Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

SPORT

Fotbal, Liga a IV-a

Remiză albă la Adâncata. Profită Ciulnița!

E clar, avem un campionat al Ligii a IV-a viu disputat, în care va fi greu să se desprindă vreo echipă câștigătoare. Acest aspect a făcut mulți microbiști să fie mai atenți la competiția păstorită din acest sezon de Vasile Bratu. Sâmbătă, la meciul Unirii Slobozia din Liga a III-a, mulți spectatori dădeau telefoane pentru a afla ce fac favoritele lor din județeană în etapa a 10-a. Etapă care, în loc să clarifice lucrurile, mai rău le-a încurcat! Adâncata și Gheorghe Doja s-au anihilat reciproc și de aici a ieșit o remiză albă... De acest rezultat a profitat Bărăganul Ciulnița. Aceasta a obținut un succes la limită în compania Viitorului Axintele, rezultat la care au contribuit cu goluri David... [citește_tot_articolul]

7 Noiembrie 2018, 17:10 (4513 vizualizări - 0 comentarii)

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

Ăla mic și negru, de respira greu...

Ăla mic și negru, de respira greu...

Deputatul PSD Ștefan Mușoiu are mania fotografiatului. De la Tudorel Toader și până la Ahmed Abdulla Al Matrooshi, ambasadorul Emiratelor Arabe Unite, toată lumea e prezentă pe pagina sa de Facebook. Nouă ne-a atras însă atenția această fotografie, în care domnia sa apare alături de renegatul Gabi Ionașcu, ajuns între timp senator, că fierul rău nu piere. Ne-a atras atenția pentru că ne-am amintit de o de­clarație dintr-un interviu pe care Ștefăniță l-a acordat ziarului nostru în 30 septembrie 2009, când nici în vise nu credea că va ajunge în Parlament: «Sunt crescut de Stoica și Ionașcu și șlefuit de Ciupercă!» spunea el atunci. Iar acum, la aproape 10 ani distanță, descoperim, în sfârșit... [citește_tot_articolul]

7 Noiembrie 2018, 15:40 (7116 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Mașina de drenat pământul de la Mihail Kogălniceanu

O investiție pentru 1500 de hectare de teren agricol

Mașina de drenat pământul de la Mihail Kogălniceanu

În urmă cu 3 ani, un fermier din Mihail Kogălniceanu a achiziționat un utilaj pentru drenat excesul de apă din terenurile agricole. Anul acesta, Arnaud Perrein, «francezul de la Kogălniceanu», continuă procesul și se apropie de 1500 de hectare de teren drenate printr-o metodă unică în România. «Înainte de toate, această investiție a fost o necesitate...» ne-a declarat el.

Un utilaj unic în România
Drenarea excesului de umi­ditate din Lunca Ialomiței este, susține fermierul francez Arnaud Perrein de la Mihail Kogălni­ceanu, o necesitate. În aceste condiții, ideea achiziționării... [citește_tot_articolul]

7 Noiembrie 2018, 13:40 (6217 vizualizări - 3 comentarii)

EVENIMENT

Situație alarmantă

Ialomița, județul codaș la contracepție

încercarea de a stopa sarcinile nedorite, autoritățile din Ialomița eșuează de fiecare dată. Deși se investesc bani și se încheie parteneriate pentru a preveni concepția, foarte mulți copii sunt aduși pe lume de mame care nu au atins vârsta majoratului. În 2018, au fost raportate peste 100 de astfel de cazuri. Iar cifra repre­zintă doar partea cuantificabilă a acestui fenomen...

Contracepția, o figură de stil
Prevenirea sarcinilor nedorite prin folosirea eficientă a măsu­rilor contraceptive poartă denumirea generică de «planning fami­lial». Concret, este vorba despre sfaturile... [citește_tot_articolul]

7 Noiembrie 2018, 09:50 (3926 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Tribunalul Ialomița riscă să rămână fără magistrați

Din cauza pensionărilor

Tribunalul Ialomița riscă să rămână fără magistrați

Pentru că legea le permite, magistrații din Ialomița încep să iasă la pensie mai devreme de termen. Tribunalul Ialomița, de exemplu, va rămâne fără trei judecătoare, pentru că acestea au ales să se pensioneze după 25 de ani de activitate. Situația generează haos în cadrul instituției, din cauza faptului că Tribunalul Ialomița își va reduce numărul de magistrați. Chiar dacă posibilitatea este permisă de Statutul Magistraților, actul normativ nu prevede însă nicio soluție cu privire la modul în care vor fi integrați în sistem noi judecători...

Legea lasă instanțele fără judecători
... [citește_tot_articolul]

6 Noiembrie 2018, 14:25 (6627 vizualizări - 15 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Luni de așteptare pentru un examen RMN la Spitalul Județean de Urgență Slobozia

Luni de așteptare pentru un examen RMN la Spitalul Județean de Urgență Slobozia

Investigații medicale programate cu luni bune înainte. Se întâmplă la Spitalul Județean de Urgență Slobozia, acolo unde, din cauza fondurilor limitate, pacienții sunt obligați să aștepte foarte mult timp pentru un exa­men RMN. Situația ar putea fi evitată dacă reprezentanții Casei Județene de Asigurări de Sănătate Ialomița ar oferi mai multe fonduri pentru efectuarea de investigații RMN. La rândul lor, oficialii instituției spun că prioritate în distribuția fondurilor pentru verificarea stării de sănătate a bolnavilor o au alte tipuri de analize medicale.

Un aparat pentru 3 județe
... [citește_tot_articolul]

6 Noiembrie 2018, 10:05 (16683 vizualizări - 10 comentarii)

Click aici

POLITICĂ

Marian Neacșu a fost exclus din PSD!

Marian Neacșu a fost exclus din PSD!

Comitetul Executiv al Partidului Social Democrat a votat luni, 5 noiembrie 2018, pentru excluderea din cadrul formațiunii a lui Marian Neacșu, președintele organizației PSD Ialomița. Acesta a explicat faptul că va contesta decizia.

PSD Ialomița își caută un nou președinte
Contestatar al președintelui Liviu Dragnea, Marian Neacșu, președintele PSD Ialomița, a fost exclus luni, 5 noiembrie 2018, din cadrul PSD cu 53 de voturi «pentru» și 9 «împotrivă». Marian Neacșu a precizat că va contesta decizia luată de reprezentanții formațiunii, însă nu va lupta împotriva partidului. Excluderea... [citește_tot_articolul]

5 Noiembrie 2018, 19:00 (12771 vizualizări - 20 comentarii)

EVENIMENT

Procuror din Slobozia, transferat la București «pentru a fi alături de prieteni»

Procuror din Slobozia, transferat la București «pentru a fi alături de prieteni»

Reprezentanții Consiliului Superior al Magistraturii aprobă transferurile procurorilor de la o unitate de Parchet la alta, pe criterii uluitoare. Așa se face că un procuror al Parchetului de pe lângă Judecătoria Slobozia a ajuns la București după ce a declarat în fața plenului faptul că își dorește «să fie mai aproape de prietenii din copilărie». În același timp, cererea unui alt procuror din cadrul aceluiași Parchet, care dorea să lucreze tot la București, și în al cărei cuprins se regăseau motive temeinice pentru a fi aprobată, a fost respinsă, fiind considerată inadmisibilă!

Decizii uluitoare ale CSM... [citește_tot_articolul]

5 Noiembrie 2018, 17:45 (8652 vizualizări - 10 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Consiliul Județean Ialomița a ratat pregătirile pentru iarna 2018-2019

Consiliul Județean Ialomița a ratat pregătirile pentru iarna 2018-2019

Autoritățile din Ialomița au început cu stângul pregătirile pentru sezonul rece 2018-2019. Marea problemă o reprezintă modul în care se va desfă­șura deszăpezirea pe drumurile județene. Consiliul Județean Ialomița încă nu a finalizat procedurile în ceea ce privește încheierea contractelor cu firmele care vor asigura întreținerea celor 500 de kilometri de drumuri județene pe timp de iarnă. Oficialii nu au recunoscut că vor rata termenul final la care trebuiau în­cheiate pregătirile, în schimb au dat dat asi­gurări că zăpada nu va produce probleme pe șoselele pe care le admi­nistrează.

Un demers ratat... [citește_tot_articolul]

5 Noiembrie 2018, 14:10 (5387 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Anularea diplomelor de Bacalaureat obținute prin șpăgi se judecă la Tribunalul Ialomița

Anularea diplomelor de Bacalaureat obținute prin șpăgi se judecă la Tribunalul Ialomița

Inspectoratul Școlar Județean Ialomița a decis să ceară în instanță anularea diplomelor de Bacalaureat pe care elevii le-au obținut în mod fraudulos după ce au mituit mai mulți profesori, în timpul sesiunii iunie-iulie 2012 a examenului de maturitate. Instituția a fost obligată să realizeze acest demers printr-o sentință definitivă a Curții de Apel București, în urma unui proces ce a avut același obiect. Deși decizia magistraților din Capitală a fost luată în vară, reprezentanții Inspectoratului Școlar Județean Ialomița au luat-o în considerare abia în urmă cu câteva zile...

Judecătorii au pasat responsabilitatea... [citește_tot_articolul]

5 Noiembrie 2018, 09:55 (7840 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

contraeditorial

proști, ticăloși

Suntem suficient de proști pentru a fi conduși de ticăloși. Un re­zumat al realității de zi cu zi, dezno­dământ al promovării în funcții a unor specimene membri de partid sau exponenți de vază ai «nepotis­mului». Întreg sistemul statal pare prăbușit sub greu­tatea unei mizerii în care ne complacem și despre care cu toții știm. De la Învățământ la Sănătate, Cultură și Agricultură, Justiție și Sport, orice domeniu pare la pământ, zbătându-se în me­diocritatea accentuată de decizii inoportune. Ne scufundăm pe zi ce trece în mocirla creată, întrebându-ne retoric dacă vom reuși să supraviețuim. Nu întrezărim speranțe, dar visăm la schimbarea societății. Asta în condițiile în care, spre exemplu, la... [citește_tot_articolul]

4 Noiembrie 2018, 11:20 (6982 vizualizări - 16 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

EXPUR susține «Generația Z»-echipa trupei de teatru în limba franceză a Colegiului Național «Mihai Viteazul» Slobozia

EXPUR susține «Generația Z»-echipa trupei de teatru în limba franceză a Colegiului Național «Mihai Viteazul» Slobozia

În ADN-ul companiei EXPUR, RESPECTUL, ÎNDRĂZNEALA și PERFORMANȚA sunt valori importante pe care compania le-a regăsit și în comunitatea locală, la o echipă de elevi din clasele a X-a, a XI-a și a XII-a din trupa de teatru a Colegiului Național «Mihai Viteazul» Slobozia, care pune în scenă, în diferite locuri ale lumii, piese de teatru în limba franceză. EXPUR a ales să îi învestească cu încredere și să își pună amprenta în formarea lor, nu numai pentru școală, ci pentru viață. Managerii companiei au fost impresionați de puternica determinare a liceenilor de reușită-de la a se expune experienței de exprimare în public într-un eveniment internațional și a-și învinge... [citește_tot_articolul]

3 Noiembrie 2018, 16:25 (15165 vizualizări - 18 comentarii)

Click aici

REPORTAJ

CIREȘARUL

CIREȘARUL

La Popasul Chirana, pe mâna dreaptă cum mergi spre Vlădeni, a crescut din pământ... o livadă de cireși olandezi! Livada se întinde pe 7 hectare și a fost plantată săptămâna trecută. Valoarea investiției este de aproximativ 400 mii de euro... O treime din această sumă a fost suportată de către Ionuț Jipa, proprietarul livezii: «E un vis din copilărie. Și, dacă am noroc, și o afacere profitabilă...».

Un vis așteptat 4 ani Ionuț Jipa are 33 de ani și este co-proprietarul serei hidroponice de la Chirana. Dar și-a dorit întotdeauna să aibă o livadă de cireși. Atât de mult încât, în urmă... [citește_tot_articolul]

3 Noiembrie 2018, 10:10 (6603 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

Oda lui Viky Berbec pentru Preasfințitul Vincențiu

Vrednică este!

Oda lui Viky Berbec pentru Preasfințitul Vincențiu

Nevasta protopopului de Urziceni, Victorița Berbec, i-a închinat Preasfințitului Vincențiu o odă pe Facebook. Ceilalți protopopi caută soluții pentru a contrabalansa acest avantaj. Redăm, din nerăbdare, un fragment din oda cu pricina: «De toate el s-a îngrijit a fi/Pentru bisericile din acest ținut./Pictură, cruci și temelii.../Din cea mai bună daltă și calitatea I».

Mare e grădina Preasfințitului!
Viky Berbec e numele de scenă al Victoriței Berbec, soția protopopului de Urziceni, Aurel Berbec. Iar scena e Facebook-ul, unde doamna Viky postează regulat, semn că s-a plictisit de... [citește_tot_articolul]

2 Noiembrie 2018, 14:20 (13082 vizualizări - 14 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Consiliul Local Slobozia legiferează la tariful de 1900 de lei/minut

Nou record administrativ

Consiliul Local Slobozia legiferează la tariful de 1900 de lei/minut

Joi, 25 octombrie 2018, Consiliul Local Slobozia s-a reunit în cadrul unei noi ședințe ordinare. Pe ordinea de zi a ședinței au figurat 13 proiecte de hotărâri, unele de interes real pentru comunitate. Remarcabilă rămâne însă viteza cu care au fost aprobate aceste proiecte de hotărâri, respectiv 10 minute. Altfel spus, pentru fiecare minut de «legiferare», slobozenii au plătit 1900 de lei. Asta da performanță!

O performanță tristă Săptămâna trecută, la ședința ordinară a Consiliului Local Slobozia au participat 19 consilieri. Ei au votat (sau s-au abținut de la vot) 13 proiecte de hotărâri... [citește_tot_articolul]

2 Noiembrie 2018, 12:05 (7070 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

POLITICĂ

Aripa «Olaru» se mută la PNL

S-a deschis piața transferurilor politice

Aripa «Olaru» se mută la PNL

Vasile Olaru, cândva «activistul politic numărul 1» al administrației Ciupercă, și-a anunțat intenția de a se transfera la PNL. El ar putea fi urmat de către tizul său, juristul Spitalului Județean, Vasile Zamfir. Cei doi au demarat deja negocierile cu președintele PNL Slobozia, Gigi Manea. «Da, e adevărat! Dar până nu sunt semnate adeziunile, nu pot face declarații oficiale...» a spus acesta din urmă.

Olaru și trupa lui În politică, la fel ca în natură, nimic nu se pierde, nimic nu se câștigă, totul se transformă. Așa s-a întâmplat și vineri, 26 octom­brie 2018, când doctorul Vasile... [citește_tot_articolul]

31 Octombrie 2018, 16:10 (7730 vizualizări - 13 comentarii)

SPORT

Nervi, sânge și în final victorie

Handbal, HCM Slobozia-HCF Piatra Neamț 31-26 (16-10)

Nervi, sânge și în final victorie

Tensiunea vibra în aerul cald al Sălii «Andreea Nica» înaintea meciului cu HCF Piatra Neamț, așa cum se întâmpla pe vremuri când raportul de forțe dintre cele două echipe era mai echilibrat. Pentru oaspete, o înfrângere la proporții reduse era similară unui succes. Pentru HCM Slobozia, o victorie deplină ar fi reprezentat ieșirea din această în­cleș­tare fără alte jucătoare accidentate. Handbalistele au ieșit la încălzire, însă două dintre ale noastre au rămas pe marginea terenului. Proptite în cârje, Mariana Filip și Irina Marchidanu, tocmai ce au trecut printr-o operație de menisc și se află în recuperare... Vine din urmă Raluca Nicolae, cu o problemă chiar mai gravă și cine știe ce ne mai re... [citește_tot_articolul]

31 Octombrie 2018, 12:25 (3745 vizualizări - 4 comentarii)

SPORT

Adâncata, lider după 9 etape

Fotbal, Liga a IV-a

Adâncata, lider după 9 etape

S-a scurs aproape o treime din actualul sezon al Ligii a IV-a, iar întrecerea devine tot mai in­teresantă. Goluri multe, schimbări dese de lider, surprize și decepții, încing o competiție de la care se dorește pentru a nu știm câta oară ca la final să ofere o echipă pentru Liga a III-a. Liderul oarecum surprinzător este Secunda Adâncata. Aceasta a învins la Maia și a profitat de înfrângerea Ciulniței la Gheorghe Doja pentru a se desprinde în fruntea clasamentului. Recolta Gheorghe Doja, care a condus etape bune ierarhia, a mai reparat prin victoria cu Ciulnița stricăciu­nile suferite etapa trecută prin în­frângerea de la Munteni Buzău. Surprinzător nu este doar podiumul, ci și locul 4 ocupat de... [citește_tot_articolul]

31 Octombrie 2018, 11:10 (4538 vizualizări - 0 comentarii)

SPORT

Junioarele II au surclasat Focșaniul

Handbal, CSS Slobozia

Junioarele II au surclasat Focșaniul

S-au scurs 7 etape din campionatul de handbal feminin, faza zonală, adresat junioarelor. În ultima rundă, duminică, 28 octombrie 2018, junioarele II ale CSS Slobozia, antrenate de profesorul Marian Simion, au întâlnit echipa similară LPS Focșani. Raportul de forțe a fost zdrobitor în favoarea tinerelor jucătoare ale Sloboziei care, după un prim sfert de oră mai echilibrat, au izbutit un adevărat festival de goluri și s-au impus cu 46-18 (20-8). Îmbucurător este și faptul că, la finele turului de campionat, CSS ocupă locul II, care asigură calificarea în faza următoare. Următorul joc pentru Neagu și compania va fi dumi­nică, 11 noiem­brie 2018, pe teren propriu, cu liderul LPS Brăila. Veștile nu... [citește_tot_articolul]

31 Octombrie 2018, 10:20 (3820 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

2 milioane de lei pentru învățământul profesional din Ialomița

2 milioane de lei pentru învățământul profesional din Ialomița

Învățământul profesional din Ialomița se relansează pe bani europeni. Inspectoratul Școlar Județean a accesat 2 milioane de lei pentru a oferi elevilor care studiază în cadrul șco­lilor profesionale și liceelor tehnologice șansa obținerii unui loc de muncă în meseriile pe care le învață la școală. În cadrul proiectului inițiat de Inspectoratul Școlar Județean Ialomița sunt integrate 5 unități de învățământ și 167 de elevi.

Sprijin financiar pentru viitorii meseriași
Lipsa meseriașilor a devenit o realitate și în Ialomița, județ a cărui piață a muncii a fost puternic afectată în... [citește_tot_articolul]

31 Octombrie 2018, 10:05 (4997 vizualizări - 2 comentarii)

28 Iun 2026
264 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

IPJ Ialomița: Reducerea fenomenului de victimizare a minorilor

În luna martie, polițiștii ialomițeni și-au intensificat acțiunile pentru asigurarea climatului de siguranță publică în incinta și zona adiacentă unităților de învățămînt. Potrivit declarațiilor oficialilor ...[citește_toată_știrea]

8 Martie 2013, 14:50
(10593 vizualizări - 0 comentarii)


Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!

Cele mai noi anunțuri de mică publicitate din Ialomița. Se pot introduce anunțuri on-line!

28 Februarie 2013, 12:25


Slobozia: Înșelăciune cu monede de aur false

Un slobozean a sesizat Poliția sîmbătă, 23 februarie a.c., în jurul orei 11,30, despre faptul că a fost victima unei infracțiuni de «înșelăciune». Victima a fost abordată de o persoană necunoscută care ...[citește_toată_știrea]

25 Februarie 2013, 16:08
(12144 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Beți la volan

Polițiștii rutieri au depistat în trafic 3 bărbați, cu vîrste cuprinse între 27 și 39 de ani, în timp ce se deplasau la volanul unor autoturisme după ce au consumat băuturi alcoolice. Întrucît aceștia prezentau ...[citește_toată_știrea]

25 Februarie 2013, 16:06
(8676 vizualizări - 2 comentarii)


Ialomița: «Șoferi» fără permise, în trafic

Doi tineri de 29, respectiv 21 ani, sînt cercetați de polițiști pentru conducerea unor autovehicule fără a deține permise de conducere pentru nicio categorie de autovehicule. Primul bărbat, domiciliat în ...[citește_toată_știrea]

25 Februarie 2013, 15:04
(6465 vizualizări - 0 comentarii)


Poliția Rutieră Ialomița: 4 șoferi au rămas fără permise, amenzi de peste 69000 lei


La acest sfîrșit de săptămînă, în perioada 22-24 februarie a.c., polițiștii Serviciului Rutier au continuat acțiunile desfășurate pentru prevenirea evenimentelor rutiere și au intensificat activitățile ...[citește_toată_știrea]

25 Februarie 2013, 13:50
(11801 vizualizări - 1 comentariu)


RAJA Constanța: Atenție! Se oprește apa în Țăndărei!

Pentru executarea unor lucrări de contorizare la nivelul liniilor de alimentare cu tensiune de la stația de pompare apă potabilă Țăndărei, Enel Dobrogea va întrerupe furnizarea energiei electrice luni, ...[citește_toată_știrea]

20 Februarie 2013, 15:43
(8469 vizualizări - 0 comentarii)


Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!

Cele mai noi anunțuri de mică publicitate din Ialomița. Se pot introduce anunțuri on-line!

20 Februarie 2013, 11:05


IPJ Ialomița: Oră de «Educație Civică» cu elevii Liceului Tehnologic «Alexandru Ioan Cuza»

Miercuri, 13 februarie a.c., la Casa de Cultură a Municipului Slobozia, polițiști  din cadrul Serviciului de Ordine Publică, alături de elevi ai Liceului Tehnologic «Alexandrul Ioan Cuza» Slobozia ...[citește_toată_știrea]

15 Februarie 2013, 17:32
(9159 vizualizări - 1 comentariu)


Slobozia: Atenție, se oprește apa!

Începînd de la miezul nopții de vineri, 15 februarie 2013, și pînă duminică, 17 februarie a.c., la prînz, societatea Urban sistează furnizarea apei în tot orașul Slobozia, efectuîndu-se lucrări la rețeaua ...[citește_toată_știrea]

15 Februarie 2013, 12:57
(8713 vizualizări - 12 comentarii)


Fetești: Un polițist a refuzat să primească șpagă

Ofițerii din cadrul Serviciului Județean Anticorupție Ialomița, în colaborare cu procurorii Parchetului Ialomița cercetează un caz de corupție al cărui autor este un tînăr, de 20 ani. Prins la furat de ...[citește_toată_știrea]

13 Februarie 2013, 17:12
(10124 vizualizări - 7 comentarii)


Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!

Cele mai noi anunțuri de mică publicitate din Ialomița. Se pot introduce anunțuri on-line!

13 Februarie 2013, 16:24


Slobozia: A intrat cu mașina în camion

Slobozia: A intrat cu mașina în camion

Miercuri, 13 februarie a.c., în jurul prînzului, un accident s-a petrecut la Slobozia, în zona fostului hotel «Paradis Iulică». Din primele informații se pare că un autoturism în care se aflau 4 persoane ...[citește_toată_știrea]

13 Februarie 2013, 16:07
(7832 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Slobozia accident


LALAband vine la Slobozia!

LALAband vine la Slobozia!

Adolescenții care alcătuiesc LALAband vor ajunge la Slobozia. Concertul este unul tematic și se înscrie în cadrul acțiunilor promovate de Centrul Internațional Antidrog și pentru Drepturile Omului România ...[citește_toată_știrea]

6 Februarie 2013, 18:43
(11922 vizualizări - 7 comentarii)


Ialomița participă la ECOlimpiada elevilor

Ialomița participă la ECOlimpiada elevilor

Proiectul educațional ECOlimpiada elevilor, derulat de Eco-Rom Ambalaje, în parteneriat cu Ministerul Educației Naționale, s-a desfășurat în primul semestru al anului școlar 2012-2013, implicînd 15600 de ...[citește_toată_știrea]

6 Februarie 2013, 17:51
(7441 vizualizări - 0 comentarii)


Autoturism furat din Bulgaria, descoperit la Slobozia

Polițiștii din cadrul Serviciului de Investigații Criminale-Compartimentul Trafic și Furturi Auto și Biroul Rutier Slobozia au demarat o acțiune pe raza municipiului Slobozia pentru depistarea autoturismelor ...[citește_toată_știrea]

6 Februarie 2013, 17:46
(8630 vizualizări - 1 comentariu)


DGFP Ialomița: Depunerea fișelor fiscale, pînă la 28 februarie 2013

Direcția Generală a Finanțelor Publice Ialomița informează contribuabilii, plătitorii de salarii pentru impozitul pe salarii precum și plătitorii altor categorii de venituri, acolo unde există obligația ...[citește_toată_știrea]

6 Februarie 2013, 17:43
(11557 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Prostituată amendată de 13 ori în 8 luni, prinsă din nou în flagrant

Jandarmii Grupei de Intervenție Slobozia au depistat luni, 5 februarie a.c., în jurul prînzului, o tînără de 22 ani, din Slobozia, în timp ce întreținea relații sexuale contra cost. În urma verificării ...[citește_toată_știrea]

6 Februarie 2013, 17:43
(14087 vizualizări - 9 comentarii)


Anchetă DNA la Urziceni. Fraudă în bugetul Uniunii Europene în valoare de 300000 de euro!

Administratorul unei societăți comerciale din Urziceni și un complice de-al său au fost trimiși în judecată pe data de 6 februarie 2013 de către procurorii anticorupție din cadrul DNA București. Cei doi ...[citește_toată_știrea]

6 Februarie 2013, 17:33
(12686 vizualizări - 2 comentarii)


AJOFM Ialomița: Cursuri gratuite de formare profesională pentru șomeri

AJOFM Ialomița aduce la cunoștința celor interesați că organizează mai multe cursuri de formare profesională. Astfel, din oferta de cursuri organizate de Agenția Județeană pentru Ocuparea Forței de Muncă ...[citește_toată_știrea]

6 Februarie 2013, 17:32
(20959 vizualizări - 8 comentarii)


IPJ Ialomița: «Prețuiește viața», campanie de prevenire a accidentelor

Timp de 7 luni, începînd din februarie și pînă în iulie 2013, polițiștii ialomițeni vor acționa cu precădere pe linia prevenirii accidentelor de circulație. În acest sens, oamenii legii au demarat campania ...[citește_toată_știrea]

6 Februarie 2013, 13:48
(8119 vizualizări - 2 comentarii)


Incendiu la firmă din Bucu

Din cauza unui aparat de încălzit care a scos scîntei, adăpostul de păsări al unei societăți comerciale din Bucu s-a aprins. Flăcările amenințau să se extindă la cîteva materiale combustibile aflate în ...[citește_toată_știrea]

6 Februarie 2013, 13:37
(7666 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Bucu incendiu


Țăndărei: Hoți de fier vechi, prinși la furat

Un tînăr de 22 ani, din Țăndărei, a fost surprins în timp ce fura mai multe țevi și bucăți de plasă din gardul împrejmuitor al unei societăți comerciale. Evenimentul a fost sesizat marți, 5 februarie a ...[citește_toată_știrea]

6 Februarie 2013, 12:41
(7515 vizualizări - 0 comentarii)


Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!

Cele mai noi anunțuri de mică publicitate din Ialomița. Se pot introduce anunțuri on-line!

5 Februarie 2013, 18:59


Ialomița: Șosele scăldate în sînge

În noaptea de sîmbătă/duminică, 2/3 februarie a.c., la Alexeni, un șofer băut a fost implicat într-un accident rutier. Este vorba despre un tînăr de 30 ani care a intrat cu mașina într-o remorcă staționată ...[citește_toată_știrea]

4 Februarie 2013, 18:22
(9574 vizualizări - 2 comentarii)


Strategii pentru dezvoltarea turismului românesc

Primarul orașului Amara, Victor Moraru, în calitatea sa de președinte al Asociației Naționale a Stațiunilor Turistice din România, a participat în perioada 23-25 ianuarie 2013 la adunarea Consiliului Director ...[citește_toată_știrea]

1 Februarie 2013, 18:02
(5499 vizualizări - 0 comentarii)


11 persoane din Ialomița, înșelate prin metoda «Accidentul»

Infracțiunile de înșelăciune prin telefon iau amploare în Ialomița. Statistica polițiștilor arată că, de la începutul anului și pînă în prezent, 11 persoane au rămas fără sume enorme de bani din cauza escrocilor ...[citește_toată_știrea]

1 Februarie 2013, 18:01
(7629 vizualizări - 3 comentarii)


Fetești: Incendiu produs de la o lumînare

Anexa gospodărească a unui localnic din Fetești a fost cuprinsă de flăcări din cauza unei lumînări lăsată nesupravegheată. Din fericire, flăcările au fost stinse înainte de a distruge întreg imobilul.. ...[citește_toată_știrea]

1 Februarie 2013, 17:58
(8169 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Fetești incendiu


Țăndărei: Hoț de cale ferată, prins de jandarmi

Un bărbat din Țăndărei a fost surprins de jandarmi în timp ce sustrăgea șine de cale ferată din incinta unei societăți comerciale din oraș. Jandarmii grupei de intervenție Țăndărei au fost sesizați luni ...[citește_toată_știrea]

1 Februarie 2013, 17:30
(7524 vizualizări - 1 comentariu)


DSVSA Ialomița: Focar de rabie la Alexeni

Urmare a unui rezultat pozitiv la testul de detecție antigen virus rabic prin imunofluorescență directă furnizat de probe provenite de la o vulpe împușcată pe Fondul de vînătoare 37 Alexeni, conform Buletinului ...[citește_toată_știrea]

1 Februarie 2013, 17:28
(8296 vizualizări - 1 comentariu)


Ultimele comentarii
Succesor în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Carmen în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Gigel în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! mdrag20 în Irigațiile pe 36000 de hectare în Ialomița, afectate de o decizie a CFR pentru protejarea unui pod feroviar în Brăila Gigi gunoierul în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei Corcodel de la DUMITRESTI în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia casă Slobozia Nouă în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 închiriere apartament 3 camere Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 om de rand în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! laurentiu în «Beach Party» săptămânal pe Plaja Zorilor Răduță Aurelian-Constantin în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia @ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final soluția e simplă în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Fa Marileno în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Maria în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Nelu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Vasile în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Ionut în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...