Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Medicul Georgeta Moiceanu, acuzată că a confiscat cardul unei paciente

Scandal la Miloșești

Medicul Georgeta Moiceanu, acuzată că a confiscat cardul unei paciente

Medicul de familie Georgeta Moiceanu este acuzată de către rudele unei bătrâne diagnosticată cu schizofrenie că i-a confiscat acesteia cardul de sănătate. Situația a ajuns în atenția Casei Județene de Sănătate Ialomița. «Vom verifica acuzațiile și, dacă se dovedesc adevărate, vom lua măsuri!» a declarat Mihai Geantă, președintele instituției.

O nenorocire nu vine singură Elena Vlase din Miloșești are 78 de ani și a fost diagnosticată cu schizofrenie. Potrivit legii, ea beneficiază de tratament gratuit din partea statului. O dată la trei luni, femeia, însoțită de fiica ei, merge la medicul... [citește_tot_articolul]

30 Ianuarie 2019, 14:40 (16540 vizualizări - 26 comentarii)

EVENIMENT

ADI Ialomița a blocat un proiect investițional de 900 mii de lei

Fondurile Consiliului Județean Ialomița nu sunt pentru toți primarii

ADI Ialomița a blocat un proiect investițional de 900 mii de lei

Asociația de Dezvoltare Intercomunitară Ialomița a res­pins un proiect inițiat de orașul Căzănești pentru achi­zițio­na­rea «unei autospeciale de lucru cu apă și spumă» pentru Serviciul Voluntari Situații de Urgență Căzănești. Valoarea estimată a achiziției este de 900 mii de lei, iar comunele care urmau să beneficieze de această autospecială sunt Andrășești, Munteni Buzău și Sărățeni. În contestația depusă, primarul Alexandru Măchiță susține că «mo­tivele respingerii sunt neîntemeiate!». În replică, Daniel Ganea, directorul ADI Ialomița, susține că nu au fost respectate preve­derile Ghidului Solicitantului. ADI Ialomița a fost înființată de către președintele Victor Moraru cu scopul declarat... [citește_tot_articolul]

30 Ianuarie 2019, 10:20 (7729 vizualizări - 8 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Locuiesc ilegal în casele construite de Guvernul României pentru sinistrați

Se întâmplă la Alexeni

Locuiesc ilegal în casele construite de Guvernul României pentru sinistrați

Scandal în comuna Alexeni între administrația locală și câțiva cetățeni care locuiesc în imobilele construite de Guvernul României în urma inundațiilor care au afectat localitatea în anul 2005. Oamenii acuză autoritățile că intențio­nează să-i evacueze din respectivele case dacă nu plătesc lunar o chirie modică. În replică, oficialii Primăriei Alexeni susțin că nemulțumirea cetățenilor este nejustificată și se pregătesc să scoată casele la licitație. Situația aduce însă în actualitate o serie de abuzuri ignorate de autoritățile competente de peste 10 ani.

Pomană oferită în scop umanitar... [citește_tot_articolul]

29 Ianuarie 2019, 17:15 (5847 vizualizări - 0 comentarii)

SPORT

«Înfrângerea tuturor...»

Handbal, HCM Slobozia-CSU Neptun Constanța 23-24 (10-16)

«Înfrângerea tuturor...»

Aceasta a fost expresia care a traversat de la un cap la altul tabăra slobozeană la finalul meciului cu Neptun Constanța. Emisă, se pare, de președintele HCM Nicolae Goidea, ea sintetizează foarte bine cele întâmplate. Venită cu jucătoare de 22-23 de ani, care nu au mirosit până acum florile din prima ligă, echipa dobrogeană a trecut de handbaliste cu experiență gen Toma, Ivan, Georgescu sau chiar Vartic. Cu materialul superior valoric pe care îl deține, Gheorghe Covaciu, antrenor cu ștate vechi în handbalul românesc și antecedente în Liga Campionilor, pierde a doua oară consecutiv în fața «puștiului» Ionuț Pușcașu. O pățise la fel și cu clujeanul Alin Bondar în sezonul trecut. Că ne-a bătut ... [citește_tot_articolul]

29 Ianuarie 2019, 15:05 (4609 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

Bogdan Viorel ar trebui să fie consilierul președintelui Moraru

Bogdan Viorel ar trebui să fie consilierul președintelui Moraru

În vreme ce președintele Victor Moraru plătește bani publici pentru o ciurdă de consilieri personali (și mai nou, pentru promovarea sa pe Facebook!), slobozeanul Bogdan Viorel reușește o performanță de invidiat. Un videoclip al acestuia, postat pe 23 decembrie 2018, a înregistrat peste 395 mii de vizualizări, fiind cel mai vizionat clip din istoria virtuală a Ialomiței! E drept, ca să atragă atenția publicului, Bogdan Viorel s-a autodeclarat «noul Moș Crăciun Spiritual din România, Municipiul Slobozia, Județul Ialomița» și, după cum vedeți în imaginea alăturată, și-a atașat de frunte o stea luminoasă. Dar performanța lui rămâne una notabilă. Prin urmare, sugerăm Președintelui ialomițenilor de... [citește_tot_articolul]

29 Ianuarie 2019, 13:20 (12183 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

SPORT

Răzvan, campionul juniorilor

Scrimă

Răzvan, campionul juniorilor

La finele săptămânii trecute, Sala «Ana Pascu» din București a găzduit Campionatul Național de Sabie adresat juniorilor. A fost din nou o competiție la care sabrerii Sloboziei și-au etalat măiestria, cucerind la final 3 medalii. Atât George Dragomir, cât și Răzvan Stănescu, ambii legitimați la CSM Unirea Slobozia au pătruns pe tabloul de 8 al probei individuale. În Sfertu­rile de finală, Răzvan a trecut de ieșeanul Matei Cidu cu 15-13. Mult mai ușor i-a fost în această fază a competiției lui George Dragomir, care l-a învins pe dinamovistul Sergiu Gheorghe, cu 15-5. În semifinală, Răzvan Stănescu a avut din nou un meci greu, contra altui dinamovist, Andrei Păștin. Ialomițeanul s-a calificat în... [citește_tot_articolul]

29 Ianuarie 2019, 12:10 (3751 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

Handbal, CSS Slobozia

Junioarele II s-au calificat

Săptămâna trecută a consfințit calificarea Junioarelor II ale CSS Slobozia în grupa de valoare, obiectiv care era sigur în proporție de 90% încă de acum 10 zile. Fetele antrenate de Marian Simion au avut de jucat două meciuri, bilanțul fiind o înfrângere și o victorie suficientă pentru a trece mai departe. Joi, 24 ianuarie 2019, CSS Slobozia a pierdut pe propriul teren meciul cu CSM Galați. A fost o dispută încrâncenată pe care ialomițencele au cedat-o la un singur gol, 25-26, cu toate că la pauză au condus cu 13-11. Pentru echipa noastră au marcat Neagu-9 goluri, Vasile-7, Lazăr-5, Cloșcă-3, Onea-1. Duminică, 27 ia­nuarie 2019, CSS a trecut cu 32-23 în deplasare de la LPS Focșani. În ciuda succesului... [citește_tot_articolul]

29 Ianuarie 2019, 11:20 (4395 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Chemgas se pregătește să redeschidă Combinatul Chimic Slobozia

Chemgas se pregătește să redeschidă Combinatul Chimic Slobozia

Reprezentanții Chemgas, firma care deține Combinatul Chimic Slobozia, caută forță de muncă. Fără a anunța auto­ri­tățile competente, foștii salariați ai unității au fost notificați pentru a reveni la serviciu. Chemgas se află însă în procedură de insolvență, cu datorii de peste 8 milioane de euro... Mai mult, societatea este implicată în peste 100 acțiuni civile in­tentate de foștii angajați, în în­cercarea disperată a acestora de a-și primi salariile neachitate.

Masă de manevră pentru patroni
În ultimii 5 ani, firma care ad­ministrează Combinatul Chimic Slobozia, Chemgas, a concediat... [citește_tot_articolul]

29 Ianuarie 2019, 10:10 (11304 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

POLITICĂ

Primarul din Bărcănești a fost executat politic

PNL Ialomița curăță filiala de «crengile uscate»

Primarul din Bărcănești a fost executat politic

Săptămâna precedentă, Biroul Permanent Județean al PNL Ialomița a votat pentru excluderea primarului comunei Bărcănești din cadrul Organizației. Primarul comunei Bărcănești susține că e nevinovat și așteaptă «o hârtie oficială» privind excluderea...

Tinel «mătură» ograda PNL Săptămâna trecută, Biroul Permanent Județean al PNL a decis excluderea lui Daniel Popa, primarul comunei Bărcănești, din cadrul Organizației. Președintele filialei, Gheorghe Tinel, a declarat pentru ziarul nostru că excluderea este justificată și motivată: «În cazul lui Daniel Popa, s-a umplut paharul, iar răbdarea... [citește_tot_articolul]

28 Ianuarie 2019, 15:20 (7707 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

«Bilanțul după 4 ani de mandat va fi unul pozitiv!»

Primarul Adrian Mocioniu e îngrijorat, dar încrezător

«Bilanțul după 4 ani de mandat va fi unul pozitiv!»

La începutul anului 2019, Slobozia se pregătește pentru cel mai prost an financiar al său. Primele estimări confirmă faptul că bugetul local va fi mai mic, iar investițiile vor fi dimi­nuate. Primarul Adrian Mocioniu susține însă că există soluții concrete pentru toate proble­mele administrative. În cadrul primului său interviu din anul 2019, a declarat că toate promisiunile lansate în campania electorală din 2016 rămân valabile și că, la sfârșitul man­da­tului, bilanțul realizărilor ad­ministrative va fi unul pozitiv...

Concedieri de 20% la nivelul administrației
În așteptarea bugetului pentru noul an, primarul Adrian Mocioniu ia în calcul soluția concedierilor controlate. Potrivit datelor oficiale, 55% din bugetul de venituri al Primăriei Slobozia urmează să fie sacrificat anul acesta pentru salarii. Deși a angajat peste 50 de oameni în ultimii 2 ani, primarul Adrian Mocioniu crede acum că numărul de funcționari poate fi diminuat... La acest moment, numărul angajaților din cadrul Primăriei Slobozia și instituțiilor subordonate depășește 650 de persoane...... [citește_tot_articolul]

28 Ianuarie 2019, 09:55 (17381 vizualizări - 33 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Biblioteca Județeană «Ștefan Bănulescu» a achiziționat în 2018 cărți în valoare de 60 mii de lei

Biblioteca Județeană «Ștefan Bănulescu» a achiziționat în 2018 cărți în valoare de 60 mii de lei

Anul 2018 a fost unul plin de superlative pentru Biblioteca Județeană «Ștefan Bănulescu»:  114 de activități literare, 60 de parteneriate cu școlile din Ialomița și 39 mii de cititori. Iar sumele alocate pentru achiziționarea unui nou fond de carte a atins o cifră record: 60 mii de lei.

155 de cititori pe zi Biblioteca Județeană «Ștefan Bănulescu» reprezintă un reper instituțional pentru pa­sionații de lectură. În anul 2018 instituția a alocat 60 mii de lei pentru achiziționarea a 2400 de cărți noi. Conform reprezentanților Bibliotecii, instituția a fost vizitată în anul 2018 de... [citește_tot_articolul]

27 Ianuarie 2019, 17:40 (5846 vizualizări - 6 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

contraeditorial

«statul paralel» este vinovat!

Din ce am reușit să înțelegem de-a lungul timpului, minciuna și manipularea nu au culoare politică sau ideologică. Acestea reprezintă instrumente cu care clasa politică aflată la Putere în­cearcă și, de cele mai multe ori, reușește să-și as­cundă propriile neputințe. Actual, «țapul ispășitor» este «statul paralel». Social-democrații nu au in­ventat roata, căci sintagma a fost folosită și implementată cu succes peste Ocean sub denumirea «deep state». Însă autohtonii noștri aflați vremelnic la Putere desăvârșesc ceea ce americanii nici nu gândeau. În prezent, «statul paralel» este vinovat pentru tot ceea ce ni se întâmplă. Nu avem infrastructură, autostrăzi și drumuri decente? «Statul pa­ralel»... [citește_tot_articolul]

27 Ianuarie 2019, 10:05 (5341 vizualizări - 11 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

25 de localități sunt fără curent electric de mai bine de 12 ore

Cod Galben de polei în Ialomița

25 de localități sunt fără curent electric de mai bine de 12 ore

Vremea nefavorabilă creează mari probleme în județul Ialomița. 25 de localități din zona de vest a județului sunt fără curent electric în acest moment. De asemenea, toate drumurile județene au fost închise. Oficialii Comandamentului Județean pentru Situații de Urgență au precizat faptul că fac eforturi pentru a remedia toate aceste situații.

Urziceniul este în beznă
Printre localitățile rămase fără curent electric se numără și municipiul Urziceni. Potrivit oficialilor Comandamentului Județean pentru Situații de Urgență, din cauza poleiului au fost avariate mai multe linii de înaltă... [citește_tot_articolul]

26 Ianuarie 2019, 14:26 (9585 vizualizări - 9 comentarii)

Click aici

REPORTAJ

Mamă pentru 8 copii

Mamă pentru 8 copii

Tanța Paraschiv s-a angajat asistent maternal în 2005. În anul acela, soțul ei a murit... A rămas singură, cu trei copii, unul pe drum și doi în plasament. Acum numărul copiilor a ajuns la opt: «Toți sunt copiii mei. Și vor rămâne ai mei până când nu voi mai fi!».

Opt vieți într-una singură «La 7 luni după ce am luat băieții acasă, soțul meu a făcut infarct și am rămas singură. Atunci aveam trei și al patrulea pe drum... S-a născut pe 29 noiembrie! Când am venit acasă de la spital, m-am gândit că ar trebui să îi duc înapoi. Cum era să cresc eu, o femeie singură, șase copii?! Dar când... [citește_tot_articolul]

26 Ianuarie 2019, 11:10 (7245 vizualizări - 11 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița: Localități fără curent și drumuri blocate din cauza poleiului

Ialomița: Localități fără curent și drumuri blocate din cauza poleiului

UPDATE S-a redeschis circulația pe DN2C

Vremea nefavorabilă a făcut ravagii în județul Ialomița. Astfel, vineri, 25 ianuarie 2019, orele 10,00, în Ialomița 5 localități nu au curent electric și mai multe drumuri sunt închise din cauza poleiului. Mai mult, autoritățile încearcă acum să transporte la spital o fetiță de 12 ani din satul Bordușelu, însă intervenția este îngreunată din cauza gheții care a acoperit șoseaua. Noaptea care a trecut a fost una încărcată de intervenții pentru reprezentanții Inspectoratului pentru Situații de Urgență Ialomița.

Ialomița, blocată din cauza poleiului
Potrivit informațiilor oficiale... [citește_tot_articolul]

25 Ianuarie 2019, 12:05 (14488 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

«Patinoarul» din Slobozia

Cod Portocaliu de polei

«Patinoarul» din Slobozia

Codul Portocaliu de polei emis pentru județul Ialomița în zilele de 24-25 ianuarie 2019 de Administrația Națională de Meteorologie a blocat Slobozia. «Freezing rain», polei, vânt, toate acestea au transformat trotuarele orașului în patinoar. Oamenii sunt furioși, chiar dacă reprezentanții Direcției de Administrare a Domeniului Public Slobozia încearcă să stabilizeze situația.

Iarna nu-i ca... alegerile! Municipiul Slobozia s-a transformat peste noapte într-un imens patinoar. Oamenii, grăbiți la muncă, au dat piept cu poleiul. Toate aleile au fost acoperite de gheață. «E sticlă pe jos... [citește_tot_articolul]

25 Ianuarie 2019, 11:50 (7450 vizualizări - 10 comentarii)

EVENIMENT

Abateri disciplinare grave reținute în cazul procurorului acuzat că a sancționat mai mulți polițiști

Abateri disciplinare grave reținute în cazul procurorului acuzat că a sancționat mai mulți polițiști

Inspecția Judiciară a Consi­liului Superior al Magistraturii a finalizat cercetările în cazul procurorului Mihai Laurențiu Vasilescu, din cadrul Parche­tului de pe lângă Judecătoria Slobozia, acuzat că a sancți­onat ilegal doi polițiști care l-au oprit în trafic. Reprezentanții Inspecției Judiciare au reținut 4 abateri disciplinare pe numele magistratului.

Un scandal de amploare
În vara anului trecut, în timp ce venea de la București către Slobozia, procurorul Mihai Laurențiu Vasilescu a fost surprins de aparatul radar condu­când cu 90 km/h în localitate. Agenții pe care i-a sancționat... [citește_tot_articolul]

23 Ianuarie 2019, 19:05 (48853 vizualizări - 17 comentarii)

POLITICĂ

Marian Neacșu se transferă la Pro România

Devenit «persona non grata» în PSD

Marian Neacșu se transferă la Pro România

Fostul președinte al PSD Ialomița, Marian Neacșu, refuză să părăsească scena politică. El se pregătește să renască.

«Il consigliere» pentru Ponta
Tras pe linie moartă după puciul ratat din noiembrie anul trecut, fostul președinte al PSD Ialomița își caută partid. Zvonurile din politica mare susțin că Marian Neacșu se va afișa curând în compania președintelui Victor Ponta, un alt renegat al PSD. El îl urmează pe Adrian Țuțuianu, un alt pucist eliminat din partid. Reamintim că Adrian Țuțuianu și Marian Neacșu au fost excluși în noiembrie anul trecut din PSD după ce au semnat, alături... [citește_tot_articolul]

22 Ianuarie 2019, 19:40 (10134 vizualizări - 9 comentarii)

EVENIMENT

Pagube de 11,3 milioane de lei înregistrate în urma incendiilor produse anul trecut în Ialomița

Secretarul de stat MAI, Raed Arafat, prezent la bilanțul ISU Ialomița

Pagube de 11,3 milioane de lei înregistrate în urma incendiilor produse anul trecut în Ialomița

Marți, 22 ianuarie 2019, reprezentanții Inspectoratului pentru Situații de Urgență «Barbu Catargiu» al județului Ialomița au prezentat bilanțul activității instituției în anul 2018. Invitatul special al evenimentului a fost Raed Arafat, secretar de stat în cadrul Ministerului Afacerilor Interne și șef al Departamentului pentru Situații de Urgență.

Pagube însemnate 2018 a fost un an încărcat pentru pompierii ialomițeni, aceștia desfășurând aproximativ 9000 de intervenții, atât pe linia de stingere a incendiilor, cât și pe cea de acordare a primului ajutor medical. Din punct de vedere... [citește_tot_articolul]

22 Ianuarie 2019, 19:05 (6775 vizualizări - 0 comentarii)

SPORT

8-1 cu Secunda Adâncata

Fotbal, Unirea Slobozia

8-1 cu Secunda Adâncata

Unirea Slobozia continuă tradiția de a-și face încălzirea la startul pregătirilor cu o echipă de Liga a IV-a. Anul acesta a fost aleasă drept adversară revelația sezonului, Secunda Adâncata, aflată la finalul turului pe locul 4, la 6 puncte de liderul Bărăganul Ciulnița. Unirea, locul 2 în Liga a III-a, și-a etalat cum era de așteptat superioritatea. Partida s-a desfă­șurat în București la Baza «Ion Țiriac». Antrenorul Enache Costea și-a permis să menajeze la această confruntare o parte dintre jucătorii de bază. Au absentat Leo Dobre, Ibrian, Topor, Toma, Adăscăliței și căpitanul Romeo Soare. Nici tânărul Rică Dragomir nu a evoluat, acuzând o accidentare. Costea a început cu patru jucători sub... [citește_tot_articolul]

22 Ianuarie 2019, 17:35 (4851 vizualizări - 1 comentariu)

Sâmbătă 27 Iun 2026
270 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Urziceni: A găsit o borsetă cu 20000 lei într-o benzinărie și a predat-o la Poliție!

Poliția Urziceni a fost sesizată sîmbătă, 14 aprilie a.c., de către un bărbat de 42 ani, din Tîrgoviște, despre faptul că în timp ce se afla în incinta unei benzinării de pe raza municipiului i-a fost sustrasă ...[citește_toată_știrea]

17 Aprilie 2012, 13:44
(10604 vizualizări - 1 comentariu)


Fetești: Prins la furat din supermarket

Agentul de pază din cadrul unui supermarket din Fetești a sesizat telefonic ofițerului de serviciu al Poliției luni, 16 aprilie a.c., faptul că un bărbat a sustras din incinta unității mai multe produse ...[citește_toată_știrea]

17 Aprilie 2012, 13:41
(9183 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Șoferița de 21 ani a pierdut controlul volanului și s-a izbit de un parapet!

Vineri, 13 aprilie a.c., în jurul orei 12,00, pe DJ 212 s-a produs un accident de circulație soldat cu rănirea a trei persoane. Din cercetări s-a stabilit că în timp ce o tînără, de 21 ani, din comuna ...[citește_toată_știrea]

17 Aprilie 2012, 13:40
(9213 vizualizări - 0 comentarii)


Jilavele: Un copil de 12 ani a furat o bicicletă din curtea unui consătean

Un bărbat de 42 ani, din comuna Jilavele, a sesizat Poliția vineri, 13 aprilie a.c., cu privire la faptul că persoane necunoscute au pătruns în curtea locuinței sale și au furat o bicicletă. În urma cercetărilor ...[citește_toată_știrea]

17 Aprilie 2012, 13:38
(8987 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: 85 locuri de muncă vacante

Potrivit datelor statistice ale Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița, la nivelul județului, marți, 17 aprilie 2012, sînt disponibile 85 locuri de muncă. Cele mai multe posturi sînt ...[citește_toată_știrea]

17 Aprilie 2012, 13:29
(8361 vizualizări - 0 comentarii)


Țăndărei: Prinși la furat sucuri și băuturi alcoolice din magazia unei firme

Poliția Țăndărei a fost sesizată sîmbătă, 15 aprilie a.c., de către administratorul unei societăți comerciale situată pe raza orașului, cu privire la faptul că agentul de pază a surprins mai mulți tineri ...[citește_toată_știrea]

17 Aprilie 2012, 13:27
(10034 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Țăndărei furt


DGFP Ialomița: 25 aprilie 2012, termen limită pentru depunerea declarațiilor

Direcția Generală a Finanțelor Publice Ialomița informează contribuabilii că pînă miercuri, 25 aprilie 2012, trebuie să depună la administrațiile financiare teritoriale următoarele declarații aferente lunii ...[citește_toată_știrea]

17 Aprilie 2012, 13:25
(9140 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Procesiunea aducerii Sfintei Icoane Făcătoare de Minuni a Maicii Domnului, asigurată de jandarmi

Peste 50 de jandarmi din cadrul Inspectoratului de Jandarmi Județean Ialomița vor asigura, în perioada 18-24 aprilie 2012, măsurile de ordine ce se vor impune la manifestare religioasă de mare importanță ...[citește_toată_știrea]

17 Aprilie 2012, 12:55
(10321 vizualizări - 0 comentarii)


Incendii la Alexeni și Valea Măcrișului

În urma unui scurtcircuit produs la instalația electrică, dormitorul locuinței unui cetățean din localitatea Alexeni a fost cuprins de flăcări. La fața locului s-au deplasat pompierii de la Secția Urziceni ...[citește_toată_știrea]

17 Aprilie 2012, 12:40
(9808 vizualizări - 0 comentarii)


46 de intervenții SMURD în primele zile de la inaugurarea unităților mobile de la Slobozia și Țăndărei

Solicitările au fost primite la dispeceratul Inspectoratului în intervalul 13.04.2012-17.04.2012 și au vizat urgențe medicale din cele mai diverse, de la traumatisme, la persoane aflate în stare de ebrietate ...[citește_toată_știrea]

17 Aprilie 2012, 12:40
(11882 vizualizări - 0 comentarii)


Căzănești: Bătrînă de 78 ani, omorîtă de o căruță!

O femeie de 78 ani, din Căzănești, și-a pierdut viața după ce a fost lovită de o căruță. Astfel, în timp ce aceasta se deplasa pe strada Dispensarului din Căzănești, din curtea unui localnic în vîrstă de ...[citește_toată_știrea]

17 Aprilie 2012, 10:22
(9606 vizualizări - 0 comentarii)


Căzănești: O rudă i-a furat din curte!

Poliția a fost sesizată de către un bărbat de 67 ani, din Slobozia, despre faptul că în perioada februarie-martie 2012, persoane necunoscute i-au sustras mai multe bunuri de uz gospodăresc dintr-o anexă ...[citește_toată_știrea]

17 Aprilie 2012, 10:15
(7291 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Căzănești furt


Slobozia: Pieton izbit de o mașină

În timp ce un bărbat, de 61 ani, din Slobozia, s-a angajat în traversarea DN21, la baza podului peste rîul Ialomița, prin loc nepermis și fără să se asigure, a fost acroșat de un autoturism condus de un ...[citește_toată_știrea]

17 Aprilie 2012, 10:09
(8439 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Slobozia accident


Ialomița: Autoturism furat din Spania, restituit proprietarului

Ialomița: Autoturism furat din Spania, restituit proprietarului

Un autoturism reclamat furat în luna septembrie 2011, a fost identificat și restituit proprietarului de drept de către polițiști. Urmare a corespondenței purtate cu Centrul de Cooperare Polițienească Internațională ...[citește_toată_știrea]

17 Aprilie 2012, 09:41
(8565 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: I-a ghicit în palmă și i-a furat bijuteriile!

O femeie din Slobozia a sesizat Poliția că a fost victima unei infracțiuni de înșelăciune. Victima a fost abordată de o persoană necunoscută, care a spus că îi poate ghici în palmă. Fapta a fost sesizată ...[citește_toată_știrea]

17 Aprilie 2012, 09:16
(7138 vizualizări - 0 comentarii)


Căzănești: Fără premis, a intrat cu mașina într-un imobil!

Poliția Orașului Căzănești a fost sesizată cu privire la faptul că un autoturism a intrat direct într-un imobil. Din incident a rezultat vătămarea corporală a «șoferului», un localnic de 42 ani. Din verificările ...[citește_toată_știrea]

17 Aprilie 2012, 09:10
(11040 vizualizări - 2 comentarii)


Slobozia: Lemne vîndute în Obor fără documente

În Oborul Municipal Slobozia a fost depistată o femeie de 62 ani, din comuna Sita Buzăului-Covasna, care vindea material lemnos fără a elibera factură fiscală ori bon fiscal. Cea în cauză a fost sancționată ...[citește_toată_știrea]

17 Aprilie 2012, 09:04
(6610 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Autoturism furat din Italia, identificat și indisponibilizat de polițiști

Ialomița: Autoturism furat din Italia, identificat și indisponibilizat de polițiști

Polițiștii din cadrul Serviciului de Investigații Criminale-Compartimentul Trafic și Furturi Auto, în colaborare cu specialiști ai Registrului Auto Român Ialomița au organizat și executat o acțiune pentru ...[citește_toată_știrea]

17 Aprilie 2012, 09:04
(9048 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: La volan cu permisul suspendat

O patrulă de siguranță publică a oprit pentru control, pe DJ203E, la intersecția comunei Munteni Buzău cu orașul Căzănești, o autoutilitară condusă de un bărbat de 38 ani, din București. Din verificările ...[citește_toată_știrea]

17 Aprilie 2012, 08:08
(8168 vizualizări - 0 comentarii)


Ograda: Prins beat la volan

Un tînăr de 31 ani, din comuna Ograda, a fost depistat de către un echipaj rutier la volanul unui autoturism în timp ce se afla sub influența băuturilor alcoolice. Acesta a fost testat alcoolscop, rezultatul ...[citește_toată_știrea]

17 Aprilie 2012, 08:07
(6531 vizualizări - 0 comentarii)


Icoana Făcătoare de Minuni a Maicii Domnului, la Slobozia

În perioada 18 aprilie-24 aprilie 2012, cu binecuvîntarea Preasfințitului Părinte Episcop Vincențiu, Episcopia Sloboziei și Călărașilor organizează o serie de manifestări cu ocazia sărbătoririi hramului ...[citește_toată_știrea]

13 Aprilie 2012, 13:31
(11700 vizualizări - 0 comentarii)


Patron constănțean cu firmă la Fetești, cercetat pentru evaziune fiscală

Un constănțean de 55 ani, patron al unei firme din Fetești, este cercetat de polițiștii feteșteni pentru că a prejudiciat bugetul statului cu suma de peste 194000 lei. El nu a virat către buget sumele reprezentînd ...[citește_toată_știrea]

13 Aprilie 2012, 12:56
(5651 vizualizări - 0 comentarii)


Manasia: Accident după ce a intrat în automobilul din față

În cursul zilei de marți, 10 aprilie a.c., un bărbat de 34 ani, din Slobozia, a fost implicat într-un accident rutier. Pentru că nu a respectat distanța regulamentară în mers, el s-a ciocnit de un alt autoturism ...[citește_toată_știrea]

13 Aprilie 2012, 12:53
(8638 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Manasia accident


Urziceni: Hoață de profesie, a încercat să scape de pușcărie

Polițiștii Biroului de Ivestigații Criminale din cadrul Poliției Urziceni au identificat pe străzile orașului, marți, 10 aprilie a.c., o femeie de 38 de ani pe numele căreia Judecătoria Sector 3 din București ...[citește_toată_știrea]

13 Aprilie 2012, 12:52
(8320 vizualizări - 0 comentarii)


Axintele: Săpa în curte și a descoperit un revolver din Al Doilea Război Mondial

Un bărbat de 47 de ani a făcut o descoperire mai puțin obișnuită. În timp ce săpa curtea surorii sale din localitatea Axintele, el a descoprit un revolver ce datează din perioada celui de-al Doilea Război ...[citește_toată_știrea]

13 Aprilie 2012, 12:46
(9157 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Axintele revolver


Poliția Rutieră Ialomița: Amenzi de peste 57000 lei

Conducerea sub influența alcoolului, viteza excesivă, precum și neutilizarea centurii de siguranță au fost principalele abateri descoperite de polițiștii rutieri în perioada 6-9 aprilie a.c. Valoarea sancțiunilor ...[citește_toată_știrea]

13 Aprilie 2012, 12:45
(5661 vizualizări - 0 comentarii)


Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!

Cele mai noi anunțuri de mică publicitate din Ialomița. ...[citește_toată_știrea]

11 Aprilie 2012, 12:35
(6951 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: O baracă de lemn a căzut dintr-o căruță peste un bătrîn de 67 ani!

Un bătrîn de 67 ani din localitatea Siriu-Prahova, era să-și piardă viața, luni 9 aprilie a.c. Bătrînul a fost lovit de o baracă din lemn care era transportată de un căruțaș. În momentul în care s-a produs ...[citește_toată_știrea]

11 Aprilie 2012, 11:02
(8417 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Urziceni accident


Valea Ciorii: Tînăr pus pe scandal, arestat

Polițiștii din Țăndărei au reținut luni, 9 aprilie a.c., un tînăr de 22 ani, din localitatea Valea Ciorii, după ce a băgat spaima în tot satul. El a fost acuzat de comiterea infracțiunilor de furt calificat ...[citește_toată_știrea]

11 Aprilie 2012, 11:01
(8800 vizualizări - 3 comentarii)


AJOFM Ialomița: Cursuri de calificare pentru șomeri

Agenția Județeană pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița organizează pentru anul 2012 un număr de peste 20 de cursuri de calificare. Cele mai multe din aceste cursuri fac parte din domenii de activitate ...[citește_toată_știrea]

11 Aprilie 2012, 11:00
(9992 vizualizări - 3 comentarii)


Ultimele comentarii
Carmen în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Gigel în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! mdrag20 în Irigațiile pe 36000 de hectare în Ialomița, afectate de o decizie a CFR pentru protejarea unui pod feroviar în Brăila Gigi gunoierul în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei Corcodel de la DUMITRESTI în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia casă Slobozia Nouă în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 închiriere apartament 3 camere Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 om de rand în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! laurentiu în «Beach Party» săptămânal pe Plaja Zorilor Răduță Aurelian-Constantin în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia @ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final soluția e simplă în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Fa Marileno în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Maria în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Nelu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Vasile în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Ionut în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Mihai în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...