Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

REPORTAJ

Școala fericirii

Școala fericirii

În fiecare dimineață, o du­zină de elevi din Slobozia iau drumul Călărașilor pentru a merge la Școala «Helikon». Aparent, e un moft de părinte dornic să ofere copilului lui cea mai bună educație posibilă. În realitate, Școala privată «Helikon» de la Călărași este,într-adevăr, dovada că școlile din România pot fi altfel. «Copilul meu plecă cu ochii cârpiți de somn în fiecare dimi­neață și se întoarce fericit. Este tot ce contează!» ne spune unul dintre părinții care a ales această alternativă pentru copilul lui.

Elevi din Slobozia la «Helikon» Renumele Școlii «Helikon» a depășit demult... [citește_tot_articolul]

28 Octombrie 2018, 12:35 (7298 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

contraeditorial

nu exista alternative

Slobozia a înlocuit un primar-dinamită cu un primar-petardă. «Cel mai sărac și mai cinstit» dintre președinții de consilii județene din țară a fost înlocuit cu «Victor Europeanul», «președintele ialomițenilor de pretutindeni» și, mai nou, «Herodot de la Traian». În fruntea primăriilor din Ialomița sunt realeși hoți dovediți, latifundiari rapace, oameni fără scrupule, proști cu diplome, pușcăriași și pușcăriabili. La fel se întâmplă în fruntea instituțiilor publice, în posturile de conducere din sistem, în spitale, în școli... Sunt peste tot, ca semn al bolii cumplite care ma­cină Leprozeria din care facem parte. Îi respingem, îi înfierăm proletar sau, după caz, îi acceptăm pentru că ne sunt rude... [citește_tot_articolul]

27 Octombrie 2018, 18:20 (4605 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Tinerii din Ialomița refuză slujbele prost plătite

Tinerii din Ialomița refuză slujbele prost plătite

O nouă ediție a Bursei locurilor de muncă pentru absolvenți, încă un eșec. Agenția Județeană pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița a încercat și anul acesta să ofere tinerilor absolvenți locuri de muncă, dar de­mersul a fost fără rezultat. Tinerii s-au arătat dezinteresați de locurile de muncă disponibile, în timp ce angajatorii au prezentat oferte neatractive și prost plătite...

Decât să muncești degeaba, mai bine stai degeaba!
Bursa locurilor de muncă pentru absolvenți s-a desfășurat la sfârșitul săptămânii precedente, mai exact vineri, 19 octombrie 2018, la sediul Centrului... [citește_tot_articolul]

27 Octombrie 2018, 11:55 (7273 vizualizări - 8 comentarii)

EVENIMENT

Victor Moraru tratează cu indiferență istoria județului Ialomița

Victor Moraru tratează cu indiferență istoria județului Ialomița

Președintele Victor Moraru este preocupat nu doar de problemele ad­ministrative ale Ialomiței, ci și de istoria județului, pe care vrea să o facă cu­noscută la nivelul întregii Europe. Decla­rațiile au apărut în cadrul unui interviu acordat postului de televiziune proaspăt «transferat» de către finul său, Antena 1 Slo­bozia. În realitate, oricât ar încerca să-i con­vingă pe cei ce din varii motive îl ascultă, Victor Moraru este prea puțin interesat de trecutul acestui județ. Instituția pe care o conduce a reușit cu greutate să aloce fonduri pentru finanțarea campaniilor arheologice desfă­șurate de specialiștii Muzeului Județean Ialomița. Reduși la jumătate, banii au fost acordați doar cu câteva... [citește_tot_articolul]

26 Octombrie 2018, 12:05 (5726 vizualizări - 6 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Drogat cu Cannabis pe terenul de fotbal

S-a întâmplat la Slobozia

Drogat cu Cannabis pe terenul de fotbal

Un adolescent de 13 ani a ajuns la spitalul din Slobozia după ce a fumat Cannabis. Băiatul se afla pe terenul de fotbal, la antrenament, și a fumat o țigară oferită de un coleg. Ca să nu se facă de rușine, tatăl băiatului a refuzat internarea...

De la ora de Sport, la spital Incidentul s-a petrecut în după amiaza zilei de luni, 22 octombrie 2018, la Slobozia. Adolescentul de 13 ani face parte dintr-un lot de fotbaliști, iar luni venise la antrenament. După ce pre­gătirea s-a încheiat, băiatul a fumat o țigară oferită de un coleg de echipă. La câteva minute, acesta a început să se simtă... [citește_tot_articolul]

26 Octombrie 2018, 11:20 (7578 vizualizări - 12 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Preasfințitul Vincențiu s-a dedulcit la drepturi la replică

Doamne, iartă-i, că nu știu ce fac!

Preasfințitul Vincențiu s-a dedulcit la drepturi la replică

După 10 ani de atitudine «noncombat», Episcopia Slo­boziei și Călărașilor a descoperit beneficiile mediatizării. Și, de două ori în decurs de o singură lună, a decis să combată prin drepturi la replică derapajele editoriale din spațiul public. Să fie primit, Preasfinția Voastră, și să dea Dumnezeu să trăim ziua în care adevărul va fi totuna cu dreptatea!

La Păltiniș, părinte! La Păltiniș! Corespondenții de presă ai România TV l-au surprins în flagrant pe Preasfințitul Vincențiu în vreme ce acesta pedepsea blajin și inflexibil enoriașii parohiei Păltiniș, interzi­cându-le să... [citește_tot_articolul]

26 Octombrie 2018, 11:05 (11827 vizualizări - 38 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Administrația Mocioniu cheltuiește 3,3 milioane de lei pentru iluminatul public

Becuri ecologice la Slobozia

Administrația Mocioniu cheltuiește 3,3 milioane de lei pentru iluminatul public

bonus: Un oraș, două unități de măsură. O stradă întreagă trăiește fără curent electric de 4 ani!

Marți, 16 octombrie 2018, Consiliul Local Slobozia a aprobat un proiect de hotărâre care vizează reabilitarea sistemului de iluminat public din oraș. Valoarea proiectului este estimată la 3,3 milioane de lei, iar finanțarea va fi asigurată din fonduri europene.

O investiție iluminată Marți, 16 octombrie 2018, la orele 16,00, Consiliul Local a fost convocat în ședință de îndată pentru aprobarea unui proiect de hotărâre care vizează accesarea de fonduri europene nerambur­sabile pentru reabilitarea sistemului de iluminat public din oraș. Proiectul are în vedere ameliorarea eficienței și... [citește_tot_articolul]

25 Octombrie 2018, 11:50 (4752 vizualizări - 5 comentarii)

POLITICĂ

«E strigător la cer ce se întâmplă în Ialomița!»

Deputatul PNL Gheorghe Tinel

«E strigător la cer ce se întâmplă în Ialomița!»

Dputatul Gheorghe Tinel a or­ganizat săptămână trecută o conferință de presă în care a atras public atenția asupra dezastrului ad­ministrativ și economic cu care se confruntă Ialomița. El a nominalizat principa­lii vinovați și s-a declarat dispus să susțină orice inițiativă cetățenească de protest.

Ialomița nu are realizări concrete
Miercuri, 17 octombrie 2018, deputatul PNL Gheorghe Tinel a organizat o nouă conferință de presă. În cadrul acesteia, el a făcut declarații belicoase îm­potriva liderilor PSD și a administrației județene și locale. În opinia domniei sale, modul incompetent... [citește_tot_articolul]

25 Octombrie 2018, 11:05 (9310 vizualizări - 12 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

EXCLUSIV: Concurs la București pentru șefia Poliției ialomițene

EXCLUSIV: Concurs la București pentru șefia Poliției ialomițene

Inspectoratul General al Poliției Române scoate la concurs funcția de inspector șef al Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița. Înscrierile s-au finalizat săptămâna trecută și, oficial, și-au depus dosarele doi candidați. De asemenea, în perioada următoare IGPR va scoate la concurs și funcțiile de adjuncți ale aceleiași instituții.

Proba de concurs: un simplu interviu După mai bine de 2 ani, Inspectoratul General al Poliției Române a decis să scoată la concurs funcția de inspector șef al Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița. Postul s-a vacantat după plecarea lui... [citește_tot_articolul]

23 Octombrie 2018, 20:45 (7699 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

SPORT

Greul de-abia acum începe

Fotbal, Liga a III-a, Unirea Slobozia-CSM Medgidia 2-0

Greul de-abia acum începe

Să rezolvi în doar 4 minute un meci care ține o oră și jumătate, ăsta da pragmatism! După o victorie cu emoție la Făurei, băieții lui Enache Costea au tranșat încă din start soarta celor 3 puncte ale jocului cu Medgidia, astfel că era 2-0 când încă nu se aranjaseră toți spectatorii pe scaune. Lista marcatorilor în meciul cu dobrogenii a fost similară cu cea de la Făurei. Și, din nou, la fel ca în partida cu brăilenii, atacanții Unirii nu s-au lipit la gol. Urmează două săptămâni de pauză, timp în care trebuie rezolvate proble­mele medicale, în frunte cu cea a lui Leo Dobre, iar atacanții trebuie să-și recapete eficacitatea. Vor veni meciuri grele cu Afumați și Rapid, singurele echipe cu pretenții... [citește_tot_articolul]

23 Octombrie 2018, 19:15 (4975 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

SPORT

Secție nouă la CSM Slobozia

Tenis de masă

Secție nouă la CSM Slobozia

Constantin Prepeliță: «În curând vom începe treaba!»

Tenisul de masă e una dintre puținele discipline sportive care mai adugă performanță României pe plan extern. Totodată, este un sport practicat intens la nivel de amatori. Un exemplu edificator în acest sens îl reprezintă «Memorialul Mihai Ioniță», competiție care a reușit din nou să adune săptămâna trecută la start peste 160 de practicanți ai tenisului de masă. La acest turneu, Sala «Andreea Nica» din Slobozia a fost plină ochi, pe tot parcursul zilei de sâmbată, 20 octombrie 2018, dispu­tându-se sute de meciuri încinse. «O contribuție importantă la buna desfă­șurare a acestei competiții a avut Clubul Sportiv Municipal din Slobozia. De altfel, aici se va înființa în curând o secție de tenis de... [citește_tot_articolul]

23 Octombrie 2018, 18:50 (4979 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

SPORT

Handbal, HCM Slobozia-CNOT Iași 26-20 (13-9)

Sănătate să fie, că victorii găsim

HCM Slobozia a obținut a șasea victorie stagională, dar, din păcate, această știre pălește în fața proble­melor de sănătate tot mai numeroase cu care se confruntă jucătoarele noastre. După Irina Marchidanu, a venit rândul Marianei Filip să sufere o intervenție chirurgicală la genunchi, problemă ce o va ține departe de semicerc cel puțin două luni. Probleme la genunchi a căror natură nu e certă acuză și tânăra extremă stângă Raluca Nicolae. În aceste zile, ea face investigații pentru a vedea dacă și în cazul său e nevoie de o intervenție. Probleme la genunchi are și extrema dreaptă Georgiana Codrea. Patru handbaliste pe care Covaciu nu se poate baza pe o perioadă destul de scurtă, nici la meciuri... [citește_tot_articolul]

23 Octombrie 2018, 18:35 (3808 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

SPORT

Activ Slobozia, start curajos la Senioare

Fotbal feminin

Activ Slobozia, start curajos la Senioare

Din acest sezon, Slobozia are o echipă care evoluează în campionatele naționale de fotbal feminin senioare. Așa cum și-a propus încă de anul trecut, conducerea clubului Activ Slobozia a înscris echipa în Liga a III-a. Aceasta a disputat deja 3 meciuri în campionat și, în ciuda lipsei de experiență, a reușit deja o victorie contra Zimbrului Tulcea, scor 8-6. Celelalte rezultate au fost: 1-2 cu CSM Pașcani, acasă și 3-7 cu Universitatea Galați, în deplasare. Realizarea începutului de sezon pentru Activ Slobozia este calificarea în faza a II-a a Cupei României, după ce în prima rundă a trecut de Zimbrul Tulcea cu un categoric 10-4. Ialomițencele vor juca în faza a II-a a Cupei României pe 18 noiembrie... [citește_tot_articolul]

23 Octombrie 2018, 18:20 (4655 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

Ai noștri tineri...

Ai noștri tineri...

de Mihai Eminescu

Ai noștri tineri la Paris învață
La gât cravata cum se leagă nodul,
Ș’apoi ni vin de fericesc norodul
Cu chipul lor isteț de oaie creață.

La ei își cască ochii săi nerodul
Că-i vede-în birje răsucind mustață,
Ducând în dinți țigara lungăreață...
Ei toată ziua bat de-a lungul Podul.

Vorbesc pe nas, ca saltimbanci se strâmbă:
Stâlpi de bordel, de crâșme, cafenele,
Și viața lor nu și-o muncesc, și-o plimbă.

Ș’aceste mărfuri fade, ușurele,
Ce au uitat pân’ și a noastră limbă,
Pretind a fi pe cerul țării: stele.... [citește_tot_articolul]

23 Octombrie 2018, 18:05 (7013 vizualizări - 6 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Sănătatea ialomițeană ar putea primi mai mulți bani

Sănătatea ialomițeană ar putea primi mai mulți bani

2019 aduce mai mulți bani pentru Sănătate în județul Ialomița. O estimare făcută de Casa Județeană de Asigurări de Sănătate Ialomița arată că, de la anul, fondurile acordate pentru serviciile me­dicale se vor majora. Calculele preliminarii arată că sumele acordate farmaciilor și spitalelor vor crește cu până la 13 milioane de lei.

Mai mulți bani pentru servicii medicale
Reprezentanții Casei Județene de Asigurări de Sănătate au realizat o serie de calcule cu privire la modul în care vor fi repartizate sumele acordate furnizorilor de servicii medicale, începând cu 1 ia­nuarie 2... [citește_tot_articolul]

23 Octombrie 2018, 13:55 (3618 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Slobozia colectează selectiv deșeurile menajere

După 30 de ani de așteptare

Slobozia colectează selectiv deșeurile menajere

Administrația Mocioniu s-a trezit din letargie. Recent, Primăria Slobozia a achiziționat mai multe module pentru colectarea selectivă a deșeurilor. Acestea au fost amplasate strategic, în 4 puncte din oraș. Autoritățile susțin că acesta este un proiect-pilot și că va fi extins în toate punctele de colectare a deșeurilor.

Scump, dar selectiv Începând cu săptămâna precedentă, Primăria Slobozia a instalat, în 4 puncte din oraș, module de colectare a deșeurilor pe categorii. Măsura a fost adoptată ca urmare a apariției Ordonanței de Urgență a Guvernului 74/2018. Aceasta obligă autoritățile... [citește_tot_articolul]

23 Octombrie 2018, 11:10 (6426 vizualizări - 4 comentarii)

EVENIMENT

«Bazarul» de la subsolul Tribunalului Ialomița

«Bazarul» de la subsolul Tribunalului Ialomița

Macete, bâte, topoare, săbii, veselă, acte falsificate sau CD-uri și-au făcut loc într-o cameră specială, aflată la subsolul Tribunalului Ialomița. Respec­tiva încăpere este definită de lege drept «Camera corpurilor delicte» și adăpostește toate obiectele pe care inculpații le-au folosit pentru comiterea infrac­țiunilor. În prezent, la Slobozia, există peste 200 de astfel de obiecte, utilizate de peste 100 de infractori.

Soarta obiectelor, decisă de judecători
Fiecare obiect păstrat în «Camera corpurilor delicte» este împachetat în plicuri de hârtie, sigilate, iar apoi primește... [citește_tot_articolul]

22 Octombrie 2018, 18:40 (5449 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Villy Sorinel de la Slobozia, omul de casă al Elenei Udrea

Villy Sorinel de la Slobozia, omul de casă al Elenei Udrea

Arestată în prezent în Costa Rica, Elena Udrea are legături puternice în rândul mediului de afaceri din Ialomița. Presa centrală a relatat recent despre modul în care fosta blondă de la Cotroceni l-a mandatat pe un afacerist din Slobozia să recupereze în numele acesteia o serie de credite pe care ea le-a acordat societății Tim Rail Cargo din județul Timiș, unde Udrea era asociată. Respectivul afacerist este Villy Sorinel Oprea, iar numele acestuia apare în numeroase afaceri, regăsindu-se chiar și în celebrul scandal «Panama Papers». Contactat telefonic pentru a confirma presupusele sale legături cu Elena Udrea, Villy Sorinel Oprea a refuzat să ofere un punct de vedere oficial. «Nu am ce să comentez... [citește_tot_articolul]

22 Octombrie 2018, 14:20 (16442 vizualizări - 5 comentarii)

EVENIMENT

Tractirul cultural al părintelui Stanciu

Cu voie de la Președinte și cu binecuvântarea Preasfințitului Vincențiu

Tractirul cultural al părintelui Stanciu

Centrul Județean pentru Conservarea și Promovarea Culturii Tradiționale Ialomița a pierdut în instanță procesul cu unul dintre angajații instituției. Acestuia i-a fost desfăcut disciplinar contractul de muncă în luna martie a acestui an, la cererea părintelui-director Cătălin Stanciu. Deși sentința nu este definitivă, instituția riscă să plătească angajatului salariile restante pe ultimele 6 luni și să-l reîncadreze pe acesta în funcție. Numai că, între timp, instituția a angajat în locul operatorului de imagine un regizor cu... studii contabile! A, cât pe ce să uităm... Și a mai angajat și o soție de preot care are studii juridice și care ar fi trebuit să apere în instanță interesele instituției... [citește_tot_articolul]

22 Octombrie 2018, 10:50 (7923 vizualizări - 8 comentarii)

REPORTAJ

Natalia (NU) e condamnată la moarte!

Natalia (NU) e condamnată la moarte!

Natalia are 21 de ani și a fost condamnată de statul român la moarte! Asta s-a întâmplat în urmă cu un an... De atunci, Natalia luptă cu disperare pentru viața ei, pentru a schimba această sentință: «Nu vreau bani, nu cerșesc mila nimănui, vreau doar să beneficiez de dreptul meu la viață și la sănătate! (...) Numai în ultima perioada au fost mediatizate două cazuri ale unor tineri care au murit cu banii în cont pentru că, din cauza birocrației, nu au mai ajuns să se trateze în spitalele din străinătate... Sunt prea tânără ca să fac parte dintr-o statistică! Și ca mine mai sunt mulți alții...».

Natalia putea fi copilul tău... [citește_tot_articolul]

21 Octombrie 2018, 13:25 (9318 vizualizări - 4 comentarii)

Miercuri 24 Iun 2026
314 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

APIA: Sprijin financiar de 26,046 milioane de lei pentru crescătorii de animale

Ministerul Agriculturii și dezvoltării Rurale, prin Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură, efectuează plata ajutorului de stat în sectorul creșterii animalelor, solicitat prin cererile de plată ...[citește_toată_știrea]

1 Septembrie 2022, 11:50
(5464 vizualizări - 0 comentarii)


Smirna: Polițiștii ialomițeni, printre copii

Smirna: Polițiștii ialomițeni, printre copii

Marți, 30 august a.c., polițiștii din cadrul Compartimentului de Analiză și Prevenire a Criminalității, împreună cu polițiștii Serviciului Rutier Ialomița au desfășurat în localitatea Smirna activități ...[citește_toată_știrea]

31 August 2022, 18:50
(3396 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Evenimente la Centrul Cultural «Ionel Perlea»

Vineri, 2 septembrie 2022, de la orele 13,00, la Centrul Cultural «Ionel Perlea» se va vernisa expoziția artiștilor Daniela Frumușeanu, Georgeta Hlihor, Maria Manceanu Bogatu și Mihai Hlihor. În continuare ...[citește_toată_știrea]

31 August 2022, 16:55
(6110 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: 19 noi cazuri de COVID-19

Miercuri, 31 august a.c., la nivelul județului Ialomița, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 29200, fiind înregistrate 19 cazuri noi față de ziua de marți, 30 august a.c., când au fost ...[citește_toată_știrea]

31 August 2022, 16:45
(1892 vizualizări - 0 comentarii)


ISU Ialomița: Sancțiuni la unitățile de învățământ

Premergător începerii anului școlar, specialiștii Inspecției de Prevenire din cadrul Inspectoratului pentru Situații de Urgență «Barbu Catargiu» al județului Ialomița au desfășurat controale de prevenire ...[citește_toată_știrea]

31 August 2022, 16:30
(11322 vizualizări - 0 comentarii)


Instituția Prefectului Ialomița: Ședința Colegiului Prefectural

Instituția Prefectului Ialomița: Ședința Colegiului Prefectural

Miercuri, 31 august 2022, prefectul județului Ialomița a convocat ședința Colegiului Prefectural. Astfel, în cadrul ședinței, a fost adusă la cunoștință o informare privind siguranța elevilor și personalului ...[citește_toată_știrea]

31 August 2022, 15:20
(9638 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: 24 de noi cazuri de COVID-19

Marți, 30 august a.c., la nivelul județului Ialomița, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 29181, fiind înregistrate 24 de cazuri noi față de ziua de luni, 29 august a.c., când au fost ...[citește_toată_știrea]

30 August 2022, 16:40
(3930 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Incendiu la o boxă din subsolul unui bloc

Două echipaje de pompieri din Urziceni au intervenit cu două autospeciale de stingere cu apă și spumă pentru lichidarea unui incendiu produs la o boxă aflată la subsolul unui bloc de locuințe, în Urziceni ...[citește_toată_știrea]

30 August 2022, 15:55
(10615 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Urziceni incendiu


Accident pe Autostrada A2

Un accident soldat cu două victime s-a produs luni, 29 august a.c., în jurul orelor 14,20, pe Autostrada A2, km 144. Un echipaj de pompieri din Fetești a intervenit în scurt timp, în accident fiind implicate ...[citește_toată_știrea]

30 August 2022, 15:50
(2084 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: Rambursări TVA de peste 51,59 milioane de lei, în primele 7 luni din 2022

Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița, prin structurile fiscal-teritoriale, a rambursat în perioada ianuarie-iulie 2022, conform selecției naționale, TVA în valoare de 51,59 milioane de ...[citește_toată_știrea]

29 August 2022, 17:50
(8503 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: 29 de noi cazuri de COVID-19

Luni, 29 august a.c., la nivelul județului Ialomița, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 29157, fiind înregistrate 29 de cazuri noi față de ziua de duminică, 28 august a.c., când au ...[citește_toată_știrea]

29 August 2022, 16:25
(5074 vizualizări - 0 comentarii)


Accident la Gura Ialomiței

Duminică, 28 august 2022, un echipaj de pompieri din Țăndărei a intervenit la un accident rutier produs între un autoturism și o motocicletă, în comuna Gura Ialomiței. În sprijin a intervenit și un echipaj ...[citește_toată_știrea]

29 August 2022, 15:20
(7517 vizualizări - 1 comentariu)


Incendiu la o hală în Ograda, combină în flăcări la Jilavele

Trei echipaje de pompieri din Țăndărei au intervenit cu două autospeciale de stingere cu apă și spumă și o ambulanță SMURD pentru lichidarea unui incendiu produs la o hală de producție în comuna Ograda ...[citește_toată_știrea]

29 August 2022, 15:10
(4718 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: Miercuri, 31 august 2021, termen limită pentru depunerea Formularului 398

Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița reamintește contribuabililor, persoane impozabile care sunt înregistrate în România pentru utilizarea regimului special pentru vânzarea la distanță ...[citește_toată_știrea]

29 August 2022, 14:40
(5586 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Constructorii de pe Unirii au spart un hidrant

Slobozia: Constructorii de pe Unirii au spart un hidrant

În dimineața zilei de luni, 29 august 2022, constructorii care reabilitează bulevardul Unirii din Slobozia au spart un hidrant aparținând firmei Urban SA. Lucrările de execuție au fost sistate temporar ...[citește_toată_știrea]

29 August 2022, 14:20
(11759 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: 12 noi cazuri de COVID-19

Duminică, 28 august a.c., la nivelul județului Ialomița, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 29128, fiind înregistrate 12 cazuri noi față de ziua de sâmbătă, 27 august a.c., când au ...[citește_toată_știrea]

28 August 2022, 17:05
(2531 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: 9 noi cazuri de COVID-19

Sâmbătă, 27 august a.c., la nivelul județului Ialomița, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 29116, fiind înregistrate 9 cazuri noi față de ziua de vineri, 26 august a.c., când au fost ...[citește_toată_știrea]

27 August 2022, 16:40
(2277 vizualizări - 0 comentarii)


Iazu: Accident rutier cu patru victime

Un accident rutier s-a produs sâmbătă, 27 august a.c. în apropiere de localitatea Iazu. Din primele informații este vorba despre o mașină care s-a răsturnat în afara părții carosabile. În urma accidentului ...[citește_toată_știrea]

27 August 2022, 14:15
(7301 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Iazu accident


Agresorul medicului din Fetești, supravegheat sub control judiciar

Agresorul medicului Ioana Costandache, din cadrul Spitalului Municipal «Anghel Saligny», va fi supravegheat, sub control judiciar, pentru o perioadă de 60 de zile. Această măsură a fost dispusă de către ...[citește_toată_știrea]

26 August 2022, 18:30
(15533 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: Venituri de 657,84 milioane de lei, colectate în primele 7 luni

Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița a colectat, în primele 7 luni ale anului 2022, venituri nete la bugetul general consolidat al statului în sumă totală de 657,84 milioane de lei, cu ...[citește_toată_știrea]

26 August 2022, 17:20
(7545 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: 23 de noi cazuri de COVID-19

Vineri, 26 august a.c., la nivelul județului Ialomița, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 29107, fiind înregistrate 23 de cazuri noi față de ziua de joi, 25 august a.c., când au fost ...[citește_toată_știrea]

26 August 2022, 16:15
(3855 vizualizări - 0 comentarii)


Întâlnire cu Istoria sub patronajul Ligii Aeriene Române

În urma protocolului de colaborare între Liga Aeriană Romană și Direcția Generală de Asistență Socială și Protecția Copilului Ialomița, în data de 21 august a.c., 16 beneficiari ai Centrului de Plasament ...[citește_toată_știrea]

25 August 2022, 17:15
(7961 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: 30 de noi cazuri de COVID-19

Joi, 25 august a.c., la nivelul județului Ialomița, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 29084, fiind înregistrate 30 de cazuri noi față de ziua de miercuri, 24 august a.c., când au fost ...[citește_toată_știrea]

25 August 2022, 16:15
(5688 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: Restituirea taxei auto

Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomita informează contribuabilii care au achitat taxele auto (taxa specială, taxa pentru emisiile poluante, timbrul de mediu) și care nu au beneficiat de restituire ...[citește_toată_știrea]

25 August 2022, 12:30
(7015 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: În iulie 2022, s-a rambursat TVA de peste 14,73 milioane de lei

Prin structurile sale fiscal-teritoriale, Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița a rambursat în iulie 2022, conform selecției naționale, TVA în valoare de 14,73 milioane de lei, cu 9,49 milioanei ...[citește_toată_știrea]

25 August 2022, 12:15
(19357 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: 31 de noi cazuri de COVID-19

Miercuri, 24 august a.c., la nivelul județului Ialomița, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 29054, fiind înregistrate 31 de cazuri noi față de ziua de marți, 23 august a.c., când au ...[citește_toată_știrea]

24 August 2022, 16:40
(2545 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: 5 incendii în 24 de ore

În cursul zilei de luni, 22 august 2022, pompierii ialomițeni au raportat 5 intervenții pentru stingerea unor incendii pe teritoriul județului Ialomița. Primul dintre acestea a fost stins în satul Piteșteanu ...[citește_toată_știrea]

23 August 2022, 17:50
(6480 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Accident cu 3 autoturisme pe A2

O intervenție soldată cu victime a avut loc luni, în jurul orei 8,00, pe Autostrada A2, la km 156. Două echipaje din cadrul Stației de Pompieri Fetești au intervenit la un accident rutier produs între ...[citește_toată_știrea]

23 August 2022, 17:40
(10368 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: 38 de noi cazuri de COVID-19

Marti, 23 august a.c., la nivelul județului Ialomița, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 29023, fiind înregistrate 38 de cazuri noi față de ziua de luni, 22 august a.c., când au fost ...[citește_toată_știrea]

23 August 2022, 17:20
(6228 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: 25 august 2022, termenul de depunere a unor declarații fiscale

Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița reamintește contribuabililor că joi, 25 august 2022, este termenul de depunere a următoarelor declarații, pentru perioada de raportare încheiată: Formularul ...[citește_toată_știrea]

23 August 2022, 16:45
(7465 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
mașină de cusut Singer în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 teren intravilan agricol Țăndărei în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 teren extravilan Țăndărei în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 Chiparos în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei Lenuta în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Cetățean în Tabăra «Pavilioane» din stațiunea Amara, fără aviz sanitar de funcționare Mary în «Fermierii își vând producția sub costuri!» garsonieră de închiriat Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 Locuitor Slobozia în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Mariana în «Fermierii își vând producția sub costuri!» un ialomițean în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Gigel în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Pensionar în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final #pasajladrajna în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Adevărat Suporter! în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Mihai în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Hendersohn în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Adrian în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune»

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...