Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

SPORT

Fotbal, Liga a III-a, CSM Medgidia-Unirea Slobozia 2-3

IZBĂVITORUL MINUT 92

Unirea Slobozia a trăit periculos meciul din deplasare cu CSM Medgidia, una dintre echipele subțiri ale Campionatului. În cele din urmă, totul s-a terminat cu bine. Vorba unuia dintre conducătorii echipei: «În sfârșit, am trăit și noi bucuria de a câștiga printr-un gol marcat la una din ultimele faze!». Ce-i drept, până acum, acest lucru li se întâmpla doar altora... Sunt 3 puncte care, pe moment, ne apropie simțitor de liderul Rapid București, așa că ne îngăduim să privim partea plină a paharului. Totuși, cum de s-a ajuns la astfel de emoții?

4 goluri în 20 minute
Nesincronizările... [citește_tot_articolul]

23 Aprilie 2019, 17:55 (2844 vizualizări - 0 comentarii)

SPORT

S-a terminat sezonul regular, încep emoțiile

Handbal, Dunărea Brăila II-HCM Slobozia 32-36 (16-18)

S-a terminat sezonul regular, încep emoțiile

HCM Slobozia a pus punct primei faze a Campionatului Diviziei A, câștigând detașat seria cu un bilanț concludent de 18 victorii și doar 2 înfrângeri. Ultimul succes a fost repurtat pe terenul satelitului Dunării Brăila. A fost un meci spectaculos cu multe goluri, în care gazdele au beneficiat de aportul a 4 jucătoare de la prima echipă: Vătu, Gheorghe, Epureanu și Krnic. Prima repriză s-a jucat sub semnul echilibrului, tabela arătând la pauză un firav 18-16 pentru Slobozia. Brăila a început mai bine partea secundă și a reușit să restabilească egalitatea. S-a mers cap la cap până la 27-27, iar desprinderea concretă a echipei noastre a venit abia în ultimele minute. Atunci s-a remarcat prin intervenții... [citește_tot_articolul]

23 Aprilie 2019, 17:10 (3192 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

Succes important pentru Recolta Gheorghe Doja

Fotbal, Liga a IV-a

Succes important pentru Recolta Gheorghe Doja

Etapa a XXIII-a a Ligii a IV-a ialomițene a avut drept cap de afiș meciul dintre Recolta Gheorghe Doja și Victoria Munteni Buzău, ocupantele locurilor 1 și 3. Un succes al echipei oaspete ar fi introdus-o pe aceasta cu șanse mari în lupta pentru titlul de campioană. Liderul și-a respectat blazonul și a învins la scor de neprezentare. Astfel, Recolta Gheorghe Doja continuă să conducă în clasament, acumulând 58 puncte. O urmează îndeaproape Bărăganul Ciulnița, care s-a distrat pe terenul condamnatei la retrogradare, Voința Maia. Victoria Munteni Buzău rămâne pe locul 3 cu 50 puncte și, chiar dacă până la finalul sezonului mai sunt 7 etape, bronzul rămâne singurul obiectiv realizabil. Și nici de... [citește_tot_articolul]

23 Aprilie 2019, 16:25 (4619 vizualizări - 7 comentarii)

SPORT

Fotbal feminin

Activ Slobozia, victorioasă la Tulcea

Activ Slobozia este un proiect care face progrese vizibile, iar un argument în acest sens este victoria obținută de echipa de fotbal feminin senioare în etapa de sâmbătă, 20 aprilie a.c., contând pentru Campionatul Ligii a III-a. Slobozia a trecut pe terenul de la Topolog cu 5-4 de fotbalistele de la Delta Tulcea. Este al treilea succes din acest sezon al echipei noastre, Activ ocupând în urma acestui bilanț locul 4 în serie. Menționăm și faptul că echipa de junioare «U15» se află în aceste zile în turneu la Constanța, unde luptă să obțină calificarea în faza finală a Campionatului. Junioarele Activ Slo­bozia sunt în acest moment pe locul 2, șansele de a-și îndeplini obiectivul fiind destul de... [citește_tot_articolul]

23 Aprilie 2019, 16:10 (4376 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

În Ialomița există 8900 de persoane cu handicap

În Ialomița există 8900 de persoane cu handicap

O statistică oficială a Direcției Generale de Asistență Socială și Protecție a Copilului Ialomița arată că în evidențele instituției există 8900 de persoane cu handicap. Pentru susține­rea acestora, în 2018, s-au cheltuit 48 milioane de lei, se arată într-un raport oficial al DGASPC.

Mii de oameni cu dizabilități Potrivit Raportului de activitate afe­rent anului trecut, în evidețele Direcției Generale de Asistență Socială și Protecție a Copilului Ialomița există 8900 de persoane cu handicap. Dintre acestea, 2600 au dizabilități fizice, iar alți 2900 de ialomițeni prezintă handicap mental... [citește_tot_articolul]

23 Aprilie 2019, 14:45 (4688 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Primăria Slobozia plătește degeaba cataloagele electronice

Primăria Slobozia plătește degeaba cataloagele electronice

În noiembrie 2018, Primăria Slobozia achiziționa de la o firmă nou-înființată cataloage electro­nice pentru 7 dintre unitățile școlare din oraș. La jumătate de an distanță, derularea acestui proiect înregistrează blo­caje, iar părinții se plâng de întârzieri în actualizarea notelor.

O idee ratată În toamna anului trecut, Software Tehnologies Solution SRL, o firmă fără experiență în domeniu, era blagoslovită de administrația slobozeană cu un contract de 1,3 milioane de lei pentru implementarea catalogului electronic în școli. Firma se numește Software Tehnologies Solution SRL și, prin... [citește_tot_articolul]

23 Aprilie 2019, 11:05 (4574 vizualizări - 15 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Administrația comunei Mihail Kogălniceanu mizează pe tineri

Administrația comunei Mihail Kogălniceanu mizează pe tineri

Anul 2019 este anul pro­iectelor investițio­nale pentru comuna Mihail Kogălniceanu. După aprobarea bugetului de către Consiliul Local, primarul Alexandru Dinu dorește să de­mareze investiții pentru cei mai tineri locuitori ai comunei. De la amenajarea unei piste de bowling la un nou sistem de iluminat public și de la rețea de gaze naturale până la realizarea unui nou cartier de case, primarul susține că totul este posibil.

Proiecte noi pentru comunitate
Alexandru Dinu, primarul comunei Mihail Kogălniceanu, a fost ales în 2016 pentru a patra oară în funcția de primar. Deși bugetul... [citește_tot_articolul]

22 Aprilie 2019, 16:20 (3529 vizualizări - 2 comentarii)

EVENIMENT

Managerul Mariana Iancu blochează activitatea Spitalului Județean de Urgență Slobozia

Managerul Mariana Iancu blochează activitatea Spitalului Județean de Urgență Slobozia

bonus: Cadrele medicale execută silit Spitalul Slobozia

La o săptămână de la încheierea controlului efectuat de Sorina Pintea, ministrul Sănătății, în cadrul Spitalului Județean de Urgență Slobozia izbucnește un nou scandal public. Două secții, respectiv Neonatologia și Pediatria, sunt pe cale să-și suspende activitatea din cauza unui document intern semnat de Mariana Iancu, managerul instituției. Prin acel act, aceasta obligă toți medicii care fac gărzi la Pediatrie să asigure li­niile de gardă și pentru Neonatologie. În momentul de față, în cadrul acestei secții își desfășoară activitatea un singur medic, după ce medicul pensionar Gheorghe Hoinaru a anunțat că-și încheie activitatea din cauza proble­melor de sănătate. Decizia adoptată de Mariana... [citește_tot_articolul]

22 Aprilie 2019, 10:50 (13928 vizualizări - 30 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

contraeditorial

statul patridioților

Inspirați de exemplul lui Liviu Dragnea, zeci de mii de patrioți de ocazie s-au trezit din amorțire. Sunt pretutindeni, ca ciupercile. Și toți agită biciul patriotismului pe spinarea noastră, a celorlalți, ca să ne băgăm mințile în cap și să uităm de cetățenia europeană. Apriori, toți suntem vinovați că ne vindem țara pentru că vedem minciuna și prostia, pentru că nu ne întoarcem acasă din Europa, pentru că nu ne lăsăm furați sau pentru că nu mai vrem să votăm corupții PSD. Sau ai PNL. Sau pe Iohannis. Isterică și vindicativă, clasa politică propagă în numele unui naționalism bolnav ura și violența în întreg spațiul public. «Noi suntem patrioții. Cine nu e cu noi, e vânzător de țară!». Iar mesajul... [citește_tot_articolul]

21 Aprilie 2019, 15:10 (3667 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

POLITICĂ

#șieusuntPLUS

#șieusuntPLUS

Octavian Săvoiu este unul dintre membrii PLUS Ialomița. Și primul care apare, oficial, în spațiul public local. Are 40 de ani și conduce o firmă cu 15 angajați. Este căsătorit și nu a făcut niciodată politică. Până acum...
-Ce e politica? Ce e politicianul?
-Ce este politica?! Ei, bine, în acest moment este o unealtă prin care se obțin putere, influență, averi... Dar mai important mi se pare răspunsul la întrebarea: ce ar trebui să fie? Ar trebui să fie modalitatea prin care societatea își gestionează resursele și își clădește viitorul ajutată de profesioniștii care o reprezintă. La fel se întâmplă și cu politicianul. Este, probabil,   unul... [citește_tot_articolul]

21 Aprilie 2019, 11:10 (8000 vizualizări - 16 comentarii)

Click aici

REPORTAJ

Abecedarul de 8 litere

Abecedarul de 8 litere

În urmă cu 10 ani, copiii cu cerințe educative speciale din Ialomița l-au pierdut pe profesorul Ion Teodorescu. Le-a rămas însă Abecedarul de 8 litere, prima lucrare scrisă exclusiv pentru copiii cărora le-a dedicat viața lui de profesor. Și amintirile celor care îi duc mai departe numele și munca... Mădălina Neagu este fiica lui și unul dintre puținii profesori din sistem care își amintește cum s-a născut abecedarul care le permite elevilor Liceului «Ion Teodorescu» din Slobozia să învețe să scrie și să citească.

Un profesor cât o lume
Profesorul Ion Teodorescu a venit la Slobozia... [citește_tot_articolul]

20 Aprilie 2019, 13:20 (6646 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Primăria Țăndărei investește în Educație

Primăria Țăndărei investește în Educație

Administrația locală din Țăndărei este beneficiara unui proiect de dezvoltare a infrastructurii educaționale a insti­tuțiilor de învățământ din localitate. Astfel, cele 3 unități școli din oraș vor beneficia de 1,6 milioane de lei pentru dotarea cu materiale didactice a laboratoarelor și moder­nizarea terenurilor de sport. «Ne bucurăm de faptul că putem susține activitatea școlilor din orașul nostru!» a declarat Nicoleta Toma, primarul orașului Țăndărei.

Sprijin pentru dezvoltarea școlilor Proiectul administrației locale din Țăndărei se demarează prin Programul Național de Dezvoltare... [citește_tot_articolul]

19 Aprilie 2019, 19:15 (5353 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Vivani solicită aviz pentru extinderea gropii de deșeuri periculoase

Dezbatere publică la Slobozia

Vivani solicită aviz pentru extinderea gropii de deșeuri periculoase

În urmă cu un an, administrația slobozeană se opunea public solicitării Vivani Salubritate de a extinde «groapa de deșeuri periculoase» din incinta depozitului zonal din imediata vecinătate a orașului. La un an distanță, reprezentanții firmei anunță organizarea unei dezbateri publice «privind impactul asupra mediului». Întâlnirea este preconizată luni, 6 mai 2019, de la orele 17,00, la Centrul Cultural «Ionel Perlea».

Ne-a trecut glonțul pe la ureche Intenția Vivani Salubritate de a construi o nouă celulă de de­pozitare a deșeurilor periculoase datează din luna mai a anului 2018. La... [citește_tot_articolul]

18 Aprilie 2019, 19:10 (8694 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Primarul Adrian Mocioniu a retras atribuțiile viceprimarilor

Conflict deschis în Primăria Slobozia

Primarul Adrian Mocioniu a retras atribuțiile viceprimarilor

Ruptura politică dintre primarul Sloboziei și PSD Ialomița schimbă politica administrativă a municipalității. La începutul săptă­mânii precedente, Adrian Mocioniu a preluat atri­buțiile delegate la începutul mandatului viceprimarilor Rudolf Gradea și Gabriel Mușat. «Aceste atribuții au fost delegate consilierilor mei personali... Aceștia nu au drept de semnătură, dar sunt obligați să îmi pre­zinte săptămânal rapoarte informale!» a declarat Adrian Mocioniu. Anterior, vice­primarul Rudolf Gradea avea atribuții directe privind coordo­narea DADP, iar viceprimarul Gabriel Mușat coordona activitatea Serviciului Urbanism.

Administrație în vreme de război... [citește_tot_articolul]

17 Aprilie 2019, 19:25 (13506 vizualizări - 27 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Direcția de Sănătate Publică Ialomița are o nouă conducere

Direcția de Sănătate Publică Ialomița are o nouă conducere

bonus: Dr Olimpia Popescu a revenit în fruntea Serviciului Județean de Ambulanță Ialomița

Schimbări la vârful Direcției de Sănătate Publică Ialomița. De o săptă­mână, instituția este condusă de Cristina Iorga, funcționar care coordona activitatea Compartimentului Inspecție Sanitară. Ea l-a înlocuit pe Gabriel Modrea, acesta fiind demis prin ordin al mi­nistrului Sănătății. Surse din cadrul DSP susțin însă că numirea Cristinei Iorga este o soluție de compromis, o altă angajată, care se bucură de sprijinul PSD Ialomița, urmând să-i ia locul în cel mai scurt timp.

Epoca «Modrea» a apus Cel mai contestat director al Direcției de Sănătate Publică Ialomița, Gabriel Modrea, a preluat... [citește_tot_articolul]

16 Aprilie 2019, 19:40 (13804 vizualizări - 25 comentarii)

Click aici

SPORT

Victorii cu reprezentantele Brăilei

Fotbal, Liga a III-a, Unirea Slobozia

Victorii cu reprezentantele Brăilei

S-a scurs încă o săptămână fastă pentru Unirea Slobozia, perioadă în care elevii lui Enache Costea au bifat alte două victorii, ajungând astfel la 5 succese consecutive. Ambele victorii au fost obținute împotriva reprezentantelor județului Brăila, foarte important fiind faptul că apărarea nu a dat niciun semn de slăbiciune. La Chiscani, Unirea a învins pe Sportul din localitate la limită, 1-0, în ciuda faptului că galben-albaștrii au ratat cât pentru 3 meciuri. Unicul gol al meciului a fost reușit de mijlocașul Mihai Adăscăliței, jucător aflat într-o vizibilă creștere de formă. După acest succes, slobozenii s-au întors acasă, așteptând vizita celor de la CS Făurei, echipă reinventată de Bănel... [citește_tot_articolul]

16 Aprilie 2019, 18:10 (4280 vizualizări - 0 comentarii)

SPORT

Ca-n vacanță

Handbal, HCM Slobozia-Știința Bacău 33-26 (16-15)

Ca-n vacanță

După victoria entuziasmantă de la Constanța, HCM Slobozia și-a permis să ia un pic piciorul de pe accelerație. Disputat la o oră inedită, meciul cu Știința Bacău n-a reușit să adune multă lume în Sala «Andreea Nica». Oaspeții au venit la Slobozia într-o formulă extrem de restrânsă, antrenorul Ion Arsene având pe foaia de joc doar 9 handbaliste. Cu toate acestea, modul relaxat în care echipa noastră a abordat jocul a dus la o primă repriză echilibrată. Elevele lui Gheorghe Covaciu au intrat la vestiare având avantaj de un singur gol, dar lucrurile au revenit la normal în repriza secundă. După ce în prima parte cele mai eficiente jucătoare au fost extremele Mădălina Toma și Cătălina Sava, în partea... [citește_tot_articolul]

16 Aprilie 2019, 17:20 (4182 vizualizări - 0 comentarii)

SPORT

Nicoleta Băjan, locul 1 în Antalya

Lupte libere

Nicoleta Băjan, locul 1 în Antalya

În perioada 11-14 aprilie 2019, în orașul turc Antalya s-a desfășurat turneul interna­țional de lupte «Victory Cup», competiție adresată cadeților. A fost un eveniment la care au participat sportivi din 13 țări europene și asiatice, printre care se numără Ungaria, Georgia, Iran, Estonia sau Azerbaidjan. Din delegația României antrenată de Cristian Crăciun și Rareș Chintoan a făcut parte și luptătoarea CS Amara, Nicoleta Băjan. Aceasta a concurat la categoria 40 kg și, după o serie de mai multe victorii, a urcat pe cea mai înaltă treaptă a po­diumului. Nicoleta s-a numărat printre cei 3 luptători români care au obținut locul 1 la «Victory Cup», iar în urma contabilizării tu­turor rezultatelor,... [citește_tot_articolul]

16 Aprilie 2019, 16:50 (3457 vizualizări - 1 comentariu)

SPORT

Fotbal, Liga a IV-a

O etapă cuminte

După etapa a XXII-a, disputată sâmbătă, 13 aprilie a.c., podiumul a rămas intact. Liderul la zi al Ligii a IV-a ialomițene, Recolta Gheorghe Doja s-a impus la omonima din Gheorghe Lazăr și, cu cele 55 de puncte acumulate, rămâne în fruntea clasamentului. Ține în continuare aproape Bărăganul Ciulnița, care a avut o misiune ușoară în fața Recoltei Bărcănești și a adunat, după 22 etape, 53 de puncte. Scorul etapei a fost realizat de Victoria Munteni Buzău, care a surclasat-o pe Voința Maia și, cu 50 de puncte, rămâne pe locul 3. Așadar, niciun fel de mișcări de lupte la vârful clasamentului. Schimbări au apărut la coada ierarhiei, unde Unirea Ion Roată a obținut o nouă victorie, a patra din acest... [citește_tot_articolul]

16 Aprilie 2019, 16:05 (4293 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Farmaciile ialomițene primesc mai multe fonduri

Farmaciile ialomițene primesc mai multe fonduri

Deși banii pentru funcționarea farmaciilor ajung până la data de 30 iunie 2019, valoarea fondurilor disponibile s-a majorat cu aproximativ 1,2 milioane de lei față de anul trecut. O arată o situație statistică comparativă a Casei Județene de Asigurări de Sănătate Ialomița.

Valoarea fondurilor pentru medicamente a crescut
Cu o finanțare care le permite să funcționeze până la sfârșitul lunii iunie 2019, farmaciile din Ialomița au un buget mai mare decât anul trecut. 14 milioane de lei este suma pe care o oferă Casa Județeană de Asigurări de Sănătate furnizorilor de servicii medicale... [citește_tot_articolul]

16 Aprilie 2019, 14:55 (4425 vizualizări - 1 comentariu)

Vineri 26 Iun 2026
252 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Fetești: Proiectile descoperite de copii la groapa de gunoi

7 proiectile, de diferite calibre, au fost descoperite de mai mulți copii care se jucau în apropierea unei gropi de gunoi, pe raza municipiului Fetești. În scurt timp, aceștia și-au anunțat părinții, care ...[citește_toată_știrea]

20 Aprilie 2015, 17:20
(5062 vizualizări - 0 comentarii)


Ion Roată: A luat foc acoperișul Căminului Cultural

În seara zilei de sîmbătă, 18 aprilie 2015, o parte din acoperișul Căminului Cultural al localității Ion Roată a fost cuprinsă de flăcări. În momentul izbucnirii incendiului, în interior se aflau mai multe ...[citește_toată_știrea]

20 Aprilie 2015, 14:45
(5862 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: Campanie de depistare a locurilor de muncă vacante

Avînd în vedere prevederile art. 10 din Legea nr. 76/2002, republicată, privind obligativitatea comunicării locurilor de muncă vacante de către angajatori, Agenția Județeană pentru Ocuparea Forței de Muncă ...[citește_toată_știrea]

20 Aprilie 2015, 13:25
(4412 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Percheziții la persoane bănuite de evaziune fiscală

Luni, 20 aprilie 2015, la primele ore ale dimineții, Poliția Română efectuează 15 percheziții domiciliare, pe raza municipiului București și a județelor Ilfov și Ialomița, la persoane bănuite ...[citește_toată_știrea]

20 Aprilie 2015, 10:40
(7478 vizualizări - 0 comentarii)


Peste 50 de animale, arse de vii la Gheorghe Lazăr

Peste 50 de animale, arse de vii la Gheorghe Lazăr

Un foc deschis, executat în apropierea unui adăpost de animale din localitatea Gheorghe Lazăr, a fost cauza probabilă care a dus la izbucnirea unui incendiu, în urma căruia aproximativ 45 de ovine, 5 porcine ...[citește_toată_știrea]

16 Aprilie 2015, 16:30
(6481 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Noaptea de Înviere, sărbătorită în liniște

Peste 300 de polițiști din cadrul Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița au acționat, în perioada 10-13 aprilie 2015, pe raza județului, pentru asigurarea unui climat de ordine și siguranță publică ...[citește_toată_știrea]

14 Aprilie 2015, 15:50
(4510 vizualizări - 0 comentarii)


Accident grav între Movilița și Dridu. 5 victime, mașinile au luat foc!

Luni, 13 aprilie 2015, în jurul orei 11,15, două autoturisme au fost implicate într-un accident rutier pe DJ101, între localitățile Movilița și Dridu. Un echipaj SMURD de la Secția Urziceni s-a deplasat ...[citește_toată_știrea]

14 Aprilie 2015, 14:25
(7089 vizualizări - 6 comentarii)


Slobozia: Beat la volan, a provocat un accident rutier

Poliția a fost sesizată sîmbătă, 11 aprilie 2015, cu privire la faptul că pe raza municipiului Slobozia s-a produs un eveniment rutier soldat cu pagube materiale, unul dintre șoferii implicați părăsind ...[citește_toată_știrea]

14 Aprilie 2015, 14:20
(7072 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Slobozia accident


Ialomița: Accident din cauza exploziei unui cauciuc!

Un accident de circulație s-a produs sîmbătă, 11 aprilie a.c., pe DJ213. Astfel, în timp ce un bărbat, de 63 de ani, din județul Brăila, conducea un autoturism din direcția Brăila către Constanța, a pierdut ...[citește_toată_știrea]

14 Aprilie 2015, 14:15
(4318 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Bărbat salvat de pompieri din rîul Ialomița

În seara zilei de duminică, 12 aprilie 2015, în jurul orei 19,00, pompierii au fost solicitați să intervină pentru salvarea unui tînăr, în vîrstă de 25 de ani, din rîul Ialomița, în zona cartierului Bora ...[citește_toată_știrea]

14 Aprilie 2015, 14:10
(4210 vizualizări - 0 comentarii)


ANUNȚ

În data de 17.04.2015, orele 11,00,
va avea loc tragerea la sorți
pentru desemnarea
președinților birourilor electorale
ale secțiilor de votare din
Circumscripția Electorală nr. 5 Căzănești,
organizată cu ocazia desfășurării
referendumului local din 26.04.2015,
pentru consultarea populației cu privire
la trecerea localității Căzănești
de la rangul de oraș la cel de comună

14 Aprilie 2015, 13:30


Ialomița: Fără permise sau beți la volan

Polițiștii au oprit pentru control pe DN2, în afara localității Coșereni, un autoturism condus de un tînăr, de 24 de ani, din comuna Moldoveni. Întrucît emana halenă alcoolică, tînărul a fost testat alcoolscop ...[citește_toată_știrea]

14 Aprilie 2015, 12:15
(6517 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Sfînta Icoană a Maicii Domnului de la Mitropolia Iașilor, la Mînăstirea «Sfinții Voievozi»

Jandarmii vor asigura, în perioada 15-18 aprilie 2015, măsurile de ordine ce se vor impune la evenimentul religios de mare importanță pentru creștinii ialomițeni, respectiv aducerea la Mînăstirea «Sfinții ...[citește_toată_știrea]

14 Aprilie 2015, 11:15
(12241 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Peste 300 de polițiști, pe stradă de Paște

Peste 300 de polițiști ialomițeni vor acționa zilnic, în perioada 10-13 aprilie 2015, pe raza județului, pentru asigurarea unui climat de ordine și siguranță publică cu ocazia Sfintelor Sărbători Pascale ...[citește_toată_știrea]

10 Aprilie 2015, 17:20
(4408 vizualizări - 0 comentarii)


Agent de poliție din cadrul IPJ Ialomița, sub control judiciar pentru 60 de zile

Potrivit unui comunicat al Parchetului de pe lîngă Tribunalul Ialomița, «s-a dispus punerea în mișcare a acțiunii penale față de inculpatul Șchiaua Victoraș, agent de poliție în cadrul ...[citește_toată_știrea]

8 Aprilie 2015, 22:05
(10372 vizualizări - 13 comentarii)


anunț

După Sărbătorile Pascale 2015
Centrul Medical PHILOS
OFERĂ NOI SERVICII MEDICALE
Gastroenterologie-dr Victor STOICA (Spital Fundeni)
ORL-dr Răzvan FILIP
(Centrul Medical Unirea)

Pentru programări
0243/216.565
0720/134.047
0785/294.451

8 Aprilie 2015, 19:45


Inspector AJPIS Ialomița, trimis în judecată pentru «abuz în serviciu»

Procurorii din cadrul Parchetului de pe lîngă Judecătoria Slobozia au dispus trimiterea în judecată, în stare de arest preventiv, a inculpatei Stroe Cleopatra Maria, inspector în cadrul ...[citește_toată_știrea]

8 Aprilie 2015, 15:15
(6540 vizualizări - 2 comentarii)


AJOFM Ialomița: Rata șomajului, în scădere ușoară

La sfîrșitul lunii martie 2015, în evidențele  Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița se aflau înregistrați 8308 șomeri, din care 2516 șomeri indemnizați, respectiv 5792 șomeri ...[citește_toată_știrea]

6 Aprilie 2015, 21:15
(4904 vizualizări - 1 comentariu)


PSD Ialomița: Deputatul Marian Neacșu, în America

Deputatul PSD de Ialomița, Marian Neacșu este invitat la Conferința parlamentară globală a Rețelei parlamentare a Băncii Mondiale și a Fondului Monetar Internațional, care va avea loc la Washington și ...[citește_toată_știrea]

6 Aprilie 2015, 20:20
(4834 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Patron cercetat pentru evaziune fiscală

Administratorul unei unități economice este bănuit de polițiști că nu ar fi emis facturi fiscale pentru vînzări  de peste 16000 de lei. Astfel, în cadrul unei acțiuni pe linie de prevenire și combatere ...[citește_toată_știrea]

6 Aprilie 2015, 18:50
(4601 vizualizări - 0 comentarii)


DSVSA Ialomița: Acțiune de inspecție a animalelor

În conformitate cu prevederile HG nr. 1156/2013 pentru aprobarea acțiunilor sanitare veterinare cuprinse în Programul acțiunilor de supraveghere, prevenire, control și eradicare a bolilor la animale, a ...[citește_toată_știrea]

6 Aprilie 2015, 17:55
(4203 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Materiale pirotehnice confiscate, pistol cu bile de cauciuc ridicat de polițiști

Peste 1300 de materiale pirotehnice au fost găsite de polițiștii ialomițeni în urma unei percheziții domiciliare. De asemenea, un pistol de autoapărare a fost confiscat, fiind aplicată și o amendă de 8 ...[citește_toată_știrea]

6 Aprilie 2015, 17:25
(5864 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Infractori încarcerați

Trei ialomițeni pe numele cărora instanțele au emis mandate de executare a pedepsei cu închisoarea au fost identificați de polițiști și încarcerați. Astfel, doi bărbați din comuna Grivița pe numele cărora ...[citește_toată_știrea]

6 Aprilie 2015, 17:15
(2548 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Accident cu un tînăr băut la volan

Duminică, 5 aprilie a.c., pe raza municipiului Fetești, s-a petrecut un accident de circulație soldat cu rănirea unei persoane. Din primele verificări, polițiștii deplasați la fața locului au stabilit că ...[citește_toată_știrea]

6 Aprilie 2015, 16:50
(4561 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Fetești accident


Ialomița: Beți și fără permise, la volan

Polițiștii rutieri au depistat pe șoselele județului cinci bărbați, cu vîrste cuprinse între 22 și 39 de ani, care conduceau 3 autovehicule și 2 mopede, fără a poseda permise de conducere pentru vreo categorie ...[citește_toată_știrea]

6 Aprilie 2015, 16:35
(6219 vizualizări - 0 comentarii)


Buești: Un șofer băut a acroșat o femeie!

Sîmbătă, 4 aprilie a.c., Poliția a fost sesizată cu privire la faptul că la Spitalul Județean de Urgență Slobozia s-a prezentat o femeie, în vîrstă de 53 de ani, din Slobozia, care prezenta vătămări corporale ...[citește_toată_știrea]

6 Aprilie 2015, 16:20
(5687 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Buești accident


Poliția Rutieră Ialomița: 120 de șoferi sancționați, amenzi de peste 109000 de lei

În acest sfîrșit de săptămînă, 3-5 aprilie 2015, polițiștii Serviciului Rutier au continuat acțiunile desfășurate pentru prevenirea evenimentelor rutiere, precum și pentru conștientizarea conducătorilor ...[citește_toată_știrea]

6 Aprilie 2015, 16:10
(6739 vizualizări - 0 comentarii)


Incendiu la Ciocîrlia

Un incendiu a izbucnit în noapte de duminică spre luni, 5/6 aprilie 2015, în jurul orei 3,00, la locuința unui cetățean din localitatea Ciocîrlia. Pompierii de la Secția Urziceni, un echipaj de prim ajutor ...[citește_toată_știrea]

6 Aprilie 2015, 15:40
(6671 vizualizări - 0 comentarii)


«Porți Deschise» la ISU Ialomița în săptămîna 6-10 aprilie 2015

Inspectoratul pentru Situații de Urgență «Barbu Catargiu» al județului Ialomița se alătură, și în acest an, programului inițiat de Ministerul Educației și Cercetării Științifice «Școala altfel: să știi ...[citește_toată_știrea]

6 Aprilie 2015, 13:25
(6291 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Două accidente grave într-o singură zi

Miercuri, 1 aprilie 2015, pe raza județului Ialomița s-au produs două accidente rutiere grave în care au fost implicați pietoni. O persoană și-a pierdut viața, iar o alta a fost grav rănită. În jurul orei ...[citește_toată_știrea]

2 Aprilie 2015, 21:05
(6985 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Corcodel de la DUMITRESTI în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia casă Slobozia Nouă în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 închiriere apartament 3 camere Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 om de rand în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! laurentiu în «Beach Party» săptămânal pe Plaja Zorilor Răduță Aurelian-Constantin în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia @ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final soluția e simplă în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Fa Marileno în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Maria în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Nelu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Vasile în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Ionut în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Mihai în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Urbanistul în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Vasile în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! spațiu comercial Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 spațiu comercial Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...