Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Guvernul despăgubește cu 1,6 milioane de lei proprietarii animalelor sacrificate

Apocalipsa porcilor

Guvernul despăgubește cu 1,6 milioane de lei proprietarii animalelor sacrificate

Epidemia de Pestă Porcină Africană continuă să se extindă la nivelul județului Ialomița. În ultima săptămână au apărut alte 3 focare în localitățile Rovine, Amara și Mărculești. De la confirmarea primelor cazuri și până în prezent, în 19 localități ialomițene autoritățile au dispus sacrificarea tuturor porcilor din gospodării. Până în prezent, Guvernul a declarat eligibile pentru despăgubiri dosarele întocmite la nivelul a 6 localități. Sumele pe care crescătorii de animale urmează să le primească au valoarea de 1,6 milioane de lei.

Peste 6000 de porci sacrificați Pesta Porcină Africană... [citește_tot_articolul]

31 August 2018, 15:40 (6559 vizualizări - 6 comentarii)

POLITICĂ

Tineretul Social Democrat Ialomița, participant la «Tabăra de Ecologizare»

Tineretul Social Democrat Ialomița, participant la «Tabăra de Ecologizare»

Reprezentanții Tinerilor Social Democrați din Ialomița participă zilele acestea la cea de a XII-a ediție a «Taberei de Ecologizare», eveniment care se desfășoară în localitatea Sulina, din județul Tulcea. Alături de ceilalți membri TSD din țară, tinerii social-democrați ialomițeni s-au alăturat unei campanii de donare de carte pentru biblioteca din Sulina. Astfel, peste 2000 de volume au fost oferite acestei instituții. Despre participarea la Tabăra de Ecologizare, Ștefan Țintă, președintele TSD Ialomița, a declarat: «Într-o societate care condamnă clasa politică și oamenii care fac politică, eu și colegii mei am ales acest drum. Știm că este un drum lung, greu și ca oamenii au așteptări imediate. Dar nu putem schimba realitatea într-o zi, într-un an sau într-un mandat. Și, mai ales, nu putem face asta singuri! Avem nevoie de sprijinul tuturor, de eforturile fiecăruia... Am convingerea că într-o bună zi generația pe care o reprezentăm noi va fi considerată cea care a schimbat România! Și cred că social-democrația este soluția pentru problemele cu care se confruntă societatea la acest moment. De aceea ne-am alăturat organizațiilor naționale la cea de a XII-a ediție a „Taberei de Ecologizare“, eveniment care a devenit o tradiție a tinerilor social democrați. Anul acesta, dezbaterile se axează pe stoparea fenomenului de plecare a tinerilor din Romania...»... [citește_tot_articolul]

31 August 2018, 12:10 (7028 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Cuplul Gabriel Modrea-Denisa Ioniță, acuzat că a terorizat un angajat

Scandalul de la Direcția de Sănătate Publică Ialomița continuă

Cuplul Gabriel Modrea-Denisa Ioniță, acuzat că a terorizat un angajat

La o lună și jumătate de la reconfirmarea în funcție, Gabriel Modrea, șeful DSP Ialomița, se confruntă cu noi acuzații. O înregistrare a convorbirii dintre liderul sindical Valentin Spătărelu și Nicu Chiriță, fost angajat al instituției, acum decedat, confirmă abuzurile repetate asupra angajaților. Reamintim că activitatea desfășurată de Gabriel Modrea în ultimii 2 ani a făcut obiectul unei anchete interne a Comisiei de Disciplină din cadrul Ministerul Sănătății. Până la acest moment, rezultatele acestei anchete nu au fost făcute publice.

Speranța a murit ultima În urmă cu 3 luni și... [citește_tot_articolul]

30 August 2018, 15:10 (17908 vizualizări - 18 comentarii)

EVENIMENT

Rezultate slabe la concursurile organizate la Spitalul Județean de Urgență Slobozia

Rezultate slabe la concursurile organizate la Spitalul Județean de Urgență Slobozia

A plouat cu note de 2 și 3 la cel mai recent concurs organizat la Spitalul Județean de Urgență Slobozia pentru ocuparea unor posturi de asistenți medicali, infirmiere și îngrijitoare. Oficialii instituției susțin că au fost cele mai slabe rezultate obținute în ultimii ani la concursuri similare. Din cei peste 100 de candidați înscriși, doar 15 au reușit să promoveze testările.

Un examen ratat Recent, Spitalul Județean de Urgență Slobozia a organizat concursuri pentru ocuparea a 32 de posturi de asistenți medicali, infirmiere și îngrijitoare. De când Guvernul a majorat salariile în domeniul... [citește_tot_articolul]

30 August 2018, 11:25 (20934 vizualizări - 25 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

O nouă licitație pentru «Groapa lui Stoica»

Primăria Slobozia insistă

O nouă licitație pentru «Groapa lui Stoica»

Administrația locală din Slobozia se pregătește să or­ganizeze o nouă licitație pu­blică pentru a finaliza șantierul deschis în Piața Revoluției. Demersurile în acest sens vor începe în această toamnă, însă e greu de precizat când va fi terminat proiectul. Singura certitudine care rămâne este faptul că, dacă parcarea subterană și spațiile de agrement din centrul orașului nu vor fi gata până la 31 decembrie 2018, Primăria Slobozia va fi nevoită să returneze Uniunii Europene suma de 10,3 milioane de lei! La momentul de față, stadiul lucrărilor depășește 70%...

Istoria unui proiect ratat... [citește_tot_articolul]

28 August 2018, 20:05 (7787 vizualizări - 14 comentarii)

Click aici

SPORT

Debut încurajator

Fotbal, Unirea Slobozia-Înainte Modelu 3-1

Debut încurajator

Campionatul Ligii a III-a a pornit din nou la drum, iar în prima etapă Unirea Slobozia a primit vizita celor de la Înainte Modelu. Cu toate că au plecat anul trecut bătuți măr de la Slobozia, călărășenii alcătuiesc în prezent o trupă incomodă, capabilă oricând de surprize. De acest lucru s-au convins cei de la Progresul Sparta, care au ratat promovarea în Liga a II-a din cauza lor. Nici Unirea nu a avut un meci ușor, în ciuda diferenței liniștitoare de scor înre­gistrată la final.

Lot serios avariat Lui Enache Costea nu i-a fost ușor să alcătuiască un prim 11 și, cu atât mai mult, o... [citește_tot_articolul]

28 August 2018, 16:35 (5189 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

SPORT

«Cupa Municipiului Slobozia» rămâne acasă

Handbal, HCM Slobozia

«Cupa Municipiului Slobozia» rămâne acasă

Sala «Andreea Nica» a găzduit, pe 24 și 25 august 2018, «Cupa Municipiului Slobozia», competiție de handbal feminin la care, pe lângă HCM, a mai participat FC Argeș Pitești, Știința București și CSU Neptun Constanța. Ochii tuturor spectatorilor s-au îndreptat, firește, către echipa noastră, care s-a prezentat cu multe noutăți în lot, în general surprize plăcute. HCM Slobozia a trecut de FC Argeș Pitești cu 26-17, iar apoi a surclasat-o pe Neptun Constanța cu 37-27. Cel mai dificil joc a fost sâmbătă, în compania Științei București, echipă la care evo­luează fostele jucătoare ale Sloboziei, Jeni Drăgan și Mihaela Popescu. După un joc frumos, HCM Slobozia s-a impus cu 27-25 și a intrat astfel în... [citește_tot_articolul]

28 August 2018, 13:50 (3655 vizualizări - 1 comentariu)

SPORT

Lupte, CS Amara

Calificați la Campionatul Balcanic cu 6 sportivi

În perioada 7-9 septembrie 2018, ca­pi­tala Bosniei-Herzegovina, Sarajevo, va găzdui Campionatul Balcanic de Lupte. Calificările pentru această competiție s-au desfășurat săptămâna trecută la București. CS Amara a participat la turneul de calificare cu 7 sportivi, reușind performanța de a-i califica pe 6 dintre aceștia pentru Campionatul Balcanic! La categoria 39 kg, Nicoleta Băjan a obținut locul I și po­sibilitatea de a-și mai adăuga un titlu balcanic la cel cucerit anul trecut. Rezul­tate similare au obținut Steluța Subțirică, 42 kg, Marian Subțirică, 48 kg și Răzvan Jeaca, 52 kg. De pe locul II în calificări au intrat în posesia biletelor pentru Sarajevo Denisa Negoiță, 46 kg și Constantin... [citește_tot_articolul]

28 August 2018, 12:25 (3593 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Luminița Barcari a pierdut procesul intentat Ministerului Educației

Fără schimbări la conducerea Inspectoratului Școlar Ialomița

Luminița Barcari a pierdut procesul intentat Ministerului Educației

Curtea de Apel București s-a pronunțat în procesul pe care Luminița Barcari l-a intentat împotriva Ministerului Educației, prin care a soliciat suspendarea Ordinului în baza căruia a fost demisă din funcție. Potrivit soluției pe scurt dată de instanță, ea are dreptul de a ataca decizia cu recurs în termen de 5 zile de la comunicarea sentinței.

Fără schimbări la conducerea Inspectoratului Școlar Luminița Barcari a fost îndepărtată de la conducerea Inspectoratului Școlar Județean Ialomița ca urmare a unui Ordin emis de Ministerul Educației. Documentul a fost redactat în baza Raportului... [citește_tot_articolul]

27 August 2018, 11:05 (14417 vizualizări - 39 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Complexul de porci de la Căzănești, în pericol

Pesta Porcină Africană a ajuns în satul Rovine

Pericolul provocat de Pesta Porcină Africană se extinde la nivelul județului Ialomița. Joi, 23 august 2018, autoritățile au identificat un nou focar de boală, în gospodăria preotului din satul Rovine. Vineri, 24 august 2018, toți porcii din localitate au fost omorâți. Oamenii au privit îngroziți cum autoritățile le-au intrat în curți și le-au luat animalele, fără să le ofere explicații...

Pericol la Rovine
În focarul de boală descoperit la Rovine, în curtea preotului Victor Munteanu, erau 17 porci. Animalele au fost luate și omorâte imediat ce analizele de laborator au confirmat... [citește_tot_articolul]

24 August 2018, 16:30 (30196 vizualizări - 26 comentarii)

Click aici

SPORT

Turneu amical în Sala «Andreea Nica»

Handbal, HCM Slobozia

Turneu amical în Sala «Andreea Nica»

Vineri și sâmbătă, 24/25 august 2018, Sala «Andreea Nica» din Slobozia găzduiește un turneu de pregătire organizat de conducerea HCM. La această competiție vor participa exclusiv echipe din eșalonul secund al handbalului feminin, acolo unde din acest sezon vor evolua și ialomițencele. Astfel, pe lângă HCM Slobozia, vor mai fi prezente CSU Neptun Constanța, Știința București și FC Argeș Pitești. Se va juca în sistem «fiecare cu fiecare», astfel încât iubitorii handbalului din Slobozia vor avea prilejul să vadă 6 meciuri. Programul meciurilor va fi următorul:

vineri, 24 august 2018
... [citește_tot_articolul]

23 August 2018, 17:45 (3242 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

Vasile Bratu, noul președinte al Asociației Județene de Fotbal

Vasile Bratu, noul președinte al Asociației Județene de Fotbal

Sâmbătă, 18 august 2018, s-au desfășurat alegerile pentru funcția de președinte al AJF Ialomița. S-au duelat foștii arbitri Vasile Bratu și Rodel Aron. Cel care a înclinat balanța către învingător a fost chiar Mihai Basarab, omul care a «păstorit» Asociația în ultimii 12 ani. Deși inițial toată lumea credea că Basarab îl va sprijini pe Rodel Aron, evenimentele petrecute în culise în zilele premergătoare votului l-au determinat pe acesta să întoarcă armele în favoarea lui Bratu. Punct ochit, punct lovit: Bratu a fost surprins de fluierul final cu un avantaj de 7 voturi! 35 dintre votanți l-au sprijinit pe fostul arbitru de Liga I, în vreme ce pentru Rodel Aron au votat doar 28 de reprezentanți... [citește_tot_articolul]

22 August 2018, 19:10 (8617 vizualizări - 15 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Interlop omorât în bătaie

Crimă în Cartierul Bora

Interlop omorât în bătaie

Bărbatul a avut parte de o moarte violentă

Procurorii Parchetului de pe lângă Tribunalul Ialomița au deschis o anchetă în urma unui incident petrecut în dimineața zilei de miercuri,  22 august 2018, orele 3,00, în Cartierul Bora, Slobozia. Un membru al unui cunoscut clan interlop a fost ucis în bătaie de rivalii săi. Trupul victimei se află la Serviciul de Medicină Legală Ialomița pentru efectuarea necropsiei.

Anchetă în curs
Din primele informații se pare că victima, identificată în persoana lui M.T., care făcea parte dintr-un binecunoscut clan interlop care își avea cartierul general în Bora-Slobozia, a fost atacată... [citește_tot_articolul]

22 August 2018, 13:15 (51821 vizualizări - 63 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Anchetă internă la Poliția Țăndărei

Favela Strachina face din nou «celebru» orașul

Anchetă internă la Poliția Țăndărei

Incidentul petrecut în noaptea de luni spre marți, 20/21 august 2018, la Țăndărei, când o familie cu doi copii a a anunțat că a fost agresată în trafic, a declanșat o anchetă internă la niveulul Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița. Ancheta este în curs, iar din primele informații rezultă că turiștii au fost opriți în trafic de către «o patrulă» organizată de către romii din Țăndărei pentru a preveni tâlhăriile din Cartierul Strachina, recunoscut pentru gradul ridicat de infracționalitate.

Romii din Strachina sperie turiștii Așadar, familia Ilie, din Galați, a anunțat prin... [citește_tot_articolul]

21 August 2018, 16:05 (40792 vizualizări - 64 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Firmele Primăriei Slobozia funcționează la limita subzistenței

Imagini în oglindă

Firmele Primăriei Slobozia funcționează la limita subzistenței

Primăria Slobozia gestionează  prin intermediul Consiliului Local Slobozia 4 firme. Potrivit bilanțurilor depuse în anul 2017, aceste firme generează profituri derizorii sau funcționează la limita subzistenței. Între acestea, Platforma Industrială IMM Slobozia SRL generează pierderi în fiecare an. Această ultimă firmă a fost înființată special pentru a gestiona activitatea Parcului Industrial IMM, o investiție în valoare de 17,5 milioane de lei...

Urban SA, un caz special Cea mai mare dintre firmele în care Consiliul Local Slobzia este acționar este Urban SA. Potrivit bilanțului... [citește_tot_articolul]

20 August 2018, 11:05 (9309 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

REPORTAJ

Șemineul lui Bogdan

O poveste de 300 mii de euro

Șemineul lui Bogdan

Bogdan Vlădescu a construit șemineul în 3 ani. Iar povestea lui e scrisă pe un stativ, amplasat în fața lui, ca în muzee: «Această piesă reprezintă viața omului, cu suferința și cu truda și trecerea în lumea de dincolo așa cum este împărțită de bine și de rău, în Rai sau Iad. Este o lucrare artistică ce are mai multe simboluri în ceea ce privește arta, religia și înțelesul vieții».

Un șemineu cât 3 vile
Bogdan Vlădescu s-a retras din afaceri în urmă cu mai bine de un an... A lăsat în urmă o firmă prosperă, zeci, poate sute de piese de lemn realizate manual prin vilele orașului... [citește_tot_articolul]

18 August 2018, 13:50 (6695 vizualizări - 7 comentarii)

EVENIMENT

Casa scufundată a familiei Burghelea

Săracii nu au niciodată dreptate!

Casa scufundată a familiei Burghelea

Ploile din ultimele săptămâni au creat la Slobozia numeroase probleme. Doi pensionari care locuiesc pe strada Prelungirea Rahova din oraș reclamă faptul că locuința lor a fost puternic afectată din cauza apei care li s-a strâns de pe stradă direct în curte! Oamenii dau vina pe investițiile realizate în ultimii ani de administrația locală la sistemul de canalizare. Potrivit declarațiilor, edilii locali au recunoscut problema și au precizat că vor lua măsuri. Până la acest moment, situația a rămas însă la fel. În cadrul programului de audiențe, primarul Adrian Mocioniu a declarat: «Vom oferi un sprijin financiar acestor oameni...».

Casa care stă să cadă... [citește_tot_articolul]

17 August 2018, 16:25 (5328 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Inspectoratul de Poliție al Județului Ialomița are un nou adjunct

Inspectoratul de Poliție al Județului Ialomița are un nou adjunct

Postul vacant de inspector șef adjunct al Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița a fost ocupat la sfârșitul săptămânii precedente. Funcția va fi asigurată interimar de comisarul șef Mihail Iordache, care a deținut funcția de șef al Serviciului Control Intern din cadrul aceleiași instituții. Postul de adjunct al IPJ a rămas vacant în urma demisiei comisarului șef Sorin Cricu, după scandalul furturilor comise în zona Popasului Sinești...

Jocuri de culise la IPJ Ialomița La sfârșitul săptămânii precedente, Inspectoratul de Poliție al Județului Ialomița și-a instalat în funcție... [citește_tot_articolul]

17 August 2018, 12:55 (23131 vizualizări - 40 comentarii)

ANCHETĂ

Mărturii din orașul condamnaților

Piața de etnobotanice a Sloboziei

Mărturii din orașul condamnaților

Slobozia este de mai bine de 10 ani o piață pentru droguri și substanțe derivate. Ketamină cristalizată, hașiș, marijuana, accidental cocaină... Dar adevăratul pericol îl reprezintă așa-zisele «etnobotanice» realizate artizanal. Cu numai 5 lei, orice adolescent poate avea acces la acest tip de substanțe care conțin otravă pentru șobolani, acetonă, ceai de nalbă albă și crack cumpărat de pe internet, din Anglia. Totul se întâmplă în cvasianonimat, sub ochii îngăduitori ai autorităților, care susțin că «cele 30 de grame comercializate zilnic la Slobozia nu reprezintă un motiv de îngrijorare...». În aceste condiții, ziarul nostru a decis să publice declarațiile părinților a trei consumatori... [citește_tot_articolul]

16 August 2018, 12:40 (34783 vizualizări - 29 comentarii)

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

Lumea e rea și nu vrea să moară!

Lumea e rea și nu vrea să moară!

Nenea Pericli! Nenea Pericli! Ia uite ce a postat un călător pe pagina lui de Facebook. Da, e dintr-o «clocitoare» de-aia de-a dumneavoastră, cu care cărați slobozenii ca sardelele în cutie în timp ce dați lecții de umanitate și morală în Consiliul Local Slobozia. Dar noi nu credem, nenea... Și de-aia ne-am hotărât să îl pârâm. Vă rugăm să luați măsuri, că așa nu se mai poate! Poate nu ca atunci, la Amara, că e navetist și n-are încotro, trebuie să se urce... Dar măcar o corecție fizică, cu băieții dumneavoastră, zău așa! Că altfel ajung toți să vi se urce în cap și or să vrea condiții decente de transport pentru 2 lei... Și șoferi care să nu-i înjure, și aer condiționat. Păi, unde ne trezim noi... [citește_tot_articolul]

15 August 2018, 15:45 (8581 vizualizări - 8 comentarii)

Vineri 26 Iun 2026
276 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!

Cele mai noi anunțuri de mică publicitate din Ialomița.

24 Aprilie 2012, 19:31


Slobozia: 36 de angajatori la «Bursa generală a locurilor de muncă»

Agenția Județeană pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița va organiza vineri, 27 aprilie 2012, ora 9,00, «Bursa generală a locurilor de muncă». Acțiunea se va desfășura în Slobozia, la Clubul Tineretului ...[citește_toată_știrea]

24 Aprilie 2012, 19:19
(12208 vizualizări - 0 comentarii)


DGFP Ialomița: Peste 80000 de somații emise în 2011!

Într-un raport al Direcției Generale a Finanțelor Publice Ialomița prezentat marți, 24 aprilie a.c., în cadrul unei conferințe de presă, se arată că, în 2011, au fost emise peste 80000 de somații, pentru ...[citește_toată_știrea]

24 Aprilie 2012, 19:18
(6964 vizualizări - 0 comentarii)


Sinești: Două femei au murit după ce au fost izbite de un vehicul pe trecerea de pietoni!

Două persoane și-au pierdut viața într-un tragic accident rutier petrecut luni, 23 aprilie a.c., în afara localității Sinești. Pe scurt, în timp ce un tînăr de 25 ani, din Brăila, conducea un autoturism ...[citește_toată_știrea]

24 Aprilie 2012, 19:10
(12577 vizualizări - 6 comentarii)

Taguri: Sinești accident


Cu sabia prin Broșteni

În noaptea de 23 spre 24 aprilie a.c., la Broșteni, un bărbat de 42 ani, din Ion Roată, care nu-și justifica prezența în zonă la momentul respectiv, a fost depistat de polițiști. În urma controlului corporal ...[citește_toată_știrea]

24 Aprilie 2012, 19:07
(7062 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Broșteni sabie


Făcăeni: I-au furat motorina din rezervorul camionului

Un bărbat de 45 ani, din Făcăeni, a alertat polițiștii reclamînd că i-a fost furată cantitatea de 420 litri motorină din rezervorul unui autotractor, staționat pe raza localității de domiciliu. Victima ...[citește_toată_știrea]

24 Aprilie 2012, 19:06
(8324 vizualizări - 0 comentarii)


ISU Ialomița: Femeie înecată în Ialomița, autoturism în flăcări la Amara, copil din Bărbulești mușcat de un cîine de față...

Sîmbătă, 21 aprilie a.c., pompierii ialomițeni au căutat trupul neînsuflețit al unei femei de 48 ani, din Ograda, care se presupune că s-a înecat în apele rîului Ialomița. Din păcate, potrivit pompierilor ...[citește_toată_știrea]

23 Aprilie 2012, 17:31
(11591 vizualizări - 0 comentarii)


Bărcănești: Hoț la 11 ani

Un copil de doar 11 ani este cercetat penal de polițiști după ce a furat din curtea unui consătean. În acest sens, Poliția Urziceni a fost sesizată sîmbătă, 21 aprilie a.c., de către un bărbat de 86 ani ...[citește_toată_știrea]

23 Aprilie 2012, 17:18
(16171 vizualizări - 0 comentarii)


Patron din București cu firmă la Făcăeni, cercetat pentru evaziune fiscală

Un bărbat de 45 ani, din București, administrator al unei societăți comerciale din Făcăeni este cercetat penal de către polițiștii de Investigare a Fraudelor pentru evaziune fiscală. Individul este acuzat ...[citește_toată_știrea]

23 Aprilie 2012, 17:13
(8978 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Fierul vechi, la mare căutare pentru hoți

La sfîrșitul săptămînii precedente, vineri, 20 aprilie a.c., polițiștii Secției Rurale Coșereni au prins în flagrant două femei de 31, respectiv 50 ani, ambele din Movilița, în timp ce furau din curtea ...[citește_toată_știrea]

23 Aprilie 2012, 17:12
(8012 vizualizări - 0 comentarii)


Țăndărei: La braconat pe rîul Ialomița

Doi bărbați de 28, respectiv 48 ani, ambii din Țăndărei, sînt cercetați de polițiști pentru pescuit ilegal și deținerea ilegală de scule de pescuit. Cei doi au fost prinși în flagrant de polițiști vineri ...[citește_toată_știrea]

23 Aprilie 2012, 17:03
(12490 vizualizări - 2 comentarii)


Mărculești: Șpalieri de beton, furați de hoți

Duminică, 22 aprilie a.c., polițiștii au surprins la Mărculești o căruță în care se aflau trei persoane, dintre care două, la observarea echipajului, au fugit în direcții diferite pe un teren viran din ...[citește_toată_știrea]

23 Aprilie 2012, 16:52
(7958 vizualizări - 0 comentarii)


DGFP Ialomița: 6 milioane lei, venituri suplimentare la bugetul de stat

Peste 6 milioane lei au totalizat, în luna martie 2012, inspectorii Direcției Generale a Finanțelor Publice Ialomița Ialomița drept venituri suplimentare la bugetul general consolidat. Potrivit unei informări ...[citește_toată_știrea]

20 Aprilie 2012, 10:53
(11333 vizualizări - 0 comentarii)


Țăndărei: Au furat din cabinetul medical

Un minor de 12 ani și un tînăr de 20 ani, ambii din Țăndărei, sînt cercetați de polițiști pentru furt calificat. Cei doi au pătruns în incinta cabinetului medical din Strachina, de unde au furat mai multe ...[citește_toată_știrea]

20 Aprilie 2012, 10:44
(8573 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Două șoferițe s-au ciocnit într-o intersecție

Joi, 19 aprilie a.c., la Slobozia s-a produs un accident de circulație. Din fericire, incidentul s-a soldat doar cu pagube materiale. Pe scurt, în timp ce o tînără de 27 ani, din Slobozia, se deplasa la ...[citește_toată_știrea]

20 Aprilie 2012, 10:39
(7970 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Slobozia accident


Minoră dispărută din Arad, găsită la Fetești

O adolescentă de 14 ani, dispărută de la domiciliul său din municipiul Arad a fost găsită miercuri, 18 aprilie a.c., de polițiștii feteșteni. Fata era dispărută de la data de 5 aprilie 2012 și figura în ...[citește_toată_știrea]

20 Aprilie 2012, 10:37
(8862 vizualizări - 0 comentarii)


Gura Ialomiței: Dosar penal pentru șofat cu permisul anulat

Un șofer a fost oprit în trafic miercuri, 18 aprilie a.c., de polițiști în timp ce se deplasa în localitatea Gura Ialomiței. În urma verificărilor de rutină, polițiștii au stabilit că bărbatul, de 34 ani ...[citește_toată_știrea]

20 Aprilie 2012, 10:36
(11458 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Infractori încarcerați

Polițiștii Secțiilor Rurale Jilavele și Stelnica au organizat și executat miercuri, 18 aprilie a.c., o acțiune pentru punerea în executare a mandatelor și depistării persoanelor urmărite.
Astfel, ...[citește_toată_știrea]

20 Aprilie 2012, 10:32
(11945 vizualizări - 0 comentarii)


Sudiți: 9 proiectile de antiaeriană, descoperite într-un sac

Apelul care anunța prezența muniției la marginea pădurii a fost efectuat în această dimineață, în jurul orei 9,00, de către un polițist local. Echipajul de specialiști pirotehnicieni al Inspectoratului ...[citește_toată_știrea]

18 Aprilie 2012, 13:43
(11121 vizualizări - 0 comentarii)


Tînără din Bordușani, prinsă la furat într-un supermarket din Fetești

Agentul de pază din cadrul unui supermarket din Fetești a sesizat telefonic ofițerului de serviciu al poliției marți, 17 aprilie a.c., asupra faptului că o tînără a sustras din incinta unității mai multe ...[citește_toată_știrea]

18 Aprilie 2012, 13:04
(9685 vizualizări - 0 comentarii)


DGFP Ialomița: Peste 8,57 milioane lei la bugetul statului din măsuri de executare silită

În luna martie 2012, pe linia colectării veniturilor bugetare, Direcția Generală a Finanțelor Publice Ialomița a întreprins mai multe măsuri de executare silită. Astfel, s-au emis peste 1672 de somații ...[citește_toată_știrea]

18 Aprilie 2012, 12:04
(9622 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Șomajul la sfîrșitul lunii martie 2012, în scădere ușoară

La sfîrșitul lunii martie 2012, în evidențele Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița erau înregistrați 7897 șomeri, din care 2832 șomeri indemnizați, respectiv 5065 șomeri neindemnizați ...[citește_toată_știrea]

18 Aprilie 2012, 11:45
(6619 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: Locuri de muncă în rețeaua EURES

Agenția Județeană pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița aduce la cunoștința persoanelor interesate că, prin intermediul rețelei EURES, sînt disponibile 68 locuri de muncă în străinătate, astfel:
...[citește_toată_știrea]

18 Aprilie 2012, 11:43
(11142 vizualizări - 0 comentarii)


Grivița: Pieton beat spulberat de o mașină

Amețit bine de alcool, un localnic din Grivița n-a mai nimerit trecerea de pietoni și a fost la un pas de moarte. Marți, 17 aprilie a.c., acesta a fost lovit de o mașină în timp ce traversa strada prin ...[citește_toată_știrea]

17 Aprilie 2012, 20:45
(9920 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Grivița accident


Fetești: A dispărut de câteva zile!

Fetești: A dispărut de cîteva zile!

În cursul zilei de 14 aprilie a.c., Poliția Municipiului Fetești a fost sesizată despre faptul că Harasim Ionuț, de 23 ani, a dispărut de pe raza municipiul Fetești, unde locuia fără forme legale.
...[citește_toată_știrea]

17 Aprilie 2012, 14:46
(11472 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: «Incursiune în sfera publică românească. Modele europene», de Nicolae Stan

Vineri, 20 aprilie 2012, de la orele 11,00, Biblioteca Județeană «Ștefan Bănulescu» organizează un eveniment deosebit. Profesorul Nicolae Stan, autorul volumului «Incursiune în sfera publică românească ...[citește_toată_știrea]

17 Aprilie 2012, 14:39
(10107 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: A adormit la volan și s-a izbit de un copac!

Un accident rutier s-a produs sîmbătă, 14 aprilie a.c., în timp ce un bărbat de 35 ani, din localitatea Hîrșova, se deplasa la volanul unui autoturism din direcția Constanța către Slobozia. Din cercetări ...[citește_toată_știrea]

17 Aprilie 2012, 14:29
(6811 vizualizări - 1 comentariu)


Urziceni: Și-a alimentat mașina și a plecat fără să plătească!

Un tînăr de 22 ani, din Urziceni, este cercetat de polițiști pentru comiterea infracțiunii de furt calificat. În fapt acesta, în cursul nopții de 15/16 aprilie a.c., și-a alimentat autoturismul de la o ...[citește_toată_știrea]

17 Aprilie 2012, 14:19
(8880 vizualizări - 0 comentarii)


Poliția Rutieră Ialomița: Dosare penale pentru șoferii beți la volan. Printre aceștia, o tînără de 22 ani din Urziceni!

În perioada Sărbătorilor Pascale, polițiștii rutieri au întocmit dosare penale pe numele a șapte șoferi, șase bărbați și o femeie, cu vîrste cuprinse între 19 și 45 ani, care au fost depistați la volanul ...[citește_toată_știrea]

17 Aprilie 2012, 14:13
(9221 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Peste 300 de polițiști au acționat în perioada Sărbătorilor Pascale

Pentru creșterea gradului de siguranță publică a cetățenilor din județul Ialomița, efective din toate structurile operative ale Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița au fost angrenate în perioada ...[citește_toată_știrea]

17 Aprilie 2012, 14:08
(7707 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Corcodel de la DUMITRESTI în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia casă Slobozia Nouă în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 închiriere apartament 3 camere Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 om de rand în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! laurentiu în «Beach Party» săptămânal pe Plaja Zorilor Răduță Aurelian-Constantin în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia @ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final soluția e simplă în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Fa Marileno în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Maria în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Nelu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Vasile în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Ionut în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Mihai în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Urbanistul în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Vasile în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! spațiu comercial Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 spațiu comercial Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...