Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

SPORT

Primele victorii amicale

Fotbal, Unirea Slobozia

Primele victorii amicale

bonus: «Generația 2005» a câștigat Brașov Cup

Unirea Slobozia a avut până săptămâna trecută doar adversari din eșaloanele superioare. Un egal și două înfrângeri a fost bilanțul rezultat în urma duelurilor amicale cu Dunărea Călărași, CS Afumați și Academica Clinceni. Adversarii din jocurile de pregătire de săptămâna trecută au fost echipe din același eșalon cu galben-albaștrii, iar acest aspect, coroborat cu faptul că meciurile s-au disputat pe propriul teren, au dus la victorii lejere pentru elevii lui Enache Costea.

Potop de goluri cu Victoria Traian Primul joc amical s-a disputat la mijlocul săptămânii trecute. Adversarii slobozenilor... [citește_tot_articolul]

10 August 2018, 14:40 (4554 vizualizări - 0 comentarii)

SPORT

«Memorialul Ioan Pinter», la o nouă ediție

Tenis de câmp

«Memorialul Ioan Pinter», la o nouă ediție

Sâmbătă, 11 august 2018, va debuta pe arenele Tenis Parc o nouă ediție a Turneului Municipiului Slobozia «Memorial Ioan Pinter». Competiția organizată de Primăria Slobozia a intrat deja în tradiția orașului nostru și, deși nu mai are amploarea de altă dată, se va bucura și în acest an conform organizatorilor de prezența a peste 120 de sportivi. Turneul se adresează categoriilor de vârstă 10, 12, 14, 16, 18 ani, precum și seniorilor. Cea mai interesantă competiție se anunță la categoria 14 ani, atât la masculin, cât și la feminin. Aici vom avea un turneu cotat la Categoria A și, prin urmare, participarea va fi una generoasă.... [citește_tot_articolul]

10 August 2018, 12:15 (3597 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

SPORT

Start în sezonul jocurilor amicale

Handbal, HCM Slobozia

Start în sezonul jocurilor amicale

HCM Slobozia s-a deplasat la finele săptămânii precedente în orașul moldav Roman, acolo unde a susținut o dublă întâlnire cu CS din localitate. Potrivit președintelui Nicolae Goidea, echipa noastră a lăsat o bună impresie, luptând de la egal la egal cu prim divizionara nemțeană, până spre finalul celor două partide. În primul meci, CSM Roman s-a impus cu 27-23 (14-12), iar în cel de-al doilea cu 26-21 (12-10). O bună parte dintre elevele lui Gheorghe Covaciu au avut evoluții demne de apreciat. După accidentarea suferită în iarnă, Andreea Ivan a revenit pe teren, fiind folosită doar în faza de apărare, unde s-a achitat foarte bine de sarcini. Pe faza de atac, Loredana Vartic a dovedit că este o... [citește_tot_articolul]

10 August 2018, 11:10 (4139 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Nea Ilie a făcut atac de cord la Philos Slobozia

Fișele medicale auto realizate la Philos, parafate de asistente în numele medicilor (II)

Nea Ilie a făcut atac de cord la Philos Slobozia

Prin noiembrie 2017, ziarul nostru publica un articol în care semnala maniera scandaloasă în care, la Centrul Medical Philos Slobozia, asistentele parafează pe bandă rulantă fișe medicale auto sau pentru permisele port-armă. La 9 luni distanță, absolut nimic nu s-a schimbat. Ba, mințim! Miercuri, 8 august 2018, când am decis să repetăm experiența, nea Ilie a trecut pe lângă moarte pe holurile clinicii, imediat după ce a făcut EKG-ul, cu parafa «medicului» pe fișă...

La Philos, birjar! La Philos e ca pe bandă, la fabrică. O dată intrat, nu mai e cale de întors! Iar dacă apuci să plătești... [citește_tot_articolul]

9 August 2018, 12:05 (28376 vizualizări - 28 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Un nou termen pentru construcția Primăriei Fetești

Un nou termen pentru construcția Primăriei Fetești

De 4 ani, municipiul Fetești așteaptă o soluție pentru construcția unui nou sediu în care să funcționeze primăria. Demersurile inițiate de fosta administrație locală s-au blocat, iar municipalitatea a pierdut proiectul în valoare de peste 20 milioane de lei, necesari realizării investiției. Și în momentul de față Primăria Fetești este chiriașă într-unul dintre blocurile CFR. Actualii edili promit însă că vor reface proiectul și că acest obiectiv va fi construit.

«Feteștiul va avea primărie!» Clădirea în care a funcționat Primăria Fetești a fost declarată cel mai nesigur imobil din județul... [citește_tot_articolul]

8 August 2018, 14:35 (6319 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Inspectorul școlar general Manuela Zainea absentează nejustificat de la birou

Inspectorul școlar general Manuela Zainea absentează nejustificat de la birou

De când Manuela Zainea a devenit inspector școlar general al Inspectoratului Școlar Județean Ialomița, instituția a intrat într-un con de umbră. Angajații instituției se plâng din cauza relației deficitare pe care o au cu aceasta. Marea problemă o reprezintă faptul că Manuela Zainea este de negăsit la birou, iar acest aspect creează haos în activitatea Inspectoratului Școlar Județean Ialomița. Contactată telefonic pentru a oferi un punct de vedere cu privire la această situație, șefa Învățământului ialomițean nu a răspuns...

IȘJ Ialomița, în derivă După demiterea Luminiței Barcari,... [citește_tot_articolul]

8 August 2018, 11:05 (24081 vizualizări - 49 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

18 mii de ialomițeni au donat 2% din impozit pentru a susține activitatea ONG

18 mii de ialomițeni au donat 2% din impozit pentru a susține activitatea ONG

Peste 700 mii de lei este valoarea pe care Fiscul ialomițean a redirecționat-o către asociații și fundații, în urma donării celor 2% din impozitele aplicate veniturilor încasate de locuitorii județului. Cele mai multe dintre entitățile care au beneficiat de sumele redirecționate își au sediul în municipiul Slobozia.

Sprijin pentru Organizațiile Nonguvernamentale
Cu scopul de a susține activitatea asociațiilor și fundațiilor non-profit, statul a dat posibilitatea ca aceste entități să poată beneficia de fonduri provenite din contribuțiile persoanelor fizice către Fisc. Astfel,... [citește_tot_articolul]

7 August 2018, 15:20 (8343 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

Controlul Agenției de Dezvoltare Regională Sud Muntenia confirmă ilegalitățile de la SAM Fierbinți

Controlul Agenției de Dezvoltare Regională Sud Muntenia confirmă ilegalitățile de la SAM Fierbinți

În luna aprilie 2018, directorul Școlii de Arte și Meserii Fierbinți închiria ilegal una dintre clasele campusului firmei ADDA Moda SRL. La momentul respectiv, Maftei Gică a declarat public că tranzacția este legală. Ulterior, un control al Agenției Sud Muntenia a confirmat oficial situația consemnată de către noi. La acest moment, susține Liviu Mușat, directorul Agenției, se așteaptă decizia Ministerului Dezvoltării cu privire la ilegalitățile constatate.

Un scandal de pomină La începutul lunii mai 2018, ziarul nostru consemna un scandal public izbucnit la Fierbinți-Târg, după ce directorul... [citește_tot_articolul]

7 August 2018, 11:10 (10860 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

Angajații DADP Slobozia au ajuns spaima pisicilor

Angajații DADP Slobozia au ajuns spaima pisicilor

Iubitorii de pisici din oraș sunt oripilați de războiul declanșat de angajații DADP împotriva pisicilor maidaneze din Slobozia. Martori oculari susțin că hingherii instituției au puști cu lunetă și că trag fără somație. De cealaltă parte a baricadei, oficialii administrației confirmă faptul că numărul de pisici l-a depășit sensibil pe cel al șobolanilor din subsoluri, fapt considerat alarmant. Singura veste bună vine dinspre iubitorii de țânțari din parcurile orașului. Aceștia declară că, în ciuda sălbăticiei cu care au fost vânați de către către noul director al DADP, Valeriu Roșca, țânțarii sunt bine mersi. Ba, chiar ciupesc copiii de obrăjori, mai ales la vreme de seară, mai ceva decât pe vremea... [citește_tot_articolul]

6 August 2018, 16:40 (20286 vizualizări - 48 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Averile declarate ale funcționarilor publici din Ialomița (II)

Averile declarate ale funcționarilor publici din Ialomița (II)

Potrivit Legii nr. 176/2010, aleșii locali și funcționarii publici au obligația de a face publice declarațiile de avere și de interese. Termenul limită pentru depunerea acestor declarații a fost 15 iunie 2018, însă procesul de publicare a acestora a întârziat termenul limită cu încă o lună... Publicarea declarațiilor de avere la nivelul Ialomiței se dovedește însă o formalitate. Multe dintre declarații sunt identice cu cele din anii trecuți sau sunt incomplete. Luna trecută, am contabilizat averilor aleșilor locali, de la președintele Victor Moraru, la primarii latifundiari ai Ialomiței. Săptămâna aceasta, fără pretenția de a epuiza subiectul, trecem în revistă declarațiile de avere ale ialomițenilor... [citește_tot_articolul]

6 August 2018, 13:15 (5991 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Doar 100 de inculpați din Ialomița și-au recunoscut oficial faptele

Doar 100 de inculpați din Ialomița și-au recunoscut oficial faptele

Acordul de recunoaștere a vinovăției reprezintă o alternativă pentru organele judiciare de a petrece mai puțin timp pentru a demonstra în instanță infracțiunile inculpaților. Totodată, inculpații beneficiază de pedepse mai blânde dacă recunosc faptele penale pe care le-au comis. Statistica arată că, în practica judiciară desfășurată în Ialomița, încheierea de acorduri de recunoaștere a vinovăției este scăzută. Estimativ, doar 100 de astfel de proceduri au fost realizate în ultimul an și jumătate la nivelul județului. Cei care au beneficiat de această prevedere legală au scăpat însă de închisoare...

Proceduri pentru recunoașterea vinovăției... [citește_tot_articolul]

6 August 2018, 10:50 (4921 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Trofeul Festivalului de la Amara a ajuns în Maramureș

Cea de-a 51-a ediție a Festivalului «Trofeul Tinereții» și-a desemnat duminică, 5 august 2018, câștigătorii. Trofeul celui mai longeviv concurs muzical a fost acordat interpretului Andrei Petruș, din localitatea Vălenii Șomcutei, județul Maramureș.

Gala laureaților
În aplauzele publicului, concurenții care au participat la cea de-a 51-a ediție a Festivalului «Trofeul Tinereții» au urcat încă o dată pe scenă, pentru a fi recompensați pentru prestația lor. Astfel, premiul 3 a fost obținut de Claudia Dumitriu. Premiul 2 i-a revenit Biancăi Luminița Mihai, iar premiul 1 a fost câștigat... [citește_tot_articolul]

6 August 2018, 00:30 (7719 vizualizări - 8 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Liceele tehnologice din Ialomița, cele mai slabe unități de învățământ ale județului

Liceele tehnologice din Ialomița, cele mai slabe unități de învățământ ale județului

Învățământul tehnologic din Ialomița reprezintă piatra de moară a întregului sistem. Dovada în acest sens o fac rezultatele tot mai slabe pe care elevii le obțin la Examenele Naționale. Și anul acesta la Bacalaureat, în Ialomița, au existat licee unde rata de promovare a fost zero! Directorii acestor instituții de învățământ explică faptul că problema nu este doar a profesorilor sau elevilor, ci este una generală a întregului Învățământ ialomițean...

Rezultate slabe la Bacalaureat
Fără să mai surprindă pe nimeni, Ialomița s-a aflat sub media pe țară în ceea ce privește rata de... [citește_tot_articolul]

5 August 2018, 17:40 (10613 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

REPORTAJ

Mihaela merge mai departe...

Mihaela merge mai departe...

Mihaela Petcu nu crede în blestemul orașelor mici, care nu te lasă să devii ceea ce ți-a fost scris. Crede că «dacă vrei să înveți, poți învăța oriunde!» și își dorește să aibă o viață extraordinară. Are nici 15 ani, o notă de 10 la Examenul Național și gânduri cât pentru încă un univers. Și va merge la liceu la Țăndărei, pentru că acolo s-a născut, acesta e orașul ei și aici vrea să se întoarcă cândva, după ce va da roată lumii...

O adolescentă dintr-un alt univers Mihaela Petcu e unul dintre elevii cu care orașul Țăndărei se mândrește. A luat nota 10 la Examenele Naționale de la sfârșitul... [citește_tot_articolul]

5 August 2018, 11:05 (6512 vizualizări - 7 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Primul festival decent

TVR a «confiscat» Festivalul Amara

Sâmbătă, 4 august 2018, a debutat ediția cu numărul 51 a Festivalului «Trofeul Tinereții» Amara. Prima seară a fost una decentă, dominată de prezența TVR. Organizarea a fost supervizată de președintele Consiliului Județean Ialomița, Victor Moraru. «Mă ocup de acest festival de 18 ani, sunt bucuros că pot să-mi aduc și eu modesta mea contribuție la organizarea lui...» a declarat acesta în deschiderea evenimentului.

Șlagăre în «heavy rotation»
Chiar dacă organizatorii au încercat să tranforme Festivalul «Trofeul Tinereții» Amara într-unul de anvergură națională, ceea ce a lipsit... [citește_tot_articolul]

5 August 2018, 00:19 (8624 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Reabilitarea străzilor din Fetești se apropie de final

Reabilitarea străzilor din Fetești se apropie de final

Criticați atât pe internet, cât și în spațiul public din cauza străzilor proaste, edilii din Fetești au conceput un amplu proiect de modernizare a arterelor de circulație. Astfel, pe cele mai importante drumuri ale municipiului muncitorii desfășoară ample lucrări de reparații. Fondurile au fost asigurate de Guvernul României, prin intermediul Programului Național de Dezvoltare Locală (PNDL), iar lucrările s-au desfășurat în două etape. În momentul de față, mai trebuie intervenit pe un lot de aproximativ 20 de străzi.

Străzi mai bune și mai sigure Străzile din Fetești au fost de nenumărate... [citește_tot_articolul]

4 August 2018, 12:35 (9039 vizualizări - 8 comentarii)

EVENIMENT

Slobozia cheltuie 357 mii de lei pentru canalizarea din Cărămidari

Unde se duc banii publici, când se duc?

Slobozia cheltuie 357 mii de lei pentru canalizarea din Cărămidari

Consiliul Local Slobozia a decis săptămâna trecută în cadrul unei noi ședințe «de îndată» să aloce 357 mii de lei pentru lucrările de reabilitare a sistemului de canalizare. Suma se adaugă celor 200 mii lei alocați la începutul lunii iulie pentru stoparea alunecărilor de teren pe o stradă din Cartierul Bora.

Acesta e doar începutul Consiliul Local Slobozia a decis miercuri, 25 iulie 2018, să aloce 357 mii de lei din fondul de dezvoltare constituit de Urban SA pentru executarea reparațiilor din Cartierul Cărămidari. Suma se adaugă celor 200 mii de lei alocate la începutul lunii iulie... [citește_tot_articolul]

3 August 2018, 16:40 (6666 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

Paradisul administrației Moraru se clatină din temelii

File de istorie locală

Paradisul administrației Moraru se clatină din temelii

În urmă cu o săptămână, Consiliul Județean Ialomița s-a reunit în cadrul unei noi ședințe ordinare. Pentru președintele Victor Moraru ședința poate fi considerată un eșec, dată fiind respingerea proiectului de hotărâre privind «trecerea unor bunuri imobile proprietate publică a statului, aflate în administrarea Ministerului Tineretului și Sportului, în proprietatea publică a județului Ialomița»...

3 proiecte respinse Miercuri, 25 iulie a.c., administrația Moraru a încercat să promoveze o serie de proiecte care aveau nevoie de susținerea a două treimi din votul consilierilor județeni... [citește_tot_articolul]

3 August 2018, 12:45 (6538 vizualizări - 12 comentarii)

EVENIMENT

Epidemia de Pestă Porcină Africană din Ialomița se extinde!

Epidemia de Pestă Porcină Africană din Ialomița se extinde!

La două săptămâni de la izbucnirea primelor cazuri de îmbolnăvire cu virusul care provoacă Pesta Porcină Africană, boala s-a extins cu repeziciune în zona de Est a județului. La începutul acestei săptămâni erau confirmate oficial 14 focare, în 6 localități ialomițene! În ciuda măsurilor impuse de autorități, crescătorii animalelor au început să-și taie porcii considerându-i sănătoși, cu scopul de a-i consuma. Între timp, autoritățile au dispus măsuri pe o rază de 40 de kilometri distanță în jurul focarelor.

Pesta Porcină Africană face ravagii în Ialomița Primele două focare din Ialomița... [citește_tot_articolul]

3 August 2018, 10:50 (10389 vizualizări - 9 comentarii)

EVENIMENT

Bani guvernamentali pentru școlile și grădinițele din Fetești

Bani guvernamentali pentru școlile și grădinițele din Fetești

Chiar dacă mai este o lună până la începerea școlilor, actuala administrație locală din Fetești face eforturi pentru a îmbunătăți condițiile în care învață elevii și preșcolarii din oraș. Edilii orașului au demarat mai multe proiecte de reabilitare a corpurilor unităților de învățământ din municipiu. O parte din bani vin prin intermediul Programelor Naționale de Dezvoltare Locală I și II, iar restul fondurilor vor fi acordate de Uniunea Europeană. Proiectele urmează să fie depuse și finanțate de oficialii de la Bruxelles.

Vești bune pentru elevi și preșcolari Elevii și preșcolarii din... [citește_tot_articolul]

2 August 2018, 18:20 (4847 vizualizări - 0 comentarii)

Marți 23 Iun 2026
299 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Fetești: Raja Constanța, păgubită de hoți

Raja Constanța-sucursala Fetești a căzut victimă hoților. Infractorii au fost prinși, iar Raja urmează să stabilească valoarea prejudiciului cauzat. Marți, 26 aprilie, jandarmii din Fetești, aflați în patrulare ...[citește_toată_știrea]

28 Aprilie 2011, 14:09
(10852 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Surprins în trafic cu țigări de contrabandă

Polițiștii au oprit în trafic miercuri, 27 aprilie a.c., în jurul orei 17.30, în Slobozia, un autoturism condus de un bărbat în vîrstă de 46 ani, din localitate, pentru un control de rutină. În urma verificărilor ...[citește_toată_știrea]

28 Aprilie 2011, 14:02
(7645 vizualizări - 0 comentarii)


Săveni: Inconștient! Tînăr de 19 ani, fără permis și beat la volan!

Polițiștii au identificat un tînăr în vîrstă de 19 ani, din Săveni, care deși nu avea permis de conducere și băuse, s-a urcat la volanul unui autoturism. Așadar, agenții Postului de Poliție Săveni au oprit ...[citește_toată_știrea]

28 Aprilie 2011, 13:49
(9764 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Din nou înșelăciune la mobil!

Poliția Slobozia a fost sesizată miercuri, 27 aprilie a.c., de către o persoană în vîrstă de 42 ani, din localitate, care a fost victima unei înșelăciuni. Persoana în cauză a declarat polițiștilor faptul ...[citește_toată_știrea]

28 Aprilie 2011, 13:35
(7614 vizualizări - 1 comentariu)


Drăgoești: Patru copii au furat fier vechi dintr-o curte

Polițiștii cercetează pentru furt calificat patru minori, cu vîrste cuprinse între 8 și 16 ani, din comuna Drăgoești. Astfel, miercuri, 27 aprilie a.c., Poliția a fost sesizată de un bărbat, de 44 ani, ...[citește_toată_știrea]

28 Aprilie 2011, 13:31
(8047 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Drăgoești furt


Anunț angajare

Anunț angajare

Hotel Restaurant Select angajează
• ospătari
• bucătari
• lucrători în bucătărie
(experiența constituie avantaj)

Se oferă pachet salarial atractiv. ...[citește_toată_știrea]

28 Aprilie 2011, 12:53
(7671 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Moaștele Sfîntului Grigore Teologul, la Mînăstirea «Sfinții Voievozi»

În perioada 28 aprilie-3 mai, în curtea Mînăstirii din Slobozia vor poposi Moaștele Sfîntului Grigore Teologul. În cadrul unui ceremonial religios patronat de Episcopia Sloboziei și Călărașilor, Moaștele ...[citește_toată_știrea]

28 Aprilie 2011, 12:50
(7213 vizualizări - 0 comentarii)


Țăndărei: A rămas fără 4400 lei după ce fost înșelată prin SMS

O tînără de 21 ani din Țăndărei a căzut victima unei înșelăciuni prin telefon. Aceasta a alarmat polițiștii din localitate, povestind cum a rămas fără suma de 4400 lei. Scenariul înșelăciunii a fost pus ...[citește_toată_știrea]

28 Aprilie 2011, 10:46
(7891 vizualizări - 1 comentariu)


Norme legale pentru zilieri

Reprezentanții Inspectoratului Teritorial de Muncă Ialomița informează asupra apariției în data de 20 aprilie 2011 a unor norme legale ce reglementează raportul dintre persoane care desfășoară activități ...[citește_toată_știrea]

28 Aprilie 2011, 09:17
(6160 vizualizări - 0 comentarii)


Țăndărei: Tîlhărit în plină stradă

Un tînăr de 23 ani din Țăndărei a fost tîlhărit în timp ce se plimba pe o stradă din localitate. Bărbatul a fost agresat și deposedat de telefonul mpbil de doi tineri, în vîrstă de 16 ani, în seara zilei ...[citește_toată_știrea]

28 Aprilie 2011, 07:12
(5961 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: I-a dat foc la mașină

Urziceni: I-a dat foc la mașină

Autoturismul unui cetățean din Urziceni a fost incendiat de către o persoană rămasă neidentificată. Evenimentul a fost anunțat prin serviciul 112 în dimineața zilei de luni, 25 aprilie. La fața locului ...[citește_toată_știrea]

27 Aprilie 2011, 12:49
(9221 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Urziceni incendiu


Tînără de 20 ani, prinsă șofînd prin Amara fără a avea carnet. Mașina i-a dat-o chiar prietenul său!

Marți, 26 aprilie a.c., polițiștii au depistat pe strada Decebal, din Amara, o tînără în vîrstă de 20 ani, din localitate, care conducea un autoturism fără a avea permis de conducere. Autoturismul i-a fost ...[citește_toată_știrea]

27 Aprilie 2011, 12:27
(6948 vizualizări - 1 comentariu)


Făcăeni: Braconaj piscicol în flagrant

Polițiștii au depistat, marți, 26 aprilie a.c., în flagrant pe raza comunei Făcăeni, în zona km 16 al brațului Borcea, doi tineri localnici, în vîrstă de 17 și 30 ani, care pescuiau utilizînd o barcă tip ...[citește_toată_știrea]

27 Aprilie 2011, 12:24
(8556 vizualizări - 2 comentarii)


Mircea cel Bătrân: La 92 ani, s-a aruncat în fântână

Mircea cel Bătrîn: La 92 ani, s-a aruncat în fîntînă

Pompierii militari de la Detașamentul Slobozia au fost solicitați să intervină miercuri, 27 aprilie a.c., în jurul orei 11.20, pentru scoaterea dintr-o fîntînă a trupului neînsuflețit al unei femei în vîrstă ...[citește_toată_știrea]

27 Aprilie 2011, 12:11
(9421 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: 81 locuri de muncă vacante. Se caută 30 de paznici!

Potrivit AJOFM Ialomița, la nivelul județului sînt vacante 81 locuri de muncă. Astfel, 4 dintre acestea sînt pentru absolvenți de studii superioare, 21 pentru cei cu studii medii, 54 pentru muncitori calificați ...[citește_toată_știrea]

27 Aprilie 2011, 12:10
(4212 vizualizări - 0 comentarii)


APIA: Termen limită pentru depunerea cererii de subvenție la motorină

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură reamintește că termenul limită de depunere a cererii pentru ajutorul de stat prin rambursare a diferenței de acciză pentru motorina utilizată în agricultură ...[citește_toată_știrea]

27 Aprilie 2011, 12:09
(11706 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Chiriașul hoț

Un tînăr de 25 ani, chiriaș timp de trei luni al unei familii din Slobozia, a sustras din casa gazdelor bani și bijuterii în valoare de 20 mii lei. Tînărul a profitat de bunăvoința unei familii la care ...[citește_toată_știrea]

27 Aprilie 2011, 12:08
(6358 vizualizări - 0 comentarii)


Murgeanca: Bătrînă de 95 ani, moartă în incendiu

O bătrînă din satul Murgeanca și-a pierdut viața după ce locuința acesteia a fost cuprinsă de flăcări. Evenimentul s-a produs sîmbătă, 23 aprilie a.c., în jurul prînzului. Cel mai probabil, focul a pornit ...[citește_toată_știrea]

27 Aprilie 2011, 12:07
(6992 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Grajd incendiat

Un alt incendiu s-a produs în municipiul Urziceni, în duminica Paștelui. Un grajd care adăpostea 5 animale a fost cuprins de flăcări la orele amiezii. Pompierii au intervenit cu două autospeciale de lucru ...[citește_toată_știrea]

27 Aprilie 2011, 12:06
(6198 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: I-a dat cu pietre în mașină

Duminică, 24 aprilie a.c., în jurul orei 19.30, un echipaj mobil din cadrul Inspectoratului de Jandarmi Județean Ialomița a fost sesizat prin 112 că în pădurea «Peri», de la marginea Sloboziei, un bărbat ...[citește_toată_știrea]

27 Aprilie 2011, 12:05
(7786 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Slobozia avariere


Hristos a Înviat!

Hristos a Înviat!

Redacția Independent vă urează Paște Fericit! ...[citește_toată_știrea]

24 Aprilie 2011, 00:01
(8387 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Școala începe miercuri, 27 aprilie 2011

Vacanța de Paște pentru elevi s-a prelungit cu o zi. Conform unui comunicat de presă al Inspectoratului Școlar Ialomița, elevii sînt anunțați că, potrivit deciziei Miniterului Educației, ultima zi de vacanță ...[citește_toată_știrea]

22 Aprilie 2011, 11:54
(5369 vizualizări - 3 comentarii)


Dridu: Șofer pe cisternă, depistat că vindea motorină «la negru»

Polițiștii cercetează un bucureștean după ce a fost depistat vînzînd motorină «la negru». Astfel, joi, 21 aprilie, pe raza comunei Dridu, polițiștii au depistat un bărbat, de 47 ani, care transporta motorină ...[citește_toată_știrea]

22 Aprilie 2011, 10:30
(8997 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Dridu motorină


Slobozia: L-au prins în timp ce încerca să vîndă fier vechi fără documente

Agenți din cadrul Poliției Slobozia au verificat joi, 21 aprilie a.c., legalitatea operațiunilor desfășurate de o societate de colectare deșeuri feroase de pe raza municipiului. La această locație, polițiștii ...[citește_toată_știrea]

22 Aprilie 2011, 10:25
(9280 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Acțiuni preventive

Polițiștii au acționat joi, 21 aprilie a.c., în intervalul orar 12.00-20.00, pe raza județului Ialomița, în zona municipiului Urziceni și a orașului Țăndărei pe linia creșterii gradului de siguranță rutieră ...[citește_toată_știrea]

22 Aprilie 2011, 10:23
(7058 vizualizări - 0 comentarii)


Accident de muncă la Alcoprod Urziceni

În această dimineață, un bărbat a decedat în timp ce se afla la locul de muncă. Accidentul de muncă s-a petrecut în curtea unei firme din Urziceni, bărbatul fiind angajat al Alcoprod.
Vineri, 22 aprilie ...[citește_toată_știrea]

22 Aprilie 2011, 10:08
(15258 vizualizări - 9 comentarii)


Hyundai, prezență de top la Salonul Auto de la Shanghai

Hyundai, prezență de top la Salonul Auto de la Shanghai

Hyundai a captat atenția la nivel mondial prin prezența la Salonul Auto de la Shanghai, noua generație de limuzine Hyundai Azera/Grandeur atrăgînd foarte mulți dintre vizitatorii Salonului. Automobilul ...[citește_toată_știrea]

21 Aprilie 2011, 14:12
(6169 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: hyundai real test


Ciulnița: Tânăr de 19 ani, cercetat de polițiști pentru că a tăiat cauciucurile unei mașini

Ciulnița: Tînăr de 19 ani, cercetat de polițiști pentru că a tăiat cauciucurile unei mașini

Polițiștii cercetează un tînăr, în vîrstă de 19 ani, din localitatea Poiana, pentru săvîrșirea infracțiunii de distrugere.
Un bărbat de 61 ani, din Ciulnița, a sesizat Poliția, miercuri, 20 aprilie a ...[citește_toată_știrea]

21 Aprilie 2011, 13:18
(6979 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Ciulnița cauciuc


Slobozia: Încarcerat pentru infracțiuni la regimul circulației

Polițiștii de investigații criminale au depistat miercuri, 20 aprilie a.c., un bărbat în de 50 ani, din Slobozia, care avea emis pe numele său un mandat de executare a pedepsei cu închisoarea de 7 luni ...[citește_toată_știrea]

21 Aprilie 2011, 13:14
(7543 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Acțiuni pentru prevenirea furturilor de animale

Pentru prevenirea infracțiunilor și combaterea furturilor de animale, la nivel județean a fost inițiat un plan comun de acțiune Poliție-Gardă Financiară-Direcția Sanitară Veterinară.
Săptămînal, se va ...[citește_toată_știrea]

21 Aprilie 2011, 13:13
(8097 vizualizări - 1 comentariu)


Ultimele comentarii
Alin în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» marius în CNAIR: Circulație închisă pe bretelele de intrare și ieșire ale A2 din zona Drajna, joi, 23 aprilie 2026 Toma în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! cetatean în Bărbat din Bărbulești, prins în flagrant și reținut pentru «șantaj» Anca în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» suporter în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Vasile în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» vilă complex Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 17 iunie 2026 Any în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Alecu în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! base marinaru în Stelnica și Punctul de Acostare «Regina Maria», creștere a numărului de turiști ion negativ în A fost construită una dintre cele mai mari instalații de stocare a energiei verzi din România cioban în Dezastrul funciar de la Primăria Axintele Parinte în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! AlexDan în Lipsă de «transparență» în Consiliul Local Slobozia Preda în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Mary în Reabilitarea Ștrandului Municipal, abandonată de administrația Potor Mary în Restanțe de 7,3 milioane de lei pentru facturile de apă și canalizare către operatorul Urban SA Slobozia NOBODY în «Candidatul 10510», în sfârșit director general adjunct la DGASPC Ialomița! Vasi în Incidente de integritate «cu efect întârziat» în județul Ialomița

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...