Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

SPORT

Se văd semifinalele

Handbal, Știința Bacău-HCM Slobozia 18-31 (7-13)

Se văd semifinalele

Handbal, CSS Slobozia: Succes pentru junioarele II, înfrângere pentru junioarele III

HCM Slobozia a obținut în orașul lui Bacovia încă o victorie confortabilă. Echipa lui Gheorghe Covaciu a întâlnit Știința, multiplă campioană a României în anii ’80, ajunsă acum la cel mai jos nivel din istorie. Handbalistele noastre n-au avut prea mult de furcă cu echipa moldavă, și-au impus rapid ritmul de joc și, per ansamblu, istoricul partidei a fost similar celorlalte 3 jucate până acum. E clar, HCM Slobozia se va califica în turneul semifinal și în proporție de 99% va câștiga seria. Abia atunci vor începe partidele cu adevărat dificile și este important ca echipa să rămână capacitată la maxim. Cu siguranță, cele 16 meciuri rămase din competiția zonală nu vor da mari bătăi de cap lui Toma... [citește_tot_articolul]

10 Octombrie 2018, 18:15 (3871 vizualizări - 0 comentarii)

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

Ionel pune embargo pe joaca copiilor

Ionel pune embargo pe joaca copiilor

Atins de boala primarului Mocioniu, directorul Ionel a decis să interzică joaca copiilor. După cum puteți vedea în imaginea alăturată, el a în­grădit milițienește rampa din fața Casei de Cul­tură Municipale din Slobozia, avertizând că zona «nu e loc de joacă». Gestul e incalificabil, indi­ferent de justificări. Dar nu de aceea am decis să mediatizăm situația. Ci pentru că metoda aleasă ne pare ineficientă. De aceea propu­nem public ca pe respectiva rampă să fie am­plasat un covor de sticlă pisată. Sau cordoane de cuie, din acelea folosite de polițiștii americani în filme, pentru oprirea mașinilor infractorilor. Sau, și mai bine, niște mine anti-personal... Să se învețe... [citește_tot_articolul]

10 Octombrie 2018, 14:45 (11422 vizualizări - 28 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Moraru îngroapă banii publici în aparatură medicală pentru Spital

Moraru îngroapă banii publici în aparatură medicală pentru Spital

Consilierii județeni au aprobat 23 de proiecte de hotărâri. Cele mai importante dintre ele, exceptând alocarea de 4 mili­oane de lei pentru extinderea stației de tratare, rămân cele privind «rectificarea bugetului de venituri și cheltuieli al Spitalului Județean» și «trecerea unor bunuri imobile proprietatea publică a statului (...) în admi­nistrarea Consiliului Județean».

Bani cu nemiluita pentru Spitalul Județean
Administrația Moraru continuă seria alocărilor bugetare pentru Spitalul Județean de Urgență Slobozia. Consilierii PSD-ALDE au aprobat un proiect de hotărâre prin care... [citește_tot_articolul]

10 Octombrie 2018, 11:05 (6147 vizualizări - 7 comentarii)

EVENIMENT

Adrian Mocioniu pledează pentru desființarea Seminarului Teologic Slobozia

Preocupat brusc de Educație

Adrian Mocioniu pledează pentru desființarea Seminarului Teologic Slobozia

bonus: DREPT LA REPLICĂ al Episcopiei Sloboziei și Călărașilor

Convins că a rezolvat toate celelalte pro­bleme ale comunității, primarul Adrian Mocioniu s-a declarat preocupat de «calificarea elevilor din Slobozia» conform cerințelor care apar pe piața muncii. Declarația a fost făcută imediat după prezentarea unei solicitări a Episcopiei Sloboziei și Călărașilor, prin care aceasta dorește ca Seminarul Teologic «Ioan Gură de Aur» să obțină personalitate juridică.

Păcătosul Adrian a fluierat în biserica Preasfințitului
La finalul ședinței Consi­liu­lui Local Slobozia, consilierii locali au fost informați cu pri­vire la o solicitare a Episcopiei... [citește_tot_articolul]

9 Octombrie 2018, 14:40 (12281 vizualizări - 24 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Consiliul Județean Ialomița a alocat 4 milioane lei pentru potabilizarea apei la Slobozia

Administrația Moraru dublează nota de plată

Consiliul Județean Ialomița a alocat 4 milioane lei pentru potabilizarea apei la Slobozia

Consiliul Județean Ialomița a aprobat alocarea a 4 mili­oane de lei pentru «extinderea sta­ției de tratare la nivelul municipiului Slobozia, în vederea creșterii gradului de siguranță a tratării apei». Pro­iectul a fost adoptat cu o majoritate de voturi în cadrul ședinței de joi, 27 sep­tembrie 2018. «Noua tehnologie, prin osmoză inversă, va rezolva majoritatea pro­blemelor!» a declarat Victor Moraru, președintele Consiliului Jude­țean. Suma reprezintă doar jumătate din valoarea investiției care urmează să fie finalizată până la sfârșitul anului 2019.

Sprijin politic pentru potabilizarea apei... [citește_tot_articolul]

9 Octombrie 2018, 10:55 (6512 vizualizări - 9 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Noul cimitir al Sloboziei, estimat la 3,5 milioane de euro

Proiect retras de pe ordinea de zi a ședinței Consiliului Local Slobozia

Noul cimitir al Sloboziei, estimat la 3,5 milioane de euro

Consiliul Local Slobozia s-a întrunit joi, 27 septembrie 2018, în cadrul unei noi ședințe ordinare. Proiectul de hotărâre privind «înființarea și amenajarea cimitirului uman» a fost retras de pe ordinea de zi a ședinței la cererea primarului Adrian Mocioniu! Acesta și-a justificat decizia susținând că «au apărut o serie de informații de ultim moment care nu au fost luate în calcul...». Conform unor surse administrative interne, valoarea in­vestiției a fost stabilită la 16,6 mili­oane de lei, de 8 ori mai mult decât a fost estimată inițial!

O investiție faraonică
Asemeni predecesorilor... [citește_tot_articolul]

8 Octombrie 2018, 16:35 (6519 vizualizări - 6 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

În Ialomița se acordă 5800 de pensii speciale

O analiză a Casei Județene de Pensii Ialomița arată că la nivelul județului există peste 5000 de beneficiari ai pensiilor speciale, acordate prin intermediul mai multor acte normative. Cea mai mare indemnizație care se încadrează în această categorie are valoarea de 25 mii de lei. La momentul de față, pensiile speciale se acordă în baza a peste 8 legi. Printre categoriile de persoane care be­neficiază de astfel de pensii se numără foștii magistrați, care, pe lângă indemnizațiile primite de la stat pentru contribuțiile realizate în timpul desfășurării activității, «recepționează» și un supliment din par­tea Minis­terului Justiției, sume de bani reglementate printr-o serie de legi speciale. Re­ve... [citește_tot_articolul]

8 Octombrie 2018, 13:50 (5934 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Traficanți de droguri din Ialomița, anchetați de procurorii DIICOT Galați

Traficanți de droguri din Ialomița, anchetați de procurorii DIICOT Galați

Doi tineri din Ialomița, domiciliați în Slobozia și Amara, au fost trimiși în judecată într-un dosar de «trafic de droguri» instrumentat de procurorii DIICOT Galați. Potrivit probato­riului administrat de anchetatori, aceștia aveau legături cu alți traficanți din Spania, cu ajutorul cărora urmau să introducă în țară cannabis. În urma perchezițiilor domiciliare, la locuința acestora au fost descoperite droguri de risc și mare risc.

Au vrut să transporte drogurile pe autobuz Cei doi ialomițeni, pe numele lor Robert Nicolae Simion și Gheorghe Vlad Boroșescu, se aflau în atenția organelor... [citește_tot_articolul]

8 Octombrie 2018, 11:10 (10242 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

REPORTAJ

Robotul «CUZA» vrea să ajungă în America

Robotul «CUZA» vrea să ajungă în America

În primăvara acestui an, Ialomița ocupa pentru prima dată un loc în clasamentul concursurilor naționale de robotică. În prezent, elevii Liceului Tehnologic «Al. I. Cuza» din Slobozia vor mai mult. Se pregătesc activ pentru «First Tech Challenge România» și visează cu ochii deschiși la Campio­natul Mondial din America, de anul viitor. Dar pentru a ajunge acolo, înainte de orice, au nevoie de susținerea financiară a comunității pe care o reprezintă...

Fenomenul TEHROCUZ Atelierul care adăpostește Robotul «Cuza» e aproape neschimbat. Băieții șurubăresc imprimanta 3D care s-a defectat,... [citește_tot_articolul]

7 Octombrie 2018, 12:20 (5881 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

La spitalele ialomițene

Costuri diferite pentru aceleași medicamente

Spitalele din Ialomița au făcut pu­blică o listă cu sumele pe care le-au plătit pentru medicamente în ultimul an și jumătate. Adunate, valorile depășesc 10 milioane de lei. În topul cheltuieilor se află Spitalul Județean de Urgență Slobozia, entitate medicală care, în perioada analizată, a plătit peste 8 mi­lioane de lei pentru produse farmaceutice. Porivit răspunsului oficial, 6,6 mi­lioane de lei au fost plătiți pentru achiziția medicamentelor din Programele Naționale de Sănătate. Prin intermediul Spitalului Slobozia se derulează Programul Național de Oncologie, cel pentru TBC, HIV/SIDA și Boala Pompee, afecțiune extrem de rară care implică un cost anual de achiziție a medicamentelor de aproximativ... [citește_tot_articolul]

6 Octombrie 2018, 16:35 (4970 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

«Am cancer, dar lupt să trăiesc!»

«Am cancer, dar lupt să trăiesc!»

În fiecare zi, în România, cancerul mamar mai răpește o viață... În Ialomița este la fel! Femeile bolnave își pun spe­ranța în chinuitoarele ședințe de chimioterapie. Singura șansă de supraviețuire este însă diagnosticarea timpurie a tumorii. Violeta Ivanciu are 33 de ani și a descoperit întâmplător că are cancer la sân... Acum se pregătește de operație. Este convinsă că poate învinge boala, pentru că a depistat-o la timp și a soli­citat ajutorul medicilor...

Boală descoperită întâmplător Imaginea de pe rețele de socializare a Violetei Ivanciu este diferită de cea din realitate... ... [citește_tot_articolul]

6 Octombrie 2018, 11:40 (5022 vizualizări - 8 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Dezvoltarea economică a județului Ialomița bate pasul pe loc

Dezvoltarea economică a județului Ialomița bate pasul pe loc

bonus: Ialomița, județul fără investitori

Mult anunțata creștere economică a României este in­sesizabilă dacă raportăm indicatorii la nivelul județului Ialomița. O serie de date statistice publicate pe site-ul www.topfirme.com demonstrează faptul că, din punct de vedere economic, Ialomița continuă să se lupte cu sărăcia. Mare problemă o reprezintă lipsa unor măsuri eficiente prin care să fie atrași investitorii.

Cifre îngrijorătoare Potrivit datelor centralizate de site-ul amintit, în Ialomița au fost declarate funcționale 16 mii de societăți comerciale. Cifra nu este deloc una îm­bucurătoare, pentru că alte date statistice... [citește_tot_articolul]

5 Octombrie 2018, 11:05 (7141 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Accident cu victime multiple, în zona localității Orboiești

A fost activat Planul Roșu de intervenție

Accident cu victime multiple, în zona localității Orboiești

Un bărbat a murit la locul tragediei

Un grav accident rutier s-a petrecut în seara zilei de joi, 4 octombrie 2018, în zona localității ialomițene Orboiești. Opt persoane au fost rănite în urma evenimentului rutier, iar una a murit pe loc. Paramedicii SMURD, dar și un echipaj de Descarcerare, se află la fața locului pentru a oferi sprijin victimelor.

Pompierii intervin la locul tragediei
Din primele informații, în accidentul petrecut pe raza localității Orboiești au fost implicate o platformă auto care transporta un vehicul și un alt autoturism. În urma tragediei, opt persoane au fost rănite, iar una a murit la locul... [citește_tot_articolul]

5 Octombrie 2018, 02:11 (11277 vizualizări - 9 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Salarii astronomice pentru apropiații președintelui Moraru

Salarii astronomice pentru apropiații președintelui Moraru

Consiliul Județean Ialomița a făcut publică lista salariilor brute încasate de către funcționarii instituției. Potrivit acestui document, președintele Victor Moraru are un sa­lariu echivalent cu cel al Președintelui României, iar funcționarii apropiați lui primesc sporuri la salariile de bază între 30 și 50%. Sporurile salariale se datorează implicării acestor funcționari pu­blici în proiecte finanțate din fonduri europene. Gradul de absorbție al acestor fonduri în 2018 nu depășește 5% din valorile anunțate oficial...

Salarii pentru Victor și ai lui
Conform unei situații a «funcțiilor... [citește_tot_articolul]

4 Octombrie 2018, 13:10 (13852 vizualizări - 29 comentarii)

Click aici

SPORT

Esențele tari ale profesorului Savu

Tenis de câmp, CSS Slobozia

Esențele tari ale profesorului Savu

Terenul acoperit cu zgură este prea mic pentru cât de mari sunt speranțele lor, iar fileul nu le poate sta în cale. O fetiță blondă care a lăsat păpușile pentru a pune mâna pe racheta de tenis și un prichindel inimos care visează să calce pe urmele idolului său, Roger Frederer, dau replica unui oponent care a încărunțit în lumea sportului alb dar nu se predă. Maria și Călin au 7 ani, iar la momentul po­veștii noastre se confruntă cu același adversar, profesorul Ion Savu, aflat de cealaltă parte a fileului. Anii au trecut, genera­țiile s-au succedat, dar, și la 66 de ani, Ion Savu este la fel de vivace și de optimist. Firește, în discuția cu domnia sa, am strecurat de acum celebra glumă despre... [citește_tot_articolul]

4 Octombrie 2018, 12:20 (7777 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

contraeditorial

despre Referendum

Referendumul de două zile sau pofta domnului Dragnea de tradiție era cam tot ce lipsea în peisajul carpato-danubiano-pontic. Zeci de milioane de euro irosite cu stoicism, plus alte milioane cheltuite pentru propagarea ideii... În condițiile în care, neoficial, același Guvern atrage atenția asupra cheltuielilor din sistemul bugetar, ordine interne sau directe de la cabinetele miniștrilor impunând restricții la fonduri. Instituții care au gazul restricționat, chiar și consumul de energie electrică, lipsă acută de consumabile sau alte limitări la consumurile de combustibili. Restricțiile la care facem referire au fost impuse de mai bine de o lună, cam de când și ideea cu Referendumul. Nu vom aborda... [citește_tot_articolul]

4 Octombrie 2018, 11:05 (4626 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

DADP Slobozia a ratat achiziția de utilaje pentru deszăpezire

Facem iarna la lopată!

DADP Slobozia a ratat achiziția de utilaje pentru deszăpezire

În urmă cu 6 luni, directorul DADP Slobozia anunța public că va achiziționa utilaje de deszăpezire în valoare de 6 milioane de lei. La sfârșitul lunii septembrie 2018, directorul Valeriu Roșca recunoaște public că procesul de achiziție a fost ratat. Dotarea DADP cu utilaje noi de deszăpezire pentru iarna anului 2018 a fost una dintre prioritățile declarate ale administrației locale.

Promisiuni neonorate
În martie 2018, Consiliul Local Slobozia relansa Direcția de Administrare a Domeniului Public în cursa de «achizi­ționarea unor utilaje pentru activitatea de curățire și transport... [citește_tot_articolul]

3 Octombrie 2018, 14:35 (5657 vizualizări - 9 comentarii)

EVENIMENT

Palatul Copiilor din Slobozia, tratat cu indiferență de Ministerul Educației

Palatul Copiilor din Slobozia, tratat cu indiferență de Ministerul Educației

Cei peste 2000 de copii din Slobozia care frecventează cercurile Palatului Copiilor din oraș sunt obligați să participe la activitățile extrașcolare în condiții improprii. Instituția așteaptă de mai bine de 3 ani fonduri de la Ministerul Educației pentru a-și reabilita sediul în care funcționează, însă toate demersurile au fost sortite eșecului. Anul acesta se pare că oficialii de la București au uitat complet de Palatul Copiilor din Slobozia, pentru că nu au alocat niciun leu pentru investiții!

Performanță cu mâinile goale
Palatul Copiilor din Slobozia este o adevărată pepinieră... [citește_tot_articolul]

3 Octombrie 2018, 10:55 (6283 vizualizări - 6 comentarii)

EVENIMENT

Verificări amănunțite la OCPI Ialomița

Verificări amănunțite la OCPI Ialomița

Reprezentanții Agenției Naționale de Cadastru și Publicitate Imobiliară au realizat un amplu control la sediul instituției din subordine din județul Ialomița. Verificarea s-a desfășurat pe parcurul a 5 zile și a vizat modul în care angajații OCPI din Ialomița își fac treaba. Printre deficiențele descoperite s-au constatat și o serie de întârzieri în realizarea și eliberarea lucrărilor de specialitate.

E vremea controalelor
În timp ce în multe din instituțiile descentralizate din Ia­lomița domnește liniștea, Ofi­ciul de Cadastru și Publicitate Imobiliară Ialomița a fost supus unui... [citește_tot_articolul]

2 Octombrie 2018, 14:25 (8749 vizualizări - 11 comentarii)

EVENIMENT

Primarul Mocioniu, baie de mulțime la «Zilele Recoltei 2018»

Primarul Mocioniu, baie de mulțime la «Zilele Recoltei 2018»

Profitând de faptul că președintele tuturor ialomițenilor e plecat să învețe cum se face administrație la Viena, primarul Adrian Mocioniu a «înotat» de unul singur la «Zilele Recoltei 2018» de la Slobozia. Precaut, el a cumpărat struguri de la aceeași tarabă, a acordat interviuri «la cald» și s-a declarat mulțumit de recoltele de anul acesta. «Este o ediție a „Zilelor Recoltei“, unde chiar avem ce să sărbătorim! Deja producțiile arată mult mai bine, există o concurență între producători... Inclusiv la modul de prezentare! Chiar ne bucură acest lucru!» a declarat Mocioniu printre alte platitudini cu iz administrativ. Baia de mulțime a avut loc sâmbătă, 29 septembrie a.c., înainte de prânz, însă... [citește_tot_articolul]

2 Octombrie 2018, 13:50 (5452 vizualizări - 5 comentarii)

Marți 23 Iun 2026
257 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Sudiți: Proiectil descoperit de o femeie în timp ce săpa în curte

Un proiectil de calibru 57 mm a fost descoperit joi, 3 mai a.c., în jurul orei 11,30, de către o femeie din localitatea Sudiți, în timp ce executa săpături în curtea locuinței. Speriată, aceasta a sunat ...[citește_toată_știrea]

4 Mai 2012, 13:58
(9649 vizualizări - 1 comentariu)


Slobozia: Poliția a făcut portretul-robot al «pedofilului de la MB-uri»

Slobozia: Poliția a făcut portretul-robot al «pedofilului de la MB-uri»

Inspectoratul de Poliție al județului Ialomița solicită sprijinul cetățenilor pentru identificarea unui suspect de corupție sexuală. Polițiștii ialomițeni efectuează ample cercetări pentru identificarea ...[citește_toată_știrea]

4 Mai 2012, 09:17
(8426 vizualizări - 3 comentarii)


Stelnica: Cercetat pentru port de cuțit în locuri publice

În seara zilei de 1 mai, în jurul orei 23,15, o patrulă de siguranță publică din cadrul Secției de Poliție Rurală Stelnica ce executa serviciul de patrulare pe raza comunei Stelnica a depistat doi tineri ...[citește_toată_știrea]

4 Mai 2012, 09:13
(9129 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Stelnica cuțit


Ialomița: Beți și fără permise, la volan

În noaptea de 28/29 aprilie a.c., în jurul orei 02.20, polițiștii rutieri au oprit pentru control, pe raza comunei Bordușani, un autoturism înmatriculat în județul Ialomița, condus de un localnic în vîrstă ...[citește_toată_știrea]

4 Mai 2012, 09:07
(6306 vizualizări - 0 comentarii)


DSVSA Ialomița avertizează proprietarii de animale de companie

DSVSA avertizează proprietarii de animale de companie (cîini, pisici și dihori domestici) care intenționează să  călătorească în spațiul intracomunitar. Astfel, avînd în vedere Regulamentul (CE) nr ...[citește_toată_știrea]

4 Mai 2012, 09:02
(6250 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: 7 persoane, rănite ușor în accidente

7 persoane au fost ușor rănite în urma unor accidente rutiere produse în perioada 28 aprilie-1 mai pe arterele județului. Nicio persoană nu a fost grav rănită. Primul eveniment rutier s-a produs pe raza ...[citește_toată_știrea]

3 Mai 2012, 15:35
(8273 vizualizări - 0 comentarii)


DGFP Ialomița: Debite la bugetul statului de aproape 75 milioane lei pe primul trimestru din 2012

Potrivit DGFP Ialomița, la data de 30 aprilie 2012, pe site-ul ANAF figurau 1924 agenți economici care figurau cu obligații restante la bugetul general consolidat la data de 31.03.2012, neachitate pînă ...[citește_toată_știrea]

2 Mai 2012, 13:58
(9634 vizualizări - 0 comentarii)


Amara: I-au dat foc la mașină

Sîmbătă, 28 aprilie a.c., în jurul orei 14,00, pompierii slobozeni au acționat pentru lichidarea flăcărilor ce se manifestau la o autoutilitară ce aparține unei societăți comerciale, pe raza orașului Amara ...[citește_toată_știrea]

2 Mai 2012, 13:35
(10663 vizualizări - 0 comentarii)


Jilavele: Accident cu intervenție SMURD

În urma unui accident rutier produs pe raza comunei Jilavele, un bărbat a rămas prins între fiarele contorsionate ale autotirului pe care îl conducea. Evenimentul a fost anunțat în după-amiaza zilei de ...[citește_toată_știrea]

2 Mai 2012, 13:34
(15303 vizualizări - 0 comentarii)


Incendii la Ograda și Fetești

Duminică, 29 aprilie a.c., în jurul orei 9,50, locuința unui cetățean din comuna Ograda a fost cuprinsă de flăcări, după ce proprietarul a lăsat nesupravegheată o lumînare aprinsă în dormitorul locuinței ...[citește_toată_știrea]

2 Mai 2012, 13:34
(12787 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: 53 locuri de muncă vacante

Potrivit datelor statistice ale Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița, la nivelul județului, miercuri, 2 mai 2012, sînt disponibile 53 locuri de muncă. Cele mai multe posturi sînt rezervate ...[citește_toată_știrea]

2 Mai 2012, 13:00
(10611 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Și-a amenințat concubina cu un cuțit!

Duminică 29 aprilie a.c., în jurul orei 20,30, jandarmii Grupei de Intervenție Slobozia au fost sesizați de Dispeceratul unității despre faptul că la sediul Inspectoratului de Jandarmi Județean Ialomița ...[citește_toată_știrea]

2 Mai 2012, 12:54
(8096 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Un jandarm a găsit o geantă într-o stație de autobuz

Luni, 30 aprilie a.c., în jurul orei 12,00, un subofițer jandarm aflat în timpul liber a găsit în stația de transport în comun din zona «Elegant» o geantă. Jandarmul s-a deplasat la sediul unității unde ...[citește_toată_știrea]

2 Mai 2012, 12:44
(6068 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Și-a făcut cumpărăturile cu bani falși

În seara zilei de luni, 30 aprilie a.c., un bărbat a înșelat vigilența casierițelor unui supermarket din Slobozia, plătindu-și bunurile pe care le-a cumpărat cu bani falși. Este vorba despre o bancnotă ...[citește_toată_știrea]

1 Mai 2012, 09:24
(8035 vizualizări - 0 comentarii)


Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!

Cele mai noi anunțuri de mică publicitate din Ialomița.

30 Aprilie 2012, 17:14


Căzănești: Sancționat contravențional pentru apelarea nejustificată a numărului de urgență 112

Joi, 26 aprilie a.c., în jurul orei 21,30, Poliția Orașului Căzănești a fost sesizată prin apel de urgență 112 de către un tînăr, de 20 ani, care a anunțat faptul că i-a fost sustras portofelul în care ...[citește_toată_știrea]

27 Aprilie 2012, 20:20
(7485 vizualizări - 0 comentarii)


Movila: Hoți prinși în flagrant de un polițist aflat în timpul liber

Trei bărbați, cu vîrste cuprinse între 27 și 43 ani, din comuna Platonești, sînt cercetați pentru comiterea infracțiunii de tentativă de furt calificat. Suspecții au fost depistați de un polițist care se ...[citește_toată_știrea]

27 Aprilie 2012, 20:10
(9811 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Movila hoți


Două bancnote false de 100 lei, descoperite la Urziceni

Două bancnote false au fost descoperite la casieria unei fundații de întrajutorare și protecție socială. Joi, 26 aprilie a.c., în jurul orei 10,30, Poliția Urziceni a fost sesizată de către casiera unei ...[citește_toată_știrea]

27 Aprilie 2012, 20:02
(8867 vizualizări - 0 comentarii)


Protopopiatul Urziceni: A IX-a ediție a concursului «Te Deum Laudamus»

Joi, 26 aprilie 2012, cu binecuvîntarea Preasfințitului Părinte Vincențiu, Episcopul Sloboziei și Călărașilor, Protopopiatul Urziceni a organizat cea de-a IX-a ediție a concursului «Te Deum Laudamus». ...[citește_toată_știrea]

27 Aprilie 2012, 19:56
(8689 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Constănțean depistat fără permis, localnic beat la volan

În cursul zilei de joi, 26 aprilie a.c., în jurul orei 13,00, polițiștii rutieri au depistat pe strada Călărași, din Fetești, un autoturism condus de un constănțean de 34 ani. În urma verificărilor șoferului ...[citește_toată_știrea]

27 Aprilie 2012, 19:46
(5524 vizualizări - 0 comentarii)


Poliția Locală Slobozia i-a suspendat pe funcționarii cercetați penal

«Așa cum de altfel s-a prezentat deja în mass-media, doi funcționari publici din cadrul Poliției Locale Slobozia au fost implicați în fapte de natură infracțională, constatate de către DGA, în urma unui ...[citește_toată_știrea]

27 Aprilie 2012, 19:41
(9647 vizualizări - 0 comentarii)


Secțiunea Bîrfe a fost actualizată

Nu ratați ultimele zvonuri... Nici nu știți ce pierdeți!

27 Aprilie 2012, 19:16


Alte 10 proiectile descoperite în Sudiți

După ce în urmă cu o săptămînă 9 elemente de muniție neexplodate au fost găsite pe raza localității Sudiți, alte 10 proiectile explozive de artilerie de diferite calibre au fost descoperite de către un ...[citește_toată_știrea]

26 Aprilie 2012, 10:56
(7901 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Gigi Petre, numit prefect de ministrul Berca

Slobozia: Gigi Petre, numit prefect de ministrul Berca

Ministrul Administrației și Internelor, Gabriel Berca a venit miercuri, 25 aprilie a.c., la Slobozia pentru a-l învesti în funcția de prefect al județului Ialomița pe Gigi Petre, fost subprefect. Tot în ...[citește_toată_știrea]

25 Aprilie 2012, 20:35
(9374 vizualizări - 6 comentarii)


«Biblionet» a ajuns la Movila

Biblioteca Județeană «Ștefan Bănulescu» inaugurează un nou serviciu Bibionet. De această dată, instituția invită persoanele interesate să asiste la deschiderea oficială la Biblioteca Comunală din Movila ...[citește_toată_știrea]

25 Aprilie 2012, 20:34
(14299 vizualizări - 2 comentarii)


Vlădeni: Copii hoți prinși de polițiști

Polițiștii feteșteni au fost sesizați de către un bărbat de 59 ani, din București, despre faptul că persoane necunoscute i-au furat din curtea locuinței sale situată pe raza comunei Vlădeni mai multe obiecte ...[citește_toată_știrea]

25 Aprilie 2012, 20:33
(9383 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Vlădeni furt copil


Fetești: Băuți, la volan

În cursul nopții de marți spre miercuri, respectiv 24/25 aprilie a.c., polițiștii feteșteni au oprit pentru control la Bordușani un autoturism condus de un bărbat de 44 ani. Șoferul, domiciliat în Slobozia ...[citește_toată_știrea]

25 Aprilie 2012, 20:32
(7875 vizualizări - 0 comentarii)


Țăndărei: Prinși pescuind ilegal

Doi bărbați de 48, respectiv 60 ani, ambii din Țăndărei, sînt cercetați de polițiști pentru pescuit ilegal și deținerea ilegală de scule de pescuit. Cei doi au fost prinși în flagrant de polițiști marți ...[citește_toată_știrea]

25 Aprilie 2012, 20:31
(9079 vizualizări - 0 comentarii)


Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!

Cele mai noi anunțuri de mică publicitate din Ialomița.

24 Aprilie 2012, 19:31


Slobozia: 36 de angajatori la «Bursa generală a locurilor de muncă»

Agenția Județeană pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița va organiza vineri, 27 aprilie 2012, ora 9,00, «Bursa generală a locurilor de muncă». Acțiunea se va desfășura în Slobozia, la Clubul Tineretului ...[citește_toată_știrea]

24 Aprilie 2012, 19:19
(12207 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Suporter în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Alin în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» marius în CNAIR: Circulație închisă pe bretelele de intrare și ieșire ale A2 din zona Drajna, joi, 23 aprilie 2026 Toma în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! cetatean în Bărbat din Bărbulești, prins în flagrant și reținut pentru «șantaj» Anca în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» suporter în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Vasile în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» vilă complex Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 17 iunie 2026 Any în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Alecu în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! base marinaru în Stelnica și Punctul de Acostare «Regina Maria», creștere a numărului de turiști ion negativ în A fost construită una dintre cele mai mari instalații de stocare a energiei verzi din România cioban în Dezastrul funciar de la Primăria Axintele Parinte în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! AlexDan în Lipsă de «transparență» în Consiliul Local Slobozia Preda în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Mary în Reabilitarea Ștrandului Municipal, abandonată de administrația Potor Mary în Restanțe de 7,3 milioane de lei pentru facturile de apă și canalizare către operatorul Urban SA Slobozia NOBODY în «Candidatul 10510», în sfârșit director general adjunct la DGASPC Ialomița!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...