Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

REPORTAJ

Școala fericirii

Școala fericirii

În fiecare dimineață, o du­zină de elevi din Slobozia iau drumul Călărașilor pentru a merge la Școala «Helikon». Aparent, e un moft de părinte dornic să ofere copilului lui cea mai bună educație posibilă. În realitate, Școala privată «Helikon» de la Călărași este,într-adevăr, dovada că școlile din România pot fi altfel. «Copilul meu plecă cu ochii cârpiți de somn în fiecare dimi­neață și se întoarce fericit. Este tot ce contează!» ne spune unul dintre părinții care a ales această alternativă pentru copilul lui.

Elevi din Slobozia la «Helikon» Renumele Școlii «Helikon» a depășit demult... [citește_tot_articolul]

28 Octombrie 2018, 12:35 (7298 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

contraeditorial

nu exista alternative

Slobozia a înlocuit un primar-dinamită cu un primar-petardă. «Cel mai sărac și mai cinstit» dintre președinții de consilii județene din țară a fost înlocuit cu «Victor Europeanul», «președintele ialomițenilor de pretutindeni» și, mai nou, «Herodot de la Traian». În fruntea primăriilor din Ialomița sunt realeși hoți dovediți, latifundiari rapace, oameni fără scrupule, proști cu diplome, pușcăriași și pușcăriabili. La fel se întâmplă în fruntea instituțiilor publice, în posturile de conducere din sistem, în spitale, în școli... Sunt peste tot, ca semn al bolii cumplite care ma­cină Leprozeria din care facem parte. Îi respingem, îi înfierăm proletar sau, după caz, îi acceptăm pentru că ne sunt rude... [citește_tot_articolul]

27 Octombrie 2018, 18:20 (4605 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Tinerii din Ialomița refuză slujbele prost plătite

Tinerii din Ialomița refuză slujbele prost plătite

O nouă ediție a Bursei locurilor de muncă pentru absolvenți, încă un eșec. Agenția Județeană pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița a încercat și anul acesta să ofere tinerilor absolvenți locuri de muncă, dar de­mersul a fost fără rezultat. Tinerii s-au arătat dezinteresați de locurile de muncă disponibile, în timp ce angajatorii au prezentat oferte neatractive și prost plătite...

Decât să muncești degeaba, mai bine stai degeaba!
Bursa locurilor de muncă pentru absolvenți s-a desfășurat la sfârșitul săptămânii precedente, mai exact vineri, 19 octombrie 2018, la sediul Centrului... [citește_tot_articolul]

27 Octombrie 2018, 11:55 (7273 vizualizări - 8 comentarii)

EVENIMENT

Victor Moraru tratează cu indiferență istoria județului Ialomița

Victor Moraru tratează cu indiferență istoria județului Ialomița

Președintele Victor Moraru este preocupat nu doar de problemele ad­ministrative ale Ialomiței, ci și de istoria județului, pe care vrea să o facă cu­noscută la nivelul întregii Europe. Decla­rațiile au apărut în cadrul unui interviu acordat postului de televiziune proaspăt «transferat» de către finul său, Antena 1 Slo­bozia. În realitate, oricât ar încerca să-i con­vingă pe cei ce din varii motive îl ascultă, Victor Moraru este prea puțin interesat de trecutul acestui județ. Instituția pe care o conduce a reușit cu greutate să aloce fonduri pentru finanțarea campaniilor arheologice desfă­șurate de specialiștii Muzeului Județean Ialomița. Reduși la jumătate, banii au fost acordați doar cu câteva... [citește_tot_articolul]

26 Octombrie 2018, 12:05 (5726 vizualizări - 6 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Drogat cu Cannabis pe terenul de fotbal

S-a întâmplat la Slobozia

Drogat cu Cannabis pe terenul de fotbal

Un adolescent de 13 ani a ajuns la spitalul din Slobozia după ce a fumat Cannabis. Băiatul se afla pe terenul de fotbal, la antrenament, și a fumat o țigară oferită de un coleg. Ca să nu se facă de rușine, tatăl băiatului a refuzat internarea...

De la ora de Sport, la spital Incidentul s-a petrecut în după amiaza zilei de luni, 22 octombrie 2018, la Slobozia. Adolescentul de 13 ani face parte dintr-un lot de fotbaliști, iar luni venise la antrenament. După ce pre­gătirea s-a încheiat, băiatul a fumat o țigară oferită de un coleg de echipă. La câteva minute, acesta a început să se simtă... [citește_tot_articolul]

26 Octombrie 2018, 11:20 (7578 vizualizări - 12 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Preasfințitul Vincențiu s-a dedulcit la drepturi la replică

Doamne, iartă-i, că nu știu ce fac!

Preasfințitul Vincențiu s-a dedulcit la drepturi la replică

După 10 ani de atitudine «noncombat», Episcopia Slo­boziei și Călărașilor a descoperit beneficiile mediatizării. Și, de două ori în decurs de o singură lună, a decis să combată prin drepturi la replică derapajele editoriale din spațiul public. Să fie primit, Preasfinția Voastră, și să dea Dumnezeu să trăim ziua în care adevărul va fi totuna cu dreptatea!

La Păltiniș, părinte! La Păltiniș! Corespondenții de presă ai România TV l-au surprins în flagrant pe Preasfințitul Vincențiu în vreme ce acesta pedepsea blajin și inflexibil enoriașii parohiei Păltiniș, interzi­cându-le să... [citește_tot_articolul]

26 Octombrie 2018, 11:05 (11827 vizualizări - 38 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Administrația Mocioniu cheltuiește 3,3 milioane de lei pentru iluminatul public

Becuri ecologice la Slobozia

Administrația Mocioniu cheltuiește 3,3 milioane de lei pentru iluminatul public

bonus: Un oraș, două unități de măsură. O stradă întreagă trăiește fără curent electric de 4 ani!

Marți, 16 octombrie 2018, Consiliul Local Slobozia a aprobat un proiect de hotărâre care vizează reabilitarea sistemului de iluminat public din oraș. Valoarea proiectului este estimată la 3,3 milioane de lei, iar finanțarea va fi asigurată din fonduri europene.

O investiție iluminată Marți, 16 octombrie 2018, la orele 16,00, Consiliul Local a fost convocat în ședință de îndată pentru aprobarea unui proiect de hotărâre care vizează accesarea de fonduri europene nerambur­sabile pentru reabilitarea sistemului de iluminat public din oraș. Proiectul are în vedere ameliorarea eficienței și... [citește_tot_articolul]

25 Octombrie 2018, 11:50 (4752 vizualizări - 5 comentarii)

POLITICĂ

«E strigător la cer ce se întâmplă în Ialomița!»

Deputatul PNL Gheorghe Tinel

«E strigător la cer ce se întâmplă în Ialomița!»

Dputatul Gheorghe Tinel a or­ganizat săptămână trecută o conferință de presă în care a atras public atenția asupra dezastrului ad­ministrativ și economic cu care se confruntă Ialomița. El a nominalizat principa­lii vinovați și s-a declarat dispus să susțină orice inițiativă cetățenească de protest.

Ialomița nu are realizări concrete
Miercuri, 17 octombrie 2018, deputatul PNL Gheorghe Tinel a organizat o nouă conferință de presă. În cadrul acesteia, el a făcut declarații belicoase îm­potriva liderilor PSD și a administrației județene și locale. În opinia domniei sale, modul incompetent... [citește_tot_articolul]

25 Octombrie 2018, 11:05 (9310 vizualizări - 12 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

EXCLUSIV: Concurs la București pentru șefia Poliției ialomițene

EXCLUSIV: Concurs la București pentru șefia Poliției ialomițene

Inspectoratul General al Poliției Române scoate la concurs funcția de inspector șef al Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița. Înscrierile s-au finalizat săptămâna trecută și, oficial, și-au depus dosarele doi candidați. De asemenea, în perioada următoare IGPR va scoate la concurs și funcțiile de adjuncți ale aceleiași instituții.

Proba de concurs: un simplu interviu După mai bine de 2 ani, Inspectoratul General al Poliției Române a decis să scoată la concurs funcția de inspector șef al Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița. Postul s-a vacantat după plecarea lui... [citește_tot_articolul]

23 Octombrie 2018, 20:45 (7699 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

SPORT

Greul de-abia acum începe

Fotbal, Liga a III-a, Unirea Slobozia-CSM Medgidia 2-0

Greul de-abia acum începe

Să rezolvi în doar 4 minute un meci care ține o oră și jumătate, ăsta da pragmatism! După o victorie cu emoție la Făurei, băieții lui Enache Costea au tranșat încă din start soarta celor 3 puncte ale jocului cu Medgidia, astfel că era 2-0 când încă nu se aranjaseră toți spectatorii pe scaune. Lista marcatorilor în meciul cu dobrogenii a fost similară cu cea de la Făurei. Și, din nou, la fel ca în partida cu brăilenii, atacanții Unirii nu s-au lipit la gol. Urmează două săptămâni de pauză, timp în care trebuie rezolvate proble­mele medicale, în frunte cu cea a lui Leo Dobre, iar atacanții trebuie să-și recapete eficacitatea. Vor veni meciuri grele cu Afumați și Rapid, singurele echipe cu pretenții... [citește_tot_articolul]

23 Octombrie 2018, 19:15 (4975 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

SPORT

Secție nouă la CSM Slobozia

Tenis de masă

Secție nouă la CSM Slobozia

Constantin Prepeliță: «În curând vom începe treaba!»

Tenisul de masă e una dintre puținele discipline sportive care mai adugă performanță României pe plan extern. Totodată, este un sport practicat intens la nivel de amatori. Un exemplu edificator în acest sens îl reprezintă «Memorialul Mihai Ioniță», competiție care a reușit din nou să adune săptămâna trecută la start peste 160 de practicanți ai tenisului de masă. La acest turneu, Sala «Andreea Nica» din Slobozia a fost plină ochi, pe tot parcursul zilei de sâmbată, 20 octombrie 2018, dispu­tându-se sute de meciuri încinse. «O contribuție importantă la buna desfă­șurare a acestei competiții a avut Clubul Sportiv Municipal din Slobozia. De altfel, aici se va înființa în curând o secție de tenis de... [citește_tot_articolul]

23 Octombrie 2018, 18:50 (4979 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

SPORT

Handbal, HCM Slobozia-CNOT Iași 26-20 (13-9)

Sănătate să fie, că victorii găsim

HCM Slobozia a obținut a șasea victorie stagională, dar, din păcate, această știre pălește în fața proble­melor de sănătate tot mai numeroase cu care se confruntă jucătoarele noastre. După Irina Marchidanu, a venit rândul Marianei Filip să sufere o intervenție chirurgicală la genunchi, problemă ce o va ține departe de semicerc cel puțin două luni. Probleme la genunchi a căror natură nu e certă acuză și tânăra extremă stângă Raluca Nicolae. În aceste zile, ea face investigații pentru a vedea dacă și în cazul său e nevoie de o intervenție. Probleme la genunchi are și extrema dreaptă Georgiana Codrea. Patru handbaliste pe care Covaciu nu se poate baza pe o perioadă destul de scurtă, nici la meciuri... [citește_tot_articolul]

23 Octombrie 2018, 18:35 (3808 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

SPORT

Activ Slobozia, start curajos la Senioare

Fotbal feminin

Activ Slobozia, start curajos la Senioare

Din acest sezon, Slobozia are o echipă care evoluează în campionatele naționale de fotbal feminin senioare. Așa cum și-a propus încă de anul trecut, conducerea clubului Activ Slobozia a înscris echipa în Liga a III-a. Aceasta a disputat deja 3 meciuri în campionat și, în ciuda lipsei de experiență, a reușit deja o victorie contra Zimbrului Tulcea, scor 8-6. Celelalte rezultate au fost: 1-2 cu CSM Pașcani, acasă și 3-7 cu Universitatea Galați, în deplasare. Realizarea începutului de sezon pentru Activ Slobozia este calificarea în faza a II-a a Cupei României, după ce în prima rundă a trecut de Zimbrul Tulcea cu un categoric 10-4. Ialomițencele vor juca în faza a II-a a Cupei României pe 18 noiembrie... [citește_tot_articolul]

23 Octombrie 2018, 18:20 (4655 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

Ai noștri tineri...

Ai noștri tineri...

de Mihai Eminescu

Ai noștri tineri la Paris învață
La gât cravata cum se leagă nodul,
Ș’apoi ni vin de fericesc norodul
Cu chipul lor isteț de oaie creață.

La ei își cască ochii săi nerodul
Că-i vede-în birje răsucind mustață,
Ducând în dinți țigara lungăreață...
Ei toată ziua bat de-a lungul Podul.

Vorbesc pe nas, ca saltimbanci se strâmbă:
Stâlpi de bordel, de crâșme, cafenele,
Și viața lor nu și-o muncesc, și-o plimbă.

Ș’aceste mărfuri fade, ușurele,
Ce au uitat pân’ și a noastră limbă,
Pretind a fi pe cerul țării: stele.... [citește_tot_articolul]

23 Octombrie 2018, 18:05 (7013 vizualizări - 6 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Sănătatea ialomițeană ar putea primi mai mulți bani

Sănătatea ialomițeană ar putea primi mai mulți bani

2019 aduce mai mulți bani pentru Sănătate în județul Ialomița. O estimare făcută de Casa Județeană de Asigurări de Sănătate Ialomița arată că, de la anul, fondurile acordate pentru serviciile me­dicale se vor majora. Calculele preliminarii arată că sumele acordate farmaciilor și spitalelor vor crește cu până la 13 milioane de lei.

Mai mulți bani pentru servicii medicale
Reprezentanții Casei Județene de Asigurări de Sănătate au realizat o serie de calcule cu privire la modul în care vor fi repartizate sumele acordate furnizorilor de servicii medicale, începând cu 1 ia­nuarie 2... [citește_tot_articolul]

23 Octombrie 2018, 13:55 (3618 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Slobozia colectează selectiv deșeurile menajere

După 30 de ani de așteptare

Slobozia colectează selectiv deșeurile menajere

Administrația Mocioniu s-a trezit din letargie. Recent, Primăria Slobozia a achiziționat mai multe module pentru colectarea selectivă a deșeurilor. Acestea au fost amplasate strategic, în 4 puncte din oraș. Autoritățile susțin că acesta este un proiect-pilot și că va fi extins în toate punctele de colectare a deșeurilor.

Scump, dar selectiv Începând cu săptămâna precedentă, Primăria Slobozia a instalat, în 4 puncte din oraș, module de colectare a deșeurilor pe categorii. Măsura a fost adoptată ca urmare a apariției Ordonanței de Urgență a Guvernului 74/2018. Aceasta obligă autoritățile... [citește_tot_articolul]

23 Octombrie 2018, 11:10 (6426 vizualizări - 4 comentarii)

EVENIMENT

«Bazarul» de la subsolul Tribunalului Ialomița

«Bazarul» de la subsolul Tribunalului Ialomița

Macete, bâte, topoare, săbii, veselă, acte falsificate sau CD-uri și-au făcut loc într-o cameră specială, aflată la subsolul Tribunalului Ialomița. Respec­tiva încăpere este definită de lege drept «Camera corpurilor delicte» și adăpostește toate obiectele pe care inculpații le-au folosit pentru comiterea infrac­țiunilor. În prezent, la Slobozia, există peste 200 de astfel de obiecte, utilizate de peste 100 de infractori.

Soarta obiectelor, decisă de judecători
Fiecare obiect păstrat în «Camera corpurilor delicte» este împachetat în plicuri de hârtie, sigilate, iar apoi primește... [citește_tot_articolul]

22 Octombrie 2018, 18:40 (5449 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Villy Sorinel de la Slobozia, omul de casă al Elenei Udrea

Villy Sorinel de la Slobozia, omul de casă al Elenei Udrea

Arestată în prezent în Costa Rica, Elena Udrea are legături puternice în rândul mediului de afaceri din Ialomița. Presa centrală a relatat recent despre modul în care fosta blondă de la Cotroceni l-a mandatat pe un afacerist din Slobozia să recupereze în numele acesteia o serie de credite pe care ea le-a acordat societății Tim Rail Cargo din județul Timiș, unde Udrea era asociată. Respectivul afacerist este Villy Sorinel Oprea, iar numele acestuia apare în numeroase afaceri, regăsindu-se chiar și în celebrul scandal «Panama Papers». Contactat telefonic pentru a confirma presupusele sale legături cu Elena Udrea, Villy Sorinel Oprea a refuzat să ofere un punct de vedere oficial. «Nu am ce să comentez... [citește_tot_articolul]

22 Octombrie 2018, 14:20 (16442 vizualizări - 5 comentarii)

EVENIMENT

Tractirul cultural al părintelui Stanciu

Cu voie de la Președinte și cu binecuvântarea Preasfințitului Vincențiu

Tractirul cultural al părintelui Stanciu

Centrul Județean pentru Conservarea și Promovarea Culturii Tradiționale Ialomița a pierdut în instanță procesul cu unul dintre angajații instituției. Acestuia i-a fost desfăcut disciplinar contractul de muncă în luna martie a acestui an, la cererea părintelui-director Cătălin Stanciu. Deși sentința nu este definitivă, instituția riscă să plătească angajatului salariile restante pe ultimele 6 luni și să-l reîncadreze pe acesta în funcție. Numai că, între timp, instituția a angajat în locul operatorului de imagine un regizor cu... studii contabile! A, cât pe ce să uităm... Și a mai angajat și o soție de preot care are studii juridice și care ar fi trebuit să apere în instanță interesele instituției... [citește_tot_articolul]

22 Octombrie 2018, 10:50 (7923 vizualizări - 8 comentarii)

REPORTAJ

Natalia (NU) e condamnată la moarte!

Natalia (NU) e condamnată la moarte!

Natalia are 21 de ani și a fost condamnată de statul român la moarte! Asta s-a întâmplat în urmă cu un an... De atunci, Natalia luptă cu disperare pentru viața ei, pentru a schimba această sentință: «Nu vreau bani, nu cerșesc mila nimănui, vreau doar să beneficiez de dreptul meu la viață și la sănătate! (...) Numai în ultima perioada au fost mediatizate două cazuri ale unor tineri care au murit cu banii în cont pentru că, din cauza birocrației, nu au mai ajuns să se trateze în spitalele din străinătate... Sunt prea tânără ca să fac parte dintr-o statistică! Și ca mine mai sunt mulți alții...».

Natalia putea fi copilul tău... [citește_tot_articolul]

21 Octombrie 2018, 13:25 (9318 vizualizări - 4 comentarii)

Miercuri 24 Iun 2026
358 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră
Pompierii ialomițeni, locul 2

Pompierii ialomițeni, locul 2

În perioada 1-3 august 2011, s-a desfășurat la Slobozia faza zonală a Concursurilor Serviciilor Profesioniste pentru Situații de Urgență, organizată de Inspectoratul pentru Situații de Urgență «Barbu Catargiu ...[citește_toată_știrea]

3 August 2011, 14:24
(5393 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: A intrat cu scuterul în șanț

Poliția Urziceni a fost sesizată luni, 1 august a.c., cu privire la faptul că pe DC42 s-a produs un accident de circulație soldat cu rănirea unei persoane. Astfel, în timp ce un tînăr, de 31 ani, din comuna ...[citește_toată_știrea]

3 August 2011, 12:49
(7085 vizualizări - 0 comentarii)


Manasia: I-au furat din curte

Agenții Postului de Poliție Manasia au fost sesizați luni, 1 august a.c., de către o femeie de 56 ani, din Urziceni, despre faptul că persoane necunoscute au pătruns în curtea proprietății pe care o deține ...[citește_toată_știrea]

3 August 2011, 10:28
(6654 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Manasia furt


Amara: Concursuri sportive pe plajă

Amara: Concursuri sportive pe plajă

Direcția Județeană pentru Sport și Tineret Ialomița, Asociația Județeană «Sportul pentru Toți» Ialomița, cu sprijinul Primăriei Amara, desfășoară, în perioada 31 iulie-3 august 2011, acțiunea sportiv-recreativă ...[citește_toată_știrea]

3 August 2011, 10:26
(10159 vizualizări - 1 comentariu)


Țăndărei: «Șofer» fără permis

O patrulă de siguranță publică din cadrul Poliției Țăndărei a oprit pentru control în trafic pe raza localității un autoturism, condus de un tînăr localnic în vîrstă de 28 ani. Din verificările efectuate ...[citește_toată_știrea]

3 August 2011, 08:24
(6728 vizualizări - 1 comentariu)


Fetești: Surprinși în flagrant la furat de fier

Un feteștean de 55 ani a alertat Poliția în momentul în care a surprins două persoane care sustrăgeau fier de pe terenul său, unde deține o fundație pentru casă. La fața locului s-a deplasat o patrulă de ...[citește_toată_știrea]

3 August 2011, 07:03
(4266 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Fetești furt


Primarul Sloboziei îl felicită pe elevul Octav Drăgoi, medaliat cu aur la Olimpiada Internațională de Matematică

Printr-un comunicat de presă, primarul Sloboziei, Gabi Ionașcu, felicită remarcabila performanță a elevului slobozean Octav Drăgoi, care a obținut medalia de aur la Olimpiada Internațională de Matematică ...[citește_toată_știrea]

2 August 2011, 12:22
(9440 vizualizări - 4 comentarii)


Munteni Buzău: S-au autoaprins furajele

În după-amiaza zilei de sîmbătă, 30 iulie, pompierii militari de la Garda Slobozia au fost solicitați să intervină pentru lichidarea unui incendiu izbucnit la depozitul de furaje al unui cetățean din localitatea ...[citește_toată_știrea]

2 August 2011, 12:16
(8219 vizualizări - 0 comentarii)


APIA: Adeverințe pentru cultivatorii de tutun care accesează credite

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură eliberează adeverințe către Beneficiarii schemei de plată națională directă complementară decuplată de producție, pentru suprafața cultivată cu tutun ...[citește_toată_știrea]

2 August 2011, 12:11
(11763 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: A intrat într-o căruță nesemnalizată

Poliția Fetești a fost sesizată vineri, 29 iulie a.c., cu privire la faptul că pe DN3B s-a produs un accident de circulație soldat cu rănirea a două persoane. Astfel, în timp ce un bărbat, de 38 ani, din ...[citește_toată_știrea]

2 August 2011, 12:09
(9210 vizualizări - 0 comentarii)


Poliția Rutieră Ialomița: Amenzi de aproape 90000 lei în două zile

În cadrul acțiunilor desfășurate la sfîrșit de săptămînă, polițiștii rutieri au aplicat 276 sancțiuni contravenționale, au reținut în vederea suspendării 14 permise de conducere și au retras 10 certificate ...[citește_toată_știrea]

2 August 2011, 11:31
(8028 vizualizări - 0 comentarii)


DGFP Ialomița: Declarația 112, depusă doar on-line cu certificat digital

Direcția Generală a Finanțelor Publice Ialomița reamintește contribuabilor că «Declarația 112-privind plata contribuțiilor sociale, a impozitului pe venit și evidența angajaților asigurați» se va depune ...[citește_toată_știrea]

2 August 2011, 11:28
(10736 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: O hoață din buzunare, identificată de polițiști

Un bărbat de 52 ani, din Pogoanele-Buzău a sesizat Poliția Urziceni, prin 112, cu privire la faptul că în timp ce se afla pe strada Poștei din localitate, persoane necunoscute i-au sustras din buzunar suma ...[citește_toată_știrea]

2 August 2011, 11:27
(5762 vizualizări - 0 comentarii)


APIA: Plăți efectuate către fermieri

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură informează că a plătit, în perioada 27.07.2011-28.07.2011, suma de 187,9 milioane euro pentru măsuri delegate din Programul Național de Dezvoltare Rurală ...[citește_toată_știrea]

2 August 2011, 11:22
(10304 vizualizări - 0 comentarii)


Maia: A furat 16 capace de canalizare

Polițiștii cercetează un bărbat de 47 ani pentru săvîrșirea infracțiunii de furt. În urma investigațiilor desfășurate de către agenții Postului de Poliție Maia, privind furtul din data de 12 iulie a.c. ...[citește_toată_știrea]

2 August 2011, 11:20
(7924 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: 148 locuri de muncă vacante

Potrivit datelor statistice ale Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița, la nivelul județului, marți, 2 august 2011, sînt disponibile 148 locuri de muncă vacante. Cele mai multe posturi ...[citește_toată_știrea]

2 August 2011, 11:02
(7862 vizualizări - 1 comentariu)


Ialomița: Fără permise, la volan

Vineri seara, 29 iulie a.c., agenții Postului de Poliție Sălcioara au depistat în trafic, pe raza comunei, un localnic în vîrstă de 44 ani, care conducea un autoturism, deși figura în bazele de date ale ...[citește_toată_știrea]

2 August 2011, 10:59
(5866 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Faza zonală a concursurilor serviciilor profesioniste pentru situații de urgență

În perioada 1-3 august 2011, Inspectoratul pentru Situații de Urgență «Barbu Catargiu» al județului Ialomița este gazda fazei zonale a concursurilor serviciilor profesioniste pentru situații de urgență ...[citește_toată_știrea]

2 August 2011, 10:58
(8012 vizualizări - 0 comentarii)


Dridu: Beat la volan

Polițiștii au identificat în trafic un bărbat de 46 ani, din comuna Dridu, în timp ce conducea un autoturism pe raza localității de domiciliu. Întrucît șoferul emana halenă alcoolică, a fost testat cu aparatul ...[citește_toată_știrea]

2 August 2011, 10:43
(8630 vizualizări - 0 comentarii)


Reviga: Trei minori furau din curte!

Agenții Postului de Poliție Reviga au fost sesizați duminică 31 iulie a.c. despre faptul că trei persoane au pătruns în curtea unei locuințe de pe raza comunei și sustrag bunuri. Polițiștii s-au deplasat ...[citește_toată_știrea]

2 August 2011, 10:41
(6094 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Reviga furt


Săveni: Tînăr de 17 ani, beat la volan s-a răsturnat cu mașina în șanț

Poliția Țăndărei a fost sesizată joi, 28 iulie a.c. despre faptul că pe strada Frățilești din comuna Săveni se află răsturnat un autoturism. Din cercetări s-a stabilit că autoturismul prezintă avarii multiple ...[citește_toată_știrea]

2 August 2011, 09:03
(5033 vizualizări - 0 comentarii)


Bordușani: Hoți identificați de polițiști

Doi tineri de 18, respectiv 21 ani, sînt cercetați de polițiști pentru săvîrșirea infracțiunii de furt calificat. Agenții Postului de Poliție Bordușani au fost sesizați vineri, 29 iulie a.c., de către un ...[citește_toată_știrea]

2 August 2011, 09:01
(8710 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Bordușani furt


Ialomița: Biciclist acroșat de un șofer de 80 ani

Joi, 28 iulie a.c., pe DN2, la km 38+500 m, în afara localității Movilița s-a produs un accident de circulație soldat cu rănirea unei persoane. În fapt, în timp ce un bărbat în vîrstă de 80 ani, din București ...[citește_toată_știrea]

2 August 2011, 08:55
(6668 vizualizări - 0 comentarii)


Coșereni: Grav accident de circulație soldat cu doi adolescenți morți

Coșereni: Grav accident de circulație soldat cu doi adolescenți morți

Joi, 28 iulie a.c., în jurul orei 21.30, Poliția a fost sesizată că în afara localității Coșereni s-a produs un accident de circulație soldat cu cinci victime. În timp ce un tînăr, în vîrstă de 21 ani, ...[citește_toată_știrea]

2 August 2011, 08:20
(7656 vizualizări - 1 comentariu)


DGFP Ialomița: Instruire pentru obținerea certificatului digital

Reprezentanții Direcției Generale a Finanțelor Publice Ialomița vor organiza întîlniri cu mediul de afaceri local pentru instruirea cu privire la obținerea certificatului digital. Astfel, în zilele de ...[citește_toată_știrea]

27 Iulie 2011, 14:40
(8401 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Șoferi băuți și fără permise, la volan

Marți 26 iulie polițiștii slobozeni au oprit în trafic o mașină ce se deplasa pe șoseaua Brăilei cu viteză și sinuos. În urma verificărilor sumare, polițiștii au concluzionat că șoferul, un bărbat, de ...[citește_toată_știrea]

27 Iulie 2011, 14:37
(7411 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Armă deținută ilegal

Un bărbat de 57 ani din Urziceni este cercetat penal de polițiștii ialomițeni pentru deținere ilegală de armă. Individul a fost prins marți, 26 iulie, de efectivele Serviciului Arme, Explozivi și Substanțe ...[citește_toată_știrea]

27 Iulie 2011, 14:37
(10080 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Hoț de motorină, reținut de polițiști

Un tînăr de 24 ani a fost arestat de polițiști după ce s-a dovedit a fi principalul autor al mai multor furturi. «Marți, 26 iulie, polițiștii slobozeni au finalizat cercetările privind un tînăr de 24 ani ...[citește_toată_știrea]

27 Iulie 2011, 14:36
(6904 vizualizări - 0 comentarii)


ISUJ Ialomița: Numărul intervențiilor, în creștere

Potrivit datelor statistice ale Inspectoratului pentru Situații de Urgență «Barbu Catargiu», referitoare la cel de-al doilea trimestru al anului în curs, pompierii ialomițeni au fost alertați în aproximativ ...[citește_toată_știrea]

27 Iulie 2011, 14:34
(7266 vizualizări - 0 comentarii)


Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!

Cele mai noi anunțuri de mică publicitate din Ialomița. ...[citește_toată_știrea]

26 Iulie 2011, 18:05
(4464 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Cetățean în Tabăra «Pavilioane» din stațiunea Amara, fără aviz sanitar de funcționare Mary în «Fermierii își vând producția sub costuri!» garsonieră de închiriat Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 Locuitor Slobozia în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Mariana în «Fermierii își vând producția sub costuri!» un ialomițean în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Gigel în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Pensionar în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final #pasajladrajna în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Adevărat Suporter! în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Mihai în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Hendersohn în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Adrian în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Suporter în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Alin în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» marius în CNAIR: Circulație închisă pe bretelele de intrare și ieșire ale A2 din zona Drajna, joi, 23 aprilie 2026 Toma în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! cetatean în Bărbat din Bărbulești, prins în flagrant și reținut pentru «șantaj»

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...