Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Ce n-a putut Rapidul

Fotbal, Liga a III-a, CS Popești-Leordeni-Unirea Slobozia 0-3

Ce n-a putut Rapidul

Rapidul are buget de 3 ori mai mare decât Slobozia. Cu toate acestea, în urmă cu două săptămâni alb-vișiniii au scos doar un punct la Popești-Leordeni... Pe același stadion, Unirea Slobozia a reușit un meci perfect și a scos sâmbătă, 15 septembrie 2018, de 3 ori mai multe puncte! Jucătorii au prins curaj. Pe la colțuri se spun vorbe de îmbărbătare și se speră la un parcurs la fel de bun. Nu ar fi prima dată când în fotbal buturuga mică răstoarnă carul mare...

Dezlănțuiți în repriza secundă
După meciul de Cupă pierdut in extremis cu Sportul Snagov și după sperietura zdravănă pricinuită... [citește_tot_articolul]

18 Septembrie 2018, 17:15 (4341 vizualizări - 1 comentariu)

SPORT

Fotbal, Liga a IV-a

6 echipe cu punctaj maxim

S-au scurs deja două etape din noua ediție de campionat a Ligii a IV-a, prima din mandatul de președinte al Asociației Județene de Fotbal câștigat de Vasile Bratu la 18 august 2018. A fost o etapă în care s-au «recoltat» 56 de goluri, o medie de fix 7 goluri pe meci. La fel ca în sezonul trecut, Abatorul Slobozia merge ceas și, după ce etapa trecută s-a impus la limită în fața Feteștiului, sâmbătă, 15 septembrie a.c., a trecut cu 1-0 de Victoria Țăndărei. De data aceasta însă munca băieților lui Nicu Bunea este mult mai dificilă. Alte 5 echipe cu punctaj maxim după două etape manifestă o poftă de victorii demnă de o cauză mai bună. Vice­cam­pioana en-titre Recolta Gheorghe Doja a realizat scorul... [citește_tot_articolul]

18 Septembrie 2018, 16:35 (3491 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Scandal la Școala Gimnazială Rădulești, din cauza profesorului de Matematică

Început de an școlar cu scandal la Școala Gimnazială din Rădulești, județul Ialomița. Mai mulți părinți au semnat o petiție prin care cer Inspectoratului Școlar Județean și instituției de învățământ să oprească încadrarea în muncă a profesorului de Matematică. Oamenii spun că dascălul nu este bine pregătit pentru a preda această materie și că, din cauza sa, rezultatele la învățătură ale copiilor sunt slabe.

Protest pe holurile Inspectoratului Școlar Județean Ialomița
În urmă cu aproximativ o săptămână, doi reprezentanți ai comitetului de părinți ai Școlii Gimnaziale din Rădulești... [citește_tot_articolul]

18 Septembrie 2018, 15:35 (9433 vizualizări - 9 comentarii)

EVENIMENT

  Procurorii și polițiștii, pe urmele traficanților de droguri

Audieri la sediul DIICOT Slobozia

Procurorii și polițiștii, pe urmele traficanților de droguri

Procurorii DIICOT din Slobozia, împreună cu ofițeri din cadrul Serviciului de Combatere a Criminalității Organizate, audiază marți, 18 septembrie 2018, mai multe persoane într-un amplu dosar penal ce vizează fapte de «trafic de droguri» și «pornografie infantilă». Mai mulți suspecți sunt vizați de anchetatori.

Cercetările continuă
După reținerea lui Ionuț Gabriel Mocanu, zis «Oache», procurorii DIICOT din Slobozia, alături de ofițerii  Serviciului de Combatere a Criminalității Organizate, au reușit să dea încă o lovitură traficanților de droguri din județul Ialomița. Marți... [citește_tot_articolul]

18 Septembrie 2018, 12:36 (8424 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Scrisoare deschisă adresată președintelui Consiliului Județean Ialomița, Victor Moraru

Scrisoare deschisă adresată președintelui Consiliului Județean Ialomița, Victor Moraru

Domnule Președinte,
Suntem, oficial, adversari. Așa cum ziarul pe care îl conduc a fost adversarul declarat al administrațiilor precedente, președinților pe care i-ați succedat sau al partidelor politice care au guvernat Ialomița. Pozițiile divergente nu ne împiedică, însă, să apelăm la rațiune pentru identificarea unor soluții general valabile, pozitive sau sustenabile administrativ. Dimpotrivă... Tocmai de aceea ne permitem să venim în întâmpinarea efortu­rilor dumneavoastră și vă pro­punem să inițiați demersurile de preluare în patrimoniul județului a clădirii Cercului Militar Slobozia.
Am criticat vehement și îndelung, în campanii... [citește_tot_articolul]

18 Septembrie 2018, 11:05 (7248 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Inundată de conducta de canalizare a orașului

S-a întâmplat la Slobozia

Inundată de conducta de canalizare a orașului

Situație uluitoare pe strada Plevnei din Slobozia. După mai bine de 20 de ani de când și-au construit casele, locatarii au descoperit cu surprindere că pe sub locuințele lor trece rețeaua de canalizare a orașului. Totul a ieșit la iveală după ce una dintre țevi s-a spart și a inundat casa unei femei. Cazul a intrat în atenția administrației locale ai cărei reprezentanți s-au arătat depășiți de situație...

Pericolul de sub case Rădița Nițu locuiește aproape de mijlocul străzii Plevnei, la numărul 41B. A primit autorizația de construcție pentru casa în care locuiește acum aproape 20 de... [citește_tot_articolul]

17 Septembrie 2018, 14:05 (7789 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Unitățile de învățământ din Ialomița au început noul an școlar cu stângul

Unitățile de învățământ din Ialomița au început noul an școlar cu stângul

Debutul noului an școlar a luat și de această dată prin surprindere autoritățile, astfel că multe școli din Ialomița au fost nepregătite să-și primească elevii în cele mai bune condiții. Un raport al Inspectoratului Școlar Județean Ialomița arată că unele școli și grădinițe din județ întâmpină încă probleme în ceea ce privește obținerea autorizațiilor sanitare de funcționare sau a desfășurării în cele mai bune condiții a lucrărilor de igie­nizare și reabilitare. Reprezentanții Inspectoratului Școlar Județean Ialomița nu au dorit însă să ofere un punct de vedere public cu privire la situația șco­lilor din județ în momentul în care acestea și-au deschis porțile pentru elevi și profesori.
... [citește_tot_articolul]

17 Septembrie 2018, 10:50 (9120 vizualizări - 7 comentarii)

REPORTAJ

Magul de Tarot de la Perieți

Magul de Tarot de la Perieți

Cristi Păun s-a întâlnit cu cărțile de Tarot acum 16 ani, într-o piață din Italia. Acum, privind în urmă, crede că l-a chemat Magul Întors, pe care avea să-l cunoască 10 ani mai târziu. Atunci însă habar n-avea de nimic. A dat 100 de euro că era în bani și i-au plăcut... Acum are 450 de perechi de cărți de Tarot din toată lumea. Și mai vrea 50! «Dar alea sunt mai greu de găsit, nu sunt pentru toată lumea!» sus­ține făcându-ne cu ochiul.

Lumea lui Cristi
Dacă-l auzi, spui că e nebun sadea. Dacă-l asculți însă, lumea asta complicată devine liniară, iar viața incredibil de frumoasă... [citește_tot_articolul]

16 Septembrie 2018, 13:35 (7045 vizualizări - 6 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

contraeditorial

noi dăm șpagă

Obișnuim să spunem că suntem sclavii sistemului. Ne întrebăm permanent ce e de făcut. Dăm vina pe alții, pe ceilalți, pe cei care conduc... Pe Dragnea, că ne-a mințit! Pe Orban, că e bețiv! Pe Codruța, pe SRI, pe vecinul de la 2, că e nesimțit și aruncă chiștoacele de la țigară pe fereastră... Apoi mergem la măcelărie și întrebăm aparte dacă e bună carnea. La doctor ca să vedem cum facem să primim tratament gratuit. Cunoaștem pe cineva la Primărie care ne bagă în față. Nu suntem dispuși niciodată să așteptăm, avem mereu o scuză. «Cum să aștept 30 de zile? Mă gră­beam... I-am dat ceva și s-a rezolvat!». Nu este sport național. Nu e predestinare balcanică, reminiscență fanariotă. Nu e moștenirea... [citește_tot_articolul]

15 Septembrie 2018, 17:35 (3229 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Operație în premieră la Spitalul Slobozia

Operație în premieră la Spitalul Slobozia

O intervenție chirurgicală rea­lizată recent la Slobozia crește șansele de vindecare ale pa­cienților diagnosticați cu necroză de cap femural. Operația se realizează printr-o tehnică inovativă care se practică în ma­rile spitale din Occident. Tehnica presupune forarea țesutului osos bolnav și injectarea de celule stem recoltate de la pacient. Medicii care au realizat această intervenție spun că, prin folosirea acestei metode, pacienții nu mai au nevoie de proteze de șold. Această intervenție a fost realizată de o echipă alcătuită din peste 10 cadre medicale din cadrul celui mai mare spital din județul Ialomița.

O afecțiune delicată... [citește_tot_articolul]

15 Septembrie 2018, 12:10 (29135 vizualizări - 25 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Adăpost pescăresc de 2,27 milioane lei pentru 38 de pescari ialomițeni

Maximum de puncte pentru maximum de inutilitate

Adăpost pescăresc de 2,27 milioane lei pentru 38 de pescari ialomițeni

Fostul președinte Gheorghe Savu a visat crescătorii de sturioni «cât vezi cu ochii», Silvian Ciupercă sala cu «geometrie variabilă», iar Victor Moraru visează... un complex de agrement cu specific pescăresc care se va întinde pe 5 hectare de teren, la Giurgeni, în imediata vecinătate a Dunării! Primul pas al acestei noi aventuri administrative care va fi finanțată în primă fază din fonduri europene a început. Administrația Moraru a anunțat public că cererea de finanțare a fost selectată cu maximum de puncte, respectiv 100!

Grandomanie administrativă
Ideea construirii unui adăpost... [citește_tot_articolul]

14 Septembrie 2018, 11:10 (9065 vizualizări - 9 comentarii)

Click aici

POLITICĂ

PSD Ialomița și politica «incognito» la malul mării

Stațiunea Jupiter, hotel Tismana

PSD Ialomița și politica «incognito» la malul mării

PSD Ialomița, atârnată de mâna fi­lialei-soră de la Buzău, a plecat un week-end la mare pentru a se decide dacă mai joacă cu Dragnea pe tricouri sau cântă serenade sub feres­trele familiei Pandele. Precum odraslele boierilor de odinioară, pe­se­diștii au plecat boi și s-au întors vaci, alții deci­zând pentru ei ce e de făcut și când. Vestea bună e că pentru prima dată în istoria acestui gen de întâlniri, pesedeii ialomițeni au învățat să aplaude și discursuri de calitate, precum cel al primarului de Buzău, pe care l-a luat gura pe dinainte în public spunând că Viorica Dăncilă chiar e cum pare. În rest, toate bune și frumoase, și li­derii noștri devreme acasă, cum se cuvine să fie oamenii care... [citește_tot_articolul]

13 Septembrie 2018, 13:10 (7755 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

SPORT

Fotbal, Cupa României, Unirea Slobozia-Sportul Snagov 2-3

Pe muchie de cuțit

Meciul dintre Unirea Slobozia și Sportul Snagov, contând pentru ultimul tur preliminar al Cupei României, a avut o desfășurare spectaculoasă. Nici nu au intrat bine echipele pe teren și ilfovenii conduceau deja cu 1-0 după un șut frumos al lui Darius Buia. În timpul partidei, portarul echipei noastre a suferit un accident, fiind transportat de urgență la spitalul din oraș...

Răsturnări de scor spectaculoase Prima repriză mai reține alte două ocazii de modificare a tabelei neconcretizate: una a lui Hlistei de la oaspeți și altă a slobozeanului Năstase. La 10 minute după pauză, tribunele... [citește_tot_articolul]

13 Septembrie 2018, 12:05 (3903 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

ANCHETĂ

Mărturii din orașul condamnaților (IV)

Piața de etnobotanice a Sloboziei

Mărturii din orașul condamnaților (IV)

EXCLUSIV: drept la replică al DIICOT-BT Ialomița. Dealerul OACHE a fost arestat!

Într-un oraș aparent liniștit precum Slobozia, fenomenul traficului și consumului de droguri pare a fi ceva greu de imaginat. Realitatea a demonstrat însă altceva. Sub numele de «Mărturii din orașul condamnaților», câteva anchete publicate de ziarul nostru au scos la iveală faptul că pe străzile din Slobozia se vând și se consumă droguri, fără ca cineva să ia măsuri. Bazate pe mărturiile exclusive făcute de părinții unor tineri consumatori de droguri din oraș, respectivele anchete au scos la lumină indife­rența cu care autoritățile competente tratează această problemă. Marele pericol îl reprezintă așa-zisele etnobotanice, droguri preparate sintetic care conțin, printre altele, otravă... [citește_tot_articolul]

11 Septembrie 2018, 19:35 (28785 vizualizări - 41 comentarii)

Click aici

SPORT

O victorie și un car de nervi

Fotbal, Liga a III-a, Unirea Slobozia-Progresul Spartac București 3-2

O victorie și un car de nervi

În ciuda faptului că a pierdut câțiva jucători în vară, Progresul Spartac rămâne o echipă puternică a seriei a doua din Liga a III-a. În compania acesteia, Unirea Slobozia a avut o prestație bună, apropiată de ceea ce își doreau spectatorii. Echipa lui Enache Costea a dominat aproape tot meciul, iar victoria a fost cât se poate de meritată. Și ar fi fost chiar mai clară dacă omul cu fluierul n-ar fi făcut exces de zel, reușind să strice, prin câteva decizii controversate, frumusețea spectacolului fotbalistic.

2-0 la pauză Partida a început cu tradiționalele mi­nute de tatonare, dar... [citește_tot_articolul]

11 Septembrie 2018, 17:50 (4302 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

SPORT

Defilăm...

Handbal, CNOT Iași-HCM Slobozia 11-36 (4-18)

Defilăm...

Debutul în campionatul Diviziei secunde a fost pentru HCM Slobozia conform așteptărilor. Tinerele jucătoare de la CNOT Iași nu au avut capacitatea de a opune prea mare rezistență elevelor lui Gheorghe Covaciu. Și, astfel, după ce Obedeanu a deschis scorul, a urmat o desfășurare de forțe care a confirmat pretențiile la promovare ale Sloboziei. A fost 4-0 pentru HCM, apoi 9-1, 12-2, iar la pauză 18-4. A doua repriză a însemnat o simplă formalitate, HCM impunându-se cu un convingător 36-11. Raportul de forțe net în favoarea noastră i-a permis lui Covaciu să ruleze tot lotul avut la dispoziție. A lipsit Mouna Jlezi, care mai are de luptat câteva zile cu o entorsă la gleznă. Pentru echipa noastră au... [citește_tot_articolul]

11 Septembrie 2018, 17:05 (5115 vizualizări - 0 comentarii)

SPORT

4 medalii balcanice pentru Amara

Lupte libere

4 medalii balcanice pentru Amara

Capitala Bosniei Herțego­vina, Sarajevo, a găzduit săptămână trecută Campionatul Balcanic de lupte adresat cadeților și luptătorilor sub 15 ani. Au fost prezente la această competiție 12 țări, din delegația României făcând parte și șase sportivi de la CS Amara. Astfel, vitrina cu trofee a clubului condus de Marian Moraru s-a îmbogățit substanțial. Cel mai strălucit rezultat i-a aparținut Nicoletei Băjan, care a obținut aurul la 39 kg, după un turneu fără greșeală. Nicoleta își confirmă statutul de lider în zona Balcanilor, după ce obținuse un rezultat identic și în 2018, când competiția s-a desfășurat la Belgrad. Atât Marian Moraru, cât și cei din Federația Română de Lupte văd în Nicoleta Băjan... [citește_tot_articolul]

11 Septembrie 2018, 16:10 (4143 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

Serviciul de Medicină Legală Ialomița are nevoie de un aparat gazcromatograf

Serviciul de Medicină Legală Ialomița are nevoie de un aparat gazcromatograf

Începând cu data de 1 ia­nuarie 2019, toate Serviciile de Medicină Legală din țară ar trebui să se doteze cu aparate gazcromatograf, pentru a realiza testele de alcoolemie conform normelor europene. Un raport al Institutului Național de Medicină Legală «Mina Minovici» din București arată că Serviciul de Medicină Legală din Ialomița face de 3 ani eforturi pentru achiziția unui astfel de echipament, însă până acum nu a primit niciun răspuns din partea autorităților în domeniu.

O nouă procedură pentru alcoolemie
În momentul de față, determinarea alcoolemiei din sângele șoferilor... [citește_tot_articolul]

11 Septembrie 2018, 15:50 (6948 vizualizări - 1 comentariu)

ANCHETĂ

Mărturii din orașul condamnaților (III)

Mărturii din orașul condamnaților (III)

Mama lui Florin nu mai are liniște de un an de zile. Băiatul ei s-a îndrăgostit de o... «drogată». Tot etnobotanice. Pentru bani de drog, prietena lui Florin face orice! Iar Florin face orice pentru ea... Fură din casă, chiulește de la școală... Acasă, Florin povestește că prietena lui se va lăsa... Marian are 18 ani. A fost la un majorat de vară. Acolo a fumat prima dată. De rușine, pentru că altfel grupul l-ar fi ex­clus... Nu mai știe cum a ajuns acasă. Dacă știi persoana potrivită, poți cumpăra «ciocolată». «Ciocolata» e hașis amestecat cu ceva tutun. Și dracu’ mai știe ce! «Ciocolata» e pentru elevii săraci. Dacă ai bani, cumperi ecstasy. O doză e 50 de lei, dar merită. Pentru gagici, cumperi... [citește_tot_articolul]

11 Septembrie 2018, 10:55 (17817 vizualizări - 23 comentarii)

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

Pânze de păianjen peste Programul SAPARD

Pânze de păianjen peste Programul SAPARD

Administrația Moraru se laudă că va investi în următorul cincinal peste 100 milioane de euro în proiecte de infrastructură edilitară. În urmă cu mai bine de 10 ani, predecesorul său făcea la fel... La momentul respectiv, 18 loca­lități ale județului au beneficiat de investiții de aproximativ 30 milioane de lei pentru sistemele locale de apă. Iată cum arată aceste investiții în anul de grație 2018, într-una dintre comunele județului (Colelia) care a beneficiat de sprijinul neprecupețit al autorităților județene. Încă o modestă dovadă că drumul spre iadul adminstrativ e pavat cu bunele intenții ale social-democraților ialomițeni...... [citește_tot_articolul]

10 Septembrie 2018, 15:20 (6168 vizualizări - 3 comentarii)

Sâmbătă 27 Iun 2026
276 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Fetești: Polițiștii au oprit un autoturism pentru viteză excesivă și au descoperit... un țepar de cerale!

Un bărbat, de 33 de ani, din orașul Strehaia, județul Mehedinți este cercetat penal de polițiștii feteșteni pentru înșelăciune, după ce, cu ocazia unei tranzacții cu cereale, a înșelat un cetățean cu peste ...[citește_toată_știrea]

14 Septembrie 2010, 18:32
(11063 vizualizări - 0 comentarii)


Sălcioara: Fără permis și cu mașina neînmatriculată a lovit un pieton, părăsind locul accidentului

În cursul dimineții de luni, 13 septembrie, Poliția Urziceni a fost sesizată despre faptul că pe raza localității Sălcioara s-a produs un accident de circulație soldat cu rănirea unei persoane. Polițiștii ...[citește_toată_știrea]

14 Septembrie 2010, 18:31
(18473 vizualizări - 2 comentarii)


Gura Ialomiței: Fără permis la volan

Luni, 13 septembrie, polițiștii din Gura Ialomiței au încercat să oprească un autoturism înmatriculat în județul Ialomița. Întrucît șoferul nu a oprit la semnalul agentului de poliție, continuîndu-și deplasarea ...[citește_toată_știrea]

14 Septembrie 2010, 18:30
(16279 vizualizări - 0 comentarii)


Coșereni: Tînăr mort într-un accident rutier

Luni, 13 septembrie, în apropierea localității Coșereni s-a produs un accident de circulație soldat cu decesul unei persoane. Victima, un tînăr de 23 de ani, din municipiul Focșani, județul Vrancea, conducea ...[citește_toată_știrea]

14 Septembrie 2010, 18:28
(16879 vizualizări - 0 comentarii)


Sărățeni: Țigări de contrabandă, confiscate

În cursul zilei de luni, 13 septembrie polițiștii Serviciului de Investigare a Fraudelor au oprit pentru control, pe raza comunei Sărățeni, un autoturism înmatriculat în județul Ialomița, condus de un bărbat ...[citește_toată_știrea]

14 Septembrie 2010, 18:26
(16387 vizualizări - 0 comentarii)


Fierbinți Tîrg: A intrat cu mașina în pom și a fost proiectat pe gardul unei case

În noaptea de sîmbătă spre duminică, respectiv 11/12 septembrie, Poliția Orașului Fierbinți-Tîrg a fost sesizată despre faptul că pe raza localității s-a produs un accident de circulație soldat cu rănirea ...[citește_toată_știrea]

13 Septembrie 2010, 16:03
(21508 vizualizări - 1 comentariu)


«Șoferi» fără permis sau băuți la volan

La sfîrșitul săptămînii trecute, sîmbătă, 11 septembrie, un echipaj de poliție din Urziceni, aflat în serviciul de patrulare și control al traficului rutier, a depistat în trafic pe raza localității Maia ...[citește_toată_știrea]

13 Septembrie 2010, 16:01
(18641 vizualizări - 4 comentarii)


Urziceni: Comerțul ilicit, în atenția polițiștilor

Sîmbătă, 11 septembrie, polițiștii din Urziceni au executat o acțiune pe linia prevenirii și combaterii activităților de comerț ilicit în zona Pieței și a Oborului din municipiu. În cadrul acțiunilor au ...[citește_toată_știrea]

13 Septembrie 2010, 16:00
(17102 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Se fură capace de canalizare

În noaptea de duminică spre luni, respectiv 12 spre 13 septembrie, o echipă de siguranță publică mixtă polițist-jandarm-polițist comunitar a depistat, pe strada Independenței din Fetești, un tînăr de 2 ...[citește_toată_știrea]

13 Septembrie 2010, 15:58
(18480 vizualizări - 0 comentarii)


«Biblionet» la Stelnica

«Biblionet» la Stelnica

Primăria și Consiliul Local Stelnica, Biblioteca Județeană «Ștefan Bănulescu» Ialomița și Biblioteca Comunală «Ion Ghelu Destelnica» vor inaugura oficial noul serviciu gratuit de bibliotecă «Biblionet-lumea ...[citește_toată_știrea]

13 Septembrie 2010, 12:04
(19748 vizualizări - 0 comentarii)


Fiscul ialomițean raportează evaziunea pentru luna august 2010

Potrivit unei informări a Direcției Genrale a Finanțelor Publice Ialomița, în cursul lunii august inspectorii instituției au efectuat 180 verificări ale bazei de impozitare, ale legalității și conformității ...[citește_toată_știrea]

13 Septembrie 2010, 11:35
(11108 vizualizări - 0 comentarii)


Prinsă în flagrant în timp ce dădea șpagă

Vineri, 10 septembrie, ofițerii Direcției Generale Anticorupție Ialomița, în colaborare cu polițiști din cadrul IPJ Ialomița, au prins în flagrant o persoană din Ciulnița în timp ce încerca să mituiască ...[citește_toată_știrea]

13 Septembrie 2010, 11:34
(21387 vizualizări - 1 comentariu)

Taguri: Ciulnița șpagă


Accidente: Începător la volan, a intrat într-o căruță. S-a izbit de un tractor și a murit pe loc. Biciclistă băută, acroșată de o mașină

O persoană și-a pierdut viața și alte două au fost ușor rănite în urma a trei accidente produse pe arterele județului.
Primul eveniment rutier a fost sesizat Poliției prin 112, vineri, 10 septembrie ...[citește_toată_știrea]

12 Septembrie 2010, 14:44
(18470 vizualizări - 1 comentariu)


Depistat fără permis la volanul unui autoturism neînmatriculat și cu număr fals

Polițiștii Serviciului Rutier aflați în activitatea de supraveghere și control al traficului rutier pe DN2A, pe raza localității Misleanu, au oprit pentru control un autoturism cu număr de înmatriculare ...[citește_toată_știrea]

12 Septembrie 2010, 14:44
(16469 vizualizări - 0 comentarii)


Rablele, afară de pe șosele!

Efective ale Biroului Rutier Fetești, în colaborare cu reprezentanții RAR filiala Ialomița au acționat pe raza municipiului Fetești avînd drept scop scoaterea în afara părții carosabile a autovehiculelor ...[citește_toată_știrea]

12 Septembrie 2010, 14:42
(13297 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Fetești rable


Țăndărei: Tînăr arestat

Polițiștii din Țăndărei au identificat și reținut un tînăr de 21 de ani, din localitate, pe numele căruia Judecătoria Fetești a emis la data de 3 septembrie a.c. un mandat de executare a pedepsei de 1 an ...[citește_toată_știrea]

12 Septembrie 2010, 14:42
(17475 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Acțiuni de prevenire și combatere a infracționalității

Polițiștii feteșteni au acționat pe raza municipiului, activitățile întreprinse urmărind prevenirea și combaterea infracțiunilor comise cu violență în zona barurilor, discotecilor și a altor locuri pretabile ...[citește_toată_știrea]

12 Septembrie 2010, 14:41
(16341 vizualizări - 0 comentarii)


Comandantul Poliției Slobozia, Cristian Ivan, prezent la «Convocarea șefilor polițiilor municipiilor reședință de județ» de la Sibiu

Vineri, 10 septembrie a.c., s-a încheiat la Sibiu Convocarea șefilor polițiilor municipiilor reședință de județ din cadrul inspectoratelor de poliție județene. La întîlnire a participat, din partea Ministerului ...[citește_toată_știrea]

11 Septembrie 2010, 14:22
(17672 vizualizări - 0 comentarii)


Rechizite gratuite de la Episcopia Sloboziei și Călărașilor

Copiii proveniți din familii nevoiașe vor primi rechizite cu titlu gratuit oferite de Centrul de consiliere și sprijin pentru familiile aflate în dificultate din cadrul Episcopiei Sloboziei și Călărașilor ...[citește_toată_știrea]

11 Septembrie 2010, 09:02
(18730 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Un polițist la fiecare școală

Peste 200 de polițiști ialomițeni vor participa în cele 120 de unități de învățămînt la deschiderea noului an școlar. «Zona unităților de învățămînt va fi supravegheată de patrulele de siguranță publică ...[citește_toată_știrea]

10 Septembrie 2010, 16:48
(17726 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: S-au intoxicat în pivniță cu monoxid de carbon rezultat din fermentarea mustului. O femeie a murit!

Trei persoane s-au intoxicat cu monoxid de carbon rezultat din fermentarea mustului. Tragedia s-a petrecut la Fetești, în cartierul Fetești-Gară, vineri, 10 septembrie. Proprietarul, în vîrstă de 62 de ...[citește_toată_știrea]

10 Septembrie 2010, 16:29
(11893 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Fetești tragedie


13 septembrie-Ziua Pompierilor se desfășoară la liceul «Al. I. Cuza»

În fiecare an, la 13 septembrie, Inspectoratul pentru Situații de Urgență «Barbu Catargiu» al județului Ialomița sărbătorește Ziua Pompierilor din România. Pentru că anul acesta sărbătoarea coincide cu ...[citește_toată_știrea]

10 Septembrie 2010, 16:15
(10514 vizualizări - 0 comentarii)


Ciupercă reclamă evaziunea fiscală: «În Port la Constanța ajung prin Ialomița, în fiecare noapte, sute de mii de tone de cereale!»

Joi, 9 septembrie, după-amiază, autoritățile locale și județene s-au întrunit în ședința lunară de lucru a Colegiului Prefectural. De această dată lucrările Colegiului s-au axat pe infracționalitatea înregistrată ...[citește_toată_știrea]

10 Septembrie 2010, 06:14
(19513 vizualizări - 0 comentarii)


Incendii la Bucu, Ograda și Colelia

Trei incendii la gospodăriile populației s-au petrecut în cursul zilei de miercuri, 8 septembrie a.c., începînd cu ora 10.15, cînd la dispeceratul Inspectoratului s-a anunțat faptul că anexa unei gospodării ...[citește_toată_știrea]

9 Septembrie 2010, 13:18
(19648 vizualizări - 1 comentariu)


Au furat fier de la o stație de irigații

Marți, 7 septembrie, în jurul orei 16.30, jandarmii grupei de intervenție Urziceni, aflîndu-se în patrulare pe un tronson al conductelor magistrale de transport produse petroliere din zona comunei Lilieci ...[citește_toată_știrea]

9 Septembrie 2010, 13:03
(18228 vizualizări - 0 comentarii)


Instalarea noului preot la Armășești

Instalarea noului preot la Armășești

Duminică, 5 septembrie 2010, preacucernicul părinte Stancu Bogdan Ionuț, protoiereu de Urziceni, a participat în comuna Armășești la slujba de instalare a noului preot paroh, Munteanu Cristian Ionuț. La ...[citește_toată_știrea]

9 Septembrie 2010, 12:55
(25140 vizualizări - 0 comentarii)


Maia: Bătrînă dispărută de la domiciliu, găsită în mai puțin de patru ore de la sesizare

Miercuri, 8 septembrie, la ora 16.00, agenții Postului de Poliție Maia au fost sesizați de către un localnic de 57 de ani, despre faptul că mama sa, în vîrstă de 87 de ani, diagnosticată cu amnezie temporară ...[citește_toată_știrea]

9 Septembrie 2010, 12:51
(17994 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Maia dispărută


Furturile de pe cîmp, în atenția polițiștilor

În cursul nopții de 8/9 septembrie a.c., efectivele Biroului de Ordine Publică Fetești, în colaborare cu lucrători ai Inspectoratului Județean al Poliției de Frontieră Ialomița și Inspectoratului Județean ...[citește_toată_știrea]

9 Septembrie 2010, 12:49
(15215 vizualizări - 0 comentarii)


Urmărit internațional, depistat la Țăndărei

În cursul zilei de ieri, polițiștii de investigații criminale din cadrul Poliției Țăndărei au organizat și executat o acțiune ocazie cu care a fost prins și reținut un bărbat de 37 de ani, din localitate ...[citește_toată_știrea]

9 Septembrie 2010, 12:47
(20633 vizualizări - 3 comentarii)


350 de carnete reținute ca urmare a consumului de alcool la volan

În primele opt luni ale anului 2010, în urma acțiunilor desfășurate de polițiști pentru combaterea conducerii autovehiculelor sub influența alcoolului, au fost reținute 350 de permise de conducere. De asemenea ...[citește_toată_știrea]

9 Septembrie 2010, 12:45
(17456 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Carmen în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Gigel în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! mdrag20 în Irigațiile pe 36000 de hectare în Ialomița, afectate de o decizie a CFR pentru protejarea unui pod feroviar în Brăila Gigi gunoierul în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei Corcodel de la DUMITRESTI în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia casă Slobozia Nouă în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 închiriere apartament 3 camere Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 om de rand în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! laurentiu în «Beach Party» săptămânal pe Plaja Zorilor Răduță Aurelian-Constantin în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia @ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final soluția e simplă în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Fa Marileno în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Maria în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Nelu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Vasile în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Ionut în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Mihai în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...