Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Noul cimitir al Sloboziei, estimat la 3,5 milioane de euro

Proiect retras de pe ordinea de zi a ședinței Consiliului Local Slobozia

Noul cimitir al Sloboziei, estimat la 3,5 milioane de euro

Consiliul Local Slobozia s-a întrunit joi, 27 septembrie 2018, în cadrul unei noi ședințe ordinare. Proiectul de hotărâre privind «înființarea și amenajarea cimitirului uman» a fost retras de pe ordinea de zi a ședinței la cererea primarului Adrian Mocioniu! Acesta și-a justificat decizia susținând că «au apărut o serie de informații de ultim moment care nu au fost luate în calcul...». Conform unor surse administrative interne, valoarea in­vestiției a fost stabilită la 16,6 mili­oane de lei, de 8 ori mai mult decât a fost estimată inițial!

O investiție faraonică
Asemeni predecesorilor... [citește_tot_articolul]

8 Octombrie 2018, 16:35 (6518 vizualizări - 6 comentarii)

EVENIMENT

În Ialomița se acordă 5800 de pensii speciale

O analiză a Casei Județene de Pensii Ialomița arată că la nivelul județului există peste 5000 de beneficiari ai pensiilor speciale, acordate prin intermediul mai multor acte normative. Cea mai mare indemnizație care se încadrează în această categorie are valoarea de 25 mii de lei. La momentul de față, pensiile speciale se acordă în baza a peste 8 legi. Printre categoriile de persoane care be­neficiază de astfel de pensii se numără foștii magistrați, care, pe lângă indemnizațiile primite de la stat pentru contribuțiile realizate în timpul desfășurării activității, «recepționează» și un supliment din par­tea Minis­terului Justiției, sume de bani reglementate printr-o serie de legi speciale. Re­ve... [citește_tot_articolul]

8 Octombrie 2018, 13:50 (5933 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Traficanți de droguri din Ialomița, anchetați de procurorii DIICOT Galați

Traficanți de droguri din Ialomița, anchetați de procurorii DIICOT Galați

Doi tineri din Ialomița, domiciliați în Slobozia și Amara, au fost trimiși în judecată într-un dosar de «trafic de droguri» instrumentat de procurorii DIICOT Galați. Potrivit probato­riului administrat de anchetatori, aceștia aveau legături cu alți traficanți din Spania, cu ajutorul cărora urmau să introducă în țară cannabis. În urma perchezițiilor domiciliare, la locuința acestora au fost descoperite droguri de risc și mare risc.

Au vrut să transporte drogurile pe autobuz Cei doi ialomițeni, pe numele lor Robert Nicolae Simion și Gheorghe Vlad Boroșescu, se aflau în atenția organelor... [citește_tot_articolul]

8 Octombrie 2018, 11:10 (10241 vizualizări - 4 comentarii)

REPORTAJ

Robotul «CUZA» vrea să ajungă în America

Robotul «CUZA» vrea să ajungă în America

În primăvara acestui an, Ialomița ocupa pentru prima dată un loc în clasamentul concursurilor naționale de robotică. În prezent, elevii Liceului Tehnologic «Al. I. Cuza» din Slobozia vor mai mult. Se pregătesc activ pentru «First Tech Challenge România» și visează cu ochii deschiși la Campio­natul Mondial din America, de anul viitor. Dar pentru a ajunge acolo, înainte de orice, au nevoie de susținerea financiară a comunității pe care o reprezintă...

Fenomenul TEHROCUZ Atelierul care adăpostește Robotul «Cuza» e aproape neschimbat. Băieții șurubăresc imprimanta 3D care s-a defectat,... [citește_tot_articolul]

7 Octombrie 2018, 12:20 (5881 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

La spitalele ialomițene

Costuri diferite pentru aceleași medicamente

Spitalele din Ialomița au făcut pu­blică o listă cu sumele pe care le-au plătit pentru medicamente în ultimul an și jumătate. Adunate, valorile depășesc 10 milioane de lei. În topul cheltuieilor se află Spitalul Județean de Urgență Slobozia, entitate medicală care, în perioada analizată, a plătit peste 8 mi­lioane de lei pentru produse farmaceutice. Porivit răspunsului oficial, 6,6 mi­lioane de lei au fost plătiți pentru achiziția medicamentelor din Programele Naționale de Sănătate. Prin intermediul Spitalului Slobozia se derulează Programul Național de Oncologie, cel pentru TBC, HIV/SIDA și Boala Pompee, afecțiune extrem de rară care implică un cost anual de achiziție a medicamentelor de aproximativ... [citește_tot_articolul]

6 Octombrie 2018, 16:35 (4969 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

«Am cancer, dar lupt să trăiesc!»

«Am cancer, dar lupt să trăiesc!»

În fiecare zi, în România, cancerul mamar mai răpește o viață... În Ialomița este la fel! Femeile bolnave își pun spe­ranța în chinuitoarele ședințe de chimioterapie. Singura șansă de supraviețuire este însă diagnosticarea timpurie a tumorii. Violeta Ivanciu are 33 de ani și a descoperit întâmplător că are cancer la sân... Acum se pregătește de operație. Este convinsă că poate învinge boala, pentru că a depistat-o la timp și a soli­citat ajutorul medicilor...

Boală descoperită întâmplător Imaginea de pe rețele de socializare a Violetei Ivanciu este diferită de cea din realitate... ... [citește_tot_articolul]

6 Octombrie 2018, 11:40 (5022 vizualizări - 8 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Dezvoltarea economică a județului Ialomița bate pasul pe loc

Dezvoltarea economică a județului Ialomița bate pasul pe loc

bonus: Ialomița, județul fără investitori

Mult anunțata creștere economică a României este in­sesizabilă dacă raportăm indicatorii la nivelul județului Ialomița. O serie de date statistice publicate pe site-ul www.topfirme.com demonstrează faptul că, din punct de vedere economic, Ialomița continuă să se lupte cu sărăcia. Mare problemă o reprezintă lipsa unor măsuri eficiente prin care să fie atrași investitorii.

Cifre îngrijorătoare Potrivit datelor centralizate de site-ul amintit, în Ialomița au fost declarate funcționale 16 mii de societăți comerciale. Cifra nu este deloc una îm­bucurătoare, pentru că alte date statistice... [citește_tot_articolul]

5 Octombrie 2018, 11:05 (7140 vizualizări - 4 comentarii)

EVENIMENT

Accident cu victime multiple, în zona localității Orboiești

A fost activat Planul Roșu de intervenție

Accident cu victime multiple, în zona localității Orboiești

Un bărbat a murit la locul tragediei

Un grav accident rutier s-a petrecut în seara zilei de joi, 4 octombrie 2018, în zona localității ialomițene Orboiești. Opt persoane au fost rănite în urma evenimentului rutier, iar una a murit pe loc. Paramedicii SMURD, dar și un echipaj de Descarcerare, se află la fața locului pentru a oferi sprijin victimelor.

Pompierii intervin la locul tragediei
Din primele informații, în accidentul petrecut pe raza localității Orboiești au fost implicate o platformă auto care transporta un vehicul și un alt autoturism. În urma tragediei, opt persoane au fost rănite, iar una a murit la locul... [citește_tot_articolul]

5 Octombrie 2018, 02:11 (11277 vizualizări - 9 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Salarii astronomice pentru apropiații președintelui Moraru

Salarii astronomice pentru apropiații președintelui Moraru

Consiliul Județean Ialomița a făcut publică lista salariilor brute încasate de către funcționarii instituției. Potrivit acestui document, președintele Victor Moraru are un sa­lariu echivalent cu cel al Președintelui României, iar funcționarii apropiați lui primesc sporuri la salariile de bază între 30 și 50%. Sporurile salariale se datorează implicării acestor funcționari pu­blici în proiecte finanțate din fonduri europene. Gradul de absorbție al acestor fonduri în 2018 nu depășește 5% din valorile anunțate oficial...

Salarii pentru Victor și ai lui
Conform unei situații a «funcțiilor... [citește_tot_articolul]

4 Octombrie 2018, 13:10 (13849 vizualizări - 29 comentarii)

Click aici

SPORT

Esențele tari ale profesorului Savu

Tenis de câmp, CSS Slobozia

Esențele tari ale profesorului Savu

Terenul acoperit cu zgură este prea mic pentru cât de mari sunt speranțele lor, iar fileul nu le poate sta în cale. O fetiță blondă care a lăsat păpușile pentru a pune mâna pe racheta de tenis și un prichindel inimos care visează să calce pe urmele idolului său, Roger Frederer, dau replica unui oponent care a încărunțit în lumea sportului alb dar nu se predă. Maria și Călin au 7 ani, iar la momentul po­veștii noastre se confruntă cu același adversar, profesorul Ion Savu, aflat de cealaltă parte a fileului. Anii au trecut, genera­țiile s-au succedat, dar, și la 66 de ani, Ion Savu este la fel de vivace și de optimist. Firește, în discuția cu domnia sa, am strecurat de acum celebra glumă despre... [citește_tot_articolul]

4 Octombrie 2018, 12:20 (7777 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

contraeditorial

despre Referendum

Referendumul de două zile sau pofta domnului Dragnea de tradiție era cam tot ce lipsea în peisajul carpato-danubiano-pontic. Zeci de milioane de euro irosite cu stoicism, plus alte milioane cheltuite pentru propagarea ideii... În condițiile în care, neoficial, același Guvern atrage atenția asupra cheltuielilor din sistemul bugetar, ordine interne sau directe de la cabinetele miniștrilor impunând restricții la fonduri. Instituții care au gazul restricționat, chiar și consumul de energie electrică, lipsă acută de consumabile sau alte limitări la consumurile de combustibili. Restricțiile la care facem referire au fost impuse de mai bine de o lună, cam de când și ideea cu Referendumul. Nu vom aborda... [citește_tot_articolul]

4 Octombrie 2018, 11:05 (4614 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

DADP Slobozia a ratat achiziția de utilaje pentru deszăpezire

Facem iarna la lopată!

DADP Slobozia a ratat achiziția de utilaje pentru deszăpezire

În urmă cu 6 luni, directorul DADP Slobozia anunța public că va achiziționa utilaje de deszăpezire în valoare de 6 milioane de lei. La sfârșitul lunii septembrie 2018, directorul Valeriu Roșca recunoaște public că procesul de achiziție a fost ratat. Dotarea DADP cu utilaje noi de deszăpezire pentru iarna anului 2018 a fost una dintre prioritățile declarate ale administrației locale.

Promisiuni neonorate
În martie 2018, Consiliul Local Slobozia relansa Direcția de Administrare a Domeniului Public în cursa de «achizi­ționarea unor utilaje pentru activitatea de curățire și transport... [citește_tot_articolul]

3 Octombrie 2018, 14:35 (5655 vizualizări - 9 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Palatul Copiilor din Slobozia, tratat cu indiferență de Ministerul Educației

Palatul Copiilor din Slobozia, tratat cu indiferență de Ministerul Educației

Cei peste 2000 de copii din Slobozia care frecventează cercurile Palatului Copiilor din oraș sunt obligați să participe la activitățile extrașcolare în condiții improprii. Instituția așteaptă de mai bine de 3 ani fonduri de la Ministerul Educației pentru a-și reabilita sediul în care funcționează, însă toate demersurile au fost sortite eșecului. Anul acesta se pare că oficialii de la București au uitat complet de Palatul Copiilor din Slobozia, pentru că nu au alocat niciun leu pentru investiții!

Performanță cu mâinile goale
Palatul Copiilor din Slobozia este o adevărată pepinieră... [citește_tot_articolul]

3 Octombrie 2018, 10:55 (6281 vizualizări - 6 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Verificări amănunțite la OCPI Ialomița

Verificări amănunțite la OCPI Ialomița

Reprezentanții Agenției Naționale de Cadastru și Publicitate Imobiliară au realizat un amplu control la sediul instituției din subordine din județul Ialomița. Verificarea s-a desfășurat pe parcurul a 5 zile și a vizat modul în care angajații OCPI din Ialomița își fac treaba. Printre deficiențele descoperite s-au constatat și o serie de întârzieri în realizarea și eliberarea lucrărilor de specialitate.

E vremea controalelor
În timp ce în multe din instituțiile descentralizate din Ia­lomița domnește liniștea, Ofi­ciul de Cadastru și Publicitate Imobiliară Ialomița a fost supus unui... [citește_tot_articolul]

2 Octombrie 2018, 14:25 (8748 vizualizări - 11 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Primarul Mocioniu, baie de mulțime la «Zilele Recoltei 2018»

Primarul Mocioniu, baie de mulțime la «Zilele Recoltei 2018»

Profitând de faptul că președintele tuturor ialomițenilor e plecat să învețe cum se face administrație la Viena, primarul Adrian Mocioniu a «înotat» de unul singur la «Zilele Recoltei 2018» de la Slobozia. Precaut, el a cumpărat struguri de la aceeași tarabă, a acordat interviuri «la cald» și s-a declarat mulțumit de recoltele de anul acesta. «Este o ediție a „Zilelor Recoltei“, unde chiar avem ce să sărbătorim! Deja producțiile arată mult mai bine, există o concurență între producători... Inclusiv la modul de prezentare! Chiar ne bucură acest lucru!» a declarat Mocioniu printre alte platitudini cu iz administrativ. Baia de mulțime a avut loc sâmbătă, 29 septembrie a.c., înainte de prânz, însă... [citește_tot_articolul]

2 Octombrie 2018, 13:50 (5451 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

SPORT

Festin în atac, griji în apărare

Fotbal, Liga a III-a, FCSB II-Unirea Slobozia 4-6

Festin în atac, griji în apărare

Elevii lui Enache Costea, au trecut așa cum preconizam de satelitul FCSB și, datorită golaverajului și conjuncturii, sunt noii lideri ai seriei a II-a. În fața puștilor roș-albaștri, Unirea a etalat pofta de gol pe care o cunoșteam încă din sezonul trecut. Din păcate, după două meciuri fără gol primit, în apărare au reapărut naivită­țile. Obiectivul a fost atins, cele 3 puncte luate, dar faptul că s-au primit 4 goluri de la o echipă în care cel mai vârstnic jucător are doar 21 de ani naște serioase îngrijorări.

Poveste cu 10 goluri
Meciul n-a avut o istorie prea complicată. Slobozia... [citește_tot_articolul]

2 Octombrie 2018, 13:25 (3937 vizualizări - 1 comentariu)

SPORT

Handbal

Victorii pe linie pentru junioare

Campionatele de senioare sunt întrerupte în această perioadă, dar competiția de junioare își continuă nestingherite desfășurarea. La finele săptămânii trecute, junioarele II și III ale cluburilor ialomi­țene au adus victorii pe linie iubitorilor handbalului din județul nostru. Astfel, la junioare II, CSS Slobozia a obținut, pe propriul teren, primul succes național. Echipa pregătită de Marian Simion a trecut de CSS Constanța cu un zdrobitor 39-7. La junioare III, CSS Slobozia își continuă parcursul fără greșeală și obține victoria în deplasarea de la CSS Tulcea, scor 20-17. Și ACS Piticu’ Fetești a câștigat în deplasare la Olimpia Brăila, cu 28-26. În urma acestor rezultate, CSS Slobozia ocupă... [citește_tot_articolul]

2 Octombrie 2018, 12:50 (3640 vizualizări - 0 comentarii)

SPORT

Fotbal, Liga a IV-a

S-a delimitat «careul de ași»

Etapa a 5-a din Liga a IV-a ialomițeană a fost a relativ cuminte. Singura surpriză s-a înregistrat la Urziceni, unde echipa gazdă, antrenată de Răzvan Farmache, a trecut de Victoria Munteni Buzău, una dintre trupele frumoase ale campionatului. Liderul Recolta Gheorghe Doja a depășit cu brio episodul Viitorul Axintele și continuă să aibă punctaj maxim. La două puncte în spate sunt 3 echipe, care abia așteaptă un pas greșit al dojenilor. Ciulnița a trecut de Țăndărei, Adâncata a bătut la Fetești, iar Abatorul a învins Voința Maia. Toate cele 3 echipe au câte 13 puncte și împreună cu Recolta Gheorghe Doja alcătuiesc în acest moment un careu de ași al primei ligi județene. La polul opus, pe ultimele... [citește_tot_articolul]

2 Octombrie 2018, 11:40 (3715 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

Slobozia va avea cataloage electronice în școli

Pofta primarului Mocioniu

Slobozia va avea cataloage electronice în școli

Administrația Mocioniu a alocat 1,3 milioane de lei pentru investiții în școlile și liceele din Slobozia. Fondurile, în marea lor majoritate, vor fi cheltuite pentru lucrări de reparații, igienizare și achiziționare de mobilier școlar. Pe lista de investiții se regăsesc însă și 9 cataloage electro­nice. Valoarea acestora oscilează între 10 și 25 mii de lei, iar primele contracte au fost deja semnate. Nimeni nu știe însă când va fi implementat acest sistem și care sunt criteriile care au stat la baza selectării firmei aleasă de către autoritățile locale...

La Slobozia, Educația costă cât nu face!... [citește_tot_articolul]

2 Octombrie 2018, 10:50 (7781 vizualizări - 28 comentarii)

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

Eveniment cu moaștele Sfântului Ciupercă!

Eveniment cu moaștele Sfântului Ciupercă!

Retras în munții orașului Țăndărei, unde așteaptă de aproape 2 ani reabilitarea politică, ex-președintele Silvian Ciupercă a fost scos de la naftalină pentru a participa la un eveniment pu­blic. El l-a însoțit pe actualul vicepreședinte al Consiliului Județean Ialomița, Cătălin Grigore, la evenimentul aniversar «20 de ani de Dezvoltare Regională Sud Muntenia», desfășurat în localitatea Golești, județul Argeș. Potrivit datelor pre­zentate pe pagina de Facebook a instituției, «evenimentul fost un bun prilej pentru Consiliul Județean de a-și face cunoscute, la nivelul regiunii Sud Muntenia, identitatea, valorile, tradițiile (...)». Adică, deducem noi privind fotografia, moaștele Sfântului... [citește_tot_articolul]

1 Octombrie 2018, 15:20 (5736 vizualizări - 2 comentarii)

Marți 23 Iun 2026
258 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

AJFP Ialomița: Marți, 8 iunie 2021-termen limită pentru depunerea Formularului 092

Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița informeză contribuabilii înregistrați în scop de TVA care utilizează ca perioadă fiscală trimestrul și care au efectuat o achiziție intracomunitară ...[citește_toată_știrea]

2 Iunie 2021, 12:40
(2381 vizualizări - 0 comentarii)


Concurs de desene pentru copii, organizat de IPJ Ialomița

Concurs de desene pentru copii, organizat de IPJ Ialomița

Cu ocazia Zilei Copilului, Inspectoratul de Poliție al Județului Ialomița a organizat marți, 1 iunie a.c., concursul de desene «Siguranța în culorile copilăriei».  Astfel, elevi ai Liceului de Arte ...[citește_toată_știrea]

1 Iunie 2021, 18:30
(2568 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: Un singur nou caz de COVID-19 în Ialomița

Marți, 1 iunie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 10751, cu un singur caz mai mult față de ziua de luni ...[citește_toată_știrea]

1 Iunie 2021, 16:15
(3161 vizualizări - 0 comentarii)


Coșereni: Bătrâni răniți într-un accident rutier

Coșereni: Bătrâni răniți într-un accident rutier

Accident rutier pe podul peste râul Ialomița din zona localității Coșereni. Potrivit informațiilor, evenimentul rutier s-a petrecut în ziua de marți, 1 iunie a.c., când un autoturism a intrat într-un parapet ...[citește_toată_știrea]

1 Iunie 2021, 15:40
(2260 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Se aplică în continuare amenzi pentru nerespectarea măsurilor de protecție sanitară

În ultimele 48 de ore, au fost organizate și desfășurate în sistem integrat acțiuni punctuale, fiind vizate, în special zonele aglomerate, zonele de agrement, centrele comerciale, restaurantele și mijloacele ...[citește_toată_știrea]

31 Mai 2021, 17:05
(3270 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: Un singur nou caz de COVID-19 în Ialomița

Luni, 31 mai a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 10750, cu un singur caz mai mult față de ziua de duminică ...[citește_toată_știrea]

31 Mai 2021, 16:40
(2579 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Două accidente, trei victime

Ialomița: Două accidente, trei victime

Luni, 31 mai a.c., în jurul orei 10,30, salvatorii din cadrul Gărzii de Intervenție Slobozia au intervenit cu o autospecială de stingere cu apă și spumă, o autospecială pentru descarcerare și o ambulanță ...[citește_toată_știrea]

31 Mai 2021, 15:40
(1654 vizualizări - 0 comentarii)


Accidente la Urziceni și Dridu

Accidente la Urziceni și Dridu

Polițiștii ialomițeni au intervenit în cazul a două accidente rutiere petrecute în ziua de duminică, 30 mai a.c., pe șoselele din județ. Primul eveniment rutier a fost anunțat la numărul de urgență 112 ...[citește_toată_știrea]

30 Mai 2021, 21:00
(4019 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 4 noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Duminică, 30 mai a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 10749, cu 4 cazuri mai mult față de ziua de sâmbătă ...[citește_toată_știrea]

30 Mai 2021, 16:35
(1821 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 2 noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Sâmbătă, 29 mai a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 10745, cu 2 cazuri mai mult față de ziua de vineri ...[citește_toată_știrea]

29 Mai 2021, 16:40
(1052 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Se întrerupe curentul electric!

În perioada 31 mai-4 iunie 2021, E-Distribuție Dobrogea anunță întreruperea alimentării cu energie electrică din cauza unor reparații la rețelele electrice. Aceste lucrări se vor desfășura în localitățile ...[citește_toată_știrea]

28 Mai 2021, 17:15
(7038 vizualizări - 0 comentarii)


Acțiune a polițiștilor la Fetești

39 de sancțiuni contravenționale au fost aplicate în numai 2 ore de polițiștii feteșteni în cadrul unei acțiuni de prevenire a infracționalității stradale, riscului rutier precum și respectarea măsurilor ...[citește_toată_știrea]

28 Mai 2021, 17:10
(1603 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Respectarea măsurilor de protecție sanitară, monitorizată de polițiști

Joi, 27 mai 2021, polițiștii ialomițeni au verificat 105 locații, 53 de societăți comerciale și persoane fizice autorizate cu privire la respectarea măsurilor impuse în perioada Stării de Alertă și 59 de ...[citește_toată_știrea]

28 Mai 2021, 17:05
(1499 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 6 noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Vineri, 28 mai a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 10743, cu 6 cazuri mai mult față de ziua de joi, ...[citește_toată_știrea]

28 Mai 2021, 16:35
(2038 vizualizări - 0 comentarii)


Casieriile RAJA Constanța, închise de 1 iunie

Marți, 1 iunie 2021, casieriile RAJA Constanța și compartimentele care desfășoară activități de lucru cu publicul vor fi închise. Abonații pot folosi serviciile online pentru efectuarea plăților, precum ...[citește_toată_știrea]

28 Mai 2021, 13:35
(2664 vizualizări - 0 comentarii)


Pompierii din Urziceni au salvat un cal căzut într-o groapă

Pompierii din Urziceni au salvat un cal căzut într-o groapă

Salvatorii din cadrul Detașamentului de pompieri Urziceni au fost solicitați în dimineața zilei de vineri, 28 mai a.c., în jurul orei 1,00, în comuna Bărcănești, pentru extragerea unui cal căzut într-o ...[citește_toată_știrea]

28 Mai 2021, 12:25
(3630 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: Indemnizații de șomaj pentru tinerii absolvenți

Reprezentanții Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița aduc la cunoștință tinerilor absolvenți de gimnaziu, liceu, profesional, special, postliceal sau superior posibilitatea obținerii ...[citește_toată_știrea]

27 Mai 2021, 20:20
(3627 vizualizări - 0 comentarii)


Făcăeni: A încălcat măsura izolării la domiciliu

Joi, 27 mai a.c., polițiștii ialomițeni i-au aplicat o amendă în valoare de 1000 de lei unui tânăr, de 20 de ani, din localitatea Făcăeni. Acesta a încălcat măsura izolării la domiciliu impusă de Direcția ...[citește_toată_știrea]

27 Mai 2021, 20:05
(3476 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Amenzi pentru transportatorii de persoane

IPJ Ialomița: Amenzi pentru transportatorii de persoane

Polițiștii ialomițeni au desfășurat în ziua de joi, 27 mai a.c., verificări pe cele mai importante drumuri din județ cu privire la felul în care transportatorii de persoane respectă legislația în domeniu ...[citește_toată_știrea]

27 Mai 2021, 19:45
(3065 vizualizări - 0 comentarii)


Scânteia: Beat și fără permis, la volanul unei mașini radiate și cu numere false

Un bărbat de 61 de ani, oprit în trafic de polițiști pe raza localității Scânteia, s-a ales cu un dosar penal pentru comiterea mai multor infracțiuni cuprinse în Codul Rutier. Acesta a fost tras pe dreapta ...[citește_toată_știrea]

27 Mai 2021, 19:35
(5971 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Acțiuni prevenite la Școala Gimnazială Bucu și Gara Slobozia Veche

IPJ Ialomița: Acțiuni prevenite la Școala Gimnazială Bucu și Gara Slobozia Veche

Polițiștii ialomițeni au efectuat ample activități preventive în ziua miercuri, 26 mai 2021. Astfel, oamenii legii au derulat o campanie de informare în zona Gării Slobozia Veche, cu scopul de a limita ...[citește_toată_știrea]

27 Mai 2021, 19:20
(4102 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: Un singur nou caz de COVID-19 în Ialomița

Joi, 27 mai a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 10737, cu un singur caz mai mult față de ziua de miercuri ...[citește_toată_știrea]

27 Mai 2021, 16:15
(2273 vizualizări - 0 comentarii)


Tânăr din Amara fără permis de conducere, surprins la volanul unui autoturism radiat și cu numere false

Un tânăr a fost depistat de polițiștii ialomițeni pe raza municipiului Slobozia, fără permis de conducere, la volanul unui autoturism radiat din circulație și cu plăcuțe de înmatriculare false. Astfel, ...[citește_toată_știrea]

26 Mai 2021, 18:50
(6320 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Arestat pentru «conducere a unui vehicul sub influența alcoolului sau a altor substanțe»

Marți, 25 mai a.c., polițiștii de Investigații Criminale din cadrul Poliției Fetești au acționat pentru depistarea persoanelor urmărite, dispărute de la domiciliu sau care se sustrag de la executarea unor ...[citește_toată_știrea]

26 Mai 2021, 18:10
(6129 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Fetești arestare


IPJ Ialomița: Amenzi de peste 74400 de lei

Polițiștii ialomițeni au intensificat pe parcursul zilei de marți, 25 mai 2021, controalele în trafic, centre comerciale sau zone aglomerate, pentru menținerea unui climat de ordine și siguranță publică ...[citește_toată_știrea]

26 Mai 2021, 17:40
(1495 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 3 noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Miercuri, 26 mai a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 10736, cu 3 cazuri mai mult față de ziua de marți ...[citește_toată_știrea]

26 Mai 2021, 16:25
(2078 vizualizări - 0 comentarii)


Ciochina: Transport ilegal de pui, depistat în trafic de polițiști

Polițiștii ialomițeni împreună cu inspectorii DSVSA Ialomița au oprit în trafic un camion în care se aflau pui zburați. În urma verificărilor s-a constatat că șoferul nu deținea documente pentru proveniență ...[citește_toată_știrea]

25 Mai 2021, 17:15
(2791 vizualizări - 1 comentariu)


DSVSA Ialomița: Sancțiuni aplicate pentru nerespectarea legislației sanitar-veterinare

Inspectorii Direcției Sanitară Veterinară și pentru Siguranța Alimentelor Ialomița au sancționat, cu 18000 de lei, două magazine din județ, specializate în comerțul cu pui de o zi. Societățile comerciale ...[citește_toată_știrea]

25 Mai 2021, 17:00
(5824 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Infracțiuni rutiere

Doi bărbați, de 34 și 60 de ani, domiciliați în Fetești și Țăndărei, s-au ales cu dosare penale după ce au fost surprinși în trafic încălcând regulile de circulație. Bărbatul de 34 de ani a fost tras pe ...[citește_toată_știrea]

25 Mai 2021, 16:45
(2664 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 3 noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Marți, 25 mai a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 10733, cu 3 cazuri mai mult față de ziua de luni, ...[citește_toată_știrea]

25 Mai 2021, 16:10
(2423 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Any în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Alecu în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! base marinaru în Stelnica și Punctul de Acostare «Regina Maria», creștere a numărului de turiști ion negativ în A fost construită una dintre cele mai mari instalații de stocare a energiei verzi din România cioban în Dezastrul funciar de la Primăria Axintele Parinte în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! AlexDan în Lipsă de «transparență» în Consiliul Local Slobozia Preda în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Mary în Reabilitarea Ștrandului Municipal, abandonată de administrația Potor Mary în Restanțe de 7,3 milioane de lei pentru facturile de apă și canalizare către operatorul Urban SA Slobozia NOBODY în «Candidatul 10510», în sfârșit director general adjunct la DGASPC Ialomița! Vasi în Incidente de integritate «cu efect întârziat» în județul Ialomița Dan în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! OK dar.. în «USR are obligația morală să aplice propriile standarde de integritate!» dan în Blocuri pentru tinerii specialiști în Educație și Sănătate, la Fetești Aur în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! cetatean în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Pt Zanfir în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! suporter în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! ZANFIR în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...