Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

Adrian Mocioniu susține audiențe cu «susu-n jos»

On-line cu primarul Sloboziei

Adrian Mocioniu susține audiențe cu «susu-n jos»

Convins că se poate autodepăși, primarul Adrian Mocioniu a împins nivelul de ridicol administrativ către noi culmi. Miercuri, 30 ianuarie 2019, de la orele 13,00, el a susținut prima sa sesiune de audiențe on-line. Ajutat de «experții» postului local de televiziune Antena 1, audiențele s-au desfășurat live, dar... cu susu-n jos! Deși modul de prezentare a fost deranjant, primarul Sloboziei a performat în același registru cu care ne-a obișnuit în ultima perioadă...

«Ăăăă...» la puterea 2019
Deși a sesizat încă din start că se face de băcănie fiind transmis «în premieră în mediul... [citește_tot_articolul]

13 Februarie 2019, 10:10 (7296 vizualizări - 11 comentarii)

POLITICĂ

Alegeri la PSD Ialomița

Alegeri la PSD Ialomița

PSD Ialomița se pregătește de alegeri pentru funcția de președinte al filialei. Singurul candidat înscris până acum în cursă este actualul președinte interimar al Organizației, senatorul PSD Marian Pavel.

Toți pentru Marian Pavel
Alegerile pentru funcția de președinte al Organizației PSD Ialomița urmează să fie organizate la data de 9 martie 2019. Decizia a fost luată în cadrul Comitetului Executiv Național și forțează toate filialele care au conducere inte­rimară să se conformeze. Senatorul Marian Pavel a fost numit în această funcție la sfârșitul anului trecut, după debarcarea... [citește_tot_articolul]

12 Februarie 2019, 19:05 (9166 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

SPORT

A început numărătoarea inversă

Handbal, HCM Slobozia-Dunărea Brăila II 33-20

A început numărătoarea inversă

Meciul cu satelitul Dunării Brăila a încheiat fericit 3 sferturi din Campionat. HCM Slobozia continuă să păstreze avansul de 7 puncte față de ocupanta locului 2, Neptun Constanța, iar acest aspect este suficient pentru a fi siguri că până la finele sezonului regulat nimic nu se va mai schimba. Gândurile tuturor merg acum către turneele semifinal și final care vor elucida ecuația promovării. Jocul Sloboziei arată din nou bine, iar moralul echipei a crescut simțitor o dată cu revenirea jucătoarelor accidentate. Până la turneul semifinal au mai rămas 5 jocuri de campionat, dintre acestea 3 fiind acasă. Numărătoarea inversă a început, iar pentru că locul 1 nu are cum să le mai scape, obiectivul este... [citește_tot_articolul]

12 Februarie 2019, 15:05 (4237 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Deficit de procurori în Parchetele din Ialomița

Deficit de procurori în Parchetele din Ialomița

O analiză a Consiliului Superior al Magistraturii arată faptul că Parchetele din județul Ialomița funcționează fără magistrați. Lipsa acestora își face simțită prezența asupra modului lent de soluționare a dosarelor aflate în lucru. Doar într-un singur caz, cel al Parchetului de pe lângă Judecă­toria Urziceni, gradul de ocupare este atins. În celelalte unități, este nevoie de procurori...

Se caută soluții Parchetul de pe lângă Tribunalul Ialomița este cea mai mare unitate de Parchet a județului, care coordonează activitatea Parchetelor de pe lângă judecătorii. Potrivit ana­lizei Consiliului... [citește_tot_articolul]

12 Februarie 2019, 13:40 (8782 vizualizări - 13 comentarii)

Click aici

SPORT

Mai au de jucat 3 amicale

Fotbal, Unirea Slobozia

Mai au de jucat 3 amicale

Fotbaliștii Unirii Slobozia au revenit din cantonamentul de la Snagov după ce în ulti­mul joc de pregătire al perioa­dei centralizate au pierdut la limită, 0-1, duelul cu Gloria Buzău. La acest meci, Enache Costea nu s-a putut baza din varii motive pe Toma, Teodorescu, Gherasim, Adăscăliței, Lemnaru și Dragomir. Echipa noastră mai are de disputat, până la reluarea Campionatului, 3 meciuri de pregătire. Miercuri, 13 februarie a.c., Unirea va fi vizitată de divizionara secundă Dacia Unirea Brăila, dacă vremea va permite meciul urmând a se juca pe «1 Mai». În caz contrar, se va apela la terenul comunei Perieți. Urmează sâmbătă, 16 februa­rie 2019, jocul cu Metalul Buzău, iar 7 zile mai târziu, partida... [citește_tot_articolul]

12 Februarie 2019, 12:35 (4906 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

SPORT

Lupte, CS Amara

Primele succese în 2019

Luptătorii CS Amara promit să repete și chiar să depășească performanțele obținute în 2018, iar cele întâmplate săptămâna trecută vin să confirme acest aspect. La un puternic turneu adresat luptătorilor sub 23 de ani care s-a desfășurat în Capitala Bulgariei, Sofia, Cristian Lungu a demonstrat încă o dată că este una dintre marile speranțe ale acestui sport și a cucerit medalia de bronz. Un rezultat similar a obținut la categoria 51 kilograme, Răzvan Jeaca. Luptătorul Amarei a realizat această performanță la un turneu internațional pentru cadeți desfășurat în Republica Moldova. «Sunt rezultate care mă bucură foarte mult și îmi demonstrează că suntem în continuare pe drumul cel bun!» ne-a declarat... [citește_tot_articolul]

12 Februarie 2019, 12:10 (3820 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

CSM Unirea Slobozia, campioana județului

Handbal, Junioare 4

CSM Unirea Slobozia, campioana județului

Sâmbătă s-au disputat în Sala «Andreea Nica» meciu­rile contând pentru faza județeană a Campionatului de handbal feminin adresat junioarelor 4. Au participat CSM Unirea Slobozia, CSS Slobozia, ACS Piticu Fetești și Asociația «Astăzi pentru viitor» Mihail Kogălniceanu. Trofeul de campioană a județului i-a revenit Unirii Slobozia. Fetele antrenate de Alexandru Ivan au trecut cu 18-4 de Mihail Kogălniceanu și cu 21-1 de ACS Piticu Fetești. Cel mai disputat joc a fost între CSM Unirea și echipa lui Alexandru Ciobanu, CSS Slobozia. S-a terminat indecis, 10-10, titlul de campioană fiind decis de golaverajul superior al uniristelor. Următoarea fază va fi pe Euroregiune, în care reprezentantele Ialomiței... [citește_tot_articolul]

12 Februarie 2019, 11:40 (5968 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Slobozenii achită nota de plată a administrației

Consiliul Local a intrat în campanie electorală

Slobozenii achită nota de plată a administrației

Joi, 31 ianuarie 2019, plenul Consiliului Local Slobozia a adoptat o serie de decizii controversate, care stabilesc direcțiile de dezvoltare a municipiului în anul 2019. Printre proiectele de hotărâre adoptate s-au numărat cele privind creșterile de tarife pentru colectarea deșeurilor, înființarea noului cimitir municipal, construirea unui terminal intermodal de transport public și realizarea unei piste de biciclete a orașului. Proiectele de hotărâre au fost aprobate grație votului celor 11 consilieri PSD din cadrul Consiliului Local, însă ședința marchează debutul celor două campanii electorale din anul 2019.

Mult zgomot pentru tarife majorate... [citește_tot_articolul]

12 Februarie 2019, 09:55 (5879 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Campanie de recrutare a asistenților maternali la DGASPC Ialomița

Campanie de recrutare a asistenților maternali la DGASPC Ialomița

Sub coordonarea Autorității Naționale pentru Protecția Drepturilor Copilului și Adopției, Direcția Generală de Asistență Socială și Protecție a Copilului Ialomița a dat startul unei campanii de recrutare a persoanelor care doresc să devină asistenți maternali. Nevoia unor astfel de specialiști este mare în condițiile, în care vi­ziunea celor două instituții este de a reduce numărul copiilor și al tinerilor plasați în instituții care oferă servicii de asistență socială.

Sprijin real pentru asistenții maternali? Asistentul maternal este acel specialist care oferă îngrijire și protecție... [citește_tot_articolul]

11 Februarie 2019, 15:10 (10286 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Epidemia de gripă creează haos în spitalele ialomițene

Epidemia de gripă creează haos în spitalele ialomițene

Declarată oficial în urmă cu o săptămână, epidemia de gripă afectează puternic și județul Ialomița. Comparativ cu anul trecut, anul acesta numărul cazurilor afecțiunilor respiratorii s-a dublat, arată statisticile oficiale ale Direcției de Sănătate Publică Ialomița. Sufocate de valul de pacienți care se prezintă cu simptome specifice gripei, spitalele din județ încearcă să facă față tuturor soli­citărilor. La Spitalul Județean de Urgență Slobozia, de exemplu, pacienții reclamă faptul că sunt tratați cu indiferență, iar personalul medical nu respectă măsurile de prevenire a gripei. În replică la aceste acuzații, conducerea unității medicale susține însă că situația este sub control...

... [citește_tot_articolul]

11 Februarie 2019, 10:05 (6556 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

contraeditorial

parapsihologia politică a asumării

La aproape 3 ani de la prelua­rea județului (și a țării) aleșii ne acuză. Ne acuză că suntem inso­lenți, că nu avem răbdare, că nu muncim în­deajuns, că nu știm decât să cerem, că nu ne mai ajunge ce am primit... Devin irascibili, violenți chiar, ne arată cu degetul vindicativi și ne cer, culmea, să ne acceptăm vina! Pentru că da, noi suntem vi­novații de serviciu. Suntem cei care am refuzat să participăm la vot, care nu ne-am im­pli­cat în politică, în viața publică.... Sau, după caz, am făcut toate acestea legitimându-i pe ei. Iar le­giti­mitatea lor nu înseamnă asumarea obligațiilor care decurg. Promisiunile lor nu presupun reali­zarea unor obiective. Deciziile lor nu impun res­pon­sabilitate... [citește_tot_articolul]

10 Februarie 2019, 12:40 (4608 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Clase pregătitoare «STEP BY STEP» la Liceul Tehnologic «Înălțarea Domnului»

În anul școlar 2019-2020

Clase pregătitoare «STEP BY STEP» la Liceul Tehnologic «Înălțarea Domnului»

Începând cu anul școlar 2019-2020, Liceul Tehnologic «Înălțarea Domnului» Slobozia demarează proiectul cla­se­lor pregătitoare «STEP BY STEP». Viitori eleveni vor fi în­drumați de câte două cadre didactice specializate care au competența de a descoperi aptitudinile și talentele copilului pentru a le cultiva și dezvolta în viitor. Totodată, copiii vor avea acces la o bi­bliotecă specializată, ateliere de lucru personalizate și teren de joacă.

Liceul Tehnologic «Înălțarea Domnului» își mărește echipa
Începând cu anul școlar 2019-2020, Liceul Tehnologic «Înălțarea Domnului» dema... [citește_tot_articolul]

9 Februarie 2019, 16:35 (15907 vizualizări - 22 comentarii)

Click aici

REPORTAJ

Terapie cu picături de floare

Terapie cu picături de floare

Daniela Mihai este terapeut «Bach». Are diplomă și 7 ani de experiență în domeniu. Mai mult decât atât, a fost primul pacient din Slobozia care a apelat la Terapia «Bach». Apoi și-a dorit să știe mai mult. Apoi a făcut cursuri, a învățat să recunoască florile, să realizeze combi­nații, să vindece oameni. Acum crede că toți avem nevoie de picăturile ei de flori. Primul impuls este să nu o credem. Zâmbește larg și ne dă dreptate: «Toți pacienții mei sunt așa la început... Și toți se întorc!».

Picături de floare Acasă la Daniela Mihai miroase a flori de primăvară și a liniște. Tre­buie... [citește_tot_articolul]

9 Februarie 2019, 11:20 (7427 vizualizări - 8 comentarii)

Click aici

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

 Președintele Victor Moraru face istorie la Bruxelles!

Senzațional!

Președintele Victor Moraru face istorie la Bruxelles!

Președintele ialomițenilor de pretutindeni s-a aflat zilele trecute la Bruxelles, la una dintre ședințele alea lunare ale Comitetului European al Regiunilor, de unde încasează domnia sa anual aproximativ 10 mii de euro pe care-i trece cu mândrie în declarații de avere. Și l-am fi iertat, vă jurăm, că ne-am plictisit scriind că picotește degeaba-n scaunul ăla din care ne trimite poze non-stop. Numai că, de data asta, domnia sa a postat pe pagina de Facebook o fotografie în care se lasă surprins alături de prim-ministrul Viorica Dăncilă. Convinși că ați dori să știți ce gândeau fiecare dintre protagoniștii fotografiei, am apelat la ajutorul unui mentalist plătit de magnatul Soros. Și, la 18 ore... [citește_tot_articolul]

8 Februarie 2019, 16:45 (7678 vizualizări - 11 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița începe anul 2019 cu «pași» de melc

Nimic nou sub soare

Ialomița începe anul 2019 cu «pași» de melc

Prima ședință a Consiliului Județean Ialomița din acest an reconfirmă controlul politic absolut exercitat de către majoritatea PSD-ALDE în cadrul administrației județene. Joi, 31 ianua­rie 2019, dictatura votului a făcut inutilă orice formă de opoziție. Și a consfințit controlul politic pe care preșe­dintele Victor Moraru îl exercită asupra consilierilor județeni.

Feuda administrativă a Președintelui
Proiectele de hotărâre supuse aprobării Consiliului Județean joi, 31 ia­nuarie 2019, au reconfirmat intențiile megalomanice ale președintelui Victor Moraru. Așa cum acesta declara... [citește_tot_articolul]

8 Februarie 2019, 12:50 (5972 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

POLITICĂ

«Județul Ialomița este un deșert economic!»

Deputatul PNL Gheorghe Tinel

«Județul Ialomița este un deșert economic!»

La aproape 3 ani de la preluarea județului de către cuplul Moraru&Mocioniu, deputatul PNL Gheorghe Tinel face un pronostic sumbru. El susține că anul 2019 este un an compromis, că economia județului a regresat iremediabil și că administrațiile locale riscă să intre în colaps financiar... Toate acestea în condițiile în care, declară domnia sa, soluțiile au fost întotdeauna la îndemâna autorităților!

«Groapa lui Stoica» costă 2 milioane de euro
Deputatul PNL Gheorghe Tinel criti­că dur prestația cuplului Moraru&Mocioniu. În opinia deputatului ialomițean, cei doi sunt principalii vinovați pentru eșecurile administrative înregistrate în ultima perioadă.... [citește_tot_articolul]

7 Februarie 2019, 15:05 (8276 vizualizări - 8 comentarii)

EVENIMENT

Primarul din Grindu, condamnat să măture curtea bisericii din sat timp de 120 de zile

Sentință uluitoare

Primarul din Grindu, condamnat să măture curtea bisericii din sat timp de 120 de zile

Anchetat de pro­curorii Direcției Naționale Anticorupție pentru «trafic de influență», Costel Vieriu, primarul localității Grindu, a primit recent sentința în dosarul penal deschis pe nu­mele său. Pe lângă pedeapsa principală de 3 ani închisoare cu suspendare, edilul a fost obligat să presteze și 120 de zile de muncă în folosul comunității. Una dintre locațiile în care acesta ar trebui să muncească este curtea bisericii «Înălțarea Domnului» din comună. De asemenea, edilul nu mai poate ocupa o funcție publică în următorii 4 ani.

A fost prins în flagrant Într-un comunicat de presă remis... [citește_tot_articolul]

7 Februarie 2019, 10:15 (19674 vizualizări - 16 comentarii)

EVENIMENT

Ialomițenii au datorii restante de 43,4 milioane de lei la bănci

Ialomițenii au datorii restante de 43,4 milioane de lei la bănci

La sfârșitul anului 2018, valoarea totală a creditelor contractate de ialomițeni a atins nivelul de 1249,2 milioane de lei. Din această sumă, potrivit datelor publicate de Banca Națională a României, 43,4 milioane de lei reprezintă credite restante. Paradoxal, ialomițenii reușesc să economisească. Aceleași date statistice confirmă o creștere a volumului de depozite la termen cu 31 milioane de lei.

Au crescut restanțele la credite Potrivit datelor statistice, raportate de Banca Națională a României, ialomițenii continuă să dea bătăi de cap băncilor. La finalul lunii decembrie 2018, nivelul... [citește_tot_articolul]

6 Februarie 2019, 14:55 (5955 vizualizări - 3 comentarii)

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

Prietenii arhiereului Vincențiu

Prietenii arhiereului Vincențiu

Sâmbătă, 2 februarie 2019, cinci ierarhi ai BOR, cu Preasfințitul Vincențiu în frunte, au sărbătorit împlinirea a 25 de ani de la consacrarea acestuia ca arhiereu. Nu insistăm, că și noi avem păcate și toți vom da socoteală la Judecata de Apoi... Dar nu ne putem abține să nu publicăm două fotografii care vorbesc de la sine despre judecata de aici. În prima, îi puteți descoperi, cu grade și funcții pe mai-marii județului și subalternii lor în veacul vecilor, amin! După cum vedeți, de la stânga la dreapta, sunt înșirați ca mătăniile pe ață, președintele PSD Ialomița, Marian Pavel, care s-a remarcat hulind că în Ro­mânia sunt mai multe biserici decât școli, ex-pre­ședintele PSD Silvian Ciupercă,... [citește_tot_articolul]

5 Februarie 2019, 19:15 (11617 vizualizări - 27 comentarii)

EVENIMENT

Noii șefi ai Poliției ialomițene vor să crească gradul de siguranță al cetățenilor

La vremuri noi, aceiași «noi»

Noii șefi ai Poliției ialomițene vor să crească gradul de siguranță al cetățenilor

După ce au trecut cu bine de evaluarea realizată de oficialii Inspectoratului General al Poliției Române, noii șefi ai Poliției ialomițene și-au prezentat planurile pe care le au cu privire la activitatea în cadrul instituției în acest an. Comandantul Cristian Ivan, împreună cu adjuncții săi, Silviu Condruț și Sebastian Savu, și-au propus ca în 2019 să diminueze rata infracțiunilor stradale și reducerea accidentelor rutiere grave.

Schimbări la vârfurile Poliției ialomițene
După o perioadă în care întreaga conducere a Poliției ialomițene a fost condusă în baza unor împuterniciri... [citește_tot_articolul]

5 Februarie 2019, 17:35 (15440 vizualizări - 13 comentarii)

Miercuri 24 Iun 2026
314 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

AJFP Ialomița: Eșalonarea simplificată pentru obligațiile fiscale principale și accesorii datorate după data de 16 martie 2020

Administrația Județeana a Finațelor Publice Ialomița reamintește contribuabililor interesați că pot accesa eșalonarea la plată simplificată, pe o perioadă de cel mult 12 luni, pentru obligațiile fiscale ...[citește_toată_știrea]

24 Martie 2021, 18:10
(5614 vizualizări - 0 comentarii)


Birou Teritorial al Avocatului Poporului la Slobozia

Birou Teritorial al Avocatului Poporului la Slobozia

Miercuri, 24 martie 2021, în cadrul unei întâlniri oficiale desfășurata în Sala de Ședințe a Consiliului Local Slobozia, Avocatul Poporului, Renate Weber, a anunțat public deschiderea unui nou Birou Teritorial ...[citește_toată_știrea]

24 Martie 2021, 15:50
(4238 vizualizări - 2 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 72 de noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Miercuri, 23 martie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 9108, cu 72 de cazuri mai mult față de ziua de ...[citește_toată_știrea]

24 Martie 2021, 15:20
(3469 vizualizări - 0 comentarii)


Țăndărei: Exercițiu de cooperare cu forțe și mijloace pentru gestionarea situațiilor de urgență produse de un accident rutier cu victime multiple

Joi, 25 martie a.c, începând cu orele 10,00, Inspectoratul pentru Situații de Urgență «Barbu Catargiu» al județului Ialomița organizează un exercițiu de cooperare cu forțe și mijloace în teren în care este ...[citește_toată_știrea]

24 Martie 2021, 15:05
(6171 vizualizări - 0 comentarii)


Tânără de 20 de ani din Bordușani, amendată că nu a respectat «izolarea»

Verificările persoanelor care au obligația izolării sau carantinării la o adresă aleasă au dus la identificarea unei tinere de 20 de ani, din comuna Bordușani, care a încălcat această măsură. Reamintim ...[citește_toată_știrea]

24 Martie 2021, 13:50
(4943 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Beți și fără permise, la volan

În cursul zilei de luni, 22 martie a.c., în jurul orei 9,00, polițiștii rutieri din Urziceni au oprit, pentru control, un autoturism care avea o deplasare sinuoasă. La volanul autovehiculului a fost identificat ...[citește_toată_știrea]

23 Martie 2021, 17:20
(3003 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Acțiuni pentru combaterea răspândirii COVID-19

În cursul zilei de luni, 22 martie a.c., aproape 100 de forțe de ordine au acționat pe raza județului Ialomița pentru verificarea respectării măsurilor și interdicțiilor impuse în vederea limitării răspândirii ...[citește_toată_știrea]

23 Martie 2021, 17:05
(1806 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 48 de noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Marți, 23 martie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 9036, cu 48 de cazuri mai mult față de ziua de luni ...[citește_toată_știrea]

23 Martie 2021, 15:15
(3274 vizualizări - 0 comentarii)


Accident rutier între Slobozia și Bucu

Accident rutier între Slobozia și Bucu

Un accident rutier s-a petrecut în ziua de marți, 23 martie a.c., pe DN2, între localitățile Slobozia și Bucu. Din primele informații, se pare că evenimentul a avut drept cauză o depășire efectuată neregulamentar ...[citește_toată_știrea]

23 Martie 2021, 14:30
(3142 vizualizări - 0 comentarii)


Sinești: 4 autoturisme implicate într-un accident rutier

Sinești: 4 autoturisme implicate într-un accident rutier

În dimineața zilei de marți, 23 martie a.c., în zona localității Sinești s-a produs un accident rutier. Principala cauză a evenimentului rutier ar fi pătrunderea neregulamentară de pe un drum lateral pe ...[citește_toată_știrea]

23 Martie 2021, 10:30
(2772 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Sinești accident


Percheziții de amploare la Fetești

Polițiștii și procurorii au descins în dimineața zilei de marți, 23 martie a.c., la 40 de adrese din Fetești. Descinderile vizează mai multe persoane cercetate de organele judiciare locale într-un amplu ...[citește_toată_știrea]

23 Martie 2021, 10:15
(5142 vizualizări - 5 comentarii)


Protopopiatul Slobozia: Campania «Donează sânge! Salvează o viață!»

Protopopiatul Slobozia: Campania «Donează sânge! Salvează o viață!»

Cu binecuvântarea Preasfințitului Părinte Vincențiu, episcopul Sloboziei și Călărașilor, joi, 18 martie 2021, Protopopiatul Slobozia în parteneriat cu Centrul de Transfuzie Sanguină Slobozia continuă Campania ...[citește_toată_știrea]

22 Martie 2021, 18:10
(2762 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: Clarificări privind aplicarea sistemului TVA la încasare

Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița informează contribuabilii interesați că, începând cu 1 ianuarie 2021, persoanele impozabile a căror cifră de afaceri în anul calendaristic precedent ...[citește_toată_știrea]

22 Martie 2021, 17:20
(5689 vizualizări - 0 comentarii)


Ciochina: Amărean surprins de radar cu 149 km/h în localitate. Avea permisul suspendat!

Sâmbătă, 20 martie a.c., în jurul orei 00,30, aflându-se în serviciul de patrulare și supraveghere video pe DN2A-E60, în localitatea Ciochina, polițiștii din cadrul Serviciului Rutier au depistat în trafic ...[citește_toată_știrea]

22 Martie 2021, 17:15
(3486 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Beat la volan, a intrat cu mașina în poarta cimitirului

Duminică, 21 martie a.c., în jurul orelor 16,00, polițiștii din Urziceni au fost sesizați cu privire la faptul că un autoturism ar fi lovit poarta cimitirului din Urziceni și a fugit de la fața locului ...[citește_toată_știrea]

22 Martie 2021, 17:10
(2943 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Țigări de contrabandă, indisponibilizate

Vineri, 19 martie a.c., în jurul orei 8,00, polițiștii din cadrul Secției 1 Poliție Rurală Slobozia au oprit, pentru control, pe DN21A, la ieșire din Slobozia spre Drajna, un autoturism condus de un bărbat ...[citește_toată_știrea]

22 Martie 2021, 17:05
(2473 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: Indicele prețurilor de consum

Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița informează contribuabilii-plătitori de impozit pe profit, cu unele excepții, că pot opta pentru sistemul de declarare și plată a impozitului pe profit ...[citește_toată_știrea]

22 Martie 2021, 16:10
(5155 vizualizări - 0 comentarii)


Simulare BACALAUREAT 2021 în Ialomița: 1547 de elevi au participat la proba scrisă la Limba și Literatura Română

Luni, 22 martie a.c., s-a organizat prima simulare a Bacalaureatului 2021, cea la Limba și Literatura Română. Datele Inspectoratului Școlar Județean Ialomița arată că 1547 de elevi de clasa a XII-a din ...[citește_toată_știrea]

22 Martie 2021, 15:45
(5353 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 20 de noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Luni, 22 martie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 8988, cu 20 de cazuri mai mult față de ziua de duminică ...[citește_toată_știrea]

22 Martie 2021, 15:15
(3047 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 30 de noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Duminică, 21 martie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 8968, cu 30 de cazuri mai mult față de ziua de ...[citește_toată_știrea]

21 Martie 2021, 15:45
(4845 vizualizări - 0 comentarii)


IȘJ Ialomița: 35 de școli sunt în Scenariul Roșu

O informare a Inspectoratului Școlar Județean Ialomița arată faptul că la nivelul județului Ialomița există 23 de elevi bolnavi de COVID-19. De asemenea, 9 cadre didactice au avut rezultate pozitive la ...[citește_toată_știrea]

20 Martie 2021, 19:50
(4119 vizualizări - 0 comentarii)


Accidente rutiere grave pe șoselele din Ialomița

Accidente rutiere grave pe șoselele din Ialomița

Două accidente grave s-au produs pe șoselele din Ialomița în ziua de sâmbătă, 20 martie 2021. Primul eveniment rutier a avut loc în zona localității Malu, când o femeie de 42 de ani s-a răsturnat cu mașina ...[citește_toată_știrea]

20 Martie 2021, 19:45
(6095 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Malu Smirna accident


Roșiori: Incidență de 12,62/1000 de locuitori

Localitatea Roșiori înregistrează cea mai mare rată de incidență a cazurilor de COVID-19, de la debutul pandemiei și până în prezent. Datele arată că în această localitate incidența a ajuns la valoarea ...[citește_toată_știrea]

20 Martie 2021, 19:30
(2595 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 51 de noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Sâmbătă, 20 martie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 8938, cu 51 de cazuri mai mult față de ziua de ...[citește_toată_știrea]

20 Martie 2021, 15:40
(3245 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: Noi modele de formulare pentru declararea veniturilor obținute din activități independente

Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița informează că Agenția Națională de Administrare Fiscală a pus la dispoziție mai multe modele pentru completarea formularului pentru venituri independente ...[citește_toată_știrea]

19 Martie 2021, 17:39
(6944 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Amenzi de 6500 de lei pentru nerespectarea măsurilor de protecție sanitară

Polițiștii ialomițeni au aplicat sancțiuni în valoare de 6500 de lei în cadrul unei acțiuni privind felul în care sunt respectate măsurile de protecție sanitară. Acțiunea s-a desfășurat în ziua de joi, ...[citește_toată_știrea]

19 Martie 2021, 15:45
(4737 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 48 de noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Vineri, 19 martie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 8887, cu 48 de cazuri mai mult față de ziua de ...[citește_toată_știrea]

19 Martie 2021, 15:30
(3757 vizualizări - 0 comentarii)


APIA: Plăți în valoare de 2,51 miliarde de euro, pentru fermieri

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură (APIA) informează că autorizarea plăților regulare pentru Campania 2020 continuă în ritm susținut. Până la acest moment s-a autorizat la plată un număr ...[citește_toată_știrea]

19 Martie 2021, 15:15
(4445 vizualizări - 0 comentarii)


Gheorghe Doja: Explozie la o locuință

Gheorghe Doja: Explozie la o locuință

Pompierii din Slobozia au intervenit în dimineața zilei de vineri, 19 martie a.c., pentru a lichida un incendiu, produs în urma unei explozii, care a cuprins o locuință din comuna Gheorghe Doja. Deflagrația ...[citește_toată_știrea]

19 Martie 2021, 11:30
(2938 vizualizări - 0 comentarii)


DSP Ialomița: 24 mii de ialomițeni, vaccinați anti-COVID-19

Potrivit unei informări oficiale, în ultimele 24 de ore, împotriva COVID-19 la nivelul județului Ialomița s-au imunizat 1702 persoane. Statistica Direcției de Sănătate Publică Ialomița arată că de la debutul ...[citește_toată_știrea]

18 Martie 2021, 19:15
(3266 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Cetățean în Tabăra «Pavilioane» din stațiunea Amara, fără aviz sanitar de funcționare Mary în «Fermierii își vând producția sub costuri!» garsonieră de închiriat Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 Locuitor Slobozia în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Mariana în «Fermierii își vând producția sub costuri!» un ialomițean în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Gigel în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Pensionar în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final #pasajladrajna în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Adevărat Suporter! în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Mihai în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Hendersohn în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Adrian în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Suporter în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Alin în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» marius în CNAIR: Circulație închisă pe bretelele de intrare și ieșire ale A2 din zona Drajna, joi, 23 aprilie 2026 Toma în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! cetatean în Bărbat din Bărbulești, prins în flagrant și reținut pentru «șantaj»

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...