Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

contraeditorial

Slobozia condamnată

Edilul-catastrofă Alexandru Stoica mai vrea o tură la Primăria Slobozia. Autorul celebrei butade «La Slobozia, PSD câștigă și dacă pune un balot de paie candidat!» cunoaște adevărul din spatele acestei ziceri. Căci, într-adevăr, la Slobozia PSD va câștiga fiecare rundă de alegeri, locale sau parlamentare. În condițiile în care cel mai mare angajator din Ialomița și, implicit din Slobozia, este Spitalul Județean de Urgență, cu peste 1000 de salariați (din care cel puțin jumătate dintre ei sunt slobozeni!), în condițiile în care Primăria Slobozia are 700 de angajați (cu tot cu direcțiile și serviciile din subordine!), la acestea adăugăm și alte direcții deconcentrate cu un minim de 100... [citește_tot_articolul]

14 Iulie 2018, 11:35 (5759 vizualizări - 11 comentarii)

EVENIMENT

Revoltă internă la DSP Ialomița

Modrea & Co taie salariile angajaților

Revoltă internă la DSP Ialomița

Proaspăt reconfirmat în funcție, directorul Direcției de Sănătate Publică, Gabriel Modrea, se confruntă cu o nouă revoltă a angajaților. În cursul dimineții de vineri, 13 iulie 2018, aceștia au luat cu asalt biroul directorului, solicitând explicații pentru diminuarea arbitrară a salariilor.

Salarii diminuate preferențial
Potrivit liderului sindicatului SANITAS, Valentin Spătărelu, oamenii reclamă maniera de calcul a acestora. «Există un Ordin în baza căruia salariile ar fi trebuit diminuate începând cu 1 ianuarie 2018. În martie, după negocieri, am reușit să modificăm reglementările... [citește_tot_articolul]

13 Iulie 2018, 19:01 (7615 vizualizări - 8 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Locatarii Cartierului Transmim au restanțe la plata utilităților

Slobozia

Locatarii Cartierului Transmim au restanțe la plata utilităților

Locatarii Cartierului Transmim din Slobozia au restanțe la plata utilităților. Potrivit operatorului de apă al orașului, firma care administrează acest cartier trebuie să achite o factură veche de 8 luni, în valoare de 21 mii de lei. Reprezentanții Urban SA au declarat că au început chiar și executarea silită a societății Transmim, pentru o datorie de 15 mii de lei. Contactați telefonic, administratorii societății nu au răspuns.

Reclamații pe internet
Problemele cu plata facturilor ale locatarilor din Cartierul Tansmim din Slobozia au fost făcute publice pe rețelele de socializare... [citește_tot_articolul]

13 Iulie 2018, 14:35 (9284 vizualizări - 6 comentarii)

EVENIMENT

Bărbat din Mărculești, arestat preventiv pentru «tentativă la omor»

Fost primar bătut în plină stradă

Bărbat din Mărculești, arestat preventiv pentru «tentativă la omor»

Un bărbat din Mărculești a intrat în atenția polițiștilor după ce a avut o altercație cu fostul primar al localității, Gheorghe Ciriblan. Acesta i-ar fi aplicat fostului edil o corecție, iar acum este cercetat penal pentru «tentativă la omor», fiind în prezent arestat preventiv. Se pare că agresorul are serioase probleme cu legea, numele său regăsindu-se și în alte dosare penale, deschise în special pentru fapte de «furt» sau «furt calificat», aflate în diferite stadii de cercetare.

Răfuială pe ulițele din Sudiți
Intrat într-un con de umbră după ce a predat ștafeta de primar al... [citește_tot_articolul]

13 Iulie 2018, 11:25 (28716 vizualizări - 78 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița are 280 de locuri libere în licee

Ialomița are 280 de locuri libere în licee

După admiterea computerizată la licee, datele Inspectoratului Școlar Județean Ialomița arată că au rămas neocupate peste 250 de locuri. Conform planului de școlarizare, pentru anul 2018-2019, în instituțiile de învățământ cu profil liceal din județ au fost disponibile 1848 de locuri.

S-a încheiat admiterea la licee Conform informațiilor oferite de Inspectoratul Școlar Județean Ialomița, în urma admiterii computerizate la liceu, în județul nostru au fost ocupate 1440 de locuri din cele 1708 disponibile. De asemenea, pentru învățământul vocațional, sistem în care se încadrează Liceul... [citește_tot_articolul]

12 Iulie 2018, 17:25 (6638 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Mortul de la Amara este vinovat

Ca întotdeauna în România!

Mortul de la Amara este vinovat

În urmă cu câteva zile, luni, 2 iulie 2018, maseurul Stelică Nicolae, angajat al Hotelului Lebăda din Amara a murit, extenuat de muncă. La o săptămână distanță, luni, 9 iulie a.c., ancheta ITM încă nu a fost declanșată: «Așteptăm raportul medico-legal. De-abia după aceea vom declașa ancheta...» ne-a declarat nonșalant Marian Nedelcu, șeful SSM din cadrul Inspectoratului Teritorial de Muncă Ialomița. Condițiile abuzive de lucru în care își desfășoară activitatea maseurii din Amara sunt cunoscute de ani buni, însă niciodată nu au fost corectate... Complexul Lebăda aparține firmei Alfa Hotels SRL, care deține la acest moment alte 3 locații similare.

Un fel de necrolog... [citește_tot_articolul]

12 Iulie 2018, 13:20 (9404 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ajutor financiar pentru case fără autorizație de construire din Cartierul Bora

Potopul de la Slobozia

Ajutor financiar pentru case fără autorizație de construire din Cartierul Bora

Joi, 5 iulie, la orele 11,00, Slobozia a fost paralizată de o ploaie torențială. Potrivit datelor oficiale, peste 200 de gospodării din cartierele mărginașe ale orașului au fost inundate. Cel mai afectat cartier a fost Bora, unde una dintre străzi s-a surpat. Pentru remedierea situației, Consilul Local Slobozia a aprobat «alocarea a 200 mii de lei din fondul de rezervă bugetară prevăzut în bugetul anului 2018».

84 l/mp în jumătate de oră Ploaia torențială de joia trecută a paralizat orașul Slobozia. După numai o jumătate de oră, principalele intersecții ale orașului au fost blocate... [citește_tot_articolul]

12 Iulie 2018, 10:55 (9977 vizualizări - 3 comentarii)

EVENIMENT

Victor Moraru a semnat Protocolul Festivalului

Festivalul «Trofeul Tinereții» Amara 2018

Victor Moraru a semnat Protocolul Festivalului

Victor Moraru a semnat Protocolul cadru de colaborare în vederea desfășurării Festivalului de la Amara. Evenimentul a fost mediatizat pe pagina de Facebook a președintelui și pe pagina oficială a Consiliului Județean Ialomița.

Aprobat de Președinte
Tocmai când credeam că exagerăm acuzându-l pe Ilie Cioacă, am descoperit pe pagina de Facebook a Președintelui că acesta a semnat Protocolul-cadru al Festivalului de la Amara. Care va să zică, nimic, dar nimic din ce se întâmplă la nivelul județului nu se poate face fără inițiativa, ordinul sau semnătura președintelui... [citește_tot_articolul]

11 Iulie 2018, 12:15 (5877 vizualizări - 9 comentarii)

Click aici

SPORT

Reunire sub semnul continuității

Fotbal, Unirea Slobozia

Reunire sub semnul continuității

bonus: «Grupa 2005», locul 7 la Presov

Unirea Slobozia a revenit la pregătire pentru un nou sezon, al patrulea consecutiv de Liga a III-a. Probabil, obiectivul va fi stabilit în funcție de configurația seriei în care galben-albaștrii vor fi repartizați. Rapid, Metaloglobus, Progresul și chiar Gloria Buzău ar fi echipele greu de contracarat, într-o eventuală luptă pentru promovare. Până la calcule însă este cale lungă și multe se pot întâmplă la acest nivel. Potrivit celor implicați în fenomen, abia la începutul lunii august vom avea o configurație concretă a seriilor. Cert este că Unirea Slobozia a reluat pregătirile cu aproximativ același lot care a terminat sezonul trecut, pe a treia treaptă a podiumului. Primul argument al ideii... [citește_tot_articolul]

10 Iulie 2018, 20:40 (8332 vizualizări - 12 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Vârstnicii din Slobozia uită de bătrânețe navigând pe internet

Vârstnicii din Slobozia uită de bătrânețe navigând pe internet

Bătrânii care vin la Centrul de Zi pentru Persoanele în Vârstă din Slobozia iau lecții de utilizare a calculatorului. Tehnologia îi ajută să scape de singurătate sau să discute cu nepoții plecați în străinătate și pe care nu i-au mai văzut demult. Înființat într-o fostă centrală termică, Centrul împlinește anul acesta 7 ani de activitate.

Știri și muzică la un click distanță
La Centrul de Zi pentru Persoanele în Vârstă din Slobozia, beneficiarii, 600 la număr, au parte de foarte multe activități specifice vârstei lor. Aici primesc consultații medicale, socializează sau pleacă... [citește_tot_articolul]

10 Iulie 2018, 19:05 (5936 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

SPORT

Încă o achiziție: Mariana Filip

Handbal, HCM Slobozia

Încă o achiziție: Mariana Filip

Ne mai despart două luni de startul campionatului diviziei secunde de handbal feminin și doar o săptămână de la reluarea pregătirilor. Lotul HCM Slobozia mai are în acest moment una sau două necunoscute cu privire la viitorul sezon... Ultima venită în trupa lui Gheorghe Covaciu este dobrogeanca Mariana Filip. În vârstă de 23 de ani (îi va împlini în august), Mariana a deprins handbalul în orașul natal Constanța. La senioare a debutat la Neptun Constanța sub comanda lui Ion Crăciun, pe vremea când această echipă evolua în Liga Națională. Ulterior, a mai evoluat la CS Argeș Pitești, iar sezonul trecut a jucat la SCM Timișoara sub bagheta fostului antrenor al Sloboziei, Lucian Ghiulai. De meserie... [citește_tot_articolul]

10 Iulie 2018, 17:55 (6135 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

«Juniorii 3» ai CS Amara au cucerit Plaja Limanu

Lupte libere

«Juniorii 3» ai CS Amara au cucerit Plaja Limanu

După succesele «juniorilor 4», a venit rândul «juniorilor 3» ai CS Amara să-și dovedească eficacitatea. Campionatul Național de Lupte pe plajă adresat acestei categorii de vârstă s-a desfășurat tot pe Plaja Limanu, de la «2 Mai». Luptătorii lui Marian Moraru au obținut 3 medalii de aur, una de argint și una de bronz. Astfel, în concursul feminin Nicoleta Băjan a devenit campioană națională, performanță izbutită la masculin și de Răzvan Jaca. Marian Subțirică s-a întors la Amara cu titlul de vicecampion, iar Denisa Negoiță a terminat pe treapta a III-a a podiumului.... [citește_tot_articolul]

10 Iulie 2018, 16:35 (4043 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Subvenții de 4,2 milioane de lei acordate de stat angajatorilor ialomițeni

Subvenții de 4,2 milioane de lei acordate de stat angajatorilor ialomițeni

O  analiză a Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița arată că peste 300 de angajatori din județ au beneficiat în ultimul an și jumătate de subvențiile oferite de stat pentru încadrarea în muncă a tinerilor absolvenți sau a șomerilor. Dincolo de statistici și sumele acordate, angajatorii explică faptul că piața muncii la nivelul județului este într-un continuu declin din cauza dezinteresului pe care angajații îl manifestă față de serviciile în care sunt încadrați. În astfel de situații, statul îi obligă pe beneficiarii acestor ajutoare financiare să restituie sumele pe care le-au primit, până la ultimul leu.

Legea sprijină angajatorii... [citește_tot_articolul]

10 Iulie 2018, 14:40 (7785 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Urban SA, amendată cu 4 mii de lei

Apă cu Trihalometani la robinetele slobozenilor

Urban SA, amendată cu 4 mii de lei

Problemele pe care administrația locală din Slobozia le are cu distribuția apei potabile în municipiu sunt departe de a se încheia. Recent, Urban SA, operatorul de apă al orașului, a fost amendat cu 4 mii de lei de către Direcția de Sănătate Publică Ialomița după ce, în urma unor analize efectuate de Institutul Național de Sănătate Publică din București, s-au semnalat depășiri ale nivelului de Trihalometani în apa furnizată populației. Reprezentanții Urban SA recunosc situația și explică faptul că nivelul mare de Trihalometani înregistrat a fost generat de o serie de intervenții în rețea.

Probleme în mod repetat... [citește_tot_articolul]

10 Iulie 2018, 11:10 (11082 vizualizări - 18 comentarii)

Click aici

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

Autodenunț

Autodenunț

bonus: Cerere pentru drept la replică formulată de Pericli Nicu

«Eu, Nicu Pericli, consilier local al municipiului Slobozia după ce l-am înjunghiat pe la spate pe Radu Paros și apropritar de cașcarabete și „clocitoare” de transport public declar de bună voie și nesilit de nimeni următoarele:
-Da, am construit ilegal o construcție la intrarea în Slobozia, încălcând prevederile PUZ și reglementările legale privind amplasarea ei în imediata vecinătate a căii ferate
-Da, am sfidat orașul și administrația locală refuzând să demolez una dintre cele mai urâte construcții pe care le-a avut vreodată Slobozia
-Da, am schimbat destinația Autogării NANA în MOTEL pentru că eu cred că orașul ăsta e condus numai de proști și incompetenți, incapabilă să... [citește_tot_articolul]

9 Iulie 2018, 18:45 (9368 vizualizări - 14 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

CNAIR cheltuie 2,8 milioane de lei pentru reabilitarea podului rutier de la Bora

CNAIR cheltuie 2,8 milioane de lei pentru reabilitarea podului rutier de la Bora

Compania Națională de Administrare a Infrastructurii Rutiere (CNAIR) a început reabilitarea podului rutier peste râul Ialomița de la Slobozia. Lucrările se vor desfășura pe parcursul a 6 luni, perioadă în care vor exista restricții de circulație pentru vehiculele mai mari de 3,5 tone. Deși s-a dispus măsura devierii traficului, la momentul de față nu se cunoaște încă pe unde au dreptul să circule camioanele. Atât autoritățile locale din Slobozia, cât și reprezentanții din teritoriu ai CNAIR așteaptă de câteva săptămâni să primească un răspuns din partea Direcției Rutiere a Inspectoratului General al Poliției Române.

Lucrări ample la podul rutier de la Bora... [citește_tot_articolul]

9 Iulie 2018, 14:10 (8817 vizualizări - 6 comentarii)

EVENIMENT

Curtea de Apel București NU a anulat  diplomele de Bacalaureat obținute prin șpăgi

Curtea de Apel București NU a anulat diplomele de Bacalaureat obținute prin șpăgi

Răsunătorul scandal provocat de dosarul penal «Mită pentru BAC 2012» a ajuns la final. Curtea de Apel București a respins solicitarea procurorilor Direcției Naționale Anticorupție cu privire la anularea a 154 de diplome și lucrări de Bacalaureat ale căror note au fost mărite după ce elevii au dat mită profesorilor supraveghetori și corectori. Instanța din Capitală a «pasat» responsabilitatea către Inspectoratul Școlar Județean Ialomița, instituție care trebuie acum să deschidă un nou proces prin care să solicite anularea diplomelor cu probleme. Inițial, toate documentele au fost anulate de magistrații Tribunalului Ialomița. Sentința dată de judecătorii din București este definitivă!... [citește_tot_articolul]

9 Iulie 2018, 10:50 (19329 vizualizări - 22 comentarii)

EVENIMENT

Asociere cu forcepsul

Consiliul Local Slobozia a aprobat fuziunea administrativă «la rece»

Consiliul Local Slobozia a aprobat în cadrul ședinței ordinare de luni, 25 iunie 2018, fuziunea dintre două Asociații. Prima, Asociația pentru Dezvoltarea Infrastructurii Locale Ialomița (ADIL) a fost înființată în 2002 și a rămas inactivă până la acest moment. Cea de-a doua este înființată după o idee aparținând administrației Moraru, se numește Asociația de Dezvoltare Intercomunitară Ialomița (ADI Ialomița), iar Slobozia are rol de ornament administrativ prin reprezentantul său în funcția de vicepreședinte, primarul Adrian Mocioniu.

De două ori «0 barat» Luni, 25 iunie 2018, Consiliul... [citește_tot_articolul]

8 Iulie 2018, 18:15 (4892 vizualizări - 1 comentariu)

REPORTAJ

Povestea lui Michelucci, prietenul Danielei

Povestea lui Michelucci, prietenul Danielei

«Vin la domniile voastre cu o poveste. Aceeași pe care i-o spuneam în fiecare seară lui Michelucci cel Mic. A fost odată ca niciodată, un băiețel pe care îl chema Iancu Mihai. În ziua de 14 Octombrie, o zi mare și sfântă în care se prăznuia ziua Sfintei Cuvioase Parascheva, o fată pe nume Daniela a mers la „Marie Curie“, la o acțiune de voluntariat. Acolo a cunoscut un băiețel mic și foarte bolnăvior. Copilașul avea 1 an și 4 luni, dar părea un bebeluș de 4-5 luni... A fost operat pentru a i se scoate gastrostoma prin care era hrănit, deoarece se infectase... Din prima clipă când l-a văzut pe băiețel, Daniela a simțit un gol în stomac, ca la 16 ani când s-a îndrăgostit... Un sentiment de iubire, de dragoste. L-a luat pe micuț de mânuță și i-a promis că ei doi vor fi, minimum, prieteni pe viață...»... [citește_tot_articolul]

8 Iulie 2018, 11:50 (9146 vizualizări - 6 comentarii)

EVENIMENT

Un avion militar MIG 21 Lancer s-a prăbușit în zona Fetești

Un avion militar MIG 21 Lancer s-a prăbușit în zona Fetești

UPDATE Pilotul mort este locotenent-comandorul Florin Rotaru, 36 ani

Un avion militar MIG 21 Lancer s-a prăbușit sâmbătă, 7 iulie 2018, în timpul spectacolului aviatic organizat la Baza Militară Aeriana 86 de lângă Fetești. Din primele informații, se pare că pilotul s-ar fi catapultat. La fața locului se intervine pentru a se stinge incendiul produs după ce aeronava s-a izbit de sol. (știre în curs de actualizare)

UPDATE Surse din cadrul Bazei Militare Aeriene 86 Borcea ne-au precizat că pilotul nu ar fi reușit să se catapulteze înainte ca avionul militar să se prăbușească.

UPDATE... [citește_tot_articolul]

7 Iulie 2018, 16:40 (7902 vizualizări - 5 comentarii)

Joi 25 Iun 2026
263 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Acțiune a Poliției la Mihail Kogălniceanu

Prevenirea infracționalității stradale a fost principalul obiectiv al unei acțiuni desfășurate în comuna Mihail Kogălniceanu de efective ale Poliției Orașului Țăndărei, în colaborare cu reprezentanți ai ...[citește_toată_știrea]

14 Iunie 2010, 08:32
(13340 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Permise suspendate, amenzi, controale

Nerespectarea prevederilor legale a condus la aplicarea a 120 de sancțiuni contravenționale, reținerea a 4 permise de conducere și retragerea a 13 certificate de înmatriculare.
Așadar, în cadrul unei ...[citește_toată_știrea]

14 Iunie 2010, 08:30
(14840 vizualizări - 0 comentarii)


Accidente la Jilavele și Ograda

În cursul zilei de joi, 10 iunie a.c., pe șoselele din Ialomița s-au produs două accidente, patru persoane fiind rănite. Din fericire, în trei cazuri, leziunile suferite nu au necesitat internarea într ...[citește_toată_știrea]

11 Iunie 2010, 19:30
(19383 vizualizări - 0 comentarii)


Grindu: I-a furat motoscuterul din fața casei

Joi, 10 iunie, polițiștii din Grindu au fost alertați de o femeie din localitate căreia i-a fost furat motoscuterul din fața casei. Din primele cercetări, s-a stabilit că tînăra de 27 de ani a parcat motoscuterul ...[citește_toată_știrea]

11 Iunie 2010, 19:30
(24516 vizualizări - 0 comentarii)


Acțiune a polițiștilor feteșteni

În timpul unei acțiuni ce au vizat asigurarea și menținerea ordinii și liniștii publice în Fetești, polițiștii au depistat în trafic un bărbat, de 32 de ani, din localitatea Făcăeni, ce se deplasa la volanul ...[citește_toată_știrea]

11 Iunie 2010, 19:29
(14752 vizualizări - 0 comentarii)


«Simfonia motoarelor», la a doua ediție

Duminică, 13 iunie, Compania «Automobila», în colaborare cu Muzeul Național al Agriculturii și cu sprijinul Word Trade Center București și al Primăriei Moara Vlăsiei, organizează duminică, 13 iunie, «Simfonia ...[citește_toată_știrea]

11 Iunie 2010, 15:48
(15507 vizualizări - 2 comentarii)


Fierbinți Tîrg: Au spart banca și nu au furat banii

Polițiștii ialomițeni desfășoară o amplă anchetă în orașul Fierbinți-Tîrg. Cercetările au demarat ca urmare a unui apel pe numărul de urgență 112, ce viza o tentativă de furt dintr-o unitate bancară din ...[citește_toată_știrea]

11 Iunie 2010, 15:39
(18172 vizualizări - 0 comentarii)


25% din firme NU au depus situațiile financiare la Registrul Comerțului

Începînd cu anul 2010, în conformitate cu legislația în vigoare, situațiile financiare anuale și documentele anexe se depun numai la Registrul Comerțului, iar indicatorii economico-financiari aferenți acestora ...[citește_toată_știrea]

10 Iunie 2010, 17:53
(13860 vizualizări - 0 comentarii)


Razie de amploare a Poliției în zona Urziceni

Razie de amploare a Poliției în zona Urziceni

În dimineața zilei de joi, 10 iunie a.c., începînd cu ora 6,00, efective sporite de polițiști și jandarmi au acționat pe raza municipiului Urziceni și a comunelor Bărbulești, Borănești, Bărcănești și Coșereni ...[citește_toată_știrea]

10 Iunie 2010, 17:48
(27810 vizualizări - 0 comentarii)


14 iunie, termen limită pentru depunerea cererii de sprijin financiar destinat deținătorilor de cotă de lapte

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură reamintește producătorilor de lapte că luni, 14 iunie 2010, este ultima zi în care pot să depună cererea pentru sprijinul financiar destinat deținătorilor ...[citește_toată_știrea]

10 Iunie 2010, 17:40
(26481 vizualizări - 0 comentarii)


«Implică-te și te vei simți în siguranță!»

În prag de vacanță, Poliția Municipiului Fetești și-a deschis porțile pentru 30 de elevi din cadrul Școlii cu clasele I-VIII nr. 4 din cartierul Vlașca al municipiului. Copiii i-au avut drept ghizi pe polițiștii ...[citește_toată_știrea]

10 Iunie 2010, 17:33
(26165 vizualizări - 0 comentarii)


36 de grade C: Temperaturi deșertice în week-end

Începînd de vineri, meteorologii anunță temperaturi care vor depăși 34 de grade la umbră. De asemenea, susțin specialiștii, aerul din România va conține și particule de praf, asemenea furtunilor de nisip ...[citește_toată_știrea]

10 Iunie 2010, 16:48
(28115 vizualizări - 1 comentariu)


Modificare a Legii privind regimul armelor

Începînd cu data de 30 mai, termenul în care persoanele care au procurat arme letale trebuie să se prezinte la Poliție pentru solicitarea acordării permisului de armă sau pentru înscrierea armei în permisul ...[citește_toată_știrea]

10 Iunie 2010, 06:55
(28301 vizualizări - 0 comentarii)


A dat în marșarier și a acroșat o femeie

Marți, 8 iunie a.c., în Piața Agroalimentară din Urziceni, un autoturism ce dădea cu spatele a acroșat o bătrînă. Șoferul neatent, în vîrstă de 36 de ani, din Manasia, nu a sesizat-o pe femeia, de 64 de ...[citește_toată_știrea]

10 Iunie 2010, 06:50
(34022 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Urziceni accident


Autoturisme cu defecțiuni tehnice, trase pe dreapta

În doar două ore, în cadrul unei acțiuni desfășurate marți, 8 iunie a.c., în Slobozia, polițiștii de la Rutieră au identificat 5 autoturisme cu grave defecțiuni tehnice din cele 25 de autovehicule verificate ...[citește_toată_știrea]

10 Iunie 2010, 06:49
(26757 vizualizări - 0 comentarii)


A plecat de acasă din Fetești, iar polițiștii au găsit-o la Movila

Poliția Fetești a fost alertată de o localnică, marți, 8 iunie a.c., asupra faptului că fiica sa, de 15 ani, a plecat seara de acasă și nu s-a mai întors. Polițiștii au depistat-o rapid, la Movila, fata ...[citește_toată_știrea]

10 Iunie 2010, 06:48
(27916 vizualizări - 0 comentarii)


Programul Rabla, suplimentat cu 30000 de tichete valorice

Guvernul a adoptat o Hotărîre prin care a suplimentat Programul Rabla cu 30000 de vouchere, a anunțat, la finalul ședinței Executivului, primul-ministru Emil Boc. Fondurile necesare implementării acestei ...[citește_toată_știrea]

10 Iunie 2010, 06:47
(22415 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: programul rabla


Trupul unei fetițe dispărute la Alexeni a fost găsit

În această dimineață, miercuri, 9 iunie, în jurul orelor 6,30, un apel pe numărul de urgență 112 anunța faptul că trupul fetei în vîrstă de 14 ani, dispărută în apele rîului Ialomița în zona localității ...[citește_toată_știrea]

9 Iunie 2010, 11:46
(26584 vizualizări - 0 comentarii)


«Stă în puterea noastră să-i ajutăm pe cei nevoiași!»

Potrivit unui comunicat de presă, în această vară, la nivelul Colegiului 1 Fetești-Țăndărei, vor demara două campanii, respectiv «Dăruiește un zîmbet» și «Cărțile au valoare». «În toată nebunia pe care ...[citește_toată_știrea]

9 Iunie 2010, 11:44
(24612 vizualizări - 0 comentarii)


Amenzi pentru nereguli alimentare

«Inspectorii Direcției Sanitare Vaterinare și pentru Siguranța Alimentelor Ialomita, ca urmare a creșterii temperaturii și, o dată cu aceasta, a riscului alterării alimentelor și implicit al apariției de ...[citește_toată_știrea]

9 Iunie 2010, 11:41
(22737 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: DSV amenzi Ialomița


Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!

Cele mai noi anunțuri de mică publicitate din Ialomița. ...[citește_toată_știrea]

9 Iunie 2010, 02:20
(18432 vizualizări - 0 comentarii)


Secțiunea Sport a fost actualizată!

Cele mai noi știri din sportul ialomițean. ...[citește_toată_știrea]

9 Iunie 2010, 02:15
(19039 vizualizări - 0 comentarii)


Balaciu: Încercînd să așeze scaunul copilului, a intrat cu mașina în trei copaci

Luni, 7 iunie, pe DN2A, pe raza localității Balaciu s-a produs un accident rutier, soldat cu rănirea unei persoane. La volan, un șofer, de 30 de ani, din Tîrgoviște, se deplasa din direcția Slobozia către ...[citește_toată_știrea]

8 Iunie 2010, 19:28
(28948 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Balaciu accident


Slobozia: Au alimentat mașina și au plecat cu tot cu pistolul de la pompa de carburanți

În după-amiaza zilei de luni, 7 iunie, la una dintre stațiile de alimentare cu carburanți s-a petrecut o situație demnă de cascadorii rîsului. Un autoturism, înmatriculat în străinătate, a plecat cu tot ...[citește_toată_știrea]

8 Iunie 2010, 19:20
(27291 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Slobozia incident


Surprins de radar cu 208 km la oră

Poliția Rutieră a desfășurat în ultimele două zile mai multe acțiuni, aplicînd peste 300 de sancțiuni contravenționale la 125 de șoferi care au depășit viteza maximă admisă pe drumurile publice. Edificatoare ...[citește_toată_știrea]

8 Iunie 2010, 18:59
(27156 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: radar vitezoman


Sinești: Accident mortal

În cursul zilei de luni, 7 iunie, Poliția Municipiului Urziceni a fost sesizată despre faptul că pe DN2, în apropierea localității Sinești, s-a produs un accident de circulație, soldat cu decesul unei persoane ...[citește_toată_știrea]

8 Iunie 2010, 18:56
(27852 vizualizări - 1 comentariu)


Ialomița: Prejudicii de 300 mii de lei din infracțiuni economice

Polițiștii din cadrul Serviciului de Investigare a Fraudelor au constatat luni, 7 iunie a.c., nu mai puțin de 8 infracțiuni economice, cu prejudicii de peste 300 mii de lei. De asemenea, urmare a probelor ...[citește_toată_știrea]

8 Iunie 2010, 18:54
(23918 vizualizări - 0 comentarii)


Tribut de vieți în apele Ialomiței: Două fetițe, căutate de două zile

Pompierii Departamentului de Intervenție din Urziceni caută de două zile corpurile a două fetițe, de 13 și 14 ani, dispărute în apele rîului Ialomița, în zona Alexeni.
Potrivit martorilor oculari, cele ...[citește_toată_știrea]

8 Iunie 2010, 12:33
(18754 vizualizări - 0 comentarii)


Centrul de Formare «Biblionet» se deschide oficial

Sub genericul «Biblionet-Lumea în Biblioteca mea», vineri, 11 iunie 2010, orele 11,00, la Biblioteca Județeană «Ștefan Bănulescu» va avea loc deschiderea oficială a Centrului de Formare Biblionet. Programul ...[citește_toată_știrea]

8 Iunie 2010, 12:30
(16954 vizualizări - 1 comentariu)


Accident: De la banchet la spital

Accident: De la banchet la spital

În dimineața zilei de luni, 7 iunie, în jurul orei 6,00, pe DN2C, a avut loc un accident rutier, soldat cu vătămarea corporală a cinci persoane și avarierea a două autoturisme. Primele verificări efectuate ...[citește_toată_știrea]

7 Iunie 2010, 13:58
(30787 vizualizări - 8 comentarii)

Taguri: Slobozia accident


Ultimele comentarii
mașină de cusut Singer în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 teren intravilan agricol Țăndărei în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 teren extravilan Țăndărei în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 Chiparos în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei Lenuta în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Cetățean în Tabăra «Pavilioane» din stațiunea Amara, fără aviz sanitar de funcționare Mary în «Fermierii își vând producția sub costuri!» garsonieră de închiriat Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 Locuitor Slobozia în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Mariana în «Fermierii își vând producția sub costuri!» un ialomițean în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Gigel în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Pensionar în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final #pasajladrajna în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Adevărat Suporter! în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Mihai în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Hendersohn în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Adrian în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune»

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...