Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

SPORT

Handbal, CSS Slobozia

Al V-lea succes stagional pentru Junioarele 3

La finele săptămânii precedente, s-a desfășurat a X-a etapă a Campionatului de Handbal Feminin Junioare 3, faza zonală. CSS Slobozia s-a deplasat la Galați pentru confruntarea cu CSM din localitate. A fost un meci în care echipa antrenată de profesorul Alexandru Ciobanu și-a impus jocul de la un capăt la altul. Semne clare că echipa Sloboziei se va impune au apărut încă de la pauză, când echipa noastră avea un avantaj de 2 goluri (11-9). În a doua repriză, ialomițencele s-au des­prins clar, învin­gând în final cu 26-19. A fost a V-a victorie stagională pentru CSS Slobozia, al cărei bilanț mai cuprinde un egal și 3 înfrângeri. Toate acestea fac ca Slobozia să fie înaintea ultimei runde a turului... [citește_tot_articolul]

20 Noiembrie 2018, 17:20 (4004 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Contravenienții din Slobozia refuză munca în folosul comunității

Contravenienții din Slobozia refuză munca în folosul comunității

De la începutul anului și până în prezent, instanțele au obligat la muncă în folosul comunității 159 de cetățeni ai orașului. Statistica Primăriei Slobozia arată că doar șase dintre ei efectuează această activitate. Restul sunt greu de tras la răspundere pentru că noile modificări legislative au transformat munca în folosul comunității într-o simplă formalitate.

O pedeapsă avantajoasă
Persoanele amendate, dar care nu dispun de fonduri pentru a achita contravențiile și nu pot fi executate silit, sunt obligate de judecători să efectueze ore de muncă în folosul comunității în schimbul... [citește_tot_articolul]

20 Noiembrie 2018, 14:10 (5520 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Primarii ialomițeni visează investiții în rețele de gaze naturale

Un nou Eldorado administrativ

Primarii ialomițeni visează investiții în rețele de gaze naturale

O nouă Morgana administrativă inflamează imaginația edililor locali. Potrivit acesteia, Guvernul României vrea să lanseze PNDL 3. În cadrul noului Program, ar urma să fie finanțate conductele de transport de gaze naturale pentru comunitățile locale. Ialomița așteaptă acest tip de investiții de peste 30 de ani. Ultimele localități care au beneficiat de investiții în rețele de gaze naturale au fost Gârbovi, Grindu și Amara. În Amara, la 15 ani de la primele investiții, oamenii așteapă cu banii plătiți în avans gazele promise de către autorități.

Morgana gazelor naturale Nici n-au demarat... [citește_tot_articolul]

20 Noiembrie 2018, 10:05 (6497 vizualizări - 0 comentarii)

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

Primăria Slobozia plătește 150 mii de lei pentru ornamentele de Crăciun

Primăria Slobozia plătește 150 mii de lei pentru ornamentele de Crăciun

Nici n-a bătut ceasul 1 Decembrie și Primăria Slobozia a și comandat ornamentele de Crăciun. Potrivit informațiilor oficiale, anul acesta cheltuielile vor fi modeste, dat fiind faptul că anul trecut administrația locală a cheltuit 300 mii de lei pentru «achiziționarea de instalații noi și repararea celor vechi». Plus bradul ală de 13 metri sub care a făcut selfie tot orașul... Așa că anul acesta, aloca­rea bugetară va fi de numai 150 mii de lei, bani cu care va fi achiziționată o instalație tip «Moș Crăciun». Instalația va fi amplasată pe esplanada din fața Consiliului Județean Ialomița, lângă suporturile pentru catarge, în speranța că slobo­zenii vor uita că se află pe acoperișul unei parcări... [citește_tot_articolul]

19 Noiembrie 2018, 17:10 (8004 vizualizări - 9 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

contraeditorial

Ialomița de hârtie

Delirul administrativ atinge paroxismul. Președintele susține că a semnat contracte de 60 milioane de euro pentru reabilitarea infrastructurii rutiere. În 2021! Primarul Sloboziei anunță public că «Groapa lui Stoica» va avea intrare. În 2020! Primarii PSD apar pe internet promițând gaze, apă curentă, sisteme de canalizare, colectarea selectivă a deșeurilor... Nimeni nu știe când! Oficialii descentralizatelor promit și ei. Fonduri europene, locuri de muncă, transparență instituțională... Inspectoratul Școlar promite grupuri sanitare, săli de clasă salubre, un ghiozdan mai ușor! Pe hârtie totul e posibil, hârtia suportă orice. La fel și internetul. Vorbesc îndelung, apăsat, bâlbâit, agramat... ... [citește_tot_articolul]

19 Noiembrie 2018, 12:40 (3084 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Inspecția Judiciară, sesizată în cazul procurorului din Slobozia care a sancționat abuziv polițiștii

Inspecția Judiciară, sesizată în cazul procurorului din Slobozia care a sancționat abuziv polițiștii

Scandalul procurorului care i-a amendat pe polițiștii care l-au oprit în trafic a intrat în atenția Inspecției Judiciare  din cadrul Consiliului Superior al Magistraturii. Magistratul nu a putut fi contactat pentru a oferi un punct de vedere pentru că se află în concediu medical de mai bine de o săptămână.

Cercetările sunt în curs Oficialii Parchetului de pe lângă Judecătoria Slobozia au confirmat faptul că scandalul public iscat de procurorul Mihai Laurențiu Vasilescu a intrat în atenția Inspecției Judiciare. Mai mult, surse din cadrul instituției au explicat însă că în cauză... [citește_tot_articolul]

19 Noiembrie 2018, 10:55 (10366 vizualizări - 16 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Investiții de 38 milioane de lei în infrastructura de irigații a județului Ialomița

Investiții de 38 milioane de lei în infrastructura de irigații a județului Ialomița

Ialomița va cheltui în următorii 3 ani 38 milioane de lei pentru reabilitarea infrastructurii de irigații. Acordați prin intermediul Programului Național de Reabilitare a Infrastructurii Principale de Irigații, banii vor fi utilizați pentru reparația stației de repompare din zona loca­lității Bucșa (SRPA VI Bucșa) și a 50 km de canale. Aceasta este singura stație de pe raza județului Ialomița cuprinsă în cadrul programului și în momentul în care va funcționa la capacitate maximă va deservi 15 localități din Nordul și Nord-Estul Ialomiței.

Ultima modernizare, cu 22 de ani în urmă Stația... [citește_tot_articolul]

19 Noiembrie 2018, 10:10 (4661 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Ialomița: Virusul Pestei Porcine Africane a omorât 14 porci mistreți

Ialomița: Virusul Pestei Porcine Africane a omorât 14 porci mistreți

Pericolul provocat de Pesta Porcină Africană persistă la nivelul județului Ialomița. Reprezentanții Direcției Sanitară Veterinară și pentru Siguranța Alimentelor Ialomița au anunțat faptul că virusul care provoacă boala a ucis 14 porci mistreți pe Fondul de Vânătoare Făcăeni. Leșurile animalelor au fost ridicate din pădure și incinerate.

Cazurile sunt în monitorizare Din luna august 2018 și până în prezent, în județul Ialomița au fost confirmate 123 de focare de Pestă Porcină Africană, în mai bine de jumătate dintre localități. Ultimul focar a fost identificat la sfârșitul lunii octombrie... [citește_tot_articolul]

18 Noiembrie 2018, 17:10 (4209 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

REPORTAJ

Vloggerul Armatei Române...

Vloggerul Armatei Române...

Cei care nu au trăit încă experiența militară pot afla de pe internet cum este viața în Armată. Poveștile sunt spuse de sublocotenentul Radu Chirilă, din cadrul Batalionului 113 Artilerie «Bărăganul» Slobozia, singurul vlogger acreditat al Armatei Române. În filmulețele pe care le realizează, tânărul soldat vorbește pe înțelesul tuturor despre ce înseamnă să-ți servești Patria, îndemnându-i și pe alții să-i urmeze exemplul.

Povești din Armată În curtea Batalionului 113 Artilerie «Bărăganul» de la intrarea din Slobozia, ochii câtorva zeci de copii îl urmăresc cu atenție pe sublocotenentul... [citește_tot_articolul]

18 Noiembrie 2018, 10:05 (5077 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Slobozia, «raiul» oamenilor fără adăpost

Oamenii străzii, oamenii nimănui

Slobozia, «raiul» oamenilor fără adăpost

La «Central», un homeless pe ju­mătate nebun trage după el un cărucior de butelii plin ochi cu fier vechi. La gară, Rada Nebuna vorbește singură, așezată pe o margine de trotuar. La cen­trala termică de lângă Orășelul Copiilor, Iulian trage dintr-o «penală», sub o pla­pumă roasă. Sunt peste tot, sunt parte din peisaj... Vin în Slobozia «să vadă cum e» și cei mai mulți dintre ei rămân aici. Uneori, când iarna e prea grea, mor, măcinați de frig și de boli. În ultimii ani vreo opt, susțin autoritățile.

Autorități și date statistice Oficial, numărul persoanelor fără un acoperiș deasupra... [citește_tot_articolul]

17 Noiembrie 2018, 11:40 (7577 vizualizări - 6 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

VIAȚĂ DE COPIL ABUZAT

O dramă dincolo de cuvinte

VIAȚĂ DE COPIL ABUZAT

Nicoleta V. din Țăndărei își acuză public soțul, iordanianul Al Homoud Foisal Gaber Al Mohammed de «abuzuri fi­zice și sexuale» împotriva fetiței pe care o au împreună. Potrivit declara­țiilor femeii, drama copilului durează de 4 ani, perioadă în care a solicitat în mod repetat intervenția autorităților. Cazul este în atenția Direcției Generale de Asistență Socială și Protecția Copilului Ialomița. Oficialii instituției susțin că Nicoleta V. a refuzat suportul oferit de către instituție și a refuzat examenul psihiatric solicitat de către psihologul instituției...

https://viatadecopil89310081.wordpress.com... [citește_tot_articolul]

16 Noiembrie 2018, 13:40 (3915 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Licitație cu scandal la Penitenciarul Slobozia

Licitație cu scandal la Penitenciarul Slobozia

Reprezentanții Penitencia­rului Slobozia au fost reclamați în instanță pentru că au atribuit magazinul din curtea unității unei societăți comerciale din Brăila fără a respecta procedura de licitație publică, așa cum prevede legea. Do­sarul a fost înregistrat pe rolul Tribunalului Ialomița, instanța urmând să dispună dacă instituția a procedat conform prevederilor legale sau nu.

Se caută vinovații
La începutul acestui an, Penitenciarul Slobozia a scos la licitație magazinul din curtea instituției. În urma anunțului publicat în presa locală, la respectiva licitație s-au prezentat... [citește_tot_articolul]

16 Noiembrie 2018, 09:55 (6448 vizualizări - 7 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Comisarul șef Cristian Ivan a câștigat concursul pentru șefia Poliției ialomițene!

Comisarul șef Cristian Ivan a câștigat concursul pentru șefia Poliției ialomițene!

Joi, 15 noiembrie 2018, la sediul Inspectoratului General al Poliției Române a fost susținut concursul organizat pentru ocuparea funcției vacante de inspector șef al Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița. Proba a constat într-un interviu susținut de candidați în fața unei comisii din cadrul IGPR. La finalul probei, a fost declarat «admis» comisarul șef Cristian Ivan. Fost șef al Poliției Municipiului Slobozia, acesta a asigurat interimar șefia IPJ Ialomița, până în octombrie 2018.

Cercetat prealabil în scandalul «Sinești»
Inspectoratul General al Poliției Române a scos... [citește_tot_articolul]

15 Noiembrie 2018, 15:10 (21281 vizualizări - 24 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Preasfințitul Vincențiu, «articulat» de purtătorul de cuvânt al Bisericii Ortodoxe Române

Preasfințitul Vincențiu, «articulat» de purtătorul de cuvânt al Bisericii Ortodoxe Române

La o lună de când Preasfințitul Vincențiu a interzis enoriașilor din Păltiniș să intre în altar, după obicei, la resfințirea bisericii, decizia încă mai stârnește controverse. Purtătorul de cuvânt al BOR, Vasile Bă­nescu, a declarat pentru publicația «Cu­vântul Ortodox» că «este un gest neinspirat pastoral, nefiresc și total regre­tabil». Ca represalii împotriva publicației, Preasfințitul Vincențiu a cerut acesteia publicarea unui nou drept la replică.

Efectul bulgărelui de zăpadă
Ceea ce inițial a fost catalogat de către Episcopia Sloboziei și Călărașilor drept derapajul unui... [citește_tot_articolul]

15 Noiembrie 2018, 12:40 (15889 vizualizări - 20 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Slobozia 3D

Generația care va schimba orașul

Slobozia 3D

A durat un an până când au obținut aprobarea pentru o trecere de pietoni 3D. Dar nu sunt dezamăgiți... Dimpotrivă! Sunt pregătiți oricând să ofere ora­șu­lui noi creații 3D. Așteaptă doar șansa de a demonstra că pot. Sunt elevii Liceului de Arte din Slobozia și merită încurajați.

O inițativă lăudabilă
În urmă cu o săptămână, în cadrul Programului «Școala Altfel», un grup de elevi din cadrul Liceului de Arte din Slobozia a refăcut cele două treceri de pietoni din fața liceului. La proiect au participat 20 de elevi din 3 clase, respectiv a IX-a, a X-a și a XI-a. Directorul Liceului... [citește_tot_articolul]

15 Noiembrie 2018, 12:10 (6512 vizualizări - 11 comentarii)

Click aici

POLITICĂ

«Ialomița va rambursa fonduri europene de 2 milioane de euro!»

Deputatul PNL Gheorghe Tinel avertizează

«Ialomița va rambursa fonduri europene de 2 milioane de euro!»

Miercuri, 7 noiembrie 2018, deputatul Gheorghe Tinel a organizat o conferință de presă în cadrul căreia a făcut analiza primei jumătăți a mandatului administrației județene. «În afara majorărilor salariale nu am văzut nimic realizat în Ialomița...» a declarat el.

«Proști mai mari ca ăștia nu am văzut!»
Deputatul PNL Gheorghe Tinel consideră că administrația județeană din Ialomița a eșuat lamentabil în demersurile administrative întreprinse în ultimii 2 ani. El consideră că toate proiectele edilitare existente sunt în impas și apreciază că nu vor fi finalizate până la finele acestui... [citește_tot_articolul]

15 Noiembrie 2018, 11:20 (5552 vizualizări - 2 comentarii)

SPORT

Rapidul, în vizită la nași

Fotbal, Liga a III-a, Unirea Slobozia

Rapidul, în vizită la nași

Două victorii ale galben-albaștrilor și două egaluri constituie bilanțul confruntărilor oficiale dintre Unirea Slobozia și Rapid. Toate s-au petrecut în sezonul 2013-2014 al ligii secunde. La finalul acelei stagiuni, cea mai bună din istoria Unirii, Rapid revenea în prima divizie. Slobozia rămânea cu frustrarea de a rata promovarea, nu din pricini de natură sportivă, ci din cauza inerției care a ca­racterizat și caracte­rizează și acum auto­ritățile locale. Leo Dobre, Florin Ibrian, Romeo Soare și Constantin Toma sunt jucătorii Unirii care au gustat din acele succese contra alb-vișiniilor și le pot po­vesti lui Năstase, Gherasim sau Milotin cum e să bați Rapidul când nimeni nu-ți dă nicio șansă... [citește_tot_articolul]

15 Noiembrie 2018, 10:25 (5520 vizualizări - 1 comentariu)

SPORT

Un nou succes pentru George Dragomir

Scrimă

Un nou succes pentru George Dragomir

Sabia ialomițeană își dovedește din nou măiestria. Una dintre marile speranțe ale scrimei românești, George Dragomir, și-a confirmat în urmă cu câteva zile ascensiunea în ierarhiile naționale și internaționale. Spor­tivul legitimat la CSM Unirea Slobozia a participat la etapa de Cupă Mondială pentru juniori din orașul rus Soci. A fost o compe­tiție aprig disputată, în cadrul căreia Dragomir a pătruns până în finală. George a trecut 15-12 de ungurul Szabolcs Novida, iar apoi l-a învins, după un duel încins, cu 15-14 pe rusul Andrey Tkachev. Ceva mai ușor a fost duelul contra americanului Mitchell Saron, pe care l-a învins cu 15-7. A venit apoi rândul fran­cezului Maxime Teonfitte să se încline... [citește_tot_articolul]

15 Noiembrie 2018, 10:10 (3944 vizualizări - 0 comentarii)

SPORT

Recital la o singură poartă

Handbal, HCM Slobozia-Știința Bacău 44-18 (20-7)

Recital la o singură poartă

În vremuri nu prea îndepărtate, când antrenorul Ion Arsene aducea Știința Bacău la Slobozia, era încordare maximă în rândul iubitorilor handbalului din orașul nostru. Cele două echipe luptau pentru promovare, iar Bacăul le avea în componență pe viitoarele internaționale Laura Chiper și Marinela Burghel. Doar câteva realizări individuale venite de la Iuliana Faig sau Ionela Ciobanu ne mai aduc aminte de ceea ce a fost echipa moldavă. De asemenea, vulcanicul Ion Arsene și-a îmblânzit semnificativ tonul dar rămâne același veritabil om de handbal, care duce mai departe tradiția sportului cu mingea mică din Bacău într-un moment în care mulți s-ar fi dat bătuți... Așadar, în meciul cu Știința Bacău... [citește_tot_articolul]

15 Noiembrie 2018, 09:50 (4000 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Economia județului Ialomița, susținută de PFA

Economia județului Ialomița, susținută de PFA

Într-un județ precum Ialo­mița, care așteaptă de ani buni investitorii pentru a se dezvolta, economia se bazează pe afacerile mărunte. O ana­liză a Ofi­ciului Na­țional al Registrului Comerțului arată că mai bine de jumătate dintre firmele active din județ au o formă simplă de organizare, de tipul Per­soană Fizică Auto­rizată (PFA). Cifrele Ofi­ciului Na­țional al Registrului Comerțului reliefează că în Ialomița există, în momentul de față, aproximativ 5000 de Persoane Fizice Autorizate.

Mirajul investitorilor Cel puțin în ultimii 10 ani, ia­lomițe­nilor li s-au promis de ne­numă­rate... [citește_tot_articolul]

14 Noiembrie 2018, 16:40 (4639 vizualizări - 3 comentarii)

Vineri 26 Iun 2026
276 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Manasia: Accident produs de un pieton

În dimineața zilei de joi, 1 aprilie a.c., în jurul orei 04.00, pe Drumul Național 2A, în localitatea Manasia s-a produs un accident rutier. Și acesta se înscrie în seria evenimentelor rutiere produse din ...[citește_toată_știrea]

2 Aprilie 2010, 08:42
(22285 vizualizări - 0 comentarii)


I-a furat portofelul la cimitir

Polițiștii din Fetești au fost sesizați de un bătrîn, de 70 de ani, din localitate, despre faptul că a fost victima unui furt. Deplasați la fața locului, polițițtii au efectuat cercetări în vederea stabilirii ...[citește_toată_știrea]

2 Aprilie 2010, 07:52
(33517 vizualizări - 0 comentarii)


Siguranța în școli, prioritate pentru polițiști

Miercuri, 31 martie a.c., în intervalul orar 18.00-21.00, echipe formate din polițiști de siguranță publică, poliție rutieră și investigații criminale din cadrul Poliției Municipiului Slobozia, în colaborare ...[citește_toată_știrea]

2 Aprilie 2010, 07:11
(22959 vizualizări - 0 comentarii)


«Alături de Oameni... pentru Oameni»

Și în anul 2010 Protoieria Urziceni, prin Biroul de Asistență Socială, derulează acest program social «Alături de Oameni... pentru Oameni». Programul-pilot a fost inițiat în anul 2009, de Asociația Socio ...[citește_toată_știrea]

1 Aprilie 2010, 18:21
(16823 vizualizări - 0 comentarii)


Controale ale Direcției Sanitare Veterinare

Inspectorii Direcției Sanitare Veterinare și pentru Siguranța Alimentelor Ialomița, în perioada 15-31 martie 2010, au efectuat 71 de acțiuni de control, acțiuni în timpul cărora s-a urmărit modul de respectare ...[citește_toată_știrea]

1 Aprilie 2010, 15:42
(31560 vizualizări - 0 comentarii)


«Salonul de Artă Creștină»

Consiliul Județean Ialomița, alături de Uniunea Artiștilor Plastici din România și Centrul Cultural Cultural UNESCO «Ionel Perlea», invită slobozenii și nu numai să viziteze expoziția «Salonul de Artă ...[citește_toată_știrea]

1 Aprilie 2010, 11:03
(33851 vizualizări - 0 comentarii)


Tenis de câmp: Sorin Iordache a câștigat Turneul Open Municipal

Tenis de cîmp: Sorin Iordache a cîștigat Turneul Open Municipal

Începînd de sîmbătă, 27 martie 2010, la terenurile Asociației Municipale de Tenis din București, s-a desfășurat turneul de tenis de cîmp OPEN MUNICIPAL, unul din cele mai puternice concursuri din calendarul ...[citește_toată_știrea]

1 Aprilie 2010, 10:08
(17890 vizualizări - 1 comentariu)


Queen Fashion angajează

Magazinul Queen Fashion, ce urmează să-și deschidă porțile lîngă Kaufland, caută personal pentru angajare pe posturile de vînzător și manager de magazin. Doritorii trebuie ...[citește_toată_știrea]

31 Martie 2010, 19:41
(36905 vizualizări - 1 comentariu)


Trei accidente, trei răniți

Marți, 30 martie a.c., pe arterele județului au avut loc trei evenimente rutiere, soldate cu rănirea a trei persoane.
Astfel, în jurul orei 15.00, Poliția Municipiului Urziceni a fost sesizată prin ...[citește_toată_știrea]

31 Martie 2010, 19:22
(29465 vizualizări - 0 comentarii)


Acțiune pentru prevenirea evenimentelor rutiere

Acțiunile polițiștilor rutieri din ultimele 48 de ore au vizat atît depistarea și sancționarea cu fermitate a celor care nu respectă regulile de circulație, cît și asigurarea unui trafic fluent. Cu ocazia ...[citește_toată_știrea]

31 Martie 2010, 19:17
(19833 vizualizări - 0 comentarii)


Autoturism furat din Brăila, depistat la Slobozia

Marți, 30 martie a.c., în cadrul activităților desfășurate de agenții de proximitate și de siguranță publică din cadrul Poliției Municipiului Slobozia, pe Strada Domnița Bălașa din municipiul reședință ...[citește_toată_știrea]

31 Martie 2010, 19:15
(29821 vizualizări - 0 comentarii)


4 suspecți de furt, prinși în flagrant

În după-amiaza zilei de marți, 30 martie a.c., în jurul orei 13.00, Poliția a fost sesizată de către un localnic din comuna Ciochina, agent de pază la o societate comercială cu profil agricol din orașul ...[citește_toată_știrea]

31 Martie 2010, 19:13
(29518 vizualizări - 0 comentarii)


Declarațiile anuale pentru cota de lapte

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură (APIA) informează cumpărătorii care achiziționeză lapte, precum și producătorii deținători de cotă de lapte pentru vînzări directe că, începînd cu data ...[citește_toată_știrea]

31 Martie 2010, 19:10
(19694 vizualizări - 0 comentarii)


Locuri de muncă în rețeaua EURES

La data de 25 martie 2010, în rețeaua EURES sînt disponibile 246 locuri de muncă pentru străinătate. Astfel, în Austria sînt disponibile 100 locuri de muncă pentru muncitori forestieri, respectiv 100 locuri ...[citește_toată_știrea]

31 Martie 2010, 19:04
(35007 vizualizări - 0 comentarii)


Secțiunea Sport a fost actualizată!

Cele mai noi știri din sportul ialomițean. ...[citește_toată_știrea]

30 Martie 2010, 21:42
(20904 vizualizări - 0 comentarii)


Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!

Cele mai noi anunțuri de mică publicitate din Ialomița. ...[citește_toată_știrea]

30 Martie 2010, 21:01
(19432 vizualizări - 0 comentarii)


Mașina confiscată în urmă cu cîteva zile, furată din București

În urma expertizei efectuată de experții criminaliști asupra mașinii confiscate în urmă cu cîteva zile s-a stabilit configurația inițială a seriei de șasiu, anterior modificării caracterelor, iar prin interogarea ...[citește_toată_știrea]

30 Martie 2010, 20:10
(19767 vizualizări - 0 comentarii)


Țigări fără documente de proveniență

În cursul nopții de luni spre marți, respectiv 29 spre 30 martie a.c., agenții Postului de Poliție Miloșești au oprit pentru control un autoturism înmatriculat în municipiul București, condus de un bărbat ...[citește_toată_știrea]

30 Martie 2010, 20:09
(30873 vizualizări - 0 comentarii)


Lăsați copiii să vină la Mine

Lăsați copiii să vină la Mine

Cu binecuvîntarea Presfințitului Vincențiu, Episcopul Sloboziei și Călărașilor și sub atenta îndrumarea a PC Părinte Protopop de Urziceni, Stancu Bogdan Ionuț, în seara zilei de sîmbătă, 27 martie 2010 ...[citește_toată_știrea]

29 Martie 2010, 15:39
(31088 vizualizări - 0 comentarii)


Autoturism furat din Italia, depistat la Urziceni

Polițiști din Urziceni au efectuat în cadrul unei acțiuni derulate sîmbătă, 27 martie a.c., 4 percheziții domiciliare. Astfel, la domiciliul unui bărbat, de 32 de ani, din Urziceni, a fost depistat un autoturism ...[citește_toată_știrea]

29 Martie 2010, 15:31
(19096 vizualizări - 2 comentarii)


Trei minori au furat o oaie

Sîmbătă, 27 martie a.c., polițiști din Țăndărei și Mihail Kogălniceanu au depistat 3 minori în vîrstă de 13, 14 și 15 ani, toți din localitate, ce se deplasau cu o căruță pe o stradă din localitate, transportînd ...[citește_toată_știrea]

29 Martie 2010, 15:29
(18824 vizualizări - 0 comentarii)


Acțiune pentru prevenirea faptelor antisociale

În dimineața zilei de sîmbătă, 27 martie a.c., timp de patru ore, polițiștii din Urziceni au organizat și executat o acțiune ce a urmărit, în principal, prevenirea și combaterea furturilor din buzunare ...[citește_toată_știrea]

29 Martie 2010, 15:27
(17212 vizualizări - 0 comentarii)


Expoziție cu produse de post și sfeștanie la Școala cu clasele I-VIII Condeești

Expoziție cu produse de post și sfeștanie la Școala cu clasele I-VIII Condeești

În data de 24 martie 2010, în ajun de marele praznic al Bunei Vestiri, la Școala Condeești a avut loc o expoziție cu produse de post. Produsele au fost aduse de elevii școlii, bucuroși în a arăta tuturor ...[citește_toată_știrea]

29 Martie 2010, 15:17
(33518 vizualizări - 0 comentarii)


Jandarmii ialomițeni în sărbătoare

La 160 de ani de la înființarea Jandarmeriei Române, jandarmii ialomițeni marchează evenimentul prin organizarea unor activități specifice instituției. Astfel, sîmbătă, 3 aprilie 2010, persoanele interesate ...[citește_toată_știrea]

29 Martie 2010, 13:10
(32041 vizualizări - 0 comentarii)


24000 de polițiști, jandarmi, polițiști de frontieră și pompieri, pe stradă de Paște

«Ministerul Administrației și Internelor va acționa cu aproximativ 24000 de cadre în perioada Sărbătorilor Paștelui, pentru prevenirea evenimentelor nedorite, dintre care 2000 doar în București» a declarat ...[citește_toată_știrea]

28 Martie 2010, 08:02
(16512 vizualizări - 0 comentarii)


Videoconferință: Boc a cerut prefecților să urmărească aplicarea priorităților și politicilor guvernamentale

Primul-ministru Emil Boc a prezentat prefecților, în cadrul videoconferinței desfășurate sîmbătă, 27 martie a.c., la Palatul Victoria, prioritățile și politicile guvernamentale și le-a cerut reprezentanților ...[citește_toată_știrea]

28 Martie 2010, 07:55
(18614 vizualizări - 0 comentarii)


S-a răsturnat cu mașina

Vineri, 26 martie a.c., în jurul orei 12.00, Poliția Municipiului Fetești a fost sesizată prin 112, despre faptul că în afara municipiului, pe Drumul Județean 212, s-a produs un accident rutier soldat cu ...[citește_toată_știrea]

27 Martie 2010, 09:01
(29243 vizualizări - 0 comentarii)


Pieton beat, victimă a unui accident

Poliția Fetești a fost sesizată despre faptul că pe strada Țăndărei, din localitate, s-a produs un accident. Polițiștii s-au deplasat la fața locului unde au constatat că un autoturism, condus de o tînără ...[citește_toată_știrea]

27 Martie 2010, 09:00
(25648 vizualizări - 0 comentarii)


Jocurile de noroc, în atenția polițiștilor

În perioada 22-26 martie a.c., polițiștii Biroului de Investigarea a Fraudelor au organizat o acțiune pentru prevenirea și combaterea comiterii de ilegalități în domeniul jocurilor de noroc în zona municipiului ...[citește_toată_știrea]

27 Martie 2010, 09:00
(27651 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Furt de energie electrică

La primele ore ale dimineții de miercuri, 24 martie a.c., polițiștii feteșteni, împreună cu jandarmi și angajați ai societății furnizoare de energie electrică, au organizat o acțiune pentru prevenirea și ...[citește_toată_știrea]

25 Martie 2010, 17:26
(20911 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Maria în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Nelu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Vasile în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Ionut în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Mihai în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Urbanistul în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Vasile în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! spațiu comercial Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 spațiu comercial Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 oRLandO în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! scrumbie Dunăre în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 PERICOL în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Peiu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! mașină de cusut Singer în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 teren intravilan agricol Țăndărei în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 teren extravilan Țăndărei în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 Chiparos în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei Lenuta în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...