Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Slobozia va avea toalete publice de 9000 euro/bucată

Slobozia va avea toalete publice de 9000 euro/bucată

bonus: Internet Wi-Fi pentru 10 mii lei/an

Imaginea unei Slobozii europene pare să devină realitate. În cel mai scurt timp, administrația locală a orașului va monta în două dintre cele mai mari parcuri ale urbei toalete ca în Occident. Acestea sunt aduse de la Galați și costă 9000 euro/bucată!

Slobozia rămâne fără WC-uri ecologice
Problema toaletelor publice din Slobozia este la fel de veche precum cea a apei potabile, a câinilor fără stăpâni care își fac veacul pe străzi sau a parcării subterane din Centru. Cei mai mulți cetățeni din oraș, dar și cei care-l tranzitează, reclamă faptul că Slobozia are puține toalete publice... [citește_tot_articolul]

30 Iulie 2018, 10:50 (6388 vizualizări - 10 comentarii)

REPORTAJ

Vizită de plăcere la «groapa lui Stoica»

Vizită de plăcere la «groapa lui Stoica»

«Groapa lui Soica» a devenit parcare subterană. Nu e funcțională, că nu are nici măcar intrare! Dar, în sfârșit, are o formă... Gura lumii spune că în parcare e apa de un stat de om. De la ploi. Autoritățile au vrut să ne demonstreze contrariul. Și au reușit! În «groapa lui Stoica» nu plouă peste tot. Doar unde vor fi amplasate găurile de ventilație. «Când va fi gata, n-o să mai plouă!» ne spune Marian Dinu, șeful de șantier. Parcarea subterană va fi gata anul viitor. Asta în varianta cea mai optimistă...

La taclale, în drum spre parcare Vineri, 20 iulie 2018, când am fost invitați... [citește_tot_articolul]

29 Iulie 2018, 13:15 (8970 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

Kaufland Slobozia a devenit spaima clienților

Kaufland Slobozia a devenit spaima clienților

În ultima vreme, tot mai mulți dintre clienții Kaufland Slobozia se plâng de atitudinea angajaților și calitatea serviciilor oferite. De-a lungul ultimului an au fost, pe rând, tratați drept hoți, înșelați la cântar sau au plătit produse expirate. De această dată, după cum ne-a sesizat un client al supermarketului, angajații însărcinați cu paza bagajelor l-au lăsat fără cumpărăturile achiziționate anterior. Iată un fragment din sesizarea adresată ziarului, în data de 19 iulie 2018: «Astăzi, am fost la Kaufland-ul de la gară. Înainte am cumpărat de la Deichmann o pereche de adidași stil ghete, fiicei mele. Când am intrat în Kaufland mi-am lăsat bagajele într-o cușetă. Am terminat cumpărăturile și m-am dus să îmi iau bagajele din cușetă. Am constatat că în cușeta respectivă nu erau bagajele mele. Am văzut în cușeta alăturată o pungă de la Deichmann. Am crezut că e a mea. Am încercat să deschid și nu a mers. Când am chemat paza să deschidă, au deschis apoi au plecat și nici măcar nu au întrebat ceva. Când am verificat sacoșa, erau alți pantofi. (...)»... [citește_tot_articolul]

28 Iulie 2018, 17:20 (24775 vizualizări - 11 comentarii)

EVENIMENT

contraeditorial

confuzie social-democrată

De la nivel central către nivel local s-a propagat o undă de confuzie social-democrată. Ei, social-democrații, își manifestă superior uimirea și chiar nu înțeleg de ce totuși românii nu împărtășesc fericirea partidelor aflate la guvernare. Cum, când toate din Programul de Guvernare propovăduit de Dragnea&Vâlcov se îndeplinesc pe bandă rulantă, când cresc salariile și pensiile, când economia duduie de zor, de ce românii nu sunt recunoscători? Confuzia social-democrată atinge apogeul în momentul în care, spre exemplu, încerci să explici că, de fapt, țara nu se îndreaptă în direcția bună și, mai mult, pare că ne îndepărtăm de valorile europene. Ei, social-democrații, par dintr-odată contrariați... [citește_tot_articolul]

28 Iulie 2018, 12:35 (5621 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Porci sacrificați pentru consum în focarele de Pestă Porcină Africană din Ialomița

Porci sacrificați pentru consum în focarele de Pestă Porcină Africană din Ialomița

Pesta Porcină Africană a indus panică în rândurile populației din zona de Est a județului Ialomița. Tot mai mulți oameni au început să-și sacrifice porcii, considerându-i sănătoși, cu scopul de a consuma ulterior. Autoritățile județene confirmă situația și fac apel la cetățeni să respecte măsurile impuse, chiar dacă acestea vizează sacrificarea controlată a porcilor.

Resturi animale, răspândite câmp Atât pe raza localităților unde au fost confirmate focarele de Pestă Porcină Africană, cât și în satele limitrofe acestora, oamenii au început să sacrifice porcii în propriile gospodării... [citește_tot_articolul]

27 Iulie 2018, 18:05 (13197 vizualizări - 11 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Linia de gardă pentru Stomatologie la UPU Slobozia se desființează

De luna viitoare

Linia de gardă pentru Stomatologie la UPU Slobozia se desființează

De la 1 august 2018, linia de gardă pentru UPU Stomatologie care funcționa în cadrul Spitalului Județean de Urgență Slobozia va fi desființată. Conducerea unității medicale susține că decizia a fost luată din cauza costurilor prea mari pe care le impunea menținerea acestei linii de gardă, prin comparație cu adresabilitatea scăzută a pacienților.

Costuri reduse la Spitalul Slobozia
Potrivit informațiilor, linia de gardă pentru UPU Stomatologie la Spitalul Județean de Urgență Slobozia a fost înființată cu aproximativ 10 ani în urmă, când instituția era condusă de stomatologul Andrei... [citește_tot_articolul]

27 Iulie 2018, 14:55 (16876 vizualizări - 12 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Festivalul «Trofeul Tinereții» Amara a devenit o piatră de moară

Festivalul «Trofeul Tinereții» Amara a devenit o piatră de moară

În mai puțin de 3 săptămâni va debuta cea de a 51-a ediție a Festivalului «Trofeul Tinereții» Amara 2018. La acest moment, nu sunt cunoscute numele artiștilor care vor concerta în cadrul recitalurilor de seară. Durata Festivalului a fost redusă la jumătate, iar cheltuielile sunt de două ori mai mici decât anul trecut...

O pălărie mai mare decât administrația locală
Vrem, nu vrem, Festivalul Amara e un brand local. Cu 50 de ediții la activ, Festivalul «Trofeul Tinereții» a devenit cel mai longeviv festival din țară și atrage, în sfârșit, atenția presei. Din păcate, decimată de... [citește_tot_articolul]

27 Iulie 2018, 12:15 (8308 vizualizări - 2 comentarii)

EVENIMENT

Străzile «mișcătoare» ale Sloboziei

Dezastrul din Cartierul Cărămidari

Străzile «mișcătoare» ale Sloboziei

Ploaia torențială de la începutul acestei luni a afectat grav 6 case din Cartierul Cărămidari din Slobozia. Una dintre străzi s-a surpat, iar rețeaua de canalizare este grav afectată. De două săptămâni, echipele Urban SA nu reușesc să consolideze terenul. «Este o lucrare complexă. Nu ne putem asuma responsabilitatea reparației...» declară Valentin Cilibeanu, directorul Urban SA Slobozia.

Străzile care se surpă La începutul lunii iulie 2018, străzile Sloboziei au fost inundate de o ploaie torențială. Potrivit datelor oficiale, cantitatea de apă căzută în aproximativ 30 de minute a depășit... [citește_tot_articolul]

26 Iulie 2018, 12:10 (8346 vizualizări - 10 comentarii)

Click aici

SPORT

Alexandru Chebac, în sfârșit la Unirea

Fotbal, Unirea Slobozia

Alexandru Chebac, în sfârșit la Unirea

Unirea Slobozia continuă să-și întărească lotul pentru sezonul următor, iar zilele trecute l-a înregimentat pe mijlocașul central Alexandru Chebac, dorit de mai multă vreme de conducerea echipei noastre. Chebac a fost în lotul galben-albastru și în urmă cu 3 ani și jumătate, dar la acel moment echipa s-a retras din campionatul Ligii a II-a, iar jucătorul a fost nevoit să-și caute altă destinație. Fotbalistul de 26 de ani este originar din Galați, iar în carieră a mai îmbrăcat tricourile Deltei Tulcea, Dunării Călărași și pe cel al Oțelului. El a fost prezent în garnitura Unirii la meciul amical disputat sâmbătă la Afumați și pierdut cu 0-2 în fața echipei din localitate.

Semnează și Călinoiu... [citește_tot_articolul]

25 Iulie 2018, 23:40 (8319 vizualizări - 9 comentarii)

Click aici

SPORT

«Vreau să fiu președintele AJF!»

Fotbal, alegeri la AJF Ialomița, Vasile Bratu

«Vreau să fiu președintele AJF!»

Lupta pentru președinția AJF Ialomița se anunță tot mai încinsă. Așa cum preconizam, fostul arbitru de Liga I Vasile Bratu se va înscrie în cursa pentru care până acum și-au rezervat locuri Mihai Basarab și Rodel Aron. Aflat la Cheile Grădiștei la o instruire a observatorilor federali, Vasile Bratu ne-a declarat fără echivoc: «Da, voi candida! După ce mă voi întoarce acasă, îmi voi depune candidatura... Vreau să-mi pun în sprijinul fotbalului ialomițean experiența managerială și economică pe care o am. Vreau să aduc proiecte de actualitate. Ca arbitru și observator am pornit de la cel mai de jos nivel și în ambele situații am ajuns la Liga I... Sunt de 8 ani președintele Comisiei de Arbitri și... [citește_tot_articolul]

25 Iulie 2018, 22:05 (6710 vizualizări - 9 comentarii)

Click aici

SPORT

Antrenamente la foc continuu

Handbal, HCM Slobozia

Antrenamente la foc continuu

De o săptămână, vacanța divizionarei secunde HCM Slobozia a luat sfârșit. Antrenorul Gheorghe Covaciu a dat startul pregătirilor, având la dispoziție 16 handbaliste: portarii Bianca Aron și Cristina Oancea, extremele Alina Dragu, Raluca Nicolae, Mădălina Toma și Cătălina Sava, pivoții Andryana Naumenko și Mouna Jlezi, precum și jucătoarele de 9 metri, Irina Marchidanu, Alexandra Georgescu, Loredana Vartic și Mariana Filip. Lor li se adaugă junioarele sosite de la CSS Slobozia, Naomi Vasile, Cristina Irimescu și Ana Maria Neagu, care se antrenează cot la cot cu celelalte jucătoare. De luni a revenit în lot și Andreea Ivan, care a participat cu echipa României la jocurile universitare de la Coimbra... [citește_tot_articolul]

25 Iulie 2018, 21:20 (6835 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

SPORT

Daria Tudor, locul II la Craiova

Tenis de câmp

Daria Tudor, locul II la Craiova

Săptămâna trecută, la Craiova s-a desfășurat Cupa «Decathlon», turneu de categorie A, adresat copiilor cu vârsta sub 14 ani. Daria Tudor de la TenisCon a fost singura reprezentantă a Sloboziei la această competiție. Startul a fost foarte bun pentru jucătoarea din județul Ialomița, aceasta obținând o victorie în 2 seturi, scor 6-2, 6-3, în fața Alexandrei Neacșu de la Tenis Club Râmnicu Vâlcea. A urmat un meci mult mai echilibrat, contra Mariei Wessi Aldea, de la CSS 6 București. Daria s-a impus în 3 seturi, scor 7-5, 5-7, 6-2. Din păcate, în finală, a pierdut în fața revelației turneului, Eva Maria Ionescu, jucătoare legitimată la un club din Curtea de Argeș. Deși s-a prezentat la turneul din... [citește_tot_articolul]

25 Iulie 2018, 20:45 (9287 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

SPORT

George Dragomir, sabrer de «Mondiale»

Scrimă

George Dragomir, sabrer de «Mondiale»

Pe 19 iulie 2018 a debutat în orașul Wucsi din China Campionatul Mondial de Scrimă. La sabie masculin, România a fost reprezentată de Tiberiu Dolniceanu, Alin Badea, Iulian Teodosiu și din nou la o competiție majoră a seniorilor, sabrerul Unirii Slobozia, George Dragomir. Sportivul de 18 ani a fost prezentat în lotul de 4 al României și la Campionatul European din acest an. La Wucsi, George nu a dezamăgit și a reușit calificarea pe tabloul principal de 64, după ce obținut în grupele de calificare cinci victorii. Din păcate, în primul tur de pe tabloul principal a înclinat sabia în fața tunisianului Faris Serjani, un sportiv cu ceva mai multă experiență. Ceilalți doi sportivi din Slobozia, Alin... [citește_tot_articolul]

25 Iulie 2018, 20:05 (7449 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Măsuri preventive în bisericile ialomițene pentru combaterea pestei porcine

Prefectul Gigi Petre a solicitat intervenția preoților

Măsuri preventive în bisericile ialomițene pentru combaterea pestei porcine

Prezent la ședința ordinară a Consiliului Județean Ialomiță organizată miercuri 25 iulie 2018, prefectul Gigi Petre a vorbit în plen despre măsurile luate de autorități pentru a stopa dezastrul produs de Pesta Porcină Africană la nivelul județului. Astfel, acesta a dezvăluit faptul că a purtat o discuție cu Preasfințitul Vincențiu, episcopul Sloboziei și Călărașilor, pentru a-i convinge pe preoți ca după slujbe să le explice enoriașilor cum să se ferească de efectele nefaste ale bolii.

Măsurile de prevenție, mediatizate în biserici
În timp ce caută soluții ferme pentru a stopa... [citește_tot_articolul]

25 Iulie 2018, 18:50 (10792 vizualizări - 13 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița studiilor de fezabilitate din perioada 2012-2018

Morgana investițiilor rurale

Ialomița studiilor de fezabilitate din perioada 2012-2018

În ultimii 6 ani, Ialomița a investit în studii de fezabilitate, proiecte tehnice, DALI (documentație de avizare a lucrărilor de intervenție), etc. aproximativ 10  milioane de lei. La prima vedere, suma pare rezonabilă... Ba, chiar modestă! O analiză minimală a acestor cheltuieli premergătoare investițiilor reflectă însă o practică neunitară și o lipsă de exercițiu evidentă. Majoritatea administrațiilor locale realizează documentația premergătoare investițiilor potrivit nivelului de înțelegere, fără a cunoaște legislația și, ce e mai grav, fără finalitate.

O analiză fără pretenții... [citește_tot_articolul]

25 Iulie 2018, 11:05 (7051 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

Vali Roșca pentru noi a ajuns Videanu 2

Vali Roșca pentru noi a ajuns Videanu 2

În urmă cu câteva zile, Valeriu Roșca asfalta Aleea Tipografiei după o ploaie torențială, printre băltoace. În urma lui, după cum puteți vedea în fotografia alăturată, trotuarul a rămas răscolit, iar ici colo, asfaltul rămas a fost îndesat printre pavelele răvășite. Trecătorii fac acum slalom prin gropi, așa cum, probabil, Valeriu Roșca a făcut și el când a vizitat capitalele acelea moderne de unde s-a inspirat când a decis să modernizeze Slobozia. Întrebat, ne-a declarat că echipa de intervenție este alocată până la noi ordine în alt sector al orașului. În rest, toate bune și frumoase, iar bordurile noi și la fel de înalte ca cele vechi. Că doar nu degeaba a inventat Adriean Videanu sportul ăsta... [citește_tot_articolul]

24 Iulie 2018, 17:20 (6936 vizualizări - 5 comentarii)

EVENIMENT

Coplata lasă spitalele din Ialomița fără bani

Coplata lasă spitalele din Ialomița fără bani

Sistemul coplății introdusă de Ministerul Sănătății în spitale se dovedește a fi un adevărat eșec. La 5 ani distanță de la implementarea acestui sistem, el este nefuncțional. Managerii unităților medicale din Ialomița explică faptul că banii strânși prin coplată sunt foarte puțini, pentru că mulți dintre pacienți sunt scutiți de la plata acestei taxe.

O măsură ineficientă Potrivit legii prin care a fost reglementată, coplata impunea pacienților externați dintr-un spital achitarea unei taxe cu valori cuprinse între 5 și 10 lei. Aceste valori erau stabilite în fiecare unitate medicală... [citește_tot_articolul]

24 Iulie 2018, 15:10 (4840 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Edilul Mocioniu și sinecurile administrative din Primăria Slobozia

Edilul Mocioniu și sinecurile administrative din Primăria Slobozia

bonus: Cheltuieli cu salariile de peste 40 milioane de lei anual

La sfârșitul lunii iunie 2018, Consiliul Local Slobozia a aprobat o nouă organigramă pentru Primăria Slobozia și direcțiile subordonate acesteia. În spatele «necesității» și «oportunității», proiectul de hotărâre ascunde o serie de sinecuri administrative numai bune de făcut cadou prietenilor și colegilor de partid. Propunerile desăvârșesc procesul de politizare instituțională inițiat în urmă cu 2 ani de către primarul Adrian Mocioniu. Aparatul propriu al Primarului Municipiului Slobozia are acum 159 de funcții, iar numărul total de posturi din cadrul instituției a ajuns la 455!

Politica de cadre a lui Mocioniu... [citește_tot_articolul]

24 Iulie 2018, 10:50 (5607 vizualizări - 12 comentarii)

EVENIMENT

Hoții fac legea în orașul Țăndărei

Polițiștii sunt depășiți de situație

Hoții fac legea în orașul Țăndărei

Cunoscut pentru palatele romilor construite din venituri care nu pot fi justificate, Țăndăreiul este asediat de hoți. Cetățenii care locuiesc în cartierele de case ale orașului reclamă faptul că, periodic, din gospodării le dispar bunuri, animale și păsări. Deși sesizează toate aceste furturi la Poliție, oamenii legii încă nu au reușit să-i prindă pe autori. În ultimul an și jumătate, la Poliția orașului Țăndărei au fost înregistrate peste 20 de dosare penale pentru furturi din gospodăriile cetățenilor, însă prinderea hoților bate pasul pe loc. Situația scoate în evidență încă o dată indiferența cu care atât conducerea instituției, cât și cea a Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița... [citește_tot_articolul]

23 Iulie 2018, 18:15 (22042 vizualizări - 38 comentarii)

EVENIMENT

Satele ialomițene în care nimeni nu citește

Satele ialomițene în care nimeni nu citește

O  statistică a Bibliotecii Județene «Ștefan Bănulescu» din Slobozia arată că 9 localități din Ialomița nu dețin la momentul de față biblioteci publice. Nici în cele care astfel de instituții există situația nu e prea grozavă... Cititorii sunt ținuți la distanță din cauza lipsei dotărilor și a fondului de carte învechit. De la caz la caz, aceste biblioteci au în patrimoniu cărți achiziționate chiar și înainte de Revoluție. Edilii comunelor în care bibliotecile nu există dau vina pe lipsa banilor, dar și pe dezinteresul cetățenilor față de lectură.

Comunele fără biblioteci
... [citește_tot_articolul]

23 Iulie 2018, 13:50 (8570 vizualizări - 16 comentarii)

Sâmbătă 27 Iun 2026
221 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Ajutoare de peste 500 mii de lei, acordate de Epsicopia Sloboziei și Călărașilor

Reprezentanții Episcopiei Sloboziei și Călărașilor au realizat un bilanț al ajutoarelor pe care le-au acordat persoanelor aflate în dificultate din cadrul Episcopiei în ultimul trimestru al anului 2019 ...[citește_toată_știrea]

10 Ianuarie 2020, 19:05
(6280 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Reținut pentru «tâlhărie calificată»

Polițiștii slobozeni au depistat persoana bănuită de comiterea infracțiunii de «tâlhărie calificată» săvârșită în data de 3 noiembrie 2019, asupra unei femei din municipiul Slobozia. Bărbatul în cauză a ...[citește_toată_știrea]

9 Ianuarie 2020, 16:35
(2571 vizualizări - 0 comentarii)


Două fete din Amara, dispărute

Două fete din Amara, dispărute

Polițiștii din Ialomița caută două minore, de 14 și 15 ani, care au plecat de la domiciliu. Persoanele care pot oferi informații care să conducă la depistarea acestora, sunt rugate să anunțe cea mai apropiată ...[citește_toată_știrea]

9 Ianuarie 2020, 12:40
(8300 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Amara dispărută


Tânăr din Slobozia, arestat

Miercuri, 8 ianuarie a.c., polițiștii ialomițeni au acționat pe raza de competență pentru depistarea persoanelor urmărite, dispărute de la domiciliu sau care se sustrag de la executarea unor pedepse privative ...[citește_toată_știrea]

9 Ianuarie 2020, 12:35
(3788 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Slobozia arestare


Primăria Slobozia: Obligativitatea de înscriere în Registrul Agricol

Primăria Municipiului Slobozia aduce la cunoștința persoanelor fizice și juridice obligația acestora de a declara următoarele date pentru înscrierea în Registrul Agricol. Astfel, între 5 ianuarie și ultima ...[citește_toată_știrea]

8 Ianuarie 2020, 13:20
(5268 vizualizări - 0 comentarii)


Cosâmbești: Bătrână de 77 de ani, acroșată de o mașină

Luni, 6 ianuarie a.c., polițiștii rutieri din Slobozia au intervenit la un accident rutier produs pe DJ201, în localitatea Cosâmbești, soldat cu rănirea unei persoane. Din primele cercetări efectuate a ...[citește_toată_știrea]

7 Ianuarie 2020, 16:50
(3843 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Constănțean reținut pentru «înșelăciune» și «fals în înscrisuri sub semnătură privată»

Un bărbat de 34 de ani a fost reținut luni, 6 ianuarie 2020, de polițiștii ialomițeni, pentru comiterea mai multor infracțiuni de înșelăciune în formă continuată și de fals în înscriuri sub semnătură privată ...[citește_toată_știrea]

7 Ianuarie 2020, 15:55
(5531 vizualizări - 0 comentarii)


Tânăr din Făcăeni, depistat băut la volan

Luni, 6 decembrie a.c., polițiștii din Fetești au depistat un tânăr de 22 de ani, din Făcăeni, care conducea un autoturism pe raza localității de domiciliu în timp ce se afla sub influența alcoolului. ...[citește_toată_știrea]

7 Ianuarie 2020, 15:45
(2099 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: 5 permise reținute, amenzi de peste 79 mii de lei

Luni, 6 ianuarie a.c., polițiștii ialomițeni au intervenit la 24 de evenimente, dintre care 23 au fost sesizate pe numărul unic pentru apeluri de urgență 112. De asemenea, au fost sesizate 8 infracțiuni ...[citește_toată_știrea]

7 Ianuarie 2020, 15:40
(2895 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: Rata șomajului-4,38%

La sfârșitul lunii noiembrie 2019, în evidențele Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița erau înregistrați 4094 șomeri (din care 1867 femei), rata șomajului fiind de 4,38%, cu 0,97 pp ...[citește_toată_știrea]

7 Ianuarie 2020, 12:20
(3176 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: 3 mașini implicate într-un accident rutier

Un accident rutier s-a produs în dimineața zilei de marți, 7 ianuarie 2020, în zona podului rutier peste râul Ialomița din Slobozia. Se pare că un autoturism care a încercat să vireze la stânga către Cartierul ...[citește_toată_știrea]

7 Ianuarie 2020, 11:11
(4229 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Morun de 120 kg, eliberat de polițiști

Fetești: Morun de 120 kg, eliberat de polițiști

Un tânăr de 31 de ani, din Fetești, s-a ales cu un dosar penal după ce a capturat ilegal un morun de 120 kg. Tânărul a fost identificat în trafic de polițiști. Împreună cu specialiștii Institutului Național ...[citește_toată_știrea]

6 Ianuarie 2020, 18:20
(2709 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Fetești morun


Bărbat din Amara, dispărut

Un bărbat de 50 de ani, din Amara, este căutat de polițiști. Bărbatul, pe numele său Marin Toder, a plecat de la domiciliu și nu a mai revenit. Acesta are 1,50 m înălțime, constituție astenică, față ovală ...[citește_toată_știrea]

6 Ianuarie 2020, 18:15
(2602 vizualizări - 0 comentarii)


Tânăr din Ciulnița, arestat pentru «conducere a unui vehicul fără permis de conducere»

Un tânăr de 25 de ani, din Ciulnița, care se sustrăgea executării unei pedepse privative de libertate, a fost identificat de polițiști și încarcerat la Penitenciarul Slobozia. Acesta avea de executat 4 ...[citește_toată_știrea]

6 Ianuarie 2020, 18:10
(6013 vizualizări - 1 comentariu)


Ialomița: Cod Galben de vânt, emis de meteorologi

Ialomița: Cod Galben de vânt, emis de meteorologi

Administrația Națională de Meteorologie a emis pentru județul Ialomița o avertizare meteo Cod Galben de vânt puternic, valabilă până în cursul serii de luni, 6 ianuarie 2020, la orele 22,00. Potrivit specialiștilor ...[citește_toată_știrea]

6 Ianuarie 2020, 13:26
(2482 vizualizări - 0 comentarii)


Coșereni: Tânără implicată într-un accident rutier

Coșereni: Tânără implicată într-un accident rutier

O tânără de 23 de ani a avut nevoie de îngrijiri medicale, după ce mașina în care se afla s-a lovit de un alt autoturism, condus de un bărbat de 63 de ani. Accidentul rutier s-a petrecut pe DN2A, în zona ...[citește_toată_știrea]

29 Decembrie 2019, 21:19
(3240 vizualizări - 0 comentarii)


Polițiștii ialomițeni, «ajutoarele» lui Moș Crăciun

Polițiștii ialomițeni, «ajutoarele» lui Moș Crăciun

În apropierea Crăciunului, polițiștii ialomițeni au oferit cadouri copiilor din centrele de plasament și ajutoare mai multor familii cu o situație materială precară de pe raza județului. A devenit deja ...[citește_toată_știrea]

23 Decembrie 2019, 18:10
(2571 vizualizări - 1 comentariu)


Ialomița: Două accidente, un pieton rănit și unul decedat

La sfârșitul săptămânii, în Ialomița s-au înregistrat două accidente rutiere în care au fost implicați pietoni. Unul dintre aceștia și-a pierdut viața și o persoană a fost rănită și transportată la spital ...[citește_toată_știrea]

23 Decembrie 2019, 18:05
(3255 vizualizări - 1 comentariu)


Coșereni: Microbuz implicat într-un accident rutier

Coșereni: Microbuz implicat într-un accident rutier

Pasagerii unui microbuz care circula în zona localității Coșereni au trecut prin clipe de coșmar după ce autovehiculul s-a izbit puternic de un automobil, în seara zilei de vineri, 20 decembrie 2019. Șapte ...[citește_toată_știrea]

20 Decembrie 2019, 21:55
(3479 vizualizări - 0 comentarii)


Programul casieriilor RAJA în perioada sărbătorilor de Crăciun și Anul Nou

RAJA SA Constanța aduce la cunoștința tuturor abonaților că, în perioada sărbătorilor de Crăciun și Anul Nou, dispeceratul, echipele de intervenție, dar și reprezentanții societății care asigură buna desfășurare ...[citește_toată_știrea]

20 Decembrie 2019, 17:40
(4595 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Reținut pentru conducere fără permis și sub influența băuturilor alcoolice

Joi, 19 decembrie a.c., polițiștii din Urziceni au depistat în trafic un bărbat, de 48 de ani, în timp ce conducea un autoturism fără a deține permis de conducere pentru nicio categorie de vehicule. Șoferul ...[citește_toată_știrea]

20 Decembrie 2019, 16:35
(5799 vizualizări - 0 comentarii)


Mandat de arestare, executat de polițiștii ialomițeni

Joi, 19 decembrie a.c., polițiștii din cadrul Serviciului de Investigații Criminale au acționat pe raza județului pentru depistarea peroanelor urmărite, dispărute de la domiciliu sau care se sustrag de ...[citește_toată_știrea]

20 Decembrie 2019, 16:20
(3779 vizualizări - 0 comentarii)


DSVSA Ialomița: Brânză confiscată

În perioada 9-16 decembrie 2019, inspectorii DSVSA Ialomița au efectuat activități de control la 8 operatori economici ce desfașoară activități de procesare lapte și produse lactate, depozitare alimente ...[citește_toată_știrea]

20 Decembrie 2019, 10:40
(3311 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Beți și fără permise, la volan

Miercuri, 18 decembrie a.c, în jurul orei 5,00, o patrulă de poliție din cadrul Secției 3 Poliție Rurală Stelnica, în timp ce se afla în exercitarea atribuțiunilor de serviciu, a depistat în flagrant un ...[citește_toată_știrea]

20 Decembrie 2019, 10:30
(2459 vizualizări - 0 comentarii)


Incendiu la Fetești

Miercuri, 18 decembrie a.c., în jurul orelor 18,20, dispeceratul Inspectoratului a fost anunțat prin numărul de urgență 112, despre izbucnirea unui incendiu la deșeurile din lemn depozitate în curtea unei ...[citește_toată_știrea]

20 Decembrie 2019, 10:10
(2392 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Fetești incendiu


Accident rutier pe DN2, în localitatea Coșereni

Miercuri, 18 decembrie a.c., în jurul orelor 14,45, pe  DN2, în localitatea Coșereni, s-a produs un accident rutier în care au fost implicate un  autoturism, un tir și o autoutilitară. Imediat ...[citește_toată_știrea]

20 Decembrie 2019, 10:05
(3677 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Acțiuni preventive pentru siguranța elevilor

Inspectoratul de Poliție al Județului Ialomița desfășoară permanent acțiuni informativ-preventive dedicate siguranței elevilor. Miercuri, 18 decembrie a.c., elevii clasei I ai Școlii Gimnaziale «Sf. Andrei ...[citește_toată_știrea]

18 Decembrie 2019, 18:25
(3851 vizualizări - 0 comentarii)


Artificii și petarde, confiscate de polițiștii ialomițeni

Polițiștii din cadrul Secției de Poliție Rurală nr. 4 Coșereni, în timp ce se aflau în exercitarea atribuțiilor de serviciu, au depistat pe raza comunei Coșereni, un tânăr de 20 de ani, care transporta ...[citește_toată_știrea]

18 Decembrie 2019, 18:20
(3447 vizualizări - 0 comentarii)


RAJA Constanța: Avarie la furnizarea apei în Fetești-Gară

Pentru executarea lucrărilor de remediere a unui branșament, de pe strada Căminului, din localitatea Fetești-Gară, RAJA SA a fost nevoită să întrerupă furnizarea apei potabile joi, 18 decembrie 2019, în ...[citește_toată_știrea]

18 Decembrie 2019, 17:30
(3225 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Tânăr de 19 ani, reținut de polițiști

Un tânăr de 19 ani, domiciliat în Urziceni, a fost reținut pentru 24 de ore de către polițiști. Acesta este principalul suspect într-un dosar privid fapte de «furt calificat». De asemenea, acesta se afla ...[citește_toată_știrea]

18 Decembrie 2019, 10:25
(2695 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Gigel în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! mdrag20 în Irigațiile pe 36000 de hectare în Ialomița, afectate de o decizie a CFR pentru protejarea unui pod feroviar în Brăila Gigi gunoierul în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei Corcodel de la DUMITRESTI în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia casă Slobozia Nouă în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 închiriere apartament 3 camere Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 om de rand în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! laurentiu în «Beach Party» săptămânal pe Plaja Zorilor Răduță Aurelian-Constantin în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia @ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final soluția e simplă în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Fa Marileno în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Maria în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Nelu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Vasile în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Ionut în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Mihai în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Urbanistul în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...