Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

POLITICĂ

Deputatul PSD Ștefan Țintă anunță «lucrări de asfaltare» pe drumul Stelnica-Fetești

Deputatul PSD Ștefan Țintă anunță «lucrări de asfaltare» pe drumul Stelnica-Fetești

Public, parlamentarul PSD Ștefan Țintă anunță că «drumul dintre Stelnica și Fetești va fi în sfârșit asfaltat!». «Poate părea o veste măruntă pentru cineva din afară, dar pentru oamenii care trec zilnic pe acel tronson de drum nu este deloc așa... Sunt aproximativ 2,4 kilometri pe care șoferii, navetiștii, fermierii și toți cei care se deplasează între Stelnica și Fetești îi cunosc foarte bine. Și nu din motive plăcute. Un drum prost nu este doar o problemă de confort. Înseamnă mașini care se strică, suspensii rupte, anvelope uzate înainte de vreme și bani scoși din buzunarul fiecăruia. Înseamnă timp pierdut, deplasări mai lente și... [citește_tot_articolul]

9 Iunie 2026, 08:20 (2088 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Licitație publică pentru reabilitarea malurilor Brațului Borcea din zona Stelnica

După 3 ani

Licitație publică pentru reabilitarea malurilor Brațului Borcea din zona Stelnica

bonus: Lucrări de consolidare pentru digul de pe râul Ialomița

Administrația Națională Apele Române anunță organizarea unei licitații publice privind proiectul de reabili­tare a malurilor Brațului Borcea din zona Stelnica. Licitația vizează realizarea serviciilor de proiectare ale «Punerii în siguranță a digului pe malul drept al fluviului Dunărea, pe brațul Borcea, în zona comunei Stelnica». Valoarea acestui proiect este de peste 1,5 milioane de lei, potrivit datelor oficiale.

 

Malul Brațului Borcea, din nou în atenția autorităților Primele demersuri privind reabilitarea malului drept al Brațului ... [citește_tot_articolul]

8 Iunie 2026, 12:55 (1996 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

așteptăm cu aceeași nerăbdare/festivalul cu nănașa mare!

așteptăm cu aceeași nerăbdare/festivalul cu nănașa mare!

Sâmbătă și duminică, 1-2 august 2026, Grădina de Vară Amara. Festivalul «Trofeul Tinereții» Amara 2026, ediția 58, dedicată maestrului Horia Moculescu (decedat la vârsta de 88 de ani, 12 noiembrie 2025). Varianta scurtă de expunere a evenimentului îi cuprinde pe prezentatorii COVE (Gabriel COVEșeanu pe nume și prenume) și Alin Lucian Potinche (proaspăt instalat cu concurs-scandal la DGASPC Ialomița) în «Camera Verde», un juriu format din Ozana Barabancea (artist liric la Opera Națională București), Melisa Antonesi (câștigătoarea «Trofeului Tinereții» Amara 2025), Virgil Dulceanu (artist, compozitor, profesor de pian), Șerban... [citește_tot_articolul]

8 Iunie 2026, 07:55 (2765 vizualizări - 3 comentarii)

EVENIMENT

Lipsă de dotări și medici specialiști în cabinetele medicale școlare din Ialomița

Lipsă de dotări și medici specialiști în cabinetele medicale școlare din Ialomița

Zeci de unități școlare din Ialomița, în special din mediul rural, așteaptă în­ființarea cabinetelor medicale. Chiar și unitățile de învățământ care dețin astfel de cabinete întâmpină probleme, din cauza lipsei personalului medical. La nivelul județului Ialomița își desfășoară activitatea 54 de cadre medicale în cabinetele școlare, însă numărul acestora ar trebui să fie dublu.

 

O situație care trenează de ani Școlile din Ialomița au 28 de cabinete medicale, iar toate există în mediul urban. În cadrul acestor... [citește_tot_articolul]

7 Iunie 2026, 10:20 (1941 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Centrul Multifuncțional pentru Tineret «Anghel Saligny» din Fetești, finalizat până la sfârșitul anului 2026

Centrul Multifuncțional pentru Tineret «Anghel Saligny» din Fetești, finalizat până la sfârșitul anului 2026

Pe strada Jandarmeriei din Fetești, la viitorul Centru Multi­funcțional pentru Tineret «Anghel Saligny» lucrările au fost reluate. După ce primul constructor a executat doar 30% din lucrări și a abandonat șantierul, Primăria Fetești a decis contractarea unui credit bancar și s-a parafat un nou contract de execuție. «S-au salvat astfel fondurile europene pe care municipiul Fetești risca să le returneze dacă nu s-ar fi finalizat proiectul...» declară primarul Feteștiului, Laurențiu Șonchereche. «Acest obiectiv face parte dintr-un proiect european de 4,7 milioane de euro, inițiat la începutul anului 2022 prin contractul semnat între Primăria Fetești... [citește_tot_articolul]

6 Iunie 2026, 09:55 (1434 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Amenzi de aproximativ 400 mii de lei aplicate de Comisariatul Județean pentru Protecția Consumatorilor Ialomița

În perioada ianuarie-aprilie 2026

Amenzi de aproximativ 400 mii de lei aplicate de Comisariatul Județean pentru Protecția Consumatorilor Ialomița

Un raport oficial al Comisariatului Județean pentru Protecția Consumatorilor Ialomița arată că, în urma controalelor pe care instituția le-a realizat în perioada ianuarie-aprilie 2026, instituția a aplicat peste 500 de sancțiuni contravenționale, valoarea acestora fiind de aproximativ 400 mii de lei.

 

CJPC Ialomița, în control Verificările s-au desfășurat pe raza întregului județ și au vizat unități comerciale din mediul urban și mediul rural. În urma controalelor efectuate, reprezentanții Comisa­riatului Județean pentru Protecția Consumatorului... [citește_tot_articolul]

5 Iunie 2026, 13:25 (1434 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Stații de reîncărcare a mașinilor electrice, pe drumurile județene din Ialomița

Stații de reîncărcare a mașinilor electrice, pe drumurile județene din Ialomița

Miercuri, 27 mai 2026, Consiliul Județean Ialomița s-a întrunit în cadrul ședinței ordinare. Pe ordinea de zi au fost incluse 15 proiecte de hotărâri, două dintre acestea vizând «dezvoltarea infrastructurii rutiere regionale». Aceste proiecte au rolul de a asigura implementarea unui proiect cu finanțare europeană ce permite instalarea de stații de reîncărcare pentru mașinile electrice pe 6 drumuri județene din Ialomița.

 

Bani europeni pentru mobilitate Finanțarea proiectului ce vizează înființarea stațiilor de reîncărcare destinate... [citește_tot_articolul]

5 Iunie 2026, 08:10 (1463 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Ialomița, județul în care există doar 4 mediatori sanitari

Ialomița, județul în care există doar 4 mediatori sanitari

Relația dintre comunitățile vulnerabile și autoritățile sanitare este creată și menținută cu ajutorul mediatorilor sanitari. Profilul județului Ialomița se pretează pentru activitatea acestor specialiști, însă numărul acestora este extrem de redus prin comparație cu cel al oamenilor de sănătatea cărora trebuie să aibă grijă. Direcția de Sănătate Publică Ialomița susține că în județ există doar 4 mediatori sanitari. Peste 30 mii de oameni care depind de serviciile lor.

 

Mediatori sanitari pentru populația vulnerabilă Ialomița este un județ preponderent agrar, iar mai... [citește_tot_articolul]

4 Iunie 2026, 12:40 (2235 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Comisiile de Control ale Prefecturii Ialomița, rezultate «neconcludente» privind poluarea

Comisiile de Control ale Prefecturii Ialomița, rezultate «neconcludente» privind poluarea

bonus: Acord de recunoaștere a vinovăției în ancheta deschisă la Parchet/Procese în instanță și depășiri ale concentrațiilor admise

Prefectura Ialomița și instituțiile de mediu, aflate sub coordonarea reprezentantei Guvernului României în teritoriu, duc o luptă fără sfârșit împotriva marilor poluatori din județ. Deși situația este cunoscută de ani buni și evidența este clară, instituțiile publice nu reușesc să îi identifice. Numai puțin de 4 comisii au fost înființate în ultimii 2 ani pentru identificarea și tragerea la răspundere a poluatorilor, dar demersurile instituți­onale s-au dovedit irelevante, fără a exista o explicație în acest caz. Actualul prefect al județului Ialomița, Mihai Tănăsescu, a anunțat, printr-un mesaj postat pe rețelele de sociali­zare, faptul... [citește_tot_articolul]

4 Iunie 2026, 07:50 (2673 vizualizări - 7 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Administrația Potor vrea un nou front de captare pentru alimentarea cu apă a Sloboziei

Administrația Potor vrea un nou front de captare pentru alimentarea cu apă a Sloboziei

Joi, 28 mai 2026, s-a desfășurat ședința ordinară a Consiliului Local Slobozia. Ordinea de zi inițială, care a cuprins 11 proiecte, a fost suplimentată, în nota obișnuită, cu alte 13 inițiative. Printre acestea s-a numărat și proiectul care prevede organizare ediției din acest an a Festivalului «FreeLand». Punctul culminat al întâlnirii aleșilor locali l-au reprezentat însă declarațiile primarului Alexandru Potor cu privire la situația rețelei de apă a municipiului Slobozia. Edilul susține că este necesară identificarea unei alte surse de alimentare cu apă. Motivul invocat este faptul că o parte din terenul pe care se află forajele utilizate în prezent... [citește_tot_articolul]

3 Iunie 2026, 10:20 (3731 vizualizări - 6 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Podurile peste râul Ialomița din Bucu și Țăndărei se închid pentru reparații

Podurile peste râul Ialomița din Bucu și Țăndărei se închid pentru reparații

UPDATE Trecerea pietonilor și a mașinilor de intervenție, la Țăndărei, permisă printr-o cale de acces folosită pentru șantier

Prin implementarea unui proiect cu finanțare europeană ce vizează moderni­zarea Drumurilor Județene 212 și 213A, podurile peste râul Ialomița din Țăndărei și Bucu vor fi închise pentru reabilitare. Durata lucrărilor diferă de la un obiectiv la altul. Astfel, podul de la Țăndărei va fi redat circulației după 15 luni, în timp ce intervențiile la podul de la Bucu se vor încheia în 5 luni. Administrația județeană a propus o variantă oco­litoare pentru deplasarea în siguranță către zonele Platonești-Movila-Fetești și Săveni-Sudiți, pe care ambele poduri le deservesc.

 

Pod vechi de peste 50 de ani, la Țăndărei... [citește_tot_articolul]

2 Iunie 2026, 16:50 (15699 vizualizări - 22 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Episcopia Sloboziei și Călărașilor acuză Garda de Mediu Ialomița de «inacțiune»

Război declarativ «instituțional» pe tema poluării olfactive

Episcopia Sloboziei și Călărașilor acuză Garda de Mediu Ialomița de «inacțiune»

La o zi după sărbătorirea hramului Catedralei Episcopale «Înălțarea Domnului» de joi, 21 mai 2026, Episcopia Sloboziei și Călărașilor remite o adresă Gărzii de Mediu Ialomița prin care solicită «măsuri cu adevărat eficiente» în ceea ce privește poluarea olfactivă de la nivelul municipiului reședință de județ. În același timp, Episcopia acuză Garda de Mediu Ialomița de «toleranță ta­cită» a situației, amenințând chiar că «își rezervă dreptul de a sesiza organele abilitate» dacă inacțiunea instituției de mediu continuă.

 

Intervenții ale Episcopiei Sloboziei și Călărașilor... [citește_tot_articolul]

2 Iunie 2026, 14:15 (4433 vizualizări - 13 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Clinicile Dr. Ardeleanu, alături de copiii din Slobozia la Cupa Delfinului

Clinicile Dr. Ardeleanu, alături de copiii din Slobozia la Cupa Delfinului

Clinicile Dr. Ardeleanu au fost alături de copii la Cupa Delfinului, un eveniment dedicat sportului, performanței și bucuriei de a susține micii înotători din comunitatea locală.

Competiția a fost organizată de Clubul Sportiv Municipal UNIREA Slobozia, la Bazinul de Înot Didactic din Slobozia, aflat în administrarea Primăriei Municipiului Slobozia. Evenimentul a reunit copii pasionați de înot, părinți, antrenori și susținători ai sportului local, într-o atmosferă plină de energie, emoție și voie bună.

Micii participanți au avut ocazia să își demonstreze ambiția, curajul și spiritul competitiv, iar fiecare probă a fost întâmpinată cu... [citește_tot_articolul]

2 Iunie 2026, 13:35 (1988 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

FC Bărăganul Ciulnița, campioana județeană a sezonului 2025-2026

Fotbal, Liga 4

FC Bărăganul Ciulnița, campioana județeană a sezonului 2025-2026

Cu o etapă înainte de finalul campionatului județean, FC Bărăganul Ciulnița a fost proclamată «campioană» în Liga 4 Ialomița. Astfel, sâmbătă, 29 mai 2026, în cadrul etapei 29 a Ligii 4 sezon 2025-2026, FC Bărăganul Ciulnița a dispus pe propriul teren de CS Victoria Țăndărei, scorul final al partidei fiind 6-1. După încheierea meciului și acumularea celor 82 de puncte în clasament (FC Bărăganul Ciulnița are peste 10 puncte «peste» următoarea clasată, FC 2018 Rovine), jucătorilor FC Bărăganul Ciulnița le-au fost înmânate trofeul și medaliile de campioni ai Ligii 4 Ialomița sezon 2025-2026. În ultima etapă, cea cu numărul... [citește_tot_articolul]

2 Iunie 2026, 13:20 (2451 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

Locul 5 pentru România la Cupa Mondială de Sabie-masculin de la Cairo

Scrimă

Locul 5 pentru România la Cupa Mondială de Sabie-masculin de la Cairo

La Cupa Mondială de Sabie-masculin, eveniment sportiv desfășurat la Cairo/Egipt la sfârșitul lunii mai 2026, echipa României, în componența Vlad Covaliu, George Dragomir, Radu Nițu și Răzvan Ursachi a intrat direct în turul secund al tabloului, în faza Optimilor, acolo unde a învins redutabila echipă a Germaniei, cu 45-41. În Sferturi, tricolorii au cedat cu 38-45 în fața Coreei de Sud și au intrat în turneul pentru locurile 5-8. Aici, sabrerii români au trecut cu 45-31 de Egipt și cu 45-42 de echipa Italiei, clasându-se la final pe poziția 5. În altă ordine de idei, sabrerii CSM Unirea Slobozia, participanți la... [citește_tot_articolul]

2 Iunie 2026, 12:05 (1851 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

POLITICĂ

«Am votat Legea privind unele măsuri pentru protejarea intereselor naționale în activitatea economică!»

Deputatul PSD Ștefan Țintă

«Am votat Legea privind unele măsuri pentru protejarea intereselor naționale în activitatea economică!»

Potrivit deputatului PSD, Ștefan Țintă, la finalul săptămânii precedente, «în Camera Deputaților, am votat Legea privind unele măsuri pentru protejarea intereselor naționale în activitatea economică!». «O lege care suspendă, până la 31 decembrie 2027, înstrăinarea acțiunilor pe care Statul le deține la companiile și societățile naționale, la instituții de credit și la orice societate unde statul este acționar. Proiectul a fost inițiat de colegul nostru, senatorul PSD, Daniel Zamfir și a trecut cu o majoritate confortabilă, peste pragul cerut de lege...» a explicat parlamentarul social-democrat. Mai mult, același deputat PSD Ștefan Țintă... [citește_tot_articolul]

2 Iunie 2026, 11:25 (2203 vizualizări - 0 comentarii)

SPORT

Viorel Ioniță și Mădălin Roșu, sportivi legitimați la CSM Unirea Slobozia, campioni la «CONTROL OPEN BRAZILIAN JIU-JITSU 2026»

Kempo

Viorel Ioniță și Mădălin Roșu, sportivi legitimați la CSM Unirea Slobozia, campioni la «CONTROL OPEN BRAZILIAN JIU-JITSU 2026»

Sala «Dinamo» a găzduit vineri, 29 mai 2026, un eveniment special «CONTROL OPEN BRAZILIAN JIU-JITSU 2026», prima competiție de «Brazilian Jiu-Jitsu» dedicată exclusiv structurilor din Sistemul Național de Apărare și Ordine Publică. Astfel, peste 130 de concurenți din Poliție, Jandar­merie, MApN, ISU, ANP, structuri cu grad militar, precum și elevi și studenți ai instituțiilor de învăță­mânt militar și de poliție și-au etalat aptitudinile, în una dintre cele mai eficiente discipline de auto­apă­rare. Competiția a fost organizată de «Absoluto Fighting Center», în colaborare cu CS Dinamo prin Centrul de Autoapărare... [citește_tot_articolul]

2 Iunie 2026, 10:10 (2715 vizualizări - 0 comentarii)

SPORT

Slobozia aleargă la «Crosul Libertății», ediția a V-a

Slobozia aleargă la «Crosul Libertății», ediția a V-a

Sâmbătă, 13 iunie 2026, slobozenii de toate vârstele sunt așteptați la cea de a V-a ediție a «Crosului Libertății», eveniment sportiv organizat de Clubul Sportiv Municipal Unirea Slobozia și Direcția Județeană pentru Sport și Tineret Ialomița. Traseul va totaliza 2 kilometri, punctul de plecare fiind Stadionul «1 Mai» din Slobozia, alergătorii parcurgând bulevardul Matei Basarab-bulevardul Chimiei-strada Aleea Sudului. Participanții vor primi din partea organizatorilor tricouri, medalii și cupe. Competiția va alinia la start cel puțin 500 de alergători, de toate vârstele.

... [citește_tot_articolul]

2 Iunie 2026, 08:55 (1973 vizualizări - 0 comentarii)

POLITICĂ

«Premierul demis Bolojan să înceteze „sinecuriada“ din instituțiile guvernamentale!»

PSD somează

«Premierul demis Bolojan să înceteze „sinecuriada“ din instituțiile guvernamentale!»

Printr-un comunicat de presă, Partidul Social Democrat denunță «campania de liberalizare a sinecurilor» declanșată de prim-ministrul demis Ilie Bolojan, imediat după adoptarea moțiunii de cenzură, cu scopul recompensării celor care îi asigură sprijinul în interiorul PNL. «Această „sinecuriadă“ fără precedent trebuie să înceteze imediat! Instalarea unor politruci de profesie, pe salarii de zeci de mii de lei, în instituții care ar fi trebuit să dispară în urma invocatelor reforme, cum este, de exemplu, Fondul Român de Contraga­rantare, reprezintă o sfidare scandaloasă la adresa cetățenilor și subminează credibilitatea Guvernului... [citește_tot_articolul]

2 Iunie 2026, 08:20 (1873 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

O nouă groapă pe bulevardul Unirii din Slobozia

O nouă groapă pe bulevardul Unirii din Slobozia

La o lună distanță după imensul crater care s-a format pe bulevardul Unirii din Slo­bozia, circulația rutieră este din nou afectată din cauza unei noi gropi apărută în carosabil. Autoritățile locale dau vina pe sistemul de cana­lizare al orașului, care se con­fruntă cu o serie de deficiențe.

 

Bulevardul Unirii, o nouă groapă Pe 25 aprilie 2026, circulația pe bulevardul Unirii din Slobozia, în zona Casei Municipale de Cultură «Nicolae Rotaru», a fost întreruptă din cauza unei gropi imense apărută în carosabil. Întâmplarea... [citește_tot_articolul]

1 Iunie 2026, 09:20 (4106 vizualizări - 4 comentarii)

Sâmbătă 27 Iun 2026
266 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

APIA Ialomița: Adeverințe pentru accesarea de credite de către crescătorii de bovine

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură informează beneficiarii pentru ajutoarele naționale tranzitorii (ANT) în sectorul zootehnic, la specia bovine, că eliberează adeverințe pentru cei care ...[citește_toată_știrea]

10 Octombrie 2014, 13:15
(8061 vizualizări - 0 comentarii)


«Porți deschise» la Inspectoratul pentru Situații de Urgență Ialomița

Săptămîna viitoare, mai exact marți, 13 octombrie 2014, oficialii Inspectoratului pentru Situații de Urgență «Barbu Catargiu» al județului Ialomița vor organiza «Ziua Porților Deschise». Prin acest eveniment ...[citește_toată_știrea]

10 Octombrie 2014, 11:40
(5215 vizualizări - 0 comentarii)


Lilieci: O singură zi, două accidente

Într-o singură zi, pe raza localității ialomițene Lilieci s-au produs două accidente rutiere. În urma evenimentelor, două persoane au avut nevoie de îngrijiri medicale, fiind transportate de urgență la ...[citește_toată_știrea]

10 Octombrie 2014, 08:20
(5734 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Lilieci accident


Bărbulești: Prins la volan sub influența băuturilor alcoolice

Un tînăr, de 21 de ani, din Bărbulești s-a ales cu dosar penal după ce a fost depistat conducînd sub influența băuturilor alcoolice. O anchetă a fost deschisă în acest caz. Tînărul de 21 de ani a fost oprit ...[citește_toată_știrea]

10 Octombrie 2014, 07:15
(6421 vizualizări - 0 comentarii)


Susține pompierii ialomițeni într-un concurs internațional!

Pompierii din cadrul Inspectoratului pentru Situații de Urgență «Barbu Catargiu» din Ialomița participă anul acesta la concursul internațional «Conrad Dietrich Magirus Award». Competiția își propune să ...[citește_toată_știrea]

9 Octombrie 2014, 14:20
(6579 vizualizări - 0 comentarii)


DSVSA Ialomița: Boala limbii albastre se extinde

Oficialii Direcției Sanitară Veterinare și pentru Siguranța Alimentelor Ialomița anunță faptul că, la acest moment, pe raza județului incidența cazurilor de «blutongue» a crescut. Astfel, în prezent există ...[citește_toată_știrea]

9 Octombrie 2014, 10:05
(4843 vizualizări - 0 comentarii)


Penitenciarul Slobozia: Acțiune de reintegrare socială a foștilor deținuți

Reprezentanții Penitenciarului Slobozia vor iniția la începutul săptămînii viitoare o acțiune ce vizează mijloacele prin care pot fi reintegrați în societate foștii deținuți. În cadrul manifestării se vor ...[citește_toată_știrea]

9 Octombrie 2014, 08:00
(6952 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Percheziții la suspecți de infracțiuni economice

Poilițiști din cadrul Direcției de Investigare a Fraudelor din cadrul IGPR au demarat 54 de percheziții domiciliare, avînd în vizor persoane bănuite de infracțiuni economice. Descinderile s-au desfășurat ...[citește_toată_știrea]

8 Octombrie 2014, 10:10
(7867 vizualizări - 1 comentariu)


Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!

Cele mai noi anunțuri de mică publicitate din Ialomița. Se pot introduce anunțuri on-line!

7 Octombrie 2014, 17:55


anunț angajare

Marți, 7 octombrie 2014
(orele 10,00-18,00) și
miercuri, 8 octombrie 2014
(orele 9,00-13,00)

SC TROTA România SRL Cluj
organizează interviuri în București,
Hotel IBIS Gara de Nord, Calea Griviței,
nr. 143, Sector 1, pentru a selecționa
tineri șoferi profesioniști
cu categoriile C+E
,
cu cel puțin 2 ani
de experiență demonstrabilă
pe camion articulat TIR
(cap tractor cu semiremorcă).
Se lucrează numai în echipaj,
pentru efectuarea de
transporturi frigorifice în
Comunitatea Europeană.
După fiecare 2 luni pe comunitate,
se dă o săptămînă de concediu,
firma asigurînd transportul
cu avionul, dus și întors.
Se asigură un minim între
salariul de bază și diurne,
care depinde de categoria
profesională și de vechimea
în firmă și care pornește
de la 1550 euro/lună.

Solicitanții selectați vor susține
o probă practică pentru a se valora
capacitatea profesională.
Informații la tel. 0740/295.418,
numai după trimiterea unui CV
și copii de pe documentele de mai jos,
la [email protected]
-Buletin
-Pașaport
-Permis de conducere
-Cartela tahograf
-Atestat de marfă
-Caziere judiciar și auto
-Caracterizare de la ultimul loc de muncă
A se abține toți cei ce nu întrunesc
condițiile mai sus arătate

7 Octombrie 2014, 07:40


Autospecială nouă pentru ISU Ialomița

Autospecială nouă pentru ISU Ialomița

Vineri, 3 octombrie 2014, Inspectoratul pentru Situații de Urgență «Barbu Catargiu» al județului Ialomița a fost dotat cu o autospecială de lucru cu apă și spumă de capacitate mare (9000 l). Achiziționarea ...[citește_toată_știrea]

3 Octombrie 2014, 17:15
(6504 vizualizări - 0 comentarii)


DSVSA Ialomița: Campanie de vaccinare antirabică

Direcția Sanitară Veterinară și pentru Siguranța Alimentelor Ialomița anunță că, în perioada 6.10-16.10.2014, în județul Ialomița va începe campania de vaccinare orală a vulpilor prin distribuție aeriană ...[citește_toată_știrea]

3 Octombrie 2014, 10:10
(5924 vizualizări - 0 comentarii)


PREVENIREA, «armă» a polițiștilor ialomițeni

PREVENIREA, «armă» a polițiștilor ialomițeni

La începutul acestei săptămîni, reprezentanții Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița au lansat pentru al nouălea an consecutiv campania «Săptămîna Prevenirii Criminalității». La sediul instituției ...[citește_toată_știrea]

1 Octombrie 2014, 17:30
(5891 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: S-a redeschis Salonul Anual de Carte

Miercuri, 1 octombrie 2014, Salonul Anual de Carte din Slobozia și-a redeschis porțile pentru a XXIII-a ediție. Evenimentul este organizat, ca în fiecare an, în incinta Galeriilor de Artă «Arcadia» din ...[citește_toată_știrea]

1 Octombrie 2014, 16:40
(7256 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Octombrie, luna curățeniei

Autoritățile locale din Slobozia militează pentru un oraș curat. Pentru a evidenția acest aspect au lansat campania civică «Octombrie-luna curățeniei la Slobozia». Municipalitatea speră ca susținătorii ...[citește_toată_știrea]

1 Octombrie 2014, 15:20
(5450 vizualizări - 2 comentarii)


Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată! Anunțuri angajare la Secțiunea Publicitate online!

Cele mai noi anunțuri de mică publicitate din Ialomița. Se pot introduce anunțuri on-line!

30 Septembrie 2014, 18:25


Slobozia: Copil de 5 ani, lovit de mașină

Lăsat nesupravegheat de părinți, un copil de 5 ani a fost victima unui accident rutier petrecut pe raza municipiului Slobozia. Copilul a fost transportat la Spitalul Județean de Urgență Slobozia. Din datele ...[citește_toată_știrea]

30 Septembrie 2014, 15:20
(6404 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Slobozia accident


Ialomița: 52 mii de lei, valoarea amenzilor aplicate de polițiști

Acțiunile preventive desfășurate de polițiști i-au lăsat fără bani pe ialomițenii contravenienți. Cuantumul sancțiunilor aplicate se ridică la suma de 52 mii de lei. Oamenii legii au demarat acțiuni pe ...[citește_toată_știrea]

30 Septembrie 2014, 14:30
(5336 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Muniție neexplodată, descoperită la groapa de gunoi

Un element exploziv de artilerie, de calibru 120 mm, a fost descoperit la groapa de gunoi din cartierul Bora al Sloboziei. Muniția a fost ridicată de pirotehniștii Inspectoratului pentru Situații de Urgență ...[citește_toată_știrea]

30 Septembrie 2014, 11:25
(6291 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Și-a găsit sfîrșitul pe șosea, lovită de trei mașini!

O femeie a murit în zona Urziceniului călcată de trei mașini. Polițiștii au deschis o anchetă în acest caz și încearcă să descopere cauzele exacte ale accidentului, precum și identitatea victimei. Din primele ...[citește_toată_știrea]

30 Septembrie 2014, 10:45
(7274 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Urziceni accident


Fetești: La volan, fără drept de a conduce

Un tînăr, de 35 de ani, din București a fost depistat pe o șosea din Fetești în stare de ilegalitate. Bărbatul avea dreptul de a conduce suspendat. În cauză, oamenii legii au întocmit un dosar penal, urmînd ...[citește_toată_știrea]

30 Septembrie 2014, 10:15
(6622 vizualizări - 0 comentarii)


Sfîntu Gheorghe: Urmărită de ghinion, salvată de pompieri

O bătrînă, de 68 de ani, din comuna Sfîntu Gheorghe, a fost la un pas de moarte. Femeia s-a dezechilibrat și a căzut într-o fîntînă, adîncă de 15 metri. A avut însă noroc pentru că a fost salvată la timp ...[citește_toată_știrea]

30 Septembrie 2014, 09:25
(6884 vizualizări - 0 comentarii)


Ciochina: Prins la volan în stare de ebrietate

Un bărbat, de 60 de ani, din București, a fost depistat conducînd în stare de ebrietate. El s-a ales cu dosar penal. După ce l-au testat cu aparatul Drager, polițiștii au constatat faptul că respectivul ...[citește_toată_știrea]

30 Septembrie 2014, 08:40
(7178 vizualizări - 0 comentarii)


APIA Ialomița: Depunerea cererilor de subvenție pentru agricultură ecologică

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură-Centrul Județean Ialomița informează că, pînă în data de 28 noiembrie 2014 inclusiv, se pot depune cererile de solicitare a ajutorului specific acordat ...[citește_toată_știrea]

30 Septembrie 2014, 07:10
(9643 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Viteza prea mare le-a adus amenzi

Viteza excesivă sau lipsa centurii de siguranță în timpul mersului au fost principalele motive pentru care 139 de șoferi au fost sancționați de polițiști. Valoarea amenzilor s-a ridicat la suma de 77 mii ...[citește_toată_știrea]

30 Septembrie 2014, 06:45
(4303 vizualizări - 0 comentarii)


Licitație cu strigare pentru închirierea spațiilor comerciale de la Spitalul Județean de Urgență Slobozia

Reprezentanții Spitalului Județean de Urgență Slobozia anunță public faptul că vineri, 26 septembrie a.c., la orele 10,00, la sediul instituției se va organiza o licitație cu strigare privind închirierea ...[citește_toată_știrea]

25 Septembrie 2014, 10:10
(13372 vizualizări - 0 comentarii)


Patruzeci de Sfinte Liturghii la Catedrala din Urziceni

Din 29 septembrie 2014, la Catedrala din Urziceni se vor oficia 40 de Sfinte Liturghii în cinstea Sfîntului Nectarie vindecătorul de boli, spre slava lui Dumnezeu. Slujbele vor începe în fiecare zi, la ...[citește_toată_știrea]

23 Septembrie 2014, 11:40
(7783 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Cinci șoferi prinși băuți la volan

Pe șoselele ialomițene au fost depistați cinci șoferi, cu vîrste cuprinse între 20 și 50 de ani, domiciliați pe raza județului Ialomița și municipiului București, în timp ce conduceau autoturisme aflîndu ...[citește_toată_știrea]

23 Septembrie 2014, 09:15
(6308 vizualizări - 0 comentarii)


ISU Ialomița: Incendii puternice

Aproximativ 53 ha dintr-un lan de porumb de pe raza localității Glodeanu Siliștea-Buzău au fost mistuite de flăcări. Evenimentul a fost anunțat prin 112 sîmbătă, 20 septembrie a.c., în jurul orei 14,25 ...[citește_toată_știrea]

23 Septembrie 2014, 07:20
(6729 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Graffiti pe clopotnița Catedralei

În seara zilei de miercuri, 10 septembrie 2014, în jurul orelor 21,00, polițiștii locali aflați în acțiune de patrulare în zona bdul Chimiei-Parcul Tineretului, au observat că pe clădirea clopotniței Catedralei ...[citește_toată_știrea]

18 Septembrie 2014, 15:45
(7159 vizualizări - 3 comentarii)


Ultimele comentarii
Carmen în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Gigel în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! mdrag20 în Irigațiile pe 36000 de hectare în Ialomița, afectate de o decizie a CFR pentru protejarea unui pod feroviar în Brăila Gigi gunoierul în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei Corcodel de la DUMITRESTI în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia casă Slobozia Nouă în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 închiriere apartament 3 camere Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 om de rand în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! laurentiu în «Beach Party» săptămânal pe Plaja Zorilor Răduță Aurelian-Constantin în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia @ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final soluția e simplă în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Fa Marileno în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Maria în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Nelu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Vasile în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Ionut în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Mihai în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...