Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

Adrian Mocioniu susține audiențe cu «susu-n jos»

On-line cu primarul Sloboziei

Adrian Mocioniu susține audiențe cu «susu-n jos»

Convins că se poate autodepăși, primarul Adrian Mocioniu a împins nivelul de ridicol administrativ către noi culmi. Miercuri, 30 ianuarie 2019, de la orele 13,00, el a susținut prima sa sesiune de audiențe on-line. Ajutat de «experții» postului local de televiziune Antena 1, audiențele s-au desfășurat live, dar... cu susu-n jos! Deși modul de prezentare a fost deranjant, primarul Sloboziei a performat în același registru cu care ne-a obișnuit în ultima perioadă...

«Ăăăă...» la puterea 2019
Deși a sesizat încă din start că se face de băcănie fiind transmis «în premieră în mediul... [citește_tot_articolul]

13 Februarie 2019, 10:10 (7296 vizualizări - 11 comentarii)

POLITICĂ

Alegeri la PSD Ialomița

Alegeri la PSD Ialomița

PSD Ialomița se pregătește de alegeri pentru funcția de președinte al filialei. Singurul candidat înscris până acum în cursă este actualul președinte interimar al Organizației, senatorul PSD Marian Pavel.

Toți pentru Marian Pavel
Alegerile pentru funcția de președinte al Organizației PSD Ialomița urmează să fie organizate la data de 9 martie 2019. Decizia a fost luată în cadrul Comitetului Executiv Național și forțează toate filialele care au conducere inte­rimară să se conformeze. Senatorul Marian Pavel a fost numit în această funcție la sfârșitul anului trecut, după debarcarea... [citește_tot_articolul]

12 Februarie 2019, 19:05 (9166 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

SPORT

A început numărătoarea inversă

Handbal, HCM Slobozia-Dunărea Brăila II 33-20

A început numărătoarea inversă

Meciul cu satelitul Dunării Brăila a încheiat fericit 3 sferturi din Campionat. HCM Slobozia continuă să păstreze avansul de 7 puncte față de ocupanta locului 2, Neptun Constanța, iar acest aspect este suficient pentru a fi siguri că până la finele sezonului regulat nimic nu se va mai schimba. Gândurile tuturor merg acum către turneele semifinal și final care vor elucida ecuația promovării. Jocul Sloboziei arată din nou bine, iar moralul echipei a crescut simțitor o dată cu revenirea jucătoarelor accidentate. Până la turneul semifinal au mai rămas 5 jocuri de campionat, dintre acestea 3 fiind acasă. Numărătoarea inversă a început, iar pentru că locul 1 nu are cum să le mai scape, obiectivul este... [citește_tot_articolul]

12 Februarie 2019, 15:05 (4237 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Deficit de procurori în Parchetele din Ialomița

Deficit de procurori în Parchetele din Ialomița

O analiză a Consiliului Superior al Magistraturii arată faptul că Parchetele din județul Ialomița funcționează fără magistrați. Lipsa acestora își face simțită prezența asupra modului lent de soluționare a dosarelor aflate în lucru. Doar într-un singur caz, cel al Parchetului de pe lângă Judecă­toria Urziceni, gradul de ocupare este atins. În celelalte unități, este nevoie de procurori...

Se caută soluții Parchetul de pe lângă Tribunalul Ialomița este cea mai mare unitate de Parchet a județului, care coordonează activitatea Parchetelor de pe lângă judecătorii. Potrivit ana­lizei Consiliului... [citește_tot_articolul]

12 Februarie 2019, 13:40 (8782 vizualizări - 13 comentarii)

Click aici

SPORT

Mai au de jucat 3 amicale

Fotbal, Unirea Slobozia

Mai au de jucat 3 amicale

Fotbaliștii Unirii Slobozia au revenit din cantonamentul de la Snagov după ce în ulti­mul joc de pregătire al perioa­dei centralizate au pierdut la limită, 0-1, duelul cu Gloria Buzău. La acest meci, Enache Costea nu s-a putut baza din varii motive pe Toma, Teodorescu, Gherasim, Adăscăliței, Lemnaru și Dragomir. Echipa noastră mai are de disputat, până la reluarea Campionatului, 3 meciuri de pregătire. Miercuri, 13 februarie a.c., Unirea va fi vizitată de divizionara secundă Dacia Unirea Brăila, dacă vremea va permite meciul urmând a se juca pe «1 Mai». În caz contrar, se va apela la terenul comunei Perieți. Urmează sâmbătă, 16 februa­rie 2019, jocul cu Metalul Buzău, iar 7 zile mai târziu, partida... [citește_tot_articolul]

12 Februarie 2019, 12:35 (4906 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

SPORT

Lupte, CS Amara

Primele succese în 2019

Luptătorii CS Amara promit să repete și chiar să depășească performanțele obținute în 2018, iar cele întâmplate săptămâna trecută vin să confirme acest aspect. La un puternic turneu adresat luptătorilor sub 23 de ani care s-a desfășurat în Capitala Bulgariei, Sofia, Cristian Lungu a demonstrat încă o dată că este una dintre marile speranțe ale acestui sport și a cucerit medalia de bronz. Un rezultat similar a obținut la categoria 51 kilograme, Răzvan Jeaca. Luptătorul Amarei a realizat această performanță la un turneu internațional pentru cadeți desfășurat în Republica Moldova. «Sunt rezultate care mă bucură foarte mult și îmi demonstrează că suntem în continuare pe drumul cel bun!» ne-a declarat... [citește_tot_articolul]

12 Februarie 2019, 12:10 (3820 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

CSM Unirea Slobozia, campioana județului

Handbal, Junioare 4

CSM Unirea Slobozia, campioana județului

Sâmbătă s-au disputat în Sala «Andreea Nica» meciu­rile contând pentru faza județeană a Campionatului de handbal feminin adresat junioarelor 4. Au participat CSM Unirea Slobozia, CSS Slobozia, ACS Piticu Fetești și Asociația «Astăzi pentru viitor» Mihail Kogălniceanu. Trofeul de campioană a județului i-a revenit Unirii Slobozia. Fetele antrenate de Alexandru Ivan au trecut cu 18-4 de Mihail Kogălniceanu și cu 21-1 de ACS Piticu Fetești. Cel mai disputat joc a fost între CSM Unirea și echipa lui Alexandru Ciobanu, CSS Slobozia. S-a terminat indecis, 10-10, titlul de campioană fiind decis de golaverajul superior al uniristelor. Următoarea fază va fi pe Euroregiune, în care reprezentantele Ialomiței... [citește_tot_articolul]

12 Februarie 2019, 11:40 (5968 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Slobozenii achită nota de plată a administrației

Consiliul Local a intrat în campanie electorală

Slobozenii achită nota de plată a administrației

Joi, 31 ianuarie 2019, plenul Consiliului Local Slobozia a adoptat o serie de decizii controversate, care stabilesc direcțiile de dezvoltare a municipiului în anul 2019. Printre proiectele de hotărâre adoptate s-au numărat cele privind creșterile de tarife pentru colectarea deșeurilor, înființarea noului cimitir municipal, construirea unui terminal intermodal de transport public și realizarea unei piste de biciclete a orașului. Proiectele de hotărâre au fost aprobate grație votului celor 11 consilieri PSD din cadrul Consiliului Local, însă ședința marchează debutul celor două campanii electorale din anul 2019.

Mult zgomot pentru tarife majorate... [citește_tot_articolul]

12 Februarie 2019, 09:55 (5880 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Campanie de recrutare a asistenților maternali la DGASPC Ialomița

Campanie de recrutare a asistenților maternali la DGASPC Ialomița

Sub coordonarea Autorității Naționale pentru Protecția Drepturilor Copilului și Adopției, Direcția Generală de Asistență Socială și Protecție a Copilului Ialomița a dat startul unei campanii de recrutare a persoanelor care doresc să devină asistenți maternali. Nevoia unor astfel de specialiști este mare în condițiile, în care vi­ziunea celor două instituții este de a reduce numărul copiilor și al tinerilor plasați în instituții care oferă servicii de asistență socială.

Sprijin real pentru asistenții maternali? Asistentul maternal este acel specialist care oferă îngrijire și protecție... [citește_tot_articolul]

11 Februarie 2019, 15:10 (10286 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Epidemia de gripă creează haos în spitalele ialomițene

Epidemia de gripă creează haos în spitalele ialomițene

Declarată oficial în urmă cu o săptămână, epidemia de gripă afectează puternic și județul Ialomița. Comparativ cu anul trecut, anul acesta numărul cazurilor afecțiunilor respiratorii s-a dublat, arată statisticile oficiale ale Direcției de Sănătate Publică Ialomița. Sufocate de valul de pacienți care se prezintă cu simptome specifice gripei, spitalele din județ încearcă să facă față tuturor soli­citărilor. La Spitalul Județean de Urgență Slobozia, de exemplu, pacienții reclamă faptul că sunt tratați cu indiferență, iar personalul medical nu respectă măsurile de prevenire a gripei. În replică la aceste acuzații, conducerea unității medicale susține însă că situația este sub control...

... [citește_tot_articolul]

11 Februarie 2019, 10:05 (6556 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

contraeditorial

parapsihologia politică a asumării

La aproape 3 ani de la prelua­rea județului (și a țării) aleșii ne acuză. Ne acuză că suntem inso­lenți, că nu avem răbdare, că nu muncim în­deajuns, că nu știm decât să cerem, că nu ne mai ajunge ce am primit... Devin irascibili, violenți chiar, ne arată cu degetul vindicativi și ne cer, culmea, să ne acceptăm vina! Pentru că da, noi suntem vi­novații de serviciu. Suntem cei care am refuzat să participăm la vot, care nu ne-am im­pli­cat în politică, în viața publică.... Sau, după caz, am făcut toate acestea legitimându-i pe ei. Iar le­giti­mitatea lor nu înseamnă asumarea obligațiilor care decurg. Promisiunile lor nu presupun reali­zarea unor obiective. Deciziile lor nu impun res­pon­sabilitate... [citește_tot_articolul]

10 Februarie 2019, 12:40 (4608 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Clase pregătitoare «STEP BY STEP» la Liceul Tehnologic «Înălțarea Domnului»

În anul școlar 2019-2020

Clase pregătitoare «STEP BY STEP» la Liceul Tehnologic «Înălțarea Domnului»

Începând cu anul școlar 2019-2020, Liceul Tehnologic «Înălțarea Domnului» Slobozia demarează proiectul cla­se­lor pregătitoare «STEP BY STEP». Viitori eleveni vor fi în­drumați de câte două cadre didactice specializate care au competența de a descoperi aptitudinile și talentele copilului pentru a le cultiva și dezvolta în viitor. Totodată, copiii vor avea acces la o bi­bliotecă specializată, ateliere de lucru personalizate și teren de joacă.

Liceul Tehnologic «Înălțarea Domnului» își mărește echipa
Începând cu anul școlar 2019-2020, Liceul Tehnologic «Înălțarea Domnului» dema... [citește_tot_articolul]

9 Februarie 2019, 16:35 (15907 vizualizări - 22 comentarii)

Click aici

REPORTAJ

Terapie cu picături de floare

Terapie cu picături de floare

Daniela Mihai este terapeut «Bach». Are diplomă și 7 ani de experiență în domeniu. Mai mult decât atât, a fost primul pacient din Slobozia care a apelat la Terapia «Bach». Apoi și-a dorit să știe mai mult. Apoi a făcut cursuri, a învățat să recunoască florile, să realizeze combi­nații, să vindece oameni. Acum crede că toți avem nevoie de picăturile ei de flori. Primul impuls este să nu o credem. Zâmbește larg și ne dă dreptate: «Toți pacienții mei sunt așa la început... Și toți se întorc!».

Picături de floare Acasă la Daniela Mihai miroase a flori de primăvară și a liniște. Tre­buie... [citește_tot_articolul]

9 Februarie 2019, 11:20 (7427 vizualizări - 8 comentarii)

Click aici

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

 Președintele Victor Moraru face istorie la Bruxelles!

Senzațional!

Președintele Victor Moraru face istorie la Bruxelles!

Președintele ialomițenilor de pretutindeni s-a aflat zilele trecute la Bruxelles, la una dintre ședințele alea lunare ale Comitetului European al Regiunilor, de unde încasează domnia sa anual aproximativ 10 mii de euro pe care-i trece cu mândrie în declarații de avere. Și l-am fi iertat, vă jurăm, că ne-am plictisit scriind că picotește degeaba-n scaunul ăla din care ne trimite poze non-stop. Numai că, de data asta, domnia sa a postat pe pagina de Facebook o fotografie în care se lasă surprins alături de prim-ministrul Viorica Dăncilă. Convinși că ați dori să știți ce gândeau fiecare dintre protagoniștii fotografiei, am apelat la ajutorul unui mentalist plătit de magnatul Soros. Și, la 18 ore... [citește_tot_articolul]

8 Februarie 2019, 16:45 (7678 vizualizări - 11 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița începe anul 2019 cu «pași» de melc

Nimic nou sub soare

Ialomița începe anul 2019 cu «pași» de melc

Prima ședință a Consiliului Județean Ialomița din acest an reconfirmă controlul politic absolut exercitat de către majoritatea PSD-ALDE în cadrul administrației județene. Joi, 31 ianua­rie 2019, dictatura votului a făcut inutilă orice formă de opoziție. Și a consfințit controlul politic pe care preșe­dintele Victor Moraru îl exercită asupra consilierilor județeni.

Feuda administrativă a Președintelui
Proiectele de hotărâre supuse aprobării Consiliului Județean joi, 31 ia­nuarie 2019, au reconfirmat intențiile megalomanice ale președintelui Victor Moraru. Așa cum acesta declara... [citește_tot_articolul]

8 Februarie 2019, 12:50 (5975 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

POLITICĂ

«Județul Ialomița este un deșert economic!»

Deputatul PNL Gheorghe Tinel

«Județul Ialomița este un deșert economic!»

La aproape 3 ani de la preluarea județului de către cuplul Moraru&Mocioniu, deputatul PNL Gheorghe Tinel face un pronostic sumbru. El susține că anul 2019 este un an compromis, că economia județului a regresat iremediabil și că administrațiile locale riscă să intre în colaps financiar... Toate acestea în condițiile în care, declară domnia sa, soluțiile au fost întotdeauna la îndemâna autorităților!

«Groapa lui Stoica» costă 2 milioane de euro
Deputatul PNL Gheorghe Tinel criti­că dur prestația cuplului Moraru&Mocioniu. În opinia deputatului ialomițean, cei doi sunt principalii vinovați pentru eșecurile administrative înregistrate în ultima perioadă.... [citește_tot_articolul]

7 Februarie 2019, 15:05 (8276 vizualizări - 8 comentarii)

EVENIMENT

Primarul din Grindu, condamnat să măture curtea bisericii din sat timp de 120 de zile

Sentință uluitoare

Primarul din Grindu, condamnat să măture curtea bisericii din sat timp de 120 de zile

Anchetat de pro­curorii Direcției Naționale Anticorupție pentru «trafic de influență», Costel Vieriu, primarul localității Grindu, a primit recent sentința în dosarul penal deschis pe nu­mele său. Pe lângă pedeapsa principală de 3 ani închisoare cu suspendare, edilul a fost obligat să presteze și 120 de zile de muncă în folosul comunității. Una dintre locațiile în care acesta ar trebui să muncească este curtea bisericii «Înălțarea Domnului» din comună. De asemenea, edilul nu mai poate ocupa o funcție publică în următorii 4 ani.

A fost prins în flagrant Într-un comunicat de presă remis... [citește_tot_articolul]

7 Februarie 2019, 10:15 (19675 vizualizări - 16 comentarii)

EVENIMENT

Ialomițenii au datorii restante de 43,4 milioane de lei la bănci

Ialomițenii au datorii restante de 43,4 milioane de lei la bănci

La sfârșitul anului 2018, valoarea totală a creditelor contractate de ialomițeni a atins nivelul de 1249,2 milioane de lei. Din această sumă, potrivit datelor publicate de Banca Națională a României, 43,4 milioane de lei reprezintă credite restante. Paradoxal, ialomițenii reușesc să economisească. Aceleași date statistice confirmă o creștere a volumului de depozite la termen cu 31 milioane de lei.

Au crescut restanțele la credite Potrivit datelor statistice, raportate de Banca Națională a României, ialomițenii continuă să dea bătăi de cap băncilor. La finalul lunii decembrie 2018, nivelul... [citește_tot_articolul]

6 Februarie 2019, 14:55 (5956 vizualizări - 3 comentarii)

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

Prietenii arhiereului Vincențiu

Prietenii arhiereului Vincențiu

Sâmbătă, 2 februarie 2019, cinci ierarhi ai BOR, cu Preasfințitul Vincențiu în frunte, au sărbătorit împlinirea a 25 de ani de la consacrarea acestuia ca arhiereu. Nu insistăm, că și noi avem păcate și toți vom da socoteală la Judecata de Apoi... Dar nu ne putem abține să nu publicăm două fotografii care vorbesc de la sine despre judecata de aici. În prima, îi puteți descoperi, cu grade și funcții pe mai-marii județului și subalternii lor în veacul vecilor, amin! După cum vedeți, de la stânga la dreapta, sunt înșirați ca mătăniile pe ață, președintele PSD Ialomița, Marian Pavel, care s-a remarcat hulind că în Ro­mânia sunt mai multe biserici decât școli, ex-pre­ședintele PSD Silvian Ciupercă,... [citește_tot_articolul]

5 Februarie 2019, 19:15 (11617 vizualizări - 27 comentarii)

EVENIMENT

Noii șefi ai Poliției ialomițene vor să crească gradul de siguranță al cetățenilor

La vremuri noi, aceiași «noi»

Noii șefi ai Poliției ialomițene vor să crească gradul de siguranță al cetățenilor

După ce au trecut cu bine de evaluarea realizată de oficialii Inspectoratului General al Poliției Române, noii șefi ai Poliției ialomițene și-au prezentat planurile pe care le au cu privire la activitatea în cadrul instituției în acest an. Comandantul Cristian Ivan, împreună cu adjuncții săi, Silviu Condruț și Sebastian Savu, și-au propus ca în 2019 să diminueze rata infracțiunilor stradale și reducerea accidentelor rutiere grave.

Schimbări la vârfurile Poliției ialomițene
După o perioadă în care întreaga conducere a Poliției ialomițene a fost condusă în baza unor împuterniciri... [citește_tot_articolul]

5 Februarie 2019, 17:35 (15440 vizualizări - 13 comentarii)

Joi 25 Iun 2026
248 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră
Slobozia: Mircea Dinescu lansează «Scaunul cu trei picioare»

Slobozia: Mircea Dinescu lansează «Scaunul cu trei picioare»

Cu ocazia «Zilei Modiale a Scriitorului», marți, 3 martie 2020, de la orele 14,30, la Sala Studio a Centrului Cultural «Ionel Perlea» din Slobozia se va lansa volumul de poezii «Scaunul cu trei picioare ...[citește_toată_știrea]

27 Februarie 2020, 18:35
(3786 vizualizări - 0 comentarii)


Accident la Lilieci: O persoană moartă pe loc, alte patru rănite!

Miercuri, 26 februarie 2020, în jurul orei 6,30, polițiștii din cadrul Serviciului Rutier au intervenit la un accident de circulație produs pe DN2, în localitatea Lilieci, soldat cu decesul unei persoane ...[citește_toată_știrea]

27 Februarie 2020, 18:20
(4250 vizualizări - 1 comentariu)

Taguri: Lilieci accident


Fetești: Acțiune a polițiștilor

Polițiștii feteșteni au desfășurat miercuri, 26 februarie a.c., activități de prevenire a evenimentelor rutiere, precum și a furturilor din locuințe, în cadrul campaniilor «Viața are prioritate!» și «Hoții ...[citește_toată_știrea]

27 Februarie 2020, 18:10
(2231 vizualizări - 0 comentarii)


Prefectura Ialomița, Coronavirus: 41 persoane, izolate la domiciliu!

Potrivit Prefecturii Ialomița, în ceea ce privește situația epidemiologică-Coronavirus, miercuri, 26 februarie 2020, 41 persoane sunt izolate la domiciliu, în carantină neaflându-se persoane. Pe localități ...[citește_toată_știrea]

26 Februarie 2020, 19:30
(3707 vizualizări - 0 comentarii)


Razie cu percheziții la Bărbulești și Jilavele

10 percheziții domiciliare, articole pirotehnice ridicate de polițiști, 127 de sancțiuni contravenționale aplicate și o infracțiune constatată în flagrant, este bilanțul unei acțiuni de amploare desfășurată ...[citește_toată_știrea]

26 Februarie 2020, 18:10
(2975 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Campania «Viața are prioritate»

Polițiștii slobozeni au aplicat marți, 25 februarie a.c., peste 30 de sancțiuni contravenționale, în cadrul unei acțiuni operative desfășurate în cadrul campaniei de prevenire a evenimentelor rutiere « ...[citește_toată_știrea]

26 Februarie 2020, 16:20
(2107 vizualizări - 0 comentarii)


ISU Ialomița: Incendii la Scânteia, Piersica și Condeești

ISU Ialomița: Incendii la Scânteia, Piersica și Condeești

În curzul zilei de marți, 25 februarie 2020, în jurul orelor 12,35, pompierii ialomițeni au intervenit  pentru localizarea și stingerea unui incendiu la o hală metalică din comuna Scânteia. La locul ...[citește_toată_știrea]

26 Februarie 2020, 14:40
(4050 vizualizări - 0 comentarii)


Prefectura Ialomița, Coronavirus: 9 persoane, izolate la domiciliu la Fetești, Urziceni, Manasia, Amara și Dridu. Alte 4 persoane, izolate la domiciliu sub supraveghere medicală!

Având în vedere situația epidemiologică creată de numeroasele cazuri de coronavirus confirmate în regiunile Lombardia și Veneto din nordul  Italiei,  precum și numărul mare de cetățeni români ...[citește_toată_știrea]

25 Februarie 2020, 21:15
(6307 vizualizări - 2 comentarii)


Slobozia: Spărgător de mașini, reținut pentru 24 de ore

Polițiștii slobozeni au identificat un bărbat, de 28 de ani, bănuit de comiterea mai multor infracțiuni de «tentativă la furt calificat», fapte săvârșite în noaptea de 23/24 februarie 2020. Cel în cauză ...[citește_toată_știrea]

25 Februarie 2020, 18:50
(1846 vizualizări - 0 comentarii)


Tineri ialomițeni, prinși la volan fără permis

Doi ialomițeni de 20, respectiv 30 de ani, au fost depistați de polițiști luni, 24 februarie a.c., conducând autoturisme pe drumurile publice fără a deține permise de conducere pentru vreo categorie de ...[citește_toată_știrea]

25 Februarie 2020, 18:40
(2268 vizualizări - 0 comentarii)


DSVSA Ialomița: Amendat de 3 ori pentru comerț ilegal cu porci

Direcția Sanitară Veterinară și pentru Siguranța Alimentelor Ialomița informează toți cetățenii județului că, în scopul prevenirii reapariției de focare de pestă porcină africană pe teritoriul județului ...[citește_toată_știrea]

25 Februarie 2020, 18:15
(2530 vizualizări - 0 comentarii)


RAJA SA Constanța: Avarie pe strada Călărași din Fetești!

Pentru remedierea unei avarii pe conducta de alimentare cu apă, cu diametrul de 75 mm, de pe strada Călărași din Fetești, RAJA SA a fost nevoită să întrerupă furnizarea apei potabile marți, 25 februarie ...[citește_toată_știrea]

25 Februarie 2020, 18:10
(4617 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: 4 accidente, un decedat și patru răniți

La sfârșitul de săptămână precedent, 21-23 februarie a.c., polițiștii ialomițeni au intervenit la patru accidente de circulație, soldate cu decesul unui persoane și rănirea a altor patru. Primul accident ...[citește_toată_știrea]

24 Februarie 2020, 19:40
(1696 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Lemne confiscate de polițiști

Fetești: Lemne confiscate de polițiști

Polițiștii din Fetești au aplicat 6 sancțiuni contravenționale, în valoare de peste 11000 de lei, în urma unei razii pe linia prevenirii și combaterii ilegalităților ce se pot comite în domeniul silviculturii ...[citește_toată_știrea]

24 Februarie 2020, 19:15
(2254 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Beți și fără permise, la volan

Polițiștii rutieri au depistat, pe raza județului Ialomița, șapte șoferi ialomițeni care au condus pe drumurile publice aflându-se sub influența băuturilor alcoolice. Șoferii, cu vârste cuprinse între ...[citește_toată_știrea]

24 Februarie 2020, 19:05
(1910 vizualizări - 0 comentarii)


ISU Ialomița: 28 Februarie-Ziua Protecției Civile din România

Protecția civilă este o structură înființată încă de acum 87 de ani în România, cu scopul îndeplinirii sarcinilor umanitare destinate să protejeze populația civilă împotriva pericolelor, ostilităților sau ...[citește_toată_știrea]

21 Februarie 2020, 12:50
(4089 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Târgul Apicol, ediția a XI-a

Slobozia: Târgul Apicol, ediția a XI-a

Primăria Municipiului Slobozia prin Servicii Publice Slobozia SRL, în parteneriat cu Casa Mierii Cooperativă Agricolă, vă face cunoscut faptul că, în perioada 28 februarie-1 martie 2020, se va desfășura ...[citește_toată_știrea]

21 Februarie 2020, 11:40
(2148 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Tânăr reținut pentru «furt calificat»

Miercuri, 19 februarie a.c., polițiștii de Investigații Criminale din cadrul Poliției Municipiului Slobozia au identificat un bărbat, de 28 de ani, din Slobozia, bănuit de comiterea infracțiunii de «furt ...[citește_toată_știrea]

20 Februarie 2020, 18:15
(2212 vizualizări - 0 comentarii)


Percheziții în Ialomița și Ilfov. Trei persoane reținute pentru «braconaj piscicol» și «furt calificat»!

Percheziții în Ialomița și Ilfov. Trei persoane reținute pentru «braconaj piscicol» și «furt calificat»!

Polițiștii din Ialomița au reținut trei bărbați în urma unor percheziții efectuate la locuințele unor persoane bănuite de «braconaj piscicol» și «furt calificat». Au fost descoperite peste 570 kilograme ...[citește_toată_știrea]

20 Februarie 2020, 10:10
(5225 vizualizări - 0 comentarii)


DSVSA Ialomița și IPJ Ialomița, controale în trafic

Direcția Sanitară Veterinară și pentru Siguranța Alimentelor Ialomița informează ialomițenii că, în scopul prevenirii reapariției de focare de pestă porcină africană pe teritoriul județului Ialomița, desfășoară ...[citește_toată_știrea]

19 Februarie 2020, 20:10
(3324 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Acțiune pe linia prevenirii și combaterii infracționalității în școli

Miercuri, 19 februarie a.c., polițiștii rutieri și cei de Ordine Publică din Slobozia au desfășurat o acțiune pe linia prevenirii și combaterii infracționalității în incinta și în zonele adiacente unităților ...[citește_toată_știrea]

19 Februarie 2020, 19:25
(3016 vizualizări - 0 comentarii)


Grecii de Jos: Șoferul de 87 de ani a acroșat cu mașina un biciclist

Marți, 18 februarie a.c., polițiștii din cadrul Serviciului Rutier au intervenit la un accident de circulație produs pe DJ101, în localitatea Grecii de Jos, soldat cu rănirea unei persoane. Din primele ...[citește_toată_știrea]

19 Februarie 2020, 19:20
(3395 vizualizări - 1 comentariu)


Ialomița: Beți și fără permise, la volan

Marți, 18 februarie a.c., în jurul orelor 16,00, polițiștii din cadrul Serviciului Rutier au oprit în trafic pe DN2, pe raza comunei Movilița, un autoturism condus de un tânăr, de 20 de ani, din Coșereni ...[citește_toată_știrea]

19 Februarie 2020, 19:15
(2041 vizualizări - 0 comentarii)


Mărculești: A intrat cu tractorul în gard

Marți, 18  februarie a.c., în jurul orelor 17,00, polițiștii din cadrul Secției nr. 1 Poliție Rurală Slobozia au fost sesizați prin 112 de o femeie din localitatea Mărculești, despre faptul că un tractor ...[citește_toată_știrea]

19 Februarie 2020, 19:10
(3423 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Vernisaj la Centrul Cultural «Ionel Perlea»

Muzeul Județean Ialomița organizează o expoziție de lucrări a 22 de artiști plastici, din colecțiile Muzeului. 31 de tablouri ale unor artiști renumiți, printre care și Constantin Piliuță, Dona Noni Delavrancea ...[citește_toată_știrea]

19 Februarie 2020, 19:05
(2812 vizualizări - 0 comentarii)


Percheziții în Ialomița și Ilfov. Evaziunea fiscală cu achiziții intracomunitare, în vizor!

Miercuri, 19 februarie a.c., polițiștii Direcției de Investigare a Criminalității Economice efectuează 15 percheziții domiciliare, în cadrul unei operațiuni pentru combaterea evaziunii fiscale în domeniul ...[citește_toată_știrea]

19 Februarie 2020, 11:05
(6742 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Ordine de protecție provizorie pentru violență domestică

Polițiștii din Slobozia au emis marți, 17 februarie a.c., două ordine de protecție provizorie. Documentele au fost eliberate după ce două femei, victime ale violenței domestice, au făcut solicitări în acest ...[citește_toată_știrea]

18 Februarie 2020, 20:05
(2882 vizualizări - 0 comentarii)


Țăndărei: Polițiștii au dispus confiscarea a peste 160 kg de pește

Țăndărei: Polițiștii au dispus confiscarea a peste 160 kg de pește

Peste 160 de kilograme de pește din specia caras au fost confiscate de polițiștii ialomițeni pe raza localității Țăndărei. Astfel, duminică, 16 februarie a.c., polițiștii, în timp ce patrulau pe DN2A în ...[citește_toată_știrea]

18 Februarie 2020, 01:05
(4412 vizualizări - 0 comentarii)


Bordușani: Arestat pentru «act sexual cu un minor»

Vineri, 14 februarie a.c., polițiștii au acționat pe raza de competență pentru depistarea persoanelor urmărite, dispărute de la domiciliu sau care se sustrag de la executarea unor pedepse privative de ...[citește_toată_știrea]

18 Februarie 2020, 00:55
(5118 vizualizări - 0 comentarii)


Un tânăr din Făcăeni a modificat data inspecției tehnice periodice la mașină

Sâmbătă, 15 februarie a.c., polițiștii au oprit, pentru control, un autoturism ce se deplasa pe DN3B, din direcția Fetești către Chirana, condus de un tânăr, de 21 de ani, din Făcăeni. În urma verificării ...[citește_toată_știrea]

18 Februarie 2020, 00:50
(12773 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
mașină de cusut Singer în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 teren intravilan agricol Țăndărei în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 teren extravilan Țăndărei în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 Chiparos în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei Lenuta în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Cetățean în Tabăra «Pavilioane» din stațiunea Amara, fără aviz sanitar de funcționare Mary în «Fermierii își vând producția sub costuri!» garsonieră de închiriat Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 Locuitor Slobozia în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Mariana în «Fermierii își vând producția sub costuri!» un ialomițean în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Gigel în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Pensionar în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final #pasajladrajna în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Adevărat Suporter! în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Mihai în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Hendersohn în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Adrian în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune»

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...