Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

POLITICĂ

Ialomița lui Dacian Cioloș

Ialomița lui Dacian Cioloș

PLUS are în Ialomița 57 de membri. Și a strâns 3000 de semnături pentru europarlamentarele din 26 mai 2019! Adică, de două ori mai multe decât visau ei... Pentru că au muncit, Cioloș și-a făcut timp să-i felicite. A venit într-o miercuri și nu se mai dădea dus. Așa de mult i-a plăcut Ialomița...

Cioloș știe să tacă
Așa cum vă spuneam, Dacian Cioloș a venit la PLUS Ialomița într-o miercuri. Miercuri, 3 aprilie 2019, ca să fim mai exacți. A venit dimineața și s-a afișat public pe la 11,00, în cadrul unei vizite de lucru la ferma lui Costandache de la Perieți. Ce a făcut la PLUS... [citește_tot_articolul]

13 Aprilie 2019, 14:05 (9076 vizualizări - 15 comentarii)

EVENIMENT

contraeditorial

migrăm, deci existăm!

Ultimul barometru Eurostat cu privire la migrația persoanelor în cadrul Uniunii Europene indică România cu cel mai mare procent. Astfel, potrivit statisticilor, românii reprezintă cea mai numeroasă nație migrantă dintre popoarele Uniunii. Gândiți-vă însă că respectivele date sunt centralizate conform informărilor oficiale din statele membre, în sensul recenzărilor de români angajați sau mutați cu acte în regulă. Mai sunt, cu siguranță, și concetățeni de-ai noștri care nu sunt inventariați de statisticile oficiale... Revenind, în fiecare familie de români există cazuri de migrație, părinți, fii și fiice, veri sau verișoare, unchi și mătuși părăsind de-a valma România pentru a se împlini profesional... [citește_tot_articolul]

12 Aprilie 2019, 22:10 (4692 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

SLOBOZIA ARE CEL MAI MIC BUGET DIN ULTIMII 10 ANI!

Orașul sărăciei lucii

SLOBOZIA ARE CEL MAI MIC BUGET DIN ULTIMII 10 ANI!

bonus: Salarii mai mici și concedieri la Primăria Slobozia

În anul 2019, Slobozia va avea cel mai mic buget din ultimii 10 ani. Banii sunt direcționați aproape exclusiv în cheltuielile de funcțio­nare ale administrației. Primarul Adrian Mocioniu susține că se caută surse suplimentare de finanțare. «Sperăm să mai reducem cheltuielile de funcți­onare cu 4-5 milioane de lei, pentru a susține investițiile!» a declarat Mocioniu.

Proiecția bugetară a sărăciei Proiectul de buget al municipiului Slobozia pentru anul 2019 poate fi consultat pe site-ul instituției. Surse admi­nistrative confirmă faptul că acest buget este a 4-a variantă oficială și nu... [citește_tot_articolul]

11 Aprilie 2019, 17:40 (7006 vizualizări - 10 comentarii)

EVENIMENT

JD Agro Cocora susține dezvoltarea comunităților locale

JD Agro Cocora susține dezvoltarea comunităților locale

Strategia de responsabilitate so­­cială a companiei JD Agro Cocora este orientată spre sus­ținerea prin implicare și finanțare a unor proiecte considerate prio­ritare pentru dezvoltarea comunităților locale din România.
„Credem în comunitățile locale și creștem împreună cu ele susținând proiectele ce contri­buie la bunăstarea acestora. Oamenii din comunitățile locale sunt esențiali pentru dezvoltarea companiei. Sănătatea lor este la fel de importantă ca și sănătatea noastră. De aceea, am susținut în parteneriat cu autoritățile locale, în luna decembrie 2018, finan­țarea cu fondurile necesare înlo­cuirii vechiului acoperiș al dispensarului medical din comuna Reviga, județul Ialomița, cu unul nou, modern și rezistent.”... [citește_tot_articolul]

11 Aprilie 2019, 15:05 (4153 vizualizări - 2 comentarii)

Taguri: JD Agro Cocora

Click aici

EVENIMENT

Președintele Consiliului Județean își consolidează imaginea publică

Aventurile administrative ale baronului Moraru(hausen)

Președintele Consiliului Județean își consolidează imaginea publică

bonus: «Baie» cu presa pe DJ213A

Aparent, ieșirile publice ale președintelui Consiliului Județean Ialomița, Victor Moraru, dau startul precampa­niei electorale pentru alegerile europarlamentare în Ialomița. În urmă cu două săptămâni a fost prezent la semnarea contractului pentru reabili­tarea Ambulatoriului de la Fetești, săptămâna trecută a semnat contractul de 12,1 milioane de lei pentru refacerea sitului de la Târgul de Floci... Iar printre picături a avut timp de vizite de lucru pe șantierele județului, a bifat evenimente publice, a participat la marșuri de conștientizare a populației... În realitate însă, toate aceste «ieșiri» fac parte din campania de reabilitare personală a președintelui Moraru în ochii alegătorilor social... [citește_tot_articolul]

10 Aprilie 2019, 20:20 (7079 vizualizări - 12 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Proiecte edilitare de 4 milioane de euro în comuna Sărățeni

Proiecte edilitare de 4 milioane de euro în comuna Sărățeni

Autoritățile locale din comuna Sărățeni sunt pe cale să finalizeze 4 proiecte edilitare importante, menite să dezvolte întreaga localitate. Proiectele au o valoare de 4 milioane de euro, fondurile fiind accesate prin intermediul Programelor Naționale de Dezvoltare Locale 1 și 2.

Se întâmplă la Sărățeni
Cele 4 proiecte demarate de autoritățile locale din Sărățeni vizează asfaltarea drumurilor din comună, precum și construcția rețelelor de apă, canalizare, dar și cea a unei stații de epurare, prevăzută cu echipament tehnic pentru tratare. Potrivit primarului Eugen Tocileanu, toate... [citește_tot_articolul]

10 Aprilie 2019, 17:40 (5398 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Ambulanțele lui Arafat, pericol pentru pacienți

În opinia Serviciului Județean de Ambulanță Ialomița

Ambulanțele lui Arafat, pericol pentru pacienți

Cele mai noi ambulanțe ale Serviciului Județean de Ambu­lanță Ialomița dau mari bătăi de cap personalului me­dical. Ofi­cialii instituției re­cu­nosc pro­blemele pe jumătate, explicând că echipamen­tele din dotarea salvărilor sunt greu de utilizat, incomodând pacienții pe care-i transportă. Sub protecția anonimatului, șoferii susțin că mași­nilor le lipsește fiabilitatea și sunt foarte greu de condus, reclamând unele probleme la sistemul de direcție. Ambu­lanțele au fost donate printr-un program inițiat de Departa­mentul pentru Situații de Urgență, condus de Raed Arafat.

Nemulțumiți de noile ambulanțe... [citește_tot_articolul]

10 Aprilie 2019, 10:50 (6605 vizualizări - 11 comentarii)

SPORT

George Dragomir, vicecampion mondial

Scrimă

George Dragomir, vicecampion mondial

În urmă cu 19 ani, sabia românească obținea ultima medalie la un Campionat Mondial de juniori, argint prin Florin Zalomir. Per total, la probele individuale, țara noastră n-a mai urcat pe podium la ni­velul juniorilor de 19 ani. În 2008, Simona Deac cucerea argintul la spadă. Lunga secetă a fost curmată sâmbătă, 6 aprilie 2019, de sabia talentatului George Dragomir, care aduce din nou România în lumea bună a scrimei juvenile. Frumoasa poveste de argint a lui Dragomir s-a petrecut la Torun, în Polonia, acolo unde se desfă­șoară Campionatul Mon­dial de Scrimă pentru cadeți și juniori. Dra­gomir a prins o zi foarte bună, așa cum i se întâmplă tot mai des în ultima perioadă. Asalt după asalt, sportivul... [citește_tot_articolul]

9 Aprilie 2019, 19:35 (5294 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

REPORTAJ

Minihandbal la puterea 208

Minihandbal la puterea 208

bonus: Oaza de handbal de la Kogălniceanu

Sala «Andreea Nica» a fost un adevărat vulcan al handbalului juvenbil la finele săptămânii trecute. 208 minihandbaliste provenite de la 13 cluburi din Ialomița, Călărași, Argeș și Prahova și-au etalat talentul și cunoștințele dobândite în sportul cu mingea mică. Au fost atent dirijate de antrenori și frenetic încurajate de părinți și prieteni veniți să le fie alături. Festivalul regional de minihandbal a demonstrat că sportul înseamnă bucurie la fiecare gol, pasă sau paradă, iar la acest nivel clasamentele și rezultatele pot fi ușor date uitării... Toate sportivele au plecat acasă cu diplome și medalii, lăsând în urmă bucuria de a juca handbal. Sportivele născute după 1 ianuarie 2008, au încălzit... [citește_tot_articolul]

9 Aprilie 2019, 19:15 (5446 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

Fotbal, Liga a III-a, Unirea Slobozia-FCSB II 5-2

Slalom printre puștii Stelei

Meciul dintre Unirea Slobozia și FCSB II a început furtunos, cu Toma scoțând și transformând o lovitură de pedeapsă în minutul 7. Avantajul Unirii s-a păstrat pentru doar 4 minute, mai exact până când Laurențiu Ardeleanu a expediat la vinclu o minge de la 25 metri, fapt ce l-a făcut pe un spectator să exclame: «Dacă îl vedea Becali, îl vindea și pe ăsta cu 10 milioane!». Mai mult, oaspeții trec în avantaj după ce Pacionel trimite mingea în poartă cu largul concurs al lui Leo Dobre. Slobozia egalează la rându-i prin același Toma, care transformă în gol o lovitură liberă din marginea careului mare. La pauză a fost 2-2, mai fiind de notat cursa de 20 metri a lui Gherasim care, după ce a înșirat mai... [citește_tot_articolul]

9 Aprilie 2019, 18:35 (3959 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

SPORT

Victorie de orgoliu

Handbal, Neptun Constanța-HCM Slobozia 25-30 (7-14)

Victorie de orgoliu

HCM Slobozia a arătat, în sfârșit, la Constanța că merită din plin poziția de lider al clasamentului Seriei A. Elevele lui Gheorghe Covaciu și-au luat din start tare adversarele, Georgescu reușind două goluri consecutive. Constăn­țencele au făcut față elanului ofensiv al Sloboziei doar în primele 20 minute. Când tabela a arătat la pauză 14-7 pentru HCM, totul a devenit clar. Diferența de 7 goluri s-a menținut până spre finalul jocului, gazdele reușind abia în ul­timele minute să mai recupereze câte ceva. S-a terminat 30-25, victorie prin care echipa noastră și-a refăcut orgoliul și, cel mai important, a arătat o îmbucurătoare poftă de joc. S-a remarcat din nou Andreea Polocoșer care, pe lângă... [citește_tot_articolul]

9 Aprilie 2019, 18:05 (3770 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

Fotbal, Liga a IV-a

Încă o rocadă în fruntea clasamentului

Meci încins la Urziceni, acolo unde a venit în vizită liderul Ligii a IV-a ialomițene, Bărăganul Ciulnița. Hotărâți să-și păstreze fotoliul de li­deri, ciulnițenii au deschis repede scorul prin Nistor și au condus până spre final. FC Urziceni a reușit însă să întoarcă rezultatul în favoarea sa prin golurile marcate de Grecea și Metaxa. De victoria Urziceniului a profitat Recolta Gheorghe Doja, care a trecut de Abatorul și este din nou pe primul loc. Doja are 52 puncte, Ciulnița rămâne cu 50, iar Victoria Munteni Buzău bate la Bărcănești și adună 47 de puncte. Surpriza etapei o furnizează Unirea Grivița, care bate la Iazu și trece în clasament peste Voința Maia. De asemenea, Unirea Ion Roată și... [citește_tot_articolul]

9 Aprilie 2019, 17:25 (4844 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

SPORT

Lupte libere

Noi succese pentru CS Amara

Sâmbătă, 6 aprilie 2019, s-a desfășurat, la București, «Memorialul Alexandru Geantă», turneu internațional de lupte la care au luat parte sportivi din Moldova, Ucraina și România. Micii luptători ai lui Marian Moraru de la CS Amara nu s-au întors nici de această dată cu mâna goală, ci au obținut 3 clasări pe locul 1: Oana Dumitru-32 kg, Alexandru Minea-29 kg și Ștefan Stancu-38 kg. De remarcat și cele două locuri 3 obținute de Robert Gresianu, la 32 kg și de Gabriel Neagu, la 35 kg.... [citește_tot_articolul]

9 Aprilie 2019, 17:10 (2837 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

REPORTAJ

Educatoarea Elena Bolânu a publicat 25 de cărți pentru copii

Performanță unică în Ialomița

Educatoarea Elena Bolânu a publicat 25 de cărți pentru copii

Elena Bolânu este educatoare la grădinița din Movila și a publicat, în decurs de numai 10 ani, 25 de cărți și auxiliare pentru copii de grădiniță! Performanța sa este cu atât mai notabilă cu cât aceste cărți au fost preluate și promovate de către edituri prestigioase precum Cartea Românească, Aramis sau Editura Di­dactică și Pedagogică. «Am întotdeauna 4-5 proiecte de carte pentru copii în minte! Și mă simt onorată de fiecare dată când unul dintre proiectele mele prinde contur...» ne-a mărturisit ea.

Scriitor de... auxiliare
Am găsit-o într-o zi de vineri, către prânz, citindu... [citește_tot_articolul]

9 Aprilie 2019, 16:20 (5564 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Administrație PSD pe moșia primarului Negraru

Mai e mult până departe!

Administrație PSD pe moșia primarului Negraru

bonus: Legea lui Florinel

Cele 66 de administrații din Ialomița conduc destinele locuitorilor județului pe baza ședințelor de consiliu local. Ședințele au loc, de obicei, lunar, și reprezintă un barometru fidel al activității admi­nistrative. Cu puțin peste un an înainte de momentul alegerilor locale din 2020, ziarul nostru își propune să mediatizeze aceste ședințe și să ofere cititorilor o imagine mai nuanțată a realității rurale. Prima comună aleasă în cadrul acestui experiment jurnalistic este Platonești, condusă de 3 mandate de primarul Florinel Negraru, «înregimentat» inițial la PDL, aflat acum pe «ștatul de plată» al PSD...

Istoria unei ședințe de Consiliu Local la țară... [citește_tot_articolul]

9 Aprilie 2019, 10:55 (5652 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Spectacol caritabil pentru copii

Ziua Internațională a Conștientizării Autismului-2 aprilie

Spectacol caritabil pentru copii

Cristi are 7 ani și este în Centrul Ema de la 1 an și 10 luni. El a fost în «Marșul Copiilor» cu autism de marți, 2 aprilie 2019. Cristi nu putea să spună «mama», dar a învățat la Centrul Ema să citească și să se joace. La nivelul municipiului Slobozia, conform statisticilor Direcției Generale de Asistență Socială și Protecția Copilului Ialomița, 44 de copii sunt diagnosticați cu autism. În realitate însă, numărul lor este mult mai mare...

Povestea lui Cristi Cristi are 7 ani. A început terapia când avea 1 an și 10 luni... Când a venit la Centru, Cristi nu putea să vorbească, iar jocul... [citește_tot_articolul]

8 Aprilie 2019, 19:10 (3178 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

 Ministrul Sănătății, Sorina Pintea:  «La Slobozia, aveți un spital de nota 8!»

Control ministerial la Spitalul Slobozia

Ministrul Sănătății, Sorina Pintea: «La Slobozia, aveți un spital de nota 8!»

Ministrul Sănătății, Sorina Pintea a efectuat un control-fulger la Spitalul Județean de Urgență Slobozia. La finalul verificărilor, aceasta a precizat faptul că nu a descoperit deficiențe majore în cadrul celui mai mare spital din Ialomița.

De la Constanța, la Slobozia
Ministrul Sănătății, Sorina Pintea a început controlul la Spitalul Județean de Urgență Slobozia după miezul nopții de duminică spre luni, 7/8 aprilie 2019, în jurul orei 1,30. În scurtul timp petrecut în cadrul unității medicale din Slobozia, aceasta a verificat Unitatea de Primiri Urgențe și câteva secții. În urma... [citește_tot_articolul]

8 Aprilie 2019, 14:50 (14266 vizualizări - 35 comentarii)

EVENIMENT

Rezultatele simulării la Evaluarea Națională dezvăluie cele mai slabe școli din Ialomița

Încă un an, aceleași probleme

Rezultatele simulării la Evaluarea Națională dezvăluie cele mai slabe școli din Ialomița

Simulările pentru Evaluarea Națională s-au dovedit și anul acesta o adevărată provocare pentru elevii de clasa a VIII-a din județul Ialomița. O analiză a rezultatelor pe care aceștia le-au obținut în ultimii 4 ani, după susținerea acestui tip de testări, arată că în 8 școli ialomițene promovarea simulărilor este aproape imposibilă. În toată această perioadă de timp, oficialii Inspectoratului Școlar Județean Ialomița au promis că vor remedia situația, statisticile instituției reflectând situația.

Cifrele indiferenței Dincolo de declarațiile publice făcute de oficialii Învățământului... [citește_tot_articolul]

8 Aprilie 2019, 14:40 (10897 vizualizări - 5 comentarii)

EVENIMENT

Comuna Sfântu Gheorghe acționează în instanță Consiliul Județean Ialomița

Premieră absolută în administrația județeană

Comuna Sfântu Gheorghe acționează în instanță Consiliul Județean Ialomița

Repartiția bugetară aprobată de Consiliul Județean Ialomița este contestată public de către primarul comunei Sfantu Gheorghe, Mădălin Teculescu. Acesta a înaintat instituției o plângere prealabilă în care reclamă modul ilegal de distri­buire a veniturilor bugetare. «Ministerul ne-a majorat artificial veni­turile pentru anul 2019... Formula de calcul a fost intenționat greșită!» susține edilul.

Plângere prealabilă Vineri, 22 martie 2019, plenul Consiliului Județean Ialomița, reunit în cadrul unei ședințe con­vocate «de îndată», a repartizat celor 66 de administrații din Ialomița bugetele... [citește_tot_articolul]

8 Aprilie 2019, 11:05 (6470 vizualizări - 5 comentarii)

EVENIMENT

Ambulatoriu de 10,6 milioane de lei, construit la Fetești

Ambulatoriu de 10,6 milioane de lei, construit la Fetești

Investiție în Sănătate la Fetești. Autoritățile locale au semnat contractul de finanțare pentru proiectul ce vizează reabilitarea și dotarea cu aparatură medicală a Ambulatoriului Spita­lului Municipal «Anghel Saligny» din oraș. Valoarea investiției se ridică la 10,6 milioane de lei. Acesta este cel mai im­portant proiect derulat în Ialomița pentru domeniul Sănătate din ultimii 5 ani.

Sprijin pentru pacienți Spitalul Municipal «Anghel Saligny» din Fetești este cea mai importantă unitate medicală din zona de Est a județului, deservind peste 100 mii de ialomițeni din municipiu și localitățile... [citește_tot_articolul]

7 Aprilie 2019, 13:40 (4596 vizualizări - 2 comentarii)

Joi 25 Iun 2026
317 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

ITM Ialomița: Controale la firmele care plasează forță de muncă în străinătate

Inspectoratul Teritorial de Muncă Ialomița desfășoară în această perioadă, sub coordonarea Inspecției Muncii, o acțiune de informare și control cu privire la respectarea dispozițiilor legale de către agenții ...[citește_toată_știrea]

18 Martie 2021, 18:40
(3017 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Acțiuni preventive pentru respectarea măsurilor de protecție sanitară

Miercuri, 17 martie a.c., 82 de polițiști și 22 de polițiști locali au acționat pentru verificarea respectării măsurilor impuse în contextul Stării de Alertă, precum și  pentru prevenirea și limitarea ...[citește_toată_știrea]

18 Martie 2021, 16:25
(2133 vizualizări - 0 comentarii)


Acțiune preventivă a polițiștilor la Sinești

Acțiune preventivă a polițiștilor la Sinești

În cursul zilei de miercuri, 17 martie a.c., polițiștii din cadrul Biroului Siguranță Școlară și Biroului de Analiză și Prevenirea Criminalității au organizat și desfășurat o acțiune pentru prevenirea și ...[citește_toată_știrea]

18 Martie 2021, 16:20
(2830 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 63 de noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Joi, 18 martie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 8839, cu 63 de cazuri mai mult față de ziua de miercuri ...[citește_toată_știrea]

18 Martie 2021, 15:50
(3428 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Percheziții la samsarii de mașini

Miercuri, 17 martie 2021, polițiști din cadrul Direcției de Investigare a Criminalității Economice-IGPR, sub supravegherea procurorilor de caz din cadrul Parchetului de pe lângă Curtea de Apel București ...[citește_toată_știrea]

17 Martie 2021, 16:05
(3841 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 60 de noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Miercuri, 17 martie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 8776, cu 60 de cazuri mai mult față de ziua de ...[citește_toată_știrea]

17 Martie 2021, 15:40
(4719 vizualizări - 0 comentarii)


ANAF: Ghidul contribuabililor care optează pentru redirecționarea unei sume reprezentând până la 3,5% din impozitul pe venit/câștigul net anual impozabil

Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița informează că Agenția Națională de Administrare fiscală a elaborat Ghidul contribuabililor care optează pentru redirecționarea unei sume reprezentând ...[citește_toată_știrea]

17 Martie 2021, 12:10
(5895 vizualizări - 0 comentarii)


Focar COVID-19: Carantină zonală la Ciochina

Comitetul Județean pentru Situații de Urgență Ialomița a dispus carantinarea zonală a comunei Ciochina. Decizia va intra în vigoare de la miezul nopții de marți, 16 martie 2021, și va fi ...[citește_toată_știrea]

16 Martie 2021, 20:05
(6319 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 40 de noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Marți, 16 martie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 8716, cu 40 de cazuri mai mult față de ziua de luni ...[citește_toată_știrea]

16 Martie 2021, 15:40
(4348 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Acțiuni preventive pentru respectarea măsurilor de protecție sanitară

Verificările desfășurate de polițiștii ialomițeni, în cadrul activităților de prevenire și limitare a infectării cu virusul SARS-CoV-2, au dus la identificarea și sancționarea a 54 de cetățeni care nu au ...[citește_toată_știrea]

16 Martie 2021, 13:20
(2199 vizualizări - 0 comentarii)


Incendii la Gheorghe Doja și Gimbășani

Incendii la Gheorghe Doja și Gimbășani

Marți, 16 martie a.c., în jurul orei 2,00, 3 echipaje de pompieri din cadrul Gărzii de pompieri Slobozia cu două autospeciale de stingere cu apă și spumă precum și o ambulanță SMURD, au fost alertați pe ...[citește_toată_știrea]

16 Martie 2021, 11:50
(3258 vizualizări - 0 comentarii)


ANAF a publicat «Ghidul privind impozitul pe veniturile microîntreprinderilor»

Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița informează persoanele juridice care au obligația de plată a impozitului pe veniturile microîntreprinderilor că pe site-ul ANAF a fost publicat «Ghidul ...[citește_toată_știrea]

15 Martie 2021, 15:55
(10873 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 42 de noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Luni, 15 martie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 8676, cu 42 de cazuri mai mult față de ziua de duminică ...[citește_toată_știrea]

15 Martie 2021, 15:45
(3384 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Acțiuni preventive pentru respectarea măsurilor de protecție sanitară

Prelungirea Stării de Alertă a adus și modificarea intervalului de limitare a deplasărilor doar din motive justificate în intervalul orar 22,00-05,00, aseară fiind organizată o acțiune la nivelul județului ...[citește_toată_știrea]

15 Martie 2021, 13:50
(1590 vizualizări - 1 comentariu)


APIA eliberează adeverințe pentru beneficiarii Campaniei 2021

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură (APIA) informează că a încheiat convenții pentru finanțarea capitalului de lucru cu instituții bancare și nebancare și, începând de luni, 15.03.2021, eliberează ...[citește_toată_știrea]

15 Martie 2021, 12:35
(4683 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: Declarația 112 a fost modificată

Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița informează persoanele fizice și juridice care au calitatea de angajatori sau sunt asimilate acestora, instituțiile prevăzute la art. 136 lit. d) - f ...[citește_toată_știrea]

15 Martie 2021, 11:10
(5302 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 42 de noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Duminică, 14 martie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 8634, cu 42 de cazuri mai mult față de ziua de ...[citește_toată_știrea]

14 Martie 2021, 16:10
(4903 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 16 noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Sâmbătă, 13 martie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 8592, cu 16 cazuri mai mult față de ziua de vineri ...[citește_toată_știrea]

13 Martie 2021, 15:35
(3359 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 37 de noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Vineri, 12 martie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 8576, cu 37 de cazuri mai mult față de ziua de ...[citește_toată_știrea]

12 Martie 2021, 15:25
(4013 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: Servicii fiscale electronice puse la dispoziția contribuabililor

Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița informează contribuabilii că înrolarea în «Spațiul Privat Virtual» (SPV) oferă, atât persoanelor fizice cât și persoanelor juridice, toate facilitățile ...[citește_toată_știrea]

12 Martie 2021, 14:10
(5754 vizualizări - 0 comentarii)


APM Ialomița: Obligație pentru pescari de a se obține autorizație de capturare/recoltare

Agenția pentru Protecția Mediului Ialomița informează asupra obligativității obținerii, de către pescarii comerciali, anual, a autorizației de capturare/recoltare conform Ordinului nr. 410 din 11 aprilie ...[citește_toată_știrea]

12 Martie 2021, 13:35
(8384 vizualizări - 0 comentarii)


DN2: Patru răniți în urma unui accident rutier

DN2: Patru răniți în urma unui accident rutier

Inspectoratul de Poliție al Județului Ialomița informează că în cursul zilei de joi, 11 martie a.c., pe DN2, între localitațile Misleanu și Andrășești, s-a produs un accident rutier. În urma impactului ...[citește_toată_știrea]

11 Martie 2021, 18:50
(3893 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: DN2 accident


APM Ialomița: Campania Națională «Vinerea Verde»-«STOP! Azi mașina stă pe loc!»

De la ce pornim? De la o realitate care schimbă viața Planetei: amprenta de carbon din traficul rutier. Deplasarea la birou, acasă sau în vacanță face parte din viața fiecăruia dintre noi ...[citește_toată_știrea]

11 Martie 2021, 16:45
(3304 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: 5,04%, rata șomajului în ianuarie 2021

La sfârșitul lunii ianuarie 2021, în evidențele Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița erau înregistrați 4732  șomeri (din care 2111 femei), rata șomajului fiind de 5,04%, cu 0 ...[citește_toată_știrea]

11 Martie 2021, 15:35
(3036 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 39 de noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Joi, 11 martie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 8539, cu 39 de cazuri mai mult față de ziua de miercuri ...[citește_toată_știrea]

11 Martie 2021, 15:25
(4222 vizualizări - 0 comentarii)


Bazinul de Înot Didactic din Slobozia, închis din cauza COVID-19

Bazinul de Înot Didactic din Slobozia, închis din cauza COVID-19

Reprezentanții Clubului Sportiv Municipal Slobozia au decis să suspende activitatea Bazinului de Înot Didactic din oraș din cauza unui caz de COVID-19. O asistentă medicală care își desfășura activitatea ...[citește_toată_știrea]

11 Martie 2021, 12:25
(4420 vizualizări - 0 comentarii)


Razie la Urziceni

În cursul zilei de miercuri, 10 martie a.c., 65 de efective de Ordine Publică, Poliție Rutieră și Investigații Criminale, luptători ai Serviciului pentru Acțiuni Speciale Ialomița precum și jandarmi ialomițeni ...[citește_toată_știrea]

11 Martie 2021, 12:20
(3258 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Urziceni razie


Incendiu la o casă din Maia

Incendiu la o casă din Maia

Miercuri, 10 martie, a.c., în jurul orelor 21,30, pompierii militari din cadrul Detașamentului de Pompieri Urziceni au fost solicitați să intervină în comuna Maia, pentru localizarea și lichidarea unui ...[citește_toată_știrea]

11 Martie 2021, 11:15
(2945 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Maia incendiu


Slobozia: Mașină a Poliției, implicată într-un accident

Slobozia: Mașină a Poliției, implicată într-un accident

O mașină a Poliției a fost implicată într-un accident la Slobozia. Evenimentul s-a produs în dimineața zilei de miercuri, 10 martie a.c., în intersecția semaforizată din apropierea sediului BRD. În accident ...[citește_toată_știrea]

10 Martie 2021, 17:20
(4893 vizualizări - 1 comentariu)


Cegani: Incendiu din cauza unui scurtcircuit

Miercuri, 10 martie a.c., în jurul orei 9,15, pompierii militari din cadrul Stației de Pompieri Fetești au fost solicitați să intervină în satul Cegani/comuna Bordușani, pentru localizarea și lichidarea ...[citește_toată_știrea]

10 Martie 2021, 17:10
(2842 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Cegani incendiu


Ultimele comentarii
mașină de cusut Singer în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 teren intravilan agricol Țăndărei în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 teren extravilan Țăndărei în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 Chiparos în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei Lenuta în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Cetățean în Tabăra «Pavilioane» din stațiunea Amara, fără aviz sanitar de funcționare Mary în «Fermierii își vând producția sub costuri!» garsonieră de închiriat Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 Locuitor Slobozia în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Mariana în «Fermierii își vând producția sub costuri!» un ialomițean în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Gigel în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Pensionar în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final #pasajladrajna în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Adevărat Suporter! în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Mihai în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Hendersohn în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Adrian în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune»

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...