoratului pentru Situații de Urgență Ialomița au fost solicitați, vineri, 5 februarie 2016, să intervină pentru asanarea unui element de muniție. Proiectilul, cu calibrul 100 mm, a fost ...[citește_toată_știrea]

5 Februarie 2016, 18:15
(5651 vizualizări - 0 comentarii)


Activități preventive ale polițiștilor la Fetești

Elevii Liceului «Anghel Saligny» din Fetești au participat la o serie de dezbateri privind regulile de circulație rutieră. Discuțiile au fost purtate de polițiști din cadrul Serviciului Poliției Rutiere ...[citește_toată_știrea]

4 Februarie 2016, 19:10
(5145 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: Subvenții de pînă la 750 de lei pentru angajatori

Angajatorii din Ialomița care caută forță de muncă în rîndul absolvenților promoției 2015 pot primi sprijin de la stat. Agenția Județeană pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița anunță faptul că aceștia ...[citește_toată_știrea]

4 Februarie 2016, 17:45
(7187 vizualizări - 0 comentarii)


AFIR a efectuat primele plăți din PNDR 2014-2020

Agenția pentru Finanțarea Investițiilor Rurale a efectuat primele plăți aferente Programului Național de Dezvoltare Rurală 2014-2020 (PNDR 2020). Beneficiarii care au primit efectiv fonduri europene nerambursabile ...[citește_toată_știrea]

4 Februarie 2016, 16:20
(4369 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Tîlhari arestați

Polițiștii de Investigații Criminale din cadrul Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița, sub coordonarea procurorului din cadrul Parchetului de pe lîngă Judecătoria Urziceni au reținut luni, 1 ...[citește_toată_știrea]

2 Februarie 2016, 18:50
(4944 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: 46,253 milioane de lei, de recuperat la bugetul de stat

Administrația  Județeană a Finanțelor Publice lalomița informează că arieratele rămase de recuperat la bugetul general consolidat, la 31.12.2015, sînt de  46,253 milioane de lei, cu 7,5% mai mici ...[citește_toată_știrea]

2 Februarie 2016, 18:10
(7582 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Incendiu la un adăpost de porumbei

În urma unui apel telefonic primit în după-amiaza zilei de luni, 1 februarie 2016, pompierii au fost solicitați să intervină pentru îndepărtarea mai multor țigle de la bazia acoperișului unui bloc, situat ...[citește_toată_știrea]

2 Februarie 2016, 17:45
(6282 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Slobozia incendiu


Slobozia: Accident pe trecerea de pietoni

Neacordarea de prioritate a fost cauza unui accident de circulație produs în cursul zilei de luni, 1 februarie 2016, pe raza municipiului Slobozia. În jurul orei 8,00, un bărbat în vîrstă de 35 de ani, ...[citește_toată_știrea]

2 Februarie 2016, 17:15
(3453 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Slobozia accident


Jandarmeria Ialomița are heraldică proprie

Jandarmeria Ialomița are heraldică proprie

Inspectoratului Județean de Jandarmi Ialomița i s-a aprobat folosirea heraldicii proprii, în conformitate cu Monitorul Oficial nr. 63 din 28 ianuarie 2016. Însemnul heraldic al Inspectoratului de Jandarmi ...[citește_toată_știrea]

2 Februarie 2016, 16:25
(4067 vizualizări - 0 comentarii)


APIA Ialomița: Eliberare de adeverințe pentru accesarea de credite

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură Centrul Județean Ialomița informează beneficiarii măsurilor compensatorii de dezvoltare rurală aplicabile pe terenuri agricole-Campania 2015, că eliberează ...[citește_toată_știrea]

2 Februarie 2016, 16:10
(9735 vizualizări - 0 comentarii)


Întîlnire de lucru organizată de Agenția pentru Finanțarea Investițiilor Rurale

Agenția pentru Finanțarea Investițiilor Rurale a organizat, vineri, 29 ianuarie 2016, întîlnirea de lucru dintre reprezentanții Ministerului Agriculturii și Dezvoltării Rurale și cei ai Asociației Române ...[citește_toată_știrea]

2 Februarie 2016, 15:45
(8145 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: AFIR întâlnire


Grindași: A intrat cu căruța în mașină

Poliția a fost sesizată sîmbătă, 30 ianuarie a.c., cu privire la faptul că pe raza satului Grindași s-a produs un eveniment rutier soldat cu rănirea unei persoane. Astfel, în timp ce un bărbat, de 34 de ...[citește_toată_știrea]

2 Februarie 2016, 15:25
(3596 vizualizări - 0 comentarii)


Poliția Rutieră Ialomița: Amenzi de peste 54000 de lei, 9 permise reținute

În acest sfîrșit de săptămînă, 29-31 ianuarie a.c., polițiștii Serviciului Rutier au continuat acțiunile desfășurate pentru prevenirea evenimentelor rutiere, precum și pentru conștientizarea conducătorilor ...[citește_toată_știrea]

2 Februarie 2016, 14:55
(5262 vizualizări - 0 comentarii)


Munteni Buzău: A furat din curtea unui consătean

Polițiștii cercetează un tînăr, de 30 de ani, din comuna Munteni Buzău, sub aspectul comiterii infracțiunii de furt calificat. În fapt, în cursul nopții de 30/31 ianuarie a.c., tînărul ar fi pătruns în ...[citește_toată_știrea]

2 Februarie 2016, 14:20
(6729 vizualizări - 0 comentarii)


Bărbat din Sinești, arestat pentru contrabandă

În cursul zilei de sîmbătă, 30 ianuarie a.c., polițiști din cadrul Poliției Municipiului Urziceni și Secției Rurale Coșereni au acționat pe raza de competență pentru depistarea persoanelor urmărite, dispărute ...[citește_toată_știrea]

2 Februarie 2016, 13:10
(3945 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Opt persoane, cercetate pentru braconaj

Slobozia: Opt persoane, cercetate pentru braconaj

Polițiștii Serviciului Arme, Explozivi și Substanțe Periculoase cercetează opt ialomițeni, cu vîrste cuprinse între 39 și 65 de ani, întrucît duminică, 31 ianuarie a.c., au fost depistați în timp ce vînau ...[citește_toată_știrea]

2 Februarie 2016, 12:25
(4801 vizualizări - 0 comentarii)


Valea Măcrișului: I-a furat doi porci în plină zi

O tînără de 21 de ani, din comuna Valea Măcrișului, a sesizat Poliția sîmbătă, 30 ianuarie 2016, cu privire la faptul că, în cursul zilei, persoane necunoscute i-au sustras două porcine. Cercetările au ...[citește_toată_știrea]

2 Februarie 2016, 11:10
(6519 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Acțiuni preventive ale polițiștilor

Pentru creșterea gradului de siguranță publică a cetățenilor, polițiști din toate structurile operative ale Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița au fost angrenați, în perioada 29-31 ianuarie ...[citește_toată_știrea]

2 Februarie 2016, 10:10
(4531 vizualizări - 0 comentarii)


Accident de muncă la Urziceni

Un bărbat de 39 de ani a murit după ce o bucată de metal s-a prăbușit peste el și i-a strivit capul. Cu ajutorul unui aparat cu autogen, omul încerca să taie o placă metalică, accidentul producîndu-se în ...[citește_toată_știrea]

29 Ianuarie 2016, 20:15
(7854 vizualizări - 0 comentarii)


DSVSA Ialomița: Produse lactate confiscate

În perioada 25-29 ianuarie 2016, inspectorii Direcției Sanitară Veterinară și Pentru Siguranța Alimentelor Ialomița au demarat un control tematic ce a vizat procesarea laptelui crud, precum și comercializarea ...[citește_toată_știrea]

29 Ianuarie 2016, 18:50
(7820 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Înșelăciune pe internet

O tînără de 23 de ani, din Slobozia, a sesizat Poliția cu privire la faptul că a fost victima unei înșelăciuni. Concret, aceasta le-a explicat polițiștilor faptul că a comandat de pe internet un telefon ...[citește_toată_știrea]

29 Ianuarie 2016, 17:25
(4604 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Două accidente, două persoane rănite

Miercuri, 27 ianuarie 2016, pe raza județului Ialomița s-au produs două evenimente rutiere, soldate cu rănirea a două persoane. Primul dintre acestea s-a produs în jurul orei 8,00, pe raza municipiului ...[citește_toată_știrea]

28 Ianuarie 2016, 17:40
(3956 vizualizări - 0 comentarii)


Bordușani: Tineri hoți din locuințe, prinși de polițiști

Polițiștii Secției Rurale Stelnica cercetează doi tineri, de 18 și 15 ani, ambii din Bordușani, sub aspectul comiterii infracțiunilor de furt calificat și tăinuire, în funcție de participația fiecăruia ...[citește_toată_știrea]

28 Ianuarie 2016, 17:05
(5501 vizualizări - 0 comentarii)


Biblioteca Județeană «Ștefan Bănulescu»: «Și eu comunic corect!»

În cadrul proiectului cultural-educațional «Și eu comunic corect!», încheiat între Biblioteca Județeană «Ștefan Bănulescu» Ialomița și Centrul județean de resurse educaționale Ialomița, vineri, 29 ianuarie ...[citește_toată_știrea]

28 Ianuarie 2016, 16:50
(6139 vizualizări - 0 comentarii)


Feteștean prins la braconaj

Polițiștii Serviciului Arme Explozivi și Substanțe Periculoase cercetează un bărbat, de 47 de ani, din Fetești, sub aspectul comiterii infracțiunii de braconaj cinegetic. Bărbatul a fost depistat pe fondul ...[citește_toată_știrea]

28 Ianuarie 2016, 15:45
(4941 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Expoziție de carte și fotografie la Biblioteca Județeană

Joi, 28 ianuarie 2016, la orele 11,30, Biblioteca Județeană «Ștefan Bănulescu» din Slobozia va organiza un eveniment cultural, în parteneriat cu Facultatea de Arhitectură a Universității «Spiru Haret» din ...[citește_toată_știrea]

28 Ianuarie 2016, 14:40
(5253 vizualizări - 0 comentarii)


Poliția Rutieră Ialomița: Amenzi de peste 49000 de lei în 48 de ore

Peste 180 de sancțiuni contravenționale au fost aplicate de polițiștii rutieri în cadrul acțiunilor organizate luni și marți, 25/26 ianuarie 2016. Astfel, polițiștii rutieri au acționat pentru prevenirea ...[citește_toată_știrea]

28 Ianuarie 2016, 13:40
(3914 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Tînără rănită într-un accident rutier

Miercuri, 27 ianuarie a.c., Poliția Municipiului Urziceni a fost sesizată cu privire la faptul că pe raza localității s-a produs un eveniment rutier soldat cu rănirea unei persoane. Astfel, în timp ce un ...[citește_toată_știrea]

28 Ianuarie 2016, 12:30
(3453 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Urziceni accident


Viața și opera lui Mozart, prezentate la Slobozia

Biblioteca Județeană «Ștefan Bănulescu» din Slobozia propune joi, 26 ianuarie 2016, de la orele 13,00, o incursiune în viața și opera marelui muzician Wolfgang Amadeus Mozart. Prin acest eveniment, reprezentanții ...[citește_toată_știrea]

28 Ianuarie 2016, 12:10
(3948 vizualizări - 0 comentarii)


Miloșești: S-a răsturnat cu mașina și a fugit de la locul accidentului

Poliția a fost sesizată cu privire la faptul că pe DJ102H, pe direcția Miloșești-Reviga, se află un autoturism răsturnat în afara părții carosabile, iar în zonă nu se află nicio persoană. Oamenii legii ...[citește_toată_știrea]

28 Ianuarie 2016, 11:50
(3113 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Succesor în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Carmen în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Gigel în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! mdrag20 în Irigațiile pe 36000 de hectare în Ialomița, afectate de o decizie a CFR pentru protejarea unui pod feroviar în Brăila Gigi gunoierul în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei Corcodel de la DUMITRESTI în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia casă Slobozia Nouă în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 închiriere apartament 3 camere Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 om de rand în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! laurentiu în «Beach Party» săptămânal pe Plaja Zorilor Răduță Aurelian-Constantin în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia @ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final soluția e simplă în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Fa Marileno în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Maria în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Nelu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Vasile în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Ionut în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...