Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

SPORT

Primele victorii amicale

Fotbal, Unirea Slobozia

Primele victorii amicale

bonus: «Generația 2005» a câștigat Brașov Cup

Unirea Slobozia a avut până săptămâna trecută doar adversari din eșaloanele superioare. Un egal și două înfrângeri a fost bilanțul rezultat în urma duelurilor amicale cu Dunărea Călărași, CS Afumați și Academica Clinceni. Adversarii din jocurile de pregătire de săptămâna trecută au fost echipe din același eșalon cu galben-albaștrii, iar acest aspect, coroborat cu faptul că meciurile s-au disputat pe propriul teren, au dus la victorii lejere pentru elevii lui Enache Costea.

Potop de goluri cu Victoria Traian Primul joc amical s-a disputat la mijlocul săptămânii trecute. Adversarii slobozenilor... [citește_tot_articolul]

10 August 2018, 14:40 (4554 vizualizări - 0 comentarii)

SPORT

«Memorialul Ioan Pinter», la o nouă ediție

Tenis de câmp

«Memorialul Ioan Pinter», la o nouă ediție

Sâmbătă, 11 august 2018, va debuta pe arenele Tenis Parc o nouă ediție a Turneului Municipiului Slobozia «Memorial Ioan Pinter». Competiția organizată de Primăria Slobozia a intrat deja în tradiția orașului nostru și, deși nu mai are amploarea de altă dată, se va bucura și în acest an conform organizatorilor de prezența a peste 120 de sportivi. Turneul se adresează categoriilor de vârstă 10, 12, 14, 16, 18 ani, precum și seniorilor. Cea mai interesantă competiție se anunță la categoria 14 ani, atât la masculin, cât și la feminin. Aici vom avea un turneu cotat la Categoria A și, prin urmare, participarea va fi una generoasă.... [citește_tot_articolul]

10 August 2018, 12:15 (3597 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

SPORT

Start în sezonul jocurilor amicale

Handbal, HCM Slobozia

Start în sezonul jocurilor amicale

HCM Slobozia s-a deplasat la finele săptămânii precedente în orașul moldav Roman, acolo unde a susținut o dublă întâlnire cu CS din localitate. Potrivit președintelui Nicolae Goidea, echipa noastră a lăsat o bună impresie, luptând de la egal la egal cu prim divizionara nemțeană, până spre finalul celor două partide. În primul meci, CSM Roman s-a impus cu 27-23 (14-12), iar în cel de-al doilea cu 26-21 (12-10). O bună parte dintre elevele lui Gheorghe Covaciu au avut evoluții demne de apreciat. După accidentarea suferită în iarnă, Andreea Ivan a revenit pe teren, fiind folosită doar în faza de apărare, unde s-a achitat foarte bine de sarcini. Pe faza de atac, Loredana Vartic a dovedit că este o... [citește_tot_articolul]

10 August 2018, 11:10 (4139 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Nea Ilie a făcut atac de cord la Philos Slobozia

Fișele medicale auto realizate la Philos, parafate de asistente în numele medicilor (II)

Nea Ilie a făcut atac de cord la Philos Slobozia

Prin noiembrie 2017, ziarul nostru publica un articol în care semnala maniera scandaloasă în care, la Centrul Medical Philos Slobozia, asistentele parafează pe bandă rulantă fișe medicale auto sau pentru permisele port-armă. La 9 luni distanță, absolut nimic nu s-a schimbat. Ba, mințim! Miercuri, 8 august 2018, când am decis să repetăm experiența, nea Ilie a trecut pe lângă moarte pe holurile clinicii, imediat după ce a făcut EKG-ul, cu parafa «medicului» pe fișă...

La Philos, birjar! La Philos e ca pe bandă, la fabrică. O dată intrat, nu mai e cale de întors! Iar dacă apuci să plătești... [citește_tot_articolul]

9 August 2018, 12:05 (28376 vizualizări - 28 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Un nou termen pentru construcția Primăriei Fetești

Un nou termen pentru construcția Primăriei Fetești

De 4 ani, municipiul Fetești așteaptă o soluție pentru construcția unui nou sediu în care să funcționeze primăria. Demersurile inițiate de fosta administrație locală s-au blocat, iar municipalitatea a pierdut proiectul în valoare de peste 20 milioane de lei, necesari realizării investiției. Și în momentul de față Primăria Fetești este chiriașă într-unul dintre blocurile CFR. Actualii edili promit însă că vor reface proiectul și că acest obiectiv va fi construit.

«Feteștiul va avea primărie!» Clădirea în care a funcționat Primăria Fetești a fost declarată cel mai nesigur imobil din județul... [citește_tot_articolul]

8 August 2018, 14:35 (6319 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Inspectorul școlar general Manuela Zainea absentează nejustificat de la birou

Inspectorul școlar general Manuela Zainea absentează nejustificat de la birou

De când Manuela Zainea a devenit inspector școlar general al Inspectoratului Școlar Județean Ialomița, instituția a intrat într-un con de umbră. Angajații instituției se plâng din cauza relației deficitare pe care o au cu aceasta. Marea problemă o reprezintă faptul că Manuela Zainea este de negăsit la birou, iar acest aspect creează haos în activitatea Inspectoratului Școlar Județean Ialomița. Contactată telefonic pentru a oferi un punct de vedere cu privire la această situație, șefa Învățământului ialomițean nu a răspuns...

IȘJ Ialomița, în derivă După demiterea Luminiței Barcari,... [citește_tot_articolul]

8 August 2018, 11:05 (24079 vizualizări - 49 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

18 mii de ialomițeni au donat 2% din impozit pentru a susține activitatea ONG

18 mii de ialomițeni au donat 2% din impozit pentru a susține activitatea ONG

Peste 700 mii de lei este valoarea pe care Fiscul ialomițean a redirecționat-o către asociații și fundații, în urma donării celor 2% din impozitele aplicate veniturilor încasate de locuitorii județului. Cele mai multe dintre entitățile care au beneficiat de sumele redirecționate își au sediul în municipiul Slobozia.

Sprijin pentru Organizațiile Nonguvernamentale
Cu scopul de a susține activitatea asociațiilor și fundațiilor non-profit, statul a dat posibilitatea ca aceste entități să poată beneficia de fonduri provenite din contribuțiile persoanelor fizice către Fisc. Astfel,... [citește_tot_articolul]

7 August 2018, 15:20 (8343 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

Controlul Agenției de Dezvoltare Regională Sud Muntenia confirmă ilegalitățile de la SAM Fierbinți

Controlul Agenției de Dezvoltare Regională Sud Muntenia confirmă ilegalitățile de la SAM Fierbinți

În luna aprilie 2018, directorul Școlii de Arte și Meserii Fierbinți închiria ilegal una dintre clasele campusului firmei ADDA Moda SRL. La momentul respectiv, Maftei Gică a declarat public că tranzacția este legală. Ulterior, un control al Agenției Sud Muntenia a confirmat oficial situația consemnată de către noi. La acest moment, susține Liviu Mușat, directorul Agenției, se așteaptă decizia Ministerului Dezvoltării cu privire la ilegalitățile constatate.

Un scandal de pomină La începutul lunii mai 2018, ziarul nostru consemna un scandal public izbucnit la Fierbinți-Târg, după ce directorul... [citește_tot_articolul]

7 August 2018, 11:10 (10860 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

Angajații DADP Slobozia au ajuns spaima pisicilor

Angajații DADP Slobozia au ajuns spaima pisicilor

Iubitorii de pisici din oraș sunt oripilați de războiul declanșat de angajații DADP împotriva pisicilor maidaneze din Slobozia. Martori oculari susțin că hingherii instituției au puști cu lunetă și că trag fără somație. De cealaltă parte a baricadei, oficialii administrației confirmă faptul că numărul de pisici l-a depășit sensibil pe cel al șobolanilor din subsoluri, fapt considerat alarmant. Singura veste bună vine dinspre iubitorii de țânțari din parcurile orașului. Aceștia declară că, în ciuda sălbăticiei cu care au fost vânați de către către noul director al DADP, Valeriu Roșca, țânțarii sunt bine mersi. Ba, chiar ciupesc copiii de obrăjori, mai ales la vreme de seară, mai ceva decât pe vremea... [citește_tot_articolul]

6 August 2018, 16:40 (20286 vizualizări - 48 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Averile declarate ale funcționarilor publici din Ialomița (II)

Averile declarate ale funcționarilor publici din Ialomița (II)

Potrivit Legii nr. 176/2010, aleșii locali și funcționarii publici au obligația de a face publice declarațiile de avere și de interese. Termenul limită pentru depunerea acestor declarații a fost 15 iunie 2018, însă procesul de publicare a acestora a întârziat termenul limită cu încă o lună... Publicarea declarațiilor de avere la nivelul Ialomiței se dovedește însă o formalitate. Multe dintre declarații sunt identice cu cele din anii trecuți sau sunt incomplete. Luna trecută, am contabilizat averilor aleșilor locali, de la președintele Victor Moraru, la primarii latifundiari ai Ialomiței. Săptămâna aceasta, fără pretenția de a epuiza subiectul, trecem în revistă declarațiile de avere ale ialomițenilor... [citește_tot_articolul]

6 August 2018, 13:15 (5991 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Doar 100 de inculpați din Ialomița și-au recunoscut oficial faptele

Doar 100 de inculpați din Ialomița și-au recunoscut oficial faptele

Acordul de recunoaștere a vinovăției reprezintă o alternativă pentru organele judiciare de a petrece mai puțin timp pentru a demonstra în instanță infracțiunile inculpaților. Totodată, inculpații beneficiază de pedepse mai blânde dacă recunosc faptele penale pe care le-au comis. Statistica arată că, în practica judiciară desfășurată în Ialomița, încheierea de acorduri de recunoaștere a vinovăției este scăzută. Estimativ, doar 100 de astfel de proceduri au fost realizate în ultimul an și jumătate la nivelul județului. Cei care au beneficiat de această prevedere legală au scăpat însă de închisoare...

Proceduri pentru recunoașterea vinovăției... [citește_tot_articolul]

6 August 2018, 10:50 (4921 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Trofeul Festivalului de la Amara a ajuns în Maramureș

Cea de-a 51-a ediție a Festivalului «Trofeul Tinereții» și-a desemnat duminică, 5 august 2018, câștigătorii. Trofeul celui mai longeviv concurs muzical a fost acordat interpretului Andrei Petruș, din localitatea Vălenii Șomcutei, județul Maramureș.

Gala laureaților
În aplauzele publicului, concurenții care au participat la cea de-a 51-a ediție a Festivalului «Trofeul Tinereții» au urcat încă o dată pe scenă, pentru a fi recompensați pentru prestația lor. Astfel, premiul 3 a fost obținut de Claudia Dumitriu. Premiul 2 i-a revenit Biancăi Luminița Mihai, iar premiul 1 a fost câștigat... [citește_tot_articolul]

6 August 2018, 00:30 (7719 vizualizări - 8 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Liceele tehnologice din Ialomița, cele mai slabe unități de învățământ ale județului

Liceele tehnologice din Ialomița, cele mai slabe unități de învățământ ale județului

Învățământul tehnologic din Ialomița reprezintă piatra de moară a întregului sistem. Dovada în acest sens o fac rezultatele tot mai slabe pe care elevii le obțin la Examenele Naționale. Și anul acesta la Bacalaureat, în Ialomița, au existat licee unde rata de promovare a fost zero! Directorii acestor instituții de învățământ explică faptul că problema nu este doar a profesorilor sau elevilor, ci este una generală a întregului Învățământ ialomițean...

Rezultate slabe la Bacalaureat
Fără să mai surprindă pe nimeni, Ialomița s-a aflat sub media pe țară în ceea ce privește rata de... [citește_tot_articolul]

5 August 2018, 17:40 (10613 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

REPORTAJ

Mihaela merge mai departe...

Mihaela merge mai departe...

Mihaela Petcu nu crede în blestemul orașelor mici, care nu te lasă să devii ceea ce ți-a fost scris. Crede că «dacă vrei să înveți, poți învăța oriunde!» și își dorește să aibă o viață extraordinară. Are nici 15 ani, o notă de 10 la Examenul Național și gânduri cât pentru încă un univers. Și va merge la liceu la Țăndărei, pentru că acolo s-a născut, acesta e orașul ei și aici vrea să se întoarcă cândva, după ce va da roată lumii...

O adolescentă dintr-un alt univers Mihaela Petcu e unul dintre elevii cu care orașul Țăndărei se mândrește. A luat nota 10 la Examenele Naționale de la sfârșitul... [citește_tot_articolul]

5 August 2018, 11:05 (6512 vizualizări - 7 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Primul festival decent

TVR a «confiscat» Festivalul Amara

Sâmbătă, 4 august 2018, a debutat ediția cu numărul 51 a Festivalului «Trofeul Tinereții» Amara. Prima seară a fost una decentă, dominată de prezența TVR. Organizarea a fost supervizată de președintele Consiliului Județean Ialomița, Victor Moraru. «Mă ocup de acest festival de 18 ani, sunt bucuros că pot să-mi aduc și eu modesta mea contribuție la organizarea lui...» a declarat acesta în deschiderea evenimentului.

Șlagăre în «heavy rotation»
Chiar dacă organizatorii au încercat să tranforme Festivalul «Trofeul Tinereții» Amara într-unul de anvergură națională, ceea ce a lipsit... [citește_tot_articolul]

5 August 2018, 00:19 (8624 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Reabilitarea străzilor din Fetești se apropie de final

Reabilitarea străzilor din Fetești se apropie de final

Criticați atât pe internet, cât și în spațiul public din cauza străzilor proaste, edilii din Fetești au conceput un amplu proiect de modernizare a arterelor de circulație. Astfel, pe cele mai importante drumuri ale municipiului muncitorii desfășoară ample lucrări de reparații. Fondurile au fost asigurate de Guvernul României, prin intermediul Programului Național de Dezvoltare Locală (PNDL), iar lucrările s-au desfășurat în două etape. În momentul de față, mai trebuie intervenit pe un lot de aproximativ 20 de străzi.

Străzi mai bune și mai sigure Străzile din Fetești au fost de nenumărate... [citește_tot_articolul]

4 August 2018, 12:35 (9039 vizualizări - 8 comentarii)

EVENIMENT

Slobozia cheltuie 357 mii de lei pentru canalizarea din Cărămidari

Unde se duc banii publici, când se duc?

Slobozia cheltuie 357 mii de lei pentru canalizarea din Cărămidari

Consiliul Local Slobozia a decis săptămâna trecută în cadrul unei noi ședințe «de îndată» să aloce 357 mii de lei pentru lucrările de reabilitare a sistemului de canalizare. Suma se adaugă celor 200 mii lei alocați la începutul lunii iulie pentru stoparea alunecărilor de teren pe o stradă din Cartierul Bora.

Acesta e doar începutul Consiliul Local Slobozia a decis miercuri, 25 iulie 2018, să aloce 357 mii de lei din fondul de dezvoltare constituit de Urban SA pentru executarea reparațiilor din Cartierul Cărămidari. Suma se adaugă celor 200 mii de lei alocate la începutul lunii iulie... [citește_tot_articolul]

3 August 2018, 16:40 (6666 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

Paradisul administrației Moraru se clatină din temelii

File de istorie locală

Paradisul administrației Moraru se clatină din temelii

În urmă cu o săptămână, Consiliul Județean Ialomița s-a reunit în cadrul unei noi ședințe ordinare. Pentru președintele Victor Moraru ședința poate fi considerată un eșec, dată fiind respingerea proiectului de hotărâre privind «trecerea unor bunuri imobile proprietate publică a statului, aflate în administrarea Ministerului Tineretului și Sportului, în proprietatea publică a județului Ialomița»...

3 proiecte respinse Miercuri, 25 iulie a.c., administrația Moraru a încercat să promoveze o serie de proiecte care aveau nevoie de susținerea a două treimi din votul consilierilor județeni... [citește_tot_articolul]

3 August 2018, 12:45 (6538 vizualizări - 12 comentarii)

EVENIMENT

Epidemia de Pestă Porcină Africană din Ialomița se extinde!

Epidemia de Pestă Porcină Africană din Ialomița se extinde!

La două săptămâni de la izbucnirea primelor cazuri de îmbolnăvire cu virusul care provoacă Pesta Porcină Africană, boala s-a extins cu repeziciune în zona de Est a județului. La începutul acestei săptămâni erau confirmate oficial 14 focare, în 6 localități ialomițene! În ciuda măsurilor impuse de autorități, crescătorii animalelor au început să-și taie porcii considerându-i sănătoși, cu scopul de a-i consuma. Între timp, autoritățile au dispus măsuri pe o rază de 40 de kilometri distanță în jurul focarelor.

Pesta Porcină Africană face ravagii în Ialomița Primele două focare din Ialomița... [citește_tot_articolul]

3 August 2018, 10:50 (10389 vizualizări - 9 comentarii)

EVENIMENT

Bani guvernamentali pentru școlile și grădinițele din Fetești

Bani guvernamentali pentru școlile și grădinițele din Fetești

Chiar dacă mai este o lună până la începerea școlilor, actuala administrație locală din Fetești face eforturi pentru a îmbunătăți condițiile în care învață elevii și preșcolarii din oraș. Edilii orașului au demarat mai multe proiecte de reabilitare a corpurilor unităților de învățământ din municipiu. O parte din bani vin prin intermediul Programelor Naționale de Dezvoltare Locală I și II, iar restul fondurilor vor fi acordate de Uniunea Europeană. Proiectele urmează să fie depuse și finanțate de oficialii de la Bruxelles.

Vești bune pentru elevi și preșcolari Elevii și preșcolarii din... [citește_tot_articolul]

2 August 2018, 18:20 (4847 vizualizări - 0 comentarii)

Marți 23 Iun 2026
301 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

26 de percheziții domiciliare la Bărbulești și Urziceni

Joi, 13 octombrie a.c., polițiștii din cadrul IPJ Ialomița au pus în aplicare 26 de mandate de percheziție domiciliară, dintre care 16 în municipiul Urziceni și 10 în comuna Bărbulești. În urma descinderilor ...[citește_toată_știrea]

13 Octombrie 2022, 10:30
(3281 vizualizări - 0 comentarii)


Prevenirea delicvenței juvenile și siguranța în școli, în atenția prefectului de Ialomița

Prevenirea delicvenței juvenile și siguranța în școli, în atenția prefectului de Ialomița

Miercuri, 12 octombrie 2022, prefectul județului Ialomița a convocat ședința Echipei Interinstituționale pentru creșterea gradului de siguranță a elevilor și a personalului didactic și prevenirea delicvenței ...[citește_toată_știrea]

12 Octombrie 2022, 17:10
(9127 vizualizări - 0 comentarii)


Muzeul Național al Agriculturii din România: «Apa noastră cea de toate zilele»

Miercuri, 19 octombrie a.c., între orele 15,00-17,00, Muzeul Național al Agriculturii din Slobozia va organiza evenimentul «Apa noastră cea de toate zilele»-o dezbatere despre reabilitarea sistemului național ...[citește_toată_știrea]

12 Octombrie 2022, 16:25
(9331 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: 2 noi cazuri de COVID-19

Miercuri, 12 octombrie a.c., la nivelul județului Ialomița, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 29675, fiind înregistrate 2 cazuri noi față de ziua de marți, 11 octombrie a.c., când ...[citește_toată_știrea]

12 Octombrie 2022, 16:15
(1898 vizualizări - 0 comentarii)


Ajutoare materiale și financiare oferite de parohiile din cadrul Protopopiatului Slobozia

Ajutoare materiale și financiare oferite de parohiile din cadrul Protopopiatului Slobozia

Cu binecuvântarea Preasfințitului Părinte Vincențiu, episcopul Sloboziei și Călărașilor și în coordonarea părintelui protopop Laurențiu Cioranu, conform rapoartelor trimestriale de activitate, parohiile ...[citește_toată_știrea]

12 Octombrie 2022, 14:50
(10190 vizualizări - 0 comentarii)


ANOFM: Subvenții acordate angajatorilor pentru încadrarea în muncă a anumitor categorii de persoane

Agenția Națională pentru Ocuparea Forței de Muncă implementează la nivel național, prin intermediul agențiilor județene, proiectul «PROACCES 4-Subvenționarea locurilor de muncă pentru șomeri», proiect ce ...[citește_toată_știrea]

12 Octombrie 2022, 14:40
(11252 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: ANOFM subvenție


Percheziții domiciliare la Țăndărei și Fetești

Miercuri, 12 octombrie a.c., polițiștii IPJ Ialomița efectuează 8 percheziții domiciliare, în municipiul Fetești și orașul Țăndărei, pentru documentarea activității infracționale a unor persoane bănuite ...[citește_toată_știrea]

12 Octombrie 2022, 11:30
(6790 vizualizări - 1 comentariu)


Bordușani: Bunuri susceptibile a fi contrafăcute, confiscate de polițiști

Efective din cadrul Poliției Fetești au depistat, pe raza comunei Bordușani, un bărbat de 39 de ani, din județul Constanța, în timp ce oferea spre vânzare din interiorul unui autoturism articole de îmbrăcăminte ...[citește_toată_știrea]

11 Octombrie 2022, 19:20
(7728 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: La volan, fără permis

Polițiștii din Urziceni au oprit în trafic, pe DN2, la intersecția cu DN1D, un autoturism condus de un tânăr, în vârstă de 21 de ani. În urma verificărilor efectuate în bazele de date s-a constatat faptul ...[citește_toată_știrea]

11 Octombrie 2022, 19:10
(2847 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: 7 noi cazuri de COVID-19

Marți, 11 octombrie a.c., la nivelul județului Ialomița, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 29673, fiind înregistrate 7 cazuri noi față de ziua de luni, 10 octombrie a.c., când au fost ...[citește_toată_știrea]

11 Octombrie 2022, 16:15
(1474 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Protest al pensionarilor în fața Prefecturii Ialomița

Slobozia: Protest al pensionarilor în fața Prefecturii Ialomița

Membrii Uniunii Județene a Pensionarilor Ialomița și cei ai Consiliului Județean al Persoanelor Vârstnice Ialomița, alături de alte asociații care susțin drepturile pensionarilor au organizați marți, 1 ...[citește_toată_știrea]

11 Octombrie 2022, 15:00
(9172 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: 1042 de permise de conducere, emise în luna septembrie 2022

Potrivit datelor Serviciului Public Comunitar Regim Permise de Conducere și Înmatriculare a Vehiculelor Ialomița, în luna septembrie 2022, la nivelul județului Ialomița au fost emise 1042 permise de conducere ...[citește_toată_știrea]

11 Octombrie 2022, 14:45
(10439 vizualizări - 0 comentarii)


38 de mașini electrice, înmatriculate Ialomița

Serviciul Public Comunitar Regim Permise de Conducere și Înmatriculare a Vehiculelor Ialomița a emis 18 numere de înmatriculare de culoare verde pentru proprietarii unor autoturisme electrice. Reamintim ...[citește_toată_știrea]

11 Octombrie 2022, 14:30
(13232 vizualizări - 0 comentarii)


Munteni Buzău: Bătrână de 82 de ani, violată de un tânăr de 19 ani

Un tânăr de 19 ani a fost arestat preventiv la Slobozia după ce, în noaptea de duminică spre luni, 9/10 octombrie a.c., a violat o bătrână de 82 de ani, domiciliată în comuna Munteni Buzău. Polițiștii susțin ...[citește_toată_știrea]

11 Octombrie 2022, 13:30
(7823 vizualizări - 0 comentarii)


RAJA Constanța: Atenție, se oprește apa în municipiul Fetești!

Miercuri, 12 octombrie 2022, în intervalul orar 08,00-16,00, se va întrerupe alimentarea cu energie electrică la nivelul surselor de apă ce deservesc orașul Fetești, pentru efectuarea unor lucrări de modernizare ...[citește_toată_știrea]

11 Octombrie 2022, 13:15
(12231 vizualizări - 0 comentarii)


DSVSA Ialomița: Produse alimentare neconforme, retrase de la comercializarea din supermarketuri

În perioada iulie-septembrie 2022, la nivelul Direcției Sanitare Veterinare și pentru Siguranța Alimentelor Ialomița au fost înregistrate 10 notificări de alertă, referitoare la depășirea limitelor maxime ...[citește_toată_știrea]

11 Octombrie 2022, 12:15
(13692 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: 2 noi cazuri de COVID-19

Luni, 10 octombrie a.c., la nivelul județului Ialomița, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 29666, fiind înregistrate 2 cazuri noi față de ziua de duminică, 9 octombrie a.c., când au ...[citește_toată_știrea]

10 Octombrie 2022, 16:50
(1473 vizualizări - 0 comentarii)


Accident la Fetești

Duminică, 9 octombrie a.c., în jurul orelor 20,30, trei echipaje de pompieri au intervenit la un accident produs la Fetești. Astfel, o tricicletă electrică ar fi intrat într-un autoturism staționat. Au ...[citește_toată_știrea]

10 Octombrie 2022, 14:05
(4923 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Fetești accident


AJOFM Ialomița: Bursa Locurilor de Muncă pentru Absolvenți-14 octombrie 2022

Agenția Județeană pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița va organiza vineri, 14 octombrie 2022, Bursa Locurilor de Muncă pentru Absolvenți, eveniment ce va avea loc la sediul Centrului Cultural «Ionel ...[citește_toată_știrea]

10 Octombrie 2022, 13:10
(10335 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: 1 nou caz de COVID-19

Duminică, 9 octombrie a.c., la nivelul județului Ialomița, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 29664, fiind înregistrat 1 caz nou față de ziua de sâmbătă, 8 octombrie a.c., când au fost ...[citește_toată_știrea]

9 Octombrie 2022, 16:25
(1924 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: 7 noi cazuri de COVID-19

Sâmbătă, 8 octombrie a.c., la nivelul județului Ialomița, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 29663, fiind înregistrate 7 cazuri noi față de ziua de vineri, 7 octombrie a.c., când au ...[citește_toată_știrea]

8 Octombrie 2022, 16:20
(1729 vizualizări - 0 comentarii)


Căutată de polițiștii italieni, identificată la Cocora

O tânără de 24 de ani, din Slobozia, pe numele căreia autoritățile judiciare italiene au emis un mandat european de arestare pentru comiterea a trei fapte de «tâlhărie», a fost identificată joi, 6 octombrie ...[citește_toată_știrea]

7 Octombrie 2022, 19:10
(3420 vizualizări - 1 comentariu)


Ordine de protecție provizorii, emise de polițiști la Mărculești și Urziceni

Polițiștii ialomițeni au emis, în ultimele 48 de ore, două ordine de protecție provizorii, pe numele a doi bărbați, ambii de 48 de ani. În primul caz este vorba despre un bărbat care, pe fondul unui conflict ...[citește_toată_știrea]

7 Octombrie 2022, 19:05
(9327 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Polițiștii au descoperit peste 2400 de litri de deșeuri periculoase

Polițiștii Serviciului Arme, Explozivi și Substanțe Periculoase au acționat pentru verificarea legalității operațiunilor derulate de către persoanele fizice și juridice care comercializează și utilizează ...[citește_toată_știrea]

7 Octombrie 2022, 19:00
(6291 vizualizări - 0 comentarii)


Acțiuni preventive ale polițiștilor în școlile din Fetești

Joi, 6 octombrie a.c., polițiștii din Fetești au acționat pentru creșterea siguranței elevilor și a cadrelor didactice în spațiile școlare și adiacente acestora, precum și pentru prevenirea/depistarea faptelor ...[citește_toată_știrea]

7 Octombrie 2022, 18:50
(3451 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: În misiune la «Ștafeta Veteranilor»

Ialomița: În misiune la «Ștafeta Veteranilor»

Doi luptători ai Serviciului de Acțiuni Speciale al Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița au participat vineri, 7 octombrie a.c., la competiția de alergare «Ștafeta Veteranilor». Aceștia au intrat ...[citește_toată_știrea]

7 Octombrie 2022, 18:30
(2863 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: 4 noi cazuri de COVID-19

Vineri, 7 octombrie a.c., la nivelul județului Ialomița, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 29656, fiind înregistrate 4 cazuri noi față de ziua de joi, 6 octombrie a.c., când au fost ...[citește_toată_știrea]

7 Octombrie 2022, 16:10
(2135 vizualizări - 0 comentarii)


Firmă din Căzănești, amendată cu 50000 de lei pentru că nu deținea autorizație sanitară-veterinară

Direcția Sanitară Veterinară și pentru Siguranța Alimentelor Ialomița informează că miercuri, 5 octombrie a.c., a fost efectuată o verificare la o firmă din Căzănești care prelucrează produse/subproduse ...[citește_toată_știrea]

6 Octombrie 2022, 18:55
(4398 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: 5 noi cazuri de COVID-19

Joi, 6 octombrie a.c., la nivelul județului Ialomița, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 29652 , fiind înregistrate 5 cazuri noi față de ziua de miercuri, 5 octombrie a.c., când au ...[citește_toată_știrea]

6 Octombrie 2022, 16:10
(1721 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: Luni, 10 octombrie 2022, termen limită pentru depunerea a 5 declarații fiscale

Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița informează contribuabilii, persoanele impozabile înregistrate în scopuri de TVA, că luni, 10 octombrie 2022, este termenul limită de depunere a notificării ...[citește_toată_știrea]

6 Octombrie 2022, 14:00
(21085 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Alin în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» marius în CNAIR: Circulație închisă pe bretelele de intrare și ieșire ale A2 din zona Drajna, joi, 23 aprilie 2026 Toma în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! cetatean în Bărbat din Bărbulești, prins în flagrant și reținut pentru «șantaj» Anca în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» suporter în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Vasile în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» vilă complex Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 17 iunie 2026 Any în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Alecu în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! base marinaru în Stelnica și Punctul de Acostare «Regina Maria», creștere a numărului de turiști ion negativ în A fost construită una dintre cele mai mari instalații de stocare a energiei verzi din România cioban în Dezastrul funciar de la Primăria Axintele Parinte în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! AlexDan în Lipsă de «transparență» în Consiliul Local Slobozia Preda în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Mary în Reabilitarea Ștrandului Municipal, abandonată de administrația Potor Mary în Restanțe de 7,3 milioane de lei pentru facturile de apă și canalizare către operatorul Urban SA Slobozia NOBODY în «Candidatul 10510», în sfârșit director general adjunct la DGASPC Ialomița! Vasi în Incidente de integritate «cu efect întârziat» în județul Ialomița

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...