Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

contraeditorial

manipulați, dar nu mințiți

Încă mai e loc. Putem fi manipulați emoțional de morgana unei pensii mai mari, de salariul de la stat, de amenințarea asasinilor politici... Mai putem fi păcăliți să votăm un chip, un discurs sau o Românie înainte de toate. Dar nu mai putem fi mințiți! Încă știu cum să ne facă să credem în schimbare, în politica oamenilor noi, în viață decentă pentru noi și copiii noștri. Mai putem să fim învățați să ne condamnăm bunicii pentru că ne decid viitorul la urne. Ne pot determina să urâm sau să mințim, să ne scuipăm unii pe alții în piețele publice. Dar nu mai putem fi mințiți! Ne pot face să aruncăm plastice de un leu săracilor ca să le dovedim nimicnicia. Și ne ajută să umplem rețelele de socializare... [citește_tot_articolul]

18 Mai 2019, 13:05 (1838 vizualizări - 0 comentarii)

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

Fake-media electoral

Fake-media electoral

Iată o fotografie care ar putea face istorie, dacă nu ar ascunde un fake-media electoral flagrant. Vă rugăm să ne permiteți să vă explicăm. Ei, bine, aleșii din imagine, prezenți vineri, 17 mai 2019, în Piața Revoluției din Slobozia girează o ilegalitate crasă și jenantă. Oficial, această emisiune electorală se filmează sub umbrela Antena 3, pentru o informare corectă și imparțială a alegătorilor în cadrul campaniei electorale. Numai că difuzarea emisiunii (ca de altfel a tuturor emisiunilor acestui post tv local!) se face ilegal. Spre exemplu, surse mai bine informate decât noi confirmă faptul că pe facturile înainte spre decontare către mandatarii financiari ai partidelor figurează... [citește_tot_articolul]

17 Mai 2019, 22:05 (5540 vizualizări - 7 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Stadionul-fantomă din satul Bordușelu

Stadionul-fantomă din satul Bordușelu

Bonus: Bâlci administrativ (și) la Buești

Satul Bordușelu, din comuna ialomițeană Ciochina, ar fi trebuit să aibă unul dintre cele mai moderne stadioane din județ. Investiția s-a transformat într-un maidan plin de buruieni, pe care bat mingea copiii din localitate. Cu toate acestea, autoritățile au cheltuit până la ultimul leu cei 500 mii de lei oferiți de Guvernul României, prin Ordonanța 7, pentru realizarea acestui proiect. Aleșii locali ridică acum din umeri neputincioși, dar promit că stadionul va arăta în viitor așa cum prevede proiectul. Mai mult, în localitate nu mai există echipă de fotbal...

O investiție ratată
... [citește_tot_articolul]

17 Mai 2019, 21:05 (5138 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

«Fals» și «uz de fals» în acte publice la Primăria Slobozia

Incompetență și abuz

«Fals» și «uz de fals» în acte publice la Primăria Slobozia

Grigore Corneliu din Slobozia a înaintat prefectului Gigi Petre un memoriu în care acuză funcționarii Primăriei Slobozia de «fals» și «uz de fals». «Solicit ca prin autoritatea pe care o aveți să determinați Primăria Slobozia să intre în legalitate (...)» cere petentul în memoriul său. Situația reclamată își așteaptă rezolvarea de aproape un an, timp în care funcționarii instituției i-au promis că «se rezolvă dacă povestea nu ajunge la presă...».

Abuz administrativ și fals
Grigore Corneliu are un teren de 120 mp pe strada Dorobanți din Slobozia. În anul 2018, pe 6 iunie, a decis... [citește_tot_articolul]

16 Mai 2019, 18:15 (7828 vizualizări - 17 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Marian Dobrică s-a reîntors la Penitenciarul Slobozia

Rămas fără sprijinul fostului ministru al Justiției, Tudorel Toader

Marian Dobrică s-a reîntors la Penitenciarul Slobozia

Rămas fără susținerea fostului ministru al Justiției, Tudorel Toader, Marian Dobrică a fost înlo­cuit de la conducerea Administrației Naționale a Penitenciarelor. Astfel, el a revenit la vechiul său loc de muncă, din cadrul Penitenciarului Slobozia. Numele lui Marian Dobrică a fost implicat în numeroase scandaluri publice, fiind acuzat că și-a ajutat soția să ocupe o funcție mai înaltă în sistemul penitenciar.

Un șef controversat
Venit de la Penitenciarul Brăila, Marian Dobrică a preluat conducerea Penitenciarului Slobozia în anul 2013 după expirarea interimatului lui Valentin... [citește_tot_articolul]

15 Mai 2019, 21:10 (8085 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

SPORT

Trei pași mari spre Ligă

Handbal, HCM Slobozia, Operațiunea «Făgăraș»

Trei pași mari spre Ligă

La Făgăraș, în turneul semifinal a Ligii secunde de handbal feminin au fost 3 zile nebune. Cu excepția jocului contra Crișului, noi cei din tribune am trecut prin toată gama de emoții. Și totul pentru a gusta din plin bucuria calificării la turneul final din postura de lideri ai seriei. Slobozia a avut un joc spectaculos și, cu siguranță, cea mai frumoasă galerie de la acest turneu. Cel puțin în meciul cu Știința, rolul galeriei a fost determinant. Startul echipei noastre a fost ca din tun când, vineri, de la orele 10,00, HCM a trecut lejer de Crișul Chișineu Criș. A fost meciul în care spectatorii din Făgăraș au putut vedea cât de iubit este handbalul în Slobozia. Și totodată a fost victoria... [citește_tot_articolul]

15 Mai 2019, 15:05 (3592 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

Fotbal, Liga a III-a, Rapid București-Unirea Slobozia 3-0

Giuleștenii promovează în compania Sloboziei

Este pentru a doua oară în decurs de 5 ani când Rapidul obține promovarea ma­tematică într-un eșalon superior având-o ca adversară pe Unirea Slobozia. În 2014 s-a întâmplat la Slobozia, iar acum, în 2019, în Regie, pe fostul stadion al Sportului Studențesc. 8 mii de spectatori au asistat la confruntarea de duminică 12 mai a.c. dintre Rapid și Unirea. Cu minim un egal, fe­roviarii erau si­guri de promovarea în eșa­lonul secund, rezultat la îndemână având în vedere că Unirea trece printr-o perioadă nu tocmai favorabilă. Enache Costea a mizat în această partidă pe: Călinoiu-Ene, Ibrian, Suciu, Gherasim-Chebac, Teodo­rescu (Bucă ’46)-Răduca (Șerban ’87), Adăscăliței (Lemnaru ’87), Toma-Năstase (Bălan... [citește_tot_articolul]

15 Mai 2019, 14:25 (2673 vizualizări - 3 comentarii)

SPORT

Handbal, CSM Unirea Slobozia

Junioarele 4 vor la turneul final

În ciuda faptului că nu au în lot nicio jucătoare născută în 2006, ci doar fete mai mici, antrenorul Alexandru Ivan a reușit să califice Junioarele 4 ale CSM Unirea Slobozia la turneul semifinal. Calificarea s-a realizat în urmă cu două săptămâni la Plopeni, într-un turneu pe care merita să-l treacă cu bine și CSS Slobozia dacă nu s-ar fi implicat negativ arbitrii. Turneul semifinal se va juca tot la Plopeni, pe 18 și 19 mai a.c., iar adversarele CSM Unirea Slobozia vor fi CSS 6 București, Vulturii București și Academia Ploiești. Vor trece mai departe primele două clasate, iar Alexandru Ivan este optimist: «Cel puțin 2 dintre cele 3 adversare sunt de nivelul nostru și prin urmare dacă vom fi arbitrați... [citește_tot_articolul]

15 Mai 2019, 13:10 (3089 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Salarii diminuate la Unitatea de Primiri Urgențe Slobozia

Salarii diminuate la Unitatea de Primiri Urgențe Slobozia

Nu toți medicii și asistentele se bucură de majorările salariale din Sănătate anun­țate de Guvern. Cadrele medicale ale Unității de Primiri Urgențe Slobozia s-au trezit de o lună că iau mai puțini bani după ce conducerea Spitalului Județean de Urgență Slobozia le-a diminuat semnificativ sporurile salariale. Anga­jații au deschis un proces... La care însă vor să renunțe, după ce au fost ame­nin­țați că vor fi la rândul lor acționați în instanță. Nimeni din cadrul conducerii Spitalului Slobozia nu a dorit să facă de­clarații publice pe tema acestui subiect.

Au scăzut sporurile la UPU Slobozia... [citește_tot_articolul]

12 Mai 2019, 10:50 (18490 vizualizări - 31 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

«ia uite ale dracu’ c.rve!»

La Spitalul Slobozia, ca la ușa cortului!

«ia uite ale dracu’ c.rve!»

O petiție înaintată de salariații Spitalului Județean de Urgență Slobozia către Ministerul Sănătății scoate la iveală comportamentul abuziv pe care Mariana Iancu, managerul celui mai mare spital din județ, îl are față de subordonații săi. Conform documentului oficial, aceasta este acuzată de folosirea unui limbaj licențios, dar și de cheltuieli nejustificate ale fondurilor destinate funcționării unității medicale. Deși petiția a ajuns pe masa de lucru a Ministerului Sănătății și Consiliului Județean Ialomița, niciuna dintre cele două instituții nu a luat vreo măsură...

«Eu fac ce vreau, dacă vreau!»... [citește_tot_articolul]

10 Mai 2019, 22:10 (24962 vizualizări - 56 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Președintele Moraru «spală» podul de la Dridu

Miercuri, 15 mai 2019, după 8 ani de așteptare, autoritățile județene inaugurează podul de la Dridu peste râul Prahova. Valoarea acestei investiții, reluată de 3 ori, se ridică la 10,3 milioane de lei. Vineri, 10 mai a.c., la orele prânzului, zona din imediata vecinătate a podului se afla în plin proces de... «ecologizare». Un autoexcavator toaleta drumul județean, iar o echipă de muncitori spăla asfaltul turnat recent pe pod. Potrivit declarațiilor locuitorilor din Dridu, motivul pregătirilor l-ar reprezenta vizita lui Liviu Dragnea. Reprezentanții Consiliului Județean Ialomița nu au confirmat oficial această informație. Podul de la Dridu este finalizat încă de la jumătatea... [citește_tot_articolul]

10 Mai 2019, 20:20 (4415 vizualizări - 6 comentarii)

Click aici

SPORT

Handbal, HCM Slobozia-Crișul Chișineu Criș 42-27 (21-20)

Succes categoric în primul meci al turneului

Parchetul micuței săli din orașul brașovean Făgăraș găzduiește în aceste zile Turneul Semifinal al Diviziei A de handbal feminin. În meciul disputat astăzi, 10 mai 2019, contra arădencelor de la Crișul Chișineu Criș, HCM Slobozia a arătat o siguranță în joc de-a dreptul entuziasmantă. Din start, elevele lui Gheorghe Covaciu și-au etalat superioritatea, singura problemă care s-a pus în cele 60 minute fiind diferența de scor cu care se va încheia partida. Toma și compania au făcut spectacol, acesta fiind generat atât de multitudinea de goluri, cât și de cele 5 aruncări în bară expediate de ialomițence. La pauză a fost 21-10, iar diferența a continuat să crească și pe parcursul reprizei secunde.... [citește_tot_articolul]

10 Mai 2019, 19:55 (2848 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Primăria Slobozia obligă cetățenii să se racordeze la o rețea de canalizare inexistentă!

Absurd administrativ

Primăria Slobozia obligă cetățenii să se racordeze la o rețea de canalizare inexistentă!

O parte dintre locuitorii Cartierului Slobozia Nouă sunt somați să se racordeze la rețeaua de canalizare a orașului printr-o adresă semnată de primarul Adrian Mocioniu. Paradoxal însă, în zona respectivă nu există rețea de canalizare. Adresa primarului Sloboziei invocă legea 241/206 potrivit căreia «utilizatorii(...) au obligația de a se racorda la sistemele publice de canalizare». Rețeaua de canalizare din Slobozia Nouă a fost recepționată parțial în anul 2010...

Ultimatum administrativ Primarul Adrian Mocioniu a anunțat printr-o adresă oficială locuitorii orașului Slobozia... [citește_tot_articolul]

9 Mai 2019, 12:20 (12532 vizualizări - 8 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Autoritățile ignoră starea podurilor din Slobozia

Autoritățile ignoră starea podurilor din Slobozia

Podurile peste râul Ialomița din municipiul Slobozia sunt tratate cu indiferență de societățile care le administrează. Cele câteva trenuri care circulă pe podul feroviar, aflat în grija Companiei Naționale de Căi Ferate CFR SA, ar putea să deraieze în orice moment din cauza faptului că niturile care susțin șinele au «dispărut»... An­gajații Gării Slobozia Veche recunosc situația, dar spun că circulația feroviară nu este pusă în pericol. De o săptămână, aceștia promit că vor înlocui niturile lip­să, însă situația a rămas neschimbată. Un posibil accident s-ar putea petrece și pe podul rutier din zona Cartierului Bora. Administrat de Compania Națio­nală de Administrare a Infrastructurii Rutiere,... [citește_tot_articolul]

8 Mai 2019, 12:55 (3197 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Vivani, acuzată public de încălcarea legislației privind mediul

O dezbatere explozivă

Vivani, acuzată public de încălcarea legislației privind mediul

Luni, 6 mai 2019, de la orele 17,00, Vivani Salubritate a organizat dezbaterea publică obligatorie a raportului privind impactul asupra mediului pentru proiectul «Construire depozit deșeuri periculoase, Celula 2», propus a fi amplasat în Slobozia, în cadrul Depozitului Zonal. Întâlnirea s-a desfășurat la Centrul Cultural «Ionel Perlea» și a reunit aproximativ 50 de persoane interesate de acest subiect.

Curat murdar Vivani Salubritate intenționează să construiască un depozit de depozitare a deșeurilor periculoase care va avea o suprafață de peste 1 hectar, cu o adâncime de 3 metri și... [citește_tot_articolul]

7 Mai 2019, 22:05 (5230 vizualizări - 7 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Președintele Victor Moraru «presează» medicii pentru a o accepta pe Mariana Iancu Președintele Victor Moraru «presează» medicii pentru a o accepta pe Mariana Iancu

Un nou scandal la Spitalul Slobozia

Președintele Victor Moraru «presează» medicii pentru a o accepta pe Mariana Iancu

În timp ce relațiile dintre medici și managerul Spitalului Slobozia devin tot mai tensionate, președintele Victor Moraru «presează» cadrele medicale pentru a o accepta pe Mariana Iancu. Astfel, în cursul zilei de luni, 6 mai 2019, acesta a organizat o ședință în cadrul căreia le-a solicitat medicilor să-și exprime un punct de vedere cu privire la modul în care se colaborează cu șefa instituției. Mai mult, pe holurile unității medicale se vehiculează că juristul Vasile Zamfir ar putea să o înlocuiască pe Mariana Iancu... Între timp, tot mai mulți medici amenință cu demisia.

Un manager de «acceptat»... [citește_tot_articolul]

7 Mai 2019, 21:10 (13102 vizualizări - 49 comentarii)

EVENIMENT

Ministerul Sănătății va aloca 1,4 milioane de lei pentru Spitalul Orășenesc Țăndărei

bonus: Campanie de vaccinare la Țăndărei

Aflată în județul Ialomița, Sorina Pintea, ministrul Sănătății, a făcut o vizită de lucru și la Spitalul Orășenesc din Țăndărei. La finalul verificărilor, aceasta s-a arătat mulțumită doar de condițiile de igienă, specificând faptul că unitatea medicală are nevoie de o reconfigurare a structurii.

Fonduri pentru Spitalul Orășenesc Țăndărei
Ministrul Sănătății, Sorina Pintea, s-a aflat marți, 7 mai 2019, într-o vizită de lucru în județul Ialomița. Aceasta a sosit la Țăndărei, acolo unde a dat startul unei campanii de vaccinare împotriva rujeolei a copiilor provenind din mediile... [citește_tot_articolul]

7 Mai 2019, 20:20 (4442 vizualizări - 4 comentarii)

EVENIMENT

Bebeluș de 6 luni, obligat să crească în spital

Se întâmplă la Slobozia

Bebeluș de 6 luni, obligat să crească în spital

În timp ce mulți copii se bu­cură de dragostea părinților, pentru un băiețel de 6 luni «acasă» înseamnă Secția Pediatrie a Spitalului Județean de Urgență Slobozia. Din cauza unei malformații congenitale pe care o are la inimă, copilul are nevoie permanentă de îngrijire medicală, așa că dragostea familiei a fost înlo­cuită de cea a asistentelor și medicilor. «Este un caz complicat și facem tot ce ne stă în putință pentru a-l ține în viață...» ne explică medicul Nina Precup Vâlcea, șeful secției Pediatrie a Spitalului Slobozia.

Din dragoste pentru Iosif
Iosif s-a născut în urmă... [citește_tot_articolul]

7 Mai 2019, 11:05 (6638 vizualizări - 5 comentarii)

EVENIMENT

La Fetești, locurile de parcare sunt atribuite abuziv

La Fetești, locurile de parcare sunt atribuite abuziv

Scandal pentru locurile de parcare din Fetești. Administrația locală este acuzată de faptul că închiriază parcările fără a respecta dispozițiile legale. Așa se face că unii cetățeni beneficiază ilegal de două sau mai multe locuri de parcare, încălcându-se prevederile unei Hotărâri a Consiliului Local Fetești care stabilește clar modul în care se pot da în folosința parcările. În replică la aceste acuzații, reprezentanții administrației susțin că procedura se respectă conform actelor administrative emise.

Filmul unui scandal Situația parcărilor din Fetești a fost sesizată redacției ... [citește_tot_articolul]

6 Mai 2019, 15:55 (7298 vizualizări - 3 comentarii)

EVENIMENT

Administrația Mocioniu a cheltuit 1 milion de lei pe studii de fezabilitate

În perioada 2016-2019

Administrația Mocioniu a cheltuit 1 milion de lei pe studii de fezabilitate

În 3 ani de mandat ai primarului Adrian Mocioniu, administrația locală a cheltuit peste 1 milion de lei pe studii de fezabilitate. Majoritatea acestor studii nu s-au concretizat încă în investiții reale, iar utilitatea acestor investiții este discutabilă. «Aceste studii de fezabilitate sunt absolut necesare pentru realizarea investițiilor! Nu am pierdut nicio zi... Nu este vina noastră dacă ele vor trebui actualizate!» a declarat primarul Adrian Mocioniu.

Un mandat fără investiții reale
Lucrările la intrarea în «Groapa lui Stoica» vor fi reluate în 2020, sursa de finanțare pentru... [citește_tot_articolul]

6 Mai 2019, 11:05 (7124 vizualizări - 11 comentarii)

Miercuri 24 Iun 2026
318 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Icoana Făcătoare de Minuni a Maicii Domnului de la Mânăstirea Adam, la Slobozia

În perioada 5-11 noiembrie 2019, Episcopia Sloboziei și Călărașilor organizează o serie de manifestări cu ocazia sărbătoririi Hramului «Sfinților Arhangheli Mihail și Gavriil» al străvechiului așezământ ...[citește_toată_știrea]

31 Octombrie 2019, 18:15
(6911 vizualizări - 0 comentarii)


Protopopiatul Slobozia: «Învăț, știu să mă apăr!»

Miercuri, 30 octombrie a.c., Protopopiatul Slobozia, în colaborare cu Direcția Județeană de Telecomunicații Speciale Ialomiță a organizat acțiunea «Învăț, știu să mă apăr!». Evenimentul s-a desfășurat la ...[citește_toată_știrea]

31 Octombrie 2019, 18:10
(4320 vizualizări - 0 comentarii)


Ordin de protecție provizoriu pentru un bărbat din Rădulești

Luni, 28 octombrie a.c., polițiștii ialomițeni au fost sesizați cu privire la faptul că un bărbat, de 41 de ani, din Rădulești, și-ar fi agresat soția. În urma formularului de evaluare a riscului întocmit ...[citește_toată_știrea]

29 Octombrie 2019, 18:15
(5548 vizualizări - 0 comentarii)


Amara: Arestat pentru «efectuare fără drept de operațiuni cu articole pirotehnice»

Luni, 28 octombrie a.c., polițiștii au reușit identificarea unui bărbat, de 32 de ani, din Amara, pe numele căruia era emis un mandat de executare a pedepsei. Cel în cauză a fost încarcerat în Penitenciarul ...[citește_toată_știrea]

29 Octombrie 2019, 18:10
(4849 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Amara arestare


Protopopiatul Slobozia: Campania «Donează sânge, salvează o viață!»

Luni, 28 octombrie 2019, cu binecuvântarea Preasfințitului Părinte Vincențiu, episcopul Sloboziei și Călărașilor, în parteneriat cu Centrul de Transfuzie Sanguină Slobozia, Protopopiatul Slobozia a organizat ...[citește_toată_știrea]

28 Octombrie 2019, 17:20
(3301 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Avarie la conducta principală de alimentare cu apă

Pentru remedierea unei avarii pe conducta principală de alimentare cu apă, de pe strada Călărași, din municipiul Fetești, RAJA SA  a fost nevoită să întrerupă furnizarea apei potabile luni, 28 octombrie ...[citește_toată_știrea]

28 Octombrie 2019, 16:25
(4755 vizualizări - 0 comentarii)


Movilița: Accident rutier cu două victime

Un autoturism și două tiruri au fost implicate într-un accident de circulație, în dimineața zilei de 28 octombrie 2019, pe DN2, între localitățile Movilița și Sinești. În urma impactului dintre cele trei ...[citește_toată_știrea]

28 Octombrie 2019, 12:21
(3450 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Beți și fără permise, la volan

Polițiștii au depistat în trafic un bărbat, de 32 de ani, din Alexeni, în timp ce conducea un autoturism pe raza localității Sinești, deși avea permisul suspendat. Totodată, un alt bărbat, de 45 de ani ...[citește_toată_știrea]

25 Octombrie 2019, 20:40
(2456 vizualizări - 1 comentariu)


Ialomița: Se întrerupe curentul electric

În perioada 28 octombrie-1 noiembrie2019, orele 8,00-16,00, E-Distribuție Dobrogea anunță întreruperea alimentării cu energie electrică din cauza unor lucrări de reparații la rețelele electrice. Aceste ...[citește_toată_știrea]

25 Octombrie 2019, 20:35
(7783 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Produse contrafăcute

Joi, 24 octombrie a.c., polițiștii din cadrul Serviciului de Investigare a Criminalității Economice au acționat pe linia respectării legislației în domeniul protecției mărcilor și indicațiilor geografice ...[citește_toată_știrea]

25 Octombrie 2019, 20:30
(2835 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: «Sfântul Mare Mucenic Dimitrie, în mijlocul copiilor»


Vineri, 25 octombrie a.c., la sediul Grădiniței cu Program Prelungit «Piticot» din Slobozia s-a desfășurat acțiunea «Sfântul Mare Mucenic Dimitrie, în mijlocul copiilor». Părintele Ioan Constantin ...[citește_toată_știrea]

25 Octombrie 2019, 20:25
(5773 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Firmele de dezmembrări auto, controlate

Miercuri, 23 octombrie a.c., polițiștii din cadrul Serviciului de Investigare a Criminalității Economice, împreună cu polițiștii Serviciului Arme, Explozivi și Substanțe Periculoase, în colaborare cu reprezentanți ...[citește_toată_știrea]

25 Octombrie 2019, 11:35
(3170 vizualizări - 0 comentarii)


Ilegalitățile cu lemne, în atenția polițiștilor ialomițeni

În perioada 22 septembrie-8 noiembrie a.c., polițiștii de Ordine Publică din cadrul IPJ Ialomița, împreună cu reprezentanți ai Direcției Silvice Ialomița desfășoară pe raza județului Ialomița o amplă campanie ...[citește_toată_știrea]

25 Octombrie 2019, 11:20
(2604 vizualizări - 0 comentarii)


«Ziua Europeană de Luptă Împotriva Traficului de Persoane»

Vineri, 18 octombrie a.c., Agenția Națională Împotriva Traficului de Persoane a organizat la București Conferința Națională pentru a marca «Ziua Europeană de Luptă Împotriva Traficului de Persoane». Scopul ...[citește_toată_știrea]

25 Octombrie 2019, 11:05
(2301 vizualizări - 0 comentarii)


Un polițist ialomițean a devenit «Eroul de la Rădulești»

Agentul șef principal Dumitrache Gheorghiță a devenit «Eroul de la Rădulești», statut dobândit în urma salvării unei femei și a fiului acesteia din casa aflată în flăcări. În fapt, în seara când s-a petrecut ...[citește_toată_știrea]

24 Octombrie 2019, 11:25
(4584 vizualizări - 0 comentarii)


Episcopia Sloboziei și Călărașilor: Campania «Bucuria de a fi împreună-2019»

Sectorul Social-Misionar al Episcopiei Sloboziei și Călărașilor, în colaborare cu Asociația Socio-Culturală «Matei Basarab» și Protopopiatele Călărași și Oltenița au organizat ultimele două acțiuni din ...[citește_toată_știrea]

24 Octombrie 2019, 11:20
(2660 vizualizări - 0 comentarii)


Tânăr de 19 ani din Gârbovi, arestat pentru «tâlhărie calificată»

Marți, 22 octombrie a.c., polițiștii ialomițeni au reușit identificarea unui tânăr, de 19 ani, din Gârbovi, pe numele căruia Judecătoria Urziceni a emis un mandat de executare a pedepsei. Astfel, cel în ...[citește_toată_știrea]

24 Octombrie 2019, 11:15
(3526 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Gârbovi arestare


IPJ Ialomița: Acțiuni preventive pentru siguranța elevilor

Marți, 22 octombrie a.c., polițiștii din cadrul Compartimentului Analiză și Prevenire a Criminalității au desfășurat la Colegiul Național «Mihai Viteazul» din Slobozia activități de prevenire a delincvenței ...[citește_toată_știrea]

24 Octombrie 2019, 11:10
(2785 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Eveniment caritabil «De la speciali la speciali»

Vineri, 25 octombrie 2019, începând cu orele 17,00, la Sala de spectacole a Centrului Cultural «Ionel Perlea» Slobozia se va desfășura spectacolul caritabil «De la speciali la speciali». Evenimentul va ...[citește_toată_știrea]

24 Octombrie 2019, 11:05
(3047 vizualizări - 0 comentarii)


Camionagiu sancționat de polițiștii ialomițeni

Luni, 21 octombrie a.c., un bărbat, de 42 de ani, din Slobozia, a fost sancționat contravențional de polițiști, fiindu-i reținute plăcuțele cu numerele de înmatriculare. În fapt, bărbatul a fost depistat ...[citește_toată_știrea]

22 Octombrie 2019, 19:25
(3405 vizualizări - 1 comentariu)


Moaștele Sfântului Nectarie, la Slobozia

Eveniment religios la Parohia «Sf. Dumitru» din Slobozia (Șoseaua Nordului). Cu ocazia Hramului Bisericii, în perioada 23-27 octombrie 2019, în incinta lăcașului de cult vor fi aduse Moaștele Sfântului ...[citește_toată_știrea]

22 Octombrie 2019, 19:20
(4150 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Beți și fără permise, la volan

Marți, 22 octombrie a.c., polițiștii din cadrul Secției de Poliție nr. 4 Coșereni au oprit pentru control, pe raza comunei Bărcănești, un autoturism condus de un bărbat, de 33 de ani, din București. În ...[citește_toată_știrea]

22 Octombrie 2019, 19:15
(2993 vizualizări - 0 comentarii)


Tânăr din Fetești beat la volan, urmărit de polițiști

Sâmbătă, 19 octombrie a.c., în jurul orelor 20,30, polițiștii feteșteni au oprit pentru control un autoturism condus de un tânăr, de 24 de ani, din Fetești. În momentul în care s-au apropiat de conducătorul ...[citește_toată_știrea]

22 Octombrie 2019, 19:10
(2948 vizualizări - 0 comentarii)


RAJA Constanța: Avarie la furnizarea de apă în Țăndărei și Fetești

Pentru remedierea unei avarii pe conducta de alimentare cu apă, diametrul de 110 mm, de pe strada Primăverii din orașul Țăndărei, RAJA SA a fost nevoită să furnizeze apă cu presiuni scăzute, marți, 22 octombrie ...[citește_toată_știrea]

22 Octombrie 2019, 19:05
(4243 vizualizări - 0 comentarii)


Trafic blocat între Slobozia și Drajna din cauza unui accident rutier

Cinci persoane au fost rănite, după ce mașina în care se aflau s-a lovit de un tir. Accidentul s-a petrecut în seara zilei de duminică, 20 octombrie 2019, pe șoseaua dintre Slobozia și Drajna. Victimele ...[citește_toată_știrea]

21 Octombrie 2019, 00:34
(7967 vizualizări - 0 comentarii)


Trei persoane, rănite într-un accident rutier între Slobozia Nouă și Iazu

Trei persoane au fost rănite după ce mașinile în care se aflau s-au ciocnit. Accidentul rutier s-a petrecut între Slobozia Nouă și Iazu, duminică, 20 octombrie 2019, în jurul orelor 11,00. Una dintre victime ...[citește_toată_știrea]

20 Octombrie 2019, 14:40
(4051 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: «Bursa locurilor de muncă pentru absolvenți»

Vineri, 18 octombrie 2019, la nivel național s-a desfășurat «Bursa locurilor de muncă pentru absolvenți», acțiune organizată de Agenția Națională pentru Ocuparea Forței de Muncă. Acest eveniment a fost ...[citește_toată_știrea]

18 Octombrie 2019, 19:55
(2713 vizualizări - 0 comentarii)


Biciclist izbit frontal de o mașină în apropiere de Săveni

Joi, 17 octombrie a.c., polițiștii din cadrul Serviciului Rutier au intervenit la un accident produs pe Drumul Județean 201, în afara localității Săveni, soldat cu decesul unei persoane. În fapt, în timp ...[citește_toată_știrea]

18 Octombrie 2019, 19:50
(4053 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Expoziția «Bisericile din lemn din Bucovina istorică» la Muzeul Agriculturii

Marți, 22 octombrie 2019, începând cu orele 14,00, la Muzeul Național al Agriculturii se va inaugura Expoziția «Bisericile din lemn din Bucovina istorică». Cercetarea și conservarea acestei expoziții a ...[citește_toată_știrea]

18 Octombrie 2019, 19:45
(3020 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Se întrerupe curentul electric

În perioada 21-25 octombrie 2019, orele 8,00-16,00, E-Distribuție Dobrogea anunță întreruperea alimentării cu energie elecrică din cauza unor lucrări de reparații la rețelele electrice. Aceste lucrări se ...[citește_toată_știrea]

18 Octombrie 2019, 19:40
(5627 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
mașină de cusut Singer în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 teren intravilan agricol Țăndărei în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 teren extravilan Țăndărei în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 Chiparos în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei Lenuta în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Cetățean în Tabăra «Pavilioane» din stațiunea Amara, fără aviz sanitar de funcționare Mary în «Fermierii își vând producția sub costuri!» garsonieră de închiriat Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 Locuitor Slobozia în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Mariana în «Fermierii își vând producția sub costuri!» un ialomițean în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Gigel în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Pensionar în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final #pasajladrajna în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Adevărat Suporter! în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Mihai în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Hendersohn în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Adrian în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune»

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...