Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Anchetă internă la Spitalul Județean de Urgență Slobozia în cazul femeii omorâte de gripă

Anchetă internă la Spitalul Județean de Urgență Slobozia în cazul femeii omorâte de gripă

UPDATE În cauză s-a deschis o anchetă penală

Conducerea Spitalului Județean de Urgență Slobozia a declanșat luni, 21 ianuarie 2019, o anchetă internă în cadrul unității medicale. Verificările au legătură cu cazul femeii de 45 de ani din Slobozia care a murit din cauza unei infecții cu virusul gripal AH1N1. Pacienta s-a prezentat de două ori la Unitatea de Primiri Urgențe, însă nu a fost internată deși se simțea rău. Femeia suferea de mai multe afecțiuni cardiace și nu era vaccinată antigripal.

Verificări amănunțite
Prin ancheta pe care o desfășoară, reprezentanții Spitalului Județean de Urgență Slobozia încearcă să descopere... [citește_tot_articolul]

21 Ianuarie 2019, 12:35 (73999 vizualizări - 55 comentarii)

EVENIMENT

Primăria Slobozia majorează tarifele pentru colectarea deșeurilor menajere

Primăria Slobozia majorează tarifele pentru colectarea deșeurilor menajere

Administrația din Slobozia se pregătește să majoreze tarifele pentru colectarea deșeurilor menajere. Decizia se impune ca urmare a majo­rării tarifelor de depozitare în cadrul depozi­tului de deșeuri deținut de către Vivani Salubritate. Proiectul de hotărâre va fi supus aprobării plenului în cadrul ședinței Consi­liului Local Slobozia de la sfârșitul lunii ianuarie 2019. Pentru populație, majorarea va fi de 0,30 lei de persoană lunar.

Un an mai scump pentru slobozeni Vivani Salubritate a anunțat majorarea tarifelor de depozitare a deșeurilor menajere în 2019. Conform informațiilor oficiale... [citește_tot_articolul]

21 Ianuarie 2019, 10:05 (9716 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Doi ialomițeni au fost omorâți de virusul gripal AH1N1

Doi ialomițeni au fost omorâți de virusul gripal AH1N1

Gripa din acest sezon rece a făcut două victime în județul Ialomița. Este vorba despre o femeie de 45 de ani din Slobozia și un bărbat de 40 de ani, din zona municipiului Urziceni. Reprezentanții Direcției de Sănătate Publică Ialomița au explicat faptul că ambii pacienți sufereau și de alte afecțiuni medicale, starea lor agravându-se din cauza bolilor asociate. Testele de laborator au confirmat faptul că cei doi ialomițeni omorâți de gripă au fost infectați cu virusul AH1N1.

Au murit sub ochii medicilor
În cazul femeii de 45 de ani din Slobozia, rapoartele specialiștilor arată... [citește_tot_articolul]

20 Ianuarie 2019, 12:48 (8608 vizualizări - 5 comentarii)

EVENIMENT

contraeditorial

oamenii partidului

Indiferent de partidul ce a câștigat alegerile, oamenii acestuia au fost recompensați cu funcții. Indiferent dacă aveau sau nu habar de instituțiile unde au fost proțăpiți, oamenii partidului au fost instalați și re­munerați potrivit funcțiilor ocupate. Cutuma nu a fost inventată cum s-ar crede de social-democrați, reminescențele acesteia fiind înrădăcinate în urmă cu zeci de ani, când Partidul Comunist își instala propagandiștii în funcții după competențe știute doar la nivel de Comitet Central. Social-democrații au desăvârșit metoda, țărăniștii au preluat-o, în timp ce liberalii sau democrat-liberalii au perfec­ționat-o. Cutuma instalării oamenilor de partid în posturi funcționează și în prezent... [citește_tot_articolul]

20 Ianuarie 2019, 11:05 (5737 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

REPORTAJ

Mama Gica muncește de 78 de ani

Mama Gica muncește de 78 de ani

«Când o să mor, vreau să mă ia Dumnezeu din picioare. Nu vreau să zac și să supăr copiii. Asta e ultima mea dorință pe lumea asta!»

Avea 7 ani când a croșetat prima pereche de ciorapi «pentru bărbații din război...». De atunci au trecut 78 de ani! Și mama Gica de la Albești nu s-a oprit niciodată din treabă. Așa s-a învățat și altceva nu știe: «Nu pentru mine, maică, mie nu-mi mai trebuie... Pentru nepoți!»

Mama Gica și viața ei
O cheamă Moise Georgeta și vara vinde flori Sloboziei. Dar acum e iarnă și frigul îi degeră mâinile. Dar ea nu vrea să simtă că vine tocmai de la Albești... Are în coșniță douăsprezece ouă, trei perechi de ciorapi croșetați, de lâna co­lorată, și două veste pentru bărbați. Dar clientul... [citește_tot_articolul]

19 Ianuarie 2019, 12:25 (7747 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ferma de aplaudaci

Vocile Ialomiței

Ferma de aplaudaci

Aplaudacul, sau după denumirea latinească gelatinus amorphus, este un nevertebrat crescut, dresat, hrănit și needucat în fermele politice. El este apreciat pentru capacitatea lui de a face zgomot. Astfel, când aude glasul fermierului, adică al stăpânului politic, aplaudacus amorphus se ridică pe membrele din spate și cu cele din față începe să le izbească una de alta, exprimându-și frenetic entuziasmul când își aude stăpânul regurgitând vreun discurs. Datorită fle­xibilității lui, gelatinus amorphus poate fi introdus într-o eprubetă, într-un ibric, într-o caserolă, într-o halbă de bere sau într-o oală de noapte, unde nevertebra­tul se acomodează rapid, atingând instantaneu... [citește_tot_articolul]

18 Ianuarie 2019, 18:25 (7493 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Rată crescută a mortalității infantile în Ialomița

Rată crescută a mortalității infantile în Ialomița

O statistică oficială a Organizației «Salvați Copiii» arată că Ialomița se numără printre județele cu o rată crescută a mortalității infantile, de 7,8 la mie în ultimul an. Principala cauză a acestui fenomen o reprezintă nașterile premature, dar și lipsa de dotări a secțiilor de neonaotologie din cadrul unităților me­dicale.

Copiii mor înainte de a împlini un an
Mortalitatea infantilă reprezintă numărul deceselor înregistrate în rândul copiilor cu vârste cuprinse între 0 și 1 an pe parcursul unui an calendaristic. Potrivit calculelor făcute de Organizația «Salvați Copiii», Ialomița... [citește_tot_articolul]

18 Ianuarie 2019, 11:35 (4793 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

Despăgubiri de 6,5 milioane de lei pentru crescătorii de porci din Ialomița

Despăgubiri de 6,5 milioane de lei pentru crescătorii de porci din Ialomița

Autoritatea Națională Sanitară Veterinară și pentru Siguranța Alimentelor a dat publicității valoarea sumelor acordate sub formă de despăgubiri crescătorilor de porci ale căror animale au fost sacrificate în scop preventiv pentru a se evita răspândirea viru­sului Pestei Porcine Africane. Estimativ, aceștia au primit din partea ANSVSA 6,5 milioane de lei. Datele arată că în Ialomița au fost uciși porcii din peste 2800 de gospodării. De la debutul bolii și până în prezent au fost confirmate oficial 125 de focare de boală.... [citește_tot_articolul]

17 Ianuarie 2019, 17:40 (5642 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

Poveste de iarnă

Poveste de iarnă

A fost odată ca niciodată o primărie de oraș european (când și-or vedea nepoții copiilor noștri ceafa!). Și primăria asta avea departament juridic mândru și frumos, de la soare te puteai uita, dar la procesele pierdute sistematic de către juriștii ei ba. Și vremea trecea, lefurile se măreau, iar primarul se dedulcea la Piersicuțele pe care le angajase în instituție, căci era tânăr și becher, iar lumea era toată a lui până la alegerile din 20-20. Până într-o zi, la început de iarnă, când șeful Departamentului Juridic, fost director la Cancelaria Prefectului, a decis că unde merge mia merge și suta... Și a reușit să-i facă concurență șefului său direct, angajând la rândul lui o Piersică adusă prin... [citește_tot_articolul]

17 Ianuarie 2019, 17:10 (7556 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Slobozia bea apă cu Trihalometani

Cutremurul din octombrie 2018, găsit «vinovat» de directorul Urban SA Slobozia, Valentin Cilibeanu

Slobozia bea apă cu Trihalometani

Apa distribuită în rețea locuitorilor din Slobozia are din nou pro­bleme de potabilitate. Conform ultimului buletin de analize, eliberat de Direcția de Sănătate Publică Ialomița, în luna decembrie 2018 au fost descoperite concentrații peste limita admisă de Trihalometani, substanțe care pot provoca mai multe tipuri de cancer. Până acum nu se cunoaște cauza care a produs această situație, însă administratorii Urban Slobozia nu exclud ca depășirile să fi fost gene­rate de cutremurul de pământ produs la sfârșitul lunii octombrie 2018...

Pericolul de la robinete Potrivit reprezentanților... [citește_tot_articolul]

16 Ianuarie 2019, 17:15 (10150 vizualizări - 11 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Doar opt ialomițeni și-au găsit de muncă prin EURES

Doar opt ialomițeni și-au găsit de muncă prin EURES

La sfârșitul anului 2018, în evi­den­țele Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița erau înregistrați 5063 șomeri, rata șomajului fiind de 5,35%. Din totalul de 5063 persoane înregistrate în evidențele AJOFM Ialomița, 929 erau beneficiare de indemnizație de șomaj, iar 4134 erau șomeri neindemnizați. Chiar dacă, în decursul anului 2018, AJOFM Ialomița a organizat 8 burse a locurilor de muncă pentru a veni în sprijinul oamenilor...

Serviciul EURES nu e pentru noi
Cel mai căutat eveniment al AJOFM rămâne Bursa generală a locurilor de muncă. Aceasta a fost organizată... [citește_tot_articolul]

16 Ianuarie 2019, 13:05 (5266 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Scandal cu droguri de risc la Liceul Tehnologic «Sfânta Ecaterina» din Urziceni

Scandal cu droguri de risc la Liceul Tehnologic «Sfânta Ecaterina» din Urziceni

Trei elevi ai Liceului Tehnologic «Sfânta Ecaterina» din Urziceni sunt inculpați într-o anchetă a procurorilor Direcției de Investigare a Infracțiunilor de Criminalitate Organizată și Terorism-Biroul Teritorial Slobozia. Aceștia sunt acuzați că au înființat culturi de cannabis, iar apoi vindeau drogurile rezultate în urma procesării plantelor pe holurile unității de învățământ. Doi dintre ei sunt trimiși în judecată sub control judiciar, în timp ce al treilea și-a recunoscut faptele în fața magistraților Tribunalului Ialomița.

Droguri vândute în incinta școlii
Potrivit actelor... [citește_tot_articolul]

15 Ianuarie 2019, 18:25 (27438 vizualizări - 28 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

DADP Slobozia a achiziționat utilaje de deszăpezire de 152500 de lei

Sărărițe computerizate pentru străzile orașului

DADP Slobozia a achiziționat utilaje de deszăpezire de 152500 de lei

La începutul anului 2018, Direcția de Administrare a Domeniului Public Slobozia anunța că va achiziționa utilaje de 6 milioane de lei. La un an distanță, directorul Valeriu Roșca se mulțumește cu niște «sărărițe computerizate»...

Un eșec cosmetizat Anul 2018 se anunța unul bun pentru DADP Slobozia. Proaspăt numit, directorul Valeriu Roșca susținea că va achiziționa prin licitație publică 12 utilaje în valoare de 6,027 milioane de lei. La sfârșitul lunii septembrie 2018, procesul de achiziție a fost ratat iar dotarea DADP cu utilaje noi de desză­pezire pentru iarna anului 2018 a fost... [citește_tot_articolul]

15 Ianuarie 2019, 18:05 (5458 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

SPORT

Eduard Dragomir, argint la Naționalele de Cadeți

Scrimă

Eduard Dragomir, argint la Naționalele de Cadeți

Săptămâna trecută s-a desfășurat Campionatul Național de Sabie adresat cadeților. Această competiție a scos în prim plan un nou nume aparținând Școlii de Scrimă slobozene. Eduard Dragomir a explodat pe planșa acestui turneu și a terminat în postura de vicecampion. «Un rezultat excelent, în maniera celor obținute în anii trecuți de Răzvan Stănescu și George Dragomir. Eduard a dat în sfârșit frâu liber adevăratului său potențial... Mă bucur pentru el, este un băiat care muncește temeinic și pe care sper să îl avem cât mai curând în echipa CSM Unirea Slobozia!» ne-a declarat profesorul Marin Cruțu. În aceeași competiție, Liviu Lepădătescu a terminat pe locul 6. Din păcate, în competiția pe echipe... [citește_tot_articolul]

15 Ianuarie 2019, 17:20 (4018 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

SPORT

Fotbal, Unirea Slobozia

Reunire fără nume noi

bonus: Noi isprăvi ale Grupei 2005

Unirea Slobozia a luat startul pregătirii în vederea returului actualei ediții de Campionat. Enache Costea se bazează pe aceiași jucători cu care a lucrat în tur, excepție făcând portarul Cătălin Postoaie, în locul căruia a fost promovat în lotul mare juniorul Rareș Petre, de 16 ani. La capitolul noutăți nu avem, deocamdată, nicio mișcare... De altfel, suporterii nu trebuie să se aștepte la mutări spectaculoase, bugetul restrâns nepermițând acest lucru. În aceste condiții, omo­genitatea ar putea fi punctul forte al echipei noastre în retur. Pe lângă aceasta, pentru pregătirea tehnico-tactică s-a parafat o serie de meciuri amicale cu adversari destul de puternici pentru acest nivel. Se va începe... [citește_tot_articolul]

15 Ianuarie 2019, 16:50 (4963 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

Încă un pas mărunt trecut cu brio

Handbal, CNOT Iași-HCM Slobozia 19-39

Încă un pas mărunt trecut cu brio

HCM Slobozia a învins în de­pla­sare la CNOT Iași într-un meci contând pentru etapa a 11-a a Campio­na­tului Ligii Secunde. Important nu este faptul că echipa lui Gheorghe Covaciu a obținut o nouă victorie, ci maniera în care a făcut-o. Față de ultima confruntare cu Iașiul, în care s-au impus relativ greu, handbalistele noastre au fost mult mai concentrate. În ciuda faptului că au alcătuit un lot de numai 9 jucătoare valide, ialomițencele au tratat responsabil fiecare fază și au obținut un succes clar, în conformitate cu diferența de valoare dintre cele două garnituri. S-a încheiat 39-19 pentru HCM Slobozia, iar echipa noastră se menține confortabil în poziția de lider, la 7 puncte distanță de... [citește_tot_articolul]

15 Ianuarie 2019, 16:15 (4415 vizualizări - 0 comentarii)

SPORT

Alexandra Iordache, campioană națională

Tenis de câmp

Alexandra Iordache, campioană națională

În 2013, Campionatul Național adresat tenismenilor sub 16 ani a fost găzduit de Slobozia. La fete a triumfat Gabriela Ruse, cea care peste 5 ani avea să pătrundă pe tabloul principal de la US Open. La început de 2019, Slobozia iese din nou în evidență, dar de data aceasta cu reușita unei sportive pe care profesorul Ion Savu paria de ani buni: Alexandra Iordache. O fată talentată, descoperită și șlefuită în «grădina» CSS Slobozia și aclimatizată pentru performanță în «sera» CSM București... «Mă bucur că, în 2017, când eram directorul CSS Slobozia, i-am aprobat Alexandrei Iordache transferul la CSM București. Astfel, ea a putut să facă un pas important în carieră, aspect care nu i-ar fi fost la... [citește_tot_articolul]

15 Ianuarie 2019, 15:10 (6511 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

Daniel Crunțeanu, secretar de stat la Agricultură în locul lui Alexandru Potor

Rocadă pe cutumă

Daniel Crunțeanu, secretar de stat la Agricultură în locul lui Alexandru Potor

Daniel Crunțeanu este propunerea PSD Ialomița pentru funcția de secretar de stat la Ministerul Agriculturii, vacantată după demisia lui Alexandru Potor. Până acum, acesta a ocupat funcția de director general adjunct în cadrul Agenției pentru Finanțarea Investițiilor Rurale.

Ține-ți minte... Daniel Crunțeanu este consilier județean PSD și, până mai ieri, a fost director general adjunct la Agenția pentru Finanțarea Investițiilor Rurale. Mai nou, a devenit propunerea PSD Ialomița pentru ocuparea funcției de secretar de stat în cadrul Ministerului Agriculturii. Funcția a fost vacantată... [citește_tot_articolul]

14 Ianuarie 2019, 09:55 (11371 vizualizări - 5 comentarii)

EVENIMENT

Mașină a Spitalului Slobozia, implicată într-un accident la Dridu

Mașină a Spitalului Slobozia, implicată într-un accident la Dridu

Joi, 10 ianuarie a.c., în jurul orelor 5,00, o mașină a Spitalului Județean de Urgență Slobozia ce transporta un pacient dializat a fost implicată într-un accident în zona localității Dridu. Șoferul autovehiculului se afla la începutul cursei când, din cauza condițiilor meteorologice nefavorabile și a carosabilului înghețat, a pierdut controlului volanului și a derapat. «Sunt bine și pacienta, și șoferul... Nu mă interesează mașina, ci oamenii!» a declarat Mariana Iancu, managerul Spitalului Județean de Urgență Slobozia.... [citește_tot_articolul]

12 Ianuarie 2019, 10:10 (7496 vizualizări - 7 comentarii)

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

De la Președinția Consiliului UE la carmangeria din colț

De la Președinția Consiliului UE la carmangeria din colț

Începem anul la pas, alăturând două poze aparent fără legătură. Prima a fost făcută miercuri, 9 ianuarie 2019, în fața Prefecturii Ialomița, «boborul» care cască gura în fața instituției fiind anunțat că România a preluat Președinția Consiliului Uniunii Europene. «Proiectul aparține Ministerului de Interne, iar bannerul are rolul de a marca evenimentul...» ne-a declarat ușor iritat prefectul Gigi Petre. Cea de-a doua fotografie a fost realizată de un localnic și surprinde autoturismul președintelui Victor Moraru, președintele ialomițenilor de pretutindeni și filo-european până în vârful pantofilor stiletto cu care face naveta la Bruxelles. Am ales să le publicăm împreună pentru că ni... [citește_tot_articolul]

11 Ianuarie 2019, 11:25 (10318 vizualizări - 15 comentarii)

Joi 25 Iun 2026
282 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Polițiștii au tras focuri de armă la Fetești: A fost reținut un bărbat care a furat un autoturism!

Acțiune rapidă și fermă a polițiștilor ialomițeni, care au folosit armamentul din dotare la Fetești, pentru imobilizarea unui autoturism furat, condus de un bărbat de 26 de ani. Șoferul a fost reținut pentru ...[citește_toată_știrea]

13 Martie 2020, 12:40
(6378 vizualizări - 0 comentarii)


Polițiștii au efectuat percheziții pe raza județelor Călărași și Ialomița, într-un dosar de trafic de droguri de mare risc

Polițiștii specializați în combaterea criminalității organizate din București și Călărași,  împreună cu procurorii DIICOT-BT Călărași, au efectuat 17 percheziții domiciliare pe raza județelor Călărași ...[citește_toată_știrea]

12 Martie 2020, 10:05
(3512 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Arestat pentru «furt calificat» și «conducere fără permis»

Polițiștii din cadrul Serviciului de Investigații Criminale al IPJ Ialomița au acționat pe raza de competență pentru depistarea persoanelor urmărite, dispărute de la domiciliu sau care se sustrag de la ...[citește_toată_știrea]

11 Martie 2020, 17:25
(1879 vizualizări - 0 comentarii)


Beat la volan pe străzile Sloboziei

Marți, 10 martie a.c., polițiștii slobozeni au depistat în flagrant un bărbat, de 49 de ani, din Slobozia, în timp ce conducea un autoturism pe drumurile publice aflându-se sub influența băuturilor alcoolice ...[citește_toată_știrea]

11 Martie 2020, 17:20
(1963 vizualizări - 1 comentariu)


Perieți: Șofer fără permis al unui moped neînmatriculat

Marți, 10 martie a.c., polițiștii slobozeni au oprit, pentru control, un moped care circula pe raza comunei Perieți, al cărui conducător nu utiliza casca de protecție. În urma verificărilor efectuate, polițiștii ...[citește_toată_știrea]

11 Martie 2020, 17:15
(2132 vizualizări - 0 comentarii)


Prefectura Ialomița, Coronavirus: 96 persoane, izolate la domiciliu!

Potrivit Prefecturii Ialomița, în ceea ce privește situația epidemiologică-Coronavirus, marți, 10 martie 2020, 96 persoane sunt izolate la domiciliu, în carantină neaflându-se persoane ...[citește_toată_știrea]

10 Martie 2020, 19:35
(3738 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Copii folosiți la cerșit

Situație revoltătoare în județul Ialomița. În cadrul unei acțiuni desfășurată de polițiștii ialomițeni, luni, 9 martie 2020, oamenii legii au descoperit doi minori, de 1 și, respectiv, 5 ani, folosiți la ...[citește_toată_știrea]

10 Martie 2020, 19:30
(2076 vizualizări - 0 comentarii)


RAJA Constanța: Atenție, se întrerupe apa la Dridu!

Din cauza lucrărilor de întreținere și reparații ale liniilor de electricitate, RAJA SA Constanța informează clienții din localitatea Dridu cu privire la faptul că miercuri, 11 martie 2020, între orele ...[citește_toată_știrea]

10 Martie 2020, 19:25
(2445 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Conducea beat un scuter

Un tânăr, de 26 de ani, din Fierbinți Târg, s-a ales cu un dosar penal după ce a fost identificat în trafic în stare de ebrietate și cu permisul de conducere anulat. El a fost oprit luni, 9 martie a.c. ...[citește_toată_știrea]

10 Martie 2020, 19:20
(2904 vizualizări - 0 comentarii)


RAJA Constanța: Măsuri preventive împotriva Covid-19

Societatea RAJA SA Constanța a implementat o serie de măsuri specifice, pentru a limita răspânidrea infecției cu noul Coronavirus. Toate centrele societății au fost dotate cu materiale și soluții dezinfectate ...[citește_toată_știrea]

10 Martie 2020, 19:15
(2249 vizualizări - 0 comentarii)


Bucu: La volan cu permisul suspendat

Agenții Poliției Rurală Slobozia au oprit pentru control pe raza comunei Bucu un autoturism condus de un tânăr, de 20 de ani, din București. În urma verificărilor efectuate în bazele de date, polițiștii ...[citește_toată_știrea]

10 Martie 2020, 19:10
(2477 vizualizări - 0 comentarii)


Toate școlile din Ialomița vor fi închise

Reprezentanții Comitetului Național pentru Situații Speciale de Urgență au ajunțat faptul că în perioada 11-22 martie a.c., toate școlile din România, implicit Ialomița, vor fi închise ...[citește_toată_știrea]

9 Martie 2020, 22:15
(2814 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Ordin de protecție pentru un bărbat care și-ar fi lovit și amenințat soția și fiica

Polițiștii ialomițeni au emis duminică, 8 martie 2020, un ordin de protecție provizoriu pe numele unui bărbat, de 47 de ani, din Slobozia, care și-ar fi lovit și amenințat soția și fiica. Astfel, la data ...[citește_toată_știrea]

9 Martie 2020, 14:55
(3875 vizualizări - 0 comentarii)


Gârbovi: I-a luat foc casa

Sâmbătă, 7 martie, a.c., în jurul orelor 21,20, ISU Ialomița a intervenit la stingerea unui incendiu izbucnit la locuința unui cetățean din localitatea Gârbovi. La locul solicitării s-au deplasat de urgență ...[citește_toată_știrea]

9 Martie 2020, 14:45
(2027 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Gârbovi incendiu


Ialomița: Arestat pentru «conducere fără permis»

Vineri, 6 martie a.c., polițiștii din Fetești au acționat pe raza de competență pentru depistarea persoanelor urmărite, dispărute de la domiciliu sau care se sustrag de la executarea unor pedepse privative ...[citește_toată_știrea]

9 Martie 2020, 14:40
(2291 vizualizări - 0 comentarii)


Armășești: La volan cu permisul suspendat

Duminică, 8 martie a.c., polițiștii din Jilavele au oprit pentru control, pe raza comunei Armășești, un autoturism condus de un bărbat, de 51 de ani, din Urziceni. În urma verificărilor efectuate, polițiștii ...[citește_toată_știrea]

9 Martie 2020, 14:35
(2488 vizualizări - 0 comentarii)


Accidente violente la Amara și Coșereni

Accidente violente la Amara și Coșereni

Duminică, 8 martie, a.c., în jurul orelor 10,15, s-a produs un accident rutier produs în orașul Amara, în care au fost implicate un autoturism și un autotren. În sprijinul persoanelor implicate în coliziune ...[citește_toată_știrea]

9 Martie 2020, 14:30
(6069 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Incendii de vegetație

Ialomița: Incendii de vegetație

Sâmbătă, 7 martie, a.c., în jurul orelor 14,55, ISU Ialomița a intervenit la stingerea unui incendiu de vegetație uscată și gunoi, izbucnit pe raza localității Manasia. Pentru localizarea și lichidarea ...[citește_toată_știrea]

9 Martie 2020, 14:15
(1644 vizualizări - 0 comentarii)


Accident la Fetești

Sâmbătă, 7 martie, a.c., în jurul orelor 13,50, ISU Ialomița a intervenit la un accident rutier produs la Fetești, cu implicarea a două autoturisme. În sprijinul persoanelor implicate în coliziune s-au ...[citește_toată_știrea]

9 Martie 2020, 14:10
(2804 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Fetești accident


Prefectura Ialomița, Coronavirus: 106 persoane, izolate la domiciliu!

Potrivit Prefecturii Ialomița, în ceea ce privește situația epidemiologică-Coronavirus, vineri, 6 martie 2020, 106 persoane sunt izolate la domiciliu, în carantină neaflându-se persoane ...[citește_toată_știrea]

6 Martie 2020, 17:20
(2931 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Se întrerupe curentul electric!

În perioada 9-13 martie 2020, E-Distribuție Dobrogea anunță întreruperea alimentării cu energie electrică din cauza unor reparații la rețelele electrice. Aceste lucrări se vor desfășura în localitățile ...[citește_toată_știrea]

6 Martie 2020, 17:15
(5633 vizualizări - 0 comentarii)


ISU Ialomița recrutează voluntari

Începând de luni, 9 martie 2020, Inspectoratul pentru Situații de Urgență «Barbu Catargiu» al județului Ialomița va începe o nouă etapă a campaniei de recrutare a voluntarilor «Salvator din pasiune». Până ...[citește_toată_știrea]

6 Martie 2020, 15:20
(2971 vizualizări - 0 comentarii)


La volan fără permis pe străzile din Fetești

Joi, 5 martie a.c., în jurul orelor 22,00, polițiștii din Fetești au oprit pentru control, pe raza municipiului Fetești, un autoturism condus de un bărbat, de 27 de ani, din Dragalina. În urma verificărilor ...[citește_toată_știrea]

6 Martie 2020, 14:25
(5117 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Carambol cu 3 vehicule

Joi, 5 martie a.c., în jurul orelor 22,00, polițiștii din Slobozia au intervenit la un eveniment rutier soldat cu rănirea unei persoane. Din primele verificări efectuate a reieșit că în timp un tânăr, de ...[citește_toată_știrea]

6 Martie 2020, 14:20
(2540 vizualizări - 1 comentariu)

Taguri: Slobozia accident


Razie cu percheziții la Slobozia

Razie cu percheziții la Slobozia

Joi, 5 martie a.c., polițiștii ialomițeni au desfășurat o acțiune de amploare pe raza municipiului Slobozia, pentru depistarea și sancționarea faptelor antisociale și creșterea gradului de siguranță a cetățenilor ...[citește_toată_știrea]

6 Martie 2020, 11:40
(2639 vizualizări - 0 comentarii)


DSVSA Ialomița: Acțiune de vaccinare antipseudopestoasă la galinacee

Direcția Sanitară Veterinară și pentru Siguranța Alimentelor Ialomița anunță crescătorii și deținătorii de păsări domestice că, în această perioadă, desfășoară prin medicii veterinari de liberă practică ...[citește_toată_știrea]

6 Martie 2020, 11:25
(3644 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Concubina și-a bătut bărbatul, iar polițiștii au emis un ordin de protecție

Miercuri, 4 martie a.c., polițiștii ialomițeni au emis un ordin de protecție provizoriu pe numele unei femei, de 49 de ani, care și-ar fi lovit concubinul în timp ce se aflau la domiciliu. Polițiștii din ...[citește_toată_știrea]

6 Martie 2020, 11:20
(5533 vizualizări - 0 comentarii)


Malu: Doi șoferi băuți, implicați într-un accident

Doi șoferi din Sfântu Gheorghe, aflați sub influența băuturilor alcoolice, au fost implicați într-un accident de circulație pe raza comunei Malu. Mai mult, unul dintre aceștia avea permisul de conducere ...[citește_toată_știrea]

6 Martie 2020, 10:50
(1869 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Malu accident


Ialomița: Trei accidente, trei răniți

Miercuri dimineața, 4 martie a.c., în jurul orei 7,00, s-a produs un accident de circulație în localitatea Movilița soldat cu rănirea unui minor. Din primele verificări efectuate a reieșit faptul că, timp ...[citește_toată_știrea]

6 Martie 2020, 10:40
(1686 vizualizări - 0 comentarii)


Gura Ialomiței: Prins beat la volan

Miercuri, 4 martie a.c., în jurul orelor 19,00, polițiștii din Platonești au depistat în trafic, în comuna Gura Ialomiței, un bărbat în vârstă de 45 de ani, care conducea un autoturism pe raza localității ...[citește_toată_știrea]

6 Martie 2020, 10:35
(1965 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
mașină de cusut Singer în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 teren intravilan agricol Țăndărei în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 teren extravilan Țăndărei în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 Chiparos în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei Lenuta în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Cetățean în Tabăra «Pavilioane» din stațiunea Amara, fără aviz sanitar de funcționare Mary în «Fermierii își vând producția sub costuri!» garsonieră de închiriat Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 Locuitor Slobozia în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Mariana în «Fermierii își vând producția sub costuri!» un ialomițean în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Gigel în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Pensionar în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final #pasajladrajna în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Adevărat Suporter! în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Mihai în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Hendersohn în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Adrian în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune»

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...