Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Episcopia Sloboziei și Călărașilor acuză Garda de Mediu Ialomița de «inacțiune»

Război declarativ «instituțional» pe tema poluării olfactive

Episcopia Sloboziei și Călărașilor acuză Garda de Mediu Ialomița de «inacțiune»

La o zi după sărbătorirea hramului Catedralei Episcopale «Înălțarea Domnului» de joi, 21 mai 2026, Episcopia Sloboziei și Călărașilor remite o adresă Gărzii de Mediu Ialomița prin care solicită «măsuri cu adevărat eficiente» în ceea ce privește poluarea olfactivă de la nivelul municipiului reședință de județ. În același timp, Episcopia acuză Garda de Mediu Ialomița de «toleranță ta­cită» a situației, amenințând chiar că «își rezervă dreptul de a sesiza organele abilitate» dacă inacțiunea instituției de mediu continuă.

 

Intervenții ale Episcopiei Sloboziei și Călărașilor... [citește_tot_articolul]

2 Iunie 2026, 14:15 (4265 vizualizări - 13 comentarii)

EVENIMENT

Clinicile Dr. Ardeleanu, alături de copiii din Slobozia la Cupa Delfinului

Clinicile Dr. Ardeleanu, alături de copiii din Slobozia la Cupa Delfinului

Clinicile Dr. Ardeleanu au fost alături de copii la Cupa Delfinului, un eveniment dedicat sportului, performanței și bucuriei de a susține micii înotători din comunitatea locală.

Competiția a fost organizată de Clubul Sportiv Municipal UNIREA Slobozia, la Bazinul de Înot Didactic din Slobozia, aflat în administrarea Primăriei Municipiului Slobozia. Evenimentul a reunit copii pasionați de înot, părinți, antrenori și susținători ai sportului local, într-o atmosferă plină de energie, emoție și voie bună.

Micii participanți au avut ocazia să își demonstreze ambiția, curajul și spiritul competitiv, iar fiecare probă a fost întâmpinată cu... [citește_tot_articolul]

2 Iunie 2026, 13:35 (1798 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

FC Bărăganul Ciulnița, campioana județeană a sezonului 2025-2026

Fotbal, Liga 4

FC Bărăganul Ciulnița, campioana județeană a sezonului 2025-2026

Cu o etapă înainte de finalul campionatului județean, FC Bărăganul Ciulnița a fost proclamată «campioană» în Liga 4 Ialomița. Astfel, sâmbătă, 29 mai 2026, în cadrul etapei 29 a Ligii 4 sezon 2025-2026, FC Bărăganul Ciulnița a dispus pe propriul teren de CS Victoria Țăndărei, scorul final al partidei fiind 6-1. După încheierea meciului și acumularea celor 82 de puncte în clasament (FC Bărăganul Ciulnița are peste 10 puncte «peste» următoarea clasată, FC 2018 Rovine), jucătorilor FC Bărăganul Ciulnița le-au fost înmânate trofeul și medaliile de campioni ai Ligii 4 Ialomița sezon 2025-2026. În ultima etapă, cea cu numărul... [citește_tot_articolul]

2 Iunie 2026, 13:20 (2234 vizualizări - 0 comentarii)

SPORT

Locul 5 pentru România la Cupa Mondială de Sabie-masculin de la Cairo

Scrimă

Locul 5 pentru România la Cupa Mondială de Sabie-masculin de la Cairo

La Cupa Mondială de Sabie-masculin, eveniment sportiv desfășurat la Cairo/Egipt la sfârșitul lunii mai 2026, echipa României, în componența Vlad Covaliu, George Dragomir, Radu Nițu și Răzvan Ursachi a intrat direct în turul secund al tabloului, în faza Optimilor, acolo unde a învins redutabila echipă a Germaniei, cu 45-41. În Sferturi, tricolorii au cedat cu 38-45 în fața Coreei de Sud și au intrat în turneul pentru locurile 5-8. Aici, sabrerii români au trecut cu 45-31 de Egipt și cu 45-42 de echipa Italiei, clasându-se la final pe poziția 5. În altă ordine de idei, sabrerii CSM Unirea Slobozia, participanți la... [citește_tot_articolul]

2 Iunie 2026, 12:05 (1670 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

POLITICĂ

«Am votat Legea privind unele măsuri pentru protejarea intereselor naționale în activitatea economică!»

Deputatul PSD Ștefan Țintă

«Am votat Legea privind unele măsuri pentru protejarea intereselor naționale în activitatea economică!»

Potrivit deputatului PSD, Ștefan Țintă, la finalul săptămânii precedente, «în Camera Deputaților, am votat Legea privind unele măsuri pentru protejarea intereselor naționale în activitatea economică!». «O lege care suspendă, până la 31 decembrie 2027, înstrăinarea acțiunilor pe care Statul le deține la companiile și societățile naționale, la instituții de credit și la orice societate unde statul este acționar. Proiectul a fost inițiat de colegul nostru, senatorul PSD, Daniel Zamfir și a trecut cu o majoritate confortabilă, peste pragul cerut de lege...» a explicat parlamentarul social-democrat. Mai mult, același deputat PSD Ștefan Țintă... [citește_tot_articolul]

2 Iunie 2026, 11:25 (1993 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

Viorel Ioniță și Mădălin Roșu, sportivi legitimați la CSM Unirea Slobozia, campioni la «CONTROL OPEN BRAZILIAN JIU-JITSU 2026»

Kempo

Viorel Ioniță și Mădălin Roșu, sportivi legitimați la CSM Unirea Slobozia, campioni la «CONTROL OPEN BRAZILIAN JIU-JITSU 2026»

Sala «Dinamo» a găzduit vineri, 29 mai 2026, un eveniment special «CONTROL OPEN BRAZILIAN JIU-JITSU 2026», prima competiție de «Brazilian Jiu-Jitsu» dedicată exclusiv structurilor din Sistemul Național de Apărare și Ordine Publică. Astfel, peste 130 de concurenți din Poliție, Jandar­merie, MApN, ISU, ANP, structuri cu grad militar, precum și elevi și studenți ai instituțiilor de învăță­mânt militar și de poliție și-au etalat aptitudinile, în una dintre cele mai eficiente discipline de auto­apă­rare. Competiția a fost organizată de «Absoluto Fighting Center», în colaborare cu CS Dinamo prin Centrul de Autoapărare... [citește_tot_articolul]

2 Iunie 2026, 10:10 (2533 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

Slobozia aleargă la «Crosul Libertății», ediția a V-a

Slobozia aleargă la «Crosul Libertății», ediția a V-a

Sâmbătă, 13 iunie 2026, slobozenii de toate vârstele sunt așteptați la cea de a V-a ediție a «Crosului Libertății», eveniment sportiv organizat de Clubul Sportiv Municipal Unirea Slobozia și Direcția Județeană pentru Sport și Tineret Ialomița. Traseul va totaliza 2 kilometri, punctul de plecare fiind Stadionul «1 Mai» din Slobozia, alergătorii parcurgând bulevardul Matei Basarab-bulevardul Chimiei-strada Aleea Sudului. Participanții vor primi din partea organizatorilor tricouri, medalii și cupe. Competiția va alinia la start cel puțin 500 de alergători, de toate vârstele.

... [citește_tot_articolul]

2 Iunie 2026, 08:55 (1762 vizualizări - 0 comentarii)

POLITICĂ

«Premierul demis Bolojan să înceteze „sinecuriada“ din instituțiile guvernamentale!»

PSD somează

«Premierul demis Bolojan să înceteze „sinecuriada“ din instituțiile guvernamentale!»

Printr-un comunicat de presă, Partidul Social Democrat denunță «campania de liberalizare a sinecurilor» declanșată de prim-ministrul demis Ilie Bolojan, imediat după adoptarea moțiunii de cenzură, cu scopul recompensării celor care îi asigură sprijinul în interiorul PNL. «Această „sinecuriadă“ fără precedent trebuie să înceteze imediat! Instalarea unor politruci de profesie, pe salarii de zeci de mii de lei, în instituții care ar fi trebuit să dispară în urma invocatelor reforme, cum este, de exemplu, Fondul Român de Contraga­rantare, reprezintă o sfidare scandaloasă la adresa cetățenilor și subminează credibilitatea Guvernului... [citește_tot_articolul]

2 Iunie 2026, 08:20 (1718 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

O nouă groapă pe bulevardul Unirii din Slobozia

O nouă groapă pe bulevardul Unirii din Slobozia

La o lună distanță după imensul crater care s-a format pe bulevardul Unirii din Slo­bozia, circulația rutieră este din nou afectată din cauza unei noi gropi apărută în carosabil. Autoritățile locale dau vina pe sistemul de cana­lizare al orașului, care se con­fruntă cu o serie de deficiențe.

 

Bulevardul Unirii, o nouă groapă Pe 25 aprilie 2026, circulația pe bulevardul Unirii din Slobozia, în zona Casei Municipale de Cultură «Nicolae Rotaru», a fost întreruptă din cauza unei gropi imense apărută în carosabil. Întâmplarea... [citește_tot_articolul]

1 Iunie 2026, 09:20 (3923 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Depistarea precoce a cancerului pulmonar, în zonele vulnerabile din Ialomița

Depistarea precoce a cancerului pulmonar, în zonele vulnerabile din Ialomița

Institutul Național de Pneu­mo­ftiziologie «Marius Nasta» din București a lansat, la Slobozia, un program de screening pentru depis­tarea cancerului pulmonar, în zonele slab dezvoltate din județul Ialomița.

 

27 de localități incluse în Program Ialomița este primul județ din țară care a fost inclus în această inițiativă. Beneficiarul Programului de screening pentru cancerul pulmonar este Institutul Național de Pneumoftiziologie «Marius Nasta» din București, iar partenerii uni­tății medicale sunt Consiliul Județean Ialomița... [citește_tot_articolul]

31 Mai 2026, 12:15 (1394 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Colectare de materiale textile la Miloșești

Colectare de materiale textile la Miloșești

Primăria Miloșești își anunță locuitorii că implementează un nou sistem de colectare a deșeurilor textile, punând la dispo­ziție o locație fixă în acest sens. Astfel, locuitorii din Miloșești și satele arondate pot preda gratuit textilele uzate în containerele dedicate, tipurile de deșeuri ce pot fi colectate fiind îm­brăcăminte, încălțăminte, lenjerii de pat, prosoape, perdele, accesorii textile, saltele, perne sau resturi de materiale textile. «Prin această acțiune, locuitorii din Miloșești contribuie la un mediu mai curat și la reducerea cantității de de­șeuri depozitate necores­punzător!» declară prima­rul comunei Miloșești... [citește_tot_articolul]

31 Mai 2026, 08:55 (1457 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Turism fluvial la Stelnica

Turism fluvial la Stelnica

Realizat prin parteneriatul dintre Consiliul Județean Ialomița și Pri­măria Stelnica, Punctul de Acostare «Regina Maria» Stelnica reprezintă și în 2026 un obiectiv important pentru turismul fluvial. «Realizarea acestei investiții a fost pentru promovarea județului Ialomița și pentru valorificarea potențialului turistic al Dunării, Stelnica reconfirmându-și rolul de „poartă de intrare“ în Ialomița...» precizează primarul co­munei Stelnica, Costel Brateș. După primele nave care au acostat anul trecut, Punctul de Acostare «Regina Maria» Stelnica a marcat începutul sezonului turistic în 2026 prin apa... [citește_tot_articolul]

30 Mai 2026, 10:10 (1974 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Instituțiile de mediu refuză autorizarea unei investiții în energie verde de 400 milioane de euro

La Giurgeni

Instituțiile de mediu refuză autorizarea unei investiții în energie verde de 400 milioane de euro

Deși România a legiferat prioritizarea investițiilor în energie regenerabilă, un proiect hibrid care prevede construcția unui parc eolian și a unui parc fotovoltaic, cu capacitate de stocare, în zona Giurgeni/Ialomița, este blocat în acest moment de Direcția Județeană de Mediu Ialomița și instituția ierarhic superioară, Agenția Națională pentru Mediu și Arii Protejate. Cele două instituții invocă faptul că proiectul are un impact direct asupra mediului, suprapunându-se peste siturile Natura 2000 din zonă, dar și cu traseul de zbor al gâștei cu gâtul roșu, specie de păsări protejată la nivel comunitar. În replică, investitorul, societatea ICEW... [citește_tot_articolul]

29 Mai 2026, 09:25 (9003 vizualizări - 6 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Stațiile de încărcare electrică din Urziceni, vandalizate la scurt timp de la inaugurare

Stațiile de încărcare electrică din Urziceni, vandalizate la scurt timp de la inaugurare

Primăria Urziceni atrage atenția cu privire la faptul că două dintre stațiile de reîncărcare a autovehiculelor electrice din oraș au fost vandalizate de persoane necunoscute. În momentul de față se fac demersuri pentru identificarea persoanelor care au provocat pagubele.

 

Investiție distrusă Stațiile pentru încărcarea autovehiculelor electrice din Urziceni, 5 la număr, au fost achiziționate de municipalitate în baza unui proiect de finanțare depus la Agenția Fondului pentru Mediu. Valoarea investiției a fost de aproximativ 1 milion de lei. Stațiile au fost... [citește_tot_articolul]

28 Mai 2026, 12:35 (8822 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Cheltuieli «neeligibile» de 7,3 milioane de lei pentru construcția Autobazei municipiului Slobozia

Cheltuieli «neeligibile» de 7,3 milioane de lei pentru construcția Autobazei municipiului Slobozia

Aflată în conservare timp de aproape 2 ani, construcția Autobazei din municipiul Slobozia a fost reluată de adminis­trația locală. Demersurile inițierii proiectului au fost dezbătute încă de anul trecut, fiind aprobate de Consiliul Local Slobozia. Investiția este finanțată din fonduri europene, însă din cauza problemelor întâm­pinate în implementarea proiectului, Primăria Slobozia a fost obligată să își asume o parte din cheltuielile «neeligibile», care au o valoare de 7,3 milioane de lei.

 

Proiect cu termen-limită sfârșitul anului 2026... [citește_tot_articolul]

28 Mai 2026, 08:10 (5453 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Consiliul Județean anunță asfaltarea ultimului drum de pământ din Ialomița

Consiliul Județean anunță asfaltarea ultimului drum de pământ din Ialomița

Consiliul Județean Ialomița anunță demararea lucrărilor de asfaltare pe Drumul Județean 213A, din zona central-estică a județului Ialomița. «Ultimul drum județean de pământ din județul Ialomița devine istorie! Pe DJ213A au început lucrările de asfaltare ale unuia dintre cele mai importante drumuri județene din zona central-estică a județului Ialomița. Traseul leagă Scânteia, Gheorghe Lazăr, Bucu și Mărculești până la limita cu județul Călărași, realizând o conexiune rutieră esențială între județele Ialomița și Călărași!» declară public președintele Consiliului Județean Ialomița, Marian Pavel. «Drumul străbate o axă importantă de la Sud către Nord-Est, situată la Est de municipiul Slobozia, și se intersectează cu două dintre cele mai importante drumuri naționale din regiune, DN21, în zona Scânteia, și DN2A, în localitatea Bucu. Aceste conexiuni oferă un acces mult mai rapid către principalele rute de tranzit și dezvoltare economică ale județului!»... [citește_tot_articolul]

27 Mai 2026, 12:50 (3887 vizualizări - 3 comentarii)

EVENIMENT

Consiliul Superior al Magistraturii cere Ministerului Justiției desființarea Judecătoriei Urziceni

Cu peste 13 mii de dosare pe rol

Consiliul Superior al Magistraturii cere Ministerului Justiției desființarea Judecătoriei Urziceni

bonus: Parchetul Fetești, propus pentru desființare

În urmă cu o săptămână, Consiliul Superior al Magistraturii a luat decizia de a sesiza Ministerul Justiției în vederea desființării Judecătoriei Urziceni. Această solicitare a fost înaintată ca urmare a lipsei de magistrați, proble­mă care trenează în cadrul acestei instanțe de la începutul acestui an.

 

Scenariile propuse de CSM «Plenul Consiliului Superior al Magistraturii a analizat situația gravă în care se află Judecătoria Urziceni (...), în vederea luării măsurilor care se impun pentru desființarea acesteia. Această... [citește_tot_articolul]

27 Mai 2026, 07:55 (2903 vizualizări - 3 comentarii)

EVENIMENT

DSP Ialomița, acționată în instanță de propriii salariați

DSP Ialomița, acționată în instanță de propriii salariați

Sindicatul SANITAS-Filiala Ialomița susține o acțiune comună a salariaților Direcției de Sănătate Publică îndreptată împotriva instituției. Primele date arată că angajații doresc obținerea unei majorări a veniturilor salariale.

 

Salarii majorate la DSP Ialomița În repetate rânduri salariații Direcției de Sănătate Publică Ialomița au reclamat faptul că veniturile salariale pe care le încasează sunt mai mici decât cele ale colegilor care își desfășoară activitatea în cadrul altor Direcții de Sănătate Publică Județene. Pe cale de consecință... [citește_tot_articolul]

26 Mai 2026, 15:10 (2313 vizualizări - 2 comentarii)

SPORT

Inspectoratul Școlar Județean Ialomița organizează Etapa Națională a «Olimpiadei Naționale a Sportului Școlar OINĂ-liceu, feminin» la Fetești

Oină

Inspectoratul Școlar Județean Ialomița organizează Etapa Națională a «Olimpiadei Naționale a Sportului Școlar OINĂ-liceu, feminin» la Fetești

Inspectoratul Școlar Județean Ialomița anunță organizarea Etapei Naționale a «Olimpiadei Naționale a Sportului Școlar, la disciplina sportivă OINĂ-liceu feminin», competiție ce se va desfășura în perioada 29-31 mai 2026, în municipiul Fetești. Evenimentul este organizat cu sprijinul Consiliului Județean Ialomița și al Primăriei Municipiului Fetești, în parteneriat cu Liceul Teoretic «Carol I» Fetești, Federația Română de Oină și ACS Ararat-Naparis. Festivitatea oficială de deschidere se va desfășura sâmbătă, 30 mai 2026, începând cu orele 9,00, pe Stadionul Municipal Fetești, «unde cele mai valoroase echipe de OINĂ-liceu, feminin din țară vor concura în spiritul fair-play-ului, al performanței și al respectului pentru tradiția sportivă românească»... [citește_tot_articolul]

26 Mai 2026, 14:40 (1953 vizualizări - 1 comentariu)

SPORT

Președintele Ilie Lemnaru «pregătește» Unirea Slobozia pentru Liga 2

Fotbal

Președintele Ilie Lemnaru «pregătește» Unirea Slobozia pentru Liga 2

Președintele Clubului AFC Unirea 04 Slobozia, Ilie Lemnaru, «pregătește» echipa pentru revenirea în divizia secundă. Proaspăt retrogradată din primul eșalon al fotbalului românesc, Unirea Slobozia întrerupe contractele cu majoritatea jucătorilor, acestea «expirând» la finele lunii în curs. «Da, într-adevăr, contractele majorității jucătorilor ajung la finalizare, undeva la finele lunii mai început de iunie 2026...» precizează pentru început Ilie Lemnaru, președintele Unirii Slobozia. Actual, se «inventariază» datoriile Clubului, încercându-se eșalonări la plată sau achitarea... [citește_tot_articolul]

26 Mai 2026, 10:20 (4202 vizualizări - 15 comentarii)

Marți 23 Iun 2026
291 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră
Mașinile furate, prioritate pentru polițiști

Mașinile furate, prioritate pentru polițiști

Polițiștii ialomițeni au desfășurat o acțiune pentru combaterea ilegalităților ce se comit în domeniul furturilor de autovehicule. În ultima perioadă de timp au fost organizate și executate acțiuni specifice ...[citește_toată_știrea]

5 Martie 2010, 16:59
(19096 vizualizări - 0 comentarii)


Filtre la Căzănești

Polițiștii din Căzănești au depistat mai mulți conducători auto care nu au respectat normele prevăzute în Codul Rutier. Astfel, polițiștii au întocmit două dosare penale pe numele a doi bărbați. Unul dintre ...[citește_toată_știrea]

4 Martie 2010, 18:48
(15609 vizualizări - 0 comentarii)


Alcool la volan

Miercuri, 3 martie a.c., polițiștii au acționat în mai multe localități rurale. Astfel, în intervalul orar 8.00-16.00, polițiști din Slobozia au acționat pe raza localităților Albești, Ciulnița, Buești ...[citește_toată_știrea]

4 Martie 2010, 18:48
(16894 vizualizări - 1 comentariu)


Acțiuni comune polițiști-jandarmi în Țăndărei

Efective sporite de polițiști și jandarmi au acționat în sistem integrat în după-amiaza zilei de miercuri, 3 martie a.c., în orașul Țăndărei. Începînd cu ora 13.00, s-a acționat pe raza orașului urmărindu ...[citește_toată_știrea]

4 Martie 2010, 18:39
(17381 vizualizări - 0 comentarii)


Necropsia bărbatului găsit în beciul unei case din Bucu va elucida misterul morții acestuia

Bărbatul găsit în stare de inconștiență într-un beci al unei case în construcție din localitatea Bucu a fost identificat. Potrivit primelor cercetări, se pare că bărbatul era domiciliat în localitatea ...[citește_toată_știrea]

4 Martie 2010, 13:34
(19537 vizualizări - 0 comentarii)


Peste 300 de jandarmi la meciul Urziceni-Steaua

Inspectoratul de Jandarmi Județean Ialomița va asigura cu peste 150 de militari jandarmi măsurile de ordine la meciul de fotbal dintre echipele Unirea Urziceni și Steaua București. Alături de efectivele ...[citește_toată_știrea]

4 Martie 2010, 13:26
(17993 vizualizări - 0 comentarii)


Minori dispăruți, găsiți de polițiști

Polițiștii au reușit identificarea minorului Bucur Ștefănel, de 13 ani, plecat de la domiciliu, din orașul Fierbinți-Tîrg, în dimineața zilei de 1 martie 2010. În urma colaborării cu polițiștii Direcției ...[citește_toată_știrea]

3 Martie 2010, 18:10
(14899 vizualizări - 0 comentarii)


Acțiuni ale Poliției

Polițiștii slobozeni, în colaborare cu jandarmii ialomițeni și reprezentanți ai societății furnizoare de energie electrică au acționat în dimineața zilei de marți, 2 martie a.c., între orele 6,30-8,00, ...[citește_toată_știrea]

3 Martie 2010, 18:09
(14252 vizualizări - 0 comentarii)


Copil de 4 luni, adus la spital mușcat de șobolani

La Spitalul de Urgență din Slobozia a fost adus un copil de 4 luni, cu mai multe răni pe corp, ce păreau a fi provocate de mușcăturile unui șobolan. Cazul copilului a fost semnalat polițiștilor sîmbătă ...[citește_toată_știrea]

3 Martie 2010, 07:38
(15076 vizualizări - 0 comentarii)


A dispărut!

A dispărut!

Luni, 1 martie a.c., în jurul orei 19.00, polițiștii au fost sesizați cu privire la faptul că minorul Bucur Ștefănel, de 13 ani, a plecat de la domiciliul din orașul Fierbinți-Tîrg și nu a mai revenit. ...[citește_toată_știrea]

3 Martie 2010, 07:37
(15113 vizualizări - 0 comentarii)


Secțiunea Sport a fost actualizată!

Cele mai noi știri din sportul ialomițean. ...[citește_toată_știrea]

3 Martie 2010, 04:31
(15819 vizualizări - 0 comentarii)


Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!

Cele mai noi anunțuri de mică publicitate din Ialomița. ...[citește_toată_știrea]

3 Martie 2010, 03:14
(14928 vizualizări - 0 comentarii)


Evenimente culturale

Consiliul Județean Ialomița și Centrul Cultural UNESCO «Ionel Perlea» invită ialomițenii la inaugurarea Sălii STUDIO. Astfel, joi, 4 martie 2010, tinerii artiști ai Liceului de Artă din Slobozia vor susține ...[citește_toată_știrea]

2 Martie 2010, 15:38
(13044 vizualizări - 0 comentarii)


Măsuri pentru stimularea creării de noi locuri de muncă

În Monitorul Oficial nr. 136, din 1 martie 2010, a fost publicată Ordonanța de Urgență nr. 13/23.02.2010, privind reglementarea unor măsuri în vederea stimulării creării de noi locuri de muncă și diminuării ...[citește_toată_știrea]

2 Martie 2010, 15:29
(12415 vizualizări - 0 comentarii)


Informare APIA

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură informează beneficiarii măsurilor de reconversie/restructurare și defrișare a plantațiilor viticole că trebuie să completeze și să depună formularul de ...[citește_toată_știrea]

2 Martie 2010, 15:13
(15115 vizualizări - 0 comentarii)


Informare privind deconturile negative de TVA

«Direcția Generală a Finanțelor Publice Ialomița informează contribuabilii că a fost aprobată o nouă procedură pentru soluționarea deconturilor cu sume negative de taxă pe valoarea adaugată cu opțiune de ...[citește_toată_știrea]

2 Martie 2010, 10:55
(17302 vizualizări - 0 comentarii)


Deșeurile, în atenția Prefecturii Ialomița

În perioada, 3-20 februarie a.c., polițiști din cadrul Serviciului de Investigare a Fraudelor, specialiști din cadrul Gărzii de Mediu și comisari ai Gărzii Financiare au desfășurat controale la nivelul ...[citește_toată_știrea]

2 Martie 2010, 10:12
(13351 vizualizări - 0 comentarii)


Capota s-a ridicat în mers, iar mașina s-a izbit de un tir

În cursul dimineții de luni, 1 martie a.c., în jurul orei 8.30, polițiștii rutieri au fost sesizați despre faptul că un tînăr de 20 de ani, din Slobozia, ce se deplasa la volanul unui autoturism din direcția ...[citește_toată_știrea]

1 Martie 2010, 16:16
(13422 vizualizări - 0 comentarii)


Acțiuni de prevenire și combatere a infracționalității

Efective sporite de polițiști din cadrul IPJ Ialomița au participat în acest sfîrșit de săptămînă la mai multe acțiuni organizate pe raza județului, continuînd astfel acțiunile specifice pentru creșterea ...[citește_toată_știrea]

1 Martie 2010, 16:15
(13731 vizualizări - 0 comentarii)


Sancționat contravențional pentru ședere ilegală pe teritoriul României

Polițiștii au depistat în zona Popasului Sinești un cetățean moldovean, în vîrstă de 33 de ani, intrat în România la data de 16 august 2009, în baza unei vize de scurtă ședere în scop de vizită.
Străinul ...[citește_toată_știrea]

28 Februarie 2010, 20:00
(13703 vizualizări - 0 comentarii)


Beat la volan

Pe Calea București din Urziceni a fost depistat un bărbat, în vîrstă de 32 de ani, din comuna Ion Roată, în timp ce conducea autoturismul proprietate aflîndu-se în stare de ebrietate. La testarea cu aparatul ...[citește_toată_știrea]

28 Februarie 2010, 19:58
(13493 vizualizări - 0 comentarii)


Dosar penal pentru nerespectarea drepturilor de autor

În cadrul unui control la o discotecă din comuna Coșereni, aparținînd unei societăți comerciale cu sediul social în București, polițiștii au constatat că era difuzată muzică ambientală prin intermediul ...[citește_toată_știrea]

28 Februarie 2010, 19:57
(11691 vizualizări - 0 comentarii)


Planul de acțiune SIGURANȚA (II)

În baza planului comun de acțiune SIGURANȚA, în noaptea de 27/28 februarie a.c., la nivelul județului s-au desfășurat mai multe acțiuni în sistem integrat la care au participat efective ale Inspectoratului ...[citește_toată_știrea]

28 Februarie 2010, 19:54
(13456 vizualizări - 0 comentarii)


A vrut să se spînzure

Un cetățean din comuna Perieți a sesizat vineri, 26 februarie a.c., că un bărbat de 33 de ani, din localitate, se află în podul casei sale intenționînd să se spînzure. Deplasîndu-se la fața locului, polițiștii ...[citește_toată_știrea]

28 Februarie 2010, 11:09
(11864 vizualizări - 0 comentarii)


A intrat cu mașina în pom

În apropierea municipiului Slobozia s-a produs un accident rutier cu o victimă. Pe scurt, vineri, 26 februarie 2010, în timp ce o femeie de 43 de ani, domiciliată în București, conducea un autoturism din ...[citește_toată_știrea]

28 Februarie 2010, 11:07
(9474 vizualizări - 0 comentarii)


Acțiuni preventive în mediul rural

Agenții Posturilor de Poliție Andrășești, Albești, Buești, Ciochina, Munteni Buzău, Reviga și Colelia, în colaborare cu o grupă de luptători ai Serviciului de Intervenție Rapidă au desfășurat acțiuni comune ...[citește_toată_știrea]

28 Februarie 2010, 11:07
(12658 vizualizări - 0 comentarii)


Încarcerat

Polițiști din cadrul structurilor Urziceni, Bărcănești și Axintele au acționat pe raza celor două comune, ocazie cu care, în satul Horia, au depistat un bărbat de 39 de ani, din localitate, pe numele căruia ...[citește_toată_știrea]

28 Februarie 2010, 11:05
(14713 vizualizări - 0 comentarii)


15000 de pachete de țigări, confiscate

Pe DN2, în parcarea aflată pe raza comunei Sinești, au fost depistați doi bărbați care transportau, fiecare cu cîte un autoturism, mai multe pachete de țigări fără documente legale de proveniență.
...[citește_toată_știrea]

27 Februarie 2010, 14:04
(15846 vizualizări - 0 comentarii)


Pistoale deținute ilegal

În incinta unui local public situat pe DN 2 în municipiul Urziceni, punct de lucru aparținînd unei societăți comerciale din Capitală, au fost depistați trei bărbați, în vîrstă de 23, 26, respectiv 35 de ...[citește_toată_știrea]

27 Februarie 2010, 14:03
(14183 vizualizări - 0 comentarii)


Beți la volan

Pe strada Digului, din Țăndărei, a fost depistat un localnic, în vîrstă de 31 de ani, în timp ce conducea un autoturism înmatriculat în străinătate, aflîndu-se sub influența băuturilor alcoolice. La testarea ...[citește_toată_știrea]

27 Februarie 2010, 13:45
(13672 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
vilă complex Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 17 iunie 2026 Any în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Alecu în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! base marinaru în Stelnica și Punctul de Acostare «Regina Maria», creștere a numărului de turiști ion negativ în A fost construită una dintre cele mai mari instalații de stocare a energiei verzi din România cioban în Dezastrul funciar de la Primăria Axintele Parinte în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! AlexDan în Lipsă de «transparență» în Consiliul Local Slobozia Preda în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Mary în Reabilitarea Ștrandului Municipal, abandonată de administrația Potor Mary în Restanțe de 7,3 milioane de lei pentru facturile de apă și canalizare către operatorul Urban SA Slobozia NOBODY în «Candidatul 10510», în sfârșit director general adjunct la DGASPC Ialomița! Vasi în Incidente de integritate «cu efect întârziat» în județul Ialomița Dan în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! OK dar.. în «USR are obligația morală să aplice propriile standarde de integritate!» dan în Blocuri pentru tinerii specialiști în Educație și Sănătate, la Fetești Aur în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! cetatean în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Pt Zanfir în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! suporter în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...