Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

REPORTAJ

Povestea lui Michelucci, prietenul Danielei

Povestea lui Michelucci, prietenul Danielei

«Vin la domniile voastre cu o poveste. Aceeași pe care i-o spuneam în fiecare seară lui Michelucci cel Mic. A fost odată ca niciodată, un băiețel pe care îl chema Iancu Mihai. În ziua de 14 Octombrie, o zi mare și sfântă în care se prăznuia ziua Sfintei Cuvioase Parascheva, o fată pe nume Daniela a mers la „Marie Curie“, la o acțiune de voluntariat. Acolo a cunoscut un băiețel mic și foarte bolnăvior. Copilașul avea 1 an și 4 luni, dar părea un bebeluș de 4-5 luni... A fost operat pentru a i se scoate gastrostoma prin care era hrănit, deoarece se infectase... Din prima clipă când l-a văzut pe băiețel, Daniela a simțit un gol în stomac, ca la 16 ani când s-a îndrăgostit... Un sentiment de iubire, de dragoste. L-a luat pe micuț de mânuță și i-a promis că ei doi vor fi, minimum, prieteni pe viață...»... [citește_tot_articolul]

8 Iulie 2018, 11:50 (9146 vizualizări - 6 comentarii)

EVENIMENT

Un avion militar MIG 21 Lancer s-a prăbușit în zona Fetești

Un avion militar MIG 21 Lancer s-a prăbușit în zona Fetești

UPDATE Pilotul mort este locotenent-comandorul Florin Rotaru, 36 ani

Un avion militar MIG 21 Lancer s-a prăbușit sâmbătă, 7 iulie 2018, în timpul spectacolului aviatic organizat la Baza Militară Aeriana 86 de lângă Fetești. Din primele informații, se pare că pilotul s-ar fi catapultat. La fața locului se intervine pentru a se stinge incendiul produs după ce aeronava s-a izbit de sol. (știre în curs de actualizare)

UPDATE Surse din cadrul Bazei Militare Aeriene 86 Borcea ne-au precizat că pilotul nu ar fi reușit să se catapulteze înainte ca avionul militar să se prăbușească.

UPDATE... [citește_tot_articolul]

7 Iulie 2018, 16:40 (7902 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

contraeditorial

raport de activitate

Încă de la început trebuie să spunem că rândurile următoare au avut drept punct de plecare niște filmulețe de pe youtube, intitulate «Raport de activitate» și care făceau referire la administrațiile din Cluj și Oradea. Da, corect, nu ne putem compara cu aceste orașe... Însă, recomandăm vizualizarea acestor filmulețe. Într-o primă fază, veți crăpa de ciudă. Apoi, veți dori să vă mutați instant. Nu am fost fani Boc și nici nu simpatizăm cu politica domniei sale, dar Clujul este la ani lumină de ceea ce avem noi în prezent. La fel și Oradea. Era cât pe ce să izbucnim în lacrimi de furie când acel Bolojan, primarul de Oradea, demonstra cum face administrație. Cum a redus stufosul aparat administrativ... [citește_tot_articolul]

7 Iulie 2018, 11:10 (6677 vizualizări - 3 comentarii)

EVENIMENT

Ilie Cioacă își bate joc de domnul Președinte!

Cultul personalității dăunează grav sănătății mentale

Ilie Cioacă își bate joc de domnul Președinte!

bonus: Vizită «incognito» a delegației chineze din Provincia Henan

Președintele Moraru a declarat în repetate rânduri că luptă cu mentalitățile retrograde moștenite de la Silvian Ciupercă. Nu l-am crezut pe cuvânt și, pe această cale, ne cerem scuze! Acum însă, suntem în măsură să vă prezentăm public dovada. Victor Moraru are, în sfârșit, dreptate. Activitatea sa administrativă este subminată grav din interior. Paradoxal însă, sabotorul este nimeni altul decât consilierul său personal, Ilie Cioacă. Alias Ilie Comănița...

Colonoscopie prezidențială
Toți avem un stăpân. Toți am răspuns, măcar o dată în viață, la comanda cuiva. Toți am greșit, toți... [citește_tot_articolul]

6 Iulie 2018, 17:05 (7285 vizualizări - 7 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Asfaltare în apă, marca DADP Slobozia

DADP Slobozia copiază tehnologia patentată la nivel național și asfaltează în apă. După ploaia torențială de joi, 5 iulie 2018, angajații DADP au asfaltat strada Aleea Tipografiei, decopertată cu o zi înainte. Valeriu Roșca, directorul DADP a refuzat să comenteze situația.

În sfârșit și la Slobozia
De ani de zile privim cu invidie către orașele care asfaltează apa din gropile de pe carosabil. Spunem invidie, pentru că, evident, edilii locali din orașele respective au avut bani pentru asfaltări și nu se lasă opriți de vremea nefavorabilă atunci când vine vorba despre «binele public... [citește_tot_articolul]

5 Iulie 2018, 18:30 (10893 vizualizări - 16 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Rupere de nori la Slobozia

O ploaie torențială care a durat aproximativ 60 de minute a făcut ca orașul Slobozia să fie înghițit de ape. Cele mai importante străzi din municipiu, zeci de subsoluri de blocuri și gospodării ale locuitorilor au fost inundate. Meteorologii au estimat că precipitațiile au depășit 70 litri pe metrul pătrat.

Cod Portocaliu de ploi torențiale
Meteorologii au emis la primele ore ale zilei de joi, 5 iulie 2018, un Cod Portocaliu de ploi torențiale. La Slobozia, în cele aproximativ 60 de minute cât a durat ploaia puternică, orașul a fost practic înghițit de ape. Pe cele mai importante... [citește_tot_articolul]

5 Iulie 2018, 17:15 (5475 vizualizări - 10 comentarii)

Click aici

SPORT

Turnir la poalele Grand Slam-ului

Tenis de câmp, Campionatul Național «U10»

Turnir la poalele Grand Slam-ului

De aici începe cu pași mici urcușul către marea performanță. Aici micii tenismeni fac cunoștință cu bucuria victoriei și se călesc pentru bătăliile de mai târziu. Aici simt pentru prima dată presiunea tribunei, venită în special de la părinții care îl văd pe Prâslea uriaș peste noapte. Campionatul Național rezervat copiilor sub 10 ani este printre primele competiții majore din viața unui viitor tenismen. Anul acesta, onoarea de a-l găzdui i-a revenit Sloboziei și, timp de 5 zile, spectatorii au putut vedea la lucru, pe terenurile TenisCon, dar și pe cele aparținând CSM Slobozia, viitorii campioni cărora le vom ține pumnii pe viitor, în turneele de Grand Slam. Să nu uităm că mult înainte de a cuceri... [citește_tot_articolul]

5 Iulie 2018, 17:05 (5866 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

RAJA SA Constanța a închis ultima filă a POS Mediu

Bilanț investițional

RAJA SA Constanța a închis ultima filă a POS Mediu

bonus: 1 miliard de lei pentru reabilitarea și modernizarea sistemului de alimentare cu apă și canalizare în regiunea Constanța-Ialomița

Joi, 28 iunie 2018, la sediul RAJA SA a avut loc festivitatea de semnare a protocoalelor de predare către Unitățile Administrativ-Teritoriale beneficiare, a proprietății investițiilor realizate de RAJA SA Constanța prin POS Mediu.
«Finalizăm acest Program Operațional de Mediu (POS), dar suntem deja cu un pas înainte, suntem aproape de semnarea contractului de finanțare pentru Programul Operațional pentru Investiții Mari (POIM) la care compania noastră, printr-o muncă extraordinară din ultimii ani, a pregătit proiecte pentru regiunea în care operăm, proiecte care au primit girul diverselor instituții, pe parcursul realizării lor și care însumează peste jumătate de milliard de euro! RAJA este o companie cu care avem de ce să ne mândrim și cu siguranță vom duce la bun sfârșit și aceste proiecte, în condiții foarte bune... Dacă adunăm investițiile de la Programul Operațional de Mediu (POS) și cele ce vor urma prin Programul Operațional pentru Investiții Mari (POIM), depășim 1 miliard de euro investiții din fonduri europene atrase de RAJA în România. Este un motiv de mândrie pentru oricine!»... [citește_tot_articolul]

5 Iulie 2018, 13:35 (4858 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

SPORT

Scânteia și Rădulești rămân în Liga a IV-a

Fotbal

Scânteia și Rădulești rămân în Liga a IV-a

Săptămâna trecută a clarificat și ultimele necunoscute, vizând campionatul viitor al Ligii a IV-a ialomițene. După ce Abatorul a spus pas promovării în Liga a III-a, retrogradarea Coleliei și participarea Unirii Scânteia și Olimpiei Rădulești la barajul de menținere au fost bătute în cuie. În locul Spicului Colelia și al Rapidului Fetești, retrasă timpuriu din liga lui Basarab, au urcat Fulgerul Fierbinți și Unirea Grivița. La baraj s-au duelat Scânteia cu Bucu, respectiv Rădulești cu Maia. La Țăndărei, Unirea Scânteia a trecut cu 3-1 de Agronomia Bucu, în vreme ce, la Reviga, Olimpia Rădulești a trecut de Voința Maia, cu 3-2. Astfel, în sezonul 2018-2019, configurația Ligii a IV-a va fi următoarea... [citește_tot_articolul]

5 Iulie 2018, 12:15 (7933 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

SPORT

Start în forță la lupte pe plajă

Lupte libere, CS Amara

Start în forță la lupte pe plajă

Vara și-a intrat în drepturi și, prin urmare, luptătorii au părăsit sala și au ieșit pe plajă pentru competițiile de profil. Pentru că are unde se pregăti, CS Amara este printre specialistele acestui gen de competiție și a demonstrat-o din plin la Campionatul Național adresat juniorilor 4. Competiția s-a desfășurat în perioada 29-30 iunie 2018, la 2 Mai, pe plaja Limanu. Elevii lui Marian Moraru s-au întors de la această competiție cu o zestre de 4 medalii: 2 de aur și 2 de bronz. Astfel, la categoria 40 kg, Steluța Subțirică a devenit campioană națională, performanță de care s-a bucurat și Constantin Morar, la categoria 50 kg. Robert Gresianu, 30 kg, a obținut locul 3. Același rezultat l-a obținut... [citește_tot_articolul]

5 Iulie 2018, 11:05 (4095 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Acreditarea Spitalului Județean de Urgență Slobozia bate pasul pe loc

După un an

Acreditarea Spitalului Județean de Urgență Slobozia bate pasul pe loc

La un an distanță de la demararea procedurilor privind acreditarea Spitalului Județean de Urgență Slobozia, unitatea medicală nu a fost încă oficial acreditată. Autoritatea Națională de Management al Calității în Sănătate, organism din subordinea Guvernului specializat în astfel de proceduri, mai are de trimis o serie de documente ca procedura să fie pe deplin îndeplinită. Reprezentanții unității medicale nu știu însă data la care vor fi transmise hârtiile oficiale, pentru care au plătit aproximativ 100 mii de lei pentru a le obține...

Procedură întârziată În vara anului trecut, Spitalul... [citește_tot_articolul]

4 Iulie 2018, 18:10 (6408 vizualizări - 7 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Procentul de promovare al elevilor ialomițeni a scăzut cu 10,97%!

Rezultate parțiale la Bacalaureat 2018

Procentul de promovare al elevilor ialomițeni a scăzut cu 10,97%!

UPDATE: În Ialomița au fost depuse 414 contestații

Ministerul Educației a făcut publice miercuri, 4 iulie a.c., rezultate parțiale la Bacalaureat 2018. Potrivit statisticilor, procentul de promovare în Ialomița este mai mic. Astfel, dacă în 2017, 73,72% dintre elevii de clasa a XII-a au reușit să treacă examenul de maturitate, anul acesta doar 62,75% dintre aceștia au obținut rezultate bune. 

Peste 500 de elevi au picat Bacalaureatul
Potrivit statisticilor oferite de Inspectoratul Școlar Județean Ialomița, Bacalaureatul 2018 a fost promovat de 62,75%  dintre elevii care s-au înscris. Datele arată că procentul este mai... [citește_tot_articolul]

4 Iulie 2018, 14:49 (10035 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Pescari cu pușca la tâmplă

S-a întâmplat pe Balta Valea Ciorii

Pescari cu pușca la tâmplă

Trei pescari slobozeni acuză angajații doctorului Mirel Diaconu de «agresiune» și «rele tratamente». Incidentul s-a produs sâmbătă, 23 iunie 2018, pe una dintre bălțile concesionate de președintele Asociației de Vânătoare «Bendis», la Valea Ciorii.

Declarații incredibile Pescari pasionați, Marian Cocoloș, Ilie Feraru și Sorin Voicu au decis să-și petreacă ziua de sâmbătă, 23 iunie a.c., la pescuit pe una dintre bălțile din imediata vecinătate a comunei Valea Ciorii. Potrivit declarațiilor acestora, imediat după plata biletelor, unul dintre angajații firmei i-a acuzat de braconaj: «... [citește_tot_articolul]

4 Iulie 2018, 13:55 (7130 vizualizări - 11 comentarii)

Click aici

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

Primăria Slobozia sărbătorește Centenarul ilegal!

Primăria Slobozia sărbătorește Centenarul ilegal!

De mai bine de o lună, pe fațada laterală a Primăriei Slobozia a fost amplasat un panou publicitar care anunță orașul că ne aflăm în Anul Centenarului și că orașul a implinit 50 de ani de când este capitală de județ. Numai că panoul este amplasat ilegal. Înainte de a trezi spiritul patriotic al contribuabililor, Primăria Slobozia avea obligația de a obține cel puțin 3 documente legale, potrivit Legii 50/1991, privind privind autorizarea executării lucrărilor de construcții, respectiv Certificat de Urbanism, proiect de amplasare semnat conform legii de un arhitect și autorizație de construire. Asta ca să nu mai pomenim de avizul de mediu, care mai costă și el 100 de lei... Reprezentanții Serviciului... [citește_tot_articolul]

4 Iulie 2018, 10:55 (5504 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Salubrizarea județului se află în atenția autorităților

Pe hârtie stăm bine

Salubrizarea județului se află în atenția autorităților

Instituția Prefectului Ialomița a făcut public un raport privind «salubrizarea localităților, căilor de comunicație și cursurilor de apă». Raportul a fost finalizat la începutul lunii iunie 2018, ca urmare a unei serii de controale încrucișate ale reprezentanților Prefecturii, Gărzii de Mediu, Serviciului de Gospodărire a Apelor, ISUJ Ialomița și Gărzii Forestiere București. Rezultatele controalelor sunt îngrijorătoare, însă statistic «se înregistrează progrese»...

Jale la primăriile ialomițene
Ialomița rămâne o uriașă groapă de gunoi, indiferent cât de mult reușesc să «cosmetizeze... [citește_tot_articolul]

3 Iulie 2018, 16:55 (7092 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Bazele sportive din Ialomița au nevoie de reabilitare

Bazele sportive din Ialomița au nevoie de reabilitare

Oficial, în Ialomița există 182 de baze sportive. Abandonate de primarii localităților pe raza cărora se află, multe dintre ele au nevoie de lucrări serioase de reabilitare și modernizare. Principala cauză care generează întârzierea acestor lucrări o reprezintă lipsa fondurilor necesare.

La vremuri noi, baze sportive vechi Potrivit unei statistici a Direcției Județene pentru Sport și Tineret Ialomița, la nivelul județului nostru există 182 de baze sportive, multe dintre acestea fiind amenajate dinainte de Revoluție. Aceste baze sunt compuse fie din terenuri de fotbal, fie din săli de... [citește_tot_articolul]

3 Iulie 2018, 14:15 (6415 vizualizări - 8 comentarii)

EVENIMENT

Directorul Gabriel Modrea, cercetat de Comisia de Disciplină a Ministerului Sănătății

Directorul Gabriel Modrea, cercetat de Comisia de Disciplină a Ministerului Sănătății

Scandalul public provocat de atitudinea abuzivă pe care Gabriel Modrea, directorul executiv al Direcției de Sănătate Publică Ialomița, îl are față de subordonați a intrat în atenția oficialilor Ministerului Sănătății. Reprezentanții instituției au explicat faptul că directorul Gabriel Modrea va fi cercetat de Comisia de Disciplină a Ministerului. Contactat telefonic pentru a oferi un punct de vedere oficial față de acuzațiile care îi sunt aduse, Gabriel Modrea a refuzat să răspundă.

Cercetat disciplinar la București
Gabriel Modrea, directorul executiv al Direcției de Sănătate... [citește_tot_articolul]

3 Iulie 2018, 11:05 (7362 vizualizări - 16 comentarii)

EVENIMENT

Adolescenții din Ialomița sunt amatori de alcool și droguri

Adolescenții din Ialomița sunt amatori de alcool și droguri

Un studiu realizat de Agenția Națională Antidrog cu privire la consumul de substanțe interzise în rândul adolescenților din Ialomița scoate la iveală încă o dată indiferența cu care autoritățile competente tratează această problemă. Realizat în urmă cu 2 ani, studiul evidențiază faptul că tinerii din județul Ialomița sunt mari amatori de alcool și droguri, de cele mai multe ori preparate chiar de ei prin combinarea unor medicamente. Aceste date au fost prezentate în urmă cu o săptămână în cadrul unei ședințe desfășurată cu ușile închise la Prefectura Ialomița. La finalul dezbaterilor, toți cei prezenți la întâlnire s-au arătat depășiți de situație...

Dependenți de substanțe interzise... [citește_tot_articolul]

2 Iulie 2018, 17:55 (7372 vizualizări - 6 comentarii)

EVENIMENT

Mariana Iancu a interzis accesul presei în spital

Spitalul Județean de Urgență Slobozia

Mariana Iancu a interzis accesul presei în spital

Vizibil deranjată de faptul că este prea des criticată de unele ziare locale din Slobozia, Mariana Iancu a decis să interzică, printr-o adresă internă, accesul reprezentanților mass-media în incinta Spitalului Județean de Urgență Slobozia. Toți reporterii care vor să relateze aspecte legate de activitatea unității medicale pe care aceasta o conduce trebuie să primească, în prealabil, acceptul său. În caz contrar, aceștia nu vor avea acces la informații, chiar dacă sunt publice!

Reporterii, tratați cu indiferență În cei aproape 2 ani scurși de la preluarea mandatului în calitate de manager... [citește_tot_articolul]

2 Iulie 2018, 14:20 (11865 vizualizări - 24 comentarii)

EVENIMENT

Istoria podului de la Dridu

Două administrații, o singură investiție

Istoria podului de la Dridu

Zilele trecute, Victor Moraru s-a aflat în «vizită de lucru» la podul de la Dridu. Inspecția a fost documentată reportericește și postată pe pagina de Facebook a președintelui Consiliului Județean Ialomița. Potrivit declarațiilor oficiale, investiția trebuie finalizată până la sfârșitul lunii mai 2019, însă «graficul lucrărilor a fost devansat...». Un comunicat de presă remis publicității susține că pe șantierul de la Dridu «se lucrează non-stop». În spatele acestui afort administrativ de «cosmetizare» a realității se ascund însă ani de așteptare și o pagubă de 1,7 milioane de lei!

Vizită de lucru prezidențială... [citește_tot_articolul]

2 Iulie 2018, 10:50 (6557 vizualizări - 4 comentarii)

Joi 25 Iun 2026
298 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

AJFP Ialomița: Prin Formularul de contact din SPV se pot transmite documente care nu sunt încă digitalizate

Agenția Națională de Administrare Fiscală informează contribuabilii că toate documentele care nu sunt încă digitalizate/disponibile în format electronic se pot transmite prin intermediul Formularului de ...[citește_toată_știrea]

9 Martie 2022, 11:10
(12574 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 36 noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Marți, 8 martie 2022, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 26509, fiind înregistrate 36 de noi cazuri față de ...[citește_toată_știrea]

8 Martie 2022, 15:35
(4757 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Și tu poți deveni polițist!

În perioada martie-mai 2022 se organizează o nouă sesiune de admitere în instituțiile de învățământ postliceale ale Ministerului Afacerilor Interne. Inspectoratul de Poliție al Județului Ialomița recrutează ...[citește_toată_știrea]

8 Martie 2022, 14:05
(19794 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Depistat în trafic fără drept de a conduce

Marți, 8 martie 2022, în jurul orei 1,00, polițiștii rutieri din Slobozia au oprit în trafic, pentru control, un autoturism condus de un bărbat în vârstă de 62 de ani, din Republica Moldova. Șoferul a prezentat ...[citește_toată_știrea]

8 Martie 2022, 13:50
(3532 vizualizări - 0 comentarii)


ISU Ialomița: Recrutare pentru o nouă generație de pompieri

Inspectoratul pentru Situații de Urgență «Barbu Catargiu» al Județului Ialomița recrutează candidați pentru participarea la concursul de admitere organizat la Școala de Subofițeri de Pompieri și Protecție ...[citește_toată_știrea]

8 Martie 2022, 11:55
(25169 vizualizări - 0 comentarii)


Campanie de recrutare pentru tinerii care vor să devină jandarmi

În perioada 7-18 martie 2022, Jandarmeria Ialomița desfășoară o nouă campanie de recrutare pentru cei care doresc o carieră militară în Jandarmeria Română. În acest sens, la Școala Militară de Subofițeri ...[citește_toată_știrea]

7 Martie 2022, 17:05
(10893 vizualizări - 0 comentarii)


Țăndărei: Prinși în flagrant în timp ce practicau ilegal jocuri de noroc

Sâmbătă, 5 martie a.c., polițiștii din Țăndărei, cu sprijinul polițiștilor de Investigații Criminale și al luptătorilor din cadrul Serviciului pentru Acțiuni Speciale s-au sesizat din oficiu cu privire ...[citește_toată_știrea]

7 Martie 2022, 16:25
(8913 vizualizări - 2 comentarii)


Ialomița: Beți și fără permise, la volan

Sâmbătă și duminică, 5/6 martie a.c., au fost întocmite 8 dosare penale pe numele unor șoferi care au fost depistați pe șoselele din Ialomița conducând autoturisme aflându-se sub influența băuturilor alcoolice ...[citește_toată_știrea]

7 Martie 2022, 16:15
(3610 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 16 noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Luni, 7 martie 2022, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 26473, fiind înregistrate 16 noi cazuri față de ziua ...[citește_toată_știrea]

7 Martie 2022, 15:55
(2154 vizualizări - 0 comentarii)


Expoziție la Centrul Cultural «Ionel Perlea» Slobozia

În organizarea Uniunii Artiștilor Plastici Filiala Slobozia și a Consiliului Județean Ialomița, marți, 8 martie 2022, va fi vernisată o expoziție de pictură la Centrul Cultural «Ionel Perlea» Slobozia. ...[citește_toată_știrea]

7 Martie 2022, 15:05
(9364 vizualizări - 0 comentarii)


APIA eliberează adeverințe pentru beneficiarii Măsurii 14-Bunăstarea animalelor

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură (APIA) demarează, de luni, 7 martie 2022, eliberarea de adeverințe pentru beneficiarii Măsurii 14-Bunăstarea animalelor, care intenționează să acceseze ...[citește_toată_știrea]

7 Martie 2022, 14:20
(9563 vizualizări - 0 comentarii)


Accidente la Mihail Kogălniceanu și Jilavele

Accidente la Mihail Kogălniceanu și Jilavele

Sâmbătă, 5 martie a.c., două echipaje de pompieri din Țăndărei au intervenit cu o autospecială de stingere cu apă și spumă și o ambulanță SMURD la un accident rutier produs în comuna Mihail Kogălniceanu ...[citește_toată_știrea]

7 Martie 2022, 12:10
(10771 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 24 de noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Duminică, 6 martie 2022, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 26457, fiind înregistrate 24 de noi cazuri față ...[citește_toată_știrea]

6 Martie 2022, 16:05
(6533 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 19 noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Sâmbătă, 5 martie 2022, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 26433, fiind înregistrate 19 noi cazuri față de ...[citește_toată_știrea]

5 Martie 2022, 17:14
(9330 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 43 de noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Vineri, 4 martie 2022, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 26414, fiind înregistrate 43 de noi cazuri față ...[citește_toată_știrea]

4 Martie 2022, 15:30
(1886 vizualizări - 0 comentarii)


ISU Ialomița: 45 de ani de la cutremurul din 1977

Pe data de 4 martie 2022 se împlinesc 45 de ani de la cea mai mare catastrofă naturală petrecută în România. Este vorba despre cutremurul din 4 martie 1977. În cele 56 de secunde cât a durat seismul, 1 ...[citește_toată_știrea]

4 Martie 2022, 11:00
(9847 vizualizări - 0 comentarii)


APIA: Cuantumurile Ajutoarelor Naționale Tranzitorii aferente anului de cerere 2021, pentru sectoarele vegetal și zootehnic

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură (APIA) informează că au fost stabilite cuantumurile aferente Ajutoarelor Naționale Tranzitorii (ANT) pentru anul de cerere 2021 și s-a demarat procesul ...[citește_toată_știrea]

4 Martie 2022, 10:45
(10384 vizualizări - 0 comentarii)


Ograda: «Hora Primăverii» la Casa Memorială «Ionel Perlea»

Vineri, 4 martie a.c., în incinta Casei Memoriale «Ionel Perlea», din localitatea Ograda, s-a desfășurat un recital de muzică românească. Denumit «Hora Primăverii», evenimentul a fost susținut de către ...[citește_toată_știrea]

4 Martie 2022, 10:30
(11507 vizualizări - 1 comentariu)


Slobozia: Acțiune preventivă pentru reducerea accidentelor rutiere

Slobozia: Acțiune preventivă pentru reducerea accidentelor rutiere

Joi, 3 martie a.c., polițiștii din cadrul Serviciului Rutier Ialomița au desfășurat o acțiune preventivă pentru conștientizarea conducătorilor auto asupra principalelor cauze generatoare de accidente ...[citește_toată_știrea]

3 Martie 2022, 16:30
(4112 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 37 de noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Joi, 3 martie 2022, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 26371, fiind înregistrate 37 de noi cazuri față de ...[citește_toată_știrea]

3 Martie 2022, 15:40
(10480 vizualizări - 0 comentarii)


Incendiu la o casă din Rădulești

Incendiu la o casă din Rădulești

Miercuri, 2 martie a.c., în jurul orelor 21,00, pompierii din Urziceni au fost solicitați să intervină pentru stingerea unui incendiu la o casă de vacanță a unui cetățean din localitatea Rădulești. Trei ...[citește_toată_știrea]

3 Martie 2022, 11:25
(3957 vizualizări - 0 comentarii)


APIA: S-au finalizat plățile la motorina utilizată în agricultură pentru ultimele două trimestre ale anului 2021

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură (APIA), prin Centrele Județene, informează că a finalizat plata ajutorului de stat la motorina utilizată în agricultură, pentru diferența aferentă ultimelor ...[citește_toată_știrea]

2 Martie 2022, 18:05
(10216 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 52 de noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Miercuri, 2 martie 2022, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 26334, fiind înregistrate 52 de noi cazuri față ...[citește_toată_știrea]

2 Martie 2022, 17:20
(9891 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Mărțișoare de la preșcolari și elevi pentru cadrele sanitare

Slobozia: Mărțișoare de la preșcolari și elevi pentru cadrele sanitare

Timp de câteva zile, preșcolari și elevi de la mai multe unități de învățământ din Slobozia, respectiv Liceul Tehnologic «Înălțarea Domnului», Liceul de Arte «Ionel Perlea», Liceul Pedagogic «Matei Basarab ...[citește_toată_știrea]

2 Martie 2022, 17:15
(9011 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: Înrolarea în sitemul informatic PatrimVen

Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița informează că pentru a obține documente fiscale în numele cetățenilor pe care îi deservesc și, totodată, pentru evitarea deplasării contribuabililor ...[citește_toată_știrea]

2 Martie 2022, 16:40
(8633 vizualizări - 0 comentarii)


APIA: Start pentru Campania de primire a Cererilor Unice de Plată 2022

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură (APIA) a demarat marți, 1 martie a.c., Campania de primire a Cererilor Unice de Plată pentru anul 2022. Fermierii sunt invitați să depună, în perioada ...[citește_toată_știrea]

2 Martie 2022, 10:40
(11289 vizualizări - 0 comentarii)


ANOFM: Ucrainenii se pot angaja în România fără aviz

Agenția Națională pentru Ocuparea Forței de Muncă informează agenții economici cu privire la faptul că cetățenii ucraineni care doresc să se angajeze pe teritoriul țării noastre nu au nevoie de aviz de ...[citește_toată_știrea]

1 Martie 2022, 17:55
(11884 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 97 de noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Marți, 1 martie 2022, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 26282, fiind înregistrate 97 de noi cazuri față de ...[citește_toată_știrea]

1 Martie 2022, 15:50
(8657 vizualizări - 0 comentarii)


Baza de calcul a indemnizației de șomaj și a altor măsuri de stimulare a ocupării forței de muncă oferite de ANOFM se majorează de la 1 martie

Agenția Națională pentru Ocuparea Forței de Muncă aplică măsuri de stimulare a ocupării forței de muncă și de creșterea gradului de ocupare a forței de muncă în conformitate cu prevederile Legii nr. 76 ...[citește_toată_știrea]

1 Martie 2022, 12:40
(16319 vizualizări - 0 comentarii)


USR s-a mobilizat pentru a ajuta refugiații din Ucraina

USR s-a mobilizat încă din prima zi a declanșării războiului în Ucraina, alături de voluntari, pentru a ajuta refugiații. Biroul Național al USR a decis, luni, 28 februarie 2022, să trimită un camion încărcat ...[citește_toată_știrea]

28 Februarie 2022, 20:50
(4081 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
spațiu comercial Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 spațiu comercial Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 oRLandO în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! scrumbie Dunăre în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 PERICOL în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Peiu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! mașină de cusut Singer în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 teren intravilan agricol Țăndărei în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 teren extravilan Țăndărei în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 Chiparos în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei Lenuta în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Cetățean în Tabăra «Pavilioane» din stațiunea Amara, fără aviz sanitar de funcționare Mary în «Fermierii își vând producția sub costuri!» garsonieră de închiriat Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 Locuitor Slobozia în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Mariana în «Fermierii își vând producția sub costuri!» un ialomițean în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Gigel în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...