Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Palatul Copiilor din Slobozia, tratat cu indiferență de Ministerul Educației

Palatul Copiilor din Slobozia, tratat cu indiferență de Ministerul Educației

Cei peste 2000 de copii din Slobozia care frecventează cercurile Palatului Copiilor din oraș sunt obligați să participe la activitățile extrașcolare în condiții improprii. Instituția așteaptă de mai bine de 3 ani fonduri de la Ministerul Educației pentru a-și reabilita sediul în care funcționează, însă toate demersurile au fost sortite eșecului. Anul acesta se pare că oficialii de la București au uitat complet de Palatul Copiilor din Slobozia, pentru că nu au alocat niciun leu pentru investiții!

Performanță cu mâinile goale
Palatul Copiilor din Slobozia este o adevărată pepinieră... [citește_tot_articolul]

3 Octombrie 2018, 10:55 (6285 vizualizări - 6 comentarii)

EVENIMENT

Verificări amănunțite la OCPI Ialomița

Verificări amănunțite la OCPI Ialomița

Reprezentanții Agenției Naționale de Cadastru și Publicitate Imobiliară au realizat un amplu control la sediul instituției din subordine din județul Ialomița. Verificarea s-a desfășurat pe parcurul a 5 zile și a vizat modul în care angajații OCPI din Ialomița își fac treaba. Printre deficiențele descoperite s-au constatat și o serie de întârzieri în realizarea și eliberarea lucrărilor de specialitate.

E vremea controalelor
În timp ce în multe din instituțiile descentralizate din Ia­lomița domnește liniștea, Ofi­ciul de Cadastru și Publicitate Imobiliară Ialomița a fost supus unui... [citește_tot_articolul]

2 Octombrie 2018, 14:25 (8749 vizualizări - 11 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Primarul Mocioniu, baie de mulțime la «Zilele Recoltei 2018»

Primarul Mocioniu, baie de mulțime la «Zilele Recoltei 2018»

Profitând de faptul că președintele tuturor ialomițenilor e plecat să învețe cum se face administrație la Viena, primarul Adrian Mocioniu a «înotat» de unul singur la «Zilele Recoltei 2018» de la Slobozia. Precaut, el a cumpărat struguri de la aceeași tarabă, a acordat interviuri «la cald» și s-a declarat mulțumit de recoltele de anul acesta. «Este o ediție a „Zilelor Recoltei“, unde chiar avem ce să sărbătorim! Deja producțiile arată mult mai bine, există o concurență între producători... Inclusiv la modul de prezentare! Chiar ne bucură acest lucru!» a declarat Mocioniu printre alte platitudini cu iz administrativ. Baia de mulțime a avut loc sâmbătă, 29 septembrie a.c., înainte de prânz, însă... [citește_tot_articolul]

2 Octombrie 2018, 13:50 (5452 vizualizări - 5 comentarii)

SPORT

Festin în atac, griji în apărare

Fotbal, Liga a III-a, FCSB II-Unirea Slobozia 4-6

Festin în atac, griji în apărare

Elevii lui Enache Costea, au trecut așa cum preconizam de satelitul FCSB și, datorită golaverajului și conjuncturii, sunt noii lideri ai seriei a II-a. În fața puștilor roș-albaștri, Unirea a etalat pofta de gol pe care o cunoșteam încă din sezonul trecut. Din păcate, după două meciuri fără gol primit, în apărare au reapărut naivită­țile. Obiectivul a fost atins, cele 3 puncte luate, dar faptul că s-au primit 4 goluri de la o echipă în care cel mai vârstnic jucător are doar 21 de ani naște serioase îngrijorări.

Poveste cu 10 goluri
Meciul n-a avut o istorie prea complicată. Slobozia... [citește_tot_articolul]

2 Octombrie 2018, 13:25 (3937 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

SPORT

Handbal

Victorii pe linie pentru junioare

Campionatele de senioare sunt întrerupte în această perioadă, dar competiția de junioare își continuă nestingherite desfășurarea. La finele săptămânii trecute, junioarele II și III ale cluburilor ialomi­țene au adus victorii pe linie iubitorilor handbalului din județul nostru. Astfel, la junioare II, CSS Slobozia a obținut, pe propriul teren, primul succes național. Echipa pregătită de Marian Simion a trecut de CSS Constanța cu un zdrobitor 39-7. La junioare III, CSS Slobozia își continuă parcursul fără greșeală și obține victoria în deplasarea de la CSS Tulcea, scor 20-17. Și ACS Piticu’ Fetești a câștigat în deplasare la Olimpia Brăila, cu 28-26. În urma acestor rezultate, CSS Slobozia ocupă... [citește_tot_articolul]

2 Octombrie 2018, 12:50 (3640 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

Fotbal, Liga a IV-a

S-a delimitat «careul de ași»

Etapa a 5-a din Liga a IV-a ialomițeană a fost a relativ cuminte. Singura surpriză s-a înregistrat la Urziceni, unde echipa gazdă, antrenată de Răzvan Farmache, a trecut de Victoria Munteni Buzău, una dintre trupele frumoase ale campionatului. Liderul Recolta Gheorghe Doja a depășit cu brio episodul Viitorul Axintele și continuă să aibă punctaj maxim. La două puncte în spate sunt 3 echipe, care abia așteaptă un pas greșit al dojenilor. Ciulnița a trecut de Țăndărei, Adâncata a bătut la Fetești, iar Abatorul a învins Voința Maia. Toate cele 3 echipe au câte 13 puncte și împreună cu Recolta Gheorghe Doja alcătuiesc în acest moment un careu de ași al primei ligi județene. La polul opus, pe ultimele... [citește_tot_articolul]

2 Octombrie 2018, 11:40 (3715 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Slobozia va avea cataloage electronice în școli

Pofta primarului Mocioniu

Slobozia va avea cataloage electronice în școli

Administrația Mocioniu a alocat 1,3 milioane de lei pentru investiții în școlile și liceele din Slobozia. Fondurile, în marea lor majoritate, vor fi cheltuite pentru lucrări de reparații, igienizare și achiziționare de mobilier școlar. Pe lista de investiții se regăsesc însă și 9 cataloage electro­nice. Valoarea acestora oscilează între 10 și 25 mii de lei, iar primele contracte au fost deja semnate. Nimeni nu știe însă când va fi implementat acest sistem și care sunt criteriile care au stat la baza selectării firmei aleasă de către autoritățile locale...

La Slobozia, Educația costă cât nu face!... [citește_tot_articolul]

2 Octombrie 2018, 10:50 (7783 vizualizări - 28 comentarii)

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

Eveniment cu moaștele Sfântului Ciupercă!

Eveniment cu moaștele Sfântului Ciupercă!

Retras în munții orașului Țăndărei, unde așteaptă de aproape 2 ani reabilitarea politică, ex-președintele Silvian Ciupercă a fost scos de la naftalină pentru a participa la un eveniment pu­blic. El l-a însoțit pe actualul vicepreședinte al Consiliului Județean Ialomița, Cătălin Grigore, la evenimentul aniversar «20 de ani de Dezvoltare Regională Sud Muntenia», desfășurat în localitatea Golești, județul Argeș. Potrivit datelor pre­zentate pe pagina de Facebook a instituției, «evenimentul fost un bun prilej pentru Consiliul Județean de a-și face cunoscute, la nivelul regiunii Sud Muntenia, identitatea, valorile, tradițiile (...)». Adică, deducem noi privind fotografia, moaștele Sfântului... [citește_tot_articolul]

1 Octombrie 2018, 15:20 (5736 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Haznaua din fața Primăriei Slobozia

Haznaua din fața Primăriei Slobozia

De o lună încoace, în fața Primăriei Slobozia miroase a hazna publică. Unde în fața Primăriei, vă veți întreba? Ei, bine, acolo unde ar trebui să fie intrarea în parcarea subterană încă de acum 2 ani. Da, da... Locul ăla cu bălăriile ’nalte cât un stat de om ascunde o ditamai baltă de urină și fecale, scurse nimeni nu știe cum și de unde. Oficial, nimeni nu știe nimic... Neoficial însă, știe toată lumea! De la primărie nu e, că până acum s-ar fi umplut demult și ar fi dat pe-afară. De la prefectură nici atât, că prefectul Gigi Petre vine după 10 și n-are nevoie de nimica. De la Consiliul Județean băgăm noi mâna în foc că nu-i, pentru că domnul Președinte a cheltuit deja o căciulă de bani pentru... [citește_tot_articolul]

1 Octombrie 2018, 11:05 (4046 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

REPORTAJ

Ultimul cules de vie

Reportaj câmpenesc

Ultimul cules de vie

Pământul e al arendașilor, combinele au luat locul oamenilor, porumbul se face boabe din câmp și vine acasă în saci... Singura muncă ce le-a mai rămas sătenilor e culesul viilor. Dar nici pentru vii nu sunt destui să culeagă. La Movila, între Țăndărei și Fetești, zeci de hectare de vie se răscoc sub arșița toamnei. Cine are pensie și mai e în putere, plătește cu bani și face clacă. Cine nu, se lipsește și lasă culesul în grija păsărilor. Iar ca la Movila e peste tot în Ialomița...

Clacă la cules de vie
N-a mai plouat de o lună și praful saltă până-n brâu sub tălpile lor. E dimineață... [citește_tot_articolul]

30 Septembrie 2018, 12:05 (5364 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Hairstyliste în Portugalia

Toți KA1 la Liceul Tehnologic «Înălțarea Domnului»

Hairstyliste în Portugalia

Un profesor și 14 eleve ale Liceului Tehno­logic «Înălțarea Domnului» au învățat meseria de hairstylist în Portugalia, în orașul Setubal. Reușita a fost posibilă grație unei finanțări de 40 mii de euro, în cadrul proiectului «Erasmus+KA1 VET». Joi, 20 septembrie 2018, 4 din cele 14 eleve care au participat la cursurile din Portugalia și-au împărtășit public experiențele prin care au trecut. «Suntem mândri de performanța fetelor noastre și abia așteptăm să reluăm proiectul...» a declarat directorul Liceului Tehnologic «Înălțarea Domnului», Mariana Hogaș.

Erasmus schimbă destine «Erasmus... [citește_tot_articolul]

29 Septembrie 2018, 11:40 (4970 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Reparația podului rutier peste râul Ialomița se amână

Șantier în conservare la Slobozia

Reparația podului rutier peste râul Ialomița se amână

Abia intrate în grafic, reparațiile podului rutier peste râul Ialomița din Slobozia se amână pentru o perioadă nedeterminată. Compania Națio­nală de Administrare a Infrastructurii Rutiere a decis să conserve șantierul deschis pe malurile Ialomiței, în apropiere de Cartierul Bora, din cauza unor probleme apărute la proiectul de moderni­zare. Concret, este vorba despre o serie de lucrări neprevăzute, din cauza cărora proiectul trebuie refăcut, urmând ca CNAIR să scoată din nou reparația podului la licitație...

Șantierul s-a închis! Începute cu mult entuziasm, lucrările de reabilitare... [citește_tot_articolul]

28 Septembrie 2018, 11:20 (11492 vizualizări - 14 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Iazu: A ars de vie în propria curte

Iazu: A ars de vie în propria curte

O femeie din satul ialomițean Iazu, în vârstă de 68 de ani, a ajuns în stare gravă la Spitalul Județean de Urgență Slobozia în urmă cu câteva ore. Ea a avut parte de un accident, chiar în curtea în care locuiește. Din cauze greu de explicat, femeia a căzut peste focul pe care l-a aprins pentru a pregăti dulceață. Medicii Unității de Primiri Urgențe a Spitalului Slobozia au reușit să o salveze și să o transfere către o unitate medicală din Capitală.

Caz de Cod Roșu la UPU Slobozia
Din primele informații, se pare că femeia a fost descoperită în curte, cuprinsă de flăcări, de către... [citește_tot_articolul]

28 Septembrie 2018, 01:45 (6334 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Poliția ialomițeană caută un nou adjunct

Poliția ialomițeană caută un nou adjunct

Scandalurile din Poliția ialomițeană au lăsat instituția fără unul dintre adjuncți. Oficialii Inspectoratului General al Poliției Române au refuzat să semneze prelungirea împuternicirii în această funcție a subcomisarului Iulian Tudorache. Motivul îl reprezintă faptul că acesta este vizat de ancheta deschisă de IGPR în urma furturilor comise în zona Popasului Sinești. În momentul de față, conducerea IPJ Ialomița este asigurată de comandantul Cristian Ivan și adjunctul Mihail Valentin Iordache.

Schimbări la vârfurile IPJ Ialomița
Asumarea funcțiilor de conducere pare a fi o misiune... [citește_tot_articolul]

27 Septembrie 2018, 11:50 (9034 vizualizări - 21 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

«Zâmbește și Dăruiește» la Perieți

«Zâmbește și Dăruiește» la Perieți

Vineri, 21 septembrie 2018, la Școala Gimnazială din Perieți, Ambasada Germaniei din România împreună cu Colegiul Național «Matei Basarab» București, au donat elevilor, în cadrul proiectului «Zâmbește și dăruiește», rechizite școlare. La eveniment au participat primarul Adrian Merlea, Peter Hans, reprezentant al Ambasadei Germaniei, oficiali din cadrul Colegiului Național «Matei Basarab» din București și oficialități locale.

Oaspeți de la Ambasada Germaniei
La sfârșitul săptămânii precedente, școala din Perieți a fost gazdă pentru reprezentanții Ambasadei Germaniei la București... [citește_tot_articolul]

27 Septembrie 2018, 10:50 (5633 vizualizări - 18 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

«Anticorupția» costă 287 mii de lei

La Primăria Slobozia

«Anticorupția» costă 287 mii de lei

bonus: Ave, Mocioniu! Contribuabilii te salută!

În urmă cu o lună, administrația Mocioniu a demarat un proiect prin care își propune «prevenirea corupției la nivelul autorităților și instituțiilor pu­blice din Municipiul Slobozia». Proiectul are o valoare de 287293 de lei și o durată de implementare de un an. «Vreau să mă asigur că asupra instituției pe care o conduc nu planează nici măcar o suspiciune!» a declarat Adrian Mocioniu referitor la finalitatea acestui proiect.

Ambiții mari în orașe mici În luna mai a anului 2018, Grupul de Acțiune Locală Slobozia a devenit funcțional. Potrivit informațiilor oficiale, această nouă structură... [citește_tot_articolul]

26 Septembrie 2018, 16:05 (5418 vizualizări - 8 comentarii)

EVENIMENT

contraeditorial

PSD Ialomița, încotro?

Cu un Silvian Ciupercă antrenân­du-se pe turnantă și sperând la o revenire pe scena politicii locale, Organizația PSD Ialomița încă se lasă condusă de Marian Neacșu. Chiar dacă a fost ridicat în slăvi pentru decizia de a vota ÎMPOTRIVA lui Dragnea, Neacșu a început să-și înțeleagă eroarea. Dacă priveați cu atenție imaginile de după ședința furtunoasă a Comitetului Executiv Național, cea în care Liviu Dragnea a (re)câștigat detașat sprijinul liderilor PSD, Marian Neacșu era resemnat. Statura sa impunătoare devenise un banal accesoriu la poșeta Gabrielei Firea, în timp ce «armetica» vicepremierului Stănescu îi calcula negativ ieșirea publică. Neacșu parcă își aflase sfârșitul politic, știut fiind... [citește_tot_articolul]

26 Septembrie 2018, 13:55 (5550 vizualizări - 6 comentarii)

EVENIMENT

Fotbal, Liga a IV-a

Recolta Gheorghe Doja ia distanță

S-au scurs 4 etape din cea mai valo­roasă ligă a județului Ialomița și, după ce săptămâna trecută vorbeam de 6 echipe cu punctaj maxim, sita a cernut iar ierar­hia a devenit mai clară. Lider solitar este Recolta Gheorghe Doja, vicecampioana en titre pe care specialiștii din fotbalul ialomițean o văd încă din vară favorită la titlu. Recolta merge din victorie în victorie, victima din etapa de sâmbătă fiind CS Amara, învinsă de dojeni chiar pe terenul din stațiunea balneară. Poziția secundă este ocupată de revelația Secunda Adâncata, care a realizat scorul etapei a 4-a, după victoria cu 7-2 în fața celor de la Spartacus Iazu. Bărăganul Ciulnița completează podiumul, având tot 10 puncte ca și Adâncata... [citește_tot_articolul]

26 Septembrie 2018, 13:30 (3050 vizualizări - 0 comentarii)

SPORT

Fără rival

Handbal, HCM Slobozia-CSU Neptun Constanța 31-22 (17-12)

Fără rival

bonus: CSS Slobozia, lideră la junioare

HCM Slobozia a realizat prima promovare în Liga Națională în se­­zonul 2013-2014, când s-a apelat pentru întărirea lotului la handba­liste cu experiență precum Dospin, Moroianu, Nica, Ruscior sau Stoleru. Au avut atunci de trecut peste adversari gen HM Buzău, Școala 181 sau Știința București. În actualul campionat, echipa are același obiectiv, dar pentru a-l realiza s-a apelat la jucătoare sub 23 de ani, de perspectivă, suficient de pregătite să facă diferența la acest nivel. Plus o handbalistă cu mare experiență, aspect care s-a văzut în acest start de sezon: sârboaica Natasa Savko. După 3 etape, senzația este că echipa noastră, dacă nu se culcă pe lauri, are potențial mult peste nivelul celorlalte... [citește_tot_articolul]

26 Septembrie 2018, 12:10 (5277 vizualizări - 5 comentarii)

SPORT

Victorie muncită

Fotbal, Liga a III-a, Unirea Slobozia-Delta Dobrogea Tulcea 3-0

Victorie muncită

Câmp obligatoriuDelta Tulcea este una dintre cenușăresele seriei a 2-a. Însă, după victoria clară de la Popești-Leordeni, Unirea Slobozia părea să aibă puțin de muncă în meciul de sâmbătă, 22 septembrie 2018. Spectatorii de pe stadionul «1 Mai» așteptau cu detașare să savureze măcelul de pe dreptunghiul verde, dar socoteala de acasă nu s-a potrivit cu cea din careul de 16 metri.

Năstase și rezervele Prima repriză a pornit cu ambele echipe la promenadă. Firește, inițiativa i-a aparținut Unirii, dar Delta s-a apărat cu îndârjire, printre stâlpii fazei defensive fiind foștii jucători ai... [citește_tot_articolul]

26 Septembrie 2018, 10:55 (4163 vizualizări - 1 comentariu)

Joi 25 Iun 2026
318 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Fierbinți: A intrat cu mașina în gard

Marți, 23 iulie a.c., în jurul orelor 9,30, pe raza localității Fierbinți un autoturism a părăsit partea carosabilă și s-a izbit frontal de un gard. În urma evenimentului, doi adulți și doi minori au fost ...[citește_toată_știrea]

25 Iulie 2019, 17:15
(3443 vizualizări - 0 comentarii)


Coșereni: Ciocnire între un camion și un autoturism

Marți, 23 iulie a.c., în jurul orelor 16,00, pe raza localității Coșereni un camion și un autoturism s-au ciocnit, victimă fiind un bărbat în vârstă de 51 de ani. La locul intervenției au acționat salvatori ...[citește_toată_știrea]

25 Iulie 2019, 17:10
(3146 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: 3 accidente, patru răniți

Luni, 22 iulie a.c., pe raza județului Ialomița s-au produs 3 accidente rutiere soldate cu rănirea a patru persoane. Primul dintre acestea s-a produs în jurul orei 8,30, în municipiul Urziceni, în timp ...[citește_toată_știrea]

23 Iulie 2019, 20:25
(2533 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Acțiunea «Truck&Bus»

În perioada 22-28 iulie a.c., la nivel național se va desfășura o nouă acțiune pentru prevenirea accidentelor rutiere. Vizați sunt conducătorii autovehiculelor de transport public de persoane mai mare de ...[citește_toată_știrea]

23 Iulie 2019, 20:20
(3566 vizualizări - 0 comentarii)


Tânăr din Amara, reținut 24 de ore după ce a condus băut și fără permis

Luni, 22 iulie a.c., polițiștii ialomițeni au depistat în trafic, pe raza localității Amara, un tânăr, de 26 de ani, din localitate, în timp ce conducea un autoturism deși anterior consumase băuturi alcoolice ...[citește_toată_știrea]

23 Iulie 2019, 20:15
(4497 vizualizări - 4 comentarii)


Incendiu la o magazie din Alexeni

Duminică, 21 iulie a.c., în jurul orelor 13,50, pe raza localității Alexeni a izbucnit un incendiu la o magazie. Pentru lichidarea acestuia au intervenit 8 pompieri de la Detașamentul de Pompieri Urziceni ...[citește_toată_știrea]

23 Iulie 2019, 20:10
(3378 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Alexeni incendiu


Ciocârlia: Accident rutier soldat cu două victime

Duminică, 21 iulie a.c., în jurul orei 9,15, un autoturism care se deplasa pe direcția de mers Urziceni-Buzău a părăsit partea carosabilă și s-a răsturnat într-un șanț, două persoane fiind rănite. La fața ...[citește_toată_știrea]

23 Iulie 2019, 20:05
(3294 vizualizări - 0 comentarii)


Un feteștean beat la volan a provocat un accident rutier

Joi, 18 iulie a.c., un bărbat de 26 de ani, din Fetești, în timp ce se afla la volanul unui autoturism ce se deplasa pe direcția Movila-Fetești, ar fi pătruns pe contrasens și a intrat în coliziune frontală ...[citește_toată_știrea]

19 Iulie 2019, 20:25
(4019 vizualizări - 0 comentarii)


Incendiu la Gheorghe Doja

Joi, 18 iulie a.c., în jurul orelor 23,40, Pompierii de la Detașamentul de Pompieri Slobozia împreună cu patru pompieri civili de la Serviciul Voluntar pentru Situații de Urgență au intervenit cu două autospeciale ...[citește_toată_știrea]

19 Iulie 2019, 20:20
(3440 vizualizări - 0 comentarii)


Gârbovi: Cercetați penal pentru furt de cereale

Polițiștii din cadrul Postului de Poliție Gârbovi au identificat joi, 18 iulie a.c., trei bărbați, cu vârste cuprinse între 38 și 44 de ani, bănuiți de comiterea unui furt. Cei în cauză au fost opriți în ...[citește_toată_știrea]

19 Iulie 2019, 20:15
(3537 vizualizări - 0 comentarii)


Ograda: Fără permis, la volan

Polițiștii din cadrul Serviciului Rutier efectuează cercetări într-un dosar penal privind infracțiunea de «conducere a unui vehicul fără permis», faptă comisă în localitatea Ograda, la data de 19 aprilie ...[citește_toată_știrea]

19 Iulie 2019, 20:10
(3342 vizualizări - 0 comentarii)


DSVSA Ialomița: Controale în piețe la tarabe

În perioada 12-14 iulie a.c., Direcția Sanitară Veterinară și pentru Siguranța Alimentelor Ialomița, împreună cu reprezentanții Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița și ai Inspectoratului de ...[citește_toată_știrea]

18 Iulie 2019, 19:10
(3649 vizualizări - 1 comentariu)


Baza 86 Aeriană, la «Royal International Air Tattoo 2019»

În perioada 19-21 iulie 2019, la Baza Aeriană FAIRFORD, GLOUCESTERSHIRE din Marea Britanie, aparținând Forțelor Aeriene Regale, are loc «Royal International Air Tattoo 2019», unul dintre cele mai mari mitinguri ...[citește_toată_știrea]

18 Iulie 2019, 14:40
(4851 vizualizări - 0 comentarii)


Țăndărei: Arme găsite în casă

Marți, 16 iulie a.c., polițiștii Serviciului Arme, Explozivi și Substanțe Periculoase, împreună cu polițiștii Serviciului pentru Acțiuni Speciale au efectuat 4 percheziții domiciliare la Țăndărei. În urma ...[citește_toată_știrea]

17 Iulie 2019, 18:35
(3243 vizualizări - 0 comentarii)


Incendiu la Gârbovi

Marți, 16 iulie a.c., în jurul orelor 12,30, două echipaje din cadrul Detașamentului de Pompieri Urziceni și un echipaj SMURD au fost solicitate pentru stingerea unui incendiu izbucnit la o casă din localitatea ...[citește_toată_știrea]

17 Iulie 2019, 18:30
(3173 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Gârbovi incendiu


Platonești: Accident rutier soldat cu o victimă

Marți, 16 iulie a.c., în jurul orei 13,50, un autoturism care se deplasa pe direcția de mers Movila-Platonești a părăsit partea carosabilă și s-a izbit frontal de un parapet aflat pe marginea șoselei. ...[citește_toată_știrea]

17 Iulie 2019, 18:25
(3885 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Beți la volan

Marți, 16 iulie a.c., polițiștii Secției 3 Poliție Rurală Stelnica au depistat un bărbat, de 21 de ani, din Făcăieni, în timp ce șofa pe raza localității de domiciliu deși anterior consumase băuturi alcoolice ...[citește_toată_știrea]

17 Iulie 2019, 18:20
(2404 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Nereguli constatate la taximetriștii slobozeni

Luni, 15 iulie a.c., polițiștii rutieri din cadrul Poliției Municipiului Slobozia au acționat pe raza municipiului pentru verificarea legalității transportului public de persoane în regim de taxi. Astfel ...[citește_toată_știrea]

16 Iulie 2019, 18:50
(4692 vizualizări - 1 comentariu)


Cotorca: S-au ciocnit 5 mașini, două victime

Cotorca: S-au ciocnit 5 mașini, două victime

Luni, 15 iulie a.c., în jurul orei 06,30, pe raza localității Cotorca s-a produs o coliziune între 5 autovehicule. Pentru salvarea celor două victime, o femeie de 23 de ani și un bărbat de 41 de ani, au ...[citește_toată_știrea]

16 Iulie 2019, 18:35
(3554 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Cotorca accident


Gârbovi: Tânăr prins la volan cu un pistol

Sâmbătă, 13 iulie a.c., în jurul orelor 21,00, în urma unui control în trafic, polițiștii din cadrul Postului de Poliție Gârbovi au depistat un tânăr, de 18 ani, care deținea în habitaclul autoturismului ...[citește_toată_știrea]

16 Iulie 2019, 18:30
(3060 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Gârbovi pistol


Ordin de protecție pentru un tată agresor din Cosâmbești

Duminică, 14 iulie a.c., polițiștii din cadrul Poliției Orașului Fierbinți Târg au întocmit un dosar penal pe numele unui bărbat din Cosâmbești după ce acesta și-ar fi agresat fiica. În urma cercetărilor ...[citește_toată_știrea]

16 Iulie 2019, 18:25
(5374 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: La volan sub influența băuturilor alcoolice

În perioada 12-14 iulie a.c., polițiștii ialomițeni au depistat 5 bărbați, cu vârste cuprinse între 25 și 56 de ani, în timp ce conduceau pe drumurile publice deși anterior consumaseră băuturi alcoolice ...[citește_toată_știrea]

16 Iulie 2019, 18:20
(4431 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Fără permis de conducere pe drumurile publice

Doi bărbați, de 32 de ani, din Țăndărei, și de 44 de ani, din Căzănești, au fost depistați de polițiștii ialomițeni vineri, 12 iulie a.c., în timp ce șofau pe drumurile publice fără a poseda permis de conducere ...[citește_toată_știrea]

16 Iulie 2019, 18:15
(4903 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Bărbat depistat la volanul unui vehicul neînmatriculat

Duminică, 14 iulie a.c., polițiștii rutieri din Urziceni au depistat în trafic un autoturism condus de un bărbat, de 38 de ani, din Urziceni, care avea autorizația de circulație provizorie expirată din ...[citește_toată_știrea]

16 Iulie 2019, 18:10
(3314 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Campania «Fii inteligent, nu fi violent!»

În perioada 1 iulie-30 septembrie 2019, Poliția Municipiului Slobozia desfășoară campania «Fii inteligent, nu fi violent!». Principalele obiective ale polițiștilor de Ordine Publică sunt reprezentate de ...[citește_toată_știrea]

16 Iulie 2019, 18:05
(2843 vizualizări - 0 comentarii)


deces

deces

Familia Sohodoleanu
anunță cu nesfârșită
durere trecerea în
neființă a celui
care a fost
Gheorghe Sohodoleanu ...[citește_toată_știrea]

15 Iulie 2019, 11:05
(5369 vizualizări - 0 comentarii)


Țăndărei: Minor prins la volan cu 107 km/h!

Joi, 11 iulie, în orașul Țăndărei, polițiștii rutieri au oprit în trafic un autoturism care se deplasa cu viteza de 107 km/h. În urma verificărilor efectuate, au constatat că la volanul mașinii se afla ...[citește_toată_știrea]

12 Iulie 2019, 19:30
(3547 vizualizări - 1 comentariu)


Țăndărei: Beat la volan, a acroșat o mașină parcată

În miezul nopții de joi spre vineri, 11/12 iulie a.c., Poliția Țăndărei a fost sesizată despre producerea pe strada Gării, din Țăndărei, a unui accident soldat cu pagube materiale. În urma verificărilor ...[citește_toată_știrea]

12 Iulie 2019, 19:25
(3085 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Se întrerupe curentul electric

În intervalul 15-19 iulie, orele 8,00-16,00, E-Distribuție Dobrogea SA anunță întreruperea alimentării cu energie electrică din cauza unor lucrări de reparații la rețelele electrice. Aceste lucrări se vor ...[citește_toată_știrea]

12 Iulie 2019, 19:20
(5492 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: Rata șomajului-4,89%

Conform informațiilor oferite de Agenția Județeană pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița, la sfârșitul lunii mai 2019, rata șomajului a fost de 4,89%. Exprimat în cifre acest procent arată că peste ...[citește_toată_știrea]

11 Iulie 2019, 20:15
(3228 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
mașină de cusut Singer în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 teren intravilan agricol Țăndărei în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 teren extravilan Țăndărei în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 Chiparos în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei Lenuta în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Cetățean în Tabăra «Pavilioane» din stațiunea Amara, fără aviz sanitar de funcționare Mary în «Fermierii își vând producția sub costuri!» garsonieră de închiriat Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 Locuitor Slobozia în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Mariana în «Fermierii își vând producția sub costuri!» un ialomițean în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Gigel în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Pensionar în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final #pasajladrajna în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Adevărat Suporter! în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Mihai în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Hendersohn în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Adrian în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune»

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...