Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Mariana Iancu a interzis accesul presei în spital

Spitalul Județean de Urgență Slobozia

Mariana Iancu a interzis accesul presei în spital

Vizibil deranjată de faptul că este prea des criticată de unele ziare locale din Slobozia, Mariana Iancu a decis să interzică, printr-o adresă internă, accesul reprezentanților mass-media în incinta Spitalului Județean de Urgență Slobozia. Toți reporterii care vor să relateze aspecte legate de activitatea unității medicale pe care aceasta o conduce trebuie să primească, în prealabil, acceptul său. În caz contrar, aceștia nu vor avea acces la informații, chiar dacă sunt publice!

Reporterii, tratați cu indiferență În cei aproape 2 ani scurși de la preluarea mandatului în calitate de manager... [citește_tot_articolul]

2 Iulie 2018, 14:20 (11867 vizualizări - 24 comentarii)

EVENIMENT

Istoria podului de la Dridu

Două administrații, o singură investiție

Istoria podului de la Dridu

Zilele trecute, Victor Moraru s-a aflat în «vizită de lucru» la podul de la Dridu. Inspecția a fost documentată reportericește și postată pe pagina de Facebook a președintelui Consiliului Județean Ialomița. Potrivit declarațiilor oficiale, investiția trebuie finalizată până la sfârșitul lunii mai 2019, însă «graficul lucrărilor a fost devansat...». Un comunicat de presă remis publicității susține că pe șantierul de la Dridu «se lucrează non-stop». În spatele acestui afort administrativ de «cosmetizare» a realității se ascund însă ani de așteptare și o pagubă de 1,7 milioane de lei!

Vizită de lucru prezidențială... [citește_tot_articolul]

2 Iulie 2018, 10:50 (6557 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Lipsa experților întârzie autorizarea școlilor împotriva incendiilor

În Ialomița

Lipsa experților întârzie autorizarea școlilor împotriva incendiilor

O analiză a Inspectoratului pentru Situații de Urgență al Județului Ialomița arată că, la momentul de față, 15 unități de învățământ din județ nu au autorizații de securitate la incendiu. Dincolo de problemele organizatorice cu care se confruntă cei în administrarea cărora se află instituțiile de învățământ, obținerea acestor documente este îngreunată și de lipsa experților în domeniu. Potrivit informațiilor publice, la nivelul județului nostru există o singură persoană care are calificarea necesară de a realiza documentația necesară obținerii autorizațiilor de securitate la incendiu. Chiar dacă nu dețin aceste documente, școlile sunt verificate și monitorizate în permanență.

Se caută soluții... [citește_tot_articolul]

1 Iulie 2018, 17:05 (8718 vizualizări - 0 comentarii)

REPORTAJ

Doamna Maria, tămâietoare cu carte de muncă

Doamna Maria, tămâietoare cu carte de muncă

Cimitirul din Slobozia are cel mai mic tarif din județ pentru «servicii de tămâiat loc de veci». Adică 75 de lei pentru 40 de zile, cu lumânări și chibrituri incluse. Iar serviciul de tămâiat este asigurat de Maria Simion. Are 65 de ani și a preluat locul de muncă de la mamaia Frusina, care a tămâiat orașul timp de 45 de ani...

Vineri, cu doamna Maria
În cimitir e vineri și e liniște. De-acolo orașul nu se aude, iar zgomotul șoselei nu mai sperie pe nimeni... Sunt peste 10 mii de morți aici, dar nimeni nu-i mai cunoaște pe toți. Maria Simion îi cunoaște pe ai ei... «Doi pe zi... [citește_tot_articolul]

1 Iulie 2018, 11:25 (6972 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

contraeditorial

contactul cu realitatea

Cei aflați la Putere pierd contactul cu realitatea. Cam așa se întâmplă de fiecare dată cu cei care acced mult prea facil în funcții de conducere. Dacă ascensiunea acestora s-ar produce potrivit unor reguli prestabilite și s-ar valoriza cu adevărat indivizi capabili, în funcții de conducere ar fi nominalizate doar persoane pregătite. Însă, după cum am mai spus, Puterea îmbată și la nivel decizional se instalează oameni care, în scurt timp, uită pentru ce au fost numiți. Complacerea în mediocritatea Puterii a devenit condiție de ocupare a unei funcții bine remunerate în sectorul public. Indiferent de coloratura politică, cei aleși sau instalați se remarcă prin ruperea de realitate. Un prim semn... [citește_tot_articolul]

30 Iunie 2018, 12:55 (4756 vizualizări - 13 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Primarii din Ialomița amână completarea Registrului Agricol Electronic

Primarii din Ialomița amână completarea Registrului Agricol Electronic

Obligate de lege să țină evidența Registrului Agricol în format electronic, multe administrații locale din Ialomița sunt în urmă cu acest demers. Primarii dau vina pe softurile pe care le-au cumpărat sau pe nepriceperea funcționarilor din subordine. În realitate, edilii comunelor ialomițene refuză cu bună știință să respecte legea din acest punct de vedere, de teamă că ar putea să piardă controlul asupra terenurilor care există pe raza localităților pe care le administrează...

Unde-i lege, nu-i tocmeală
Potrivit unei Ordonanțe de Urgență emisă de Guvernul României, utilizarea... [citește_tot_articolul]

29 Iunie 2018, 19:20 (5452 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Anul trecut

În Ialomița s-au cheltuit 4,7 milioane de lei pentru întreținerea asistaților social

Serviciile sociale din cadrul Primăriei Slobozia și Direcției Generale de Asistență Socială și Protecție a Copilului Ialomița au cheltuit anul trecut peste 4,7 milioane de lei pentru întreținerea beneficiarilor pe care îi au în supraveghere. Cea mai mare parte din această sumă a fost cheltuită pentru alimentele distribuite nevoiașilor.

Bani pentru Cantina de Ajutor Social
Aflată în administrarea Serviciului de Public de Asistență Socială al Primăriei Slobozia, Cantina de Ajutor Social a beneficiat în 2017 de un buget de 1,1 milioane de lei. Potrivit informațiilor care se regăsesc... [citește_tot_articolul]

29 Iunie 2018, 17:05 (4865 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Grav accident rutier în zona Țăndărei. Șapte victime!

UPDATE S-a activat Planul Roșu de Intervenție

Joi, 28 iunie 2018, în jurul orelor 17,30, s-a produs un grav accident rutier în zona Țăndărei. Potrivit primelor informații, ar fi fost implicate 3 autovehicule, fiind înregistrate șapte victime. Să adăugăm că autoritățile au declanșat Planul Roșu de Intervenție în acest caz. Știre în curs de actualizare.

S-a activat Planul Roșu de Intervenție Accidentul rutier s-a petrecut la intrarea în localitatea Țăndărei. Din primele informații, se pare că 4 mașini s-au ciocnit, rezultând șapte persoane rănite. Printre răniți, se aflau și doi minori. La fața locului au intervenit pompierii... [citește_tot_articolul]

28 Iunie 2018, 21:05 (7849 vizualizări - 8 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Agenția Terra Tourism din Slobozia și-a țepuit clienții

Vacanțe cu ghinion

Agenția Terra Tourism din Slobozia și-a țepuit clienții

După ce au plătit mii de euro ca să plece în vacanță, clienții Agenției Terra Tourism din Slobozia reclamă faptul că au fost escrocați de reprezentanții firmei. La sfârșitul săptămânii precedente, unii dintre ei au fost notificați prin SMS și email că nu mai pot ajunge la destinațiile pe care și le-au ales întrucât Agenția și-a declarat insolvența. Alții au aflat despre acest aspect prin intermediul rețelelor de socializare. Luni, 25 iunie 2018, păgubiții au depus o plângere la Poliție, în care au descris cu lux de amănunte ceea ce li s-a întâmplat. Mai mult, oamenii au reclamat și faptul că au fost amenințați de către cei care i-au păgubit!

Au depus plângeri la Poliție... [citește_tot_articolul]

27 Iunie 2018, 19:55 (15716 vizualizări - 14 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

WeAccelerate, programul prin care start-up-urile pot crește într-un ritm accelerat cu sprijinul Telekom Romania. Înscrie-te și tu!

WeAccelerate, programul prin care start-up-urile pot crește într-un ritm accelerat cu sprijinul Telekom Romania. Înscrie-te și tu!

Ai o pasiune pe care ai transformat-o în business? Ai un start-up și un produs care generează deja venituri și îți dorești să îți dezvolți afacerea rapid? Faci parte dintr-o echipă entuziastă, dar dificultățile legate de finanțare încetinesc evoluția proiectului?

Sprijin în valoare de câte 10.000 de euro pentru zece start-up-uri finaliste
Telekom Romania te ajută să îți îndeplinești toate aceste dorințe, prin programul WeAccelerate, menit să încurajeze digitalizarea antreprenoriatului românesc. Înscrie-ți start-up-ul în program și poti fi unul dintre cei 10 finaliști ai competiției, care vor beneficia de susținere a activității de antreprenoriat în valoare de... [citește_tot_articolul]

27 Iunie 2018, 18:40 (10102 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

Rămânem ciuca bătăilor

Fotbal, Abatorul a pierdut barajul

Rămânem ciuca bătăilor

De 6 ani, județul Ialomița nu a mai trimis nicio echipă în eșalonul al III-lea. Ne-au tocat sistematic reprezentante ale Tulcei, Teleormanului sau Buzăului, iar acum a venit rândul Ilfovului să triumfe asupra alor noștri. Suntem printre județele cu cele mai multe echipe la nivelul Ligilor a IV-a, a V-a și a VI-a, dar continuăm, iată, să păstrăm doar o singură reprezentantă în Ligile Naționale, Unirea Slobozia. Campioana din acest sezon al Ligii a IV-a, Abatorul Slobozia, nu a putut ține pasul cu CSO Bragadiru. După un 1-1 pe teren propriu, în care ilfovenii nu au rupt gura târgului, a venit meciul de la Bragadiru, unde apele s-au limpezit în defavoarea ialomițenilor. Bragadiru a intrat decisă... [citește_tot_articolul]

27 Iunie 2018, 18:15 (4362 vizualizări - 11 comentarii)

Click aici

SPORT

Vartic și Aron, ultimele noutăți

Handbal, HCM Slobozia

Vartic și Aron, ultimele noutăți

La HCM Slobozia continuă să se facă transferuri în vederea sezonului de Ligă Secundă care ne așteaptă din toamnă. Linia de 9 metri a fost întărită prin cooptarea Loredanei Vartic, coordonatoare de joc în vârstă de 22 de ani.  Născută în județul Neamț, Loredana a evoluat timp de 3 ani în Liga Națională, la CSM Roman, echipă pe care a părăsit-o în această vară. Din sezonul viitor o așteaptă, prin urmare, o nouă colaborare cu Gheorghe Covaciu, pe care l-a avut antrenor și la echipa nemțeană. Loredana a făcut parte din loturile de juniori și tineret ale României. O a doua achiziție a Sloboziei este portarul Bianca Aron, o tânără handbalistă aflată la început de carieră. Originară din Galați,... [citește_tot_articolul]

27 Iunie 2018, 17:40 (5225 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

Fotbal, Unirea Slobozia

«Grupa 2005», câștigătoare a «Junior Summer Cup» Constanța

Săptămâna trecută a consemnat noi turnee rezervate fotbalului juvenil pe malul Mării Negre. Printre acestea s-a numărat și «Junior Summer Cup», competiție care s-a desfășurat în Complexul Sportiv «Farul» din Constanța. Unirea Slobozia s-a prezentat la turneul rezervat copiilor născuți în 2005-2006 cu cea mai promițătoare grupă pe care o deține în cadrul Centrului de Copii și Juniori. Elevii lui Ion Ionescu au făcut o figură excelentă, soldată la final cu trofeul competiției: Slobozia a câștigat faza grupelor după 3 meciuri, în care bilanțul a fost de două victorii și o înfrângere. În semifinală s-a duelat cu reprezentanții Liceului «Sfântul Pantelimon» din București, pe care i-a învins cu 2-1... [citește_tot_articolul]

27 Iunie 2018, 17:25 (4102 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

Salbă de medalii pentru CS Amara

Lupte libere

Salbă de medalii pentru CS Amara

Fenomenul luptelor libere are continuitate la CS Amara. Noul val de luptători nu a ratat ocazia de a arăta că, pe viitor, se poate conta pe ei. Prilejul pentru cei mai tineri elevi ai antrenorului Marian Moraru s-a ivit la Pitești, unde în perioada 21-24 iunie 2018 s-a desfășurat Campionatul Național Individual de Lupte Libere pentru Copii, sub sloganul «Născuți pentru lupte». La finalul competiției, zestrea delegației amărene a fost de 4 titluri naționale, la care s-au adăugat alte 2 medalii de bronz. Astfel, la categoria 26 kg, Oana Dumitru a obținut titlul național. Aceeași performanță a fost la îndemâna lui Valentin Tache, care s-a impus la 25 kg. «Aurul» a strălucit și la gâtul lui Alexandru... [citește_tot_articolul]

27 Iunie 2018, 16:20 (2777 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

«Cupa Ialomiței», la a IX-a ediție

Șah

«Cupa Ialomiței», la a IX-a ediție

În perioada 23-24 iunie 2018, la Amara, s-a desfășurat a IX-a ediție a «Cupei Ialomiței», turneu de șah adresat jucătorilor  cu deficiențe de vedere totale sau parțiale. Competiția a fost organizată de Direcția Județeană pentru Tineret și Sport și de Asociația Nevăzătorilor, subfiliala Ialomița. Au participat jucători din București, Buzău, Constanța, Argeș și, bineînțeles, Ialomița. «Vin cu mare drag de 4 ani la această competiție unde, în primul rând, am câștigat mulți prieteni...» ne-a declarat Gigică Eftimie, jucător de șah din Constanța. Bucureșteanul Mihai Bursuc a fost câștigătorul competiției. Pe locul 2 s-a situat Cornel Iosif, din Buzău, iar pe 3 Alexandru Munteanu, din Balotești... [citește_tot_articolul]

27 Iunie 2018, 15:10 (3966 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

20 mii de ialomițeni trebuie să primească bani de la Fisc

20 mii de ialomițeni trebuie să primească bani de la Fisc

O statistică a Administrației Județene a Finanțelor Publice Ialomița arată că 20 mii de ialomițeni trebuie să primească bani din partea instituției. În mare parte, este vorba despre sumele achitate în plus față de obligația legală de plată pe care aceștia o aveau. Chiar dacă vestea este îmbucurătoare, există însă și un «dar» în tot acest demers. În cele mai multe cazuri, valoarea banilor care trebuie restituiți este mai mult decât modică, iar procedura extrem de stufoasă și costisitoare.

Să nu ne bucurăm degeaba! În anul de grație 2015, Ministerul Finanțelor Publice a publicat un Ordin... [citește_tot_articolul]

27 Iunie 2018, 14:45 (6049 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

Exodul funcționarilor publici de la Consiliul Județean Ialomița

Exodul funcționarilor publici de la Consiliul Județean Ialomița

bonus: Proiectele-avorton ale administrației județene

O  treime dintre angajații Consiliului Județean Ialomița au renunțat la locul lor de muncă în ultimii 2 ani. Situația este o consecință directă a măsurilor manageriale impuse de către președintele Victor Moraru. Potrivit declarațiilor acestuia, «instituția mai are nevoie de cel puțin 50 de salariați pentru a funcționa normal...». În pofida anunțului făcut de către președintele Consiliului Județean, funcționarii publici cu state vechi nu se înghesuie la concursurile organizate de către instituție.

Exodul manșetelor albe În urmă cu 2 ani, președintele Victor Moraru declara public... [citește_tot_articolul]

27 Iunie 2018, 10:55 (10931 vizualizări - 22 comentarii)

EVENIMENT

Mariana Iancu a abandonat aparatul CT repartizat de Ministerul Sănătății

Spitalul Județean de Urgență Slobozia

Mariana Iancu a abandonat aparatul CT repartizat de Ministerul Sănătății

Mult așteptatul Computer Tomograf pe care Ministerul Sănătății l-a repartizat Spitalului Județean de Urgență Slobozia stă abandonat pe holurile unității sanitare. Echipamentul nu poate fi pus în funcțiune din cauza lipsei de spațiu. Contactată telefonic pentru a oferi un punct de vedere cu privire la această situație, Mariana Iancu, managerul Spitalului Slobozia, a refuzat să răspundă apelurilor...

Investiție ratată la Slobozia
La începutul acestui an, Ministerul Sănătății anunța dotarea a 34 de spitale din țară cu aparate CT și RMN de ultimă generație. Printre beneficiarii «donațiilor... [citește_tot_articolul]

26 Iunie 2018, 13:40 (12440 vizualizări - 18 comentarii)

EVENIMENT

Lucrările la intrarea în «Groapa lui Stoica» se amână la nesfârșit

Reabilitarea Pieței Revoluției din Slobozia

Lucrările la intrarea în «Groapa lui Stoica» se amână la nesfârșit

La un an distanță de la suspendarea lucrărilor, administrația locală din Slobozia încă nu știe data la care va finaliza intrarea în parcarea subterană din centrul orașului. Șantierul amenința siguranța clădirilor din jur și a fost închis până la identificarea unei noi soluții tehnice care să nu pună în pericol respectivele imobile. Reprezentanții municipalității susțin că au descoperit noua soluție tehnică, însă ea nu poate fi utilizată din cauza refuzului subcontractorului Octagon Contracting Engineering SA de a o pune în practică. Estimativ, cel mai devreme, se va putea intra în parcare abia peste 7 luni, susțin surse din cadrul administrației locale din Slobozia.

Scandalul palplanșelor... [citește_tot_articolul]

26 Iunie 2018, 11:05 (7539 vizualizări - 7 comentarii)

EVENIMENT

Ialomița administrativă așteaptă rectificarea bugetară

Ialomița administrativă așteaptă rectificarea bugetară

Administrațiile locale din Ialomița așteaptă luna iulie pentru a ști dacă vor finaliza investițiile anuale sau, mai grav, dacă vor supraviețui până la sfârșitul anului în curs. Majoritatea primarilor intervievați de noi susțin că la acest moment există «bani de funcționare», dar proiectele de dezvoltare a localităților depind aproape exclusiv de «rectificarea bugetară». Potrivit estimărilor, rectificarea bugetară va fi una pozitivă, însă edilii locali sunt rezervați în privința alocărilor pe care urmează să le primească...

Cine se frige cu ciorbă...
Administrația ialomițeană a... [citește_tot_articolul]

25 Iunie 2018, 16:40 (4311 vizualizări - 0 comentarii)

Vineri 26 Iun 2026
262 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

IPJ Ialomița: Recrutare și selecție candidați

Inspectoratul de Poliție al Județului Ialomița desfășoară în perioada următoare activități de recrutare și selecție a candidaților pentru participarea la concursul de admitere-programul de studii universitare ...[citește_toată_știrea]

23 August 2022, 14:10
(21285 vizualizări - 0 comentarii)


Cotorca: Un mort și șase răniți, în urma unui accident rutier

Cotorca: Un mort și șase răniți, în urma unui accident rutier

Pompierii din Urziceni au intervenit marți, 23 august a.c., în cazul unui accident rutier petrecut pe raza localității Cotorca. În urma impactului dintre două autoturisme, o persoană a decedat și alte șase ...[citește_toată_știrea]

23 August 2022, 12:45
(6953 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Verificări la transportatorii de persoane

IPJ Ialomița: Verificări la transportatorii de persoane

În dimineața zilei de luni, 22 august a.c., în intervalul orar 6,00-9,00, polițiștii din cadrul structurilor rutiere ale IPJ Ialomița au desfășurat o acțiune pe linia transportului public de persoane. ...[citește_toată_știrea]

22 August 2022, 19:35
(10362 vizualizări - 0 comentarii)


Acțiune preventivă a polițiștilor la Stația de Taxare de pe Autostrada A2

Acțiune preventivă a polițiștilor la Stația de Taxare de pe Autostrada A2

Luni, 22 august a.c., la Stația de Taxare Fetești pe Autostrada A2, polițiștii din cadrul IPJ Ialomița, împreună cu polițiștii Biroului de Poliție Autostrada A2 București-Constanța și polițiștii de frontieră ...[citește_toată_știrea]

22 August 2022, 19:25
(12390 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: 26 de noi cazuri de COVID-19

Luni, 22 august a.c., la nivelul județului Ialomița, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 28985, fiind înregistrate 26 de cazuri noi față de ziua de duminică, 21 august a.c., când au ...[citește_toată_știrea]

22 August 2022, 16:10
(2403 vizualizări - 0 comentarii)


Vlădeni: Incendiu la o casă din cauza unui scurtcircuit

Trei echipaje de pompieri din Țăndărei, cu două autospeciale de stingere cu apă și spumă și o ambulanță SMURD au intervenit pentru localizarea și lichidarea unui incendiu produs la locuința unui cetățean ...[citește_toată_știrea]

22 August 2022, 15:10
(5844 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Vlădeni incendiu


Accidente la Grivița și Țăndărei

Vineri, 19 august a.c., în jurul orelor 15,30, două echipaje de pompieri din Slobozia, cu o autospecială de stingere cu apă și spumă și o ambulanță SMURD au fost solicitate să intervină la un accident rutier ...[citește_toată_știrea]

22 August 2022, 14:55
(12109 vizualizări - 0 comentarii)


MADR acordă ajutoare excepționale producătorilor agricoli din sectorul vegetal

Ministerul Agriculturii și Dezvoltării Rurale, prin Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură (APIA), informează potențialii beneficiari că, în perioada 19 august-2 septembrie 2022 inclusiv, primește ...[citește_toată_știrea]

22 August 2022, 12:25
(11844 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Și-au pierdut viața căzând într-un canal

Doi bărbați, în vârstă de 38 și 53 de ani, au murit duminică, 21 august a.c., în timp ce se aflau la serviciu. Împreună cu un alt coleg, un bărbat de 34 de ani, aceștia au încercat să curețe un canal de ...[citește_toată_știrea]

21 August 2022, 21:40
(8345 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: 3 noi cazuri de COVID-19

Duminică, 21 august a.c., la nivelul județului Ialomița, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 28959, fiind înregistrate 3 cazuri noi față de ziua de sâmbătă, 20 august a.c., când au fost ...[citește_toată_știrea]

21 August 2022, 16:35
(1647 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Incendiu la o hală de sortare a deșeurilor

Pompierii din Slobozia au intervenit în seara zilei de sâmbătă, 20 august a.c., în cazul unui incendiu produs la o hală de sortare a deșeurilor, amplasată pe raza municipiului Slobozia. La locul solicitării ...[citește_toată_știrea]

21 August 2022, 03:15
(12976 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: 17 noi cazuri de COVID-19

Sâmbătă, 20 august a.c., la nivelul județului Ialomița, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 28956, fiind înregistrate 17 cazuri noi față de ziua de vineri, 19 august a.c., când au fost ...[citește_toată_știrea]

20 August 2022, 16:50
(2163 vizualizări - 0 comentarii)


ISU Ialomița: Distrugere de muniție rămasă neexplodată

ISU Ialomița: Distrugere de muniție rămasă neexplodată

Specialiștii pirotehniști din cadrul ISU Ialomița au executat joi, 19 august a.c., o acțiune de distrugere controlată a unor elemente de muniție neexplodate, identificate în urma misiunilor de asanare executate ...[citește_toată_știrea]

19 August 2022, 19:30
(7453 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Hoții ar fi recoltat 30 ha de floarea-soarelui!

Reprezentanții unei firme cu profil agricol din Balaciu au sesizat Poliția după ce hoții ar fi recoltat 30 hectare de floarea-soarelui. Paguba provocată se ridică la peste 200 mii de lei, fiind culeasă ...[citește_toată_știrea]

19 August 2022, 18:10
(7416 vizualizări - 2 comentarii)


Razie organizată de polițiști, la Țăndărei

Joi, 18 august a.c., polițiști au desfășurat o acțiune de amploare pe raza orașului Țăndărei, în vederea prevenirii infracționalității stradale și reducerea riscului de producere a accidentelor rutiere ...[citește_toată_știrea]

19 August 2022, 18:00
(4833 vizualizări - 1 comentariu)

Taguri: Țăndărei razie


Ialomița: 36 de noi cazuri de COVID-19

Vineri, 19 august a.c., la nivelul județului Ialomița, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 28939, fiind înregistrate 36 de cazuri noi față de ziua de joi, 18 august a.c., când au fost ...[citește_toată_știrea]

19 August 2022, 16:15
(4821 vizualizări - 0 comentarii)


Tabără de vară pentru copii, organizată de Catedrala Urziceni

Tabără de vară pentru copii, organizată de Catedrala Urziceni

În perioada 16-18 august a.c., copiii din cadrul gruplui de cateheză «Vlăstare Ortodoxe» au participat la o tabără de vară organizată de Catedrala Urziceni. Tabăra s-a desfășurat la Bușteni, pe Valea Prahovei ...[citește_toată_știrea]

19 August 2022, 14:40
(7183 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Expoziție de pictură la Centrul Cultural «Ionel Perlea»

Luni, 22 august a.c., Centrul Cultural «Ionel Perlea» va fi gazda expoziției de pictură, organizată de artistul Dan Constantinescu-Cocoru. Evenimetul începe de la orele 17,00. ...[citește_toată_știrea]

19 August 2022, 14:00
(10016 vizualizări - 0 comentarii)


IȘJ Ialomița: 242 de candidați, prezenți la ultima probă a Bacalaureatului de toamnă 2022

Sesiunea august-septembrie 2022 a Examenului Național de Bacalaureat s-a încheiat joi, 18 august a.c., cu proba la alegere a profilului și a specializării, fiind organizată la nivelul județului Ialomița ...[citește_toată_știrea]

19 August 2022, 12:00
(13951 vizualizări - 0 comentarii)


Protopopiatul Slobozia: «Clubul de vară» la Muzeul Național al Agriculturii

Protopopiatul Slobozia: «Clubul de vară» la Muzeul Național al Agriculturii

Cu binecuvântarea PS Vincențiu, episcopul Sloboziei și Călărașilor, miercuri, 17 august 2022, Protopopiatul Slobozia, în parteneriat cu Școala Gimnazială «Sfântul Ierarh Nicolae» Bucu și Muzeul Național ...[citește_toată_știrea]

18 August 2022, 18:00
(11904 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: 60 de noi cazuri de COVID-19

Joi, 18 august a.c., la nivelul județului Ialomița, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 28903, fiind înregistrate 60 de cazuri noi față de ziua de miercuri, 17 august a.c., când au fost ...[citește_toată_știrea]

18 August 2022, 16:15
(4003 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: 43 de noi cazuri de COVID-19

Miercuri, 17 august a.c., la nivelul județului Ialomița, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 28843, fiind înregistrate 43 de cazuri noi față de ziua de marți, 16 august a.c., când au ...[citește_toată_știrea]

17 August 2022, 16:40
(2387 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: 28 de noi cazuri de COVID-19

Marți, 16 august a.c., la nivelul județului Ialomița, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 28800, fiind înregistrate 28 de cazuri noi față de ziua de luni, 15 august a.c., când au fost ...[citește_toată_știrea]

16 August 2022, 16:15
(3329 vizualizări - 0 comentarii)


IȘJ Ialomița: A început Bacalaureatul de toamnă 2022

Marți, 16 august a.c., s-a desfășurat prima probă scrisă a Bacalaureatului de toamnă 2022. La nivelul județului, potrivit Inspectoratului Școlar Județean, au fost organizate 3 centre de examen. La prima ...[citește_toată_știrea]

16 August 2022, 15:15
(30235 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Polițiștii au aplicat amenzi de peste 284 mii de lei

În perioada 12-15 august a.c., polițiștii ialomițeni au intervenit la peste 500 de evenimente, majoritatea sesizate prin 112. Au fost aplicate 725 de sancțiuni contravenționale, iar în urma acțiunilor și ...[citește_toată_știrea]

16 August 2022, 14:45
(4127 vizualizări - 0 comentarii)


ISU Ialomița: Bilanțul pompierilor după minivacanța de Sfânta Maria

ISU Ialomița: Bilanțul pompierilor după minivacanța de Sfânta Maria

În minivacanța de Sfânta Maria, pompierii ialomițeni au participat la 73 de intervenții ce au vizat acordarea de prim ajutor, descarcerarea, salvarea persoanelor și animalelor din medii ostile vieții. ...[citește_toată_știrea]

16 August 2022, 14:15
(18489 vizualizări - 0 comentarii)


Inspectoratul de Jandarmi Județean Ialomița: «Jointuri» la Festivalul Amara

Inspectoratul de Jandarmi Județean Ialomița: «Jointuri» la Festivalul Amara

Printr-un comunicat de presă, Inspectoratul de Jandarmi Județean Ialomița informează că duminică, 14 august a.c., a depistat un bărbat, în vârstă de 28 de ani, din Amara, care avea asupra sa substanțe susceptibile ...[citește_toată_știrea]

15 August 2022, 20:10
(9586 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: 21 de noi cazuri de COVID-19

Luni, 15 august a.c., la nivelul județului Ialomița, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 28772, fiind înregistrate 21 de cazuri noi față de ziua de duminică, 14 august a.c., când au ...[citește_toată_știrea]

15 August 2022, 16:10
(2672 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: 7 noi cazuri de COVID-19

Duminică, 14 august a.c., la nivelul județului Ialomița, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 28751, fiind înregistrate 7 cazuri noi față de ziua de sâmbătă, 13 august a.c., când au fost ...[citește_toată_știrea]

14 August 2022, 16:20
(3060 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: 33 de noi cazuri de COVID-19

Sâmbătă, 13 august a.c., la nivelul județului Ialomița, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 28744, fiind înregistrate 33 de cazuri noi față de ziua de vineri, 12 august a.c., când au ...[citește_toată_știrea]

13 August 2022, 16:50
(1970 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
om de rand în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! laurentiu în «Beach Party» săptămânal pe Plaja Zorilor Răduță Aurelian-Constantin în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia @ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final soluția e simplă în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Fa Marileno în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Maria în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Nelu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Vasile în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Ionut în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Mihai în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Urbanistul în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Vasile în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! spațiu comercial Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 spațiu comercial Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 oRLandO în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! scrumbie Dunăre în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 PERICOL în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Peiu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...