Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Concurs cu «dedicație» pentru soția șefului Administrației Naționale a Penitenciarelor?

Florentina Geanina Dobrică e ofițer economist

Concurs cu «dedicație» pentru soția șefului Administrației Naționale a Penitenciarelor?

Soția șefului Administrației Naționale a Penitenciarelor, Florentina Geanina Dobrică a fost declarată «admis» la concursul pentru ocuparea unei funcții de ofițer economist în cadrul Penitenciarului Slobozia. Ea a obținut nota 9,97, una dintre cele mai mari note din întreaga țară.

Concurs din «sursă externă» La sfârșitul anului precedent, și Penitenciarul Slobozia a anunțat că face angajări din «sursă externă». Cele două posturi scoase la concurs au fost de... ofițer economist. Procedurile de concurs au debutat în luna decembrie 2018, iar pe lista de candidați s-a înscris și soția directorului... [citește_tot_articolul]

10 Ianuarie 2019, 10:40 (20893 vizualizări - 36 comentarii)

SPORT

Cu Neptun Constanța și în Cupa României

Handbal, HCM Slobozia

Cu Neptun Constanța și în Cupa României

Marți, 8 ianuarie 2019, la sediul Federației Române de Handbal s-au tras la sorți Șaisprezecimile Cupei României la handbal feminin. Împerecherea echipelor este cel puțin ciudată, multe dintre confruntări punând față în față echipe din Liga Națională, în vreme ce în altele se vor bate pe un loc în Optimi echipe din divizia secundă. În ultima categorie se înscrie și HCM Slobozia care se va duela chiar cu partenera de serie, Neptun Constanța. Trupa dobrogeană e principala adversară a Sloboziei în Seria A și, totodată, singura echipă care a izbutit să le învingă pe elevele lui Gheorghe Covaciu. «Principala mea dorință la acestă tragere la sorți a fost aceea de a evita o deplasare lungă. Vom juca... [citește_tot_articolul]

9 Ianuarie 2019, 15:50 (5272 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Judecătorul Viorica Mușat, noul președinte al Tribunalului Ialomița

Judecătorul Viorica Mușat, noul președinte al Tribunalului Ialomița

Consiliul Superior al Magistraturii a făcut publică recent lista candidaților admiși la concursurile organizate pentru ocuparea funcțiilor de conducere vacante în cadrul Tribunalului Ialomița și Judecătoriei Urziceni. Potrivit rezultatelor, cea mai mare instanță din județ va fi condusă de judecătorul Viorica Mușat, magistratul fiind declarat «admis» cu nota 8,59.

Tribunalul Ialomița are șefi noi
Posturile de conducere vacante în cadrul instanțelor și parchetelor au fost scoase la concurs de către reprezentanții Consiliului Superior al Magistraturii în luna noiembrie 2018. Recent... [citește_tot_articolul]

9 Ianuarie 2019, 11:10 (8943 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Tânăr din Ograda, principalul suspect în ancheta taximetristului slobozean tâlhărit în județul Buzău

Prins de polițiști pe Aeroportul Otopeni

Tânăr din Ograda, principalul suspect în ancheta taximetristului slobozean tâlhărit în județul Buzău

Un tânăr de 28 de ani din comuna Ograda este principalul suspect al anchetei deschisă de polițiștii din Buzău în urma tâlhăriei comise pe raza comunei buzoiene Cilibia. El a fost identificat în această dimineață pe Aeroportul Internațional «Henri Coandă» din București, de unde intenționa să fugă în Franța.

Audiat de procurorii Parchetului Pogoanele
Potrivit informațiilor oficiale, un taximetrist din Slobozia, în vârstă de 61 de ani, a fost tâlhărit în noaptea de 5/6 ianuarie 2019, pe raza comunei Cilibia, din județul Buzău. Acesta a fost agresat de clientul său, un tânăr pe care... [citește_tot_articolul]

8 Ianuarie 2019, 14:53 (10105 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Primăria Slobozia «sacrifică» 90 de preșcolari în numele interesului public

Cinism administrativ

Primăria Slobozia «sacrifică» 90 de preșcolari în numele interesului public

Primăria Slobozia a decis transferarea Grădiniței din cadrul Școlii «Sfântul Andrei» Școlii nr. 4 Slobozia. Decizia a fost adoptată fără consultarea profesorilor, în numele reorganizării unităților școlare pentru anul 2019-2020. Educatorii și părinții celor 90 de preșcolari care frecventează această grădiniță sunt revoltați și declară că vor ataca în instanță decizia. «Pretind că urmăresc interesul superior al copilului, dar tocmai acest interes este ignorat!» susține Elena Ghiță, directorul grădiniței.

Mintea de pe urmă a lui Mocioniu
În urmă cu două luni, în cadrul... [citește_tot_articolul]

8 Ianuarie 2019, 10:10 (13850 vizualizări - 31 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

«Boboteaza 2019» cu Preasfințitul Vincențiu și Președintele Moraru

De Bobotează, Preasfințitul Vincențiu a slujit la Călărași, iar Președintele a călărit la Amara. Așa e datina de 10 ani și mai bine, de când Preasfințitul își păstorește frații întru Hristos, iar Președintele electoratul. Noi am fost și colo, și colo, ca să vă puteți bucura deplin de sărbătoare, prin aleșii noștri...

Vrednic este Președintele La Amara, Boboteaza e în crucea străzii celei mari. Pe dreapta biserica, pe stânga primăria veche de unde a plecat El, Președintele, de-a jurul poporul, iar în mijloc din nou El, călare pe Sara, iapa lui favorită. Sara ar avea 6 ani și El, Președintele... [citește_tot_articolul]

7 Ianuarie 2019, 11:20 (6603 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Prospecțiuni geofizice in Ialomița

Prospecțiuni geofizice in Ialomița

Marți,18 decembrie 2018, la Căzănești, a avut loco întâlnire-dezbatere privind inițierea proiectului «Prospecțiuni Geofizice Tridimensionale Urziceni Sud 3D». La întâlnire au participat o parte dintre primarii localităților din perimetrul vizat de proiect: Gârbovi, Sfântu Gheorghe, Colelia, Balaciu, Munteni Buzău, Căzănești, Ciochina, Gheorghe Doja și Traian, alți reprezentanți ai administrației județene și locale, ai Asociației de Dezvoltare Intercomunitară Ialomița și reprezentanții filialei din România ai firmei Hunt Oil Company of Romania, Dallas/Texas, condusă de Mark Wagley.

Avem un punct de plecare... [citește_tot_articolul]

5 Ianuarie 2019, 11:20 (5266 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

Spitalul Județean de Urgență Slobozia a «înghițit» 15,8 milioane de lei

În ultimii 3 ani

Spitalul Județean de Urgență Slobozia a «înghițit» 15,8 milioane de lei

Aflat în administrarea Consiliului Județean Ialomița, Spitalul Județean Slobozia a beneficiat în ultimii 3 ani de fonduri enorme pentru funcționare și dezvoltare. 15,8 milioane de lei este suma pe care administrația județeană a acordat-o celui mai mare spital din Ialomița! Cei mai mulți bani au fost cheltuiți pentru achiziționarea de aparatură medicală. În ciuda investițiilor făcute, Spitalul Slobozia are în continuare secții care utilizează instrumente învechite. Mai mult decât atât, banii acordați de Consiliul Județean Ialomița nu au putut să rezolve criza acută de medici cu care unitatea sanitară se confruntă.

Investiție în Sănătate... [citește_tot_articolul]

4 Ianuarie 2019, 10:05 (7272 vizualizări - 14 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Șantierul de pe strada Walter Mărăcineanu

Strada cu 3 proiecte sistate la Slobozia

Șantierul de pe strada Walter Mărăcineanu

Anul acesta, Cartierul «Gării Noi» din Slobozia a împlinit 10 ani de la înființare. Și tot atâta timp a trecut de când tinerii care și-au ridicat case aici aș­teaptă utilitățile promise de au­torități. Până acum, sunt doar promi­siuni. Iar în luna decembrie 2018, Cartierul arată tot ca un șan­tier, cu curțile caselor pline de apă și drumurile de acces impracticabile...

Cetățean vs autorități Strada Walter Mărăcineanu este una dintre străzile Cartie­rului «Gării Noi». Iar problemele cu care se confruntă locatarii de pe această stradă sunt vechi de 10 ani... La începutul anului 2018,... [citește_tot_articolul]

3 Ianuarie 2019, 11:25 (7738 vizualizări - 28 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Bilanțul PNDL2 în Ialomița

Bilanțul PNDL2 în Ialomița

Oficial, Ialomița a ocupat  locul 10 în topul alocărilor bugetare prin Programul Național de Dezvoltare Locală 2, cu o sumă de 813,75 milioane de lei. În realitate, nivelul de absorbție la nivelul anului 2018 nu depășește 50 milioane de lei, adică mai puțin de 5% din suma totală alocată. Primarii comunelor ialomițene se declară însă optimiști și speră ca fondurile să fie absorbite până la viitoarele alegeri. Optimismul edililor locali nu este împărtășit de către Victor Moraru, președintele Consiliului Ju­dețean Ialomița. «Orizontul de așteptare pentru finalizarea acestor investiții este anul 2023!» a declarat el în mod repetat.

Orizontul de așteptare al județului... [citește_tot_articolul]

2 Ianuarie 2019, 10:20 (5620 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Orașul Băneasa a redevenit comună. Orașul Căzănești așteaptă până la noi ordine!

Orașul Băneasa a redevenit comună. Orașul Căzănești așteaptă până la noi ordine!

Miercuri, 19 decembrie 2018, senatul României a aprobat trecerea orașului Băneasa (Constanța) la statutul de comună. Orașul Căzănești așteaptă de ani buni acest statut, procedura de validare fiind blocată. Ultima dată, senatorul PSD Marian Pavel declara la începutul anului 2018: «Am retrimis proiectul de lege la Comisie și vreau să îi ajut!». Între timp, Marian Pavel a ajuns președintele PSD Ialomița și a uitat...

Unanimitate pentru orașul Băneasa
Miercuri, 19 decembrie 2018, Senatul României a adoptat cu unanimitate de voturi propunerea legislativă privind trecerea orașului... [citește_tot_articolul]

1 Ianuarie 2019, 11:25 (9829 vizualizări - 10 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

«În 2018, performanțele au depășit calculul hârtiei!»

Scrimă, profesor Marin Cruțu

«În 2018, performanțele au depășit calculul hârtiei!»

Final de an în spor­tul ialomițean... Și, oricum ai face bilanțul, performanțele din scrimă țin din nou capul de afiș! De altfel, acest aspect se va vedea și la Gala Sportului Ialomițean, eve­niment care se va des­fășura vineri, 21 decembrie 2018, orele 16,00, la Sala «Europa». Cel puțin doi sabreri vor fi pe podium, așa cum se întâmplă aproape an de an... Alături de profesorul Marin Cruțu, artizanul din zona tehnică a acestor performanțe, am creionat o trecere în revistă a celor petrecute în 2018 și a perspectivelor pentru 2019. Cu siguranță, scrima va continua să fie în avangarda fenomenului, iar obiectivul ar trebui să-l constituie cucerirea unei medalii la un Campionat European sau Mondial... [citește_tot_articolul]

31 Decembrie 2018, 10:10 (3482 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

RETROSPECTIVĂ

Cele mai importante evenimente ale anului reflectate în paginile Independent (IV)

RETROSPECTIVĂ 2018

Cele mai importante evenimente ale anului reflectate în paginile Independent (IV)

Dezvăluirile lunii octombrie
În octombrie, Primăria Slobozia a decis să cheltuie 3,5 milioane de euro pentru a construi un cimitir nou. Proiectul de hotărâre a iscat un adevărat scandal la nivelul Consiliului Local, motiv pentru care inițiativa a fost retrasă de pe ordinea de zi la cererea primarului Adrian Mocioniu. În aceeași lună, administrația județeană a decis să aloce 4 milioane de lei pentru potabilizarea apei din Slobozia. Astfel de demersuri administrative au mai existat, însă toate au eșuat pentru că apa de la Slobozia continuă să aibă probleme de potabilitate... Preocupat de situația apei din Slobozia, Președintele Victor Moraru... [citește_tot_articolul]

30 Decembrie 2018, 11:20 (8196 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

RETROSPECTIVĂ

Cele mai importante evenimente ale anului reflectate în paginile Independent (III)

RETROSPECTIVĂ 2018

Cele mai importante evenimente ale anului reflectate în paginile Independent (III)

Investițiile lunii iulie
În județul Ialomița, luna iulie a fost guvernată de proiecte investiționale de anvergură. Unul dintre acestea viza reparația podului rutier peste râul Ialomița din Slobozia, pe care Compania Națională de Administrare a Infrastructurii Rutiere s-a angajat să-l repare cu 2,8 milioane de lei. De asemenea, reprezentanții RAJA Constanța au organizat o dezbatere publică la care au participat edilii ialomițeni care au de­rulat investiții în colaborare cu societatea. Tema­tica întâlnirii oficiale a vizat-o finalizarea lucră­rilor de investiții desfășurate în cadrul proiectului «Reabilitarea și modernizarea siste­mului de alimentare cu apă și canalizare în re­giunea Constanța-Ialomița»... [citește_tot_articolul]

29 Decembrie 2018, 12:05 (9110 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

RETROSPECTIVĂ

Cele mai importante evenimente ale anului reflectate în paginile Independent (II)

RETROSPECTIVĂ 2018

Cele mai importante evenimente ale anului reflectate în paginile Independent (II)

Salarii imense pentru oamenii Președintelui, în aprilie
Pentru că sunt ascultători și obedienți, directorii instituțiilor publice aflate în subordinea Consiliului Județean Ialomița primesc salarii pe măsură. Cele mai mari salarii sunt ale Marianei Iancu, managerul Spitalului Județean de Urgență Slobozia, și Larisei Mihai, administratorul public al județului. Mariana Iancu primește un venit lunar de 21 mii de lei, în timp ce Larisa Mihai încasează 17 mii de lei. Mai mult, Consiliul Județean Ialomița a cheltuit 107 mii de lei pentru ca 50 de funcționari publici din cadrul instituției să beneficieze de cursuri de perfecționare, desfă­șurate... [citește_tot_articolul]

28 Decembrie 2018, 16:15 (8899 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

contraeditorial

«investiții»

«Doar noi suntem capabili!». Un dicton după care, încă de la înființare, se ghidează pesediștii. Căci, după cum o confirmă realitatea, ei și numai ei sunt destoinici să conducă și să realizeze planuri de dezvoltare pe cel puțin 10 ani... Astfel, investițiile lor se lasă «moștenire», de la un mandat la altul. Gândiți-vă, spre exemplu, la vestitul Pod de la Dridu. O lucrare la care fostul pre­ședinte Silvian Ciupercă a moșmondit câțiva ani buni, a apărut pe turnantă actualul președinte Victor Moraru, care a decis să demoleze ceea ce se executase, și, pe alți bani, a reluat-o. Pe ea, pe lucrare! Un alt exemplu răsunător este investiția din Piața Revoluției, inițiată de Gabi Ionașcu, parafată și demarată... [citește_tot_articolul]

28 Decembrie 2018, 12:20 (3741 vizualizări - 1 comentariu)

RETROSPECTIVĂ

Cele mai importante evenimente ale anului reflectate în paginile Independent (I)

RETROSPECTIVĂ 2018

Cele mai importante evenimente ale anului reflectate în paginile Independent (I)

La finalul celor 12 luni, ziarul Independent vă prezintă o retrospectivă a celor mai importante evenimente care au marcat județul. Pe tot parcursul anului, săptămână de săptămână, reporterii ziarului Independent au surprins realitatea județeană și au prezentat-o opiniei publice. În 2018, admi­nistrația ialomi­țeană și-a demonstrat încă o dată ineficiența, cheltuind sume enorme pentru a rea­liza proiecte fără utilitate publică. De notorietate au fost și scandalurile în care a fost implicată Poliția ialomițeană, generate de modul deficitar în care insti­tuția este condusă. Tot în acest an, ziarul... [citește_tot_articolul]

27 Decembrie 2018, 14:40 (11297 vizualizări - 5 comentarii)

EVENIMENT

Bolnav de cancer, tratat cu nepăsare de instituțiile publice

Bolnav de cancer, tratat cu nepăsare de instituțiile publice

Situație revoltătoare la Slobozia. De 10 luni, un bărbat bolnav de cancer este plimbat de funcționarii mai multor instituții publice, dintr-o în parte în alta, fără ca nimeni să-i rezolve problemele pe care le are. Tot ce dorește Dumitru Drăgan este ca autoritățile să-l sprijine în încercarea de a determina firma la care a lucrat să-i plătească concediul medical. Omul are de recuperat de la angajatorul său peste 10 mii de lei...

Boala care nu iartă În Ialomița există atât de mulți bolnavi de cancer încât până și medicilor le este greu să facă o estimare oficială a numărului lor... ... [citește_tot_articolul]

27 Decembrie 2018, 10:10 (7143 vizualizări - 6 comentarii)

EVENIMENT

Ajutoare de 113 milioane de lei pentru nevoiașii Ialomiței

Ajutoare de 113 milioane de lei pentru nevoiașii Ialomiței

Agenția Județeană pentru Plăți și Inspecție Socială Ialo­mița a dat publicității un raport cu privire la bugetul ajutoarelor sociale acordate, în cursul anului 2018, oamenilor nevoiași din județ. Aceștia au beneficiat de subvenții în valoare de 113 milioane de lei. Suma este si­milară cu cea acordată anul trecut, deși în evidențele instituției numărul săracilor sprijiniți de stat a scăzut în 2018, comparativ cu 2017.

Mai puțini beneficiari, aceiași bani
Anul trecut, arată datele statistice ale Agenției Județene pentru Plăți și Inspecție Socială Ialomița, au primit ajutoare sociale... [citește_tot_articolul]

26 Decembrie 2018, 12:35 (4186 vizualizări - 4 comentarii)

EVENIMENT

PASTORALĂ LA NAȘTEREA DOMNULUI

Episcopia Sloboziei și Călărașilor

PASTORALĂ LA NAȘTEREA DOMNULUI

„Vă binevestesc vouă bucurie mare!”

† VINCENȚIU
Prin harul lui Dumnezeu
Episcopul Sloboziei și Călărașilor

Iubitului meu cler și popor,
har și pace de la Dumnezeu, Tatăl nostru,
iar din parte-mi, arhierești binecuvântări!


Dreptmăritori creștini,
Ne-a binecuvântat și învrednicit Preabunul Dumnezeu să parcurgem în pace acest urcuș duhovnicesc, care este Postul Crăciunului, primul mare post din acest An Bisericesc, mergând spre Betleemul Iudeii, locul unde s-a născut Mântuitorul Iisus Hristos, Mesia cel prezis de profeți.
Sărbătoarea Nașterii Mântuitorului, „Soarele dreptății”, are loc după solstițiul de iarnă și coincide cu momentul... [citește_tot_articolul]

25 Decembrie 2018, 10:05 (4526 vizualizări - 0 comentarii)

Miercuri 24 Iun 2026
323 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Bărbat din Stelnica, arestat pentru «violență în familie»

Marți, 8 decembrie a.c., polițiștii din cadrul Secției 3 Poliție Rurală Stelnica au acționat pe raza de competență pentru depistarea persoanelor urmărite, dispărute de la domiciliu sau care se sustrag de ...[citește_toată_știrea]

9 Decembrie 2020, 16:40
(1878 vizualizări - 0 comentarii)


Bărbulești: Participanți la o înmormântare, amendați de polițiști

În ultimele 24 de ore, sub autoritatea Instituției Prefectului Județului Ialomița, au fost desfășurate acțiuni de verificare a respectării măsurilor impuse în contextul stării de alertă, în zone aglomerate ...[citește_toată_știrea]

9 Decembrie 2020, 16:20
(2666 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 58 de noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Miercuri, 9 decembrie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 5378, cu 58 cazuri mai mult față de ziua de ...[citește_toată_știrea]

9 Decembrie 2020, 15:50
(2653 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Incidența cazurilor se menține ridicată

Datele Comitetului Județean pentru Situații de Urgență Ialomița arată faptul că la nivelul municipiului Slobozia rata incidenței cazurilor se menține ridicată. Astfel, potrivit ultimelor raportări, rata ...[citește_toată_știrea]

8 Decembrie 2020, 17:35
(3291 vizualizări - 4 comentarii)


IPJ Ialomița: Respectarea măsurilor de protecție sanitară, verificată de polițiști

În ultimele 24 de ore, 83 de polițiști și polițiști locali au acționat pentru verificarea respectării măsurilor impuse în contextul Stării de Alertă, în zonele aglomerate dar și în mijloacele de transport ...[citește_toată_știrea]

8 Decembrie 2020, 17:25
(2278 vizualizări - 1 comentariu)


DSVSA Ialomița: Controale în piețe și abatoare

Direcția Sanitară Veterinară și pentru Siguranța Alimentelor Ialomița va desfășura în perioada următoare mai multe controale cu scopul de a preveni răspândirea virusului Pestei Porcine Africane și apariției ...[citește_toată_știrea]

8 Decembrie 2020, 17:20
(2369 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 90 de noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Marți, 8 decembrie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 5320, cu 90 cazuri mai mult față de ziua de luni ...[citește_toată_știrea]

8 Decembrie 2020, 15:20
(3490 vizualizări - 1 comentariu)


Bărbulești: 7 persoane au fost rănite în urma a două accidente rutiere

Bărbulești: 7 persoane au fost rănite în urma a două accidente rutiere

Traficul rutier între localitățile Jilavele și Bărbulești a fost blocat în seara zilei de luni, 7 decembrie a.c., în urma a două accidente rutiere, care s-au produs aproape simultan, informează Inspectoratul ...[citește_toată_știrea]

7 Decembrie 2020, 21:00
(2044 vizualizări - 0 comentarii)


Serviciul de Permise și Înmatriculări Ialomița își suspendă activitatea din cauza COVID-19

Activitatea SRPCIV Ialomița se suspendă în perioada 7-9 decembrie 2020 din cauza pandemiei de COVID-19. Potrivit informațiilor oficiale, unul dintre angajații instituției a fost depistat pozitiv la testul ...[citește_toată_știrea]

7 Decembrie 2020, 16:30
(4505 vizualizări - 2 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 96 de noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Luni, 7 decembrie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 5230, cu 96 cazuri mai mult față de ziua de duminică ...[citește_toată_știrea]

7 Decembrie 2020, 15:25
(2900 vizualizări - 2 comentarii)


AJFP Ialomița: Luni, 21 decembrie 2020, termen-limită pentru depunerea a 7 declarații fiscale

Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița reamintește contribuabililor că luni, 21 decembrie 2020, este termenul limită de depunere a următoarelor documente:
-formularul 100-Declarație ...[citește_toată_știrea]

7 Decembrie 2020, 14:25
(3451 vizualizări - 0 comentarii)


Alexeni: Pieton omorât de o mașină

Paramedicii SMURD au intervenit în seara zilei de duminică, 6 decembrie a.c., fiind solicitați să intervină la un accident rutier produs în zona localității Alexeni. În urma tragicului eveniment, un pieton ...[citește_toată_știrea]

7 Decembrie 2020, 01:30
(5715 vizualizări - 0 comentarii)


Alegeri Parlamentare 2020: Incidente electorale la Fetești și Ion Roată

La 8 ore de la deschidere urnelor, polițiștii au în lucru 2 incidente electorale. Primul dintre acestea a fost sesizat la Fetești, acolo unde polițiștii fac verificări în baza unei reclamații potrivit căreia ...[citește_toată_știrea]

6 Decembrie 2020, 17:40
(3380 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 95 de noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Duminică, 6 decembrie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 5134, cu 95 cazuri mai mult față de ziua de ...[citește_toată_știrea]

6 Decembrie 2020, 15:25
(3105 vizualizări - 0 comentarii)


DJ201A Moldoveni-Patru Frați: La un pas de moarte din cauza alcoolului

DJ201A Moldoveni-Patru Frați: La un pas de moarte din cauza alcoolului

În dimineața zilei de duminică, 6 decembrie a.c., un tânăr de 29 de ani și iubita lui, în vârstă de 20 de ani, au fost victimele unui accident rutier. Cei doi s-au răsturnat cu mașina într-un șanț de pe ...[citește_toată_știrea]

6 Decembrie 2020, 10:37
(3492 vizualizări - 2 comentarii)


Grecii de Jos: Trei persoane rănite într-un accident rutier

Grecii de Jos: Trei persoane rănite într-un accident rutier

Pompierii din Urziceni au intervenit sâmbătă, 5 decembrie a.c., în localitatea Grecii de Jos, în cazul unui accident rutier în care au fost implicate 3 autoturisme. În evenimentul rutier au fost implicate ...[citește_toată_știrea]

5 Decembrie 2020, 19:45
(2358 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia rămâne în Zona Roșie de COVID-19. Rata incidenței la 14 zile este de 6,92/1000 de locuitori!

Chiar dacă efectele pozitive ale măsurilor de carantinare impuse la Slobozia încep să se arate, municipiul reședință de județ Slobozia rămâne în Zona Roșie de COVID-19. Potrivit unei informări a Prefecturii ...[citește_toată_știrea]

5 Decembrie 2020, 16:40
(3161 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Alegerile Parlamentare, sub supravegherea angajaților MAI

Structurile teritoriale din cadrul M.A.I. angrenate în organizarea și desfășurarea alegerilor pentru Senat și Camera Deputaților de duminică, 6 decembrie 2020, au luat toate măsurile, potrivit competenței ...[citește_toată_știrea]

5 Decembrie 2020, 15:40
(4047 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 46 de noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Sâmbătă,  decembrie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 5039, cu 46 cazuri mai mult față de ziua ...[citește_toată_știrea]

5 Decembrie 2020, 15:35
(1521 vizualizări - 0 comentarii)


Rovine: Bărbat rănit în urma unui incendiu

Rovine: Bărbat rănit în urma unui incendiu

Pompierii din Slobozia au intervenit sâmbătă, 5 decembrie a.c., pentru stingerea unui incendiu izbucnit la o casă din satul Rovine, comuna Reviga. La sosirea echipajelor de intervenție, incendiul se manifesta ...[citește_toată_știrea]

5 Decembrie 2020, 15:30
(2439 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Rovine incendiu


Urziceni: 12 persoane au fost amendate pentru că au participat la o petrecere în plină pandemie

În cursul zilei de vineri, 4 decembrie a.c., polițiștii ialomițeni s-au sesizat din oficiu și au întrerupt petrecere organizată în locuința unui bărbat, de 51 de ani, din localitate. La adresa respectivă ...[citește_toată_știrea]

5 Decembrie 2020, 15:00
(6100 vizualizări - 0 comentarii)


ISU Ialomița: Incendiu la locuință din Glodeanu-Siliștea

Pompierii ialomițeni au fost solicitați să intervină pentru stingerea unui incendiu ce se manifesta la o casă din comuna Glodeanu-Siliștea, județul Buzău, comună aflată în raionul de intervenție al Inspectoratului ...[citește_toată_știrea]

5 Decembrie 2020, 10:30
(4154 vizualizări - 0 comentarii)


S-a redus perioada de așteptare la ghișeele Serviciului de Permise și Înmatriculări Ialomița

Prefectura Ialomița a transmis o informare cu privire la faptul că timpul de așteptare pentru programări la Serviciul de Permise și Înmatriculări Ialomița s-a redus. Spre exemplu, prima dată disponibilă ...[citește_toată_știrea]

4 Decembrie 2020, 20:10
(7720 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia, Fierbinți-Târg: Aproape 300 kg de pește, confiscate de polițiști

Slobozia, Fierbinți-Târg: Aproape 300 kg de pește, confiscate de polițiști

Aproape 300 de kilograme de pește din speciile crap și caras au fost confiscate de polițiștii ialomițeni în cursul zilei de joi, 3 decembrie a.c., în localitățile Slobozia și Fierbinți Târg. Astfel, polițiștii ...[citește_toată_știrea]

4 Decembrie 2020, 16:55
(4371 vizualizări - 0 comentarii)


Tânăr de 16 ani din Sărățeni, surprins de polițiști la volanul unui vehicul

În noaptea de joi spre vineri, 3/4 decembrie a.c., în jurul orelor 23,30, polițiștii din cadrul Secției de Poliție Rurală Nr. 6 Ion Roată, în timp ce desfășurau activități de monitorizare a traficului rutier ...[citește_toată_știrea]

4 Decembrie 2020, 16:50
(2330 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia, Fetești: Șoferi depistați beți la volan

Joi, 3 decembrie a.c., în jurul orelor 15,00, polițiștii rutieri au depistat pe raza municipiului Slobozia un bărbat, în vârstă de 51 de ani, în timp ce conducea un autoturism sub influența alcoolului. ...[citește_toată_știrea]

4 Decembrie 2020, 16:35
(2594 vizualizări - 0 comentarii)


Cosâmbești: Lemne confiscate de polițiști

Cosâmbești: Lemne confiscate de polițiști

În urma verificărilor polițiștilor la un operator economic de pe raza comunei Cosâmbești joi, 3 decembrie a.c., a rezultat faptul că societatea a comercializat în ultimele 3 luni ale anului curent peste ...[citește_toată_știrea]

4 Decembrie 2020, 16:30
(2248 vizualizări - 1 comentariu)


Fetești: Arestat pentru nerespectarea unei hotărâri judecătorești

Joi, 3 decembrie a.c., polițiștii de Investigații Criminale din Fetești au acționat pe raza de competență pentru depistarea persoanelor urmărite, dispărute de la domiciliu sau care se sustrag de la executarea ...[citește_toată_știrea]

4 Decembrie 2020, 16:25
(2935 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Acțiuni pentru combaterea răspândirii COVID-19, amenzi de peste 25000 de lei

Pentru prevenirea și combaterea infectării cu noul tip de Coronavirus, sub autoritatea Instituției Prefectului, polițiștii ialomițeni, împreună cu jandarmi și polițiști locali au continuat activitățile ...[citește_toată_știrea]

4 Decembrie 2020, 16:20
(3201 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 83 de noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Vineri, 4 decembrie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 4993, cu 83 cazuri mai mult față de ziua de joi ...[citește_toată_știrea]

4 Decembrie 2020, 15:15
(3048 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
teren intravilan agricol Țăndărei în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Cetățean în Tabăra «Pavilioane» din stațiunea Amara, fără aviz sanitar de funcționare Mary în «Fermierii își vând producția sub costuri!» garsonieră de închiriat Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 Locuitor Slobozia în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Mariana în «Fermierii își vând producția sub costuri!» un ialomițean în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Gigel în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Pensionar în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final #pasajladrajna în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Adevărat Suporter! în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Mihai în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Hendersohn în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Adrian în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Suporter în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Alin în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» marius în CNAIR: Circulație închisă pe bretelele de intrare și ieșire ale A2 din zona Drajna, joi, 23 aprilie 2026 Toma în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...