Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Guvernul despăgubește cu 1,6 milioane de lei proprietarii animalelor sacrificate

Apocalipsa porcilor

Guvernul despăgubește cu 1,6 milioane de lei proprietarii animalelor sacrificate

Epidemia de Pestă Porcină Africană continuă să se extindă la nivelul județului Ialomița. În ultima săptămână au apărut alte 3 focare în localitățile Rovine, Amara și Mărculești. De la confirmarea primelor cazuri și până în prezent, în 19 localități ialomițene autoritățile au dispus sacrificarea tuturor porcilor din gospodării. Până în prezent, Guvernul a declarat eligibile pentru despăgubiri dosarele întocmite la nivelul a 6 localități. Sumele pe care crescătorii de animale urmează să le primească au valoarea de 1,6 milioane de lei.

Peste 6000 de porci sacrificați Pesta Porcină Africană... [citește_tot_articolul]

31 August 2018, 15:40 (6559 vizualizări - 6 comentarii)

POLITICĂ

Tineretul Social Democrat Ialomița, participant la «Tabăra de Ecologizare»

Tineretul Social Democrat Ialomița, participant la «Tabăra de Ecologizare»

Reprezentanții Tinerilor Social Democrați din Ialomița participă zilele acestea la cea de a XII-a ediție a «Taberei de Ecologizare», eveniment care se desfășoară în localitatea Sulina, din județul Tulcea. Alături de ceilalți membri TSD din țară, tinerii social-democrați ialomițeni s-au alăturat unei campanii de donare de carte pentru biblioteca din Sulina. Astfel, peste 2000 de volume au fost oferite acestei instituții. Despre participarea la Tabăra de Ecologizare, Ștefan Țintă, președintele TSD Ialomița, a declarat: «Într-o societate care condamnă clasa politică și oamenii care fac politică, eu și colegii mei am ales acest drum. Știm că este un drum lung, greu și ca oamenii au așteptări imediate. Dar nu putem schimba realitatea într-o zi, într-un an sau într-un mandat. Și, mai ales, nu putem face asta singuri! Avem nevoie de sprijinul tuturor, de eforturile fiecăruia... Am convingerea că într-o bună zi generația pe care o reprezentăm noi va fi considerată cea care a schimbat România! Și cred că social-democrația este soluția pentru problemele cu care se confruntă societatea la acest moment. De aceea ne-am alăturat organizațiilor naționale la cea de a XII-a ediție a „Taberei de Ecologizare“, eveniment care a devenit o tradiție a tinerilor social democrați. Anul acesta, dezbaterile se axează pe stoparea fenomenului de plecare a tinerilor din Romania...»... [citește_tot_articolul]

31 August 2018, 12:10 (7029 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Cuplul Gabriel Modrea-Denisa Ioniță, acuzat că a terorizat un angajat

Scandalul de la Direcția de Sănătate Publică Ialomița continuă

Cuplul Gabriel Modrea-Denisa Ioniță, acuzat că a terorizat un angajat

La o lună și jumătate de la reconfirmarea în funcție, Gabriel Modrea, șeful DSP Ialomița, se confruntă cu noi acuzații. O înregistrare a convorbirii dintre liderul sindical Valentin Spătărelu și Nicu Chiriță, fost angajat al instituției, acum decedat, confirmă abuzurile repetate asupra angajaților. Reamintim că activitatea desfășurată de Gabriel Modrea în ultimii 2 ani a făcut obiectul unei anchete interne a Comisiei de Disciplină din cadrul Ministerul Sănătății. Până la acest moment, rezultatele acestei anchete nu au fost făcute publice.

Speranța a murit ultima În urmă cu 3 luni și... [citește_tot_articolul]

30 August 2018, 15:10 (17908 vizualizări - 18 comentarii)

EVENIMENT

Rezultate slabe la concursurile organizate la Spitalul Județean de Urgență Slobozia

Rezultate slabe la concursurile organizate la Spitalul Județean de Urgență Slobozia

A plouat cu note de 2 și 3 la cel mai recent concurs organizat la Spitalul Județean de Urgență Slobozia pentru ocuparea unor posturi de asistenți medicali, infirmiere și îngrijitoare. Oficialii instituției susțin că au fost cele mai slabe rezultate obținute în ultimii ani la concursuri similare. Din cei peste 100 de candidați înscriși, doar 15 au reușit să promoveze testările.

Un examen ratat Recent, Spitalul Județean de Urgență Slobozia a organizat concursuri pentru ocuparea a 32 de posturi de asistenți medicali, infirmiere și îngrijitoare. De când Guvernul a majorat salariile în domeniul... [citește_tot_articolul]

30 August 2018, 11:25 (20935 vizualizări - 25 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

O nouă licitație pentru «Groapa lui Stoica»

Primăria Slobozia insistă

O nouă licitație pentru «Groapa lui Stoica»

Administrația locală din Slobozia se pregătește să or­ganizeze o nouă licitație pu­blică pentru a finaliza șantierul deschis în Piața Revoluției. Demersurile în acest sens vor începe în această toamnă, însă e greu de precizat când va fi terminat proiectul. Singura certitudine care rămâne este faptul că, dacă parcarea subterană și spațiile de agrement din centrul orașului nu vor fi gata până la 31 decembrie 2018, Primăria Slobozia va fi nevoită să returneze Uniunii Europene suma de 10,3 milioane de lei! La momentul de față, stadiul lucrărilor depășește 70%...

Istoria unui proiect ratat... [citește_tot_articolul]

28 August 2018, 20:05 (7787 vizualizări - 14 comentarii)

Click aici

SPORT

Debut încurajator

Fotbal, Unirea Slobozia-Înainte Modelu 3-1

Debut încurajator

Campionatul Ligii a III-a a pornit din nou la drum, iar în prima etapă Unirea Slobozia a primit vizita celor de la Înainte Modelu. Cu toate că au plecat anul trecut bătuți măr de la Slobozia, călărășenii alcătuiesc în prezent o trupă incomodă, capabilă oricând de surprize. De acest lucru s-au convins cei de la Progresul Sparta, care au ratat promovarea în Liga a II-a din cauza lor. Nici Unirea nu a avut un meci ușor, în ciuda diferenței liniștitoare de scor înre­gistrată la final.

Lot serios avariat Lui Enache Costea nu i-a fost ușor să alcătuiască un prim 11 și, cu atât mai mult, o... [citește_tot_articolul]

28 August 2018, 16:35 (5191 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

SPORT

«Cupa Municipiului Slobozia» rămâne acasă

Handbal, HCM Slobozia

«Cupa Municipiului Slobozia» rămâne acasă

Sala «Andreea Nica» a găzduit, pe 24 și 25 august 2018, «Cupa Municipiului Slobozia», competiție de handbal feminin la care, pe lângă HCM, a mai participat FC Argeș Pitești, Știința București și CSU Neptun Constanța. Ochii tuturor spectatorilor s-au îndreptat, firește, către echipa noastră, care s-a prezentat cu multe noutăți în lot, în general surprize plăcute. HCM Slobozia a trecut de FC Argeș Pitești cu 26-17, iar apoi a surclasat-o pe Neptun Constanța cu 37-27. Cel mai dificil joc a fost sâmbătă, în compania Științei București, echipă la care evo­luează fostele jucătoare ale Sloboziei, Jeni Drăgan și Mihaela Popescu. După un joc frumos, HCM Slobozia s-a impus cu 27-25 și a intrat astfel în... [citește_tot_articolul]

28 August 2018, 13:50 (3655 vizualizări - 1 comentariu)

SPORT

Lupte, CS Amara

Calificați la Campionatul Balcanic cu 6 sportivi

În perioada 7-9 septembrie 2018, ca­pi­tala Bosniei-Herzegovina, Sarajevo, va găzdui Campionatul Balcanic de Lupte. Calificările pentru această competiție s-au desfășurat săptămâna trecută la București. CS Amara a participat la turneul de calificare cu 7 sportivi, reușind performanța de a-i califica pe 6 dintre aceștia pentru Campionatul Balcanic! La categoria 39 kg, Nicoleta Băjan a obținut locul I și po­sibilitatea de a-și mai adăuga un titlu balcanic la cel cucerit anul trecut. Rezul­tate similare au obținut Steluța Subțirică, 42 kg, Marian Subțirică, 48 kg și Răzvan Jeaca, 52 kg. De pe locul II în calificări au intrat în posesia biletelor pentru Sarajevo Denisa Negoiță, 46 kg și Constantin... [citește_tot_articolul]

28 August 2018, 12:25 (3593 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Luminița Barcari a pierdut procesul intentat Ministerului Educației

Fără schimbări la conducerea Inspectoratului Școlar Ialomița

Luminița Barcari a pierdut procesul intentat Ministerului Educației

Curtea de Apel București s-a pronunțat în procesul pe care Luminița Barcari l-a intentat împotriva Ministerului Educației, prin care a soliciat suspendarea Ordinului în baza căruia a fost demisă din funcție. Potrivit soluției pe scurt dată de instanță, ea are dreptul de a ataca decizia cu recurs în termen de 5 zile de la comunicarea sentinței.

Fără schimbări la conducerea Inspectoratului Școlar Luminița Barcari a fost îndepărtată de la conducerea Inspectoratului Școlar Județean Ialomița ca urmare a unui Ordin emis de Ministerul Educației. Documentul a fost redactat în baza Raportului... [citește_tot_articolul]

27 August 2018, 11:05 (14417 vizualizări - 39 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Complexul de porci de la Căzănești, în pericol

Pesta Porcină Africană a ajuns în satul Rovine

Pericolul provocat de Pesta Porcină Africană se extinde la nivelul județului Ialomița. Joi, 23 august 2018, autoritățile au identificat un nou focar de boală, în gospodăria preotului din satul Rovine. Vineri, 24 august 2018, toți porcii din localitate au fost omorâți. Oamenii au privit îngroziți cum autoritățile le-au intrat în curți și le-au luat animalele, fără să le ofere explicații...

Pericol la Rovine
În focarul de boală descoperit la Rovine, în curtea preotului Victor Munteanu, erau 17 porci. Animalele au fost luate și omorâte imediat ce analizele de laborator au confirmat... [citește_tot_articolul]

24 August 2018, 16:30 (30199 vizualizări - 26 comentarii)

Click aici

SPORT

Turneu amical în Sala «Andreea Nica»

Handbal, HCM Slobozia

Turneu amical în Sala «Andreea Nica»

Vineri și sâmbătă, 24/25 august 2018, Sala «Andreea Nica» din Slobozia găzduiește un turneu de pregătire organizat de conducerea HCM. La această competiție vor participa exclusiv echipe din eșalonul secund al handbalului feminin, acolo unde din acest sezon vor evolua și ialomițencele. Astfel, pe lângă HCM Slobozia, vor mai fi prezente CSU Neptun Constanța, Știința București și FC Argeș Pitești. Se va juca în sistem «fiecare cu fiecare», astfel încât iubitorii handbalului din Slobozia vor avea prilejul să vadă 6 meciuri. Programul meciurilor va fi următorul:

vineri, 24 august 2018
... [citește_tot_articolul]

23 August 2018, 17:45 (3242 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

Vasile Bratu, noul președinte al Asociației Județene de Fotbal

Vasile Bratu, noul președinte al Asociației Județene de Fotbal

Sâmbătă, 18 august 2018, s-au desfășurat alegerile pentru funcția de președinte al AJF Ialomița. S-au duelat foștii arbitri Vasile Bratu și Rodel Aron. Cel care a înclinat balanța către învingător a fost chiar Mihai Basarab, omul care a «păstorit» Asociația în ultimii 12 ani. Deși inițial toată lumea credea că Basarab îl va sprijini pe Rodel Aron, evenimentele petrecute în culise în zilele premergătoare votului l-au determinat pe acesta să întoarcă armele în favoarea lui Bratu. Punct ochit, punct lovit: Bratu a fost surprins de fluierul final cu un avantaj de 7 voturi! 35 dintre votanți l-au sprijinit pe fostul arbitru de Liga I, în vreme ce pentru Rodel Aron au votat doar 28 de reprezentanți... [citește_tot_articolul]

22 August 2018, 19:10 (8617 vizualizări - 15 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Interlop omorât în bătaie

Crimă în Cartierul Bora

Interlop omorât în bătaie

Bărbatul a avut parte de o moarte violentă

Procurorii Parchetului de pe lângă Tribunalul Ialomița au deschis o anchetă în urma unui incident petrecut în dimineața zilei de miercuri,  22 august 2018, orele 3,00, în Cartierul Bora, Slobozia. Un membru al unui cunoscut clan interlop a fost ucis în bătaie de rivalii săi. Trupul victimei se află la Serviciul de Medicină Legală Ialomița pentru efectuarea necropsiei.

Anchetă în curs
Din primele informații se pare că victima, identificată în persoana lui M.T., care făcea parte dintr-un binecunoscut clan interlop care își avea cartierul general în Bora-Slobozia, a fost atacată... [citește_tot_articolul]

22 August 2018, 13:15 (51823 vizualizări - 63 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Anchetă internă la Poliția Țăndărei

Favela Strachina face din nou «celebru» orașul

Anchetă internă la Poliția Țăndărei

Incidentul petrecut în noaptea de luni spre marți, 20/21 august 2018, la Țăndărei, când o familie cu doi copii a a anunțat că a fost agresată în trafic, a declanșat o anchetă internă la niveulul Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița. Ancheta este în curs, iar din primele informații rezultă că turiștii au fost opriți în trafic de către «o patrulă» organizată de către romii din Țăndărei pentru a preveni tâlhăriile din Cartierul Strachina, recunoscut pentru gradul ridicat de infracționalitate.

Romii din Strachina sperie turiștii Așadar, familia Ilie, din Galați, a anunțat prin... [citește_tot_articolul]

21 August 2018, 16:05 (40792 vizualizări - 64 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Firmele Primăriei Slobozia funcționează la limita subzistenței

Imagini în oglindă

Firmele Primăriei Slobozia funcționează la limita subzistenței

Primăria Slobozia gestionează  prin intermediul Consiliului Local Slobozia 4 firme. Potrivit bilanțurilor depuse în anul 2017, aceste firme generează profituri derizorii sau funcționează la limita subzistenței. Între acestea, Platforma Industrială IMM Slobozia SRL generează pierderi în fiecare an. Această ultimă firmă a fost înființată special pentru a gestiona activitatea Parcului Industrial IMM, o investiție în valoare de 17,5 milioane de lei...

Urban SA, un caz special Cea mai mare dintre firmele în care Consiliul Local Slobzia este acționar este Urban SA. Potrivit bilanțului... [citește_tot_articolul]

20 August 2018, 11:05 (9310 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

REPORTAJ

Șemineul lui Bogdan

O poveste de 300 mii de euro

Șemineul lui Bogdan

Bogdan Vlădescu a construit șemineul în 3 ani. Iar povestea lui e scrisă pe un stativ, amplasat în fața lui, ca în muzee: «Această piesă reprezintă viața omului, cu suferința și cu truda și trecerea în lumea de dincolo așa cum este împărțită de bine și de rău, în Rai sau Iad. Este o lucrare artistică ce are mai multe simboluri în ceea ce privește arta, religia și înțelesul vieții».

Un șemineu cât 3 vile
Bogdan Vlădescu s-a retras din afaceri în urmă cu mai bine de un an... A lăsat în urmă o firmă prosperă, zeci, poate sute de piese de lemn realizate manual prin vilele orașului... [citește_tot_articolul]

18 August 2018, 13:50 (6695 vizualizări - 7 comentarii)

EVENIMENT

Casa scufundată a familiei Burghelea

Săracii nu au niciodată dreptate!

Casa scufundată a familiei Burghelea

Ploile din ultimele săptămâni au creat la Slobozia numeroase probleme. Doi pensionari care locuiesc pe strada Prelungirea Rahova din oraș reclamă faptul că locuința lor a fost puternic afectată din cauza apei care li s-a strâns de pe stradă direct în curte! Oamenii dau vina pe investițiile realizate în ultimii ani de administrația locală la sistemul de canalizare. Potrivit declarațiilor, edilii locali au recunoscut problema și au precizat că vor lua măsuri. Până la acest moment, situația a rămas însă la fel. În cadrul programului de audiențe, primarul Adrian Mocioniu a declarat: «Vom oferi un sprijin financiar acestor oameni...».

Casa care stă să cadă... [citește_tot_articolul]

17 August 2018, 16:25 (5328 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Inspectoratul de Poliție al Județului Ialomița are un nou adjunct

Inspectoratul de Poliție al Județului Ialomița are un nou adjunct

Postul vacant de inspector șef adjunct al Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița a fost ocupat la sfârșitul săptămânii precedente. Funcția va fi asigurată interimar de comisarul șef Mihail Iordache, care a deținut funcția de șef al Serviciului Control Intern din cadrul aceleiași instituții. Postul de adjunct al IPJ a rămas vacant în urma demisiei comisarului șef Sorin Cricu, după scandalul furturilor comise în zona Popasului Sinești...

Jocuri de culise la IPJ Ialomița La sfârșitul săptămânii precedente, Inspectoratul de Poliție al Județului Ialomița și-a instalat în funcție... [citește_tot_articolul]

17 August 2018, 12:55 (23133 vizualizări - 40 comentarii)

ANCHETĂ

Mărturii din orașul condamnaților

Piața de etnobotanice a Sloboziei

Mărturii din orașul condamnaților

Slobozia este de mai bine de 10 ani o piață pentru droguri și substanțe derivate. Ketamină cristalizată, hașiș, marijuana, accidental cocaină... Dar adevăratul pericol îl reprezintă așa-zisele «etnobotanice» realizate artizanal. Cu numai 5 lei, orice adolescent poate avea acces la acest tip de substanțe care conțin otravă pentru șobolani, acetonă, ceai de nalbă albă și crack cumpărat de pe internet, din Anglia. Totul se întâmplă în cvasianonimat, sub ochii îngăduitori ai autorităților, care susțin că «cele 30 de grame comercializate zilnic la Slobozia nu reprezintă un motiv de îngrijorare...». În aceste condiții, ziarul nostru a decis să publice declarațiile părinților a trei consumatori... [citește_tot_articolul]

16 August 2018, 12:40 (34783 vizualizări - 29 comentarii)

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

Lumea e rea și nu vrea să moară!

Lumea e rea și nu vrea să moară!

Nenea Pericli! Nenea Pericli! Ia uite ce a postat un călător pe pagina lui de Facebook. Da, e dintr-o «clocitoare» de-aia de-a dumneavoastră, cu care cărați slobozenii ca sardelele în cutie în timp ce dați lecții de umanitate și morală în Consiliul Local Slobozia. Dar noi nu credem, nenea... Și de-aia ne-am hotărât să îl pârâm. Vă rugăm să luați măsuri, că așa nu se mai poate! Poate nu ca atunci, la Amara, că e navetist și n-are încotro, trebuie să se urce... Dar măcar o corecție fizică, cu băieții dumneavoastră, zău așa! Că altfel ajung toți să vi se urce în cap și or să vrea condiții decente de transport pentru 2 lei... Și șoferi care să nu-i înjure, și aer condiționat. Păi, unde ne trezim noi... [citește_tot_articolul]

15 August 2018, 15:45 (8581 vizualizări - 8 comentarii)

Vineri 26 Iun 2026
238 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Grupul de Comunicare Strategică: 32 de noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Miercuri, 10 martie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 8500, cu 32 de cazuri mai mult față de ziua de ...[citește_toată_știrea]

10 Martie 2021, 15:05
(2737 vizualizări - 0 comentarii)


ANAF: Ghidul privind persoanele fizice care optează pentru plata contribuției de asigurari sociale și asigurări sociale de sănătate

Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița informează persoanele fizice care vor să facă plăți opționale pentru contribuția la pensii sau dacă vor să fie asigurați în sistemul sanitar de stat ...[citește_toată_știrea]

10 Martie 2021, 14:05
(9697 vizualizări - 0 comentarii)


Incendiu la o casă din Fetești

La Fetești, pompierii militari din cadrul Stației de Pompieri Fetești au fost solicitați marți, 9 martie 2021, în jurul orelor 19,05, să intervină pentru localizarea și lichidarea unui incendiu izbucnit ...[citește_toată_știrea]

10 Martie 2021, 11:40
(2964 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Fetești incendiu


Reîncepe calvarul la Slobozia: Start nou pentru lucrările de reabilitare a podului peste Ialomița

Direcția Regională de Drumuri și Poduri Constanța a anunțat că începând cu luni, 8 martie 2021, s-au reluat lucrările de reparații la podul peste râul Ialomița, situat pe drumul național DN21, km 89+66 ...[citește_toată_știrea]

9 Martie 2021, 19:10
(6546 vizualizări - 2 comentarii)


Ialomița: Atenție, revin ninsorile!

Ialomița: Atenție, revin ninsorile!

Administrația Națională de Meteorologie a emis marți, 9 martie a.c., o atenționare Cod Galben de ninsori însemnate cantitativ, pentru perioada 10 martie 2021, ora 3,00-11 martie 2021, ora 6,00. Conform ...[citește_toată_știrea]

9 Martie 2021, 19:05
(1710 vizualizări - 0 comentarii)


anunț

firmă de construcții
angajează lucrători
cu/fără experiență
pentru lucrări în județul Ialomița
-inginer constructor
-fierari-betoniști/dulgheri
-zidari/finisori etc

se oferă condiții de lucru optime
Relații suplimentare
la telefon 0754/093.656

9 Martie 2021, 17:20


Munteni Buzău: Locuință cuprinsă de flăcări

Munteni Buzău: Locuință cuprinsă de flăcări

În dimineața zilei de marți, 9 martie 2021, pompierii din Slobozia au intervenit pentru stingerea unui incendiu produs la o locuință din comuna Munteni Buzău. În urma evenimentului a ars mobilierul din ...[citește_toată_știrea]

9 Martie 2021, 16:40
(5502 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Sancțiuni aplicate pentru nerespectarea măsurilor de protecție sanitară

În ultimele 24 de ore, 93 polițiști și 26 de polițiști locali au acționat pentru verificarea respectării măsurilor impuse în contextul Stării de Alertă, precum și pentru prevenirea și limitarea infectării ...[citește_toată_știrea]

9 Martie 2021, 16:20
(4028 vizualizări - 0 comentarii)


ISU Ialomița: Incendii de vegetație uscată la Dridu, Movilița și Fetești

Pompierii ialomițeni au intervenit luni, 8 martie a.c., pentru stingerea unor incendii de vegetație ce s-au manifestat pe raza localităților Dridu, Movilița și Fetești. În toate cazurile, flăcările au fost ...[citește_toată_știrea]

9 Martie 2021, 16:10
(4485 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 47 de noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Marți, 9 martie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 8468, cu 47 de cazuri mai mult față de ziua de luni ...[citește_toată_știrea]

9 Martie 2021, 15:45
(3152 vizualizări - 0 comentarii)


Jandarmul care s-a împușcat la Centrala Nucleară Cernavodă locuia în Fetești

Gest șocant al unui jandarm care asigura paza la Unitatea Specială 1 a Centralei Nucleare din Cernavodă. Militarul de 43 de ani s-a împușcat în cap cu arma din dotare. Datele arată că acesta locuia în municipiul ...[citește_toată_știrea]

9 Martie 2021, 11:10
(5717 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 9 noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Luni, 8 martie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 8421, cu 9 cazuri mai mult față de ziua de duminică ...[citește_toată_știrea]

8 Martie 2021, 15:40
(1525 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: Anularea obligațiilor de plată accesorii

Administrația Județeană a Finațelor Publice Ialomița reamintește contribuabilii interesați că pot beneficia de anularea unor obligații bugetare accesorii, aferente obligațiilor bugetare principale restante ...[citește_toată_știrea]

8 Martie 2021, 13:40
(3266 vizualizări - 0 comentarii)


Acoperișul unei locuințe din Țăndărei, în flăcări de la un coș de fum

Acoperișul unei locuințe din Țăndărei, în flăcări de la un coș de fum

În noaptea de duminică spre luni, 7/8 martie 2021, în jurul orei 1,30, pompierii militari din cadrul Gărzii de Pompieri Țăndărei au fost solicitați să intervină în Țăndărei pentru localizarea și lichidarea ...[citește_toată_știrea]

8 Martie 2021, 12:05
(4542 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Alerga goală pușcă prin centrul orașului

Slobozia: Alerga goală pușcă prin centrul orașului

O tânără de 38 de ani din Slobozia a fost surprinsă alergând complet dezbrăcată în centrul Sloboziei. Tânăra a fost filmată de mai mulți trecători, imaginile făcând înconjurul internetului. Aceasta se află ...[citește_toată_știrea]

8 Martie 2021, 10:10
(8169 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 15 noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Duminică, 7 martie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 8412, cu 15 cazuri mai mult față de ziua de sâmbătă ...[citește_toată_știrea]

7 Martie 2021, 16:05
(2759 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 21 de noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Sâmbătă, 6 martie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 8397, cu 21 de cazuri mai mult față de ziua de ...[citește_toată_știrea]

6 Martie 2021, 15:20
(3321 vizualizări - 0 comentarii)


Drăgoești: Autoritățile se pregătesc să carantineze localitatea

Din cauza ratei de incidență crescută înregistrată la nivelul comunității, comuna Drăgoești se pregătește să intre în carantină pentru 14 zile. O solicitare în acest sens a fost transmisă de către Direcția ...[citește_toată_știrea]

5 Martie 2021, 18:05
(5179 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 28 de noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Vineri, 5 martie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 8376, cu 28 de cazuri mai mult față de ziua de joi ...[citește_toată_știrea]

5 Martie 2021, 15:50
(2281 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Acțiuni preventive privind respectarea măsurilor de siguranță sanitară

În ultimele 24 de ore, polițiștii ialomițeni au desfășurat ample acțiuni privind modul în care populația respectă măsurile de siguranță sanitară. Astfel, au fost verificate 632 persoane, dintre care 19 ...[citește_toată_știrea]

5 Martie 2021, 14:05
(1814 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia Nouă: Accident grav, cu șase victime

Slobozia Nouă: Accident grav, cu șase victime

Un grav accident rutier s-a petrecut în cartierul Slobozia Nouă, în dimineața zilei de vineri, 5 martie 2021. Din primele informații, se pare că vina pentru producerea evenimentului rutier i-ar aparține ...[citește_toată_știrea]

5 Martie 2021, 11:20
(7565 vizualizări - 4 comentarii)


DSVSA Ialomița: Focare active de Pestă Porcină Africană la Făcăeni

Într-o informare publică, Direcția Sanitară Veterinară și pentru Siguranța Alimentelor precizează faptul că la data de 3 martie 2021, în localitatea Făcăeni, au fost identificate focare active de Pestă ...[citește_toată_știrea]

4 Martie 2021, 18:20
(4133 vizualizări - 0 comentarii)


Dridu: Au încercat să scape de mașina pe care au accidentat-o

Doi tineri de 17 și 21 de ani au intrat în vizorul polițiștilor încercând să șteargă urmele accidentului în care au fost implicați. Totul a ieșit la iveală în seara zilei de 3 martie a.c., când aceștia ...[citește_toată_știrea]

4 Martie 2021, 18:05
(6202 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Dridu accident


Alexeni: La volan în stare de ebrietate și fără permis

Miercuri, 3 martie a.c., polițiștii din Ion Roată au depistat în flagrant, pe raza comunei Alexeni, un șofer ce conducea un autoturism sub influența băuturilor alcoolice. De asemenea, bărbatul în vârstă ...[citește_toată_știrea]

4 Martie 2021, 17:40
(2297 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Acțiuni preventive pentru respectarea măsurilor de protecție sanitară

În ultimele 24 de ore, 76 polițiști și 31 de polițiști locali au acționat pentru verificarea respectării măsurilor impuse în contextul Sstării de Alertă, precum și pentru prevenirea și limitarea infectării ...[citește_toată_știrea]

4 Martie 2021, 17:20
(4368 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 36 de noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Joi, 4 martie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 8348, cu 36 de cazuri mai mult față de ziua de miercuri ...[citește_toată_știrea]

4 Martie 2021, 16:05
(2457 vizualizări - 0 comentarii)


Țăndărei: La volan cu un permis fals

Un bărbat în vârstă de 44 de ani, din Țăndărei, este cercetat penal de polițiștii ialomițeni după ce a prezentat un permis de conducere fals. Astfel, marți, 2 martie a.c., în jurul orei 8,30, polițiștii ...[citește_toată_știrea]

3 Martie 2021, 16:45
(4503 vizualizări - 3 comentarii)


Urziceni: Amenzi la o înmormântare

În ultimele 24 de ore, peste 90 de polițiști, jandarmi și polițiști locali au acționat, sub coordonarea Instituției Prefectului-Județul Ialomița, pentru verificarea modului în care se respectă prevederile ...[citește_toată_știrea]

3 Martie 2021, 16:40
(7876 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 35 de noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Miercuri, 3 martie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 8312, cu 35 de cazuri mai mult față de ziua de ...[citește_toată_știrea]

3 Martie 2021, 15:40
(2796 vizualizări - 0 comentarii)


DN2 Slobozia-Bucu: Accident rutier cu șase victime

DN2 Slobozia-Bucu: Accident rutier cu șase victime

În dimineața zilei de miercuri, 3 martie a.c., pe șoseaua care leagă localitățile Bucu și Slobozia, s-a produs un accident rutier. Din primele informații, evenimentul s-ar fi produs în urma coliziunii dintre ...[citește_toată_știrea]

3 Martie 2021, 11:25
(3773 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: DN2 accident


Ultimele comentarii
Corcodel de la DUMITRESTI în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia casă Slobozia Nouă în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 închiriere apartament 3 camere Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 om de rand în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! laurentiu în «Beach Party» săptămânal pe Plaja Zorilor Răduță Aurelian-Constantin în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia @ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final soluția e simplă în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Fa Marileno în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Maria în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Nelu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Vasile în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Ionut în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Mihai în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Urbanistul în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Vasile în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! spațiu comercial Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 spațiu comercial Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...