Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

SPORT

Fără rival

Handbal, HCM Slobozia-CSU Neptun Constanța 31-22 (17-12)

Fără rival

bonus: CSS Slobozia, lideră la junioare

HCM Slobozia a realizat prima promovare în Liga Națională în se­­zonul 2013-2014, când s-a apelat pentru întărirea lotului la handba­liste cu experiență precum Dospin, Moroianu, Nica, Ruscior sau Stoleru. Au avut atunci de trecut peste adversari gen HM Buzău, Școala 181 sau Știința București. În actualul campionat, echipa are același obiectiv, dar pentru a-l realiza s-a apelat la jucătoare sub 23 de ani, de perspectivă, suficient de pregătite să facă diferența la acest nivel. Plus o handbalistă cu mare experiență, aspect care s-a văzut în acest start de sezon: sârboaica Natasa Savko. După 3 etape, senzația este că echipa noastră, dacă nu se culcă pe lauri, are potențial mult peste nivelul celorlalte... [citește_tot_articolul]

26 Septembrie 2018, 12:10 (5279 vizualizări - 5 comentarii)

SPORT

Victorie muncită

Fotbal, Liga a III-a, Unirea Slobozia-Delta Dobrogea Tulcea 3-0

Victorie muncită

Câmp obligatoriuDelta Tulcea este una dintre cenușăresele seriei a 2-a. Însă, după victoria clară de la Popești-Leordeni, Unirea Slobozia părea să aibă puțin de muncă în meciul de sâmbătă, 22 septembrie 2018. Spectatorii de pe stadionul «1 Mai» așteptau cu detașare să savureze măcelul de pe dreptunghiul verde, dar socoteala de acasă nu s-a potrivit cu cea din careul de 16 metri.

Năstase și rezervele Prima repriză a pornit cu ambele echipe la promenadă. Firește, inițiativa i-a aparținut Unirii, dar Delta s-a apărat cu îndârjire, printre stâlpii fazei defensive fiind foștii jucători ai... [citește_tot_articolul]

26 Septembrie 2018, 10:55 (4164 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Proiectele-fantomă realizate cu bani europeni în Ialomița

Proiectele-fantomă realizate cu bani europeni în Ialomița

Peste 20 de proiecte realizate cu fonduri europene în Ialomița zac abandonate pe raza localităților în care acestea au fost implementate. Considerate oportune pentru dezvoltarea județului, investițiile care s-au făcut cu banii europeni au fost folosite, în cele mai multe cazuri, pe post de capital de imagine în timpul campaniilor electorale. La 20 de ani distanță de la primele încercări de a atrage fondurile europene, Ialomița rămâne în continuare un județ sărac în care dezvoltarea întârzie să apară...

Realitatea reflectată în cifre
La ceas aniversar, Agenția de Dezvoltare Regională... [citește_tot_articolul]

25 Septembrie 2018, 15:40 (4432 vizualizări - 4 comentarii)

EVENIMENT

Directori numiți «politic» în școlile ialomițene

Directori numiți «politic» în școlile ialomițene

Debutul noului an școlar aduce în atenția publicului un nou scandal provocat la Inspectoratul Școlar Județean Ialomița. De această dată este vorba despre numirile politice din fruntea șco­lilor efectuate de Manuela Zainea, șefa Învățământului ialomițean. Aceasta este acuzată de faptul că a încălcat mai multe acte normative ale Ministerului Educației care prevăd cum trebuie realizată procedura de numire în funcție a directorilor și directorilor adjuncți de școli, licee și grădinițe.

Școala ialomițeană s-a «politizat»
Fenomenul numirilor «politice» în fruntea școlilor nu este străin... [citește_tot_articolul]

25 Septembrie 2018, 11:15 (10534 vizualizări - 42 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Urban are de recuperat 9,1 milioane de lei

Timpul trece, leafa merge

Urban are de recuperat 9,1 milioane de lei

Aflată de mai bine de 5 ani pe marginea prăpastiei, Urban SA este incapabilă să-și recupereze debitele restante. Potrivit raportului economico-financiar prezentat public în luna septembrie 2018, firma are de re­cuperat debite în valoare de 9,1 milioane de lei.

Pe hârtie stăm bine În pofida faptului că raportează semestrial creșteri ale veniturilor totale, Urban SA continuă să se confrunte cu o situație financiară deficitară. Potrivit raportului făcut public în urmă cu două săptămâni, aceste venituri au crescut cu 133,8%, ajungând la 7,2 milioane de lei la sfârșitul lunii iunie. O dată... [citește_tot_articolul]

24 Septembrie 2018, 17:25 (4316 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Haznaua publică din Cartierul Slobozia Nouă

Autoritățile ignoră sesizările cetățenilor de câteva luni

Haznaua publică din Cartierul Slobozia Nouă

Zeci de familii din Cartierul Slobozia Nouă au curțile inundate de apă infestată cu fecale umane. Situația durează de câteva luni, deși autoritățile au fost informate și au promis că vor remedia deficiențele... Oamenii din zonă au copii și susțin că nu mai pot locui în case din cauza mirosului! Apa infestată provine de la rețeaua de canalizare din zonă. Aceasta încă nu a intrat în exploatare. Lucrările au fost executate de TMUCB în anul 2009 și nu au fost finalizate nici până în prezent...

Strada Liliacului, inundată cu dejecții
Strada Liliacului este peste drum de școală, în... [citește_tot_articolul]

24 Septembrie 2018, 14:25 (4913 vizualizări - 6 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Inspectoratul Școlar Județean Ialomița refuză anularea diplomelor de Bacalaureat obținute prin șpăgi

Inspectoratul Școlar Județean Ialomița refuză anularea diplomelor de Bacalaureat obținute prin șpăgi

Inspectoratul Școlar Județean Ialomița amână adoptarea unei decizii în privința des­chi­derii unui proces la Tribu­nalul Ialomița prin care să ceară instanței anu­larea di­plomelor de Baca­lau­reat, obținute de elevi în se­siu­nea iunie-iulie 2012, după ce au oferit șpagă pro­fesorilor. Curtea de Apel București a impus IȘJ Ialo­mița să ceară instanței de Conten­cios ­Ad­mi­­nis­trativ anularea acestor înscrisuri.

O decizie greu de aplicat
După condamnarea definitivă a profesorilor acuzați că în vara anului 2012 au luat șpagă de la peste 100 de elevi pentru a-i trece Bacalaureatul... [citește_tot_articolul]

24 Septembrie 2018, 11:05 (9562 vizualizări - 7 comentarii)

EVENIMENT

contraeditorial

explicații

Încă de la început ne declarăm înțe­legerea în ceea ce privește inactivitatea vocală a unor social-democrați ialo­mi­țeni, altfel deosebit de guralivi în timpul unor campanii electorale. De fapt, încercăm să le înțelegem astfel de comportamente în condițiile în care neamurile sau cunoștințele proprii au fost an­gajate în diferite posturi la stat în timp ce propriile persoane beneficiază de avantaje imense. De ce s-ar mai agita împotriva unuia ca Dragnea dacă persoana sa sau mai toți cunoscuții săi sunt bine, cu salarii de stat? De ce să deschidă gura și să taxeze derapajele politice ale șefilor de partid când toate sunt așezate și finalul unei luni calendaristice le aduce în conturi sume la care... [citește_tot_articolul]

23 Septembrie 2018, 11:20 (6130 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

REPORTAJ

Campioana Campionilor

Campioana Campionilor

Nicoleta Băjan are 14 ani și 40 de kilograme. Și, începând de săptămâna trecută, este campioană balcanică la lupte libere! În numai 4 ani, a reușit să obțină performanțe la care nici măcar nu a visat... Iar acum visul ei e să ajungă campioană mondială. «Are toate șansele! E toată numai inimă... Iar la concursuri e ca un tanc rusesc! Nu se lasă până nu scoate adversarele din ghete!» ne spune antrenorul Clubului de Lupte Libere de la Amara, Marian Moraru.

Toată numai inimă
Nicoleta are 40 de kilograme și o inimă cât roata carului. «E toată numai inimă... Iar la concursuri e ca un... [citește_tot_articolul]

22 Septembrie 2018, 12:10 (4846 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

POLITICĂ

Organizația PSD Ialomița, ÎMPOTRIVA lui Dragnea

Marian Neacșu a decis

Organizația PSD Ialomița, ÎMPOTRIVA lui Dragnea

Joi seara, 20 septembrie 2018, președintele PSD Ialomița, Marian Neacșu, a convocat Biroul Executiv Județean. Ședința, destul de scurtă, a statuat ceea ce mai toți membrii social-democrați observaseră de ceva timp: opoziția secretarului general al PSD, Marian Neacșu, față de liderul Liviu Dragnea.

Cu mic cu mare, susținem Mișcarea politică a cameleonului purtător de mape Marian Neacșu a fost evidentă, citind printre rândurile declarațiilor sale sforăitoare din ultima perioadă. Marian Neacșu, în cadrul partidului, este un comunicator foarte abil. În public însă, discursurile sale sunt... [citește_tot_articolul]

21 Septembrie 2018, 11:05 (12896 vizualizări - 20 comentarii)

Click aici

POLITICĂ

Social-democrații ialomițeni se bat pentru un loc în viitorul Parlament

Mai puțini în 20-20

Social-democrații ialomițeni se bat pentru un loc în viitorul Parlament

bonus: Faceți loc pentru domnul Mocioniu!

PSD Ialomița și-a adjudecat 4 fotolii de parlamentari la ale­gerile din 2016. Performanța este una unică și, Slavă Domnului!, irepetabilă. Nu o spunem noi, o spun chiar ei... De o lună încoace tot mai tare și tot mai răspicat. Pentru că la alegerile din 2020, din cele 4 mandate de parlamentar vor rămâne doar 3... Mai mult decât atât, deputații Mihăiță Găină, Ștefan Mușoiu și Andrei Pop vor trebui să-și ia adio de la diurnele lor grase și viața fără de griji pe care o au acum...

Nici Marian Pavel nu se simte prea bine?
În 2016, Ștefan Mușoiu l-a prins pe Dumnezeu de picior și,... [citește_tot_articolul]

20 Septembrie 2018, 18:10 (7064 vizualizări - 11 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Fără abateri disciplinare la Poliția Orașului Țăndărei

Fără abateri disciplinare la Poliția Orașului Țăndărei

Ancheta internă deschisă la Poliția Orașului Țăndărei după ce o femeie din Galați a reclamat pe rețelele de socializare faptul că a fost șicanată în trafic de un grup de romi, fără ca polițiștii să intervină, este aproape de final. Primele concluzii ale ofițerilor Serviciului Control Intern al Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița și reprezentanților Inspectoratului General al Poliției Române scot în evidență faptul că în speța pe care au cercetat-o nu există nicio problemă legată de modul în care s-a acționat! Astfel, singura măsură care s-ar fi luat vizează mărirea efectivelor de polițiști în cadrul Biroului de Ordine Publică al Poliției Țăndărei...

Totul e bine când se termină cu bine... [citește_tot_articolul]

20 Septembrie 2018, 15:05 (13462 vizualizări - 16 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Probleme de funcționare în cadrul instanțelor din Ialomița

Probleme de funcționare în cadrul instanțelor din Ialomița

bonus: Președinte interimar la Judecătoria Slobozia

Problemele de ordin organizatoric cu care se confruntă Judecătoria Slobozia și Judecătoria Fetești dau peste cap activitatea în cadrul celor două instanțe. Astfel, procesele se desfășoară la ore târzii iar dosarele se motivează după luni bune de așteptare. Reprezentanții Tribuna­lu­lui Ialomița, instanța superioară care coordonează activitatea celor două judecătorii, spun că situația este gene­rată de faptul că magistrații Judecătoriei Slobozia și cei ai Judecătoriei Fetești sunt puțini la număr și se schimbă mereu, din cauza unor acte normative care permit acest sistem de lucru...

Realitatea din cadrul instanțelor... [citește_tot_articolul]

19 Septembrie 2018, 20:10 (7863 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Administrația Mocioniu risipește banii publici ai Sloboziei

Mai mulți bani pentru concerte gratuite decât pentru investiții

Administrația Mocioniu risipește banii publici ai Sloboziei

bonus: Stâlpi de iluminat în câmp

Un raport independent care a urmărit investițiile realizate în decursul anului 2017 la nivelul a 64 de orașe din România reflectă modul deficitar în care administrația slobozeană cheltuie fondurile publice. Potrivit acestuia, administrația Mocioniu a cheltuit peste 10 milioane de lei pentru «concerte gratuite și sport», în timp ce pentru «investiții și reparații în școli și grădinițe» s-au cheltuit mai puțin de 4 mi­lioane de lei...

Un raport descurajant În cei 2 ani de mandat scurși de la instalarea în funcție a primarului Adrian Mocioniu, acesta nu a realizat nimic concret. Investițiile... [citește_tot_articolul]

19 Septembrie 2018, 13:15 (5292 vizualizări - 11 comentarii)

Click aici

SPORT

Stăpânele Moldovei

Handbal, HCF Piatra Neamț-HCM Slobozia 25-29 (10-13)

Stăpânele Moldovei

bonus: Doar o victorie pentru Junioare

Alt aer, altă viață... Jaloane ușor de trecut în liga secundă a handbalului feminin. HCM Slobozia a mai facut o victimă și, cu siguranță, va continua pe aceeași linie dacă nu va apărea relaxarea. De acest aspect va avea grijă antrenorul Gheorghe Covaciu. Nouă ne rămâne doar să ne bucurăm că echipa se află în grafic și să așteptăm cu interes primul meci oficial de pe propriul teren.

7 minute de emoții Atât a durat perioada brăzdată cu semne de întrebare pentru echipa noastră. Nemțencele de la HCF au început bine jocul, având-o drept primă voce în atac pe Anca Oancea, jucătoare care a... [citește_tot_articolul]

19 Septembrie 2018, 12:25 (4016 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

Simboluri involuntare

Simboluri involuntare

Fotografia de mai sus face cât un milion de cuvinte. Cât toate cuvintele spuse în anii care au trecut de la primele alegeri de după 1989. Sigur, ați putea spune că reporterul a pândit special acest moment pentru a-l exploata apoi mediatic. Sau că este o încercare de a submina demersul (altfel justificat) al președintelui PMP de a schimba destinul unui oraș condamnat să rămână o feudă roșie. Din păcate, realitatea e mult mai prozaică. Femeia din fotografie e adusă în fiecare sâmbătă și duminică, în umbra cortului PMP, pentru a cerși. Iar imaginea ei, în acele câteva ore, ajunge să se confunde, invo­luntar, cu imaginea orașului. Ne vedem la vot!... [citește_tot_articolul]

19 Septembrie 2018, 11:10 (5413 vizualizări - 0 comentarii)

POLITICĂ

«În România sunt înregistrate 70% dintre focarele de pestă porcină din UE!»

Deputatul PNL Gheorghe Tinel s-a resemnat

«În România sunt înregistrate 70% dintre focarele de pestă porcină din UE!»

Joi, 13 septembrie 2018, deputatul PNL Gheorghe Tinel a declarat public că România a pierdut lupta cu pesta porcină. Potrivit de­cla­rațiilor­ sale, principalii vinovați pentru această situație sunt actualii guvernanți.

Pesta micilor rumegătoare bate la ușă Deputatul PNL Gheorghe Tinel a declarat în cadrul conferinței de presă de săptămâna trecută că, în opinia sa, «auto­ritățile centrale și județene sunt incapabile să gestioneze dezas­trul provocat de pesta porcină!». În opinia lui, guvernanții știu de mai bine de un an care este riscul la care se expun... «România se confruntă în... [citește_tot_articolul]

18 Septembrie 2018, 18:15 (7993 vizualizări - 11 comentarii)

EVENIMENT

Ce n-a putut Rapidul

Fotbal, Liga a III-a, CS Popești-Leordeni-Unirea Slobozia 0-3

Ce n-a putut Rapidul

Rapidul are buget de 3 ori mai mare decât Slobozia. Cu toate acestea, în urmă cu două săptămâni alb-vișiniii au scos doar un punct la Popești-Leordeni... Pe același stadion, Unirea Slobozia a reușit un meci perfect și a scos sâmbătă, 15 septembrie 2018, de 3 ori mai multe puncte! Jucătorii au prins curaj. Pe la colțuri se spun vorbe de îmbărbătare și se speră la un parcurs la fel de bun. Nu ar fi prima dată când în fotbal buturuga mică răstoarnă carul mare...

Dezlănțuiți în repriza secundă
După meciul de Cupă pierdut in extremis cu Sportul Snagov și după sperietura zdravănă pricinuită... [citește_tot_articolul]

18 Septembrie 2018, 17:15 (4341 vizualizări - 1 comentariu)

SPORT

Fotbal, Liga a IV-a

6 echipe cu punctaj maxim

S-au scurs deja două etape din noua ediție de campionat a Ligii a IV-a, prima din mandatul de președinte al Asociației Județene de Fotbal câștigat de Vasile Bratu la 18 august 2018. A fost o etapă în care s-au «recoltat» 56 de goluri, o medie de fix 7 goluri pe meci. La fel ca în sezonul trecut, Abatorul Slobozia merge ceas și, după ce etapa trecută s-a impus la limită în fața Feteștiului, sâmbătă, 15 septembrie a.c., a trecut cu 1-0 de Victoria Țăndărei. De data aceasta însă munca băieților lui Nicu Bunea este mult mai dificilă. Alte 5 echipe cu punctaj maxim după două etape manifestă o poftă de victorii demnă de o cauză mai bună. Vice­cam­pioana en-titre Recolta Gheorghe Doja a realizat scorul... [citește_tot_articolul]

18 Septembrie 2018, 16:35 (3490 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Scandal la Școala Gimnazială Rădulești, din cauza profesorului de Matematică

Început de an școlar cu scandal la Școala Gimnazială din Rădulești, județul Ialomița. Mai mulți părinți au semnat o petiție prin care cer Inspectoratului Școlar Județean și instituției de învățământ să oprească încadrarea în muncă a profesorului de Matematică. Oamenii spun că dascălul nu este bine pregătit pentru a preda această materie și că, din cauza sa, rezultatele la învățătură ale copiilor sunt slabe.

Protest pe holurile Inspectoratului Școlar Județean Ialomița
În urmă cu aproximativ o săptămână, doi reprezentanți ai comitetului de părinți ai Școlii Gimnaziale din Rădulești... [citește_tot_articolul]

18 Septembrie 2018, 15:35 (9433 vizualizări - 9 comentarii)

Vineri 26 Iun 2026
280 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Școlile auto, în atenția inspectorilor ITM Ialomița

În luna iulie 2013, din inițiativa Inspecției Muncii București, s-a desfăsurat în județul Ialomița Campania Națională privind verificarea respectării prevederilor legale referitoare la încheierea și executarea ...[citește_toată_știrea]

12 August 2013, 13:06
(6421 vizualizări - 1 comentariu)


APDRP: Fermele de familie, finanțate prin Măsura 121

Agenția de Plăți pentru Dezvoltare Rurală și Pescuit informează potențialii beneficiari ai Programul Național de Dezvoltare Rurală asupra unor noi posibilități de asigurare a cofinanțării private a proiectelor ...[citește_toată_știrea]

12 August 2013, 12:02
(11027 vizualizări - 3 comentarii)


Icoana Maicii Domnului-făcătoare de minuni de la Mînăstirea Iviron din Muntele Athos, la Țăndărei

Sîmbătă, 3 august 2013, cu binecuvîntarea Preasfințitului Părinte Episcop Vincențiu, se va purta în procesiune Icoana Maicii Domnului, făcătoare de minuni, de la Mînăstirea Iviron din Muntele Athos, pe ...[citește_toată_știrea]

1 August 2013, 18:51
(12380 vizualizări - 11 comentarii)


Spitalul Județean de Urgență Slobozia a primit un incubator!

Spitalul Județean de Urgență Slobozia a primit un incubator!

Fundația «Salvați Copiii» a inițiat, alături de o firmă producătoare de apă minerală și băuturi răcoritoare, campania «Îi ajutăm să înflorească». Scopul acestei acțiuni este acela de a dota secțiile de ...[citește_toată_știrea]

1 August 2013, 15:11
(7587 vizualizări - 5 comentarii)


Fetești: Tânără de 19 ani, dispărută

Fetești: Tînără de 19 ani, dispărută

Polițiștii de investigații criminale au fost sesizați cu privire la faptul că o tînără, de 19 ani, a plecat de la domiciliul său, situat pe raza municipiului Fetești și nu a revenit pînă în prezent. Din ...[citește_toată_știrea]

30 Iulie 2013, 15:45
(9984 vizualizări - 4 comentarii)


Gîrbovi: Copil pe bicicletă, acroșat de un autoturism

Poliția a fost sesizată marți, 30 iulie a.c., în jurul orei 11,30, cu privire la faptul că pe raza localității Gârbovi s-a produs un accident de circulație soldat cu rănirea unei persoane. Astfel, în timp ...[citește_toată_știrea]

30 Iulie 2013, 15:03
(8131 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Gârbovi accident


Valea Ciorii: La 17 ani a violat o bătrînă de 78!

Polițiștii au reținut luni, 29 iulie a.c., pe bază de ordonanță de reținere pentru 24 de ore un minor în vîrstă de 17 ani pentru comiterea infracțiunii de viol. Duminică, 28 iulie a.c., Poliția a fost sesizată ...[citește_toată_știrea]

30 Iulie 2013, 14:59
(9438 vizualizări - 12 comentarii)

Taguri: Valea Ciorii viol


Fierbinții de Sus: Incendiu după ce a verificat butelia cu un chibrit

Luni, 29 iulie a.c., în jurul orei 21,50, locuința unui cetățean din localitatea Fierbinții de Sus a fost cuprinsă de flăcări, după ce proprietarul, o femeie în vîrstă de 67 de ani, a verificat etanșeitatea ...[citește_toată_știrea]

30 Iulie 2013, 13:48
(9257 vizualizări - 0 comentarii)


Balaciu: A adormit la volan. Doi morți și doi răniți!

Luni, 29 iulie a.c., în jurul orei 13,15, în timp ce un bărbat, în vîrstă 56 de ani, din județul Brașov, conducea un autoturism pe DN2A, din direcția Slobozia către Urziceni, în afara localității Balaciu ...[citește_toată_știrea]

30 Iulie 2013, 10:43
(6986 vizualizări - 2 comentarii)

Taguri: Balaciu accident


APIA Ialomița: Vizarea carnetelor de rentă viageră

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură-Centrul Județean Ialomița informează că, pentru a intra în posesia rentei viagere cuvenite pentru anul 2012, rentierii trebuie să se prezinte la centrele ...[citește_toată_știrea]

30 Iulie 2013, 08:42
(8096 vizualizări - 1 comentariu)


Ialomița: Cinci persoane, trimise în judecată pentru trafic de minori

Cinci persoane au fost trimise în judecată de oamenii legii pentru trafic de minori. Suspecții au recrutat, transportat și găzduit o minoră, fugită de la domiciliu, profitînd de starea ei de vulnerabilitate ...[citește_toată_știrea]

24 Iulie 2013, 18:54
(9877 vizualizări - 0 comentarii)


Tragedia de la Fetești se mută în instanță. Rudele muncitorilor prinși sub malul de pămînt se pregătesc de procese!

Scandalul public iscat o dată cu accidentul de muncă petrecut la Fetești, în urmă cu o săptămînă, ia amploare. Rudele muncitorilor acoperiți de malul de pămînt al șanțului pe care-l săpau se pregătesc de ...[citește_toată_știrea]

24 Iulie 2013, 09:01
(9749 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Copil de 8 ani, accidentat de o mașină

Un copil de 8 ani a fost la un pas de moarte, după ce a fost lovit de o mașină. Vina pentru producerea accidentului îi aparține minorului care a traversat strada prin loc nepermis. Cel care a provocat accidentul ...[citește_toată_știrea]

23 Iulie 2013, 16:15
(7452 vizualizări - 0 comentarii)


Ciulnița: Înșelată prin metoda «accidentul»

O bătrînă de 81 de ani a rămas fără suma de 1000 de euro, după ce un escroc a înșelat-o la telefon. Femeii i s-a comunicat că nepotul său a rănit într-un accident rutier o persoană și că trebuie să trimită ...[citește_toată_știrea]

23 Iulie 2013, 11:14
(8935 vizualizări - 1 comentariu)


Manasia: Fată de 15 ani, înecată în Ialomița

Tragedie în comuna ialomițeană Manasia. O adolescentă de 15 ani a pierit înghițită de apele rîului Ialomița. Tînăra plecase la scăldat, dar nu s-a mai întors acasă. A intrat în apă, a înotat de cîteva ori ...[citește_toată_știrea]

23 Iulie 2013, 09:14
(9253 vizualizări - 2 comentarii)

Taguri: Manasia înecată


Tragedie pe litoralul Mării Negre. Doi frați din Slobozia, înecați!

Doi frați din Slobozia au murit în dimineața zilei de duminică, 21 iulie a.c., în stațiunea Olimp, de pe litoralul românesc al Mării Negre. Deși marea era extrem de agitată, cei doi au intrat în apă și ...[citește_toată_știrea]

21 Iulie 2013, 12:33
(9555 vizualizări - 11 comentarii)


anunț angajare

SC Eurobike Universal SRL
angajează urgent
-vopsitori
cu calificare și experiență
(de preferat vopsitorie în cîmp electromagnetic)
pentru Fabrica de Biciclete
din com. Movilița,
sat Movilița, jud. Ialomița
-muncitori necalificați
pentru Fabrica de Biciclete din
com. Movilița, sat Movilița, jud. Ialomița
Telefon de contact 0725/558.577
departament Resurse Umane

17 Iulie 2013, 13:27


IPJ Ialomița: Filtre ale Poliției

În cursul zilei de sîmbătă, 13 iulie a.c., peste 140 de polițiști din cadrul Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița au acționat pentru prevenirea evenimentelor rutiere și a faptelor ce pot tulbura ...[citește_toată_știrea]

14 Iulie 2013, 09:17
(8397 vizualizări - 0 comentarii)


APIA Ialomița: Termen pentru cererile de plată la crescătorii de animale

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură-Centrul Județean Ialomița reamintește potențialilor beneficiari că 15 iulie 2013 este ultima zi în care pot depune cererile de plată aferente anului 2 ...[citește_toată_știrea]

14 Iulie 2013, 08:16
(13913 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Eliminată de la Bacalaureat pentru că a încercat să copieze

Ultima probă a Bacalaureatului s-a încheiat prost pentru o elevă din Fetești. Tînăra a fost eliminată din sala de examen pentru că a fost prinsă în timp ce copia. Ea susținea ultima probă a examenului de ...[citește_toată_știrea]

5 Iulie 2013, 16:36
(10180 vizualizări - 0 comentarii)


Feteșteanca dispărută și-a anunțat moartea prin SMS! A fost găsită înecată la Stelnica...

La începutul acestei săptămîni, polițiștii ialomițeni informau cu privire la dispariția de la domiciliu a unei tinere de 34 de ani, din Fetești. Recent, ea a fost descoperită înecată în apele Brațului ...[citește_toată_știrea]

5 Iulie 2013, 15:34
(11745 vizualizări - 6 comentarii)


Acțiune a Asociației Mediatorilor Autorizați Ialomița

Acțiune a Asociației Mediatorilor Autorizați Ialomița

Miercuri, 26 iunie 2013, membri ai Asociației Mediatorilor Autorizați Ialomița au inițiat o acțiune la nivelul municipiului reședință de județ. Evenimentul a vizat promovarea procedurii de mediere, fiind ...[citește_toată_știrea]

5 Iulie 2013, 14:25
(8034 vizualizări - 0 comentarii)


Militarii ISU Ialomița, specializați în «descarcerarea din vehicule»

Vineri, 5 iulie a.c., s-a încheiat faza zonală a competiției de Descarcerare și de Acordare a Primului Ajutor Calificat. Evenimentul s-a desfășurat în stațiunea Amara, iar participarea a fost satisfăcătoare ...[citește_toată_știrea]

5 Iulie 2013, 13:23
(7669 vizualizări - 0 comentarii)


29 iunie 2013-4 ani de la Întronizarea Preasfințitului Vincențiu ca Episcop al Sloboziei și Călărașilor

29 iunie 2013-4 ani de la Întronizarea Preasfințitului Vincențiu ca Episcop al Sloboziei și Călărașilor

Praznicul Sfinților Apostoli Petru și Pavel este și sărbătoarea Eparhiei, căci în această zi, în urmă cu 4 ani, Preasfințitul Părinte Vincențiu era instalat de Preafericitul Părinte Daniel, Patriarhul ...[citește_toată_știrea]

5 Iulie 2013, 09:22
(14937 vizualizări - 3 comentarii)


Sălcioara: Conducea fără permis o mașină cu numere false

Un tînăr de 23 de ani, din Sălcioara a fost tras pe dreapta și amendat de polițiști. Astfel, în primul rînd, vorbim despre faptul că tînărul șofer nu avea permis, carnetul de conducere fiindu-i reținut ...[citește_toată_știrea]

4 Iulie 2013, 17:08
(6896 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Două persoane date dispărute, căutate de polițiștii de la Investigații Criminale

Ialomița: Două persoane date dispărute, căutate de polițiștii de la Investigații Criminale

O adolescentă de 17 ani, din Reviga și o tînără de 34 de ani, din Fetești au fost date dispărute de la domiciliu de către rude. Cazurile se află în atenția polițiștilor de la Investigații Criminale...
...[citește_toată_știrea]

4 Iulie 2013, 15:03
(8683 vizualizări - 2 comentarii)


Orașul-stațiune Amara, gazda fazei zonale a Competiției de Descarcerare și de Acordare a Primului Ajutor Calificat

Echipajele de descarcerare din cadrul a 7 Inspectorate pentru Situații de Urgență din țară participă, în zilele de 4-5 iulie 2013, la faza zonală a Competiției de Descarcerare și de Acordare a Primului ...[citește_toată_știrea]

4 Iulie 2013, 13:02
(12060 vizualizări - 0 comentarii)


Gîrbovi: Cercetat penal după ce cîinii săi aproape au sfîșiat un bărbat

Un iubitor de animale din comuna ialomițeană Gîrbovi s-a trezit cu dosar penal din cauza celor doi cîini ciobănești pe care îi crește. Patrupedele aproape că au sfîșiat un om, iar victima a făcut plîngere ...[citește_toată_știrea]

4 Iulie 2013, 11:43
(8007 vizualizări - 2 comentarii)

Taguri: Gârbovi câine atac


Razie în Bărbulești

Polițiștii ialomițeni au descins din nou la Bărbulești. Oamenii legii au desfășurat o acțiune al cărei scop a fost acela de a combate criminalitatea în mediul rural. La Bărbulești, polițiștii ialomițeni ...[citește_toată_știrea]

4 Iulie 2013, 10:27
(8663 vizualizări - 0 comentarii)


Plajele din Amara, supravegheate de jandarmi

Jandarmii ialomițeni încep patrularea pe plajele din stațiunea Amara. Forțele de ordine vor fi cu ochii în patru, astfel încît vacanțele turiștilor să fie ferite de pericole. De asemenea, jandarmii vor ...[citește_toată_știrea]

4 Iulie 2013, 09:59
(5106 vizualizări - 2 comentarii)


Ultimele comentarii
Maria în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Nelu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Vasile în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Ionut în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Mihai în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Urbanistul în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Vasile în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! spațiu comercial Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 spațiu comercial Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 oRLandO în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! scrumbie Dunăre în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 PERICOL în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Peiu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! mașină de cusut Singer în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 teren intravilan agricol Țăndărei în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 teren extravilan Țăndărei în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 Chiparos în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei Lenuta în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...