Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Grav accident rutier în zona Țăndărei. Șapte victime!

UPDATE S-a activat Planul Roșu de Intervenție

Joi, 28 iunie 2018, în jurul orelor 17,30, s-a produs un grav accident rutier în zona Țăndărei. Potrivit primelor informații, ar fi fost implicate 3 autovehicule, fiind înregistrate șapte victime. Să adăugăm că autoritățile au declanșat Planul Roșu de Intervenție în acest caz. Știre în curs de actualizare.

S-a activat Planul Roșu de Intervenție Accidentul rutier s-a petrecut la intrarea în localitatea Țăndărei. Din primele informații, se pare că 4 mașini s-au ciocnit, rezultând șapte persoane rănite. Printre răniți, se aflau și doi minori. La fața locului au intervenit pompierii... [citește_tot_articolul]

28 Iunie 2018, 21:05 (7849 vizualizări - 8 comentarii)

EVENIMENT

Agenția Terra Tourism din Slobozia și-a țepuit clienții

Vacanțe cu ghinion

Agenția Terra Tourism din Slobozia și-a țepuit clienții

După ce au plătit mii de euro ca să plece în vacanță, clienții Agenției Terra Tourism din Slobozia reclamă faptul că au fost escrocați de reprezentanții firmei. La sfârșitul săptămânii precedente, unii dintre ei au fost notificați prin SMS și email că nu mai pot ajunge la destinațiile pe care și le-au ales întrucât Agenția și-a declarat insolvența. Alții au aflat despre acest aspect prin intermediul rețelelor de socializare. Luni, 25 iunie 2018, păgubiții au depus o plângere la Poliție, în care au descris cu lux de amănunte ceea ce li s-a întâmplat. Mai mult, oamenii au reclamat și faptul că au fost amenințați de către cei care i-au păgubit!

Au depus plângeri la Poliție... [citește_tot_articolul]

27 Iunie 2018, 19:55 (15714 vizualizări - 14 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

WeAccelerate, programul prin care start-up-urile pot crește într-un ritm accelerat cu sprijinul Telekom Romania. Înscrie-te și tu!

WeAccelerate, programul prin care start-up-urile pot crește într-un ritm accelerat cu sprijinul Telekom Romania. Înscrie-te și tu!

Ai o pasiune pe care ai transformat-o în business? Ai un start-up și un produs care generează deja venituri și îți dorești să îți dezvolți afacerea rapid? Faci parte dintr-o echipă entuziastă, dar dificultățile legate de finanțare încetinesc evoluția proiectului?

Sprijin în valoare de câte 10.000 de euro pentru zece start-up-uri finaliste
Telekom Romania te ajută să îți îndeplinești toate aceste dorințe, prin programul WeAccelerate, menit să încurajeze digitalizarea antreprenoriatului românesc. Înscrie-ți start-up-ul în program și poti fi unul dintre cei 10 finaliști ai competiției, care vor beneficia de susținere a activității de antreprenoriat în valoare de... [citește_tot_articolul]

27 Iunie 2018, 18:40 (10100 vizualizări - 0 comentarii)

SPORT

Rămânem ciuca bătăilor

Fotbal, Abatorul a pierdut barajul

Rămânem ciuca bătăilor

De 6 ani, județul Ialomița nu a mai trimis nicio echipă în eșalonul al III-lea. Ne-au tocat sistematic reprezentante ale Tulcei, Teleormanului sau Buzăului, iar acum a venit rândul Ilfovului să triumfe asupra alor noștri. Suntem printre județele cu cele mai multe echipe la nivelul Ligilor a IV-a, a V-a și a VI-a, dar continuăm, iată, să păstrăm doar o singură reprezentantă în Ligile Naționale, Unirea Slobozia. Campioana din acest sezon al Ligii a IV-a, Abatorul Slobozia, nu a putut ține pasul cu CSO Bragadiru. După un 1-1 pe teren propriu, în care ilfovenii nu au rupt gura târgului, a venit meciul de la Bragadiru, unde apele s-au limpezit în defavoarea ialomițenilor. Bragadiru a intrat decisă... [citește_tot_articolul]

27 Iunie 2018, 18:15 (4351 vizualizări - 11 comentarii)

Click aici

SPORT

Vartic și Aron, ultimele noutăți

Handbal, HCM Slobozia

Vartic și Aron, ultimele noutăți

La HCM Slobozia continuă să se facă transferuri în vederea sezonului de Ligă Secundă care ne așteaptă din toamnă. Linia de 9 metri a fost întărită prin cooptarea Loredanei Vartic, coordonatoare de joc în vârstă de 22 de ani.  Născută în județul Neamț, Loredana a evoluat timp de 3 ani în Liga Națională, la CSM Roman, echipă pe care a părăsit-o în această vară. Din sezonul viitor o așteaptă, prin urmare, o nouă colaborare cu Gheorghe Covaciu, pe care l-a avut antrenor și la echipa nemțeană. Loredana a făcut parte din loturile de juniori și tineret ale României. O a doua achiziție a Sloboziei este portarul Bianca Aron, o tânără handbalistă aflată la început de carieră. Originară din Galați,... [citește_tot_articolul]

27 Iunie 2018, 17:40 (5225 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

Fotbal, Unirea Slobozia

«Grupa 2005», câștigătoare a «Junior Summer Cup» Constanța

Săptămâna trecută a consemnat noi turnee rezervate fotbalului juvenil pe malul Mării Negre. Printre acestea s-a numărat și «Junior Summer Cup», competiție care s-a desfășurat în Complexul Sportiv «Farul» din Constanța. Unirea Slobozia s-a prezentat la turneul rezervat copiilor născuți în 2005-2006 cu cea mai promițătoare grupă pe care o deține în cadrul Centrului de Copii și Juniori. Elevii lui Ion Ionescu au făcut o figură excelentă, soldată la final cu trofeul competiției: Slobozia a câștigat faza grupelor după 3 meciuri, în care bilanțul a fost de două victorii și o înfrângere. În semifinală s-a duelat cu reprezentanții Liceului «Sfântul Pantelimon» din București, pe care i-a învins cu 2-1... [citește_tot_articolul]

27 Iunie 2018, 17:25 (4101 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

Salbă de medalii pentru CS Amara

Lupte libere

Salbă de medalii pentru CS Amara

Fenomenul luptelor libere are continuitate la CS Amara. Noul val de luptători nu a ratat ocazia de a arăta că, pe viitor, se poate conta pe ei. Prilejul pentru cei mai tineri elevi ai antrenorului Marian Moraru s-a ivit la Pitești, unde în perioada 21-24 iunie 2018 s-a desfășurat Campionatul Național Individual de Lupte Libere pentru Copii, sub sloganul «Născuți pentru lupte». La finalul competiției, zestrea delegației amărene a fost de 4 titluri naționale, la care s-au adăugat alte 2 medalii de bronz. Astfel, la categoria 26 kg, Oana Dumitru a obținut titlul național. Aceeași performanță a fost la îndemâna lui Valentin Tache, care s-a impus la 25 kg. «Aurul» a strălucit și la gâtul lui Alexandru... [citește_tot_articolul]

27 Iunie 2018, 16:20 (2776 vizualizări - 0 comentarii)

SPORT

«Cupa Ialomiței», la a IX-a ediție

Șah

«Cupa Ialomiței», la a IX-a ediție

În perioada 23-24 iunie 2018, la Amara, s-a desfășurat a IX-a ediție a «Cupei Ialomiței», turneu de șah adresat jucătorilor  cu deficiențe de vedere totale sau parțiale. Competiția a fost organizată de Direcția Județeană pentru Tineret și Sport și de Asociația Nevăzătorilor, subfiliala Ialomița. Au participat jucători din București, Buzău, Constanța, Argeș și, bineînțeles, Ialomița. «Vin cu mare drag de 4 ani la această competiție unde, în primul rând, am câștigat mulți prieteni...» ne-a declarat Gigică Eftimie, jucător de șah din Constanța. Bucureșteanul Mihai Bursuc a fost câștigătorul competiției. Pe locul 2 s-a situat Cornel Iosif, din Buzău, iar pe 3 Alexandru Munteanu, din Balotești... [citește_tot_articolul]

27 Iunie 2018, 15:10 (3965 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

20 mii de ialomițeni trebuie să primească bani de la Fisc

20 mii de ialomițeni trebuie să primească bani de la Fisc

O statistică a Administrației Județene a Finanțelor Publice Ialomița arată că 20 mii de ialomițeni trebuie să primească bani din partea instituției. În mare parte, este vorba despre sumele achitate în plus față de obligația legală de plată pe care aceștia o aveau. Chiar dacă vestea este îmbucurătoare, există însă și un «dar» în tot acest demers. În cele mai multe cazuri, valoarea banilor care trebuie restituiți este mai mult decât modică, iar procedura extrem de stufoasă și costisitoare.

Să nu ne bucurăm degeaba! În anul de grație 2015, Ministerul Finanțelor Publice a publicat un Ordin... [citește_tot_articolul]

27 Iunie 2018, 14:45 (6048 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Exodul funcționarilor publici de la Consiliul Județean Ialomița

Exodul funcționarilor publici de la Consiliul Județean Ialomița

bonus: Proiectele-avorton ale administrației județene

O  treime dintre angajații Consiliului Județean Ialomița au renunțat la locul lor de muncă în ultimii 2 ani. Situația este o consecință directă a măsurilor manageriale impuse de către președintele Victor Moraru. Potrivit declarațiilor acestuia, «instituția mai are nevoie de cel puțin 50 de salariați pentru a funcționa normal...». În pofida anunțului făcut de către președintele Consiliului Județean, funcționarii publici cu state vechi nu se înghesuie la concursurile organizate de către instituție.

Exodul manșetelor albe În urmă cu 2 ani, președintele Victor Moraru declara public... [citește_tot_articolul]

27 Iunie 2018, 10:55 (10923 vizualizări - 22 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Mariana Iancu a abandonat aparatul CT repartizat de Ministerul Sănătății

Spitalul Județean de Urgență Slobozia

Mariana Iancu a abandonat aparatul CT repartizat de Ministerul Sănătății

Mult așteptatul Computer Tomograf pe care Ministerul Sănătății l-a repartizat Spitalului Județean de Urgență Slobozia stă abandonat pe holurile unității sanitare. Echipamentul nu poate fi pus în funcțiune din cauza lipsei de spațiu. Contactată telefonic pentru a oferi un punct de vedere cu privire la această situație, Mariana Iancu, managerul Spitalului Slobozia, a refuzat să răspundă apelurilor...

Investiție ratată la Slobozia
La începutul acestui an, Ministerul Sănătății anunța dotarea a 34 de spitale din țară cu aparate CT și RMN de ultimă generație. Printre beneficiarii «donațiilor... [citește_tot_articolul]

26 Iunie 2018, 13:40 (12413 vizualizări - 18 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Lucrările la intrarea în «Groapa lui Stoica» se amână la nesfârșit

Reabilitarea Pieței Revoluției din Slobozia

Lucrările la intrarea în «Groapa lui Stoica» se amână la nesfârșit

La un an distanță de la suspendarea lucrărilor, administrația locală din Slobozia încă nu știe data la care va finaliza intrarea în parcarea subterană din centrul orașului. Șantierul amenința siguranța clădirilor din jur și a fost închis până la identificarea unei noi soluții tehnice care să nu pună în pericol respectivele imobile. Reprezentanții municipalității susțin că au descoperit noua soluție tehnică, însă ea nu poate fi utilizată din cauza refuzului subcontractorului Octagon Contracting Engineering SA de a o pune în practică. Estimativ, cel mai devreme, se va putea intra în parcare abia peste 7 luni, susțin surse din cadrul administrației locale din Slobozia.

Scandalul palplanșelor... [citește_tot_articolul]

26 Iunie 2018, 11:05 (7537 vizualizări - 7 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița administrativă așteaptă rectificarea bugetară

Ialomița administrativă așteaptă rectificarea bugetară

Administrațiile locale din Ialomița așteaptă luna iulie pentru a ști dacă vor finaliza investițiile anuale sau, mai grav, dacă vor supraviețui până la sfârșitul anului în curs. Majoritatea primarilor intervievați de noi susțin că la acest moment există «bani de funcționare», dar proiectele de dezvoltare a localităților depind aproape exclusiv de «rectificarea bugetară». Potrivit estimărilor, rectificarea bugetară va fi una pozitivă, însă edilii locali sunt rezervați în privința alocărilor pe care urmează să le primească...

Cine se frige cu ciorbă...
Administrația ialomițeană a... [citește_tot_articolul]

25 Iunie 2018, 16:40 (4310 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Singurul aparat de radiologie destinat bolnavilor de TBC e defect

După 4 decenii de funcționare

Singurul aparat de radiologie destinat bolnavilor de TBC e defect

De mai bine de o săptămână, Dispensarul TBC din Slobozia a rămas fără aparat de radiologie. Echipamentul medical folosit la diagnosticarea cazurilor de Tuberculoză s-a stricat după mai bine de 40 de ani de utilizare neîntreruptă.  Specialiștii care lucrează în cadrul Dispensarului susțin că au făcut numeroase sesizări către Ministerul Sănătății, dar și către Spitalul Județean de Urgență Slobozia, cu privire la înlocuirea aparatului însă, de fiecare dată, au fost tratați cu indiferență...

Aparatul vechi abandonat de autorități Dispensarul TBC din Slobozia este singura unitate medicală... [citește_tot_articolul]

25 Iunie 2018, 14:05 (7321 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

 «Deturnare de fonduri» la DSP Ialomița

Scandalul continuă

«Deturnare de fonduri» la DSP Ialomița

La sfârșitul lunii mai 2018, Corpul de Control al Ministerului Sănătății a verificat validitatea acuzațiilor făcute de către angajați împotriva directorului Gabriel Modrea. În așteptarea raportului (și a eventualelor sancțiuni!), instituția se confruntă cu un nou scandal. Directorul economic Denisa Ioniță este acuzată de «deturnare de fonduri», faptă semnalată deja reprezentanților Corpului de Control. Potrivit declarațiilor angajaților, aceasta și-ar fi însușit o parte din banii câștigați în urma unui proces de către 19 dintre salariații instituției. O parte dintre acești angajați au depus cereri pentru restituirea drepturilor salariale restante încă din anul 2013...

Inchizitorul Modrea nu renunță... [citește_tot_articolul]

25 Iunie 2018, 10:50 (5933 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

S-a întâmplat la Țăndărei

Elevi înscriși fără drept la Evaluarea Națională

Un nou scandal e pe cale să izbucnească la Școala «Spiru Haret» Țăndărei. Profesorul de Informatică al unității de învățământ este acuzat că ar fi transformat, fără drept, notele de «1» pe care le-a acordat unor elevi de clasa a VIII-a, în note de «10»! Rezultatele modificate ilegal le-au permis elevilor să susțină Evaluarea Națională. Deși conducerea școlii păstrează tăcerea, iar oficialii Inspectoratului Școlar Județean Ialomița infirmă întâmplarea, o serie de documente arată cum a fost comisă această ilegalitate cu puțin timp înainte de debutul examenului...

O situație ambiguă
... [citește_tot_articolul]

24 Iunie 2018, 17:55 (6383 vizualizări - 11 comentarii)

REPORTAJ

Plopul din apartamentul de la C3

Plopul din apartamentul de la C3

Vergilia  Arpășanu trăiește cu plopul în casă de prin anii ’70, când ea și vecinii erau tineri, iar răposatul Glodeanu, prim-secretarul PCR Ialomița, era obsedat de transformarea orașului într-o oază de verdeață. Acum, plopul i-a intrat în casă, într-unul dintre dormitoare... În ultimii 30 de ani a făcut zeci de solicitări la Primărie... Și tot de zeci de ori i s-a spus că «se rezolvă...». Acum așteaptă toamna. «Poate se rezolvă, că de data asta au venit ei la mine!»...

Cu plopul în casă de 30 de ani
Vergilia Arpășanu trăiește în centrul Sloboziei, la C-uri. Din stradă, locatarii... [citește_tot_articolul]

24 Iunie 2018, 11:10 (8177 vizualizări - 2 comentarii)

EVENIMENT

contraeditorial

Ialomița lor

Un administrator, fie el primar de comună sau oraș, președinte de consiliu județean sau prefect este bun când lasă ceva în urma lui. Ialomița de după Revoluție, roșie în întregime, n-a prea avut parte de administratori, mai toate localitățile județului suferind în tăcere pentru varii neajunsuri. Ialomițenii pare că s-au obișnuit cu ideea, propriile localități și chiar întreg județul ofilindu-se sub administrarea unor persoane ce parcă nu sunt interesate decât de propriile interese. Am ajuns, firesc, la jumătatea mandatului 2016-2020 și toate par a fi la fel. Ba, pe alocuri, situațiile chiar sunt mai grave. Investiții lăsate de izbeliște în așteptarea unor fonduri himerice alocate prin Programul... [citește_tot_articolul]

23 Iunie 2018, 12:20 (4676 vizualizări - 6 comentarii)

EVENIMENT

Primarul Urziceniului, Constantin Sava a fost achitat definitiv!

Primarul Urziceniului, Constantin Sava a fost achitat definitiv!

Curtea de Apel București a dat joi, 21 iunie 2018, o sentință definitivă în dosarul penal al primarului municipiului Urziceni, Constantin Sava. Astfel, magistrații din Capitală au decis să mențină soluția de achitare dată de Tribunalul Ialomița în toamna anului trecut. De asemenea, Maria Irimie, inculpată în același dosar, a fost la rândul său achitată.

«Soluția corectă asta era!»
Problemele penale ale primarului din Urziceni au început în 2015, când procurorii Parchetului de pe lângă Tribunalul Ialomița l-au reținut pentru 24 de ore într-un dosar privind fapte de «abuz în serviciu... [citește_tot_articolul]

22 Iunie 2018, 12:15 (7068 vizualizări - 9 comentarii)

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

Monarhia salvează... Feteștiul!

Monarhia salvează... Feteștiul!

Taman când credeam noi că nu se mai întâmplă nimic pe la Fetești, s-a găsit să treacă Trenul Regal prin Gara reabilitată de nea Mitică pe zeci de milioane de euro. Acuma, din ce am înțeles, în comitetul de întâmpinare a familiei regale s-a înfipt subprefecta, alături de, firesc, primarul Feteștiului. Mai toată lumea a observat cum Gafițoi era să fie călcat pe bombeuri de tanti subprefecta, asta petrecându-se în timp ce nea Mitruț, proaspăt ras și vopsit, înmâna un coșuleț plin de floricele Majestății Sale. Acuma, ce n-am prea înțeles, e ce-a căutat în Trenul Regal al nostru vice slobozean Rudolf-Cerceluș. Căci am băgat de seamă că i-a ținut trena lui nea Mitruț chiar și la masă... Și dacă tot... [citește_tot_articolul]

22 Iunie 2018, 11:35 (5105 vizualizări - 0 comentarii)

Marți 23 Iun 2026
357 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

APIA Ialomița: Perioadă de depunere a formularelor de acordare a unei cantități de cotă de lapte din rezerva națională

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură-Centrul Județean Ialomița informează producătorii de lapte de vacă despre faptul că, începînd cu 1 iunie și pînă la 31 iulie 2013, se desfășoară prima ...[citește_toată_știrea]

31 Mai 2013, 09:09
(12689 vizualizări - 0 comentarii)


Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!

Cele mai noi anunțuri de mică publicitate din Ialomița. Se pot introduce anunțuri on-line!

30 Mai 2013, 08:45


Jandarmi ialomițeni întorși din Afganistan, decorați

Jandarmi ialomițeni întorși din Afganistan, decorați

Doi jandarmi ialomițeni au fost decorați luni, 27 mai a.c., de ministrul Afacerilor Interne, Radu Stroe. Cei doi, căpitanul Leonte Dragoș și plutonierul Cerbu Daniel, au fost decorați alături de membrii ...[citește_toată_știrea]

28 Mai 2013, 15:55
(5000 vizualizări - 2 comentarii)


Ialomița: Luni, 27 mai 2013-4 accidente, 2 morți, 7 răniți

Luni, 27 mai 2013, a fost o zi însîngerată pe șoselele ialomițene. Două persoane au decedat și șapte au fost rănite în 4 accidente de circulație.
Astfel, primul eveniment rutier s-a produs în jurul ...[citește_toată_știrea]

28 Mai 2013, 14:47
(7547 vizualizări - 0 comentarii)


Axintele: Minoră de 16 ani, dispărută de la domiciliu

Axintele: Minoră de 16 ani, dispărută de la domiciliu

Poliția a fost sesizată cu privire la faptul că o minoră de 16 ani, din comuna Axintele, a dispărut de la domiciliu. Din cercetările efectuate de către polițiști, s-a stabilit că persoana dispărută se numește ...[citește_toată_știrea]

28 Mai 2013, 13:44
(7184 vizualizări - 0 comentarii)


Movilița: Accident cu doi morți

3 autoturisme au fost implicate într-un accident rutier luni, 27 mai a.c, în jurul orei 17,30, pe DN2, în apropierea localității Movilița. În urma impactului, două persoane au decedat, iar alte trei au ...[citește_toată_știrea]

28 Mai 2013, 09:40
(8101 vizualizări - 0 comentarii)


Ciocîrlia: Bărbat decedat într-o fîntînă

Vineri, 24 mai 2013, în urma unui apel telefonic primit în jurul orei 13,00, pompierii au fost solicitați să intervină pentru a scoate un bărbat, în vîrstă de 59 de ani, căzut într-o fântână, pe raza localității ...[citește_toată_știrea]

28 Mai 2013, 07:39
(6555 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: 99 locuri de muncă vacante

Potrivit datelor statistice ale Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița, la nivelul județului, luni, 27 mai 2013, sînt disponibile 99 locuri de muncă. Cele mai multe posturi sînt rezervate ...[citește_toată_știrea]

27 Mai 2013, 09:18
(7552 vizualizări - 4 comentarii)


Slobozia: Au predat la Poliție o borsetă cu 14000 lei găsită pe stradă

La sediul Poliției Slobozia s-au prezentat două persoane, din localitate, pentru a preda o borsetă în care se aflau 14000 lei și mai multe medicamente, găsite pe o stradă din localitate. Polițiștii fac ...[citește_toată_știrea]

27 Mai 2013, 09:03
(6553 vizualizări - 3 comentarii)


DGFP Ialomița: Venituri suplimentare la bugetul statului de peste 11,51 milioane lei, 15 sesizări penale la Parchet

Inspectorii cu atribuțiuni de control din cadrul DGFP Ialomița au stabilit, în luna aprilie 2013, venituri suplimentare la bugetul general consolidat în sumă de aproximativ 11,51 milioane lei, din care ...[citește_toată_știrea]

27 Mai 2013, 07:49
(10725 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: 2 ani de închisoare pentru «ultraj» și «lovire»

Polițiștii de investigații criminale au executat marți, 21 mai a.c., un mandat de executare a pedepsei cu închisoarea, emis de Judecătoria Urziceni pe numele unui bărbat de 36 de ani, din localitate. Cel ...[citește_toată_știrea]

23 Mai 2013, 10:36
(7807 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Urziceni ultraj


Fetești: A acroșat cu mașina o bătrînă

În cursul zilei de marți, 21 mai, în jurul orei 14,00, Poliția a fost sesizată cu privire la producerea unui accident de circulație soldat cu rănirea unei persoane. În urma verificărilor efectuate s-a stabilit ...[citește_toată_știrea]

23 Mai 2013, 09:34
(4947 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Fetești accident


ISU Ialomița: Pompierii au prieteni în toate unitățile școlare din județ

ISU Ialomița: Pompierii au prieteni în toate unitățile școlare din județ

Vineri, 17 mai a.c., a avut loc faza județeană a concursului «Prietenii Pompierilor», în cadrul căreia 14 echipaje de elevi de la mai multe școli din județ și-au demonstrat abilitățile de mici pompieri ...[citește_toată_știrea]

23 Mai 2013, 08:32
(8588 vizualizări - 0 comentarii)


Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!

Cele mai noi anunțuri de mică publicitate din Ialomița. Se pot introduce anunțuri on-line!

22 Mai 2013, 09:11


Percheziții în Ialomița, Călărași, Ilfov și București la contrabandiștii de țigări. Acțiunea este coordonată de IPJ Ialomița!

38 de percheziții se desfășoară în județele Ialomița, Călărași, Ilfov și în municipiul București. Acțiunea vizează destructurarea unei grupări infracționale specializată în contrabandă cu țigări. Miercuri ...[citește_toată_știrea]

22 Mai 2013, 08:01
(14044 vizualizări - 3 comentarii)


DGFP Ialomița: 5,53 milioane lei, încasate prin măsuri de executare silită

Direcția Generală a Finanțelor Publice Ialomița a întreprins, în luna aprilie 2013, pe linia colectării veniturilor bugetare, mai multe măsuri de executare silită. Astfel, s-au emis peste 1400 de somații ...[citește_toată_știrea]

22 Mai 2013, 07:25
(8404 vizualizări - 0 comentarii)


Amara: «Zile medicale ialomițene», prima zi

Joi, 16 mai 2013, a început cea de-a doua ediție a congresului regional «Zile medicale ialomițene». La evenimentul care se desfășoară în stațiunea Amara participă peste 400 de medici și asistenți din Ialomița ...[citește_toată_știrea]

16 Mai 2013, 19:25
(8087 vizualizări - 0 comentarii)


Bărbulești: Cămătar arestat

În cursul zilei de miercuri, 15 mai 2013, Judecătoria Urziceni a emis pe numele unui tînăr, în vîrstă de 26 de ani, din comuna Bărbulești, un mandat de arestare preventivă pentru o perioadă de 29 de zile ...[citește_toată_știrea]

16 Mai 2013, 15:39
(7903 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Piromanii dau foc autorităților

În seara zilei de miercuri, 15 mai a.c., în jurul orei 23,00, o clădire și mai multe anexe ce aparțin Consiliului Local al municipiului Fetești au fost cuprinse de flăcări. Cel mai probabil, incendiul a ...[citește_toată_știrea]

16 Mai 2013, 12:38
(7672 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Fetești incendiu


IPJ Ialomița: Campanie publică pentru prevenirea furturilor din locuințe

IPJ Ialomița: Campanie publică pentru prevenirea furturilor din locuințe

La nivelul județului Ialomița, în primele 4 luni ale anului 2013 s-au înregistrat 176 furturi din locuință, din care 74 în mediul urban și 102 în mediul rural. Cel mai frecvent mod de operare a fost pătrunderea ...[citește_toată_știrea]

16 Mai 2013, 11:36
(7303 vizualizări - 2 comentarii)


«Zilele medicale ialomițene», la a II-a ediție

Colegiul Medicilor Ialomița organizează a II-a ediție a «Zilelor Medicale Ialomițene», în perioada de 16-18 mai 2013, la Hotel Ialomița din Stațiunea Amara. Deschiderea lucrărilor va avea loc joi, ora ...[citește_toată_știrea]

15 Mai 2013, 19:12
(8761 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Concursuri extrașcolare pentru «prietenii pompierilor»

Ca în fiecare an, în luna mai, Inspecția de Prevenire din cadrul Inspectoratului pentru Situații de Urgență «Barbu Catargiu» al județului Ialomița organizează competițiile școlare cu caracter tehnico-aplicativ ...[citește_toată_știrea]

15 Mai 2013, 18:20
(8608 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Constănțean prins fără permis pe Variantă

Marți, 14 mai a.c., polițiștii au depistat pe DN2A, pe Varianta de ocolire a municipiului Slobozia, un tînăr în vîrstă de 24 de ani, domiciliat pe raza județului Constanța, care se deplasa la volanul unui ...[citește_toată_știrea]

15 Mai 2013, 16:23
(6233 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Reținuți pentru «tîlhărie»

Polițiștii a reținut marți, 14 mai a.c., pe bază de ordonanță de reținere pentru o perioadă de 24 de ore, 4 tineri, cu vîrste cuprinse între 18 și 29 de ani, toți domiciliați în municipiul Fetești, pentru ...[citește_toată_știrea]

15 Mai 2013, 15:22
(9725 vizualizări - 0 comentarii)


Movila: Agenții de securitate au furat motorina

Poliția a fost sesizată marți, 14 mai a.c., cu privire la faptul că în perioada 18 aprilie-7 mai 2013, dintr-un bazin aflat în incinta unei societăți comerciale situată pe raza comunei Movila a fost sustrasă ...[citește_toată_știrea]

15 Mai 2013, 12:27
(9384 vizualizări - 0 comentarii)


Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!

Cele mai noi anunțuri de mică publicitate din Ialomița. Se pot introduce anunțuri on-line!

14 Mai 2013, 17:45


anunțuri angajare

Ești în căutarea unui loc de muncă?
Hotel Select Slobozia
angajează
RECEPȚIONER(Ă)

solicităm
-cunoștințe solide PC
-cunoașterea temeinică a limbii engleze
(obligatoriu)
vă rugăm să depuneți CV la recepția
Hotel Select Slobozia

Ești în căutarea unui loc de muncă?
Hotel Select Slobozia
angajează
CAMERISTĂ
solicităm
-seriozitate
vă rugăm să depuneți CV la recepția
Hotel Select Slobozia

13 Mai 2013, 09:05


Bărcănești: Suspecți de furt minori, identificați

Un bărbat de 37 de ani, din București, a sesizat Poliția  cu privire la faptul că persoane necunoscute au pătruns în locuința sa pe care o deține pe raza comunei Bărcănești și au sustras mai multe ...[citește_toată_știrea]

10 Mai 2013, 17:02
(8920 vizualizări - 1 comentariu)


Movilița: Copii răniți în accident

Joi, 9 mai a.c., în jurul orei 19,00, Poliția a fost sesizată cu privire la faptul că pe DN2 s-a produs un accident de circulație soldat cu rănirea a doi minori. Astfel, în timp ce un bărbat, în vîrstă ...[citește_toată_știrea]

10 Mai 2013, 16:37
(7465 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Cros pentru toate vârstele

Slobozia: Cros pentru toate vîrstele

Elevii din Slobozia au participat miercuri, 8 mai a.c., la un cros organizat special pentru ei. Evenimentul se înscrie în seria activităților sportive desfășurate la nivelul județului Ialomița cu prilejul ...[citește_toată_știrea]

8 Mai 2013, 18:12
(10468 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Slobozia cros


Ultimele comentarii
Alin în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» marius în CNAIR: Circulație închisă pe bretelele de intrare și ieșire ale A2 din zona Drajna, joi, 23 aprilie 2026 Toma în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! cetatean în Bărbat din Bărbulești, prins în flagrant și reținut pentru «șantaj» Anca în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» suporter în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Vasile în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» vilă complex Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 17 iunie 2026 Any în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Alecu în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! base marinaru în Stelnica și Punctul de Acostare «Regina Maria», creștere a numărului de turiști ion negativ în A fost construită una dintre cele mai mari instalații de stocare a energiei verzi din România cioban în Dezastrul funciar de la Primăria Axintele Parinte în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! AlexDan în Lipsă de «transparență» în Consiliul Local Slobozia Preda în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Mary în Reabilitarea Ștrandului Municipal, abandonată de administrația Potor Mary în Restanțe de 7,3 milioane de lei pentru facturile de apă și canalizare către operatorul Urban SA Slobozia NOBODY în «Candidatul 10510», în sfârșit director general adjunct la DGASPC Ialomița! Vasi în Incidente de integritate «cu efect întârziat» în județul Ialomița

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...