Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Fără abateri disciplinare la Poliția Orașului Țăndărei

Fără abateri disciplinare la Poliția Orașului Țăndărei

Ancheta internă deschisă la Poliția Orașului Țăndărei după ce o femeie din Galați a reclamat pe rețelele de socializare faptul că a fost șicanată în trafic de un grup de romi, fără ca polițiștii să intervină, este aproape de final. Primele concluzii ale ofițerilor Serviciului Control Intern al Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița și reprezentanților Inspectoratului General al Poliției Române scot în evidență faptul că în speța pe care au cercetat-o nu există nicio problemă legată de modul în care s-a acționat! Astfel, singura măsură care s-ar fi luat vizează mărirea efectivelor de polițiști în cadrul Biroului de Ordine Publică al Poliției Țăndărei...

Totul e bine când se termină cu bine... [citește_tot_articolul]

20 Septembrie 2018, 15:05 (13455 vizualizări - 16 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Probleme de funcționare în cadrul instanțelor din Ialomița

Probleme de funcționare în cadrul instanțelor din Ialomița

bonus: Președinte interimar la Judecătoria Slobozia

Problemele de ordin organizatoric cu care se confruntă Judecătoria Slobozia și Judecătoria Fetești dau peste cap activitatea în cadrul celor două instanțe. Astfel, procesele se desfășoară la ore târzii iar dosarele se motivează după luni bune de așteptare. Reprezentanții Tribuna­lu­lui Ialomița, instanța superioară care coordonează activitatea celor două judecătorii, spun că situația este gene­rată de faptul că magistrații Judecătoriei Slobozia și cei ai Judecătoriei Fetești sunt puțini la număr și se schimbă mereu, din cauza unor acte normative care permit acest sistem de lucru...

Realitatea din cadrul instanțelor... [citește_tot_articolul]

19 Septembrie 2018, 20:10 (7859 vizualizări - 5 comentarii)

EVENIMENT

Administrația Mocioniu risipește banii publici ai Sloboziei

Mai mulți bani pentru concerte gratuite decât pentru investiții

Administrația Mocioniu risipește banii publici ai Sloboziei

bonus: Stâlpi de iluminat în câmp

Un raport independent care a urmărit investițiile realizate în decursul anului 2017 la nivelul a 64 de orașe din România reflectă modul deficitar în care administrația slobozeană cheltuie fondurile publice. Potrivit acestuia, administrația Mocioniu a cheltuit peste 10 milioane de lei pentru «concerte gratuite și sport», în timp ce pentru «investiții și reparații în școli și grădinițe» s-au cheltuit mai puțin de 4 mi­lioane de lei...

Un raport descurajant În cei 2 ani de mandat scurși de la instalarea în funcție a primarului Adrian Mocioniu, acesta nu a realizat nimic concret. Investițiile... [citește_tot_articolul]

19 Septembrie 2018, 13:15 (5284 vizualizări - 11 comentarii)

Click aici

SPORT

Stăpânele Moldovei

Handbal, HCF Piatra Neamț-HCM Slobozia 25-29 (10-13)

Stăpânele Moldovei

bonus: Doar o victorie pentru Junioare

Alt aer, altă viață... Jaloane ușor de trecut în liga secundă a handbalului feminin. HCM Slobozia a mai facut o victimă și, cu siguranță, va continua pe aceeași linie dacă nu va apărea relaxarea. De acest aspect va avea grijă antrenorul Gheorghe Covaciu. Nouă ne rămâne doar să ne bucurăm că echipa se află în grafic și să așteptăm cu interes primul meci oficial de pe propriul teren.

7 minute de emoții Atât a durat perioada brăzdată cu semne de întrebare pentru echipa noastră. Nemțencele de la HCF au început bine jocul, având-o drept primă voce în atac pe Anca Oancea, jucătoare care a... [citește_tot_articolul]

19 Septembrie 2018, 12:25 (4009 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

Simboluri involuntare

Simboluri involuntare

Fotografia de mai sus face cât un milion de cuvinte. Cât toate cuvintele spuse în anii care au trecut de la primele alegeri de după 1989. Sigur, ați putea spune că reporterul a pândit special acest moment pentru a-l exploata apoi mediatic. Sau că este o încercare de a submina demersul (altfel justificat) al președintelui PMP de a schimba destinul unui oraș condamnat să rămână o feudă roșie. Din păcate, realitatea e mult mai prozaică. Femeia din fotografie e adusă în fiecare sâmbătă și duminică, în umbra cortului PMP, pentru a cerși. Iar imaginea ei, în acele câteva ore, ajunge să se confunde, invo­luntar, cu imaginea orașului. Ne vedem la vot!... [citește_tot_articolul]

19 Septembrie 2018, 11:10 (5412 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

POLITICĂ

«În România sunt înregistrate 70% dintre focarele de pestă porcină din UE!»

Deputatul PNL Gheorghe Tinel s-a resemnat

«În România sunt înregistrate 70% dintre focarele de pestă porcină din UE!»

Joi, 13 septembrie 2018, deputatul PNL Gheorghe Tinel a declarat public că România a pierdut lupta cu pesta porcină. Potrivit de­cla­rațiilor­ sale, principalii vinovați pentru această situație sunt actualii guvernanți.

Pesta micilor rumegătoare bate la ușă Deputatul PNL Gheorghe Tinel a declarat în cadrul conferinței de presă de săptămâna trecută că, în opinia sa, «auto­ritățile centrale și județene sunt incapabile să gestioneze dezas­trul provocat de pesta porcină!». În opinia lui, guvernanții știu de mai bine de un an care este riscul la care se expun... «România se confruntă în... [citește_tot_articolul]

18 Septembrie 2018, 18:15 (7987 vizualizări - 11 comentarii)

EVENIMENT

Ce n-a putut Rapidul

Fotbal, Liga a III-a, CS Popești-Leordeni-Unirea Slobozia 0-3

Ce n-a putut Rapidul

Rapidul are buget de 3 ori mai mare decât Slobozia. Cu toate acestea, în urmă cu două săptămâni alb-vișiniii au scos doar un punct la Popești-Leordeni... Pe același stadion, Unirea Slobozia a reușit un meci perfect și a scos sâmbătă, 15 septembrie 2018, de 3 ori mai multe puncte! Jucătorii au prins curaj. Pe la colțuri se spun vorbe de îmbărbătare și se speră la un parcurs la fel de bun. Nu ar fi prima dată când în fotbal buturuga mică răstoarnă carul mare...

Dezlănțuiți în repriza secundă
După meciul de Cupă pierdut in extremis cu Sportul Snagov și după sperietura zdravănă pricinuită... [citește_tot_articolul]

18 Septembrie 2018, 17:15 (4334 vizualizări - 1 comentariu)

SPORT

Fotbal, Liga a IV-a

6 echipe cu punctaj maxim

S-au scurs deja două etape din noua ediție de campionat a Ligii a IV-a, prima din mandatul de președinte al Asociației Județene de Fotbal câștigat de Vasile Bratu la 18 august 2018. A fost o etapă în care s-au «recoltat» 56 de goluri, o medie de fix 7 goluri pe meci. La fel ca în sezonul trecut, Abatorul Slobozia merge ceas și, după ce etapa trecută s-a impus la limită în fața Feteștiului, sâmbătă, 15 septembrie a.c., a trecut cu 1-0 de Victoria Țăndărei. De data aceasta însă munca băieților lui Nicu Bunea este mult mai dificilă. Alte 5 echipe cu punctaj maxim după două etape manifestă o poftă de victorii demnă de o cauză mai bună. Vice­cam­pioana en-titre Recolta Gheorghe Doja a realizat scorul... [citește_tot_articolul]

18 Septembrie 2018, 16:35 (3489 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Scandal la Școala Gimnazială Rădulești, din cauza profesorului de Matematică

Început de an școlar cu scandal la Școala Gimnazială din Rădulești, județul Ialomița. Mai mulți părinți au semnat o petiție prin care cer Inspectoratului Școlar Județean și instituției de învățământ să oprească încadrarea în muncă a profesorului de Matematică. Oamenii spun că dascălul nu este bine pregătit pentru a preda această materie și că, din cauza sa, rezultatele la învățătură ale copiilor sunt slabe.

Protest pe holurile Inspectoratului Școlar Județean Ialomița
În urmă cu aproximativ o săptămână, doi reprezentanți ai comitetului de părinți ai Școlii Gimnaziale din Rădulești... [citește_tot_articolul]

18 Septembrie 2018, 15:35 (9432 vizualizări - 9 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

  Procurorii și polițiștii, pe urmele traficanților de droguri

Audieri la sediul DIICOT Slobozia

Procurorii și polițiștii, pe urmele traficanților de droguri

Procurorii DIICOT din Slobozia, împreună cu ofițeri din cadrul Serviciului de Combatere a Criminalității Organizate, audiază marți, 18 septembrie 2018, mai multe persoane într-un amplu dosar penal ce vizează fapte de «trafic de droguri» și «pornografie infantilă». Mai mulți suspecți sunt vizați de anchetatori.

Cercetările continuă
După reținerea lui Ionuț Gabriel Mocanu, zis «Oache», procurorii DIICOT din Slobozia, alături de ofițerii  Serviciului de Combatere a Criminalității Organizate, au reușit să dea încă o lovitură traficanților de droguri din județul Ialomița. Marți... [citește_tot_articolul]

18 Septembrie 2018, 12:36 (8424 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Scrisoare deschisă adresată președintelui Consiliului Județean Ialomița, Victor Moraru

Scrisoare deschisă adresată președintelui Consiliului Județean Ialomița, Victor Moraru

Domnule Președinte,
Suntem, oficial, adversari. Așa cum ziarul pe care îl conduc a fost adversarul declarat al administrațiilor precedente, președinților pe care i-ați succedat sau al partidelor politice care au guvernat Ialomița. Pozițiile divergente nu ne împiedică, însă, să apelăm la rațiune pentru identificarea unor soluții general valabile, pozitive sau sustenabile administrativ. Dimpotrivă... Tocmai de aceea ne permitem să venim în întâmpinarea efortu­rilor dumneavoastră și vă pro­punem să inițiați demersurile de preluare în patrimoniul județului a clădirii Cercului Militar Slobozia.
Am criticat vehement și îndelung, în campanii... [citește_tot_articolul]

18 Septembrie 2018, 11:05 (7225 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Inundată de conducta de canalizare a orașului

S-a întâmplat la Slobozia

Inundată de conducta de canalizare a orașului

Situație uluitoare pe strada Plevnei din Slobozia. După mai bine de 20 de ani de când și-au construit casele, locatarii au descoperit cu surprindere că pe sub locuințele lor trece rețeaua de canalizare a orașului. Totul a ieșit la iveală după ce una dintre țevi s-a spart și a inundat casa unei femei. Cazul a intrat în atenția administrației locale ai cărei reprezentanți s-au arătat depășiți de situație...

Pericolul de sub case Rădița Nițu locuiește aproape de mijlocul străzii Plevnei, la numărul 41B. A primit autorizația de construcție pentru casa în care locuiește acum aproape 20 de... [citește_tot_articolul]

17 Septembrie 2018, 14:05 (7780 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Unitățile de învățământ din Ialomița au început noul an școlar cu stângul

Unitățile de învățământ din Ialomița au început noul an școlar cu stângul

Debutul noului an școlar a luat și de această dată prin surprindere autoritățile, astfel că multe școli din Ialomița au fost nepregătite să-și primească elevii în cele mai bune condiții. Un raport al Inspectoratului Școlar Județean Ialomița arată că unele școli și grădinițe din județ întâmpină încă probleme în ceea ce privește obținerea autorizațiilor sanitare de funcționare sau a desfășurării în cele mai bune condiții a lucrărilor de igie­nizare și reabilitare. Reprezentanții Inspectoratului Școlar Județean Ialomița nu au dorit însă să ofere un punct de vedere public cu privire la situația șco­lilor din județ în momentul în care acestea și-au deschis porțile pentru elevi și profesori.
... [citește_tot_articolul]

17 Septembrie 2018, 10:50 (9099 vizualizări - 7 comentarii)

Click aici

REPORTAJ

Magul de Tarot de la Perieți

Magul de Tarot de la Perieți

Cristi Păun s-a întâlnit cu cărțile de Tarot acum 16 ani, într-o piață din Italia. Acum, privind în urmă, crede că l-a chemat Magul Întors, pe care avea să-l cunoască 10 ani mai târziu. Atunci însă habar n-avea de nimic. A dat 100 de euro că era în bani și i-au plăcut... Acum are 450 de perechi de cărți de Tarot din toată lumea. Și mai vrea 50! «Dar alea sunt mai greu de găsit, nu sunt pentru toată lumea!» sus­ține făcându-ne cu ochiul.

Lumea lui Cristi
Dacă-l auzi, spui că e nebun sadea. Dacă-l asculți însă, lumea asta complicată devine liniară, iar viața incredibil de frumoasă... [citește_tot_articolul]

16 Septembrie 2018, 13:35 (7037 vizualizări - 6 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

contraeditorial

noi dăm șpagă

Obișnuim să spunem că suntem sclavii sistemului. Ne întrebăm permanent ce e de făcut. Dăm vina pe alții, pe ceilalți, pe cei care conduc... Pe Dragnea, că ne-a mințit! Pe Orban, că e bețiv! Pe Codruța, pe SRI, pe vecinul de la 2, că e nesimțit și aruncă chiștoacele de la țigară pe fereastră... Apoi mergem la măcelărie și întrebăm aparte dacă e bună carnea. La doctor ca să vedem cum facem să primim tratament gratuit. Cunoaștem pe cineva la Primărie care ne bagă în față. Nu suntem dispuși niciodată să așteptăm, avem mereu o scuză. «Cum să aștept 30 de zile? Mă gră­beam... I-am dat ceva și s-a rezolvat!». Nu este sport național. Nu e predestinare balcanică, reminiscență fanariotă. Nu e moștenirea... [citește_tot_articolul]

15 Septembrie 2018, 17:35 (3209 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Operație în premieră la Spitalul Slobozia

Operație în premieră la Spitalul Slobozia

O intervenție chirurgicală rea­lizată recent la Slobozia crește șansele de vindecare ale pa­cienților diagnosticați cu necroză de cap femural. Operația se realizează printr-o tehnică inovativă care se practică în ma­rile spitale din Occident. Tehnica presupune forarea țesutului osos bolnav și injectarea de celule stem recoltate de la pacient. Medicii care au realizat această intervenție spun că, prin folosirea acestei metode, pacienții nu mai au nevoie de proteze de șold. Această intervenție a fost realizată de o echipă alcătuită din peste 10 cadre medicale din cadrul celui mai mare spital din județul Ialomița.

O afecțiune delicată... [citește_tot_articolul]

15 Septembrie 2018, 12:10 (29110 vizualizări - 25 comentarii)

EVENIMENT

Adăpost pescăresc de 2,27 milioane lei pentru 38 de pescari ialomițeni

Maximum de puncte pentru maximum de inutilitate

Adăpost pescăresc de 2,27 milioane lei pentru 38 de pescari ialomițeni

Fostul președinte Gheorghe Savu a visat crescătorii de sturioni «cât vezi cu ochii», Silvian Ciupercă sala cu «geometrie variabilă», iar Victor Moraru visează... un complex de agrement cu specific pescăresc care se va întinde pe 5 hectare de teren, la Giurgeni, în imediata vecinătate a Dunării! Primul pas al acestei noi aventuri administrative care va fi finanțată în primă fază din fonduri europene a început. Administrația Moraru a anunțat public că cererea de finanțare a fost selectată cu maximum de puncte, respectiv 100!

Grandomanie administrativă
Ideea construirii unui adăpost... [citește_tot_articolul]

14 Septembrie 2018, 11:10 (9058 vizualizări - 9 comentarii)

POLITICĂ

PSD Ialomița și politica «incognito» la malul mării

Stațiunea Jupiter, hotel Tismana

PSD Ialomița și politica «incognito» la malul mării

PSD Ialomița, atârnată de mâna fi­lialei-soră de la Buzău, a plecat un week-end la mare pentru a se decide dacă mai joacă cu Dragnea pe tricouri sau cântă serenade sub feres­trele familiei Pandele. Precum odraslele boierilor de odinioară, pe­se­diștii au plecat boi și s-au întors vaci, alții deci­zând pentru ei ce e de făcut și când. Vestea bună e că pentru prima dată în istoria acestui gen de întâlniri, pesedeii ialomițeni au învățat să aplaude și discursuri de calitate, precum cel al primarului de Buzău, pe care l-a luat gura pe dinainte în public spunând că Viorica Dăncilă chiar e cum pare. În rest, toate bune și frumoase, și li­derii noștri devreme acasă, cum se cuvine să fie oamenii care... [citește_tot_articolul]

13 Septembrie 2018, 13:10 (7752 vizualizări - 5 comentarii)

SPORT

Fotbal, Cupa României, Unirea Slobozia-Sportul Snagov 2-3

Pe muchie de cuțit

Meciul dintre Unirea Slobozia și Sportul Snagov, contând pentru ultimul tur preliminar al Cupei României, a avut o desfășurare spectaculoasă. Nici nu au intrat bine echipele pe teren și ilfovenii conduceau deja cu 1-0 după un șut frumos al lui Darius Buia. În timpul partidei, portarul echipei noastre a suferit un accident, fiind transportat de urgență la spitalul din oraș...

Răsturnări de scor spectaculoase Prima repriză mai reține alte două ocazii de modificare a tabelei neconcretizate: una a lui Hlistei de la oaspeți și altă a slobozeanului Năstase. La 10 minute după pauză, tribunele... [citește_tot_articolul]

13 Septembrie 2018, 12:05 (3900 vizualizări - 1 comentariu)

ANCHETĂ

Mărturii din orașul condamnaților (IV)

Piața de etnobotanice a Sloboziei

Mărturii din orașul condamnaților (IV)

EXCLUSIV: drept la replică al DIICOT-BT Ialomița. Dealerul OACHE a fost arestat!

Într-un oraș aparent liniștit precum Slobozia, fenomenul traficului și consumului de droguri pare a fi ceva greu de imaginat. Realitatea a demonstrat însă altceva. Sub numele de «Mărturii din orașul condamnaților», câteva anchete publicate de ziarul nostru au scos la iveală faptul că pe străzile din Slobozia se vând și se consumă droguri, fără ca cineva să ia măsuri. Bazate pe mărturiile exclusive făcute de părinții unor tineri consumatori de droguri din oraș, respectivele anchete au scos la lumină indife­rența cu care autoritățile competente tratează această problemă. Marele pericol îl reprezintă așa-zisele etnobotanice, droguri preparate sintetic care conțin, printre altele, otravă... [citește_tot_articolul]

11 Septembrie 2018, 19:35 (28749 vizualizări - 41 comentarii)

Luni 22 Iun 2026
320 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Ialomița: 12 arestări într-o singură săptămînă

În săptămîna 2-8 iulie a.c., pe parcursul instrumentării dosarelor penale, avînd în vedere probatoriul administrat pe numele unora dintre suspecți, polițiștii ialomițeni au dispus reținerea a 12 persoane ...[citește_toată_știrea]

9 Iulie 2010, 13:13
(20144 vizualizări - 0 comentarii)


Căzănești: Încă o persoană implicată în scandal, reținută de polițiști

În cadrul cercetărilor s-a stabilit că în scandalul iscat marți seară în orașul Căzănești a fost implicat și un tînăr, de 28 de ani, din localitate, ce a fost identificat deja de polițiști. Față de acesta ...[citește_toată_știrea]

9 Iulie 2010, 13:04
(17897 vizualizări - 1 comentariu)


Urziceni: Casiera unei asociații de locatari, arestată

Delapidare, fals intelectual și uz de fals sînt infracțiunile pentru care este învinuită o femeie, de 61 de ani, domiciliată în Urziceni, casier al unei asociații de locatari din municipiu. În baza probatoriului ...[citește_toată_știrea]

9 Iulie 2010, 12:41
(20792 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Urziceni arestare


Polițiștii ialomițeni, în zonele afectate de inundații

Polițiștii ialomițeni continuă să acționeze în mai multe zone afectate de inundații, din municipiul Fetești și comunele Stelnica și Vlădeni. Misiunea polițiștilor se concentrează îndeosebi pe asigurarea ...[citește_toată_știrea]

9 Iulie 2010, 12:38
(16263 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița, sub Cod Galben

Ialomița, sub Cod Galben

Începînd de vineri, 9 iulie, orele 08,00 și pînă sîmbătă, 10 iulie, orele 10,00, Ialomița se află sub Cod Galben. Meteorologii au emis avertizări de vînt puternic și vijelii. «În intervalul menționat în ...[citește_toată_știrea]

9 Iulie 2010, 12:19
(21902 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Piața Agroalimentară și Bazarul de Mărfuri Industriale, controlate de polițiști

Joi, 8 iulie a.c., în intervalul orar 10.00-13.00, efective ale Birourilor de Ordine Publică pentru Mediul Urban și Rutier Slobozia, în colaborare cu polițiști din cadrul Serviciului de Investigare a Fraudelor ...[citește_toată_știrea]

9 Iulie 2010, 12:07
(23449 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Depistat la volan deși avea permisul suspendat pentru conducere în stare de ebrietate

Joi seara, 8 iulie a.c., în jurul orei 20.00, un echipaj de poliție aflat în serviciul de patrulare pe raza municipiului Urziceni, în zona sensului giratoriu de la intersecția DN1D cu DN2, a oprit pentru ...[citește_toată_știrea]

9 Iulie 2010, 12:06
(12950 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Prevenirea criminalității în mediul rural

Polițiștii Biroului de Ordine Publică pentru Mediul Rural Slobozia, în colaborare cu agenții Posturilor de Poliție Cocora, Munteni Buzău, Reviga și Colelia, au acționat pe raza comunelor anterior menționate ...[citește_toată_știrea]

9 Iulie 2010, 12:03
(20419 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM: 11%, rata șomajului în luna iunie 2010

La sfîrșitul lunii iunie 2010, în evidențele Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița au fost înregistrate 11530 de persoane, din care 5272 șomeri indemnizați, respectiv 6258 șomeri neidemnizați ...[citește_toată_știrea]

8 Iulie 2010, 18:11
(12858 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: șomaj Ialomița


Sudiți: Proiectile neexplodate descoperite sub fundația unei case

Nu mai puțin de 7 proiectile de artilerie explozive, patru dintre acestea de calibru 100 mm, două de calibru 105 și unul de calibru 76 mm, au fost descoperite de cîțiva cetățeni care lucrau la scoaterea ...[citește_toată_știrea]

8 Iulie 2010, 14:33
(24015 vizualizări - 1 comentariu)


Țăndărei, raiul contrabandiștilor de țigări

Numai într-o singură seară polițiștii au confiscat peste 15 mii de pachete de țigări, în orașul Țăndărei. Țigările erau transportate în mașini, iar deținătorii nu au putut prezenta documente de proveniență ...[citește_toată_știrea]

8 Iulie 2010, 13:23
(24383 vizualizări - 5 comentarii)


5,8 mii de lei, amenzi pentru nesiguranța alimentelor

Aproximativ 40 de unități de procesare sau comercializare a produselor alimentare au fost, în perioada recent încheiată, verificaTe de inspectorii Direcției Sanitare Veterinare și pentru Siguranța Alimentelor ...[citește_toată_știrea]

8 Iulie 2010, 13:22
(21914 vizualizări - 0 comentarii)


Lilieci: Patru autoturisme implicate într-un accident rutier

Miercuri, 7 iulie a.c., în jurul orei 14.35, echipajul de descarcerare și ambulanța SMURD de la Detașamentul Urziceni s-au deplasat de urgență pe DN2, la ieșirea din localitatea Lilieci, unde s-a produs ...[citește_toată_știrea]

7 Iulie 2010, 18:15
(13851 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Lilieci accident


Urziceni: Acțiune a Poliției

O acțiune de amploare s-a desfășurat marți, 6 iulie a.c., la Urziceni, în intervalul orar 18.00-21.00, polițiștii acționînd pe multiple planuri. În cadrul acțiunii, au fost legitimate 173 de persoane, iar ...[citește_toată_știrea]

7 Iulie 2010, 18:11
(10991 vizualizări - 0 comentarii)


Suspecții mai multor furturi, după gratii

Marți, 6 iulie a.c., polițiștii din Urziceni au reținut pentru 24 de ore un tînăr, de 20 de ani, din localitate, învinuit de săvârșirea a trei furturi din auto, fapte săvîrșite împreună cu un minor de ...[citește_toată_știrea]

7 Iulie 2010, 17:31
(14755 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: La volan, cu permisul suspendat

Un bucureștean de 29 de ani este cercetat penal de polițiști după ce a fost depistat conducînd un autoturism pe drumurile publice, deși avea permisul suspendat din luna ianuarie 2010. Autoturismul condus ...[citește_toată_știrea]

7 Iulie 2010, 17:20
(15135 vizualizări - 0 comentarii)


Căzănești: Țiganii din Căzănești s-au încăierat din nou. 5 persoane, reținute de polițiști

Scandalul s-a produs seara trecută, marți, 6 iulie, cînd mai multe persoane de etnie rromă, bărbați, femei și copii se aflau în fața unei locuințe unde aruncau cu diverse obiecte. Pentru calmarea spiritelor ...[citește_toată_știrea]

7 Iulie 2010, 17:04
(13629 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Aproape 2000 de pachete cu țigări de contrabandă, expediate printr-o firmă de curierat

Polițiștii din Slobozia au interceptat în trafic, pe bulevardul Matei Basarab din Slobozia, un autoturism asupra căruia aveau bănuieli că transportă țigări de contrabandă. La volan se afla un ialomițean ...[citește_toată_știrea]

7 Iulie 2010, 07:10
(20107 vizualizări - 3 comentarii)


Secțiunea Sport a fost actualizată!

Cele mai noi știri din sportul ialomițean. ...[citește_toată_știrea]

7 Iulie 2010, 05:19
(11052 vizualizări - 0 comentarii)


Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!

Cele mai noi anunțuri de mică publicitate din Ialomița. ...[citește_toată_știrea]

7 Iulie 2010, 05:18
(13375 vizualizări - 0 comentarii)


Țăndărei: La 14 ani, tîlhari cu acte-n regulă

Duminică, 4 iulie, la miezul nopții telefonul de urgență al polițiștilor din Țăndărei a sunat pentru a anunța o tîlhărie în strada mare. Victima a declarat polițiștilor că în timp ce se afla în zona pasarelei ...[citește_toată_știrea]

6 Iulie 2010, 18:55
(13385 vizualizări - 3 comentarii)


Sfîntu Gheorghe: În căutarea vițelului (ne)pierdut

Fiindcă nu și-a mai găsit vițelul în locul unde îl priponise, o femeie din Sfîntu Gheorghe a apelat numărul de urgență 112 pentru a alerta polițiștii. Femeia a susținut că vițelul îi fusese furat din spatele ...[citește_toată_știrea]

6 Iulie 2010, 18:55
(14631 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: A fugit de acasă la cerșit

Un copil din Fetești a pus pe jar polițiștii din localitate după ce bunica sa, o bătrînă de 61 de ani, a anunțat dispariția de la domiciliu a acestuia. Copilul, de 12 ani, plecase de la domiciliu în urmă ...[citește_toată_știrea]

6 Iulie 2010, 18:54
(11915 vizualizări - 0 comentarii)


Movila: Prins în trafic cu mașina neînmatriculată

Un cetățean din Urziceni s-a ales zilele tecute cu dosar penal pentru conducerea unei mașini neînmatriculate și cu numere false. Asta după ce în dimineața zilei de luni, 5 iulie, a fost depistat de polițiști ...[citește_toată_știrea]

6 Iulie 2010, 18:52
(13814 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Scandalagiul de pe Calea București, arestat

Scandalagiul de la Urziceni care a reușit performanța de a «trezi» un întreg cartier din municipiu și de a-și speria vecinii prin comportamentul său a fost reținut de polițiști. Individul a fost arestat ...[citește_toată_știrea]

6 Iulie 2010, 18:51
(13586 vizualizări - 0 comentarii)


Bucu: Tînăr de 16 ani, arestat

În cadrul unei acțiuni ce a vizat depistarea persoanelor care se sustrag executării mandatelor de arestare preventivă sau mandatelor de executare a pedepsei, polițiștii ialomițeni au prins și arestat un ...[citește_toată_știrea]

6 Iulie 2010, 18:51
(12022 vizualizări - 0 comentarii)


A pătruns pe constrasens și s-a izbit de o autoutilitară

Un bătrîn, de 65 ani, a ajuns la spital cu răni grave după ce a fost implicat într-un accident rutier. Pe scurt, în timp ce se deplasa la volanul unui autoturism din direcția Ploiești către Urziceni, în ...[citește_toată_știrea]

6 Iulie 2010, 18:50
(14791 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Jilavele accident


APIA: Sprijin financiar pentru culturile calamitate

Reprezentanții Agenției de Plăți și Intervenție pentru Agricultură fac apel către fermierii care au depus cereri pentru schemele/măsurile de sprijin pe suprafață și ale căror culturi au fost inundate că ...[citește_toată_știrea]

6 Iulie 2010, 16:47
(13561 vizualizări - 0 comentarii)


Vindea o drujbă contrafăcută

Vindea o drujbă contrafăcută

Jandarmii slobozeni au fost sesizați la începutul săptămînii, luni, 5 iulie despre faptul că un bărbat oferea spre vînzare pe o stradă din municipiu o drujbă, mult mai ieftină decît prețul de pe piață. ...[citește_toată_știrea]

6 Iulie 2010, 16:46
(22719 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Slobozia drujba


APIA: Peste 2 milioane de euro, sprijin pentru apicultori

«Termenul limită pentru depunerea cererilor de plată pentru acțiunile realizate în acest an este de 16 august 2010» informează Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură apicultorii județului. ...[citește_toată_știrea]

6 Iulie 2010, 16:44
(13359 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Parinte în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! AlexDan în Lipsă de «transparență» în Consiliul Local Slobozia Preda în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Mary în Reabilitarea Ștrandului Municipal, abandonată de administrația Potor Mary în Restanțe de 7,3 milioane de lei pentru facturile de apă și canalizare către operatorul Urban SA Slobozia NOBODY în «Candidatul 10510», în sfârșit director general adjunct la DGASPC Ialomița! Vasi în Incidente de integritate «cu efect întârziat» în județul Ialomița Dan în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! OK dar.. în «USR are obligația morală să aplice propriile standarde de integritate!» dan în Blocuri pentru tinerii specialiști în Educație și Sănătate, la Fetești Aur în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! cetatean în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Pt Zanfir în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! suporter în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! ZANFIR în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! ozzy ada în Lipsa fondurilor întârzie reparația podurilor din județul Ialomița Gigel în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Cetățean în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Cetatean în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! patrik în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...