Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Ajutor financiar pentru case fără autorizație de construire din Cartierul Bora

Potopul de la Slobozia

Ajutor financiar pentru case fără autorizație de construire din Cartierul Bora

Joi, 5 iulie, la orele 11,00, Slobozia a fost paralizată de o ploaie torențială. Potrivit datelor oficiale, peste 200 de gospodării din cartierele mărginașe ale orașului au fost inundate. Cel mai afectat cartier a fost Bora, unde una dintre străzi s-a surpat. Pentru remedierea situației, Consilul Local Slobozia a aprobat «alocarea a 200 mii de lei din fondul de rezervă bugetară prevăzut în bugetul anului 2018».

84 l/mp în jumătate de oră Ploaia torențială de joia trecută a paralizat orașul Slobozia. După numai o jumătate de oră, principalele intersecții ale orașului au fost blocate... [citește_tot_articolul]

12 Iulie 2018, 10:55 (9975 vizualizări - 3 comentarii)

EVENIMENT

Victor Moraru a semnat Protocolul Festivalului

Festivalul «Trofeul Tinereții» Amara 2018

Victor Moraru a semnat Protocolul Festivalului

Victor Moraru a semnat Protocolul cadru de colaborare în vederea desfășurării Festivalului de la Amara. Evenimentul a fost mediatizat pe pagina de Facebook a președintelui și pe pagina oficială a Consiliului Județean Ialomița.

Aprobat de Președinte
Tocmai când credeam că exagerăm acuzându-l pe Ilie Cioacă, am descoperit pe pagina de Facebook a Președintelui că acesta a semnat Protocolul-cadru al Festivalului de la Amara. Care va să zică, nimic, dar nimic din ce se întâmplă la nivelul județului nu se poate face fără inițiativa, ordinul sau semnătura președintelui... [citește_tot_articolul]

11 Iulie 2018, 12:15 (5876 vizualizări - 9 comentarii)

Click aici

SPORT

Reunire sub semnul continuității

Fotbal, Unirea Slobozia

Reunire sub semnul continuității

bonus: «Grupa 2005», locul 7 la Presov

Unirea Slobozia a revenit la pregătire pentru un nou sezon, al patrulea consecutiv de Liga a III-a. Probabil, obiectivul va fi stabilit în funcție de configurația seriei în care galben-albaștrii vor fi repartizați. Rapid, Metaloglobus, Progresul și chiar Gloria Buzău ar fi echipele greu de contracarat, într-o eventuală luptă pentru promovare. Până la calcule însă este cale lungă și multe se pot întâmplă la acest nivel. Potrivit celor implicați în fenomen, abia la începutul lunii august vom avea o configurație concretă a seriilor. Cert este că Unirea Slobozia a reluat pregătirile cu aproximativ același lot care a terminat sezonul trecut, pe a treia treaptă a podiumului. Primul argument al ideii... [citește_tot_articolul]

10 Iulie 2018, 20:40 (8332 vizualizări - 12 comentarii)

EVENIMENT

Vârstnicii din Slobozia uită de bătrânețe navigând pe internet

Vârstnicii din Slobozia uită de bătrânețe navigând pe internet

Bătrânii care vin la Centrul de Zi pentru Persoanele în Vârstă din Slobozia iau lecții de utilizare a calculatorului. Tehnologia îi ajută să scape de singurătate sau să discute cu nepoții plecați în străinătate și pe care nu i-au mai văzut demult. Înființat într-o fostă centrală termică, Centrul împlinește anul acesta 7 ani de activitate.

Știri și muzică la un click distanță
La Centrul de Zi pentru Persoanele în Vârstă din Slobozia, beneficiarii, 600 la număr, au parte de foarte multe activități specifice vârstei lor. Aici primesc consultații medicale, socializează sau pleacă... [citește_tot_articolul]

10 Iulie 2018, 19:05 (5936 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

SPORT

Încă o achiziție: Mariana Filip

Handbal, HCM Slobozia

Încă o achiziție: Mariana Filip

Ne mai despart două luni de startul campionatului diviziei secunde de handbal feminin și doar o săptămână de la reluarea pregătirilor. Lotul HCM Slobozia mai are în acest moment una sau două necunoscute cu privire la viitorul sezon... Ultima venită în trupa lui Gheorghe Covaciu este dobrogeanca Mariana Filip. În vârstă de 23 de ani (îi va împlini în august), Mariana a deprins handbalul în orașul natal Constanța. La senioare a debutat la Neptun Constanța sub comanda lui Ion Crăciun, pe vremea când această echipă evolua în Liga Națională. Ulterior, a mai evoluat la CS Argeș Pitești, iar sezonul trecut a jucat la SCM Timișoara sub bagheta fostului antrenor al Sloboziei, Lucian Ghiulai. De meserie... [citește_tot_articolul]

10 Iulie 2018, 17:55 (6135 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

«Juniorii 3» ai CS Amara au cucerit Plaja Limanu

Lupte libere

«Juniorii 3» ai CS Amara au cucerit Plaja Limanu

După succesele «juniorilor 4», a venit rândul «juniorilor 3» ai CS Amara să-și dovedească eficacitatea. Campionatul Național de Lupte pe plajă adresat acestei categorii de vârstă s-a desfășurat tot pe Plaja Limanu, de la «2 Mai». Luptătorii lui Marian Moraru au obținut 3 medalii de aur, una de argint și una de bronz. Astfel, în concursul feminin Nicoleta Băjan a devenit campioană națională, performanță izbutită la masculin și de Răzvan Jaca. Marian Subțirică s-a întors la Amara cu titlul de vicecampion, iar Denisa Negoiță a terminat pe treapta a III-a a podiumului.... [citește_tot_articolul]

10 Iulie 2018, 16:35 (4043 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Subvenții de 4,2 milioane de lei acordate de stat angajatorilor ialomițeni

Subvenții de 4,2 milioane de lei acordate de stat angajatorilor ialomițeni

O  analiză a Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița arată că peste 300 de angajatori din județ au beneficiat în ultimul an și jumătate de subvențiile oferite de stat pentru încadrarea în muncă a tinerilor absolvenți sau a șomerilor. Dincolo de statistici și sumele acordate, angajatorii explică faptul că piața muncii la nivelul județului este într-un continuu declin din cauza dezinteresului pe care angajații îl manifestă față de serviciile în care sunt încadrați. În astfel de situații, statul îi obligă pe beneficiarii acestor ajutoare financiare să restituie sumele pe care le-au primit, până la ultimul leu.

Legea sprijină angajatorii... [citește_tot_articolul]

10 Iulie 2018, 14:40 (7783 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Urban SA, amendată cu 4 mii de lei

Apă cu Trihalometani la robinetele slobozenilor

Urban SA, amendată cu 4 mii de lei

Problemele pe care administrația locală din Slobozia le are cu distribuția apei potabile în municipiu sunt departe de a se încheia. Recent, Urban SA, operatorul de apă al orașului, a fost amendat cu 4 mii de lei de către Direcția de Sănătate Publică Ialomița după ce, în urma unor analize efectuate de Institutul Național de Sănătate Publică din București, s-au semnalat depășiri ale nivelului de Trihalometani în apa furnizată populației. Reprezentanții Urban SA recunosc situația și explică faptul că nivelul mare de Trihalometani înregistrat a fost generat de o serie de intervenții în rețea.

Probleme în mod repetat... [citește_tot_articolul]

10 Iulie 2018, 11:10 (11081 vizualizări - 18 comentarii)

Click aici

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

Autodenunț

Autodenunț

bonus: Cerere pentru drept la replică formulată de Pericli Nicu

«Eu, Nicu Pericli, consilier local al municipiului Slobozia după ce l-am înjunghiat pe la spate pe Radu Paros și apropritar de cașcarabete și „clocitoare” de transport public declar de bună voie și nesilit de nimeni următoarele:
-Da, am construit ilegal o construcție la intrarea în Slobozia, încălcând prevederile PUZ și reglementările legale privind amplasarea ei în imediata vecinătate a căii ferate
-Da, am sfidat orașul și administrația locală refuzând să demolez una dintre cele mai urâte construcții pe care le-a avut vreodată Slobozia
-Da, am schimbat destinația Autogării NANA în MOTEL pentru că eu cred că orașul ăsta e condus numai de proști și incompetenți, incapabilă să... [citește_tot_articolul]

9 Iulie 2018, 18:45 (9366 vizualizări - 14 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

CNAIR cheltuie 2,8 milioane de lei pentru reabilitarea podului rutier de la Bora

CNAIR cheltuie 2,8 milioane de lei pentru reabilitarea podului rutier de la Bora

Compania Națională de Administrare a Infrastructurii Rutiere (CNAIR) a început reabilitarea podului rutier peste râul Ialomița de la Slobozia. Lucrările se vor desfășura pe parcursul a 6 luni, perioadă în care vor exista restricții de circulație pentru vehiculele mai mari de 3,5 tone. Deși s-a dispus măsura devierii traficului, la momentul de față nu se cunoaște încă pe unde au dreptul să circule camioanele. Atât autoritățile locale din Slobozia, cât și reprezentanții din teritoriu ai CNAIR așteaptă de câteva săptămâni să primească un răspuns din partea Direcției Rutiere a Inspectoratului General al Poliției Române.

Lucrări ample la podul rutier de la Bora... [citește_tot_articolul]

9 Iulie 2018, 14:10 (8817 vizualizări - 6 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Curtea de Apel București NU a anulat  diplomele de Bacalaureat obținute prin șpăgi

Curtea de Apel București NU a anulat diplomele de Bacalaureat obținute prin șpăgi

Răsunătorul scandal provocat de dosarul penal «Mită pentru BAC 2012» a ajuns la final. Curtea de Apel București a respins solicitarea procurorilor Direcției Naționale Anticorupție cu privire la anularea a 154 de diplome și lucrări de Bacalaureat ale căror note au fost mărite după ce elevii au dat mită profesorilor supraveghetori și corectori. Instanța din Capitală a «pasat» responsabilitatea către Inspectoratul Școlar Județean Ialomița, instituție care trebuie acum să deschidă un nou proces prin care să solicite anularea diplomelor cu probleme. Inițial, toate documentele au fost anulate de magistrații Tribunalului Ialomița. Sentința dată de judecătorii din București este definitivă!... [citește_tot_articolul]

9 Iulie 2018, 10:50 (19315 vizualizări - 22 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Asociere cu forcepsul

Consiliul Local Slobozia a aprobat fuziunea administrativă «la rece»

Consiliul Local Slobozia a aprobat în cadrul ședinței ordinare de luni, 25 iunie 2018, fuziunea dintre două Asociații. Prima, Asociația pentru Dezvoltarea Infrastructurii Locale Ialomița (ADIL) a fost înființată în 2002 și a rămas inactivă până la acest moment. Cea de-a doua este înființată după o idee aparținând administrației Moraru, se numește Asociația de Dezvoltare Intercomunitară Ialomița (ADI Ialomița), iar Slobozia are rol de ornament administrativ prin reprezentantul său în funcția de vicepreședinte, primarul Adrian Mocioniu.

De două ori «0 barat» Luni, 25 iunie 2018, Consiliul... [citește_tot_articolul]

8 Iulie 2018, 18:15 (4891 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

REPORTAJ

Povestea lui Michelucci, prietenul Danielei

Povestea lui Michelucci, prietenul Danielei

«Vin la domniile voastre cu o poveste. Aceeași pe care i-o spuneam în fiecare seară lui Michelucci cel Mic. A fost odată ca niciodată, un băiețel pe care îl chema Iancu Mihai. În ziua de 14 Octombrie, o zi mare și sfântă în care se prăznuia ziua Sfintei Cuvioase Parascheva, o fată pe nume Daniela a mers la „Marie Curie“, la o acțiune de voluntariat. Acolo a cunoscut un băiețel mic și foarte bolnăvior. Copilașul avea 1 an și 4 luni, dar părea un bebeluș de 4-5 luni... A fost operat pentru a i se scoate gastrostoma prin care era hrănit, deoarece se infectase... Din prima clipă când l-a văzut pe băiețel, Daniela a simțit un gol în stomac, ca la 16 ani când s-a îndrăgostit... Un sentiment de iubire, de dragoste. L-a luat pe micuț de mânuță și i-a promis că ei doi vor fi, minimum, prieteni pe viață...»... [citește_tot_articolul]

8 Iulie 2018, 11:50 (9146 vizualizări - 6 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Un avion militar MIG 21 Lancer s-a prăbușit în zona Fetești

Un avion militar MIG 21 Lancer s-a prăbușit în zona Fetești

UPDATE Pilotul mort este locotenent-comandorul Florin Rotaru, 36 ani

Un avion militar MIG 21 Lancer s-a prăbușit sâmbătă, 7 iulie 2018, în timpul spectacolului aviatic organizat la Baza Militară Aeriana 86 de lângă Fetești. Din primele informații, se pare că pilotul s-ar fi catapultat. La fața locului se intervine pentru a se stinge incendiul produs după ce aeronava s-a izbit de sol. (știre în curs de actualizare)

UPDATE Surse din cadrul Bazei Militare Aeriene 86 Borcea ne-au precizat că pilotul nu ar fi reușit să se catapulteze înainte ca avionul militar să se prăbușească.

UPDATE... [citește_tot_articolul]

7 Iulie 2018, 16:40 (7902 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

contraeditorial

raport de activitate

Încă de la început trebuie să spunem că rândurile următoare au avut drept punct de plecare niște filmulețe de pe youtube, intitulate «Raport de activitate» și care făceau referire la administrațiile din Cluj și Oradea. Da, corect, nu ne putem compara cu aceste orașe... Însă, recomandăm vizualizarea acestor filmulețe. Într-o primă fază, veți crăpa de ciudă. Apoi, veți dori să vă mutați instant. Nu am fost fani Boc și nici nu simpatizăm cu politica domniei sale, dar Clujul este la ani lumină de ceea ce avem noi în prezent. La fel și Oradea. Era cât pe ce să izbucnim în lacrimi de furie când acel Bolojan, primarul de Oradea, demonstra cum face administrație. Cum a redus stufosul aparat administrativ... [citește_tot_articolul]

7 Iulie 2018, 11:10 (6676 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ilie Cioacă își bate joc de domnul Președinte!

Cultul personalității dăunează grav sănătății mentale

Ilie Cioacă își bate joc de domnul Președinte!

bonus: Vizită «incognito» a delegației chineze din Provincia Henan

Președintele Moraru a declarat în repetate rânduri că luptă cu mentalitățile retrograde moștenite de la Silvian Ciupercă. Nu l-am crezut pe cuvânt și, pe această cale, ne cerem scuze! Acum însă, suntem în măsură să vă prezentăm public dovada. Victor Moraru are, în sfârșit, dreptate. Activitatea sa administrativă este subminată grav din interior. Paradoxal însă, sabotorul este nimeni altul decât consilierul său personal, Ilie Cioacă. Alias Ilie Comănița...

Colonoscopie prezidențială
Toți avem un stăpân. Toți am răspuns, măcar o dată în viață, la comanda cuiva. Toți am greșit, toți... [citește_tot_articolul]

6 Iulie 2018, 17:05 (7278 vizualizări - 7 comentarii)

EVENIMENT

Asfaltare în apă, marca DADP Slobozia

DADP Slobozia copiază tehnologia patentată la nivel național și asfaltează în apă. După ploaia torențială de joi, 5 iulie 2018, angajații DADP au asfaltat strada Aleea Tipografiei, decopertată cu o zi înainte. Valeriu Roșca, directorul DADP a refuzat să comenteze situația.

În sfârșit și la Slobozia
De ani de zile privim cu invidie către orașele care asfaltează apa din gropile de pe carosabil. Spunem invidie, pentru că, evident, edilii locali din orașele respective au avut bani pentru asfaltări și nu se lasă opriți de vremea nefavorabilă atunci când vine vorba despre «binele public... [citește_tot_articolul]

5 Iulie 2018, 18:30 (10889 vizualizări - 16 comentarii)

EVENIMENT

Rupere de nori la Slobozia

O ploaie torențială care a durat aproximativ 60 de minute a făcut ca orașul Slobozia să fie înghițit de ape. Cele mai importante străzi din municipiu, zeci de subsoluri de blocuri și gospodării ale locuitorilor au fost inundate. Meteorologii au estimat că precipitațiile au depășit 70 litri pe metrul pătrat.

Cod Portocaliu de ploi torențiale
Meteorologii au emis la primele ore ale zilei de joi, 5 iulie 2018, un Cod Portocaliu de ploi torențiale. La Slobozia, în cele aproximativ 60 de minute cât a durat ploaia puternică, orașul a fost practic înghițit de ape. Pe cele mai importante... [citește_tot_articolul]

5 Iulie 2018, 17:15 (5475 vizualizări - 10 comentarii)

SPORT

Turnir la poalele Grand Slam-ului

Tenis de câmp, Campionatul Național «U10»

Turnir la poalele Grand Slam-ului

De aici începe cu pași mici urcușul către marea performanță. Aici micii tenismeni fac cunoștință cu bucuria victoriei și se călesc pentru bătăliile de mai târziu. Aici simt pentru prima dată presiunea tribunei, venită în special de la părinții care îl văd pe Prâslea uriaș peste noapte. Campionatul Național rezervat copiilor sub 10 ani este printre primele competiții majore din viața unui viitor tenismen. Anul acesta, onoarea de a-l găzdui i-a revenit Sloboziei și, timp de 5 zile, spectatorii au putut vedea la lucru, pe terenurile TenisCon, dar și pe cele aparținând CSM Slobozia, viitorii campioni cărora le vom ține pumnii pe viitor, în turneele de Grand Slam. Să nu uităm că mult înainte de a cuceri... [citește_tot_articolul]

5 Iulie 2018, 17:05 (5866 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

RAJA SA Constanța a închis ultima filă a POS Mediu

Bilanț investițional

RAJA SA Constanța a închis ultima filă a POS Mediu

bonus: 1 miliard de lei pentru reabilitarea și modernizarea sistemului de alimentare cu apă și canalizare în regiunea Constanța-Ialomița

Joi, 28 iunie 2018, la sediul RAJA SA a avut loc festivitatea de semnare a protocoalelor de predare către Unitățile Administrativ-Teritoriale beneficiare, a proprietății investițiilor realizate de RAJA SA Constanța prin POS Mediu.
«Finalizăm acest Program Operațional de Mediu (POS), dar suntem deja cu un pas înainte, suntem aproape de semnarea contractului de finanțare pentru Programul Operațional pentru Investiții Mari (POIM) la care compania noastră, printr-o muncă extraordinară din ultimii ani, a pregătit proiecte pentru regiunea în care operăm, proiecte care au primit girul diverselor instituții, pe parcursul realizării lor și care însumează peste jumătate de milliard de euro! RAJA este o companie cu care avem de ce să ne mândrim și cu siguranță vom duce la bun sfârșit și aceste proiecte, în condiții foarte bune... Dacă adunăm investițiile de la Programul Operațional de Mediu (POS) și cele ce vor urma prin Programul Operațional pentru Investiții Mari (POIM), depășim 1 miliard de euro investiții din fonduri europene atrase de RAJA în România. Este un motiv de mândrie pentru oricine!»... [citește_tot_articolul]

5 Iulie 2018, 13:35 (4858 vizualizări - 1 comentariu)

Marți 23 Iun 2026
272 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Pericol de explozie după ce o autoutilitară a luat foc pe DN2

O autoutilitară ce transporta 2400 l de metanol a fost cuprinsă de flăcări în noaptea de luni spre marți, 21/22 iulie 2014. Evenimentul s-a produs pe DN2, în dreptul KM 61, iar la fața locului s-au deplasat ...[citește_toată_știrea]

22 Iulie 2014, 12:30
(6589 vizualizări - 0 comentarii)


anunț

Dacă ai teren arabil în anumite localități
din județul Ialomița și
vrei să-l dai în arendă,
poți suna la numărul de telefon
0728/291.926
pentru a afla condițiile noastre

22 Iulie 2014, 09:10


anunț angajare

SC BUILDING ASTROM SRL Pitești
angajează pentru punctul de lucru
CENTRU DE AFACERI HAMILTON
(lîngă Combinatul Chimic)
agenți pază
Relații la punctul de lucru
din Slobozia, jud. Ialomița
(lîngă Combinatul Chimic)
sau la telefon 0744/330.327,
dl Ciobanu Nicolae

22 Iulie 2014, 08:30


APIA Ialomița: Cereri de plată pentru subvenția la motorină

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură-Centrul Județean Ialomița informează producătorii agricoli care au obținut acordul prealabil pentru 2014, că pot depune cererile de plată a ajutorului ...[citește_toată_știrea]

18 Iulie 2014, 14:10
(7119 vizualizări - 0 comentarii)


Infractor din Bărbulești, arestat

Polițiștii din cadrul Serviciului de Investigații Criminale au depistat în cursul zilei de miercuri, 16 iulie a.c., un bărbat de 34 de ani, din comuna Bărbulești, pe numele căruia Judecătoria Urziceni a ...[citește_toată_știrea]

18 Iulie 2014, 10:10
(9329 vizualizări - 0 comentarii)


APIA Ialomița: Cereri de plată pentru bunăstarea porcinelor

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură-Centrul Județean Ialomița informează că în perioada 16 iulie-18 august 2014, inclusiv, se depun Cererile de Plată pentru Măsura 215-pachet a) -plăți privind ...[citește_toată_știrea]

18 Iulie 2014, 08:25
(7458 vizualizări - 0 comentarii)


Buldoexcavator în flăcări la Urziceni, bovină căzută în șanț la Manasia

Un cablu electric defect sau neizolat corespunzător a fost cauza probabilă care a dus la izbucnirea unui incendiu la instalația electrică a unui buldoexcavator ce aparține unei societăți comerciale din ...[citește_toată_știrea]

17 Iulie 2014, 18:50
(7536 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Reamenajarea Pieței Revoluției, 37 milioane de lei

Potrivit unui comunicat de presă al Primăriei Slobozia, «marți, 15 iulie 2014, la sediul Primăriei Slobozia, a fost semnat contractul de executare a lucrărilor pentru Piața Revoluției. Procedura face parte ...[citește_toată_știrea]

17 Iulie 2014, 13:40
(7591 vizualizări - 4 comentarii)


DSVSA Ialomița: Măsuri privind controlul pestei porcine

Direcția Sanitară Veterinară și pentru Siguranța Alimentelor Ialomița solicită crescătorilor de porcine din localitățile Manasia, Căzănești, Ciochina, Stejaru, Păltiniș, Grindași, Valea Macrișului, Gîrbovi, Urziceni și Slobozia ...[citește_toată_știrea]

17 Iulie 2014, 10:20
(6479 vizualizări - 0 comentarii)


Accidente la Slobozia și Sinești

Luni, 14 iulie a.c., pe raza județului s-au produs două accidente rutiere, soldate cu rănirea a două persoane. Primul dintre acestea, s-a produs în jurul orei 5,30, pe DN2, pe raza localității Sinești. ...[citește_toată_știrea]

15 Iulie 2014, 15:20
(8405 vizualizări - 0 comentarii)


Mihail Kogălniceanu: Și-a înfipt un cuțit în abdomen și a amenințat că se aruncă de pe un stîlp

În seara zilei de luni, 14 iulie 2014, în jurul orei 19,25, un bărbat în vîrstă de 30 de ani, din localitatea Mihail Kogălniceanu, cunoscut cu probleme psihice, a avut nevoie de îngrijiri medicale după ...[citește_toată_știrea]

15 Iulie 2014, 09:35
(10163 vizualizări - 3 comentarii)


Slobozia: Incendiu de la o lumînare

O lumînare aprinsă ar fi fost cauza probabilă care a dus la izbucnirea unui incendiu la o garsonieră situată la etajul 4 al unui bloc din Slobozia. Evenimentul a fost anunțat în dimineața zilei de miercuri ...[citește_toată_știrea]

9 Iulie 2014, 11:10
(7172 vizualizări - 1 comentariu)

Taguri: Slobozia incendiu


Sinești: Țigări de contrabandă, confiscate de polițiști

În baza unui mandat de percheziție emis de Judecătoria Urziceni, polițiștii Secției Rurale Coșereni au efectuat o percheziție la domiciliul unui bărbat, de 46 de ani, pe raza comunei Sinești. În locuința ...[citește_toată_știrea]

8 Iulie 2014, 13:55
(15759 vizualizări - 5 comentarii)


Ialomița: Infractori încarcerați

Doi ialomițeni, pe numele cărora instanțele de judecată au emis mandate de executare a pedepsei cu închisoarea, au fost depuși de către polițiștii de Investigații Criminale în Penitenciarul Slobozia, în ...[citește_toată_știrea]

8 Iulie 2014, 11:50
(6571 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: Rata șomajului, în scădere

La sfîrșitul lunii iunie 2014, în evidențele Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița se aflau înregistrați 7095 șomeri, din care 1639 șomeri indemnizați, respectiv 5456 șomeri neindemnizați ...[citește_toată_știrea]

8 Iulie 2014, 09:45
(3604 vizualizări - 0 comentarii)


Accidente cu tineri băuți la Mihail Kogălniceanu și Dridu

Duminică, 6 iulie 2014, pe raza localităților Mihail Kogălniceanu și Dridu s-au produs două accidente de circulație soldate cu avarierea a două autovehicule. Astfel, în timp ce doi tineri de 20 și 24 de ...[citește_toată_știrea]

7 Iulie 2014, 18:55
(9430 vizualizări - 1 comentariu)


Ialomița: Bărbat lovit de tren

Căderile masive de precipitații din data de joi, 3 iulie 2014, au dus la inundarea a 4 gospodării de pe raza localității Borănești. Unul dintre proprietari a sunat la 112 în dimineața zilei de vineri, ...[citește_toată_știrea]

7 Iulie 2014, 15:45
(6134 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Accident din cauza neatenției

Poliția a fost sesizată cu privire la faptul că vineri, 4 iulie a.c., la ieșirea din Slobozia s-a produs un eveniment rutier soldat cu rănirea unei persoane. Astfel, în timp ce un bărbat, în vîrstă de ...[citește_toată_știrea]

7 Iulie 2014, 14:10
(5800 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Slobozia accident


Urziceni: Femeie accidentată pe trecerea de pietoni

O femeie de 58 de ani, din Urziceni, a fost accidentată de o mașină în timp ce trecea strada regulamentar pe trecerea de pietoni, fiind transportată la spital pentru acordarea de îngrijiri medicale. Femeia ...[citește_toată_știrea]

4 Iulie 2014, 17:40
(7000 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Urziceni accident


Ialomița: Cantități de pepeni și lemne, confiscate de polițiști

Captură a polițiștilor de Investigare a Fraudelor din cadrul IPJ Ialomița. În urma unei acțiuni, oamenii legii au confiscat nu mai puțin de 600 de kilograme de pepeni. În cadrul acțiunii polițiștii i-au ...[citește_toată_știrea]

4 Iulie 2014, 15:40
(7539 vizualizări - 4 comentarii)


Ialomița: Imigranți ilegali în județ

Polițiștii Biroului pentru Imigrări Ialomița au desfașurat, la data de marți, 1 iulie 2014., o acțiune pe linia prevenirii și combaterii șederii ilegale a străinilor, pe raza de competență.Cu această ocazie ...[citește_toată_știrea]

2 Iulie 2014, 15:20
(4644 vizualizări - 1 comentariu)


Ialomița: Ecouri oficiale la «Ziua Dunării»

Continuînd tradiția aniversării Zilei Internaționale a Dunării, Consiliul Județean Ialomița a organizat sîmbătă, 29 iunie 2014, dezbaterea «Localități riverane brațului Borcea, de la resurse potențiale ...[citește_toată_știrea]

2 Iulie 2014, 12:30
(5022 vizualizări - 0 comentarii)


Noul Programul Național de Dezvoltare Rurală, valoare de 9,85 miliarde euro

Ministerul Agriculturii și Dezvoltării Rurale (MADR) a transmis oficial la data de 1 iulie 2014 Programul Național de Dezvoltare Rurală (PNDR) 2014-2020 către Comisia Europeană în vederea aprobării. Noul ...[citește_toată_știrea]

2 Iulie 2014, 10:15
(5997 vizualizări - 1 comentariu)


Proxenet din Fetești, în vizorul polițiștilor

Caz de proxenetism la Fetești. Un tînăr de 26 de ani este cercetat de polițiștii Serviciului de Investigații Criminale, după ce oamenii legii au descoperit faptul că a constrîns o minoră de 15 ani să practice ...[citește_toată_știrea]

1 Iulie 2014, 16:50
(6139 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Persoane bănuite de contrabandă cu țigări

Doi bărbați, de 42 și 64 de ani, din Movilița și Dridu sînt suspectați de polițiști ca fiind contrabandiști cu țigări. În urma unor percheziții domiciliare în locuințele acestora au fost descoperite pachete ...[citește_toată_știrea]

1 Iulie 2014, 13:45
(6467 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Accidente pe bandă rulantă

Sîmbătă, 28 iunie a.c., în jurul orei 16,30, în timp ce un bărbat în vîrstă 41 de ani, din comuna Grivița, conducea un autoturism din direcția Miloșești către Reviga, într-o curbă semnalizată corespunzător ...[citește_toată_știrea]

1 Iulie 2014, 12:30
(5558 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Beți și fără permise, la volan

Polițiștii au depistat doi ialomițeni de 21, respectiv 34 de ani, în timp ce conduceau autoturisme, deși anterior consumaseră băuturi alcoolice. Cei în cauză au fost testați alcoolscop, rezultatele fiind ...[citește_toată_știrea]

1 Iulie 2014, 10:45
(4558 vizualizări - 1 comentariu)


Echipajele ISU Ialomița, pe podium

Echipajele ISU Ialomița, pe podium

În perioada 25-27.06.2014 s-a desfășurat, la București, faza zonală a Competiției Naționale de Descarcerare și Acordarea Primului Ajutor Calificat 2014. La linia de start s-au aliniat echipajele inspectoratelor ...[citește_toată_știrea]

1 Iulie 2014, 10:30
(6985 vizualizări - 1 comentariu)


Andrășești: Accident între două tiruri

Andrășești: Accident între două tiruri

Două autotrenuri ce se deplasau pe DN2A au intrat în coliziune, pe raza localității Andrășești. În urma impactului, unul dintre șoferi a rămas prins între fiarele contorsionate ale cabinei. Un echipaj de ...[citește_toată_știrea]

1 Iulie 2014, 07:20
(6083 vizualizări - 0 comentarii)


Incendiu la o fabrică de termopane din Sinești

Vineri dimineață, 27 iunie 2014, pompierii de la Secția Urziceni au acționat cu 3 autospeciale de stingere pentru lichidarea unui incendiu, izbucnit în jurul orei 4,45, la o construcție din localitatea ...[citește_toată_știrea]

27 Iunie 2014, 10:40
(8991 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Sinești incendiu


Ultimele comentarii
vilă complex Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 17 iunie 2026 Any în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Alecu în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! base marinaru în Stelnica și Punctul de Acostare «Regina Maria», creștere a numărului de turiști ion negativ în A fost construită una dintre cele mai mari instalații de stocare a energiei verzi din România cioban în Dezastrul funciar de la Primăria Axintele Parinte în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! AlexDan în Lipsă de «transparență» în Consiliul Local Slobozia Preda în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Mary în Reabilitarea Ștrandului Municipal, abandonată de administrația Potor Mary în Restanțe de 7,3 milioane de lei pentru facturile de apă și canalizare către operatorul Urban SA Slobozia NOBODY în «Candidatul 10510», în sfârșit director general adjunct la DGASPC Ialomița! Vasi în Incidente de integritate «cu efect întârziat» în județul Ialomița Dan în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! OK dar.. în «USR are obligația morală să aplice propriile standarde de integritate!» dan în Blocuri pentru tinerii specialiști în Educație și Sănătate, la Fetești Aur în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! cetatean în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Pt Zanfir în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! suporter în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...