Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Accident cu victime multiple, în zona localității Orboiești

A fost activat Planul Roșu de intervenție

Accident cu victime multiple, în zona localității Orboiești

Un bărbat a murit la locul tragediei

Un grav accident rutier s-a petrecut în seara zilei de joi, 4 octombrie 2018, în zona localității ialomițene Orboiești. Opt persoane au fost rănite în urma evenimentului rutier, iar una a murit pe loc. Paramedicii SMURD, dar și un echipaj de Descarcerare, se află la fața locului pentru a oferi sprijin victimelor.

Pompierii intervin la locul tragediei
Din primele informații, în accidentul petrecut pe raza localității Orboiești au fost implicate o platformă auto care transporta un vehicul și un alt autoturism. În urma tragediei, opt persoane au fost rănite, iar una a murit la locul... [citește_tot_articolul]

5 Octombrie 2018, 02:11 (11279 vizualizări - 9 comentarii)

EVENIMENT

Salarii astronomice pentru apropiații președintelui Moraru

Salarii astronomice pentru apropiații președintelui Moraru

Consiliul Județean Ialomița a făcut publică lista salariilor brute încasate de către funcționarii instituției. Potrivit acestui document, președintele Victor Moraru are un sa­lariu echivalent cu cel al Președintelui României, iar funcționarii apropiați lui primesc sporuri la salariile de bază între 30 și 50%. Sporurile salariale se datorează implicării acestor funcționari pu­blici în proiecte finanțate din fonduri europene. Gradul de absorbție al acestor fonduri în 2018 nu depășește 5% din valorile anunțate oficial...

Salarii pentru Victor și ai lui
Conform unei situații a «funcțiilor... [citește_tot_articolul]

4 Octombrie 2018, 13:10 (13862 vizualizări - 29 comentarii)

Click aici

SPORT

Esențele tari ale profesorului Savu

Tenis de câmp, CSS Slobozia

Esențele tari ale profesorului Savu

Terenul acoperit cu zgură este prea mic pentru cât de mari sunt speranțele lor, iar fileul nu le poate sta în cale. O fetiță blondă care a lăsat păpușile pentru a pune mâna pe racheta de tenis și un prichindel inimos care visează să calce pe urmele idolului său, Roger Frederer, dau replica unui oponent care a încărunțit în lumea sportului alb dar nu se predă. Maria și Călin au 7 ani, iar la momentul po­veștii noastre se confruntă cu același adversar, profesorul Ion Savu, aflat de cealaltă parte a fileului. Anii au trecut, genera­țiile s-au succedat, dar, și la 66 de ani, Ion Savu este la fel de vivace și de optimist. Firește, în discuția cu domnia sa, am strecurat de acum celebra glumă despre... [citește_tot_articolul]

4 Octombrie 2018, 12:20 (7780 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

contraeditorial

despre Referendum

Referendumul de două zile sau pofta domnului Dragnea de tradiție era cam tot ce lipsea în peisajul carpato-danubiano-pontic. Zeci de milioane de euro irosite cu stoicism, plus alte milioane cheltuite pentru propagarea ideii... În condițiile în care, neoficial, același Guvern atrage atenția asupra cheltuielilor din sistemul bugetar, ordine interne sau directe de la cabinetele miniștrilor impunând restricții la fonduri. Instituții care au gazul restricționat, chiar și consumul de energie electrică, lipsă acută de consumabile sau alte limitări la consumurile de combustibili. Restricțiile la care facem referire au fost impuse de mai bine de o lună, cam de când și ideea cu Referendumul. Nu vom aborda... [citește_tot_articolul]

4 Octombrie 2018, 11:05 (4630 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

DADP Slobozia a ratat achiziția de utilaje pentru deszăpezire

Facem iarna la lopată!

DADP Slobozia a ratat achiziția de utilaje pentru deszăpezire

În urmă cu 6 luni, directorul DADP Slobozia anunța public că va achiziționa utilaje de deszăpezire în valoare de 6 milioane de lei. La sfârșitul lunii septembrie 2018, directorul Valeriu Roșca recunoaște public că procesul de achiziție a fost ratat. Dotarea DADP cu utilaje noi de deszăpezire pentru iarna anului 2018 a fost una dintre prioritățile declarate ale administrației locale.

Promisiuni neonorate
În martie 2018, Consiliul Local Slobozia relansa Direcția de Administrare a Domeniului Public în cursa de «achizi­ționarea unor utilaje pentru activitatea de curățire și transport... [citește_tot_articolul]

3 Octombrie 2018, 14:35 (5668 vizualizări - 9 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Palatul Copiilor din Slobozia, tratat cu indiferență de Ministerul Educației

Palatul Copiilor din Slobozia, tratat cu indiferență de Ministerul Educației

Cei peste 2000 de copii din Slobozia care frecventează cercurile Palatului Copiilor din oraș sunt obligați să participe la activitățile extrașcolare în condiții improprii. Instituția așteaptă de mai bine de 3 ani fonduri de la Ministerul Educației pentru a-și reabilita sediul în care funcționează, însă toate demersurile au fost sortite eșecului. Anul acesta se pare că oficialii de la București au uitat complet de Palatul Copiilor din Slobozia, pentru că nu au alocat niciun leu pentru investiții!

Performanță cu mâinile goale
Palatul Copiilor din Slobozia este o adevărată pepinieră... [citește_tot_articolul]

3 Octombrie 2018, 10:55 (6287 vizualizări - 6 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Verificări amănunțite la OCPI Ialomița

Verificări amănunțite la OCPI Ialomița

Reprezentanții Agenției Naționale de Cadastru și Publicitate Imobiliară au realizat un amplu control la sediul instituției din subordine din județul Ialomița. Verificarea s-a desfășurat pe parcurul a 5 zile și a vizat modul în care angajații OCPI din Ialomița își fac treaba. Printre deficiențele descoperite s-au constatat și o serie de întârzieri în realizarea și eliberarea lucrărilor de specialitate.

E vremea controalelor
În timp ce în multe din instituțiile descentralizate din Ia­lomița domnește liniștea, Ofi­ciul de Cadastru și Publicitate Imobiliară Ialomița a fost supus unui... [citește_tot_articolul]

2 Octombrie 2018, 14:25 (8753 vizualizări - 11 comentarii)

EVENIMENT

Primarul Mocioniu, baie de mulțime la «Zilele Recoltei 2018»

Primarul Mocioniu, baie de mulțime la «Zilele Recoltei 2018»

Profitând de faptul că președintele tuturor ialomițenilor e plecat să învețe cum se face administrație la Viena, primarul Adrian Mocioniu a «înotat» de unul singur la «Zilele Recoltei 2018» de la Slobozia. Precaut, el a cumpărat struguri de la aceeași tarabă, a acordat interviuri «la cald» și s-a declarat mulțumit de recoltele de anul acesta. «Este o ediție a „Zilelor Recoltei“, unde chiar avem ce să sărbătorim! Deja producțiile arată mult mai bine, există o concurență între producători... Inclusiv la modul de prezentare! Chiar ne bucură acest lucru!» a declarat Mocioniu printre alte platitudini cu iz administrativ. Baia de mulțime a avut loc sâmbătă, 29 septembrie a.c., înainte de prânz, însă... [citește_tot_articolul]

2 Octombrie 2018, 13:50 (5454 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

SPORT

Festin în atac, griji în apărare

Fotbal, Liga a III-a, FCSB II-Unirea Slobozia 4-6

Festin în atac, griji în apărare

Elevii lui Enache Costea, au trecut așa cum preconizam de satelitul FCSB și, datorită golaverajului și conjuncturii, sunt noii lideri ai seriei a II-a. În fața puștilor roș-albaștri, Unirea a etalat pofta de gol pe care o cunoșteam încă din sezonul trecut. Din păcate, după două meciuri fără gol primit, în apărare au reapărut naivită­țile. Obiectivul a fost atins, cele 3 puncte luate, dar faptul că s-au primit 4 goluri de la o echipă în care cel mai vârstnic jucător are doar 21 de ani naște serioase îngrijorări.

Poveste cu 10 goluri
Meciul n-a avut o istorie prea complicată. Slobozia... [citește_tot_articolul]

2 Octombrie 2018, 13:25 (3937 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

SPORT

Handbal

Victorii pe linie pentru junioare

Campionatele de senioare sunt întrerupte în această perioadă, dar competiția de junioare își continuă nestingherite desfășurarea. La finele săptămânii trecute, junioarele II și III ale cluburilor ialomi­țene au adus victorii pe linie iubitorilor handbalului din județul nostru. Astfel, la junioare II, CSS Slobozia a obținut, pe propriul teren, primul succes național. Echipa pregătită de Marian Simion a trecut de CSS Constanța cu un zdrobitor 39-7. La junioare III, CSS Slobozia își continuă parcursul fără greșeală și obține victoria în deplasarea de la CSS Tulcea, scor 20-17. Și ACS Piticu’ Fetești a câștigat în deplasare la Olimpia Brăila, cu 28-26. În urma acestor rezultate, CSS Slobozia ocupă... [citește_tot_articolul]

2 Octombrie 2018, 12:50 (3640 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

Fotbal, Liga a IV-a

S-a delimitat «careul de ași»

Etapa a 5-a din Liga a IV-a ialomițeană a fost a relativ cuminte. Singura surpriză s-a înregistrat la Urziceni, unde echipa gazdă, antrenată de Răzvan Farmache, a trecut de Victoria Munteni Buzău, una dintre trupele frumoase ale campionatului. Liderul Recolta Gheorghe Doja a depășit cu brio episodul Viitorul Axintele și continuă să aibă punctaj maxim. La două puncte în spate sunt 3 echipe, care abia așteaptă un pas greșit al dojenilor. Ciulnița a trecut de Țăndărei, Adâncata a bătut la Fetești, iar Abatorul a învins Voința Maia. Toate cele 3 echipe au câte 13 puncte și împreună cu Recolta Gheorghe Doja alcătuiesc în acest moment un careu de ași al primei ligi județene. La polul opus, pe ultimele... [citește_tot_articolul]

2 Octombrie 2018, 11:40 (3716 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Slobozia va avea cataloage electronice în școli

Pofta primarului Mocioniu

Slobozia va avea cataloage electronice în școli

Administrația Mocioniu a alocat 1,3 milioane de lei pentru investiții în școlile și liceele din Slobozia. Fondurile, în marea lor majoritate, vor fi cheltuite pentru lucrări de reparații, igienizare și achiziționare de mobilier școlar. Pe lista de investiții se regăsesc însă și 9 cataloage electro­nice. Valoarea acestora oscilează între 10 și 25 mii de lei, iar primele contracte au fost deja semnate. Nimeni nu știe însă când va fi implementat acest sistem și care sunt criteriile care au stat la baza selectării firmei aleasă de către autoritățile locale...

La Slobozia, Educația costă cât nu face!... [citește_tot_articolul]

2 Octombrie 2018, 10:50 (7787 vizualizări - 28 comentarii)

Click aici

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

Eveniment cu moaștele Sfântului Ciupercă!

Eveniment cu moaștele Sfântului Ciupercă!

Retras în munții orașului Țăndărei, unde așteaptă de aproape 2 ani reabilitarea politică, ex-președintele Silvian Ciupercă a fost scos de la naftalină pentru a participa la un eveniment pu­blic. El l-a însoțit pe actualul vicepreședinte al Consiliului Județean Ialomița, Cătălin Grigore, la evenimentul aniversar «20 de ani de Dezvoltare Regională Sud Muntenia», desfășurat în localitatea Golești, județul Argeș. Potrivit datelor pre­zentate pe pagina de Facebook a instituției, «evenimentul fost un bun prilej pentru Consiliul Județean de a-și face cunoscute, la nivelul regiunii Sud Muntenia, identitatea, valorile, tradițiile (...)». Adică, deducem noi privind fotografia, moaștele Sfântului... [citește_tot_articolul]

1 Octombrie 2018, 15:20 (5736 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Haznaua din fața Primăriei Slobozia

Haznaua din fața Primăriei Slobozia

De o lună încoace, în fața Primăriei Slobozia miroase a hazna publică. Unde în fața Primăriei, vă veți întreba? Ei, bine, acolo unde ar trebui să fie intrarea în parcarea subterană încă de acum 2 ani. Da, da... Locul ăla cu bălăriile ’nalte cât un stat de om ascunde o ditamai baltă de urină și fecale, scurse nimeni nu știe cum și de unde. Oficial, nimeni nu știe nimic... Neoficial însă, știe toată lumea! De la primărie nu e, că până acum s-ar fi umplut demult și ar fi dat pe-afară. De la prefectură nici atât, că prefectul Gigi Petre vine după 10 și n-are nevoie de nimica. De la Consiliul Județean băgăm noi mâna în foc că nu-i, pentru că domnul Președinte a cheltuit deja o căciulă de bani pentru... [citește_tot_articolul]

1 Octombrie 2018, 11:05 (4051 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

REPORTAJ

Ultimul cules de vie

Reportaj câmpenesc

Ultimul cules de vie

Pământul e al arendașilor, combinele au luat locul oamenilor, porumbul se face boabe din câmp și vine acasă în saci... Singura muncă ce le-a mai rămas sătenilor e culesul viilor. Dar nici pentru vii nu sunt destui să culeagă. La Movila, între Țăndărei și Fetești, zeci de hectare de vie se răscoc sub arșița toamnei. Cine are pensie și mai e în putere, plătește cu bani și face clacă. Cine nu, se lipsește și lasă culesul în grija păsărilor. Iar ca la Movila e peste tot în Ialomița...

Clacă la cules de vie
N-a mai plouat de o lună și praful saltă până-n brâu sub tălpile lor. E dimineață... [citește_tot_articolul]

30 Septembrie 2018, 12:05 (5364 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Hairstyliste în Portugalia

Toți KA1 la Liceul Tehnologic «Înălțarea Domnului»

Hairstyliste în Portugalia

Un profesor și 14 eleve ale Liceului Tehno­logic «Înălțarea Domnului» au învățat meseria de hairstylist în Portugalia, în orașul Setubal. Reușita a fost posibilă grație unei finanțări de 40 mii de euro, în cadrul proiectului «Erasmus+KA1 VET». Joi, 20 septembrie 2018, 4 din cele 14 eleve care au participat la cursurile din Portugalia și-au împărtășit public experiențele prin care au trecut. «Suntem mândri de performanța fetelor noastre și abia așteptăm să reluăm proiectul...» a declarat directorul Liceului Tehnologic «Înălțarea Domnului», Mariana Hogaș.

Erasmus schimbă destine «Erasmus... [citește_tot_articolul]

29 Septembrie 2018, 11:40 (4970 vizualizări - 4 comentarii)

EVENIMENT

Reparația podului rutier peste râul Ialomița se amână

Șantier în conservare la Slobozia

Reparația podului rutier peste râul Ialomița se amână

Abia intrate în grafic, reparațiile podului rutier peste râul Ialomița din Slobozia se amână pentru o perioadă nedeterminată. Compania Națio­nală de Administrare a Infrastructurii Rutiere a decis să conserve șantierul deschis pe malurile Ialomiței, în apropiere de Cartierul Bora, din cauza unor probleme apărute la proiectul de moderni­zare. Concret, este vorba despre o serie de lucrări neprevăzute, din cauza cărora proiectul trebuie refăcut, urmând ca CNAIR să scoată din nou reparația podului la licitație...

Șantierul s-a închis! Începute cu mult entuziasm, lucrările de reabilitare... [citește_tot_articolul]

28 Septembrie 2018, 11:20 (11506 vizualizări - 14 comentarii)

EVENIMENT

Iazu: A ars de vie în propria curte

Iazu: A ars de vie în propria curte

O femeie din satul ialomițean Iazu, în vârstă de 68 de ani, a ajuns în stare gravă la Spitalul Județean de Urgență Slobozia în urmă cu câteva ore. Ea a avut parte de un accident, chiar în curtea în care locuiește. Din cauze greu de explicat, femeia a căzut peste focul pe care l-a aprins pentru a pregăti dulceață. Medicii Unității de Primiri Urgențe a Spitalului Slobozia au reușit să o salveze și să o transfere către o unitate medicală din Capitală.

Caz de Cod Roșu la UPU Slobozia
Din primele informații, se pare că femeia a fost descoperită în curte, cuprinsă de flăcări, de către... [citește_tot_articolul]

28 Septembrie 2018, 01:45 (6338 vizualizări - 2 comentarii)

EVENIMENT

Poliția ialomițeană caută un nou adjunct

Poliția ialomițeană caută un nou adjunct

Scandalurile din Poliția ialomițeană au lăsat instituția fără unul dintre adjuncți. Oficialii Inspectoratului General al Poliției Române au refuzat să semneze prelungirea împuternicirii în această funcție a subcomisarului Iulian Tudorache. Motivul îl reprezintă faptul că acesta este vizat de ancheta deschisă de IGPR în urma furturilor comise în zona Popasului Sinești. În momentul de față, conducerea IPJ Ialomița este asigurată de comandantul Cristian Ivan și adjunctul Mihail Valentin Iordache.

Schimbări la vârfurile IPJ Ialomița
Asumarea funcțiilor de conducere pare a fi o misiune... [citește_tot_articolul]

27 Septembrie 2018, 11:50 (9037 vizualizări - 21 comentarii)

EVENIMENT

«Zâmbește și Dăruiește» la Perieți

«Zâmbește și Dăruiește» la Perieți

Vineri, 21 septembrie 2018, la Școala Gimnazială din Perieți, Ambasada Germaniei din România împreună cu Colegiul Național «Matei Basarab» București, au donat elevilor, în cadrul proiectului «Zâmbește și dăruiește», rechizite școlare. La eveniment au participat primarul Adrian Merlea, Peter Hans, reprezentant al Ambasadei Germaniei, oficiali din cadrul Colegiului Național «Matei Basarab» din București și oficialități locale.

Oaspeți de la Ambasada Germaniei
La sfârșitul săptămânii precedente, școala din Perieți a fost gazdă pentru reprezentanții Ambasadei Germaniei la București... [citește_tot_articolul]

27 Septembrie 2018, 10:50 (5637 vizualizări - 18 comentarii)

Sâmbătă 27 Iun 2026
258 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

AJFP Ialomița: Întâlnirile între contribuabili și inspectorii fiscali se pot face prin programări on-line

Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița reamintește contribuabililor că se pot programa on-line pentru întâlnirea cu un inspector fiscal din cadrul instituției. Pe site-ul www.anaf.ro ...[citește_toată_știrea]

19 Octombrie 2020, 13:50
(2973 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 1683 cazuri de COVID-19 în Ialomița

Duminică, 18 octombrie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 1683, cu 47 cazuri mai mult față de ziua de ...[citește_toată_știrea]

18 Octombrie 2020, 16:05
(2187 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 1636 cazuri de COVID-19 în Ialomița

Vineri, 16 octombrie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 1636, cu 49 cazuri mai mult față de ziua de ...[citește_toată_știrea]

16 Octombrie 2020, 16:05
(2207 vizualizări - 0 comentarii)


Mihail Kogălniceanu: Băut și fără permis, la volan

Un bărbat, de 36 de ani, din comuna Mihail Kogălniceanu, a fost depistat în flagrant noaptea joi spre vineri, 15/16 octombrie a.c., de polițiștii ialomițeni, în timp ce conducea un autoturism pe drumurile ...[citește_toată_știrea]

16 Octombrie 2020, 14:10
(2394 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Acțiuni pentru prevenirea și limitarea infectării cu noul coronavirus

În ultimele 24 de ore, sub autoritatea Instituției Prefectului, echipe mixte formate din polițiști din cadrul IPJ Ialomița, jandarmi și polițiști locali au acționat pentru verificarea respectării modului ...[citește_toată_știrea]

16 Octombrie 2020, 14:05
(3549 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Dosare penale pentru infracțiuni rutiere

Miercuri, 14 octombrie a.c., în jurul orelor 11,30, polițiștii din cadrul Serviciului Rutier,  în timp ce desfășurau activități de supraveghere a traficului rutier pe DN2 (E85), în afara  localității ...[citește_toată_știrea]

15 Octombrie 2020, 17:30
(2717 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: 5 persoane, depistate că nu respectă măsura izolării la domiciliu

În ultimele 24 de ore, forțele de ordine au depistat 5 persoane care nu respectă măsura izolării la domiciliu și peste 50 de persoane care nu purtau mască de protecție în spațiile unde aceasta este obligatorie ...[citește_toată_știrea]

15 Octombrie 2020, 17:25
(3690 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 1587 cazuri de COVID-19 în Ialomița

Joi, 15 octombrie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 1587, cu 14 cazuri mai mult față de ziua de miercuri ...[citește_toată_știrea]

15 Octombrie 2020, 16:05
(1857 vizualizări - 1 comentariu)


RAJA Constanța: Lipsă apă în orașul Căzănești

Joi, 15 octombrie 2020, s-a înregistrat o avarie pe conducta de alimentare cu apă de pe strada Prunului din orașul Căzănești/Ialomița. Pentru remedierea acesteia, echipele de intervenție RAJA Constanța ...[citește_toată_știrea]

15 Octombrie 2020, 15:40
(2258 vizualizări - 0 comentarii)


Serviciul Județean Anticorupție Ialomița: Concurs de film de scurt metraj cu tematică «Anticorupție»

Direcția Generală Anticorupție, în parteneriat cu Asociația Pro Democrația și Fundația Hanns Seidel România, derulează în perioada octombrie-decembrie 2020 proiectul «#Integritate 2020», în cadrul căruia ...[citește_toată_știrea]

14 Octombrie 2020, 18:35
(5512 vizualizări - 0 comentarii)


ITM Ialomița: 124 de controale, amenzi de 255000 de lei

Inspectoratul Teritorial de Muncă Ialomița a desfășurat în luna septembrie 2020 un număr de 124 acțiuni de control în domeniul relațiilor de muncă, în urma cărora s-au aplicat sancțiuni contravenționale ...[citește_toată_știrea]

14 Octombrie 2020, 18:20
(2023 vizualizări - 0 comentarii)


Fierbinți-Târg: Depistat în flagrant conducând sub influența aloolului

Marți, 13 octombrie a.c., în jurul orelor 11,00, polițiștii din cadrul Postului de Poliție Dridu au depistat un bărbat, de 48 de ani, din orașul Fierbinți-Târg, conducând un autoturism pe raza localității ...[citește_toată_știrea]

14 Octombrie 2020, 18:10
(5183 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Acțiuni pentru prevenirea răspândirii noului Coronavirus

În ultimele 24 de ore, polițiștii ialomițeni au continuat să acționeze pentru a verifica modul în care se respectă prevederile legale impuse în contextul actual. 60 de persoane au fost sancționate contravențional ...[citește_toată_știrea]

14 Octombrie 2020, 18:05
(2784 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 1573 cazuri de COVID-19 în Ialomița

Miercuri, 14 octombrie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 1573, cu 30 cazuri mai mult față de ziua de ...[citește_toată_știrea]

14 Octombrie 2020, 16:05
(2164 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 1543 cazuri de COVID-19 în Ialomița

Marți, 13 octombrie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 1543, cu 16 cazuri mai mult față de ziua de luni ...[citește_toată_știrea]

13 Octombrie 2020, 16:05
(1954 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Acțiunea «Truck&Bus»

Autobuze, microbuze, precum și alte autovehicule de transport persoane sau mărfuri vor fost oprite, pentru control, de polițiștii rutieri. Activitățile au loc, simultan, în toate statele membre ...[citește_toată_știrea]

13 Octombrie 2020, 15:10
(3017 vizualizări - 0 comentarii)


ISU Ialomița: «Marți, 13! Acasă în siguranță!»

Anul acesta, ziua de marți, 13 are o dublă însemnătate pentru structurile profesioniste pentru situații de urgență, întrucât marcăm în același timp «Ziua Informării Preventive» și «Ziua Internațională a ...[citește_toată_știrea]

12 Octombrie 2020, 22:40
(2642 vizualizări - 1 comentariu)


RAJA Constanța: Avarie la intersecția străzilor Dumbravei cu Popa Șapcă din Fetești/Cartierul Fetești-Gară

Pentru executarea lucrărilor de înlocuire a unei vane de legătură pe conducta de alimentare cu apă de la intersecția străzilor Dumbravei cu Popa Șapcă din Fetești/Cartierul Fetești-Gară, RAJA Constanța ...[citește_toată_știrea]

12 Octombrie 2020, 19:35
(5472 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Dosare penale pentru infracțiuni rutiere

Sâmbătă, 10 octombrie a.c., în jurul orelor orei 3,30, polițiștii din Slobozia, în timp ce efectuau un filtru rutier pe raza comunei Scânteia, au oprit un autoturism condus de un bărbat, de 52 de ani. ...[citește_toată_știrea]

12 Octombrie 2020, 17:40
(2198 vizualizări - 0 comentarii)


Maia: Lemne confiscate de polițiști

Vineri, 9 octombrie a.c., pe raza comunei Maia, polițiștii din cadrul Secției de Poliție Rurală nr. 5 Jilavele au depistat în trafic un bărbat, de 42 de ani, din comuna Nuci, în timp ce transporta cu o ...[citește_toată_știrea]

12 Octombrie 2020, 17:35
(5128 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Bătrân de 78 de ani, dispărut

Urziceni: Bătrân de 78 de ani, dispărut

Polițiștii din Ialomița caută un bărbat, în vârstă de 78 de ani, care a plecat voluntar de la domiciliul său din municipiul Urziceni într-o direcție necunoscută, fără a mai reveni. Persoanele care pot oferi ...[citește_toată_știrea]

12 Octombrie 2020, 17:25
(2040 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Acțiuni pentru combaterea răspândirii COVID-19

Polițiștii ialomițeni, sub autoritatea Instituției Prefectului Ialomița, au continuat să acționeze, în sistem integrat, alături de celelalte structuri, în vederea verificării respectării măsurilor impuse ...[citește_toată_știrea]

12 Octombrie 2020, 17:20
(2937 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 1527 cazuri de COVID-19 în Ialomița

Luni, 12 octombrie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 1527, cu 30 cazuri mai mult față de ziua de duminică ...[citește_toată_știrea]

12 Octombrie 2020, 16:05
(2544 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 1497 cazuri de COVID-19 în Ialomița

Duminică, 11 octombrie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 1497, cu 30 cazuri mai mult față de ziua de ...[citește_toată_știrea]

11 Octombrie 2020, 16:05
(2637 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 1467 cazuri de COVID-19 în Ialomița

Sâmbătă, 10 octombrie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 1467, cu 29 cazuri mai mult față de ziua de ...[citește_toată_știrea]

10 Octombrie 2020, 16:05
(1917 vizualizări - 0 comentarii)


Bărbulești: Trei persoane, rănite într-un accident rutier

Bărbulești: Trei persoane, rănite într-un accident rutier

Traficul rutier a fost blocat în ziua de vineri, 9 octombrie a.c., în zona localității Bărbulești din cauza unui accident rutier în care au fost implicate două autoturisme. În urma impactului au rezultat ...[citește_toată_știrea]

9 Octombrie 2020, 19:30
(2705 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Polițiștii au verificat respectarea măsurilor de protecție sanitară

Peste 130 de polițiști, jandarmi și polițiști locali au acționat pe raza județului Ialomița, în ultimele 24 de ore, pentru a verifica modul în care ialomițenii respectă măsurile de protecție sanitară.  ...[citește_toată_știrea]

9 Octombrie 2020, 19:25
(2978 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 1438 cazuri de COVID-19 în Ialomița

Vineri, 9 octombrie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 1438, cu 15 cazuri mai mult față de ziua de joi ...[citește_toată_știrea]

9 Octombrie 2020, 16:05
(2063 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Cod Portocaliu de ploi abundente

Ialomița: Cod Portocaliu de ploi abundente

Potrivit Administrației Naționale de Meteorologie, începând din noaptea de joi spre vineri, 8/9 octombrie 2020, ora 3,00, și până vineri, 9 octombrie 2020, orele 21,00, județele Ialomița, Călărași și Constanța ...[citește_toată_știrea]

8 Octombrie 2020, 19:10
(2971 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 1423 cazuri de COVID-19 în Ialomița

Joi, 8 octombrie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 1423, cu 36 cazuri mai mult față de ziua de miercuri ...[citește_toată_știrea]

8 Octombrie 2020, 16:05
(2608 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Carmen în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Gigel în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! mdrag20 în Irigațiile pe 36000 de hectare în Ialomița, afectate de o decizie a CFR pentru protejarea unui pod feroviar în Brăila Gigi gunoierul în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei Corcodel de la DUMITRESTI în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia casă Slobozia Nouă în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 închiriere apartament 3 camere Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 om de rand în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! laurentiu în «Beach Party» săptămânal pe Plaja Zorilor Răduță Aurelian-Constantin în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia @ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final soluția e simplă în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Fa Marileno în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Maria în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Nelu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Vasile în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Ionut în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Mihai în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...