Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Gheorghe Doja: Ars într-un incendiu, un pacient așteaptă de 12 ore să fie transferat la un spital din București

Gheorghe Doja: Ars într-un incendiu, un pacient așteaptă de 12 ore să fie transferat la un spital din București

Un pacient care a suferit arsuri se află internat la Spitalul Județean de Urgență Slobozia și așteaptă de aproape 12 ore să fie transferat la Spitalul de Arși din București. Bărbatul este victimă a incendiului care s-a produs în seara zilei de marți, 19 februarie 2019, la una dintre construcțiile improvizate amplasate la intrarea în localitatea Gheorghe Doja, pe Drumul Național 2A, în care bărbatul vindea, în sezonul cald, fructe și legume.

Starea victimei este stabilă
Pompierii Gărzii Slobozia au intervenit pentru a stinge flăcările, iar în momentul în care au ajuns la fața locului... [citește_tot_articolul]

20 Februarie 2019, 11:11 (11196 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

Ministerul Educației, obligat să o repună în funcție pe Luminița Barcari

Se întâmplă la Inspectoratul Școlar Ialomița

Ministerul Educației, obligat să o repună în funcție pe Luminița Barcari

Deși Luminița Barcari ar fi trebuit să revină în fruntea Inspectoratului Școlar Județean Ialomița încă din toamna trecută, Ministerul Educației a ignorat decizia Curții de Apel București. Totuși, șansele ca aceasta să revină în funcția din care a fost demisă sunt mari. Prin procedura Ordonanței Președințiale aceasta a reușit să oblige Ministerul Educației să respecte hotărârea anteri­oară. Mai mult decât atât, judecătorii au decis să-i prelungească mandatul cu încă un an. Conducerea Inspectoratului Școlar Județean a fost lăsată în grija Manuelei Zainea, consilier local PSD, care în prezent se află în concediu medical.

Război în instanță cu Ministerul Educației... [citește_tot_articolul]

19 Februarie 2019, 18:55 (16837 vizualizări - 22 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Traficanții de minori din Țăndărei au fost achitați de judecători

Traficanții de minori din Țăndărei au fost achitați de judecători

UPDATE: Inspecția Judiciară s-a sesizat în acest caz

După 9 ani de la debutul procesului în cazul trafican­ților de copii din Țăndărei, Tribunalul Harghita a decis recent să-i achite pe toți cei 25 de inculpați ai cauzei. Motivul invocat de magistrați a fost că faptele reținute de organele judiciare în cazul lor s-au prescris. Sentința nu este însă definitivă și ar putea fi atacată la o instanță superioară. Uluitorul caz a ieșit la iveală în aprilie 2010, când procurori români și englezi au descins în Cartierul Strachina, din Țăndărei, în baza unor informații potrivit cărora aici ar exista «cartierul general» al celor care își exploatau copiii pe raza mai multor orașe din Marea Britanie. Ancheta a dezvăluit faptul că peste 180 de copii de etnie... [citește_tot_articolul]

19 Februarie 2019, 18:10 (9326 vizualizări - 7 comentarii)

SPORT

7 metri de emoții

Handbal, HCM Slobozia-Neptun Constanța 31-30 (26-26, 13-14)

7 metri de emoții

A fost un spectacol palpitant, încheiat dramatic la loteria aruncărilor de la 7 metri. De-a dreptul delicios pentru un spectator neutru, dar pentru iubitorii handbalului ialomițean, doar un nou succes chinuit cu Neptun care lasă, pe termen lung, un gust amar. Motivele pentru care nu reușim să impunem valoare superioară a lotului le-am atins în urmă cu 3 săptă­mâni, la meciul de Campionat. Acum, la jocul din Cupă, am trecut prin tot curcu­beul de emoții și în final am obținut, grație inspirației lui Savko, calificarea în Opti­mile de finală. Fetele merită fe­licitări pentru sângele rece de care au dat dovadă la aruncările de la 7 metri, ce au decis învingătoarea. De ce s-a ajuns până acolo este... [citește_tot_articolul]

19 Februarie 2019, 17:40 (4502 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

Inspectorul general școlar Manuela Zainea pune virgulă între subiect și predicat

Ce drăguuuuuț!

Inspectorul general școlar Manuela Zainea pune virgulă între subiect și predicat

Nu știm alții cum sunt, dar noi, când accesăm profilele oficialilor pe site-urile de socializare, intrăm în depresie. Uite, bunăoară, zilele trecute am accesat pagina de Facebook a inspectorului general școlar Manuela Zainea. Și, tot citind cum își petrece ea timpul în calitate de repre­zentant al dăs­călimii ialomițene, am dat peste o postare din decembrie anul trecut. În care, am descoperit cu surprin­dere, că ea siluiește fără milă Limba Română, punând virgulă între subiect și predicat. Iată textul, că poate nu aveți ochi pentru captura de ecran. «Inspectoratul Scolar Judetean Ialomita a fost gazda buna pentru copiii care au urat, iar noi, am cantat, impreuna, si am trait sentimentele mirifice, specifice Craciunului: inspectori, directori, profesori, parinti, autoritati locale. (...)»... [citește_tot_articolul]

19 Februarie 2019, 17:10 (9440 vizualizări - 7 comentarii)

Click aici

SPORT

Fotbal, Liga a III-a, Unirea Slobozia

Săptămâna victoriilor

Mai sunt doar două săptămâni până la reluarea campionatului Ligii a III-a, iar jocul Unirii Slobozia arată tot mai bine. Elevii lui Enache Costea au traversat o săptămână fastă, în care s-au impus în ambele partide disputate.

Victorie tradițională cu Brăila Arena din Perieți, una dintre cele mai bine întreținute din jurul Sloboziei, a găzduit jocul dintre Unirea Slobozia și Dacia Unirea Brăila, formație antrenată la Florentin Petre. Acest amical a devenit deja tradițional în perioada pauzei de iarnă și, tot conform tradiției, Unirea Slobozia s-a impus și de această dată. După o primă... [citește_tot_articolul]

19 Februarie 2019, 15:05 (6445 vizualizări - 19 comentarii)

Click aici

SPORT

În vervă, doar o repriză

Handbal, Junioare II, LPS Iași-CSS Slobozia 29-27 (13-16)

În vervă, doar o repriză

Junioarele II ale CSS Slobozia au fost foarte aproape să obțină toate punctele din deplasarea de la Iași. Au făcut o primă repriză foarte bună, la capătul căreia au avut un avantaj de 3 goluri. Din păcate, în partea secundă și-au spus cuvântul oboseala generată de subțirimea lotului, precum și unele decizii ciudate ale arbitrilor. Elevele lui Marian Simion au irosit 4 aruncări de la 7 metri și, în ciuda prestației bune a portarilor Drăghici și Boll, au cedat punctele echipei gazdă care s-au impus cu 29-27. Slobozia a făcut un joc plăcut ochiului, apreciat de cei prezenți în sală, însă lipsit de eficiență. Pentru echipa noastră au marcat: Vasile-11 goluri, Neagu-6, Lazăr-4, Onea-4, Cloșcă-1, Ungureanu... [citește_tot_articolul]

19 Februarie 2019, 14:20 (6062 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

În Ialomița, 44 de tineri au părăsit sistemul de protecție socială

În 2018

În Ialomița, 44 de tineri au părăsit sistemul de protecție socială

Tinerii aflați în grija Direcției Generale de Asistență Socială și Protecție a Copilului Ialomița părăsesc sistemul de protecție o dată cu împlinirea vârstei majoratului. Totuși, aceștia au dreptul fie de a se întoarce la familia care i-a abandonat, fie, dacă doresc, să mai rămână în grija statului, pentru încă 2 ani. Evidențele DGASPC Ialomița arată că 44 de tineri au ales anul trecut să fie pe cont propriu...

Măsuri de protecție suplimentară
Terminologia de specialitate spune că în momentul în care tinerii părăsesc sistemul de protecție socială aceștia sunt, de fapt, «revocați... [citește_tot_articolul]

19 Februarie 2019, 13:40 (4365 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

SPORT

Dragomir și Stănescu, la Europene

Scrimă

Dragomir și Stănescu, la Europene

În perioada 22 februarie-3 martie 2019, orașul italian Foggia va găzdui Campionatul European de scrimă pentru juniori și cadeți. La această competiție, Slobozia va avea doi reprezentați: Răzvan Stănescu și George Dragomir. Sportivii legitimați la CSM Unirea Slobozia vor face parte din lotul de sabie juniori ai României, coordonat de antrenorul Rareș Dumitrescu. «Firește, pe cei doi sabreri ai noștri îi așteaptă o competiție dificilă. Rezultatele foarte bune obținute în etapele de Cupă Mondială îl îndreptățesc pe George Dragomir să spere la o evoluție deosebită. De asemenea, Răzvan Stănescu a progresat mult, dovadă fiind titlul național obținut de curând în Campionatul Juniorilor. Rezultatele vor... [citește_tot_articolul]

19 Februarie 2019, 10:20 (4143 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Datoriile acumulate îngreunează activitatea Spitalului Județean de Urgență Slobozia

Datoriile acumulate îngreunează activitatea Spitalului Județean de Urgență Slobozia

Pe lângă lipsa de medici, Spitalul Județean de Urgență Slobozia are probleme și din punct de vedere financiar. Potrivit monitorizării cheltuielilor tuturor unităților medicale din țară, făcută de Ministerul Sănătății în baza documentelor financiar-contabile transmise instituției, cel mai mare spital din Ialomița a început anul 2019 cu o datorie de peste 2 mi­lioane de lei. Debitul a fost acumulat pe tot parcursul anului trecut deși, printr-o hotărâre a Consiliului Județean Ialomița, aprobată la finele anului 2017, restanțele Spitalului Județean de Urgență Slobozia au fost acoperite din bugetul județului.

Un spital încărcat de datorii... [citește_tot_articolul]

19 Februarie 2019, 09:55 (7300 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Primarul Nicoleta Toma acuză Opoziția de «sabotaj administrativ»

Se întâmplă la Țăndărei

Primarul Nicoleta Toma acuză Opoziția de «sabotaj administrativ»

Tensiuni în cadrul Consiliului Local al orașului Țăndărei, provocate de cei opt consilieri ai Opoziției. Reprezentanții administrației locale susțin faptul că «aceștia încearcă să blocheze orice investiție și, mai mult decât atât, inițiază proiecte de hotărâre fără justificare». Un exemplu în acest caz este un proiect prin care s-a pus în discuție majorarea salariilor angajaților din cadrul instituțiilor subordonate Primăriei Țăndărei. «Opoziția a inițiat un proiect de hotărâre prin care susținea mărirea salariilor tuturor angajaților, înainte de adoptarea bugetului pentru 2019...» a explicat Nicoleta Toma, primarul orașului Țăndărei.

Un proiect controversat... [citește_tot_articolul]

18 Februarie 2019, 15:20 (6880 vizualizări - 9 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Victor Moraru, incompatibil cu funcția de președinte al Consiliului Județean Ialomița

Potrivit Legii 161/2003

Victor Moraru, incompatibil cu funcția de președinte al Consiliului Județean Ialomița

bonus: Drept la replică

Victor Moraru ar încălca de aproape 3 ani Legea 161 din 2003, privind unele măsuri pentru asigurarea transpa­renței în exercitarea demnităților pu­blice. El este membru în Comitetul Euro­pean al Regiunilor, calitate la care nu a renunțat după preluarea mandatului, și președinte al Asociației de Dezvoltare Intercomunitară, Ialomița, calitate pe care o deține din anul 2018. În această ultimă calitate, el s-ar face vinovat de «conflict de interese»...

Jurământul cu care încalcă legea
Victor Moraru activează în admi­nistrația publică de 18 ani. Iar la ultima conferință de presă susținută... [citește_tot_articolul]

18 Februarie 2019, 10:05 (8929 vizualizări - 11 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Angajații MAI din Ialomița așteaptă să primească drepturile obținute în instanță

Angajații MAI din Ialomița așteaptă să primească drepturile obținute în instanță

50 de angajați ai insti­tu­țiilor subordonate Ministe­rului Afacerilor și Internelor din Ialomița așteaptă de aproape un an să primească sporuri salariale în valoare de 480 mii de lei, pe care le-au obținut în baza unor hotărâri judecătorești definitive. Acțiunile în instanță au fost realizate cu sprijinul Sindicatului Național al Polițiștilor și Personalului Contractual Ialomița (SNPPC). Liderii sindicali amenință cu executarea silită în cazul în care fondurile nu vor fi acordate.

Acțiuni colective pentru drepturi salariale
Sindicatul Național al Polițiștilor și Personalului... [citește_tot_articolul]

17 Februarie 2019, 17:05 (10680 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

contraeditorial

încremeniți în timp

Au trecut 30 de ani de la o așa-zisă Revoluție. Perioadă a unei generații, timp îndeajuns pentru schimbări, pentru realizări... Ce anume însă s-a schimbat? Faptul că un partid-stat comunist a fost înlocuit cu un nou-partid stat, probabil de aceeași sorginte, este o schimbare? Sau doar o metamorfoză a vremurilor? Discutam zilele trecute cu o persoană care, de ani buni, a părăsit Slobozia și, implicit, meleagurile ialomițene. A fost surprinsă să constate că am rămas încremeniți în timp, «la fel ca în urmă cu 30 de ani, când m-am decis să plec...». Remarca, tristă, atestă ceea ce mulți dintre noi simțim în fiecare zi. Nu se schimbă nimic! Doar lunile calendarului și anii care înregistrează implacabil... [citește_tot_articolul]

17 Februarie 2019, 11:05 (4881 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

REPORTAJ

Bătrânețe la container

Bătrânețe la container

Moș Gheorghe Călin stă la marginea lumii, la Gimbășani. Trăiește lângă o casă năruită, dintr-o curte năpădită de buruieni, într-un container... Atât i-a rămas, după o viață de om! Nici mai bună, nici mai rea decât a altora... Bătrânețea i-a adus multe probleme, dar cu una trăiește de 25 de ani. «Bătrânețea este grea, mai ales când ești singur!» spune moș Gheorghe cu lacrimi în ochi.

Un bătrân rămas al nimănui
Gheorghe Călin este un om simplu și singur. Nu are familie. Nu are copii și nici soție... Doar o soră, la Brașov, care i-a cumpărat containerul în care locuiește. «Surioara... [citește_tot_articolul]

16 Februarie 2019, 12:20 (6604 vizualizări - 14 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

DADP Slobozia asfaltează «la rece»

DADP Slobozia asfaltează «la rece»

Cele câteva zile de iarnă au transformat străzile Sloboziei în capcane pentru automobiliști. Aceștia fac slalom printre craterele din carosabil. DADP Slobozia a achiziționat asfalt «rece» în valoare de 22 mii de lei pentru reparațiile urgente...

Atenție, se lucrează! De câteva zile, angajații DADP Slobozia lucrează la foc continuu pentru astuparea craterelor de pe străzile Sloboziei. Soluția aleasă de administrația locală o reprezintă asfaltul «rece». Până în prezent au fost achiziționate 20 de tone, cu care sunt «plombate» străzile cu circulație intensă. Valeriu Roșca, directorul ... [citește_tot_articolul]

15 Februarie 2019, 17:40 (5008 vizualizări - 5 comentarii)

EVENIMENT

Slobozia: Craterul de pe strada Lacului

3 administrații, nicio soluție!

Slobozia: Craterul de pe strada Lacului

În urmă cu o săptămână, pe strada Lacului din Slobozia o porțiune din șosea s-a surpat. Lucrările de reparații au durat două zile și au fost executate de către Urban SA. Problema de fond însă rămâne, iar autoritățile nu au o soluție tehnică pentru rezolvarea acesteia.

Gaura neagră de pe Lacului Rețeaua de canalizare de pe strada Lacului din Slobozia s-a colmatat pentru a treia oară în ultimul an... Ca și la intervențiile precedente, firma solicitată de către autorități să intervină a fost Urban SA. Valentin Cilibeanu, directorul societății, ne-a declarat că lucrările de reparații au... [citește_tot_articolul]

15 Februarie 2019, 17:05 (6089 vizualizări - 2 comentarii)

EVENIMENT

Servicii medicale de aproximativ 3 milioane de lei pentru asistații social

Potrivit Casei Județene de Asigurări de Sănătate Ialomița

Servicii medicale de aproximativ 3 milioane de lei pentru asistații social

Chiar dacă nu cotizează la bugetul de sănătate, beneficiarii de ajutoare sociale în baza Legii 416, a venitului minim garantat, primesc totuși îngrijiri medicale. Anul trecut, arată o estimare a Casei Județene de Asigurări de Sănătate Ialomița, valoarea serviciilor medicale decontate pentru această categorie de persoane a fost de aproximativ 3 milioane de lei.

Statul are grijă și de sănătatea lor
Pe lângă bani, statul le oferă numeroase beneficii asistaților social în baza Legii 416 privind venitul minim garantat. Pe lângă scutirea de taxe și impozite, aceștia sunt scutiți și... [citește_tot_articolul]

15 Februarie 2019, 13:20 (7462 vizualizări - 2 comentarii)

POLITICĂ

Bully-Pop cheltuie 500 mii de lei anual

Deputații dau raportul

Bully-Pop cheltuie 500 mii de lei anual

Deputatul PSD Andrei Pop a făcut public un «Raport de activitate» pentru sesiunea parlamentară septembrie-decembrie 2018. Potrivit acestuia, domnia sa ne-a repre­zentat în această perioadă în Parlamentul României pentru suma mo­dică de 142,8 mii de lei. Pentru acești bani, deputatul Andrei Pop și-a convins colegii să adopte Legea «Bullying», a votat pentru modificările aduse Codului Penal și a primit o diplomă în cadrul Galei «Itsy Bitsy». Iar în vacanța parlamentară, ca orice tânăr dornic să înțeleagă «cea mai dinamică» democrație a lunii, a dat roată 3 săptămâni Americii, în cadrul programului VLP al Departamentului de Stat al Statelor Unite ale Americii.

Primul raport al anului... [citește_tot_articolul]

14 Februarie 2019, 18:05 (7406 vizualizări - 6 comentarii)

EVENIMENT

Circ administrativ cu primarul Constantin Sava

Grobianism de Urziceni

Circ administrativ cu primarul Constantin Sava

La sfârșitul lunii ianuarie 2019, Consiliul Local Urziceni s-a reunit în cadrul unei ședințe ordinare. Întâlnirea a fost transformată de către primarul Constantin Sava într-o vendetă personală. El a sfidat public Consiliul Local, a agresat verbal consilierii PSD și a respins orice formă de dialog administrativ inițiată de plen. Manifestările grobiene ale lui Constan­tin Sava sunt sancționate public de către cetățenii orașului.

Cu birjarii trăiești, ca birjarii vorbești
Ordinea de zi a ședinței Consiliului Local Urziceni din 30 ianuarie 2019 a numărat 10 proiecte de hotărâri. ... [citește_tot_articolul]

13 Februarie 2019, 18:05 (6557 vizualizări - 5 comentarii)

Joi 25 Iun 2026
257 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

LAPAR nu renunță la lupta cu Ministerul Agriculturii

Conducerea Ligii Asociațiilor Producătorilor Agricoli din România continuă lupta cu Ministerul Agriculturii și Dezvoltării Rurale. Reprezentanții Ligii protestează împotriva modului în care Ministerul le ...[citește_toată_știrea]

28 Noiembrie 2012, 14:26
(5661 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Furt ca-ntre prieteni

Poliția Fetești a fost sesizată de un tînăr, de 16 ani, despre faptul că i-a fost sustras telefonul mobil. Din cercetările efectuate de polițiști s-a stabilit că în timp ce tînărul se afla în curtea unei ...[citește_toată_știrea]

28 Noiembrie 2012, 14:20
(7052 vizualizări - 0 comentarii)


DSVSA Ialomița: Campanie de vaccinare împotriva rabiei la vulpi

Începînd de miercuri, 28 noiembrie a.c., medicii veterinari din Ialomița au demarat campania de vaccinare antirabică orală a vulpilor. Operațiunea se realizează prin aplicarea la vizuină de momeli vaccinale ...[citește_toată_știrea]

28 Noiembrie 2012, 14:14
(8042 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Campania «Tu decizi! Votează legal!» continuă

IPJ Ialomița: Campania «Tu decizi! Votează legal!» continuă

Polițiștii de prevenire și de proximitate continuă să desfășoare activități specifice în cadrul Campaniei «Tu decizi! Votează legal!» în liceele din municipiul Slobozia. Acțiunile sînt destinate elevilor ...[citește_toată_știrea]

28 Noiembrie 2012, 14:08
(6422 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Telefon furat, scos la mezat pe internet

Internetul a devenit o adevărată piață de desfacere pentru hoții de telefoane mobile! După ce fură celularele, aceștia le scot la vînzare pe site-urile de profil. Naivi, cumpărătorii pică în plasa escrocilor ...[citește_toată_știrea]

28 Noiembrie 2012, 14:06
(4908 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Prevenția diminuează riscul de accidente

În prima jumătate a acestei saptămîni, efective din cadrul Serviciului Rutier și Serviciului de Ordine Publică Ialomița au desfășurat acțiuni în sistem integrat în vederea asigurării unui climat de ordine ...[citește_toată_știrea]

28 Noiembrie 2012, 13:43
(6034 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Minoră dispărută fără urmă

Slobozia: Minoră dispărută fără urmă

Un apel la 112 anunța în ziua de marți, 27 noiembrie a.c., dispariția de la domiciliu a unei minore de 15 ani, din Slobozia. De mai bine de 24 de ore polițiștii Serviciului de Investigații Criminale au ...[citește_toată_știrea]

28 Noiembrie 2012, 13:06
(6526 vizualizări - 0 comentarii)


«Ninja» de Bărbulești

O patrulă de siguranță publică din cadrul Poliției Urziceni a depistat pe raza de competență trei bărbați, cu vîrste cuprinse între 22 și 34 ani, toți din comuna Bărbulești. Cu ocazia legitimării și a controalelor ...[citește_toată_știrea]

28 Noiembrie 2012, 12:32
(6914 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Amenzi de peste 10000 lei pentru posesorii de arme neletale

Polițiști din cadrul Serviciului Arme, Explozivi și Substanțe Periculoase au desfășurat o serie de acțiuni specifice pentru verificarea și asigurarea securității armelor și munițiilor neletale. În urma ...[citește_toată_știrea]

28 Noiembrie 2012, 12:31
(6075 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Beți sau cu permise suspendate la volan

Polițiștii rutieri aflați în executarea atribuțiilor de serviciu pe DN2 au depistat pe raza comunei Movilița un autoturism ce rula din direcția București către Urziceni cu 86 km/h în localitate. Ca urmare ...[citește_toată_știrea]

28 Noiembrie 2012, 12:09
(6254 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Campania «Foc de artificii»

Polițiștii ialomițeni vor fi cu ochii în patru după comercianții care vînd ilegal articole pirotehnice. Oamenii legii au dat startul campaniei «Foc de artificii» pentru perioada Sărbătorilor de Iarnă 2 ...[citește_toată_știrea]

28 Noiembrie 2012, 12:05
(6279 vizualizări - 0 comentarii)


Sancțiuni în lanț pentru șoferii ialomițeni

La sfîrșit de săptămînă, polițiștii Serviciului Rutier au acționat pe principalele artere ale județului pentru prevenirea evenimentelor rutiere. Potrivit unui comunicat remis publicității, «actele de indisciplină ...[citește_toată_știrea]

28 Noiembrie 2012, 11:38
(6812 vizualizări - 0 comentarii)


Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!

Cele mai noi anunțuri de mică publicitate din Ialomița. Se pot introduce anunțuri on-line!

27 Noiembrie 2012, 17:51


COMUNICAT DE PRESĂ

COMUNICAT DE PRESĂ

Asociația suport pentru copii și tineri dependenți SCKUT anunță finalizarea proiectului «Joc pentru viața mea!», desfășurat în lunile octombrie-noiembrie 2012. Proiectul a fost finanțat de Autoritatea ...[citește_toată_știrea]

27 Noiembrie 2012, 09:45
(5282 vizualizări - 0 comentarii)


Manasia: I-a cedat inima la volan/Stejaru: 4 persoane, rănite într-un accident

Manasia: I-a cedat inima la volan/Stejaru: 4 persoane, rănite într-un accident

Dimineață neagră pe DN2A. În zona localității Manasia, inima unui bărbat de 67 de ani s-a oprit în timp ce acesta era la volan. Omul venea de la Urziceni și se îndrepta către Slobozia… Evenimentele tragice ...[citește_toată_știrea]

27 Noiembrie 2012, 02:14
(8326 vizualizări - 2 comentarii)


Fetești: Incident electoral

Vineri, 23 noiembrie a.c., în jurul orei 11,30, un bărbat de 28 ani, din Fetești, a sesizat faptul că un bărbat, de 44 ani, tot din Fetești, a oferit sume de bani cuprinse între 200 și 3000 lei mai multor ...[citește_toată_știrea]

27 Noiembrie 2012, 02:10
(6515 vizualizări - 0 comentarii)


Orange Shop Manager

Orange Shop Manager

Echipa din Orange Shop Slobozia este in cautarea unui nou coleg/colege care sa ocupe postul de Shop Manager disponibil!

Esti interesat/a si consideri ca esti potrivit/a pentru acest post?

Atunci te rugam sa consulti randurile urmatoare pentru lista de responsabilitati si calificari necesare, iar apoi sa aplici trimitand CV actualizat insotit de scrisoare de intentie la adresa de e-mail: [email protected]

Daca experienta si profilul tau sunt relevante, te vom contacta!

Cariera ta poate incepe aici!

Obiectivul postului:

Dezvolta si optimizeaza prioritatile de vanzare pe plan local.

Principalele responsabilitati:
• Controlul si folosirea eficienta a tuturor resurselor, in vederea cresterii profitabilitatii magazinului Orange.
• Gestionarea stocurilor
• Intocmirea rapoartelor de vanzari
• Inventarul stocurilor
• Managementul echipei de vanzari din magazin: angajare, orientare, evaluare a performantei, promovare, consultanta, bugete, programarea activitatilor
• Organizarea magazinului Orange din punct de vedere administrativ si al fluxului activitatii.
• Tratarea directa a clientilor cu statut special.

Cerinte:
• Produse & servicii FranceTelecom
• Cunoasterea proceselor de vanzare
• Leadership
• Administrarea unui punct de vanzare
• Metode de vanzare si service
• Managementul performantei

Competente comportamentale:
• Abilitatea de a livra rezultate
• Concentrare catre client si piata
• Dezvoltarea si instruirea celorlalti
• Munca de echipa

23 Noiembrie 2012, 16:12


Sudiți: Capra vecinului, furată la miez de noapte

Polițiștii efectuează cercetări față de un bărbat, de 52 ani, din comuna Sudiți, suspect de comiterea infracțiunilor de furt calificat și violare de domiciliu, fapte comise în dauna unui consătean de 7 ...[citește_toată_știrea]

22 Noiembrie 2012, 17:45
(6078 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Sudiți furt capră


Coșereni: Tânără dispărută

Coșereni: Tînără dispărută

Polițiștii de investigații criminale au fost sesizați cu privire la faptul că ALEXANDRU GABRIELA GEORGETA, de 27 ani, a plecat de la domiciliul din comuna Coșereni. În urma cercetărilor efectuate de către ...[citește_toată_știrea]

22 Noiembrie 2012, 17:36
(6035 vizualizări - 0 comentarii)


Infractor în Belgia, arestat la Bărbulești

Polițiști din cadrul Serviciului de Investigații Criminale au reușit prinderea unui bărbat, de 38 ani, din comuna Bărbulești, pe numele căruia autoritățile belgiene au emis un mandat european de arestare ...[citește_toată_știrea]

22 Noiembrie 2012, 17:30
(6632 vizualizări - 0 comentarii)


Braconaj pe fondul de vînătoare Dridu

Polițiști din cadrul Serviciului Arme, Explozivi și Substanțe Periculoase, în colaborare cu reprezentanți ai Asociației Vînătorilor și Pescarilor Sportivi-București au acționat pe fondul cinegetic din localitatea ...[citește_toată_știrea]

22 Noiembrie 2012, 17:26
(11112 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Dridu braconaj


Sărățeni: Bătrînii, victimele preferate ale hoților

Polițiștii ialomițeni au înregistrat un furt din locuință, comis de autori necunoscuți, prin distragerea atenției părții vătămate. Victima, o femeie de 84 ani, din comuna Sărățeni, a fost «furată» după ...[citește_toată_știrea]

22 Noiembrie 2012, 17:22
(7315 vizualizări - 0 comentarii)


«Băieții de aur» vin la Slobozia

Centrul Cultural UNESCO «Ionel Perlea» din Slobozia vă invită la teatru. Joi, 29 noiembrie 2012, actorii Teatrului Mic din București vor pune în scenă piesa lui Neil Simon, «Băieții de aur». Prețul unui ...[citește_toată_știrea]

22 Noiembrie 2012, 17:13
(5463 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: Locuri de muncă puține pentru șomeri

Săptămînă săracă în ceea ce privește oferta locurilor de muncă. Agenția Județeană pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița le pune la dispoziție șomerilor doar 48 de locuri de muncă, cele mai multe destinate ...[citește_toată_știrea]

22 Noiembrie 2012, 17:12
(5206 vizualizări - 0 comentarii)


Perieți: Tînăr rănit într-un incendiu

Un tînăr de 25 ani a fost la un pas de moarte după ce a devenit victima unui incendiu. Un echipaj SMURD l-a transportat de urgență la spital, unde medicii i-au acordat îngrijiri medicale. În momentul de ...[citește_toată_știrea]

22 Noiembrie 2012, 17:11
(5848 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Perieți incendiu


ISU Ialomița: «Renunță. Improvizațiile sînt catastrofale!»

În această săptămînă, reprezentanții Inspectoratului pentru Situații de Urgență Ialomița au dat startul campaniei «Renunță. Improvizațiile sînt catastrofale!». Această campanie are rol preventiv și își ...[citește_toată_știrea]

22 Noiembrie 2012, 17:10
(6799 vizualizări - 0 comentarii)


DGFP Ialomița: 6,49 milioane lei, încasate prin măsuri de executare silită

Pe linia colectării veniturilor bugetare, în luna octombrie 2012, Direcția Generală a Finanțelor Publice Ialomița, a întreprins mai multe măsuri de executare silite. Astfel, s-au emis peste 1320 de somații ...[citește_toată_știrea]

22 Noiembrie 2012, 17:10
(9603 vizualizări - 0 comentarii)


Gîrbovi: Locuință cuprinsă de flăcări

Incendiu în gospodăria unui localnic din Gîrbovi. Casa omului a fost cuprinsă de flăcări din cauza unui horn neizolat amplasat în apropierea unui depozit de materiale combustibile. Cîteva scîntei au fost ...[citește_toată_știrea]

22 Noiembrie 2012, 17:09
(8014 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Gârbovi incendiu


Ciochina: Doi minori, hoți din locuințe

Sîmbătă, 17 noiembrie, o femeie de 59 ani, din Ciulnița, a sesizat Poliția despre faptul că, în perioada aprilie-noiembrie, persoane necunoscute i-au sustras dintr-o locuință pe care o deține în comuna ...[citește_toată_știrea]

22 Noiembrie 2012, 16:24
(7843 vizualizări - 0 comentarii)


Coșereni: Urmărit internațional, arestat în Ialomița

Polițiștii Secției Rurale Coșereni au executat un mandat european de arestare emis de autoritățile italiene pe numele unui bărbat, de 36 ani, din Urziceni. Suspectul a fost dat în urmărire internațională ...[citește_toată_știrea]

22 Noiembrie 2012, 16:21
(6912 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
mașină de cusut Singer în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 teren intravilan agricol Țăndărei în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 teren extravilan Țăndărei în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 Chiparos în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei Lenuta în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Cetățean în Tabăra «Pavilioane» din stațiunea Amara, fără aviz sanitar de funcționare Mary în «Fermierii își vând producția sub costuri!» garsonieră de închiriat Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 Locuitor Slobozia în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Mariana în «Fermierii își vând producția sub costuri!» un ialomițean în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Gigel în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Pensionar în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final #pasajladrajna în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Adevărat Suporter! în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Mihai în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Hendersohn în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Adrian în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune»

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...